InMotion Hosting vs Hostinger – Który dostawca hostingu jest najlepszy?

01.06.2020
Porównanie hostingu 'InMotion Hosting vs Hostinger – Który dostawca hostingu jest najlepszy?
0 19 мин.

inmotion-vs-hostinger


Hostinger i InMotion Hosting to dwie firmy, które chcieliśmy porównać od dłuższego czasu. Teraz nadszedł czas i możemy opublikować tę szczegółową recenzję na temat zalet i wad tych dwóch. Jednak nie jesteśmy tutaj, aby powiedzieć Ci, która firma jest lepsza.

Ponieważ każdy dostawca hostingu jest inny, nie możemy jednoznacznie ogłosić zwycięzcy. Zamiast tego jesteśmy tutaj, aby pomóc Ci ustalić, który dostawca jest lepszy do twoich celów. Pod koniec tego artykułu będziesz mógł łatwo dokonać wyboru na podstawie szczegółów, które zamierzamy udostępnić.

Porozmawiamy o cenach, czasie dostępności, obsłudze klienta, sprzęcie i bezpłatnych funkcjach, które można uzyskać, subskrybując. Pomimo tego, że jest mniejszą firmą w tej dziedzinie, InMotion zapewnia doskonałą obsługę klienta i wydajność w oparciu o najnowszy sprzęt.

Z drugiej strony, Hostinger ma doskonałą reputację w dostarczaniu łatwych w użyciu usług, do których mogą się zarejestrować niedoświadczeni użytkownicy. Choć są przyjazne dla początkujących, ich usługi są niezawodne i szybkie w porównaniu ze standardami branżowymi. Bez zbędnych ceregieli zagłębimy się w szczegóły!

O hostingu InMotion

Zazwyczaj istnieje znacząca różnica w opinii starszych użytkowników i nowoprzybyłych, jeśli chodzi o firmy hostingowe. Z pewnością nie jest tak w przypadku InMotion, ponieważ zapewniają one przekonujące pakiety hostingowe dla obu grup klientów.

Zawsze byli dobrzy w starannym badaniu potrzeb swoich klientów. Początkowo firma była bardzo mała. W 2001 roku dwóch facetów postanowiło poświęcić swój czas na pracę w małym biurze. Wszystko, co mieli, to jeden serwer dedykowany i telefon.

Obaj zadbali o utrzymanie, zapewniając wsparcie swoim klientom i dbając o cały biznes. Chociaż na początku mieli na serwerze tylko garstkę użytkowników, firma stała się tak popularna, że ​​tysiące użytkowników zapisało się dzisiaj na swoje pakiety hostingowe.

InMotion zapewnia doskonałą obsługę klienta, wysokiej klasy sprzęt i wiele przydatnych funkcji w postaci oprogramowania i aplikacji online. Po prawie dwóch dekadach w branży udało im się stać jedną z najlepszych firm hostingowych. Zobaczmy, co sprawia, że ​​InMotion jest tak doskonałym konkurentem na rynku hostingu.

Plusy i minusy InMotion Hosting

Zalety InMotion

Bez zobowiązań – W InMotion nie musisz od razu angażować się w pakiet hostingowy. Jeśli Ci się nie podoba, możesz odzyskać pieniądze, o ile anulujesz subskrypcję w ciągu 90 dni. W porównaniu do innych dostawców hostingu możemy powiedzieć, że ich 90-dniowa gwarancja jest dość hojną ofertą. Większość innych firm oferuje 60 dni, ale gwarancje 30 i 15 dni również nie są rzadkie.

Cenne pakiety hostingowe – InMotion wyróżnia się na tle konkurencji, oferując kilka nieograniczonych funkcji w każdym ze swoich pakietów. Należą do nich nieograniczony transfer i nieograniczone miejsce na dane. Obie te funkcje są bardzo przydatne na różnych typach stron internetowych.

Jeśli transfer danych i miejsce na dysku są szczególnie ważne dla Twojej witryny, na pewno będziesz zadowolony z planu hostingowego InMotion. Dostawca uwzględnia te funkcje nawet w najbardziej podstawowym planie, dzięki czemu możesz zacząć od ograniczonego budżetu.

Przydatne gratisy – Dostawca jest skłonny dać użytkownikom wiele rzeczy za darmo. Po pierwsze, otrzymasz bezpłatną nazwę domeny bez względu na wybrany pakiet hostingowy. Tę domenę można uzyskać podczas procesu rejestracji lub transferu witryny.

To świetna wiadomość, ponieważ Twoja domena będzie podstawą Twojej witryny. Po drugie, otrzymujesz bezpłatne kredyty, które można wykorzystać do promowania swojej witryny online. InMotion zapewnia kredyty dla Bing, Yahoo i Google AdWords, umożliwiając zwiększenie dodatkowego ruchu z tych źródeł.

Ale to nie wszystko! InMotion chroni również Twoje dane za pomocą automatycznych kopii zapasowych za darmo. Gdy coś pójdzie nie tak, możesz łatwo wrócić do starszej wersji danych swojej witryny.

Profesjonalne wsparcie – Nie musisz być ekspertem, aby kupić pakiet hostingowy i zbudować markę online. Jednak na pewno potrzebujesz sprawnego zespołu obsługi klienta, który ma twoje plecy. Chociaż InMotion zapewnia wyjątkową obsługę, rzeczy w świecie technologii mogą być czasami nieprzewidywalne.

Ich obsługa klienta jest gotowa odpowiedzieć na pytanie, czy potrzebujesz porady lub szybkiego rozwiązania napotkanego problemu. Możesz do nich dotrzeć różnymi kanałami, w tym przez telefon, czat na żywo i e-mail lub wypełniając formularz na ich stronie internetowej.

InMotion może być mniejszy niż inne najlepsze firmy, ale z pewnością wiedzą, jak zapewnić wyjątkową obsługę klienta. Ponadto możesz odwiedzić ich obszerną bazę wiedzy. Dostępnych jest wiele pomocnych przewodników, FAQ, samouczków wideo i artykułów dla użytkowników, którzy potrzebują szybkiej naprawy.

Sprzęt wysokiej klasy – Jeśli Twój dostawca hostingu korzysta z najnowszych technologii dla swoich serwerów, Twoja witryna z pewnością będzie ładować się błyskawicznie. InMotion to jedna z firm, która nie wahała się inwestować w wysokiej klasy sprzęt.

Chodzi o szybkość komunikacji między serwerem a witryną. Istnieje kilka innych czynników, które determinują szybkość ładowania, ale jeśli sprzęt nie jest wystarczająco silny, nic innego nie będzie w stanie pomóc w sytuacji.

InMotion ma tylko 2 centra danych, które mogą nie brzmieć tak przekonująco, ale przynajmniej te dwa są w pełni funkcjonalne i w pełni niezawodne.

99% czasu sprawności – Serwery w InMotion działają ponad 99% czasu. Jest to kluczowy czynnik dla firm, ponieważ nawet godzina przestoju może spowodować dla nich znaczną utratę dochodów. W rzeczywistości „długi czas pracy” lub „niezawodny czas pracy” należą do najczęściej wyszukiwanych haseł, gdy firmy chcą znaleźć alternatywę dla swojej witryny internetowej.

Ich serwery są oparte na technologii high-end. Korzystają z serwerów Dell z uruchomionym systemem operacyjnym Linux i zainstalowanymi komponentami Cisco. Te trzy nazwy mówią same za siebie, ponieważ zawstydzanie tych zaawansowanych technologii zawstydzałoby serwery.

Mimo tak niezawodnego zestawu sprzętu InMotion zatrudnia również grupę ekspertów. Zapewniają ciągły czas działania serwerów i rozwiązują każdy problem, zanim jeszcze staną się widoczne dla użytkownika.

Oprogramowanie zabezpieczające – InMotion zapewnia filtr antyspamowy, który jest prostym, ale bardzo skutecznym narzędziem, które pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Zamiast ręcznie wybierać ważne e-maile spośród dużej ilości spamu, narzędzie filtruje je za Ciebie, abyś mógł wyraźnie zobaczyć, co jest ważne w skrzynce odbiorczej.

Ponadto otrzymujesz dwie bardzo popularne platformy bezpieczeństwa, w tym Patchman i Sucuri. Patchman, jak sama nazwa wskazuje, aktualizuje wszystko, zapobiegając w ten sposób narażeniu witryny na ataki. Głównym celem obu tego oprogramowania jest ochrona danych przed złośliwym oprogramowaniem i atakami DDoS, które uzupełniają się w tych zadaniach.

Przyjazny dla środowiska – Nic dziwnego, że centra danych potrzebują dużo energii do prawidłowego funkcjonowania. Zazwyczaj oznacza to, że takie firmy pozostawiają znaczny ślad węglowy, niszcząc środowisko.

Dzisiejsza technologia pozwala nam wytwarzać energię ze źródeł odnawialnych, a tym samym wykorzystywać ją w codziennym życiu, chroniąc jednocześnie globus przed zanieczyszczeniem. Coraz bardziej popularne wśród firm hostingowych jest wykorzystywanie zielonej energii.

InMotion, będąc jedną z najnowocześniejszych firm w branży, również zaczęła wykorzystywać zieloną energię, co pozwala zmniejszyć szkody wyrządzone planecie, zapisując się do jednego z ich planów hostingowych.

Wady InMotion

Powyżej średnich cen – Radzimy dokładnie zapoznać się z cenami na InMotion Hosting. Oczywiście ich podstawowe plany mogą wydawać się przystępne, podczas gdy stopniowo podnoszą ceny do najdroższych serwerów dedykowanych. Prawie wszyscy dostawcy stosują ten sam schemat.

Okazuje się jednak, że ogólnie ceny w InMotion są wyższe niż średnie, jeśli porównasz je z podobnymi pakietami oferowanymi przez inne firmy. Innym rozczarowującym czynnikiem jest to, że nie możesz płacić miesięcznie, chcą, abyś zaciągnął zobowiązanie przez co najmniej cały rok.

Ich 90-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy to jedyna szansa na bezbolesne anulowanie subskrypcji. Liczby mówią, że potencjalni klienci decydują się na odejście po spojrzeniu na ceny pomimo hojnej gwarancji.

Niepotrzebne ograniczenia – Podstawowe plany hostingowe są dość wydajne w InMotion Hosting, ale istnieją pewne ścisłe ograniczenia. Plan uruchamiania zapewnia najbardziej nieprzyjemny, ograniczając liczbę witryn internetowych, które możesz mieć do 2.

Chociaż uwzględniono inne fajne funkcje, wielu użytkowników nie może dalej rosnąć tylko z powodu tego ograniczenia. InMotion zasadniczo zmusza ich do przejścia na droższy plan, który może nie być jeszcze zgodny z ich budżetem. Nie wspominając o tym, że możesz szybko znaleźć dostawcę, który pozwala na prowadzenie nieograniczonej liczby stron internetowych z podstawowym pakietem.

Długie konfiguracje i aktywacja – InMotion ma nietypowe zasady, jeśli chodzi o konfigurację i weryfikację strony. Te zadania wymagają niepotrzebnie dużo czasu, a inni dostawcy pozwalają znacznie aktywować konto i stronę internetową.

Ścisłe zasady tworzenia kopii zapasowych – Usługa automatycznego tworzenia kopii zapasowych zapewniana przez firmę jest świetna na początku, ale może być dodatkowym wydatkiem, jeśli nie będziesz ostrożny. Gdy rozmiar danych witryny przekroczy limit 10 GB, musisz płacić za kopie zapasowe zamiast otrzymywać je za darmo.

Ponadto kopie zapasowe nie są dostępne na zawsze. Od momentu utworzenia kopii zapasowej jest ona dostępna przez 4 miesiące, zanim zostanie usunięta. Po prostu nie możesz cofnąć się w czasie.

O firmie Hostinger

Tysiące ludzi rejestruje się każdego dnia w planach Hostingera, co daje łącznie 29 milionów kont. Liczby nie kłamią; ten dostawca z pewnością zapewnia ponadprzeciętną usługę swoim docelowym odbiorcom. Teraz jedyne, co musisz wiedzieć, czy należysz do tej grupy ludzi, czy nie.

Możemy Ci pomóc, wyrównując wszystkie zalety i wady dostawcy. Według ich strony internetowej otrzymujesz od nich całkowicie przyjazną dla użytkownika, szybką i niezawodną usługę z najwyższym poziomem bezpieczeństwa, wykwalifikowanym personelem obsługi klienta i mnóstwem gratisów.

Brzmi dobrze, prawda? Jednak zawsze musisz być nieco sceptyczny wobec tych dostawców. Wiele razy usługi te nie są tak dobre, jak twierdzą. Po pierwsze, zobaczmy jedne z najlepszych funkcji udostępnianych przez Hostinger. Następnie pokażemy wam niektórych potencjalnych przełamujących umowy.

Plusy i minusy Hostingera

Plusy Hostingera

Potężne serwery – W dzisiejszych czasach, jeśli chcesz, aby Twoja strona odnosiła sukcesy, musisz zapewnić szybki czas ładowania strony. Jeśli załadowanie witryny zajmuje więcej niż kilka sekund, możesz pożegnać się z większością użytkowników.

Na szczęście Hostinger zapewnia szybkie połączenie z wysokiej klasy serwerami i infrastrukturą. Utworzyli centra danych w Europie, USA i Azji, udostępniając swoje usługi na całym świecie. Ich sprzęt może zagwarantować użytkownikom 1000 Mbps.

Nawet jeśli używasz wymagającego motywu dla swojej witryny, prawdopodobnie nie zajmie to więcej niż 1 sekundę. Jeśli prędkość jest jednym z twoich priorytetów, nie możesz się pomylić z Hostingerem.

Przyjazny użytkownikowi – Usługi hostingowe mogą być czasami skomplikowane, szczególnie dla niedoświadczonego użytkownika. Hostinger koncentruje się głównie na tym, aby korzystanie z usługi hostingowej było mniej frustrujące dla początkujących. Upewnili się, że brak doświadczenia nie będzie problemem dla każdego, kto chce zarejestrować się w swoich usługach.

Panel sterowania w Hostinger jest nieco inny. Wykorzystuje minimalistyczny, kolorowy design z łatwym w obsłudze układem. Każda opcja ma napisany krótki opis na wypadek, gdybyś nie od razu zrozumiał, co robi.

W tym inteligentnym panelu sterowania można znaleźć wszystkie narzędzia i opcje potrzebne do zarządzania witryną i kontem hostingowym. Nie ma nic ukrytego ani trudnego do znalezienia, możesz dotrzeć do wszystkiego za pomocą kilku kliknięć.

Bezpieczeństwo i prywatność poza SSL – To już nie jest taka wielka sprawa, gdy dostawca hostingu oferuje bezpłatne SSL wraz ze swoimi planami. Jest tak ważne, aby mieć zainstalowany protokół SSL w swojej witrynie, że nie powinieneś nawet rozważać jego uruchomienia bez niego.

Potrzebujesz więcej niż SSL, aby być całkowicie bezpiecznym w Internecie. Hostinger upewnia się, że istnieją dodatkowe środki bezpieczeństwa, które chronią dane Twojej witryny. Bez względu na to, jaki plan wybierzesz, otrzymasz platformę bezpieczeństwa o nazwie Bitninja, która zapewnia wiele przydatnych funkcji.

Stale chroni Cię przed atakami DDoS, złośliwym oprogramowaniem, brutalną siłą i wszelkimi innymi atakami hakerów. Ponadto dostajesz SpamAssassin, filtr antyspamowy, który usuwa wiadomości e-mail, które i tak przeniesiesz do kosza. Kolejną rzeczą, która dowodzi, że Hostinger poważnie podchodzi do bezpieczeństwa, jest bezpłatna usługa tworzenia kopii zapasowych.

Darmowy kreator stron internetowych – Hostinger ma wielką przewagę nad wieloma innymi dostawcami dzięki narzędziu do tworzenia stron internetowych. Otrzymasz nie tylko niezawodny i wydajny plan hostingu, ale także będziesz mógł bezproblemowo rozbudować swoją witrynę. Nie jest to podstawowa, niechlujna strona internetowa, ale taka, która wygląda naprawdę profesjonalnie.

Efektem końcowym będzie wyjątkowa strona internetowa, a nie jedna z tych, które ludzie produkują masowo za pomocą innych platform. Istnieje szeroka gama szablonów witryn do wyboru z mnóstwem opcji dostosowywania w każdym z nich.

Po zakończeniu tworzenia nowej strony internetowej Hostinger zaoferuje ci możliwość bezpłatnej rejestracji nazwy domeny. Musisz wybrać abonament biznesowy lub Premium, aby uzyskać bezpłatną domenę.

Imponująca baza wiedzy – Hostinger chętnie dzieli się wiedzą i zapewnia użytkownikom szybkie poprawki i wyjaśnienia dotyczące stron internetowych i ogólnie hostingu. Dlatego stworzyli własną bazę wiedzy, w której za pomocą paska wyszukiwania można łatwo znaleźć interesujące Cię tematy.

Dla każdego użytkownika dostępnych jest wiele samouczków wideo, przewodników i pomocnych artykułów. Jest to świetna okazja dla tych, którzy nie mają doświadczenia w hostingu, aby szybko się uczyć. Możesz nawet wykorzystać ich czat na żywo jako bazę wiedzy. Ich personel pomocniczy jest przeszkolony do komunikowania się z klientami jako nauczycielami.

Niedrogie plany – W Hostinger możesz znaleźć dość wydajne plany hostingowe, nawet jeśli masz napięty budżet. Jeśli porównasz to z innymi najlepszymi dostawcami hostingu w grze, okazuje się, że ich ceny są dość niskie. Ponadto masz wiele bezpłatnych funkcji do każdego z ich planów.

Teraz zdajemy sobie sprawę z tego, że istnieje kilka taktyk, które spowodują, że zapłacisz nieco więcej, ale tak jest w przypadku każdej firmy. Chcą wyświetlać możliwie najmniej informacji o swoich pakietach, aby ludzie chętniej się rejestrowali.

Przydatne narzędzia e-mail – Może to wydawać się niewielką premią, ale pakiet narzędzi e-mail może być bardzo pomocny dla firm internetowych. Każdy plan Hostingera z wyjątkiem najbardziej podstawowego daje nieograniczoną liczbę kont e-mail bez konieczności płacenia dodatkowej opłaty.

Tworząc konto Hostinger, będziesz mógł zalogować się i zarządzać swoim kontem e-mail w dowolnym momencie. Jeśli pracujesz z zespołem, możesz również dać dostęp każdemu z członków. Otrzymujesz bardzo przydatne narzędzia wraz z kontami e-mail, w tym automatyczne odpowiedzi, filtr antyspamowy i oprogramowanie do przesyłania wiadomości e-mail.

Wyjątkowy czas pracy – Jedną z rzeczy, w których dostawca hostingu powinien być naprawdę dobry, jest utrzymywanie witryny w Internecie bez zakłóceń. W hostingu istnieje wiele rzeczy, które mogą pójść nie tak zarówno w sprzęcie, jak i oprogramowaniu.

Hostinger ma świetny rekord czasu pracy dzięki wysokiej klasy sprzętowi i jego zdolności do zapobiegania problemom, zanim staną się widoczne dla użytkowników. Gwarantują, że Twoja witryna nie będzie miała więcej niż kilka godzin przestoju każdego miesiąca, co stanowi ponad 99,9% czasu przestoju.

Wady Hostingera

Zbyt zajęta obsługa klienta – Hostinger wymaga zalogowania się na konto, jeśli chcesz połączyć się z obsługą klienta za pośrednictwem czatu na żywo. Czasami może to być dość irytujące. Ich zespół wsparcia składa się z ekspertów, którzy mają duże doświadczenie w swojej dziedzinie. Są również bardzo dobrzy w rozwiązywaniu problemów i udzielaniu porad.

Minusem jest to, że musisz czekać znaczną ilość czasu, aż uzyskasz wsparcie wysokiej jakości. Gdy w końcu do ciebie dotrą, mogą poprosić Cię o poczekanie, aż znajdą członka zespołu lub zasoby, które są całkowicie odpowiednie dla Twojej obecnej sytuacji.

Brak cPanel – Chcieli czegoś prostego, co doprowadziło ich do decyzji o pozbyciu się cPanel i zaoferowaniu własnego panelu sterowania. To może być zła wiadomość dla użytkowników, którzy już przyzwyczaili się do cPanel i teraz muszą nauczyć się, jak poruszać się po nowej platformie.

Podsumowując, ich wersja jest dość prosta i oczywista, ale wciąż istnieje powód, dla którego cPanel jest tak popularny wśród dostawców hostingu. Są również bardziej doświadczeni użytkownicy, którzy są przyzwyczajeni do skomplikowanych zadań i może być denerwujące dla nich, aby obsługiwać za pomocą tak uproszczonego panelu sterowania.

Nieprzyjemne sztuczki cenowe – Często dostawcy usług hostingowych wdrażają kilka sztuczek i przekonują klientów, że mają niskie ceny, a następnie ostatecznie proszą o więcej. Hostinger zdecydowanie nie jest wyjątkiem, więc powinieneś być przygotowany na dodatkowe wydatki, jeśli chcesz dołączyć.

Będą koszty odnowienia, ale możesz uzyskać przyzwoitą cenę, jeśli zarejestrujesz się na cały rok lub dłużej. W końcu ceny są dość przystępne, jeśli zdecydujesz się tam gościć długoterminowo. Kolejną wadą jest to, że nie ma planów z miesiąca na miesiąc.

Wniosek: Hostinger lub InMotion Hosting?

InMotion może być jedną z mniejszych firm na szczycie rankingu, ale zdecydowanie jest szybko rozwijającą się firmą. Traktują każdy problem poważnie i starają się jak najlepiej zadowolić swoich klientów. To podejście niestety nie jest tak powszechne wśród dostawców hostingu. Co więcej, otrzymujesz mnóstwo darmowych rzeczy bez względu na plan hostingowy, na który się zapisałeś.

Firma daje 90-dniową gwarancję zwrotu pieniędzy, co oznacza dużo czasu na wypróbowanie ich usług i ustalenie, czy jesteś zadowolony. InMotion zaczął dostarczać usługi z jednym serwerem dedykowanym już w tym dniu. Dziś jest to całkowicie niezależna firma, która poprawia się z dnia na dzień.

Hostinger jest wysoce zalecany dla początkujących, którzy chcą ustanowić obecność w Internecie i zbudować silną markę. Ich usługi są przyjazne dla użytkownika, szybkie, a do każdego pakietu dostajesz szeroki zakres dodatków. Jeśli jesteś przygotowany na dodatkowe wydatki, które mogą pojawić się po drodze, to Hostinger jest znakomitym wyborem. Teraz tylko od Ciebie zależy, który z nich zapewni Ci większą wartość!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector