WPEngine vs Pressidium – Który host zarządzany WordPress jest najlepiej zarządzany?

wpengine-vs-pressidium


Poszukiwanie hostów internetowych może być często przytłaczające. W całej sieci jest zbyt wiele nisz i usług specjalnych. Może to mieć szczególnie duży wpływ na projektantów stron internetowych, którzy dopiero zaczynają lub zwiększają swoją obecność w sieci po raz pierwszy.

Zapewnienie, że Twój wybór hosta internetowego jest w stanie spełnić wymagania Twojej witryny, jest jednym z najlepszych pierwszych kroków, jakie możesz podjąć. Posiadanie odpowiednio wycenionego hostingu z obsługą i funkcjami, które odpowiadają Twoim potrzebom, może ułatwić każdy etap procesu. To tylko kwestia odróżnienia dobra od zła.

Aby dowiedzieć się, czego potrzebujemy, przyjrzymy się dwóm różnym hostom i zobaczymy, jak układają się one obok siebie. To pozwala nam rzucić okiem na to, na czym musimy się skupić, i pozwala nam naprawdę zobaczyć, co każda firma ma do zaoferowania. Jest to również dobry sposób, aby zdecydować, który jest lepszy.

Dzisiaj przyglądamy się WPEngine i Pressidium. Są to dwaj znani gospodarze z dobrymi recenzjami i konkurencyjnymi stawkami. Oboje koncentrują swoją energię na hostingu opartym na WordPress, a ich funkcje i statystyki odzwierciedlają to. Wszystkie ich plany są zbudowane z myślą o WordPress i obiecują błyskawiczne prędkości i dobrze zoptymalizowaną funkcjonalność WordPress.

To powiedziawszy, prawdopodobnie jest więcej niż kilka sposobów, w których obie te firmy nie są w stanie konkurować. Zacznijmy więc od spojrzenia na WPEngine, kim oni są i czym się zajmują.

Co to jest WPEngine?

Obecnie wiele witryn obsługuje WordPress. Wielu hostów koncentruje się na zapewnieniu zoptymalizowanych planów zaprojektowanych dla witryn opartych na WordPress. WPEngine jest obecnie jednym z wiodących hostów opartych na WordPress.

Według ich własnej strony internetowej, 30% wszystkich stron internetowych jest zbudowanych za pomocą WordPress, a 27% z 10 000 najlepszych stron pod względem ruchu również korzysta z WordPress. Te liczby mówią same za siebie. WordPress to potężne narzędzie, które może prawidłowo obsługiwać bardzo wydajną stronę internetową.

WPEngine stara się uczynić ten proces tak prostym i wydajnym, jak to możliwe, zapewniając szeroką gamę planów i usług zorientowanych na WordPress. Mają także dobrą reputację w zakresie obsługi klienta i łatwości użytkowania, co czyni je doskonałym wyborem zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych projektantów stron internetowych.

Następnie przyjrzymy się różnym zaletom, jakie ma do zaoferowania WPEngine.

Plusy WPEngine

 • Optymalizacja WordPress. WordPress to potężne narzędzie, które może budować bardzo wydajne strony internetowe z wieloma funkcjami i możliwościami hostowania treści. Aby Twoja witryna WordPress działała z najwyższą wydajnością, sprzęt i zestawy funkcji WPEngine są zaprojektowane tak, aby obsługiwać nawet najbardziej wymagające wtyczki instalacje WordPress. Warto pamiętać o ich opcjach zarówno planów wspólnych, jak i opartych na VPS, ponieważ zapewnia to dużą wszechstronność strukturze cen i możliwości skalowania WPEngine.
 • Motywy StudioPress. Istnieje wiele motywów premium, w tym motywy dostosowane do urządzeń mobilnych, dostępne za pośrednictwem StudioPress. Korzystanie z tych motywów w witrynie daje łatwą do zastosowania funkcjonalną i estetyczną przewagę nad innymi projektantami, którzy muszą tworzyć własne motywy lub płacić dodatkowo za te premium za pośrednictwem innej usługi. Wiele z tych motywów StudioPress ma wbudowane funkcje SEO i bezpieczeństwa.
 • Oceny gotowości. WPEngine ma do dyspozycji zespół ekspertów od pęknięć, którzy są gotowi przeprowadzić oceny w Twojej witrynie, aby upewnić się, że ma kształt statku przed uruchomieniem. Może to być ogromną atrakcją dla osób, które dopiero zaczynają lub które często eksperymentują z projektowaniem i funkcjami swojej witryny. Same testy są przeprowadzane poprzez testowanie zgodności kodu i przemieszczanie witryny.
 • WPEngine ma wiele funkcji treści, które są ukierunkowane geograficznie na określone obszary geograficzne. Pozwala to dostosować sposób, w jaki ludzie w różnych częściach świata angażują się w Twoje treści, umożliwiając łatwe dotarcie do niesamowitej liczby czytelników dzięki funkcji Twojej witryny.
 • Obsługa klienta. Wsparcie WPEngine ma świetne recenzje klientów i jest dostępne przez telefonicznie i przez czat na żywo przez całą dobę. Oferują także dużą bibliotekę zasobów edukacyjnych zaprojektowanych tak, aby zarówno nowi projektanci stron internetowych, jak i doświadczeni weterani zapoznali się z tajnikami usługi.
 • Globalna obecność. Dzięki serwerom w USA, Europie, na Bliskim Wschodzie, w Azji i Afryce, WPEngine jest w stanie zaoferować niesamowite prędkości i dostęp do serwerów bez względu na to, gdzie na świecie się znajdujesz. Posiadanie tego rodzaju globalnej obecności oznacza, że ​​WPEngine zawsze będzie w stanie zapewnić najlepszą wydajność na rynku, na którym jesteś obecny i aktywny.
 • Szeroki zakres partnerstw. WPEngine współpracuje z wieloma innymi usługami, dzięki czemu oferuje niezliczone innowacje. Ich różni partnerzy to Amazon Web Services, Google Cloud i inni. Wszystkie ich treści dostarczane w ramach partnerstwa są zoptymalizowane do użytku z WordPress i zapewniają wiele dodatkowych funkcji, których wielu konkurentów nie może dopasować.

Oczywiście usługi WPEngine mogą się bardzo podobać. Mają doskonałą obsługę klienta, zasoby do wdrażania i globalną obecność, która zasadniczo gwarantuje dobrą wydajność i ma sens dla twojego rynku geograficznego.

Ich struktura cenowa jest również dość wszechstronna, ale przejdziemy do tego za chwilę. Istnieją oczywiście inne sposoby, dzięki którym WPEngine nie wypada tak korzystnie w stosunku do konkurencji, i nie byłoby dobrym pomysłem podejmowanie jakichkolwiek decyzji bez uzupełniania naszych badań.

W tym celu przyjrzyjmy się, w jaki sposób WPEngine może się nie udać.

Wady WPEngine

 • Mniej wszechstronny niż niektórzy konkurenci. WPEngine oferuje szeroki zakres planów specjalizowanych do użycia z WordPress. Dzięki temu są one bardzo wszechstronne i skalowalne w przypadku witryn opartych na WordPress, ale ich funkcjonalność nie jest tak atrakcyjna dla witryn, które nie będą korzystały z platformy WordPress. Ponieważ obie witryny, które oglądamy dzisiaj, koncentrują się na optymalizacji WordPress, nie jest to taka niewielka sprawa, ale nadal warto pamiętać o przyszłości.
 • Ponieważ WPEngine oferuje tak szeroki zakres funkcji, czasami poprzez partnerstwo z innymi usługami, niektóre ich interfejsy i funkcje mogą być nieco trudne do przyzwyczajenia. Chociaż system został zaprojektowany w taki sposób, aby był łatwy w użyciu, wciąż istnieją jego aspekty, które zajmą trochę czasu, aby nauczyć się efektywnego korzystania z niego.
 • Niektóre ograniczenia. Aby zaoferować najlepsze prędkości i czas działania na rynku, WPEngine nakłada pewne niewielkie ograniczenia na różne instalacje i wtyczki, których możesz używać na swojej stronie WordPress. Chociaż jest to dość standardowe i pozwala WPEngine zaoferować najlepszą na świecie optymalizację WordPress, z której są znani, nadal jest to rozczarowujące, gdy pracuje się z tak potencjalnie wszechstronną platformą.

Pomimo tych wad WPEngine pozostaje bardzo konkurencyjną opcją. Zapewniają potężny hosting WordPress o globalnej obecności i przystępnych cenach. Nowi użytkownicy uzyskają wiele kilometrów dzięki różnym wspólnym planom, podczas gdy bardziej doświadczeni lub wielkoskalowi hostingi nadal mają dużo miejsca i możliwości zwiększenia swojej obecności w Internecie.

Wady, które idą w parze z WPEngine, również nie są zbyt przekleństwa. Większość z tych rzeczy nie jest zbyt wielką sprawą i jest bardzo podobna do kursu, jeśli chodzi o potężny hosting WordPress. Biorąc to jednak pod uwagę, trudno jest zorientować się w porównaniu tych funkcji bez spojrzenia na konkurencję.

Następnie przyjrzymy się Pressidium.

Czym jest Pressidium?

Pressidium to zarządzane rozwiązanie hostingowe WordPress, którego wizją jest „zaprojektowanie i doskonała i wiodąca w branży zarządzana usługa hostingowa dla naszej ulubionej platformy – WordPress”. Zapewniają one platformę WordPress dla przedsiębiorstw, której zaufały startupy technologiczne i fortuna 500 firm. Są uważani za lepszych od konkurencyjnych zarządzanych hostów WordPress i obiecują jakość usług, szybkość, bezpieczeństwo i wydajność.

Wprowadzony w 2014 roku przez zespół doświadczonych projektantów stron internetowych, stały się znanym i sprawdzonym rozwiązaniem hostingowym. Zostały nagrodzone za najlepszą wydajność hostingu WordPress w 2015 i 2016 roku przez Review Signal.com. W Pressidium jest dużo szumu i wydaje się, że dostarczają większość.

Należy jednak wziąć pod uwagę fakt, że Pressidium pobiera opłaty od użytkowników na podstawie liczby odwiedzin ich witryn. To oczywiście trochę różni się od sposobu, w jaki inne firmy sobie z tym radzą, gdzie zwykle oferowałyby większą liczbę wizyt wraz ze swoimi większymi planami.

Jest to oczywiście coś, o czym warto pamiętać, omawiając inne szczegóły tej firmy. To powiedziawszy, nie będziemy tak naprawdę wiedzieć, dopóki się nie przyjrzymy, więc zobaczmy niektóre zalety, które może zaoferować nam Pressidium.

Plusy Pressidium

 • Łatwa płatność. Pressidium akceptuje wszystkie główne formy płatności, co sprawia, że ​​nieco łatwiej jest radzić sobie z fakturowaniem. Podczas gdy większość firm dość dobrze nadąża za głównymi metodami płatności, niektóre z nich mogą się nie udać.
 • 60-dniowa gwarancja zwrotu pieniędzy. Jak każdy dobry gospodarz, Pressidium ma gwarancję zwrotu pieniędzy za swoje usługi, jeśli anulujesz w ciągu 60 dni. To około dwa razy dłużej niż 30-dniowa gwarancja, którą oferuje większość firm. Dobrze jest mieć przyzwoitą gwarancję, aby zminimalizować ryzyko. Jak zawsze czytaj ich zasady zwrotu pieniędzy aby upewnić się, że wiesz, co otrzymujesz.
 • Pressidium ma centra danych w Japonii, Ameryce Północnej, Azji Południowo-Wschodniej, Europie i Oceanii. To pozwala im zapewnić bardzo duże prędkości bez względu na to, gdzie mieszkasz. Ich recenzje różnią się nieco pod względem prędkości, ale zdecydowana większość użytkowników wydaje się być bardziej niż zadowolona z tego, co może zapewnić Pressidium.
 • Pressidium ma bardzo konkurencyjne ceny, które zajmiemy się później, kiedy dotkniemy porównań. Ich rzeczywiste ceny są korzystne w porównaniu z WPEngine w prawie każdym punkcie cenowym, a różne plany, które mają, są nieco bardziej wszechstronne niż plany oferowane przez WPEngine pod względem skali.
 • Łatwość użycia. Zarówno bezpłatna usługa migracji Pressidium, jak i ich interfejs są dobrze oceniane przez użytkowników w Internecie. Chociaż nie używają standardowego interfejsu cPanel, ich interfejs jest wszechstronny i znany z łatwości nauki i opanowania.
 • System filtrowania botów. Wszystkie plany Pressidium są wyposażone w system filtrowania Bad-botów, który chroni twoją stronę przed aktywnością botów i tym podobne. Jest to przydatne, jeśli zawartość Twojej witryny może przyciągać aktywność botów lub jeśli twoja baza użytkowników jest naprawdę wrażliwa na obecność botów.
 • Pressidium obiecuje dostępność na poziomie 99,95%, a testy przeprowadzone przez innych użytkowników online wydają się potwierdzać tę statystykę. 99,95% to bardzo dobry wynik, choć nie najlepszy. Ważne jest, aby pamiętać, że większość recenzji online faktycznie twierdzi, że mają 100% czasu sprawności podczas okresu testowego.
 • Pressidium obiecuje bezproblemowe zapobieganie zagrożeniom. Mają takie funkcje, jak zarządzane automatyczne aktualizacje, filtrowanie botów i zapory ogniowe, aby zapewnić bezpieczeństwo witryny. Mają też blog bezpieczeństwa, który zawiera wszystkie szczegóły na temat tego, jak dbają o bezpieczeństwo Twojej witryny. Ogólnie rzecz biorąc, Pressidium zdecydowanie wydaje się godne zaufania ze swoimi twierdzeniami w tym zakresie.
 • Darmowa migracja. Pressidium zapewnia bezpłatną migrację do swoich usług, jak każdy inny dobry host. Pressidium ma również dobrą prasę na temat samego procesu migracji, mówiąc, że jest to bardzo łatwe, a wsparcie podczas tego procesu było fenomenalne. Jest to miły akcent, jeśli szukasz dobrego hosta, do którego można wskoczyć.
 • Darmowe CDN, SSL i kopie zapasowe. Oprócz innych funkcji bezpieczeństwa i wsparcia plany Pressidium oferują bezpłatne kopie zapasowe CDN, SSL i witryny. Służą one do zapewnienia prawidłowego działania witryny ze wszystkimi potrzebnymi funkcjami bezpieczeństwa. Fajnie jest móc bezpłatnie korzystać z tych funkcji od samego hosta internetowego, zamiast płacić osobie trzeciej.

Pressidium to rodzaj dobrze utrzymanej tajemnicy w branży hostingowej. Ich statystyki dostępności i bogaty zestaw funkcji są bardzo miłe, szczególnie z ich niesamowitym blogiem technicznym, aby zadowolić każdego, kto ma bardziej zaawansowane pytania.

Darmowe oferty i takie, które oferują, są również miłym akcentem. Musimy jednak pamiętać, co powiedzieli na temat kosztu wizyty. Jest to oczywiście ogólna wada, ale tak naprawdę zależy od typu witryny, którą chcesz zbudować.

Ze względu na ich ceny i funkcjonalność wydaje się, że Pressidium byłoby dość potężną opcją dla właściwego użytkownika. Biorąc to pod uwagę, trudno będzie zorientować się, z czym mamy do czynienia, dopóki nie spojrzymy na wady związane z Pressidium.

Trzeba przyznać, że niewiele tu jest. Są dość solidnym gospodarzem. Jest jednak kilka rzeczy, które udało nam się zidentyfikować.

Wady Pressidium

 • System płatności za wizytę. Jest to główna wada Pressidium, chociaż może nie być tak zła, jak się wydaje. To naprawdę zależy od Twojej witryny. Mimo że większość stron internetowych WordPress jest zaprojektowana do pracy z przychodów z reklam, niektóre modele biznesowe pozwalają zarabiać na inne sposoby. Ponieważ wyświetlenia stron będą głównym czynnikiem decydującym o wynikach w prawie każdym scenariuszu, warto wydać trochę więcej, aby uzyskać więcej wyświetleń. Ten czynnik wejdzie w grę nieco bardziej wyraźnie, gdy spojrzymy na cenę, ponieważ pozwoli nam to wykazać, w jaki sposób opłaty za obejrzenie wpłyną na rzeczywiste ceny.
 • Punkty cenowe skierowane na rynek biznesowy. Chociaż Pressidium oferuje kilka opcji dla mniejszych stron internetowych, większość jego planów jest zaprojektowana na skalę korporacyjną i możesz powiedzieć, gdzie wiele uwagi poświęca jako firma. Kto może ich winić? W końcu projekty na dużą skalę są bardziej wymagające i bardziej opłacalne. Jeśli potrzebujesz hostingu na większą skalę, prawdopodobnie będzie to dla Ciebie plus. W przeciwnym razie może być coś do rozważenia, jeśli szukasz hosta na mniejszą skalę.
 • Brak hostingu poczty e-mail. W przeciwieństwie do wielu innych firm hostingowych Pressidium nie oferuje hostingu poczty e-mail na swojej platformie. Jest to trochę kłopotliwe, ponieważ strona jest na najwyższym poziomie pod niemal każdym innym względem. To powiedziawszy, to nie jest wielka sprawa, aby twój e-mail był hostowany gdzie indziej, szkoda tylko, że musisz udać się do dwóch różnych miejsc, aby znaleźć coś, co może zaoferować jeden.

Podobnie jak w przypadku WPEngine, nie ma tu zbyt wiele, aby podnieść zbyt wiele czerwonych flag. Największym minusem Pressidium wydaje się być system pay-per-visit. To ciekawe dziwactwo, które może nawet działać na korzyść niektórych stron internetowych, ale ogólnie rzecz biorąc, jest to jeszcze jedna rzecz, którą musisz śledzić.

Większość innych hostów już pobiera dodatkową opłatę za wyświetlenia powyżej określonego limitu związanego z Twoim planem, więc nie jest to zbyt duża sprawa, gdy spojrzysz na to w kontekście, ale tak naprawdę nie dostaniemy konkretnego pojęcia, czym jesteśmy radzenie sobie z tym, dopóki nie przejdziemy do naszego drobiazgowego porównania.

Aby ustalić, która z tych stron wygrywa z drugą, przeanalizujemy je obok siebie i porównamy je przy użyciu kilku różnych kryteriów. Będziemy go rozkładać zgodnie z Funkcjonalność, bezpieczeństwo, i Cena £.

Porównanie funkcjonalności

Obie witryny oferują najwyższej jakości hosting WordPress, któremu towarzyszą wszystkie zaawansowane funkcje i sieci wsparcia, których można oczekiwać od tej niszy. Obie firmy mają szeroką gamę konkurencyjnych planów obejmujących niezbędną funkcjonalność dla szerokiej gamy skal biznesowych.

Oba mają również funkcjonalność zaprojektowaną tak, aby pomieścić sprzedawców i innych projektantów stron internetowych, którzy mogą mieć inne potrzeby w porównaniu z innymi użytkownikami WordPress. Nie mają opcji hostingu innego niż WordPress. To nie powinna być wielka sprawa, ponieważ prawdopodobnie szukasz hostingu WordPress, ale dobrze jest pamiętać, jeśli chcesz zmienić swoją obecność w Internecie w przyszłości.

Nazywamy Pressidium zwycięzcą tutaj z powodu ich doskonałego czasu pracy i funkcji konkurencyjnych.

Porównanie wsparcia

Ponownie, obie strony mają bardzo dobre recenzje klientów dla swoich zespołów wsparcia. Obie oferują obszerną wiedzę i bazę wsparcia na swoich rzeczywistych stronach internetowych, aby pomóc ci poradzić sobie z mniejszymi problemami wsparcia. Jednak kiedy potrzebujesz uwagi prawdziwego człowieka, Pressidium po prostu ma dostęp do wsparcia dla członków.

Z drugiej strony WPEngine oferuje wsparcie 24/7 przez telefon i czat na żywo. Mimo że obie firmy są dobrze znane z dobrej obsługi klienta, nazwiemy WPEngine tutaj wyraźnym zwycięzcą dzięki temu samemu faktowi.

Porównanie cen

Dla wielu potencjalnych klientów jest to prawdziwy moment, w którym można zrobić przerwę. Nie ma sensu szukać najlepszych dostępnych opcji, jeśli złamiesz bank. Aby naprawdę powiązać zalety i wady, które omawialiśmy, umieścimy struktury cen WPEngine i Kinsta obok siebie i podkreślimy kilka kluczowych obszarów zainteresowania pod względem ceny.

 • WPEngine ooferuje plany „startupowe” od 35 USD miesięcznie, plany „wzrostu” od 115 USD miesięcznie, plany „skalowania” od 290 USD miesięcznie oraz plany niestandardowe dla osób, które potrzebują jeszcze większej skali i niezawodności.
  • Ceny mogą wydawać się nieco wysokie w porównaniu do Bluehost, ale funkcjonalność jest znacznie bardziej wszechstronna. Plan „uruchamiania” zapewnia 25 000 odwiedzin, 10 GB przestrzeni dyskowej, 50 GB miesięcznej przepustowości i 1 stronę internetową. Wrzuca także Genesis Framework, motywy StudioPress i opcje wsparcia, o których wspomniałem wcześniej.
  • Plan „wzrostu” powoduje wzrost do 100 000 odwiedzin, 20 GB przestrzeni dyskowej, 200 GB miesięcznej przepustowości i 5 witryn.
  • Plan „skali” kosztuje 290 USD miesięcznie i obejmuje 400 000 odwiedzin, 30 GB przestrzeni dyskowej, 400 GB przepustowości i 15 stron internetowych.
  • Mają też „niestandardowy” plan dla osób, które wymagają znacznie mocniejszych stron internetowych. Wpływa to na liczbę odwiedzin w milionach, pamięć w obszarze 1 TB, przepustowość powyżej 400 GB miesięcznie i do 25 stron internetowych.
 • Pressidium Oferuje plany zaczynające się od 21 USD miesięcznie i skalowane do 500 USD miesięcznie, a większe plany „Enterprise” dostępne są za 750 USD + miesięcznie.
  • Ich plan „Micro” zapewnia 1 instalację WordPress, 5 GB przestrzeni dyskowej, środowisko przejściowe, kopie zapasowe, SSL i inne funkcje, o których wspomniałem powyżej.
  • Ich „osobisty” plan podnosi to do 42 USD miesięcznie, co daje 3 instalacje, 10 GB przestrzeni dyskowej i wszystkie inne korzyści.
  • Pakiet „Professional” kosztuje 125 USD miesięcznie, co daje 10 instalacji i 20 GB przestrzeni dyskowej.
  • Plan „Biznesowy” wynosi 250 USD miesięcznie, z 25 instalacjami i 30 GB przestrzeni dyskowej.
  • Ich największym standardowym planem jest plan „Business Plus”, za 500 USD miesięcznie, z 50 instalacjami i 40 GB przestrzeni dyskowej.

Oczywiście obie firmy oferują konkurencyjne funkcje w niższych punktach cenowych. Pressidium oferuje tańszy plan, ale brakuje niektórych funkcji planu niższej ceny WPEngine.

Ostatecznie będzie to zależeć od typu witryny, którą chcesz. Strony internetowe dowolnej skali będą miały dobre doświadczenia z jednym z tych hostów, chociaż projektanci stron internetowych na mniejszą skalę prawdopodobnie znajdą mniejszego hosta, który jest dla nich lepszy.

Jak zawsze, jeśli coś nam umknęło lub miałeś inne doświadczenia z tymi gospodarzami, daj nam znać!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map