10 Ofruesit më të mirë të hostimit në internet JSP (Faqet e serverëve Java)

mirë-JSP-web-hosting


Meqenëse ka një kërkesë në rritje në mesin e zhvilluesve dhe pronarëve të faqeve të internetit për shërbimin e besueshëm të hostimit të JSP-së, ne vendosëm t’ju bëjmë një listë të ofruesve më të mirë të pritjes së JSP-së tani në treg. Ndërsa shfletoni Internetin, shpejt mund të zbuloni se jo çdo ofrues ofron Java Java hosting. Ende nuk është diçka aq popullore sa një plan tipik i WordPress, Joomla ose Drupal i optimizuar.

Edhe në mesin e atyre që mbështesin JSP, ka shumë ofrues që ofrojnë shërbim të nivelit të lartë të pritjes dhe shumë të tjerë që ne nuk ju rekomandojmë të regjistroheni. Në rast se thjesht keni ngecur në këtë artikull dhe nuk e dini se çfarë janë në të vërtetë Java ose JSP, ne do t’ju japim një përshkrim të shpejtë për t’i bërë gjërat e qarta.

Farë është JSP?

Gjëja që ka JavaScript dhe Java gjithashtu mund të jetë konfuze për njerëzit që nuk janë të njohur me gjuhët e programimit. Kjo temë ka të bëjë vetëm me gjuhën e programimit Java, një platformë shumë e popullarizuar dhe efektive informatikë me burim të hapur. Sot, në Web ka një numër të madh të uebfaqeve dhe aplikacioneve që nuk do të mund të ekzekutohen nëse nuk keni të instaluar Java në makinën tuaj.

Java është krijuar për të gjitha llojet e kompjuterave, konzollave të lojërave, serverave dhe smartphone, duke i bërë ata të aftë për të ekzekutuar aplikacione të fuqishme. JSP është një shkurtim për faqet Java Server. Ju mund ta imagjinoni atë si një tjetër ASP.NET ose PHP dhe ju duhet vetëm një server në internet që të jetë në gjendje të fillojë të punojë me të. Disa nga serverët më të njohur të internetit që mund të instaloni janë Jetty dhe Apache Tomcat.

Njerëzit përdorin JSP në mënyra të ndryshme. Ju mund të zhvilloni funksionalitete shtesë për faqen tuaj të internetit duke përdorur JSP. Kur njerëzit duan të shtojnë një karrocë të re, forumi, sistemi prenotimi ose ndonjë gjë e tillë në faqen e tyre të internetit, ata ose e bëjnë atë me PHP ose JSP. Kjo ju lejon të krijoni faqe të plota në internet që bazohen në XML ose HTML nëse keni përvojë të mjaftueshme në gjuhën e programimit Java.

JSP nuk është vetëm e thjeshtë për tu mësuar dhe përdorur, por është një mjet i shkëlqyeshëm për këdo që dëshiron të ndërtojë faqe nga e para. Ka faqe të panumërta tani në internet që ofrojnë udhëzues se si të mësojnë këtë gjuhë të veçantë programimi. Nëse dëshironi të krijoni dhe mirëmbani një faqe në internet më vete, është padyshim se ia vlen të mësoni Java. Për të mos përmendur që është një mundësi e shkëlqyer në karrierë, pasi ekziston një kërkesë e lartë për programuesit Java.

Gjetja e Planit të përsosur të strehimit të JSP

Lista jonë gjithëpërfshirëse e ofruesve të pritjes së JSP-së mund t’ju ndihmojë të gjeni planin perfekt të mbajtjes në internet për faqet e internetit dhe aplikimet tuaja. Ne do t’ju prezantojmë vetëm kompanitë që sigurojnë performancë të lartë për çmime të përballueshme, dhe shumica e tyre janë gjithashtu miqësore për fillestarët. Ju mund të ndërtoni faqe të fuqishme dhe unike me Java, veçanërisht nëse jeni me përvojë të madhe në gjuhë.

Sidoqoftë, nëse nuk keni burimet e nevojshme të ofruara nga ofruesi juaj i web hosting-it, atëherë në thelb keni humbur kohën tuaj. Ajo për të cilën duhet të synoni është një ofrues që ekzekuton servera të nivelit të lartë dhe një ekip mbështetës të klientit për të cilin gjithmonë mund të mbështeteni.

Disa prej tyre gjithashtu përpiqen të instalojnë skriptet JSP dhe programe shtesë të dobishme për ju në server, duke ju kursyer kohë të çmuar. Shumica e kompanive të mbajtura në internet nuk e mbështesin Java në paketat e tyre të përbashkëta të pritjes, gjë që është absolutisht e mirë, sepse JSP zakonisht kërkon më shumë burime se kaq. Tani le të shohim se çfarë duhet të ofrojë secili nga ofruesit e mëposhtëm kur bëhet fjalë për pritjen e JSP!

1. A2 Hosting

A2Hosting-BEST-JSP-web-hostingA2 Hosting është një nga ofruesit që mund të shihni në shumicën e listave më të mira tani në Web. Planet e tyre të pritjes janë shumë të njohura në mesin e blogerëve, zhvilluesve, webmasterave dhe llojeve të bizneseve. Për më tepër, ata ofrojnë JSP hosting gjithashtu. Sidoqoftë, për të qenë në gjendje të ekzekutoni JSP në server, duhet të zgjidhni ose një VPS ose një plan të dedikuar pritës.

Në A2 Hosting, ka tre plane të fuqishme në dispozicion për pritjen e optimizuar me Java. Këto plane me VPS me shpejtësi të lartë për zhvilluesit janë gjithashtu mjaft të përballueshme. Plani i tyre i Hyrjes VPS kushton vetëm 5,00 dollarë në muaj me 20 GB ruajtje, CPU 1-core, transferim 2TB dhe 512 RAM. A2 Hosting gjithashtu ka një ofertë të veçantë për ju: ju mund t’i merrni paratë tuaja në çdo kohë nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin, nuk ka ndonjë afat kohor.

Nëse asnjë nga tre planet nuk është i përshtatshëm për nevojat tuaja, nuk ka nevojë të shqetësoheni. Ju mund të përgatisni planin tuaj duke vendosur CPU-në, RAM-in e dëshiruar, hapësirën e ruajtjes dhe bandën e bandës. Edhe nëse tashmë keni zgjedhur një nga paketat e tyre, ata do t’ju lejojnë ta ndryshoni atë derisa të përfundoni me planin e përsosur. Përveç specifikave, do të keni mundësi të zgjidhni një licencë cPanel, një nga versionet e shumta në dispozicion të Linux dhe vendndodhjen e serverit.

Një tipar i shkëlqyeshëm në A2 Hosting është që ju të merrni qasje rrënjësore në server, që do të thotë se mund të keni qasje të lirë dhe të ndryshoni skedarët. Kur bëhet fjalë për serverët e dedikuar, mund të merrni një plan për aq pak sa 99.59 dollarë. Kjo përfshin 8 GB RAM, hapësirë ​​ruajtjeje 2×500 GB, transferim 10TB dhe CPU 2-core.

2. iPage

iPage-lirë-JSP-web-hostingNëse keni nevojë për një zgjidhje të besueshme të pritjes JSP, nuk mund të gaboni kurrë me iPage. Ashtu si shumica e ofruesve të tjerë të mëdhenj, ata gjithashtu e kuptuan se mbështetja e Java në pritje të përbashkët nuk është ideja më e madhe. Si zakonisht, vetëm planet e tyre të dedikuara dhe ato VPS hosting janë në përputhje me Java. Ata madje ju kursejnë ca kohë duke instaluar paraprakisht skriptet JSP në server. Ekzistojnë tre plane të ndryshme në dispozicion në seksionin e tyre VPS.

Me zgjedhjen e planit Themelor, ju merrni një CPU 1-core, 1 GB RAM, hapësirë ​​ruajtjeje 40 GB dhe një bandë të bandës 1TB për 19,99 dollarë në muaj. Plani i tyre optimal është më i fuqishmi, ndërsa plani i biznesit është ai më i njohuri, pasi ofron shumën e burimeve që janë të mjaftueshme për shumicën e nevojave. Secila prej këtyre planeve përfshin shtesat e mëposhtme: regjistrim falas të domenit për një vit, cPanel dhe qasje rrënjësore në server.

Ndërsa faqja juaj e internetit e JSP rritet, përfundimisht do të fillojë të shfrytëzojë burimet, duke kërkuar një plan më të fuqishëm. Në këtë rast, ju ose mund të ndërroni planet ose të përmirësoni disa pjesë të planit tuaj për t’u siguruar që faqja juaj e internetit të funksionojë në mënyrë të përsosur. Kjo fleksibilitet është thelbësor nëse doni të kujdeseni për nevojat e faqes tuaj në të ardhmen.

iPage ka një ekip mjaft efikas për mbështetjen e klientëve që është i gatshëm të zgjidhë problemet tuaja. Nëse nuk jeni të kënaqur me shërbimin e tyre, ju mund t’i merrni paratë tuaja duke anuluar planin tuaj brenda 30 ditëve të para. Plani më i lirë i dedikuar i pritjes në iPage quhet Startup dhe kushton 119,99 dollarë në muaj. Për çmimin, ju merrni një CPU me 2 bërthama, RAM 4 GB, hapësirë ​​ruajtjeje 500 GB, gjerësi bandë 6TB dhe gati të njëjtat shtesa që merrni me një plan VPS.

3. BlueHost

Bluehost-besueshme-JSP-hostingPlanet e mbajtjes së faqeve në internet që janë optimizuar posaçërisht për JPS janë mjaft të rralla, por lehtë mund të merrni një VPS ose server të dedikuar që e mbështet atë. BlueHost është një nga ofruesit për të marrë këtë qasje. Ato ofrojnë VPS të forta dhe plane të dedikuara që janë plotësisht të gatshme për JPS. Ju mund të arrini të njëjtin rezultat si me një plan tipik të optimizuar me Java, ndërsa programi tjetër mbështetet gjithashtu.

Bazuar në rishikimet, përdoruesit që zgjodhën BlueHost si ofruesin e tyre të pritjes JSP janë më shumë se të kënaqur me shërbimin. Ka faqe të panumërta të mundësuar nga kompania që po lulëzojnë dhe gjenerojnë vazhdimisht trafik. Ose zgjidhni një VPS ose një plan të dedikuar për pritjen; mund të vendosni Java në tre hapa të thjeshtë. Mund të bëhet duke hyrë në server, duke përdorur një komandë të thjeshtë dhe më pas duke goditur Enter. Të gjitha udhëzimet janë në dispozicion në faqen e tyre.

Në këtë mënyrë, ju mund të aktivizoni Java 1.5. Ka disa versione të tjera në dispozicion, ju vetëm duhet të përdorni një komandë të ndryshme për secilën prej tyre. Nëse jeni të interesuar në planet e tyre të hostimit VPS, ju mund të zgjidhni nga tre opsione të ndryshme. Plani i tyre më i popullarizuar këtu është plani i zgjeruar që përfshin një CPU 2-core, 60 GB SSD, 4 GB dhe bandë të pakufizuar për vetëm 19,99 $ në muaj.

Planet VPS BlueHost vijnë me 1 domain falas, SSL falas dhe ndërfaqe të përmirësuar cPanel. Nëse dëshironi një plan të dedikuar, atëherë zgjedhja më e mirë është përsëri përsëri plani i tyre i Enhanced që kushton 99,99 $ këtë herë. Për çmimin, ju merrni një CPU me 4 bërthama, hapësirë ​​për ruajtje 1TB, 8 GB RAM dhe gjerësi bandë 10TB. Në rast se nuk jeni të kënaqur me shërbimin, ju mund t’i merrni paratë tuaja në 30 ditët e para.

4. Pritja për lëvizje

InMotion-profesional-JSP-hostingInMotion hosting është zgjidhja përfundimtare për të gjitha ato që sigurojnë pako të fortë të mbajtjes së faqeve në internet edhe për bizneset e mëdha dhe të vogla dhe individët. Sidoqoftë, nëse doni që Java të përfshihet në plan, atëherë nuk keni aq mundësi. VSP dhe serverët e dedikuar janë planet e vetme miqësore me JSP të ofruara nga kompania. Në fund të fundit, nëse doni faqe interneti ose aplikacione me bazë Java, diçka si një plan i përbashkët nuk do të ishte e mjaftueshme sidoqoftë.

Njerëzit janë shumë të kënaqur me mbështetjen teknike të ofruar nga InMotion, duke vlerësuar ekspertizën e ekipit të tyre. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për Java, ata nuk janë të kualifikuar në aplikimet me të cilat zakonisht punojnë njerëzit. Prandaj, nëse jeni në mes të një detyre dhe merrni ngecje, mund t’ju duhet të gjeni një zhvillues të palës së tretë për ndihmë. Nëse kjo nuk është një çështje për ju, atëherë InMotion është padyshim një nga zgjedhjet më të mira që mund të bëni.

Plani i tyre fillestar VPS kushton 29,19 dollarë në muaj me 4 GB RAM, hapësirë ​​ruajtjeje 75 GB dhe gjerësi bandë 4TB. SSL Falas, IP të dedikuar, emri i domain falas dhe ndërfaqja e administratorit cPanel përfshihen të gjitha në planet e tyre VPS. Meqenëse faqja juaj në internet do të funksionojë në disqet SSD, nuk ka pse të shqetësohet aspak me shpejtësinë. Tani siç e kuptoni, ne nuk e përmendëm CPU-në në plan. Kjo për shkak se ju mund të përcaktoni sasinë e bërthamave të CPU që ju nevojiten, duke siguruar shpejtësinë maksimale për aplikimet tuaja JSP.

Në InMotion Hosting, ekipi i ndihmës teknologjike është gjithmonë i gatshëm të rregullojë problemet tuaja dhe t’u përgjigjet pyetjeve tuaja. Mund t’i arrini përmes Skype, chat live ose përmes telefonit. Ata gjithashtu mund t’ju kthejnë në 90 ditë nëse nuk jeni të kënaqur me paketën.

5. SiteGround

siteground-BEST-Java-server-faqe-hostingSiteGround është një zgjedhje e përshtatshme për ata përdorues që duan thjesht një shërbim të lirë, por të besueshëm. Nëse dëshironi të vendosni Java si duhet dhe të krijoni një faqe në internet JSP, ne ju rekomandojmë të zgjidhni një nga planet e tyre të dedikuara të serverit. Mbani në mend se ju nuk duhet të zgjidhni vetëm ndonjë nga planet e tyre të dedikuara të pritjes sepse jo të gjithë ju japin qasje rrënjësore.

Nëse doni ta shndërroni atë në një paketë të vërtetë të pritjes JSP, patjetër që do t’ju duhet qasje rrënjësore në server. Pasi të keni zgjedhur planin e duhur, do të duhet të instaloni vetë gjithçka që kërkohet për JSP. SiteGround është gjithashtu një nga ofruesit e shumtë që nuk japin ndihmë kur bëhet fjalë për Java. Kjo vlen jo vetëm për procesin e instalimit, por edhe për mbështetjen e klientëve të tyre.

Sidoqoftë, mund të keni një lloj ndihme Java nëse paguani një shtesë. Kjo mund të jetë një pengesë për shumë përdorues, por zhvilluesit më me përvojë do të shoqërohen mirë me SiteGround. Në seksionin e tyre Dedicated Serverët, ju mund të zgjidhni nga tre makineritë e menaxhuara me premium. I pari që quhet Entry Server do t’ju japë një procesor Intel Xeon E3 me 4 bërthamë, RAM 16 GB DDR3, drive 480 GB SSD dhe 10TB bandwidth për vetëm 269.99 $ në muaj.

Para se të regjistroheni, sigurohuni që të zgjidhni qendrën e të dhënave që banojnë më afër rajonit tuaj. Një nga arsyet pse SiteGround është një ofrues kaq i pranuar gjerësisht është mbështetja e fortë e tyre ndaj klientit. Ata mund të rregullojnë problemet tuaja ose t’ju japin këshilla në çdo kohë përmes biletave, bisedës live ose telefonit.

6. FatCow

FatCow-buxheti-JSP-web-hostingFatCow nuk është vetëm një emër i madh në mesin e ofruesve të web hosting tani, por edhe një zgjidhje e fortë kur bëhet fjalë për pritjen e JSP. Ata drejtojnë qendrat e tyre të të dhënave mbi energjinë e erës, duke e mbajtur mjedisin të sigurt dhe duke siguruar disa plane të fuqishme pritëse ndërkohë. Edhe pse asnjëra prej tyre nuk është optimizuar posaçërisht për Java, prapëseprapë mund të zgjidhni një nga VPS ose planet e tyre të dedikuara.

Gjëja e shkëlqyeshme është që FatCow siguron që skripti JSP është instaluar tashmë në server kur filloni ta përdorni atë, duke ju kursyer kohë të çmuar. Tani le t’i shohim planet e tyre të përballueshme VPS. Ju mund të zgjidhni nga tre opsione, duke filluar me planin Themelor që kushton 19,99 $ në muaj me një CPU 1-core, 1 GB RAM, hapësirë ​​ruajtjeje 40 GB dhe bandwidth 1TB. Të gjitha planet e VPS përfshijnë një adresë IP falas, cPanel miqësore ndaj përdoruesve, hyrje të lirë të domain dhe serverit për kontroll të plotë.

Shërbimet e reja të FatCow ju japin shumë fleksibilitet, duke ju lejuar të ndërroni planin tuaj në një më të fuqishëm sa herë që dëshironi. Meqenëse ata ju lejojnë të ndryshoni planet në një sekondë të ndarë, faqja juaj në internet nuk do të pësojë asnjë ndërprerje fare. Plani i tyre i dedikuar për fillimin vjen me një procesor 2-core, 4 GB RAM, hapësirë ​​ruajtjeje 500 GB dhe gjerësi bandë 5TB për një çmim prej 119,99 $ në muaj.

Duke zgjedhur FatCow si ofruesin tuaj të mbajtjes në internet, ju merrni një sasi të madhe karakteristikash dhe softuerësh. Do përdorues është në gjendje të krijojë baza të të dhënave të pakufizuara, llogari FTP, domene dhe nënfusha. Për më tepër, ju do të merrni një gamë të gjerë të shtesave cPanel dhe mjete të tjera të dobishme jashtë panelit të kontrollit.

7. LiquidWeb

liquidweb-best-JSP-hosting provider-Nëse jeni duke kërkuar plane më të fuqishme të hostimit të JSP që janë gjithashtu më të shtrenjta, atëherë patjetër që duhet të zgjidhni LiquidWeb. Ky ofrues zakonisht ka llojin e planeve të mbajtjes së faqeve në internet që synon bizneset që synojnë të investojnë më shumë në një plan të mbajtjes në internet dhe të marrin më shumë vlerë nga ai si kthim. Një tjetër gjë e shkëlqyeshme për ta është se ekipi i tyre për mbështetjen e klientëve është gjithashtu i gatshëm të ofrojë më shumë ndihmë sesa ofruesi mesatar në industri.

Planet e LiquidWeb vijnë me një sasi të gjerë karakteristikash, ndërsa ju merrni mbështetje edhe për një bollëk softuerësh, përfshirë këtu edhe mbështetjen e Java. Duke zgjedhur një nga planet e tyre, ju merrni gjithçka që ju nevojitet për zhvillimin e faqeve të internetit të lartë dhe aplikacioneve me bazë JSP. Para se të zgjidhni, sigurohuni që të kontaktoni ekipin e tyre të ndihmës teknologjike, sepse ata do të japin këshilla se cili nga planet e tyre duhet të zgjidhni sipas nevojave tuaja.

Uebfaqja juaj do të mundësohet me pajisje të nivelit të lartë, duke përfshirë disqet e fortë SSD që sigurojnë shpejtësinë e rrufesë. Nuk ka rëndësi se cila platformë ose gjuhë programuese përdorni për të zhvilluar faqen tuaj të internetit, planet e tyre padyshim që do të sigurojnë kohë të shpejtë të ngarkesës në faqe. Kjo gjithashtu do të thotë që LiquidWeb lehtë mund t’ju hap rrugën drejt renditjes më të lartë të SEO, duke ju mundësuar të dilni përpara nga konkurrenca juaj.

Nëse doni një plan VPS në LiquidWeb, mund të provoni paketën e tyre të parë e cila kushton vetëm 59 dollarë në muaj. Ju jep 2 GB RAM, një CPU me 2 bërthama, ruajtje 40 GB dhe bandë të bandës 5TB. Ju gjithashtu mund të provoni serverët e tyre të dedikuar, ku plani i parë kushton 199 dollarë në muaj dhe vjen me një Intel Xeon 4-core, ruajtje 500 GB, 16 GB RAM dhe Bandwidth 5TB. Licencat për cPanel dhe Plesk përfshihen gjithashtu në paketat e tyre.

8. InterServer

interserver-quality-JSP-hostingNë InterServer, planet e mbajtjes në internet që ju japin më së shumti karakteristika, performanca dhe fleksibiliteti janë planet e tyre të Cloud VPS. Në seksionin e tyre VPS, mund të shkoni ose në opsionin Linux ose Windows cloud. Pasi të keni zgjedhur sistemin operativ, ekzistojnë 16 nivele të ndryshme nga të cilat mund të zgjidhni. Ekziston plani më themelor që ju jep 1 thelb CPU, 1 GB RAM, ruajtje 25 GB dhe transferim 1TB për 6.00 dollarë për Linux dhe 10,00 dollarë në muaj për Windows.

Ata do t’ju ofrojnë pritje të shpejtë të Rrufeja në JSP, duke fuqizuar faqen tuaj të internetit dhe aplikacionet me pajisjen më të fundit, përfshirë edhe disqet e vështirë SSD. Nëse faqja juaj e internetit po shtyn kufijtë e shërbimit, mund të kërkoni më shumë burime dhe ta merrni menjëherë, pa provuar ndonjë joproduktive. Me InterServer, ju nuk do të përjetoni shumë kohëzgjatje në përgjithësi, sepse ata vazhdimisht i mbajnë kohëzgjatjet e serverit mbi 99.9%.

Planet e tyre VPS gjithashtu sigurojnë që të dhënat tuaja të sigurohen, pasi çdo përdorues merr kopje rezervë të rregullt dhe fotografi. InterServer ju jep qasje rrënjësore në server, duke ju bërë të aftë të keni kontroll të plotë mbi softverin me të cilin dëshironi të punoni. Ofruesi sigurohet që ka shumë shkrime shumë të njohura të para-instaluara në server, dhe kjo gjithashtu përfshin Java.

Në fakt, ata ju lejojnë të krijoni një pritje të plotë të JSP-ve për veten tuaj me të gjithë softverët e kërkuar për të krijuar aplikacione të nivelit të lartë Java. Në përgjithësi, InterServer është padyshim një zgjedhje e mirë për zhvilluesit Java fillestar me çmime të përballueshme dhe fleksibilitet të lartë. Edhe pse nuk ka asnjë garanci për kthimin e parave, shumica e përdoruesve janë më shumë se të kënaqur me shërbimin e tyre.

9. HostGator

Hostgator-premium-JSP-web-hostingNëse doni një ofrues të besueshëm dhe të fuqishëm të pritjes së JSP-së, nuk do të keni nevojë të kërkoni gjatë për të gjetur HostGator. Kjo kompani është ndër emrat më të mëdhenj në industrinë e web hosting. Nga blogerët deri tek bizneset e mëdha, të gjithë mund të gjejnë një plan tek ky ofrues që i përshtatet nevojave të tyre. Nëse dëshironi të vendosni JSP me kontejnerë Tomcat dhe servlet, ju keni mjaft plane në dispozicion në VPS-në e tyre dhe pjesën e dedikuar që mbështesin të gjithë ata.

Kur bëhet fjalë për një host të dedikuar, mund të drejtoni faqen tuaj të internetit me bazë Java ose në një Linux ose në një plan të bazuar në Windows. Një plan VPS i nivelit të hyrjes në HostGator kushton vetëm 29,95 dollarë në muaj dhe vjen me një bollëk karakteristikash. Specifikimet e tij përfshijnë 2 GB RAM, CPU me 2 bërthama, hapësirë ​​ruajtjeje 120 GB dhe gjerësi bandë 1.5TB. Në vend që t’ju detyrojë të instaloni gjithçka në lidhje me Java vetë në server, HostGator do të bëjë një favor për ju.

Ata do të instalojnë Tomcat 7 ose 5.5 përmes panelit të kontrollit Plesk në varësi të reklamës tuaj të zgjedhjes nuk do të kërkojnë asnjë qindarkë. Nëse preferoni ndonjë version tjetër, ju vetëm duhet të kontaktoni ekipin e tyre mbështetës dhe nuk do të jetë problem. Në thelb, kjo është e gjithë mbështetja e JSP që duhet të ofrojë ky ofrues sepse nuk do të mund të merrni mbështetjen e klientit për detyrat tuaja të lidhura me Java.

Nëse dëshironi një server të dedikuar, mund të shkoni në planin e tyre të Value Server për 119,00 dollarë. Kjo ju jep një Intel Xeon me 4 bërthama, 8 GB RAM, hapësirë ​​ruajtjeje 1TB dhe një bandë të paketuar.

10. HostPapa

hostpapa-lirë-Java-server-faqe-hostingHostPapa është i mirënjohur si një nga zgjedhjet më të njohura në mesin e bizneseve të vogla dhe pronarëve të faqeve të internetit që do të krijojnë praninë e tyre në internet. Në rast se sapo filloni, një nga planet e tyre të pritjes në VPS do të jetë më se i mjaftueshëm për faqet e internetit ose aplikacionet tuaja të bazuara në JSP. Për sa i përket harduerit dhe shërbimeve të tyre, ata po përmirësohen çdo vit dhe vlerësimet që lavdërojnë kompaninë në Web gjithashtu e vunë re.

Në HostPapa, të dhënat tuaja në internet do të sigurohen nga kopje rezervë të rregullt pa marrë parasysh se cili plan ju zgjidhni. Sipas statistikave të tyre, kohëzgjatja e serverit të tyre është vazhdimisht mbi 99.99%. Kjo është shumë e dobishme për bizneset në internet sepse ato mund të humbasin para edhe nën pak minuta të ndërprerjes së serverit. Me çdo plan të HostPapa VPS, ju merrni një cPanel dhe WHM si dhe për menaxhimin e lehtë të mbajtjes së faqes në internet. Ata gjithashtu ju japin qasje në nivelin rrënjë të SSH në server, i cili gjithmonë ndihmon shumë nëse ekzekutoni faqe interneti dhe aplikacione me bazë Java.

Në HostPapa, ju mund të rregulloni paketën tuaj të hostimit në mënyrë që të sigurojë gjithmonë performancën e kërkuar. Ata janë të gatshëm t’ju ofrojnë çdo shtesë të dobishme që mund t’ju duhet në faqen tuaj të internetit me Softaculous. Kjo bibliotekë ju mundëson qasje në mbi 400 aplikacione. Në rast se keni nevojë për ndihmë, mund të mbështeteni në mbështetjen e tyre të çmimeve. Ato mund të arrihen përmes telefonit, bisedës dhe postës elektronike në katër gjuhë të ndryshme.

Nëse sapo jeni duke filluar me JSP, ju mund të dëshironi të provoni planin e tyre Plus VPS. Kushton vetëm 19,99 dollarë dhe përveç bollëkut të karakteristikave, ju merrni CPU me 4 bërthama, 1.5 GB RAM, ruajtje 50 GB dhe transferim 1TB.

përfundim

Kur bëhet fjalë për ndërtimin e një aplikacioni në internet duke përdorur Java, ekzistojnë mundësi të shumta për strehimin nga JSP, në varësi të nevojave tuaja dhe buxhetit. Në listën e mësipërme, ne kemi paraqitur kompanitë më të mira të pritjes JSP atje. Edhe pse këta ofrues të pritjes nuk ofrojnë Java të optimizuar të hostimit, ato lejojnë Java në disa prej serverëve të tyre.

Shpresoj se ky artikull ju ka ndihmuar të zgjidhni një ofrues të besueshëm të pritjes së JSP-së. Nëse keni ndonjë përvojë me listat e mësipërme ose kompanitë e tjera të mbajtjes në internet të JSP, ju lutemi ndani mendimet tuaja në komentet më poshtë. Ne vlerësojmë çdo koment dhe feedback.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map