WPEngine vs Cloudways – Który zarządzany host WordPress jest najlepszy?

wpengine-vs-cloudways


Szukając hostów internetowych, często możemy zostać przytłoczeni wszystkimi dostępnymi usługami. Zwłaszcza, gdy dopiero zaczynamy lub zwiększamy skalę, zastanawianie się, z którą firmą wybrać hosting, może być koszmarem.

Ważne jest, aby pozbyć się krzykliwego marketingu i skoncentrować się na tym, czego potrzebuje Twoja strona internetowa oraz w jaki sposób różne firmy mogą pomóc Ci spełnić te potrzeby. W tym celu potrzebujemy dobrego sposobu na przełamanie podstaw i zaaklimatyzowanie się w problemie w kawałkach wielkości kęsa.

Aby uzyskać tego rodzaju drobiazgowe spojrzenie na to, na czym musimy się skupić, dzisiaj przyjrzymy się dwóm firmom hostingowym i ich wzajemnym stosom. Przejście tego procesu z różnymi stronami internetowymi to doskonały sposób na zapoznanie się z branżą i naprawdę zobaczenie, co każda firma ma do zaoferowania.

Na dzień dzisiejszy przyjrzymy się dwóm usługom hostingowym ukierunkowanym na WordPress; WPEngine i Cloudways. Te dwie strony oferują bardzo dobrze przyjęte i dobrze znane usługi, oba z unikalnym podejściem do tej konkretnej niszy. Chociaż obie te strony mają wiele do zaoferowania, zwłaszcza pod względem funkcjonalności WordPress, zdecydowanie obie wymagają również ulepszeń.

Na początek omówimy WPEngine, kim oni są i o czym są.

Co to jest WPEngine?

Oprogramowanie WordPress obsługuje obecnie wiele stron internetowych. W związku z tym wielu hostów zdecydowało się skoncentrować swoje usługi na dostarczaniu zoptymalizowanych usług hostingowych WordPress, zaprojektowanych do współpracy z instalacjami i wtyczkami WordPress. WPEngine jest jednym z wiodących hostów ukierunkowanych na WordPress na rynku.

Według strony internetowej WPEngine 30% wszystkich stron w całym Internecie jest zbudowanych przy użyciu WordPress. Ponadto 27% z 10 000 najpopularniejszych witryn według ruchu jest obsługiwanych przez WordPress. Liczby te naprawdę odzwierciedlają rzeczywistość opłacalności WordPress jako platformy treści, a dobrze hostowane witryny WordPress mogą być ogromnym dobrodziejstwem dla niektórych rodzajów stron internetowych.

Różne plany WPEngine oferują szeroką gamę statystyk i usług zorientowanych na WordPress, a także zapewniają specjalistyczną obsługę klienta i łatwość użytkowania, dzięki czemu są bardzo atrakcyjną opcją dla początkujących, a jednocześnie mają moc potrzebną do zaspokojenia potrzeb witryn na większą skalę.

Rzućmy okiem na niektóre z różnych zalet WPEngine.

Plusy WPEngine

 • Optymalizacja WordPress. WordPress to potężne narzędzie, które może budować bardzo wydajne strony internetowe z wieloma funkcjami i możliwościami hostowania treści. Aby Twoja witryna WordPress działała z najwyższą wydajnością, sprzęt i zestawy funkcji WPEngine są zaprojektowane tak, aby obsługiwać nawet najbardziej wymagające wtyczki instalacje WordPress. Warto pamiętać o ich opcjach zarówno planów wspólnych, jak i opartych na VPS, ponieważ zapewnia to dużą wszechstronność strukturze cen i możliwości skalowania WPEngine.
 • Motywy StudioPress. Istnieje wiele motywów premium, w tym motywy dostosowane do urządzeń mobilnych, dostępne za pośrednictwem StudioPress. Korzystanie z tych motywów w witrynie daje łatwą do zastosowania funkcjonalną i estetyczną przewagę nad innymi projektantami, którzy muszą tworzyć własne motywy lub płacić dodatkowo za te premium za pośrednictwem innej usługi. Wiele z tych motywów StudioPress ma wbudowane funkcje SEO i bezpieczeństwa.
 • Oceny gotowości. WPEngine ma do dyspozycji zespół ekspertów od pęknięć, którzy są gotowi przeprowadzić oceny w Twojej witrynie, aby upewnić się, że ma kształt statku przed uruchomieniem. Może to być ogromną atrakcją dla osób, które dopiero zaczynają lub które często eksperymentują z projektowaniem i funkcjami swojej witryny. Same testy są przeprowadzane poprzez testowanie zgodności kodu i przemieszczanie witryny.
 • WPEngine ma wiele funkcji treści, które są ukierunkowane geograficznie na określone obszary geograficzne. Pozwala to dostosować sposób, w jaki ludzie w różnych częściach świata angażują się w Twoje treści, umożliwiając łatwe dotarcie do niesamowitej liczby czytelników dzięki funkcji Twojej witryny.
 • Obsługa klienta. Wsparcie WPEngine ma świetne recenzje klientów i jest dostępne przez telefonicznie i przez czat na żywo przez całą dobę. Oferują także dużą bibliotekę zasobów edukacyjnych zaprojektowanych tak, aby zarówno nowi projektanci stron internetowych, jak i doświadczeni weterani zapoznali się z tajnikami usługi.
 • Globalna obecność. Dzięki serwerom w USA, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce, WPEngine jest w stanie zaoferować niesamowite prędkości i dostęp do serwerów bez względu na to, gdzie na świecie się znajdujesz. Posiadanie tego rodzaju globalnej obecności oznacza, że ​​WPEngine zawsze będzie w stanie zapewnić najlepszą wydajność na rynku, na którym jesteś obecny i aktywny.
 • Szeroki zakres partnerstw. WPEngine współpracuje z wieloma innymi usługami, dzięki czemu oferuje niezliczone innowacje. Ich różni partnerzy to Amazon Web Services, Google Cloud i inni. Wszystkie ich treści dostarczane w ramach partnerstwa są zoptymalizowane do użytku z WordPress i zapewniają wiele dodatkowych funkcji, których wielu konkurentów nie może dopasować.

Oczywiście usługi WPEngine mogą się bardzo podobać. Mają doskonałą obsługę klienta, zasoby do wdrażania i globalną obecność, która zasadniczo gwarantuje dobrą wydajność i ma sens dla twojego rynku geograficznego.

Ich struktura cenowa jest również dość wszechstronna, ale przejdziemy do tego za chwilę. Istnieją oczywiście inne sposoby, dzięki którym WPEngine nie wypada tak korzystnie w stosunku do konkurencji, i nie byłoby dobrym pomysłem podejmowanie jakichkolwiek decyzji bez uzupełniania naszych badań.

W tym celu przyjrzyjmy się, w jaki sposób WPEngine może się nie udać.

Wady WPEngine

 • Mniej wszechstronny niż niektórzy konkurenci. WPEngine oferuje szeroki zakres planów specjalizowanych do użycia z WordPress. Dzięki temu są one bardzo wszechstronne i skalowalne w przypadku witryn opartych na WordPress, ale ich funkcjonalność nie jest tak atrakcyjna dla witryn, które nie będą korzystały z platformy WordPress. Ponieważ obie witryny, które oglądamy dzisiaj, koncentrują się na optymalizacji WordPress, nie jest to taka niewielka sprawa, ale nadal warto pamiętać o przyszłości.
 • Ponieważ WPEngine oferuje tak szeroki zakres funkcji, czasami poprzez partnerstwo z innymi usługami, niektóre ich interfejsy i funkcje mogą być nieco trudne do przyzwyczajenia. Chociaż system został zaprojektowany w taki sposób, aby był łatwy w użyciu, wciąż istnieją jego aspekty, które zajmą trochę czasu, aby nauczyć się efektywnego korzystania z niego.
 • Niektóre ograniczenia. Aby zaoferować najlepsze prędkości i czas działania na rynku, WPEngine nakłada pewne niewielkie ograniczenia na różne instalacje i wtyczki, których możesz używać na swojej stronie WordPress. Chociaż jest to dość standardowe i pozwala WPEngine zaoferować najlepszą na świecie optymalizację WordPress, z której są znani, nadal jest to rozczarowujące, gdy pracuje się z tak potencjalnie wszechstronną platformą.

W przypadku potężnego hostingu WordPress o globalnej obecności i przystępnych cenach, WPEngine jest bardzo konkurencyjną opcją. Niezależnie od tego, czy jesteś nowy i chcesz zacząć korzystać z ich wspólnych planów, czy weterana, który chce zwiększyć swoją obecność w Internecie, WPEngine ma wiele zasobów i funkcji, które będą Ci potrzebne po drodze.

Ich wady również nie są aż tak straszne. Większość z nich jest dość standardowa, jeśli chodzi o usługi hostingowe oparte na WordPress. To powiedziawszy, tak naprawdę nie zrozumiemy, jak te zalety i wady łączą się z konkurencją, dopóki nie spojrzymy na następną firmę na liście.

W następnym artykule zajmiemy się Cloudways i tym, jak różnią się one od innych usług na rynku hostingu.

Co to są Cloudways?

Cloudways to łatwa w obsłudze zarządzana platforma hostingu w chmurze. Zapewniają one zarządzaną konsolę do hostowania stron internetowych na serwerach w chmurze. Chociaż zapewniają szeroki zakres usług, w dużym stopniu koncentrują się na hostingu WordPress. Ich unikalny model daje im również kilka innych zalet.

Rzeczywistą infrastrukturę chmurową zapewniają strony trzecie, takie jak DigitalOcean, Vultr, Amazon i Google. Oferują również bezpłatną migrację na ich platformę, aby ich zespół ekspertów zarządzał Twoim serwerem i zarządzaniem bezpieczeństwem, podczas gdy Ty skupiasz się na częściach witryny, które mają znaczenie dla Twojego wyniku finansowego.

Kolejną unikalną cechą Cloudways jest ich wycena zgodnie z rzeczywistym użyciem. W rzeczywistości mają umowy godzinowe, które pozwalają płacić za ich usługi do godziny, więc nigdy nie płacisz za usługi, z których nie korzystasz. Istnieją również inne ciekawe funkcje cenowe, ale możemy się do nich dostać za chwilę.

Na razie zacznijmy od spojrzenia na różne korzyści, jakie może zapewnić nam Cloudways.

Zalety Cloudways

 • 5 różnych usług hostingowych w chmurze. Hosting Cloudways jest faktycznie zapewniany przez wybór jednej z pięciu firm zewnętrznych. Firmy obejmują DigitalOcean, Linode, Vultr, Amazon Web Services i Google Cloud Platform. Oferowanie usług od różnych dostawców umożliwia Cloudways dostarczanie niesamowitych funkcji bezpieczeństwa i zarządzania serwerami, łatwych w użyciu interfejsów oraz doskonałej obsługi klienta w oparciu o to, z której usługi w chmurze zdecydujesz się skorzystać.
 • Łatwy w użyciu. Oprócz obszernej bazy wiedzy i blogu opisujących szczegółowo ich usługi, Cloudways ma również intuicyjny i łatwy w użyciu interfejs użytkownika, który jest łatwy do znalezienia nawet dla niedoświadczonych projektantów stron internetowych. To miły akcent, jeśli jesteś nowy lub mniej doświadczony, jeśli chodzi o usługi hostingowe.
 • Obsługa klienta. Cloudways zapewnia sprawdzoną obsługę klienta przez telefon na żywo przez 24 godziny na dobę lub czat. Chociaż te opcje są dość standardowe w przypadku większości usług hostingowych wartych swojej ceny, wciąż uspokajające jest, że będziesz mieć dostęp do kompetentnej obsługi klienta wybraną drogą.
 • Szybkie serwery. Ponieważ rzeczywiste usługi hostingu w chmurze Cloudways są świadczone przez niektórych z wiodących zewnętrznych dostawców hostingu w chmurze, mają oni bardzo wydajne serwery dostępne dla swojej platformy. Ponieważ mogą skupić się na zarządzaniu i interfejsie użytkownika swoich usług, outsourcing hostingu w chmurze jest błyskawiczny i doskonale sprawdza się w utrzymywaniu aktualności i konkurencyjności.
 • Darmowe certyfikaty SSL. Jako dość standardowa funkcja bezpieczeństwa Cloudways oferuje bezpłatne certyfikaty SSL dla witryn hostowanych na ich platformie. To miły akcent, nawet jeśli jest to dość standardowa funkcja. Certyfikaty SSL są niezbędne dla bezpieczeństwa Twojej witryny i zawsze miło jest mieć wszystkie te rzeczy w jednym miejscu, zamiast konieczności przechodzenia przez strony trzecie.
 • Darmowa wtyczka buforowania WordPress. Cloudways ma wbudowaną wtyczkę buforującą, która działa Lakier i zapewnia opcje buforowania przeglądarki. Pozwala to na buforowanie witryny bez konieczności odwiedzania innej strony trzeciej w zakresie usług buforowania. Możesz kontrolować opcje buforowania również z panelu ustawień WordPress.
 • Plany zgodnie z rzeczywistym użyciem. Cloudways oferuje plany płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem naliczane według godziny serwera. Działa to nieco inaczej niż fakturowanie godzinowe w czasie rzeczywistym, a strony internetowe, które zużywają więcej zasobów, będą kosztować więcej za godzinę niż w przypadku planu dłuższego zaangażowania. Jest to nadal dobra opcja dla mniejszych witryn, a system jest zaskakująco skuteczny w przypadku witryn na większą skalę, które nie używają dużej ilości ciężkich wtyczek.
 • Bezpłatny okres próbny. Cloudways oferuje bezpłatny 30-dniowy okres próbny swoich usług. Różni się to nieco od typowej 30-dniowej gwarancji zwrotu pieniędzy, którą oferuje większość firm, ponieważ nie musisz odkładać żadnych pieniędzy i nie ma możliwości naliczenia opłat za usługi bezzwrotne. Do rejestracji nie potrzebujesz nawet karty kredytowej.
 • Prowizja za polecenie klienta. Cloudways oferuje program partnerski, który pozwala użytkownikom pobierać prowizje za polecanie nowych klientów do usługi. Prawdopodobnie lepiej poświęcić czas na projektowanie lub zarządzanie witryną i biznesem, ale jest to fajny mały chwyt, który się wyróżnia.
 • Łatwe automatyczne aktualizacje. Cloudways pozwala łatwo zaplanować automatyczne aktualizacje oprogramowania WordPress. Jest to dobra funkcja w ramach ich „zarządzanego” hostingu w chmurze i ułatwia aktualizowanie witryny.
 • Nieograniczone aplikacje w dowolnym planie. Wszystkie plany oferowane przez Cloudways oferują nieograniczoną liczbę aplikacji wraz z instalacją WordPress. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą prowadzić witryny z szeroką gamą funkcji opartych na aplikacjach. Dodatkowe aplikacje będą korzystać z dodatkowych zasobów, o czym należy pamiętać, jeśli rozważasz ich strukturę płatności zgodnie z rzeczywistym użyciem.
 • Darmowa migracja. Jak każdy dobry gospodarz, Cloudways oferuje bezpłatną migrację Twojej witryny na platformę hostingową. Jest to kolejna funkcja, która jest dość standardem w każdym renomowanym planie hostingowym, i jest bardziej chwytem marketingowym niż faktyczną funkcją. Mimo to dobrze jest unikać płacenia z własnej kieszeni za migrację witryny, jeśli nie musisz.

Cloudways ma wiele do życzenia, a oni mają unikalne podejście do zapewniania doskonałych usług opartych na chmurze. Ich usługi działają świetnie dla witryn opartych na WordPress, ale nie są tak ograniczone w tej niszy, jak wyspecjalizowana usługa, taka jak WPEngine.

Oczywiste jest, że bystry projektant stron internetowych może doskonale korzystać z usług Cloudways, ale nadal ważne jest, aby omówić niektóre z ich niedociągnięć, zanim przejdziemy do naszych rozważań. Następnie przyjrzymy się niektórym wadom związanym z Cloudways.

Wady Cloudways

 • Brak rejestracji domeny. Chociaż Cloudways zapewnia doskonałe zarządzane usługi hostingu w chmurze za pośrednictwem różnych zewnętrznych firm hostingowych w chmurze, nie zapewnia rejestracji nazw domen. Musisz zarejestrować swoją domenę za pośrednictwem innej firmy, co może być uciążliwe, jeśli przyzwyczaiłeś się do korzystania z tej usługi od firmy hostingowej.
 • Brak hostingu poczty e-mail. Oprócz braku rejestracji domeny Cloudways nie zapewnia również adresu e-mail ani usług hostingowych. Wszystko to ma sens, gdy myślisz o sposobie obsługi hostingu w chmurze, ale nadal może być rozczarowujące, jeśli przyzwyczaiłeś się do uzyskiwania wszystkich tych usług w jednym miejscu.
 • Wsparcie może być trudne do osiągnięcia. Chociaż Cloudways ma dobrze sprawdzoną obsługę klienta na wiele różnych sposobów, istnieją doniesienia o wolnym czasie reakcji przez telefon lub czat na żywo. To niefortunne, ale jest to dość powszechna wada, nawet wśród firm o doskonałej reputacji w zakresie obsługi klienta.

Podobnie jak w przypadku WPEngine, te wady nie są niczym zbyt dużym. Wciąż jednak należy o tym pamiętać, zwłaszcza gdy przechodzimy do końcowych etapów naszej decyzji.

Następnie podzielimy te dwie firmy i sprawdzimy, jak porównują się one w trzech różnych kategoriach. Przyjrzymy się, jak radzą sobie te dwie firmy funkcjonalność, wsparcie, i Cena £.

Porównanie funkcjonalności

Zarówno WPEngine, jak i Cloudways zapewniają doskonałe wsparcie dla stron internetowych opartych na WordPress i są wystarczająco wszechstronne dla małych i dużych witryn. Funkcjonalność WPEngine jest nieco bardziej ograniczona, ponieważ jest bardziej ukierunkowana na strony internetowe oparte na WordPress. Hosting w Cloudways jest również nieco wyjątkowy, ponieważ jest hostowany w chmurze przez osoby trzecie.

Ogólnie rzecz biorąc, obie strony mają globalną obecność i porównywalną funkcjonalność, patrząc wyłącznie na ich możliwości WordPress. Cloudways ma kilka dodatkowych ciekawych gratisów, takich jak wersja próbna i buforowanie wtyczki. Chociaż mogą nie mieć takiej samej biblioteki zasobów edukacyjnych jak WPEngine, Cloudways wydaje się być bardzo silną opcją dla nowych i mniejszych klientów.

Sama funkcjonalność jest nieco mglista, nie patrząc na cenę, więc wrócimy do tego wszystkiego i zobaczymy, jak te dwie firmy radzą sobie z obsługą.

Porównanie wsparcia

Obie firmy bardzo dobrze oceniły obsługę klienta. Ponieważ Cloudways zapewnia zarządzane usługi hostingowe za pośrednictwem stron trzecich, może to być nieco skomplikowane i częściej możesz korzystać z obsługi klienta. To powiedziawszy, ich zarządzany model hostingu upraszcza wiele bardziej technicznych aspektów zarządzania serwerami i bezpieczeństwa.

Z drugiej strony WPEngine oferuje obsługę klienta tymi samymi ścieżkami i ma bardzo porównywalną reputację ze względu na skuteczność swojego zespołu wsparcia. Wciąż jest to nieco trudne do oceny, ponieważ obie firmy doskonale otrzymały zespoły wsparcia, ale niewielka reputacja z powodu krótkich czasów reakcji.

Porównanie cen

Dla wielu klientów jest to moment zrobienia przerwy. Bez spojrzenia na cenę nie można naprawdę ocenić skuteczności danej usługi hostingowej. Struktura cenowa Cloudways jest dość złożona, ponieważ oferują swoje usługi w chmurze za pośrednictwem szeregu firm zewnętrznych, jednak porównamy kompleksowe podsumowanie punktów cenowych obu firm.

 • WPEngine ooferuje plany „startupowe” od 35 USD miesięcznie, plany „wzrostu” od 115 USD miesięcznie, plany „skalowania” od 290 USD miesięcznie oraz plany niestandardowe dla osób, które potrzebują jeszcze większej skali i niezawodności.
  • Ceny mogą wydawać się nieco wysokie w porównaniu do Bluehost, ale funkcjonalność jest znacznie bardziej wszechstronna. Plan „uruchamiania” zapewnia 25 000 odwiedzin, 10 GB przestrzeni dyskowej, 50 GB miesięcznej przepustowości i 1 stronę internetową. Wrzuca także Genesis Framework, motywy StudioPress i opcje wsparcia, o których wspomniałem wcześniej.
  • Plan „wzrostu” powoduje wzrost do 100 000 odwiedzin, 20 GB przestrzeni dyskowej, 200 GB miesięcznej przepustowości i 5 witryn.
  • Plan „skali” kosztuje 290 USD miesięcznie i obejmuje 400 000 odwiedzin, 30 GB przestrzeni dyskowej, 400 GB przepustowości i 15 stron internetowych.
  • Mają też „niestandardowy” plan dla osób, które wymagają znacznie mocniejszych stron internetowych. Wpływa to na liczbę odwiedzin w milionach, pamięć w obszarze 1 TB, przepustowość powyżej 400 GB miesięcznie i do 25 stron internetowych.
 • Cloudways działa nieco inaczej i ma różne struktury cenowe oparte na usłudze hostingowej innej firmy, którą ostatecznie wybierzesz. Firmy oferujące hosting w chmurze za pośrednictwem Cloudways to DigitalOcean, Linode, Vultr, Amazon Web Services i Google Cloud Platform.
  • Przedziały cenowe i możliwości różnych usług są różne. Najtańszy jest DigitalOcean, a najdroższy jest Amazon Web Services.
  • W przypadku DigitalOcean plany zaczynają się od 10 USD miesięcznie (0,0139 USD za godzinę) i obejmują 1 GB pamięci RAM, 1 rdzeniowy procesor, 25 GB pamięci i 1 TB przepustowości.
  • Plany te sięgają nawet 1035 USD miesięcznie (1,4375 USD na godzinę), co daje ci 192 GB pamięci RAM, 32-rdzeniowy procesor, 3840 GB przestrzeni dyskowej i 12 TB przepustowości.

W przypadku Amazon plany zaczynają się od 34,91 USD miesięcznie (0,0485 na godzinę), co daje 1,75 GB pamięci RAM, procesor 1vCPU, 4 GB przestrzeni dyskowej i 2 GB przepustowości.

 • Plany te sięgają do 3058.26 USD miesięcznie (2.2476 USD na godzinę), co obejmuje 256 GB pamięci RAM, procesor 64vCPU, 4 GB pamięci i 2 GB przepustowości.

Ogólnie rzecz biorąc, przedziały cenowe są znacznie bardziej zróżnicowane w przypadku Cloudways, a także kilka ciekawych ciekawostek. Prawdopodobnie zauważyłeś, że plany DigitalOcean oferują znacznie lepszą pamięć i przepustowość, ale ważne jest, aby pamiętać, że są to ceny początkowe dla tych planów, a także można kupić dodatkową przestrzeń lub przepustowość.

Podsumowując

Ostatecznie wygląda na to, że WPEngine jest prawdopodobnie lepszą opcją dla początkujących i mniejszych witryn, ze względu na ich ceny i łatwość użytkowania. Jeśli jesteś na większą skalę, Cloudways ma niesamowitą liczbę opcji we wszystkich swoich planach oraz wiele dobrych funkcji wsparcia, które pomogą Ci skalować i zarządzać zasobami internetowymi.

Jak zawsze, jeśli masz jakieś uwagi lub chcesz wskazać coś, co przeoczyliśmy, daj nam znać!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map