WPEngine vs Koło zamachowe – który jest najlepiej zarządzanym hostem WordPress?

01.06.2020
Porównanie hostingu 'WPEngine vs Koło zamachowe – który jest najlepiej zarządzanym hostem WordPress?
0 18 мин.

koło zamachowe wpengine


Niezależnie od tego, czy jesteś hobbystą rozpoczynającym działalność od pierwszej witryny, czy też przedsiębiorcą, który zwiększa swoją liczbę do 1000, wybór hostingu może być poważną decyzją. Zapewnienie, że wybrany host ma moc i wsparcie potrzebne w odpowiedniej cenie, ułatwia cały proces.

Ale jak przejść przez przeglądanie żargonu marketingowego i ofert specjalnych rozsianych po Internecie? Pojawiają się nowi gospodarze, którzy obiecują, że będą pracować bez przestojów i sprzętu serwerowego, a nowi gospodarze nieustannie walczą o naszą uwagę.

Musimy dokładnie przyjrzeć się potrzebom naszej witryny oraz temu, w jaki sposób różne usługi hostingowe na rynku mogą zaspokoić te potrzeby. Jednym z najlepszych sposobów jest skoncentrowanie się na dwóch konkretnych firmach i porównanie ich różnych funkcji i punktów cenowych w celu ustalenia, która z nich jest najlepszym wyborem.

Dzisiaj przyglądamy się dwóm usługom hostingowym zorientowanym na WordPress; WP Silnik i koło zamachowe. Te dwa hosty oferują wyspecjalizowany hosting zaprojektowany do użytku z WordPress. Chociaż obie te witryny są zaprojektowane tak, aby oferować najlepsze prędkości na rynku z wszechstronnymi strukturami cenowymi zaprojektowanymi w celu zaspokojenia twoich potrzeb, istnieje kilka kluczowych różnic między nimi, które mogą podjąć lub złamać twoją decyzję dotyczącą hostingu.

Aby nas rozpocząć, przyjrzymy się WPEngine, kim oni są i o czym są.

Co to jest WPEngine?

WordPress to potężne narzędzie dla projektantów stron internetowych. Pozwala im na łatwe tworzenie stron internetowych i zarządzanie nimi, które mogą hostować i udostępniać szeroki zakres treści. WPEngine jest obecnie jednym z wiodących hostów opartych na WordPress na rynku hostingu.

Według własnej strony internetowej WPEngine 30% wszystkich stron internetowych jest zbudowanych za pomocą WordPress, a 27% z 10 000 najlepszych stron pod względem ruchu jest również obsługiwanych przez WordPress. To naprawdę pokazuje, jak WordPress może być bardzo skutecznym narzędziem dla wielu różnych stron internetowych.

Różne plany WPEngine oferują różnorodną gamę usług zoptymalizowanych pod kątem WordPress, a także oferują specjalistyczną obsługę klienta. Ich łatwy w obsłudze interfejs i biblioteka dostępnej wiedzy sprawiają, że nauka efektywnego korzystania z platformy jest dziecinnie prosta.

Aby naprawdę dobrze zrozumieć, co WPEngine ma do zaoferowania, rzućmy okiem na zalety i wady.

Plusy WPEngine

 • Optymalizacja WordPress. WordPress to potężne narzędzie, które może budować bardzo wydajne strony internetowe z wieloma funkcjami i możliwościami hostowania treści. Aby Twoja witryna WordPress działała z najwyższą wydajnością, sprzęt i zestawy funkcji WPEngine są zaprojektowane tak, aby obsługiwać nawet najbardziej wymagające wtyczki instalacje WordPress. Warto pamiętać o ich opcjach zarówno planów wspólnych, jak i opartych na VPS, ponieważ zapewnia to dużą wszechstronność strukturze cen i możliwości skalowania WPEngine.
 • Motywy StudioPress. Istnieje wiele motywów premium, w tym motywy dostosowane do urządzeń mobilnych, dostępne za pośrednictwem StudioPress. Korzystanie z tych motywów w witrynie daje łatwą do zastosowania funkcjonalną i estetyczną przewagę nad innymi projektantami, którzy muszą tworzyć własne motywy lub płacić dodatkowo za te premium za pośrednictwem innej usługi. Wiele z tych motywów StudioPress ma wbudowane funkcje SEO i bezpieczeństwa.
 • Oceny gotowości. WPEngine ma do dyspozycji zespół ekspertów od pęknięć, którzy są gotowi przeprowadzić oceny w Twojej witrynie, aby upewnić się, że ma kształt statku przed uruchomieniem. Może to być ogromną atrakcją dla osób, które dopiero zaczynają lub które często eksperymentują z projektowaniem i funkcjami swojej witryny. Same testy są przeprowadzane poprzez testowanie zgodności kodu i przemieszczanie witryny.
 • WPEngine ma wiele funkcji treści, które są ukierunkowane geograficznie na określone obszary geograficzne. Pozwala to dostosować sposób, w jaki ludzie w różnych częściach świata angażują się w Twoje treści, umożliwiając łatwe dotarcie do niesamowitej liczby czytelników dzięki funkcji Twojej witryny.
 • Obsługa klienta. Wsparcie WPEngine ma świetne recenzje klientów i jest dostępne przez telefonicznie i przez czat na żywo przez całą dobę. Oferują także dużą bibliotekę zasobów edukacyjnych zaprojektowanych tak, aby zarówno nowi projektanci stron internetowych, jak i doświadczeni weterani zapoznali się z tajnikami usługi.
 • Globalna obecność. Dzięki serwerom w USA, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce, WPEngine jest w stanie zaoferować niesamowite prędkości i dostęp do serwerów bez względu na to, gdzie na świecie się znajdujesz. Posiadanie tego rodzaju globalnej obecności oznacza, że ​​WPEngine zawsze będzie w stanie zapewnić najlepszą wydajność na rynku, na którym jesteś obecny i aktywny.
 • Szeroki zakres partnerstw. WPEngine współpracuje z wieloma innymi usługami, dzięki czemu oferuje niezliczone innowacje. Ich różni partnerzy to Amazon Web Services, Google Cloud i inni. Wszystkie ich treści dostarczane w ramach partnerstwa są zoptymalizowane do użytku z WordPress i zapewniają wiele dodatkowych funkcji, których wielu konkurentów nie może dopasować.

Funkcjonalność i wsparcie WPEngine są naprawdę dobrą opcją zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych projektantów stron internetowych. Ich globalna obecność i zasoby edukacyjne sprawiają, że ich platforma jest bardzo wszechstronna i łatwa w użyciu. Mają też wiele opcji dla osób, które chcą zwiększyć swoją obecność w Internecie.

Bez spojrzenia na cenę może być trudno zorientować się, jak te funkcje zestawiają się z konkurencją, ale możemy to za chwilę omówić. Z pewnością są pewne wady związane z tymi zaletami i zawsze dobrym pomysłem jest uzupełnienie naszych badań przed podjęciem decyzji.

Następnie przyjrzymy się, jak WPEngine ma tendencję do zawierania się na tle konkurencji.

Wady WPEngine

 • Mniej wszechstronny niż niektórzy konkurenci. WPEngine oferuje szeroki zakres planów specjalizowanych do użycia z WordPress. Dzięki temu są one bardzo wszechstronne i skalowalne w przypadku witryn opartych na WordPress, ale ich funkcjonalność nie jest tak atrakcyjna dla witryn, które nie będą korzystały z platformy WordPress. Ponieważ obie witryny, które oglądamy dzisiaj, koncentrują się na optymalizacji WordPress, nie jest to taka niewielka sprawa, ale nadal warto pamiętać o przyszłości.
 • Ponieważ WPEngine oferuje tak szeroki zakres funkcji, czasami poprzez partnerstwo z innymi usługami, niektóre ich interfejsy i funkcje mogą być nieco trudne do przyzwyczajenia. Chociaż system został zaprojektowany w taki sposób, aby był łatwy w użyciu, wciąż istnieją jego aspekty, które zajmą trochę czasu, aby nauczyć się efektywnego korzystania z niego.
 • Niektóre ograniczenia. Aby zaoferować najlepsze prędkości i czas pracy na rynku, WPEngine nakłada pewne niewielkie ograniczenia na różne instalacje i wtyczki, których możesz używać na swojej stronie WordPress. Chociaż jest to dość standardowe i pozwala WPEngine zaoferować najlepszą na świecie optymalizację WordPress, z której są znani, nadal jest to rozczarowujące, gdy pracuje się z tak potencjalnie wszechstronną platformą.

Jak widać, nie ma tutaj nic ważnego, co by naprawdę zniechęciło odpowiedniego klienta. Jest kilka rzeczy, o których powinieneś pamiętać, jeśli wybierasz WPEngine, ale bez spojrzenia na to, co oferują inne firmy, ciężko jest zrozumieć, jak WPEngine się kumuluje.

WPEngine wydaje się być dobrą opcją dla mniejszych witryn i początkujących, ponieważ oferują takie rzeczy, jak wspólne plany i baza wiedzy na początek. To powiedziawszy, wciąż mają wiele możliwości skalowania, w które możemy wejść, gdy spojrzymy na cenę.

Na razie zmienimy biegi i spojrzymy na koło zamachowe.

Co to jest koło zamachowe?

Flywheel oferuje zarządzany hosting WordPress „stworzony dla każdego, kto tworzy piękne strony”. Ich potężna platforma WordPress obiecuje usunąć wiele problemów związanych z hostingiem poprzez usprawnienie procesów. Zostały one rozpoczęte w 2012 roku z misją poprawy życia projektantów stron internetowych na całym świecie, którzy używają WordPress.

Oferują szeroką gamę planów zaprojektowanych dla usprawnionego i zarządzanego hostingu WordPress. Mają też kilka opcji przeznaczonych dla sprzedawców stron internetowych, co jest miłym akcentem. Mają wiele bezpłatnych funkcji demonstracyjnych i inscenizacyjnych, które pozwalają upewnić się, że witryna działa poprawnie, zanim zostanie uruchomiona, co jest również kolejnym fajnym smakołykiem, który można wykorzystać wraz z całym pakietem.

Ponieważ Flywheel koncentruje się bardziej na zarządzanym hostingu WordPress, który usprawnia wiele funkcji i zadań związanych z utrzymywaniem witryny WordPress, różni się nieco od WPEngine. Aby dowiedzieć się, czym różnią się te dwie firmy, przejrzyjmy niektóre zalety i wady Flywheel.

Zalety koła zamachowego

 • Infrastruktura chmurowa. Flywheel ma opartą na chmurze infrastrukturę hostingową obsługiwaną przez Google Cloud. Daje to bardzo potężne możliwości hostingu w zarządzanym pakiecie, usprawniając wiele procesów, zapewniając jednocześnie całą moc potrzebną Twojej witrynie.
 • Obecność na całym świecie. Flywheel ma serwery w Azji, Ameryce Północnej i Europie, dzięki czemu mogą oferować szybkie usługi hostingowe w zależności od miejsca zamieszkania na świecie. Ich ogólnoświatowa obecność nie jest tak rozwinięta, jak WPEngine, i brakuje im różnych funkcji geotargetowania, które czynią ją naprawdę wyjątkową, ale jest to nadal atrakcyjna opcja.
 • 30 dniowa gwarancja zwrotu pieniedzy. Jak wszyscy dobrzy gospodarze, Flywheel oferuje zwrot kosztów za usługi zakupione, jeśli anulujesz w ciągu 30 dni w przypadku planów rocznych. Jest to również dość standardowa funkcja, ale dobrze jest, jeśli chcesz zminimalizować ryzyko związane z wypróbowaniem koła zamachowego. Zawsze dobrze jest też sprawdzić zasady zwrotu pieniędzy na swojej stronie internetowej.
 • Baza wiedzy. Choć nie jest tak różnorodną biblioteką wiedzy, jaką ma do zaoferowania WPEngine, Flywheel ma regularne artykuły i posty na blogach, omawiając różne funkcje i wskazówki związane z ich platformą. Nie do końca przypomina rzeczywistą bibliotekę wiedzy zaprojektowaną w celu zaaklimatyzowania nowych użytkowników na platformie, ale miło jest mieć trochę literatury związanej z funkcjami hostingu.
 • Silnik buforowania lakieru. Hosting Flywheel jest zasilany przez serwer pamięci podręcznej Varnish, zapewniając szybkie przyspieszenie HTTP oparte na pamięci, dostosowane do współpracy z WordPress. Mechanizm buforowania lakieru jest dobrze znanym i niezawodnym rozwiązaniem buforującym, które obiecuje przyspieszyć strony internetowe nawet o 1000% poprzez skuteczne i skuteczne buforowanie stron internetowych.
 • 9% czasu sprawności. Koło zamachowe gwarantuje nieprzerwany czas pracy wynoszący 99,9%, co jest miłe dla witryn wrażliwych na przestoje lub ogólnie dla wszystkich hostowanych treści. W końcu czas to pieniądz. Niektóre opinie twierdzą, że mieli 100% czasu pracy po 9 miesiącach pracy.
 • Strony demonstracyjne za darmo i płać, kiedy będą dostępne. Funkcja demonstracji witryny Flywheel umożliwia demonstrację witryny, aby upewnić się, że działa ona poprawnie, zanim zostanie uruchomiona. Możesz także zapłacić po uruchomieniu witryny, dzięki czemu możesz bezpłatnie wypróbować swoją witrynę. Jest to przydatne dla użytkowników, którzy dużo eksperymentują ze swoimi treściami.
 • Klonowanie stron internetowych. Koło zamachowe pozwala klonować całe strony internetowe zamiast tworzyć nowe od zera za każdym razem, gdy chcesz się rozwinąć. Ta funkcja ma szeroki zakres zastosowań i jest szczególnie atrakcyjna dla odsprzedaży stron internetowych lub projektantów, którzy sprzedają swoje strony internetowe po ich zaprojektowaniu.
 • Darmowa migracja. Jak każdy dobry gospodarz, Flywheel oferuje bezpłatną migrację na swoją platformę hostingową. Jest to świetne, jeśli masz witrynę gotową do migracji z hosta, z którego nie jesteś zadowolony, ale nie jest to taka wielka sprawa, jeśli dopiero zaczynasz. Nadal jest to dobra opcja, aby mieć którąkolwiek z tych możliwości.
 • Inscenizacja strony internetowej. Flywheel zapewnia usługi zarządzania witryną zaprojektowane w celu rozwiązywania problemów z witryną i wszystkimi jej funkcjami przed jej uruchomieniem. Jest to miła funkcja, którą można łączyć z wymienionymi powyżej funkcjami demonstracyjnymi. Ogólnie rzecz biorąc, dzięki tym funkcjom Flywheel jest bardzo przyjazną witryną dla nowych użytkowników i osób, które dużo eksperymentują z projektowaniem swojej witryny.

Podobnie jak w WPEngine, jest wiele do polubienia. Ich infrastruktura oparta na chmurze sprawia, że ​​ich hosting jest bardzo wydajny w bardzo konkurencyjnej cenie, którą omówimy za chwilę. Na razie zamierzamy przejść dalej i przyjrzeć się kilku sposobom, w których koło zamachowe ma tendencję do zawierania się w porównaniu z konkurencją.

Wady koła zamachowego

 • Brak wsparcia telefonicznego. Flywheel oferuje wsparcie 24/7 za pośrednictwem czatu na żywo i systemu biletów, ale nie ma żadnej opcji wsparcia telefonicznego. Może to być nieco frustrujące, szczególnie dla nowszych użytkowników, którzy mogą potrzebować więcej funkcji pomocy technicznej niż inni użytkownicy.
 • Względny brak przejrzystości sprzętu. Jest to dość wybredna skarga, ale nie jest łatwo zorientować się, jaki sprzęt zasila infrastrukturę usług hostingowych Flywheel. Ponieważ jednak infrastruktura oparta jest na chmurze Google, jest bardzo prawdopodobne, że jest to jeden z najlepszych urządzeń w branży.
 • Brak planów wspólnych, VPS i dedykowanych. Flywheel to usługa oparta na chmurze i nie ma żadnych wspólnych planów hostingu, planów korzystających z VPS ani planów oferujących serwery dedykowane. Jest to dobre w przypadku witryn i modeli biznesowych opartych na usługach w chmurze, ale może być swego rodzaju ograniczeniem dla mniejszych witryn lub użytkowników, którzy chcą korzystać z VPS.

Podobnie jak w przypadku WPEngine, wady nie są aż tak duże i naprawdę zależy od tego, jaką stronę internetową chcesz zbudować, jeśli zamierzasz korzystać z Flywheel, czy nie. Brak wsparcia telefonicznego jest jednak dość potępiający i sprawia, że ​​Flywheel jest mniej atrakcyjną opcją dla nowych użytkowników lub mniejszych firm.

W połączeniu z brakiem wspólnych planów powoduje to, że Flywheel jest bardzo ograniczony pod względem skali w porównaniu do WPEngine. To powiedziawszy, tak naprawdę nie mamy pojęcia, jak te dwie witryny się zestawiają, dopóki nie przyjrzymy się, jak wszystkie te funkcje porównują się obok siebie.

Następnie zbadamy obie te firmy pod kątem trzech kategorii: funkcjonalność, wsparcie, i Cena £.

Porównanie funkcjonalności

Podczas gdy Flywheel ma oczywiście do dyspozycji moc usług chmurowych Google, WPEngine ma globalną obecność, która wyprzedza Flywheel, oraz bazę wiedzy, dzięki której można przyzwyczaić nowych użytkowników do ich usług. Należy również pamiętać, że Flywheel nie oferuje planów wspólnych, VPS ani dedykowanych.

Łatwiej będzie to ocenić, kiedy spojrzymy na cenę, ale wygląda na to, że WPEngine prawdopodobnie przewyższa Flywheel pod względem funkcjonalności i opcji na mniejszą skalę. Koło zamachowe wciąż ma do dyspozycji szeroki wachlarz interesujących narzędzi i opcji i pozostaje potężną opcją dla projektantów stron internetowych, którzy wiedzą, co robią.

Ostatecznie zależy to od potrzeb witryny. Następnie przyjrzymy się wsparciu.

Porównanie wsparcia

WPEngine ma bardzo dobre recenzje klientów mówiące o obsłudze klienta. Oferują także wsparcie przez czat na żywo przez całą dobę i przez telefon. Zawsze jest kilka recenzji online, które pokazują pewne niezadowolenie z obsługi klienta, ale WPEngine ma bardzo dobre osiągnięcia.

Słoń w pokoju jest taki, że Koło zamachowe nie oferuje żadnego wsparcia telefonicznego. Może to być bardzo frustrujące dla nowszych użytkowników lub użytkowników, którzy są przyzwyczajeni do kontaktu bezpośrednio przez telefon. Oczywistym zwycięzcą pod względem wsparcia w tym porównaniu jest WPEngine, ze względu na brak wsparcia telefonicznego Flywheel i stosunkowo dobrą reputację WPEngine w zakresie obsługi klienta.

Przed podjęciem ostatecznej decyzji w końcu przyjrzymy się cenie.

Porównanie cen

Jest to czynnik decydujący dla wielu użytkowników. Nie ma sensu płacić za najlepsze usługi, które nie odpowiadają potrzebom i budżetowi Twojej witryny. Obie te firmy mają bardzo różne plany płatności i dostępne opcje w zależności od potrzebnych funkcji.

 • WPEngine ooferuje plany „startupowe” od 35 USD miesięcznie, plany „wzrostu” od 115 USD miesięcznie, plany „skalowania” od 290 USD miesięcznie oraz plany niestandardowe dla osób, które potrzebują jeszcze większej skali i niezawodności.
  • Ceny mogą wydawać się nieco wysokie w porównaniu do Bluehost, ale funkcjonalność jest znacznie bardziej wszechstronna. Plan „uruchamiania” zapewnia 25 000 odwiedzin, 10 GB przestrzeni dyskowej, 50 GB miesięcznej przepustowości i 1 stronę internetową. Wrzuca także Genesis Framework, motywy StudioPress i opcje wsparcia, o których wspomniałem wcześniej.
  • Plan „wzrostu” powoduje wzrost do 100 000 odwiedzin, 20 GB przestrzeni dyskowej, 200 GB miesięcznej przepustowości i 5 witryn.
  • Plan „skali” kosztuje 290 USD miesięcznie i obejmuje 400 000 odwiedzin, 30 GB przestrzeni dyskowej, 400 GB przepustowości i 15 stron internetowych.
  • Mają też „niestandardowy” plan dla osób, które wymagają znacznie mocniejszych stron internetowych. Wpływa to na liczbę odwiedzin w milionach, pamięć w obszarze 1 TB, przepustowość powyżej 400 GB miesięcznie i do 25 stron internetowych.
 • Koło zamachowe oferuje szeroki zakres planów dla szerokiej gamy skal. Ich najtańsze plany zaczynają się od 14 USD miesięcznie, a najdroższe zaczynają się od 229 USD miesięcznie. Mają także opcje niestandardowych planów, jeśli potrzebujesz więcej mocy niż oferuje ich pakiet w pakiecie.
  • Ich plan Tiny zapewnia 1 instalację WordPress, 5000 odwiedzin miesięcznie, 5 GB miejsca na dysku i 250 GB przepustowości. Plan osobisty ogranicza to do 25 000 miesięcznych wizyt, 10 GB miejsca na dysku i 500 GB przepustowości. Plan Professional kosztuje 69 USD miesięcznie i więcej i obejmuje 100 000 odwiedzin miesięcznie, 20 GB miejsca na dysku i 1 TB przepustowości.
  • W przypadku planów o nieco większej mocy mają one plan Freelance. Począwszy od 92 USD miesięcznie, co obejmuje 10 instalacji, 150 000 odwiedzin, 40 GB miejsca i 4 TB przepustowości. Plan Agencji podnosi to do 30 instalacji, 600 000 wizyt, 120 GB miejsca i 8 TB przepustowości za 229 USD miesięcznie.
  • Plany niestandardowe oferują ponad 30 instalacji, miliony miesięcznych wizyt, niestandardowe miejsce na dysku i przepustowość oraz wszystkie inne funkcje zawarte w innych planach.

Ceny tutaj są bardzo porównywalne, a obie strony oferują potężny i różnorodny zestaw funkcji zdolnych do zaspokojenia potrzeb szerokiej gamy stron internetowych. Ogólnie rzecz biorąc, WPEngine pozostaje liderem na mniejszych stronach internetowych, pomimo wyższej ceny w mniejszych skalach. Wynika to z bazy wsparcia i wiedzy dostępnej za pośrednictwem WPEngine, której Flywheel nie zapewnia.

Jak zawsze, jeśli masz własne przemyślenia i czujesz, że coś przeoczyliśmy, daj nam znać!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector