InMotion Hosting vs BlueHost – Który dostawca hostingu jest najlepszy?

inmotion-hosting-vs-bluehost


Branża hostingu zmienia się każdego dnia. Pojawiają się nowe firmy oferujące nowe, ekscytujące możliwości hostingu dla witryn z dużymi pomysłami, takich jak ta, którą planujesz zbudować. Kluczem do upewnienia się, że wybrałeś właściwy jest bycie na bieżąco.

Istnieje ogromna ilość informacji dla wszystkich różnych hostów i może być trudna do przesiewania, więc przyjrzymy się kilku firmom hostingowym i zobaczymy, jak układają się one obok siebie. W tym artykule porównamy dwóch najlepszych dostawców hostingu: InMotion i BlueHost.

Zacznijmy od krótkiego przeglądu BlueHost.

BlueHost – lider branży hostingowej

BlueHost został założony w 2003 roku przez Matta Heatona i jest to jedna z największych firm hostingowych dzisiaj. Wraz ze swoimi spółkami siostrzanymi; Hostmonster, FastDomain i iPage obsługują łącznie ponad 2 miliony domen.

O BlueHost można wiele powiedzieć, są one sławnymi rybami w tętniącym życiem stawie. Jak więc ustalić, czy są dla nas odpowiednie? Cóż, rzućmy okiem na niektóre rzeczy, które uważam za zalety i wady pracy z BlueHost.

Zalety BlueHost

BlueHost oferuje szereg funkcji z dużymi zasobami i opcjami wsparcia dla wszystkich potrzeb klienta:

 • Przez 15 lat BlueHost zbudował sobie markę niezawodnej usługi hostingowej. Oferują szeroki zakres usług wysokiej jakości, z których są dobrze znane. Posiadanie dużej nazwy oznacza również, że istnieje wiele informacji na temat tego, jak ta firma działała dla innych w przeszłości. Zobacz, co mówią inni o BlueHost, i przekonaj się, czy sam nie możesz dojść do wniosku.
 • Dobre zasoby edukacyjne. Wprowadzanie nowych użytkowników jest integralną częścią dobrej firmy hostingowej, a BlueHost ma świetną bazę do nauki, dzięki której nowi użytkownicy mogą się przyzwyczaić do usługi. BlueHost korzysta również ze standardowego cPanel i może nauczyć cię ważnych umiejętności, które pomogą ci w rozwoju witryny.
 • Specjalne oferty. Jak każda dobra firma hostingowa, BlueHost ma częste specjalne oferty zniżek na różne usługi hostingowe. Sprawdź także ich siostrzane firmy i sprawdź, czy nie możesz dostać dobrych ofert.
 • Obsługa klienta. Zapewnienie, że Twoi klienci potrzebują wsparcia, którego potrzebują, jest jednym z najważniejszych czynników dobrej firmy hostingowej. Zwłaszcza, gdy dopiero zaczynasz, zasoby pomocy technicznej mogą sprawić, że lubisz popsuć hosting. BlueHost oferuje wsparcie telefoniczne 24/7, a także wsparcie czatu na żywo.
 • Gwarancja zwrotu pieniędzy. BlueHost oferuje 30-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy za swoje usługi. Jeśli anulujesz usługę hostingową w ciągu 30 dni, otrzymasz pełny zwrot pieniędzy za usługi hostingowe. Jest jednak drobny druk, więc warto to sprawdzić ich strona internetowa.
 • Zasoby wielkich nazwisk. Bycie jednym z największych facetów oznacza, że ​​BlueHost ma do dyspozycji wystarczającą ilość zasobów, aby naprawdę skoncentrować się na satysfakcji klienta. Dobra firma hostingowa jest tak dobra, jak ich klienci są zadowoleni, więc jest to ważny czynnik.
 • Jak już wspomniałem, BlueHost używa standardowego interfejsu cPanel i oferuje obszerną bazę wiedzy dla nowych użytkowników. Interfejs cPanel jest powszechnie znany ze swojej łatwości użytkowania, a czynniki te łącznie sprawiają, że BlueHost jest bardzo przyjazny dla użytkownika. Naprawdę atrakcyjna jakość dla nowych deweloperów właścicieli firm, którzy chcą rozszerzyć działalność online.
 • Doskonała obsługa. BlueHost spędził 15 lat na doskonaleniu swoich umiejętności, aby zapewnić Ci najlepsze możliwe usługi hostingowe. Po drodze pojawiły się pewne nierówności, ale ich reputacja jednego z wiodących hostów internetowych jest prawdziwa. Strony internetowe hostowane w BlueHost są bardzo szybkie, a zakres dostępnych funkcji jest bardzo rozsądny ze względu na przedział cenowy i strukturę.

Wady BlueHost

Oczywiście musi być coś, czego BlueHost nie robi lepiej. Oto kilka obszarów, w których konkurencja nieco wyprzedza BlueHost:

 • Chociaż BlueHost oferuje doskonałe prędkości w swoim przedziale cenowym i strukturze funkcji, niektóre inne usługi zwykle przewyższają je w tej kategorii. BlueHost jest jednak bardzo uczciwy w zakresie swoich usług i w przejrzysty sposób podaje dokładne informacje na temat specyfikacji wszystkich swoich serwerów i funkcji.
 • BlueHost ma rozsądną strukturę cenową, która ma tendencję do układania się korzystnie w stosunku do swoich konkurentów, ale czasami może się nie udać. Niektóre plany i rozszerzone funkcje są droższe niż podobne ustępstwa konkurencji i wydaje się, że płacisz raczej za wsparcie i rozpoznawalność marki niż za funkcje.
 • Plany ograniczonego miejsca do magazynowania. W przeciwieństwie do większości innych firm hostingowych, BlueHost nie oferuje nieograniczonego miejsca na dane w swoich planach hostingowych. Chociaż stawki są bardzo rozsądne, jest to rażąca wada w porównaniu do niektórych innych hostów z nieograniczonymi możliwościami.
 • Znane problemy. Posiadanie rozpoznawalnej marki może być dużą zaletą dla firmy; przyciąga biznes i buduje zaufanie do potencjalnych klientów i inwestorów. Biorąc to jednak pod uwagę, istnieją również problemy związane z byciem dużą firmą. Bycie znanym może sprawić, że staniesz się celem cyberataków, jak widzieliśmy w przeszłości z BlueHost. Może to również mieć ogromną różnicę w poziomie kontroli jakości i jakości obsługi klienta.

W przypadku BlueHost niektóre wady mogą wydawać się ogromnymi czerwonymi flagami, ale ogólnie są solidną firmą hostingową, której solidny model oraz szeroki zakres zasobów i funkcji sprawiają, że są atrakcyjną opcją dla szerokiej gamy stron internetowych.

Kolejnym punktem naszego planu podróży jest spojrzenie na InMotion.

InMotion Hosting – stabilność & Skalowalność

InMotion to kolejna znana marka, porównywalna z BlueHost. Od 2001 roku powiększyła swoją bazę klientów do ponad 300 000 domen i twierdzi, że ma najlepszą wydajność ze wszystkich firm hostingowych.

To powiedziawszy, wiele z tych znanych firm może rozmawiać na poważnie ze swoją marką, a następnie rozpadać się pod poważną kontrolą. Rzućmy okiem na to, co przynosi InMotion, zanim zobaczymy, jak obie firmy porównują się obok siebie.

Zalety hostingu InMotion

 • Obsługa klienta. InMotion kładzie ogromny nacisk na wsparcie klienta w zakresie marketingu. Oferują wsparcie na terenie USA przez telefon, e-mail, bilet lub czat na żywo. Większość z nas zajmowała się obsługą klienta i wiemy, jak to może wyglądać, że firmy się tym nie przejmują. Wydaje się jednak, że InMotion jest bardzo zaangażowany w rozwiązywanie tego pomysłu, a wielu zadowolonych klientów chętnie informuje o doskonałej obsłudze ze swoich punktów wsparcia.
 • InMotion ma średni czas sprawności 99,926%. Jest to najniższy poziom najlepszych średnich, ale wciąż jest to bardzo dobra średnia. Ich rzeczywiste czasy działania również czasami działały lepiej niż to. Kolejnym dobrym standardem do oceny jest Time to First Byte (TTFB). To znaczy, ile czasu zajmuje serwerowi odpowiedź po złożeniu żądania przez gościa. InMotion został przetestowany na podstawowej stronie WordPress na wspólnym planie hostingowym dla TTFB około 0,528 sekundy.
 • InMotion oferuje 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, która jest znacznie dłuższa niż 30-dniowa gwarancja BlueHost. Może to być czynnikiem decydującym dla niektórych klientów, szczególnie tych, którzy chcą obniżyć opłatę na cały rok jednocześnie, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy, bez maksymalizacji swojego współczynnika ryzyka.
 • Specjalne oferty. Podobnie jak wiele firm w branży, InMotion oferuje wiele specjalnych ofert i bezpłatnych funkcji. Zawsze dobrze jest poszukać informacji o tym, co obecnie oferuje każda firma, aby sprawdzić, czy nie można uzyskać lepszej oferty gdzie indziej.
 • Darmowe kopie zapasowe danych. Wiarygodne kopie zapasowe danych są bardzo ważną częścią dobrej usługi hostingowej, ponieważ większość ludzi nie chce stracić wszystkich swoich danych. Kopie zapasowe wykonane przez InMotion są bezpłatne do pobrania, co jest atrakcyjne w porównaniu z niektórymi innymi firmami pobierającymi opłaty za odzyskanie danych z kopii zapasowej.
 • Darmowa migracja strony. Jest to duży plus dla osób, które często skaczą lub które mogą być niezadowolone z firmy hostingowej, którą wybrali dla swojej witryny. InMotion oferuje bezpłatną usługę transferu witryny z zerowym czasem przestoju witryny podczas wykonywania transferu.
 • Dobra społeczność wsparcia. Będąc kolejną wielką marką w branży, InMotion ma wierną społeczność klientów i obserwatorów, którzy tworzą solidną bazę wiedzy i wsparcia dla każdego, kto chce rozpocząć pracę z InMotion. InMotion jest również jedną z niewielu naprawdę niezależnych marek w branży, co pozwala im naprawdę skupić się na społeczności klientów i zadowoleniu z obsługi klienta.
 • Podobnie jak BlueHost, InMotion używa standardowego w branży cPanel jako interfejsu. Panel sterowania jest łatwy w obsłudze, a na jego temat jest mnóstwo informacji i literatury na temat efektywnego korzystania z niego. InMotion integruje również interfejs cPanel bezpośrednio na pulpicie, co oznacza, że ​​nie będziesz potrzebować osobnych kont logowania dla cPanel i rozliczeń.
 • Akredytacja BBB. InMotion Hosting, Inc., w przeciwieństwie do BlueHost, jest akredytowany przez Better Business Bureau od 2003 roku. Mają ocenę A +, co oznacza, że ​​uzyskały bardzo wysoką ocenę pod względem wydajności usług i zadowolenia klientów.

Wady Hostingu InMotion

 • Struktura taryf. Znalezienie odpowiedniej usługi za odpowiednią cenę to nazwa tej gry. Nikt nie chce płacić więcej, niż musi być za usługę, która może nawet nie być tego warta. InMotion ma bardzo niskie ceny reklam w swoich planach, ale są to plany roczne, w których należy kupować cały rok na raz. Mają przystępne plany, ale istnieją znaczne ograniczenia, które omówię poniżej.
 • Ograniczenia strony internetowej. Liczba baz danych dozwolona w Twojej witrynie określi, które aplikacje możesz uruchomić i jak ogólnie będzie działać. Również liczba witryn internetowych, które można mieć w jednej domenie, jest ważnym punktem sprzedaży wielu usług hostingowych. InMotion niestety nakłada surowe ograniczenia na te możliwości, ograniczając liczbę stron internetowych i baz danych nawet przy ich droższych planach.
 • Koncentracja na marce. InMotion oferuje szeroki zakres usług wyspecjalizowanych w różnych typach witryn. Może to być dobre, jeśli znajdziesz coś, co idealnie pasuje do Twojej witryny, ale może też być uciążliwe, jeśli nie wiesz, czego chcesz. Nawet jeśli wiesz, czego chcesz, fakt, że firma koncentruje się na tak wielu modelach usług, może oznaczać problemy dla niektórych klientów, którzy mogą uzyskać bardziej specjalistyczną uwagę od bardziej ukierunkowanej firmy.
 • Powolna weryfikacja. InMotion dba o bezpieczeństwo i wymaga weryfikacji telefonicznej dla wszystkich nowych klientów. Nie ma możliwości natychmiastowego dostępu do konta, a proces weryfikacji tożsamości może zająć dużo czasu. Niektórzy klienci zgłosili nawet, że muszą wysłać zdjęcie swojego dokumentu tożsamości. Chociaż jest to dobre dla bezpieczeństwa, może być zniechęceniem dla wielu potencjalnych klientów.
 • Wielkie problemy z nazwiskiem. Podobnie jak w przypadku BlueHost, InMotion jest znaną firmą z dużą liczbą stałych klientów. Zapewnia to szereg wyraźnych korzyści, ale może sprawić, że pewne aspekty postępowania z firmą staną się nieuzasadnionym bólem głowy.

Jak widać, między tymi dwiema firmami jest wiele do zobaczenia. Oba mają wyraźne zalety i wady, a ich wydajność i reputacja są bardzo porównywalne. Jak więc wybrać, który jest odpowiedni dla nas?

Jak się układają?

Wybranie lepszej firmy hostingowej może być wyzwaniem. Istnieje wiele różnych punktów do omówienia, a każda firma oferuje znacznie inny zakres usług i ofert specjalnych. To zależy od tego, czego szukasz, ale jeśli chcemy przyjrzeć się bliżej, możemy podzielić je na trzy kategorie: funkcjonalność, wsparcie, i Cena £.

Funkcjonalność

Obie strony oferują imponujące statystyki prędkości i czasu pracy, nieograniczone miejsce na dysku, bezpłatną nazwę domeny na jeden rok i gwarancje zwrotu pieniędzy na ich usługi. Gwarancja InMotion jest trzy razy dłuższa niż BlueHosts, chociaż BlueHost oferuje wiodący w branży sprzęt i czas pracy bez przestojów.

Ogólnie rzecz biorąc, BlueHost wydaje się działać nieco lepiej, ale różnica w strukturze i strukturze jest tym, co naprawdę zrobi lub przełamie ten czynnik. BlueHost oferuje bezpłatne narzędzie do budowania witryny z szablonami, a także bezpłatny CDN Cloudfare oraz mnóstwo zniżek w zależności od tego, kto poleci Ci usługę. InMotion oferuje również szereg bezpłatnych opcji ze swoim zniżkowym planem hostingowym, w tym bezpłatne narzędzia i szablony budowlane, bezpłatne migracje, bezpłatne miejsce na dysku SSD, &do.

Nieograniczona przepustowość nawet w przypadku planów zniżkowych dla InMotion czyni go atrakcyjnym w niskim przedziale cenowym, chociaż BlueHost prawdopodobnie oferuje wyższą wydajność i możliwości wsparcia dzięki tańszym planom.

InMotion zaczyna iść do przodu, gdy patrzysz na droższe plany, a ulepszenia wydajności i funkcji mają tendencję do wyprzedzania BlueHost w miarę wzrostu ceny.

Wsparcie

Obsługa klienta i zasoby edukacyjne oferowane przez firmę hostingową są jednymi z najważniejszych czynników dla wielu klientów. Nawet jeśli nie planujesz nigdy potrzebować pomocy technicznej, posiadanie dostępnej wiedzy i specjalistycznej wiedzy na wypadek kłopotów jest nieocenionym atutem.

Obie firmy mają rozbudowane centra wiedzy, w których nowi użytkownicy mogą nauczyć się efektywnie korzystać z usług hostingowych, a obie firmy oferują wsparcie na czacie na żywo dla swoich klientów. Podczas gdy obie firmy oferują wsparcie telefoniczne, tylko BlueHost oferuje to przez całą dobę. Z drugiej strony InMotion oferuje również obsługę klienta za pośrednictwem systemu biletów lub połączeń Skype.

InMotion jest nieco mniejszy niż BlueHost i pokazuje zaangażowanie w zadowolenie klientów. Podczas gdy ich funkcje mogą wydawać się nieco pozbawione w porównaniu, ich reputacja obsługi klienta jest fenomenalna. Trudno byłoby znaleźć kogoś, kto byłby stale rozczarowany opcjami obsługi klienta InMotion.

Biorąc to pod uwagę, całodobowa pomoc telefoniczna BlueHost może być bardzo pomocna dla tych klientów, którzy nie chcą korzystać z zautomatyzowanej usługi lub systemu biletów, aby uzyskać wsparcie, a zespół ekspertów pomocy technicznej BlueHost ma również dobrą reputację w rozwiązywaniu problemów.

Ostatecznie będzie to zależeć od tego, ile wsparcia potrzebujesz i jakiego rodzaju. Obie firmy oferują bardzo niezawodną obsługę klienta, która powinna wystarczyć, abyś był zadowolony z hostingu.

Cena £

Jak widać, obie usługi oferują szeroki zakres funkcji i wsparcia. Różnice te wykazują pewne oczywiste zalety i wady, jednym z najważniejszych czynników dla większości klientów będą Cena £. Ile kosztuje każda usługa i jak porównują ceny?

 • BlueHost oferuje hosting dzielony od 3,95 USD miesięcznie, hosting VPS od 19,99 USD miesięcznie, a dedykowany hosting serwerów od 79,99 USD miesięcznie. Ich zakres opcji wydaje się raczej ograniczony, ale ich plany są bardzo wszechstronne i można je skutecznie stosować z szeroką gamą modeli witryn.
  • Dla osób, które dopiero zaczynają, ich wspólne plany są prawdopodobnie najlepszym wyborem i zaczynają się od 3,95 USD miesięcznie (zwykle 7,99 USD) za podstawowy plan z ograniczoną ilością miejsca na dysku SSD, poddomenami, miejscem na pocztę e-mail i bez specjalnych ofert ani funkcji. Plan plus wynosi 5,95 USD miesięcznie (zwykle 10,99 USD) i oferuje nieograniczoną liczbę stron internetowych, miejsce na dysku SSD, poddomeny i miejsce na pocztę e-mail. Plan plus zawiera również 200 USD w ofertach marketingowych. Pakiet wyboru plus wynosi obecnie 5,95 USD miesięcznie (zwykle 14,99 USD) i oferuje wszystkie funkcje bez ograniczeń ze wszystkimi dodatkowymi pakietami i ofertami.
 • W ruchu oferuje niezwykle szeroką gamę opcji o różnych cenach, zaprojektowanych tak, aby były dostosowane do potrzeb Twojej witryny. Ich plany wahają się od 3,99 USD miesięcznie na podstawowy hosting firmowy, aż do planów serwerów dedykowanych, które zaczynają się od 95 USD miesięcznie
  • Ich współdzielony hosting biznesowy, który obecnie jest o 50% mniejszy, oferuje bezpłatne miejsce na dysku SSD, instalację za pomocą jednego kliknięcia z ponad 400 aplikacjami oraz bezpłatną domenę.
  • Specjalizują się w hostingu WordPress już od 4,99 USD miesięcznie. Plany te zostały zaprojektowane z myślą o optymalizacji pod kątem witryn opartych na WordPress i zapewniają doskonałą szybkość i niezawodność. Właśnie tego szukasz, jeśli chcesz założyć witrynę WordPress.
  • Inną ciekawą opcją, jaką mają, jest pakiet sprzedawcy, który specjalizuje się dla osób zainteresowanych odsprzedażą domen. Ceny zaczynają się od 13,99 USD miesięcznie i umożliwiają hosting własnych klientów oraz odsprzedawanie domen za pomocą nieograniczonej liczby stron internetowych.

Jak widać, przedziały cenowe dla obu usług są bardzo różne. InMotion ma znacznie bardziej wszechstronną strukturę, ze specjalnymi planami na WordPress lub odsprzedaż domen. Z drugiej strony BlueHost oferuje niezrównaną wydajność i ogromną ilość zasobów, z których klienci mogą korzystać na swoją korzyść. Plany BlueHost są również nieco tańsze.

Ostatecznie będzie to zależeć od typu witryny, którą chcesz utworzyć. Ludzie, którzy dopiero zaczynają, prawdopodobnie wolą BlueHost ze względu na jego prostotę, podczas gdy bardziej wyspecjalizowani klienci prawdopodobnie wybiorą InMotion ze względu na jego wszechstronność i opcje.

Werdykt: InMotion lub BlueHost?

Obie usługi hostingowe mają dziesięciolecia niezawodnej obsługi pod swoimi paskami i żadna z nich nie miała żadnych poważnych problemów w swojej działalności. BlueHost to większa nazwa i chociaż może to czasem oznaczać słabą obsługę klienta i satysfakcję, BlueHost naprawdę podchodzi do problemu, jeśli chodzi o wsparcie ich bazy klientów.

Również wydajność jest dość wyrównana, a InMotion staje się bardziej atrakcyjną opcją, jeśli szukasz specjalistycznego planu. Klienci patrząc na te dwie firmy prawdopodobnie będą zadowoleni bez względu na to, co robią, ale zawsze lepiej jest podejmować świadome decyzje, a nie podejmować pochopnie.

Biorąc to pod uwagę, warto zastanowić się nad typem witryny, którą chcesz zaprojektować, i tym, jak oczekujesz, że różne funkcje obu usług będą działać na Twoją korzyść. Radzę, aby spojrzeć na obie firmy niezależnie, może nawet porozmawiać z przedstawicielem i sprawdzić, czy nie możesz znaleźć czegoś odpowiedniego dla siebie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map