10 Ofruesit më të mirë të hostimit të e-commerce për bizneset e vogla

01.06.2020
Pritja më e mirë '10 Ofruesit më të mirë të hostimit të e-commerce për bizneset e vogla
0 46 мин.

mirë-ecommerce-hosting-të vogël-biznes


Një nga perspektivat më të ndritura për një person këto ditë është fillimi i një biznesi në internet. Shtë mënyra më e përsosur për t’i shpëtuar garës së mijeve ose për të marrë biznesin tuaj ekzistues në një nivel krejt të ri. Fillimi i një biznesi në eCommerce është i provuar dhe testuar nga miliona, kështu që ka shumë informacione dhe shumë raste nga të cilat mund të mësoni nga.

Për më tepër, ekzistojnë vende të shumta tregu në internet dhe platforma eCommerce që mund të përdorni për të ndërtuar faqen tuaj nga e para. Ju nuk duhet të mësoni të kodifikoni, as ndonjë aftësi tjetër të bazuar në teknologji. Sidoqoftë, është e pamundur ta bësh atë pa mësuar diçka të re. Do të duhet të mësoni se si të përdorni platformën eCommerce sipas dëshirës tuaj, marketing në internet dhe menaxhimin e serverit tuaj të pritjes. Ndërsa dy aftësitë e para do të kërkojnë dy artikuj masivë për të filluar, ne mund t’ju ndihmojmë të bëni një zgjedhje fillestare që do ta bëjë punën tuaj më të lehtë. Në këtë artikull, ne do të flasim për kompanitë më të mira pritëse për drejtimin e një biznesi të vogël në internet.

Para se të hyni në detaje rreth asaj se si të zgjidhni një host të mirë për biznesin tuaj në tregti elektronike, këtu është lista e ofruesve më të mirë të pritjes së e-commerce që ju rekomandojmë:

 1. Hostgator
 2. Pritja për lëvizje
 3. Bluehost
 4. SiteGround
 5. A2Hosting
 6. Hostinger
 7. GreenGeeks
 8. Stablehost
 9. NameCheap
 10. InterServer

Zgjedhja e Planit të duhur të strehimit për tregti elektronike

Një uebfaqe biznesi është një bishë krejtësisht e ndryshme sesa një blog i thjeshtë ose një uebfaqe portofoli. Kërkon më shumë kuajfuqi dhe më shumë vëmendje për përvojën e përdoruesit. Pasi që faqja juaj e internetit të funksionojë shpejtë dhe e qetë do të ndikojë në normat e konvertimit dhe sa kohë harxhojnë përdoruesit në faqen tuaj. Do të dëshironi të siguroheni që është i shpejtë, i fortë dhe ka një lundrim të qetë.

Studime të shumta kanë vërtetuar që shpejtësia e faqes suaj të internetit është në lidhje të drejtpërdrejtë me normat e konvertimit. Uebfaqet e ngadalta kanë provuar të ulin normat e konvertimit për 20%. Kjo korrelacion ekziston thjesht sepse njerëzit nuk do të presin më shumë se 2 sekonda për një faqe të produktit për t’u ngarkuar dhe ata madje do të shkojnë aq larg sa të anulojnë blerjen e tyre të impulsit. Pra, do të dëshironi të siguroheni që çdo faqe e faqes suaj të internetit ngarkon më shpejt se 1 sekondë, ose edhe më mirë, më shpejt se 1 sekondë. Por për këtë, ju do të duhet të zgjidhni planin e duhur të pritjes. Për më tepër, faqja juaj e internetit duhet të jetë e disponueshme për çdo sekondë të vitit. Që kjo të ndodhë, do të duhet të ndërtoni uebfaqen tuaj në baza që është e qëndrueshme dhe e besueshme. Ai shtrati është plani i pritjes që ju zgjidhni.

Kjo është arsyeja pse ne duam t’ju ecim nëpër faktorët më të rëndësishëm të një plani të pritjes. Vëzhgoni këta faktorë dhe do të bëni zgjedhjen e duhur për biznesin tuaj.

Faktorët kryesorë të një shërbimi të mirë për mbajtjen në internet

zgjedhjen-mirë-web-hosting shërbim

Shërbim i mirë për mbajtjen në internet

Ka 5 faktorë kryesorë që bëjnë një plan pritës në atë që është. Duke mbajtur një vëmendje të fortë në këto parametra dhe duke u siguruar që ato plotësojnë standarde të caktuara, mund të bëni një zgjedhje që do t’ju ndihmojë të ndërtoni biznesin tuaj në internet në një themel të fortë.

Uptime serveri

Gjëja e parë është e para, ju nuk duhet ta konsideroni as një ofrues të pritjes që nuk ka të paktën një kohë 99,97%. Do të dëshironi që faqja juaj të arrihet gjatë gjithë vitit pa një dështim, pasi dëshironi që dyqani juaj të hapet gjatë gjithë vitit. Kështu që sigurohuni që kontrollet tuaja në kohën e duhur të keni të drejtë.

Shpejtësia e serverit

Siç e përmenda, shpejtësia e ngarkimit të faqes tuaj është ajo që e mban biznesin tuaj të lëkundet. Ofruesit e strehimit po përmirësohen vazhdimisht për të përmbushur standardet më të reja të World Wide Web. Standardi aktual i industrisë së shpejtësisë së ngarkimit të faqeve është 1200 milisekonda (1.2 sekonda). Sidoqoftë, ka shumë ofrues të pritjes që ofrojnë gjysmën e kësaj dhe mbi një bazë të qëndrueshme. Për më tepër, disa shkojnë aq larg sa ta bëjnë atë numër aq të ulët sa 350 milecekonda, që është jashtëzakonisht i shpejtë.

Pra, sigurohuni që gjithmonë të kontrolloni shpejtësinë e ngarkimit të ofruesit tuaj të presionit të perspektivës. Nëse është nën 1 sekondë, ju jeni duke bërë një marrëveshje të mirë.

Ndihma për klientët

hosting-klient-mbështetje-linjë

Ndihma për klientët

Pjesa e tretë më e rëndësishme e enigmës është mbështetja e klientit, njerëzit që qëndrojnë pas shërbimit që ju merrni. Do të dëshironi të keni dikë ku mund të mbështeteni gjithmonë, dikë që mund të telefononi në mes të natës kur faqja juaj e internetit ka një ditë të keqe. Ata njerëz janë ata që e bëjnë të vlefshëm përdorimin e një shërbimi të veçantë pritës në planin afatgjatë.

Pra, është e rëndësishme të dëgjoni mendimet e njerëzve që kanë punuar me ta. Ju mund të gjeni mendime të tilla në rishikimet tona të pritjes ose vlerësimet e klientëve në forume të ndryshme dhe në faqet e tjera të komunitetit.

Bonuse Pritëse

Shumë kompani ofrojnë ‘shpërblime’, por ju duhet të keni një koncept të qartë se cilat janë përfitimet aktuale. Shumica e kompanive do të reklamojnë se ata ofrojnë softuer të sigurisë, migrim falas dhe aplikacione të tjera. Por e vërteta është, këto gjëra janë gjithmonë në pako, sepse asnjë shërbim hosting nuk mund të quhet i mirë pa to. Shpërblimet e vërteta janë gjëra që ofruesit e tjerë të pritjes ose kompanitë e programeve të sigurisë ju kërkojnë të paguani, prandaj bëni edhe hulumtimin tuaj. Rezervime falas të automatizuara dhe programe premium të sigurisë janë të tilla. Për më tepër, çdo shërbim i ofruar përmes ndihmës njerëzore është gjithmonë i mirëseardhur.

Çmimeve & Tarifat e fshehura

Pjesa e fundit që vendos nëse jeni blerës apo jo dhe kompanitë pritëse e dinë këtë. Kjo është arsyeja pse 9 nga 10 ofruesit e pritjes do të reklamojnë çmime mbresëlënëse të ulëta dhe madje do të nënshkruajnë një kontratë me ju me të njëjtat çmime mbi to. Sidoqoftë, ata e dinë që ju do të hezitoni t’i lini ato pas një ose dy viteve të përdorimit. Kështu që, ata nuk do të jenë të turpshëm të ju upselling dhe të kërkojnë madje 300% çmimin e asaj që keni paguar fillimisht, pasi të përfundojë kontrata juaj e parë. Pra, gjithmonë shikoni në rishikime që tregojnë se sa çmime do të rriten pas periudhës tuaj të parë.

Sigurisht, duhet të merrni parasysh edhe buxhetin tuaj dhe nëse e gjeni çmimin e shërbimit të justifikuar me cilësi ose shpërblime.

Ofruesit më të mirë të hostimit për tregti elektronike

Tani që e dini se çfarë duhet të kërkoni, këtu janë 10 kompani që e ofrojnë atë. Do t’i hasni patjetër këto gjatë kërkimit tuaj për një plan pritjeje, sepse ato janë shumë të njohura. Por ne kemi rishikuar disa që nuk kanë aq famë, por gjithsesi paketojmë performanca mbresëlënëse dhe veçori të e-commerce. Pra, le t’i shohim ato!

1. HostGator

Hostgator-best-hosting-të vogël-biznes-ecommerce

Hostgator

HostGator është një nga më të mirët në treg për ata që sapo fillojnë. Pavarësisht nëse jeni duke drejtuar një uebfaqe të portofolit ose po filloni një biznes në internet, HostGator ka diçka të veçantë. Shtë plani i tyre i pritjes në re.

Cloud Hosting është ende disi i ri dhe ka shumë mite në të gjithë botën, por koncepti kryesor është mjaft i thjeshtë. Pritja në cloud nuk mbështetet në një server të vetëm pritës për të trajtuar faqen tuaj të internetit. Ai mbështetet në një rrjet të tërë serverash për ta trajtuar atë dhe nëse dikush ndodh të mbyllet, një tjetër do të zërë vendin e vet. Kjo siguron që ju të merrni një kohë të pakthyeshme 100% uptime dhe një shpejtësi të qëndrueshme të ngarkimit 500 milisekond. Prettyshtë goxha e sigurt dhe e mrekullueshme brenda dhe në të gjithë. Ne gjithashtu ishim të kënaqur me të, megjithëse mbështetja e klientëve të HostGator nuk bëri ashtu siç e prisnim.

Ata iu përgjigjën thirrjes sonë, por u desh atyre rreth një orë për ta bërë këtë. Mund të ketë qenë sepse ata ishin të zënë ose një arsye tjetër ndër shumë. Por neve na pëlqen të marrim përgjigje sa më shpejt që të jetë e mundur dhe mendojmë që edhe ju të bëni. Ata janë të besueshëm; thjesht mos prisni që ata të jenë rrufe shpejt.

Gjithashtu, jeni i ri për të drejtuar një faqe në internet dhe menaxhuar një server, do të jeni të lumtur të dini që HostGator i bën gjërat tepër të lehta. Ata kanë një nga panelet kontrollues më miqësorë që kemi parë dhe ato gjithashtu kanë mjete të ndryshme për ndërtimin e faqes në internet. Ju mund të bashkoni një faqe në internet të mrekullueshme duke zvarritur dhe hedhur elementët e saj së bashku.

Merrni më shumë informacion në lidhje me planet e HostGator në faqen e tyre zyrtare.

2. Pritja për lëvizje

InMotion-best-ecommerce-hosting

Pritja për lëvizje

Nëse besueshmëria është përparësia juaj kryesore, atëherë InMotion ka diçka të veçantë për ju. Ata janë një nga shumë pak ofruesit e pritjes që ne mund të garantojmë. Mbështetja kryesore e klientëve në industrinë e InMotion është gjithmonë në funksion dhe shërbimet e tyre të pritjes janë shumë të forta. Ata kanë pajisje shumë të mira për të pritur në faqen tuaj dhe do të bëjnë shumë më tepër në proces.

InMotion është një qen i vjetër në industrinë e pritjes, pasi kompania ka rreth e rrotull për më shumë se 10 vjet tani. Ata aktualisht janë shtëpi për më shumë se 400,000 fusha dhe ata vazhdojnë të bëhen më të mëdha çdo ditë pasi vazhdimisht arrijnë të kënaqin klientët.

Kohëzgjatja e tyre është 99.98% mesatarisht, gjë që do të sigurojë që faqja juaj nuk do të shohë ndonjë kohë joproduktive. Faqja jonë ka mbetur vetëm 38 minuta gjatë gjithë vitit, gjë që është e kuptueshme. Vetëm arkitektura e re e pritjes së cloud mund të vazhdojë pa një sekondë të joproduktive.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, InMotion ka gjërat në kontroll me një shpejtësi ngarkimi prej 660 deri 800 milisekonda. Kjo është mjaft e shpejtë për të trajtuar një dyqan në internet pa problem. Ai gjithashtu do t’u japë përdoruesve tuaj një përvojë me cilësi të lartë. Edhe nëse po zgjidhni planin më themelor të pritjes së përbashkët, nuk mund të gaboni me të.

Ka shumë pak kompani pritëse që ekipi i ndihmës së klientit mund të krahasohet me InMotion. Kjo kompani është lider në mbështetjen e klientëve dhe ka fituar çmime të shumta për të. Kompania pretendon të ketë njerëzit më të dashur në planet dhe se teoria ka provuar të jetë e vërtetë kur e vendosim atë në provë. U deshën përfaqësuesit të tyre rreth një minutë të lidheshin me ne në chat live dhe të na jepnin të gjitha përgjigjet që na duheshin. Ajo madje shkoi aq larg sa të na jepte disa këshilla të tjera se si mund të përfitojmë sa më shumë nga shërbimi i tyre dhe të rritim shpejtësinë e faqes sonë të internetit.

Bërja e shërbimeve edhe më të mira të InMotion është shpërblimet aktuale që ofron së bashku me shërbimet e saj thelbësore. Së pari, do të merrni kopje rezervë të automatizuar falas, gjë që është mjaft e mahnitshme. HostGator dhe rreth 90% e ofruesve të pritjes në treg ngarkojnë një lloj tarifë mujore për t’ju dhënë kopje rezervë falas të automatizuar. Për më tepër, ju gjithashtu merrni karakteristika premium sigurie që bëjnë një punë shumë më të mirë në mbrojtjen e faqes tuaj sesa masat e zakonshme të sigurisë që marrin ofruesit e pritjes. Nëse po ekzekutoni faqen e internetit të biznesit tuaj në WordPress, mund të përdorni falas shtojcën premium Sucuri. Mimi aktual sillet midis 199,99 $ në vit dhe 499,99 $ në vit. Por InMotion i jep mundësinë e përdorimit të kësaj shtojce falas, e cila është një vlerë e mahnitshme.

Nëse jeni të interesuar të përdorni shërbimet e pritjes së InMotion, menjëherë mund të pajtoheni. Plani i tyre i Biznesit (pritje e përbashkët) fillon me 3,99 $ në muaj, që është një çmim mjaft i mahnitshëm. Ju mund të vendosni nëse InMotion funksionon për ju gjatë periudhës 90-ditore të garancisë së kthimit të parave.

3. BlueHost

Bluehost-lirë-ecommerce-hosting

Bluehost

BlueHost është lehtësisht zgjidhja më e mirë për këdo që po kërkon një plan të lirë për strehimin. Blogerët, pronarët e afarizmave të vegjël dhe kushdo me një faqe në serverët e tyre u dashurua shumë shpejt për këtë kompani. Kjo është arsyeja pse BlueHost aktualisht pret 2 milion faqe interneti dhe rekomandohet nga WordPress.

Kompania ka rreth 22 vjet (që nga viti 1996), por ajo filloi vetëm me disa anëtarë të stafit. Tani BlueHost ka më shumë se 750 njerëz që kujdesen për shërbimet e tij të strehimit 24/7. Ata kanë të gjithë fuqinë punëtore dhe të gjithë pajisjet e nevojshme për të drejtuar një shërbim të një cilësie të lartë pritjeje. Ata madje azhurnuan serverët e tyre jo shumë kohë më parë, për të qenë në gjendje të tejkalojnë standardin e industrisë së kohës dhe shpejtësisë. Uebfaqja që kemi përdorur për të testuar serverat e BlueHost kishte një kohë të gjatë 99,99%, që është një pamje e pastër. Ne u mahnitëm edhe nga koha e ngarkimit të tyre, pasi gjithnjë ishte midis 400 dhe 500 milisekonda, 2.2 herë më shpejt se standardi i industrisë.

Ata e bëjnë shërbimin e tyre më të mirë me mbështetje cilësore të klientit, në të cilin mund të mbështeteni. Gjatë eksperimenteve tona, përfaqësuesi i BlueHost u lidh me ne pas rreth 6 minutash, gjë që është shumë e mirë. Përgjigjet e pyetjeve tona ishin të sakta, kështu që në të vërtetë nuk ka shumë për t’u ankuar. Sidoqoftë, ne gjetëm disa komente negative në forume që kontrolluam, kështu që përgjigjet e tyre në kohë mund të ishin jo konsistente.

Mund të filloni të përdorni një plan të përbashkët pritjeje për 3,95 dollarë vetëm në muaj, gjë që e bën BlueHost të ofrojë më të lirë në këtë listë. Mund ta provoni BlueHost tani dhe vendosni nëse është opsioni i duhur për ju gjatë periudhës 30-ditore të kthimit të parave.

4. SiteGround

siteground-besueshme-ecommerce-hosting-të vogël-biznes

SiteGround

SiteGround nuk është aq i popullarizuar sa ofruesit që kemi përmendur më lart, por ato patjetër gozhdojnë lojën e mbajtjes së faqes në internet. Ata janë ndër ofruesit kryesorë të rekomanduar të pritjes në tre faqet e internetit më të njohura të sistemeve të menaxhimit të pretendimeve. Këto sisteme të menaxhimit të përmbajtjes janë WordPress, Drupal dhe Joomla. Dëgjo prej tyre?

Për më tepër, SiteGround është shtëpi për më shumë se 800,000 emra domain dhe për arsye të mirë. Pritja e tyre është e shpejtë dhe e besueshme, që është në thelb ajo që të gjithë po kërkojnë. 99.9% në kohë të reklamuar ata reklamuan dhe premtimi i tyre doli i vërtetë kur provuam shërbimin e tyre. Gjatë testit tonë 6 muajsh, zbuluam se shpejtësia e ngarkimit të faqes së tyre ishte 700 milisekonda. Kjo ka të bëjë vetëm me shpejtësinë që ju duhet për të qenë në gjendje të konkurroni sot në World Wide Web. Kështu që do të jetë e shkëlqyeshme edhe për një biznes të vogël në internet.

Mbështetja e shkëlqyeshme e klientëve të SiteGround vetëm i bën gjërat më mirë pasi ato mbahen gjallë me shumë punonjës të dobishëm. Sidoqoftë, ata nuk janë më të shpejtë, pasi duhej të prisnim 27 minuta kur i testuam. Pavarësisht, përgjigjja që morëm ishte për pikë dhe përfaqësuesi për të cilin biseduam ishte jashtëzakonisht i dobishëm.

Nëse po mendoni të provoni SiteGround, do të jeni të kënaqur të dini se shërbimet e SiteGround kushtojnë vetëm 3,95 dollarë në muaj. Për atë shumë, ju merrni 10 GB hapësirë ​​ruajtje dhe gjerësi të mjaftueshme të bandës për 10,000 vizitorë në muaj. Sidoqoftë, nëse keni nevojë për më shumë, gjithmonë mund të shkoni për një plan më të madh që i përshtatet më mirë nevojave tuaja. Për më shumë informacion në lidhje me planet e SiteGround, shikoni në faqen e tyre zyrtare të internetit.

5. A2Hosting

A2Hosting-profesional-ecommerce-të vogël-biznes

A2Hosting

Nëse dëshironi të shtypni konkurrencën me një përvojë të shpejtë të përdoruesit, atëherë një nga opsionet tuaja më të mira është A2Hosting. Ata pretendojnë se janë 20 herë më shpejt se konkurrenca, e cila është e pamundur të mos e mohosh për ndonjë person të ndjeshëm. Sidoqoftë, ne kemi zgjedhur t’i provojmë dhe t’i shohim vetë.

A2Hosting ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2001, por emri i tyre ishte Iniquinet përsëri gjatë ditës. Ata morën një vendim të zgjuar me rileximin e tij. Që atëherë, ata kanë qenë në një rrugë të drejtë për të qëndruar ndër më të mirët në biznes. Ata patjetër kanë arkitekturën e fuqishme të serverit për të. Në fakt, ata tërhoqën diçka që askush tjetër nuk mundi, një shpejtësi ngarkimi 357 milisekonda. Gjithashtu, A2Hosting ka një 99.96%, në kohën e duhur që siguron që përdoruesit e faqes suaj të kenë qasje të vazhdueshme në faqen tuaj të internetit gjatë gjithë vitit.

Kjo shpejtësi e jashtëzakonshme do të krijojë patjetër një bazë për sipërmarrjen tuaj të re në internet. Përdoruesit e duan shpejtësinë, kështu që ju patjetër do të rritni normat e konvertimit me të. Ju gjithashtu mund të mbështeteni në mbështetjen e klientit të SiteGround për t’ju ndihmuar kur të keni ngecur me diçka. Ata patjetër na ndihmuan në çështjet tona dhe morën vetëm 10 minuta për t’u rikthyer tek ne pasi i arritëm në biseda live. Sipas promovimeve të tyre, mund të arrini tek përfaqësuesit e mbështetjes së klientit të A2Hosting 24/7/365, që do të thotë se ata janë të disponueshëm edhe gjatë festave.

Sidoqoftë, problemi i vetëm me A2Hosting është se nuk do të përfitoni më së shumti nga planet e pritjes në nivelin e hyrjes. Do të duhet të blini planin e tyre më të shtrenjtë të pritjes së pritjes për 9,31 $ në muaj për të marrë shpejtësinë maksimale nga shërbimi juaj. Megjithatë, është akoma një marrëveshje e mirë, por vetëm nëse do të keni një faqe në internet me burime të mëdha.

Për më shumë informacion në lidhje me planet e A2Hosting, shikoni në faqen e tyre zyrtare!

6. Hostinger

hostinger-shumë-lirë-ecommerce-hosting

Hostinger

Hostinger ka rreth 14 vjet tashmë dhe ata bënë diçka që shumë pak ofruesit e pritjes mundën. Ata gozhduan absolutisht të tre faktorët më të rëndësishëm, kohën e duhur, shpejtësinë dhe cilësinë e mbështetjes së klientit. Ata kanë 29 milion klientë në 178 vende. Për më tepër, ata kanë rreth 20,000 klientë të rinj që regjistrohen në shërbimin e tyre çdo ditë, kështu që ata duhet të bëjnë diçka të drejtë.

Siç e shohim, Hostinger është ndër 3 lojtarët kryesorë në industrinë e web hosting kur bëhet fjalë për shpejtësinë. Duhen vetëm 384 milisekonda për të ngarkuar një faqe në internet, e cila do të bëjë një përvojë të përdoruesit vrasës. Askush nuk i pëlqen të presë dhe nëse faqja juaj është në Hostinger, askush nuk do të duhet të presë që faqja juaj të ngarkohet.

Kohëzgjatja nuk do të heqë dorë as. Ju mund të prisni që faqja juaj e internetit të jetë në internet përgjatë 99.97% të vitit pa problem. Në rast se keni ndonjë problem me faqen tuaj ose serverin tuaj, do të jeni të lumtur të dini se mbështetja e klientit të Hostinger është mahnitëse e besueshme. Ne i testuam ata dhe prisnim rreth 10 minuta që një agjent për mbështetjen e klientëve të kthehej tek ne. Shtë mjaft e arsyeshme, pasi ai iu përgjigj pyetjeve tona në mënyrë perfekte. Mrekullisht, zbuluam që përdoruesit e tjerë të Hostinger nuk kishin asgjë për t’u ankuar. Ne lexuam postime të shumta të forumit dhe as që kishim ndonjë gjë jashtëzakonisht negative për të thënë. Duket se kjo kompani shkon milje ekstra për të siguruar që asnjë prej klientëve të saj nuk po bezdis.

Ajo që e bën Hostingerin edhe më të mirë është fakti që ofron planin e tij të vetëm të përbashkët të hostimit për vetëm $ 0.80. ’Shtë çmendur e lirë dhe ju mund ta përdorni atë për të pritur një uebsajt të vetëm, një llogari të vetme me email, 100 GB bandwidth, së bashku me një njësi përpunimi dhe memorie. Ndoshta nuk është një plan të cilin do të zgjidhni për të pritur biznesin tuaj, por është i shkëlqyeshëm për të provuar. Nëse doni të presni një faqe në internet eCommerce, ju keni planin Premium Shared Hosting për 3,49 dollarë dhe Hosting Shared Business për 7,95 $, i cili ofron hapësirë ​​të pakufizuar, rezervë ditor, shpejtësi të mahnitshme dhe më shumë.

Nëse dëshironi diçka më serioze, mund të shkoni në një nga planet e pritjes së cloud të Hostinger. Niveli i hyrjes kushton 15 dollarë në muaj.

7. GreenGeeks

greengeeks-eko-miqësore-ecommerce-hosting

GreenGeeks

Varëse të mëdha me shumë servera kullojnë energjinë elektrike, siç bëjnë shumë ndërmarrje. Kjo është arsyeja pse GreenGeeks ka dalë me idenë e mahnitshme për të përdorur energji të rinovueshme për të fuqizuar serverët e tyre. Kompania ka qenë rreth e rrotull që nga viti 2008 dhe ata po shërbejnë 300,000 klientë të kënaqur. Pra, çfarë mund të prisni nga ky shërbim pritës me energji nga era, përsa i përket kohës, shpejtësisë dhe mbështetjes?

Kur bëhet fjalë për kohën e duhur, GreenGeeks ka gjërat që shkojnë vërtet mirë. Pas testimit, ne zbuluam që kohëzgjatja e tyre ishte 100% përgjatë gjithë vitit, përveç në gusht, kur ishte 99.55%. Kjo nuk është katastrofike, por është diçka që duhet të përmendet. Shpejtësia e ngarkimit të faqes së tyre është mjaft e fortë, pasi lëviz ndërmjet 380 milisekonda dhe 600 milisekonda. Kjo është dy herë më shpejt se standardi i industrisë, kështu që patjetër që do ta bëjë faqen tuaj të biznesit të funksionojë me shpejtësinë që dëshironi.

Ndihma për klientët e GreenGeek është gjithashtu e mirë, sepse ne u lidhëm me një agjent brenda 1 minutash. Shqyrtimet dhe opinionet që kemi parë në forume ishin gjithashtu të qëndrueshme, por ka vetëm një problem. Agjentët e ndihmës së klientit të GreenGeek kanë anglisht të gabuar. Ne nuk kemi ndonjë problem të komunikojmë, por kemi vërejtur disa gabime drejtshkrimore që mund të jenë shqetësuese për disa prej jush.

Mund të filloni me 2,95 dollarë në GreenGeeks dhe të shijoni planin e tyre të përbashkët të pritjes me ruajtje të SSD. Për më shumë informacion mbi GreenGeeks, shikoni në faqen e tyre zyrtare të internetit.

8. StabëlHost

Stablehost-lirë-online-dyqan-hosting

Stablehost

Pothuajse çdo ofrues i pritjes është duke u përpjekur të joshë pronarët e bizneseve të papërvojë dhe pothuajse për këdo që është i ri për të menaxhuar një sipërmarrje në internet. Shtë e lirë të siguroni plane të përbashkëta pritjeje dhe shpesh mjaftueshëm, një kompani pritjeje nuk është mjaft e duhur për t’u siguruar që ata po ofrojnë cilësi për përdoruesit e tyre.

Si recensues, ne kemi arritur të vlerësojmë një kompani që është e përparme dhe e sinqertë dhe me qëllime të mira. Ato kompani janë më të rralla dhe ne e dimë një kur shohim një. Kjo është pikërisht arsyeja pse StableHost e futi atë në këtë listë. Ata i morën gjërat si për sa i përket cilësisë ashtu edhe për sa i përket kujdesit ndaj klientit.

StableHost ofron plane të përbashkëta të pritjes me hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësi bandë të pakufizuar, bërthama të plotë të CPU dhe mbështetje të madhe. Për më tepër, kohëzgjatja e tyre është 99.97% gjatë gjithë vitit, kështu që është gjithashtu i besueshëm. Kur bëhet fjalë për shpejtësinë, StableHost nuk është më i shpejtë, por ata mbajnë një kohë të qëndrueshëm të ngarkimit 500 milisekonda, pra emri StableHost.

Nëse dëshironi të përdorni një zgjedhje më të fuqishme si VPS ose hosting Dedikuar, mund ta bëni. Sidoqoftë, këto mundësi nuk janë të menaxhuara, kështu që do të duhet të keni aftësi të administrimit të serverit ose të punësoni një ekspert për ta bërë atë për ju. Ka shumë pak opsione të menaxhuara dhe profesionale të disponueshme, por ato janë një zgjedhje e shkëlqyer nëse nuk dini se si të menaxhoni një VPS ose Server të Dedikuar. Nëse nuk keni ende një faqe në internet, mund ta bashkoni me ndërtuesin e sitit.Pro. Kjo gjë e bën jashtëzakonisht të lehtë me tipare tërheqje dhe rënie.

Nëse po mendoni të blini një plan të thjeshtë të përbashkët të pritjes, do t’ju kushtojë vetëm 3,50 dollarë në muaj. Por nëse po shkoni për një shërbim të nivelit të ndërmarrjes, do të kushtojë 28,50 dollarë në muaj. Ky është një ndryshim i madh, por është i justifikuar sepse është vërtet i mbushur plot me shërbime shtesë premium që e bëjnë më të lehtë drejtimin e një biznesi në tregti elektronike.

9. EmriCheap

namecheap-best-online-shop-hosting

NameCheap

NameCheap është një regjistrues i pavarur i emrave të domain-akredituar nga ICANN që ka rreth e rrotull që nga viti 2000. Ata nuk regjistrojnë vetëm emrat e domain, por ofrojnë shërbime mjaft të ngurta të pritjes gjithashtu. Zakonisht nuk presim shumë nga një regjistrues domain i kthyer në shërbim të pritjes, por NameCheap është me të vërtetë i ligjshëm. Ka vlerësime të mira të palëve të treta dhe duket se kënaqësia e përgjithshme e klientëve është shumë e lartë.

Sidoqoftë, ka vetëm një problem me shërbimin, prandaj duhet të fillojmë me atë. Kohëzgjatja bie edhe 99.8% herë pas here, gjë që nuk është shumë e keqe, por është e rëndësishme të përmendet. Kjo do të thotë që faqja juaj në internet do të ulet për rreth 1.5 orë gjatë gjithë vitit.

Kur bëhet fjalë për shpejtësinë e ngarkimit të faqes, NameCheap performon në mënyrë të shkëlqyeshme. Shpejtësia mesatare e ngarkimit lëviz midis 600 milisekonda dhe 1100 milisekonda. Ju mund të merrni një nga tre planet e tyre të përbashkëta të pritjes dhe të provoni atë për 30 ditë. Në rast se nuk ju pëlqen, mund ta braktisni dhe t’i ktheni paratë tuaja. Shërbimet vijnë në tre nivele: plani yjor për 2.88 dollarë, Stellar plus për 4,88 dollarë dhe biznesi yjor për 8.88 dollarë në muaj. Për më shumë informacion mbi këto plane, shikoni në faqen zyrtare të internetit të NameCheap!

10. InterServer

interserver-online-dyqan-të vogël-biznes-hosting

InterServer

InterServer nuk është një ofrues shumë i njohur i pritjes, megjithëse ata kanë qenë në biznes që nga viti 1999. InterServer ka një reputacion të vërtetë të mirë, duke pasur një vlerësim A + në BBB. Ata ofrojnë një gamë të planeve të pritjes si në Linux ashtu edhe në platformat Windows: të përbashkëta, vps, të dedikuar, cloud si dhe planet e shitësit.

Nga testimet tona rezultoi se ata kanë një kohë vërtet të mirë, 99,99% mesatarisht. Performanca e serverave të tyre është gjithashtu shumë e mirë, duke pasur një kohë përgjigjjeje 300ms mesatarisht. Këto janë numra shumë premtues, duke marrë parasysh që ne i kemi kryer testet në planin e tyre të përbashkët të pritjes prej 5 $ / muaj.

Pra, nëse planifikoni të filloni një faqe në internet eCommerce duke përdorur InterServer, unë mund t’ju premtoj se jeni i mbuluar. Plani i tyre standard i pritjes së përbashkët është i paraqitur plotësisht. Ky plan vjen me ruajtje të pakufizuar SSD, ndërtues të faqes në internet, llogari të pakufizuara të postës elektronike, siguri nga Intershield Protection, caching të përmbajtjes për shpejtësi më të shpejtë përmes CloudFlare DNS Virtual, çertifikatë falas SSL dhe shumë më tepër.

InterServer përdor teknologjitë më të fundit të harduerit (SSD) dhe softuerëve (cPanel) për të ofruar shërbimin më të mirë për klientët e tyre. Unë sugjeroj të kontrolloni faqen e tyre zyrtare për të mësuar më shumë informacion në lidhje me planet dhe shërbimet e tyre.

Hosting më e mirë eCommerce

Planet e përbashkëta të pritjes janë të shkëlqyeshme për fillimin e një biznesi në tregti elektronike. Sidoqoftë, nëse faqja juaj fillon të rritet, do të dilni në çështje të performancës. Sapo të fitoni para të mira nga faqja juaj eCommerce, do të dini që është koha të azhurnoni nga pritja e përbashkët. Nëse zgjidhni një nga ofruesit e përmendur më lart, do të jeni në gjendje të kaloni shpejt në një plan VPS shpejt dhe pa probleme.

Me planet e përbashkëta të pritjes, ju po ndani hapësirën dhe burimet e serverit me përdoruesit e tjerë. Por me hostimin VPS, ju keni burime të dedikuara, gjë që siguron që faqja juaj në internet të funksionojë shpejt dhe pa probleme pavarësisht se çfarë. Ju mund ta vendosni serverin që të përputhet me nevojat tuaja të sakta, ose të keni një ekip ekspertësh të vendosur atë për ju.

Ju gjithashtu mund të gjeni mundësi të ndryshme të tregtisë elektronike që ishin drejtuar posaçërisht drejt pronarëve të bizneseve të vogla. Këto e bëjnë shumë më të lehtë për fillestarët që të fillojnë dyqanin e tyre në internet. Zakonisht duhet të trajtosh pak administrim, duke ndryshuar tekste dhe imazhe. Për më tepër, këto plane ju japin mundësinë e përdorimit të veçorive ekskluzive të e-commerce që e bëjnë më të lehtë vendosjen dhe menaxhimin e dyqanit tuaj online të mrekullueshëm..

Pra, nëse po mendoni të merrni një plan më të fuqishëm të strehimit që nga fillimi për faqen e internetit të biznesit tuaj në eCommerce, këtu janë disa opsione për t’u marrë parasysh:

HostGator VPS

HostGator ka disa plane të mrekullueshme VPS në dyqan që janë perfekte për drejtimin e një faqe të madhe të tregtisë elektronike dhe më shumë. Me secilën nga planet e tyre VPS, do të merrni një sasi burimesh në të cilat mund të drejtoni faqen tuaj të internetit. Do të zbuloni që planet e tyre janë mjaft të lira dhe do ta marrin punën mirë.

Plani i parë i VPS i HostGator, Snappy 2000 do t’ju japë 2 GB RAM, 2 bërthama CPU, gjerësi bandë me vlerë 1.5 TB dhe 120 GB hapësirë ​​ruajtëse SSD. Nëse keni nevojë për më shumë burime, atëherë thjesht duhet të kaloni në planin Snappy 4000. Ajo siguron 4 GB RAM, 2 bërthama CPU, 160 GB ruajtje SSD, së bashku me 2 TB të bandwidth premium. Kushton 29,95 dollarë në muaj, që është një marrëveshje mjaft e mrekullueshme. Më në fund, nëse vërtet duhet të dilni të gjitha, Snappy 8000 do t’ju japë 4 bërthama CPU, 8 GB RAM dhe 3 TB të bandës. Theshtë plani më i fuqishëm i VPS që HostGator mund të ofrojë dhe do të bëjë që fluturojnë çdo faqe në internet të biznesit.

VP-ja e lëvizjes

Siç e përmenda, InMotion është një nga lojtarët më të besueshëm në biznesin pritës. Ata ofrojnë cilësi dhe qëndrueshmëri, së bashku me shumëllojshmërinë. Shërbimi i tyre i shquar i klientëve u bën thirrje të gjithëve që e përdorin atë, kështu që kjo kompani është padyshim një fitore.

Planet e tyre të hostimit të VPS janë të ngurta, ashtu si pjesa tjetër e shërbimeve të tyre, kështu që të gjitha planet e tyre do të trajtojnë pothuajse çdo lloj uebsajti të e-commerce që keni në dyqan. Plani i parë i VPS kushton 29,99 dollarë në muaj, i cili do t’ju japë 4 GB RAM, 4 TB bandwidth premium, ruajtje prej 75 GB SSD, por vetëm një adresë të vetme IP. Do të keni kontroll të plotë mbi këto burime dhe do t’i menaxhoni ato në mënyrën më të përshtatshme të faqes suaj të internetit.

Plani i dytë i InMotion kushton më shumë dhe ka shumë më tepër për të ofruar gjithashtu. Për 49,99 dollarë në muaj, ju do të merrni 6 GB RAM, 150 GB memorje SSD dhe 6 TB bandwidth premium. Ajo që e bën atë edhe më të mirë është që ajo ofron 5 adresa IP.

Në fund të fundit, plani më i fuqishëm i VPS i InMotion kushton 74,99 dollarë në muaj dhe do t’ju ofrojë 8 GB RAM, ruajtje prej 260 GB SSD, 6 TB të brezit të primitit dhe qasje në 5 adresa IP.

Gjëja e mirë në lidhje me InMotion është se ju nuk duhet të merrni përsipër përgjegjësinë me peshë të administrimit të serverit tuaj. Ju mund të keni ekipin e ekspertëve të InMotion që menaxhojnë serverin tuaj dhe madje edhe faqen tuaj në internet nëse ju nevojitet.

BlueHost WooCommerce

BlueHost është një nga opsionet më të njohura për përdoruesit e WordPress, pasi e bën punën e tyre pafundësisht më të lehtë. Arkitektura e tyre e serverëve është e optimizuar për këtë sistem të menaxhimit të përmbajtjes dhe punonjësit e tyre dinë çdo nyje dhe pengesë të tij gjithashtu. BlueHost ofron një shërbim të quajtur WooCommerce Hosting për 6.95 dollarë në muaj.

WooCommerce është një plugins eCommerce për WordPress, e cila ju lejon të krijoni një dyqan në internet me lehtësi relative. Plani i BlueHost e bën atë edhe më të mirë duke ofruar një përzgjedhje të gjerë të temave dhe duke ofruar ndihmën e përfaqësuesve të tyre për mbështetjen e klientëve. Një temë WooCommerce zakonisht kushton rreth 60 dollarë, por në BlueHost, ju mund t’i merrni të gjitha falas. Plani vetë kushton më shumë se zakonisht, por ai paguan përmes opsioneve të shumta falas të tregtisë elektronike për të cilat do të duhet të paguani përndryshe.

Me këtë plan, ju do të merrni 100 GB hapësirë ​​për ruajtje, për të cilën do të ju nevojiten patjetër. Kërkon shumë hapësirë ​​për të ruajtur të gjithë përmbajtjen e nevojshme për shfaqjen e produkteve dhe shtimin e produkteve të reja sa herë që ndjeheni si ajo. Kjo është arsyeja pse ju do të keni 100 GB hapësirë ​​ruajtjeje. Për më tepër, ju mund të keni 1 domain parkuar, 5 nën-domains, 5 llogari email, 50 $ PPC Credit.

Por nëse preferoni të keni më shumë kontroll, me më shumë burime serveri, mund të dëshironi të zgjidhni për planet e pritjes të VPS të BlueHost. Për shembull: ju mund të merrni një plan VPS me 2 bërthama CPU, 30 GB ruajtje SSD, 1 TB bandwidth premium, së bashku me 1 domain dhe 1 adresë IP për 19,99 $ në muaj. Shtë një marrëveshje e mirë për një plan të mirë pritjes dhe gjithashtu mund të siguroheni që keni ekspertë të BlueHost pas shpinës.

SiteGround WooCommerce

Ka kompani të tjera që ofrojnë mundësi të shkëlqyera për pritjen e e-commerce dhe ata padyshim që ia vlen të japin një goditje për të. SiteGround është një prej tyre. Në fakt, ata ofrojnë pritje pritje WooCommerce me një çmim shumë më të ulët se të gjithë të tjerët. Sidoqoftë, nuk ka asgjë të re për të.

Do të keni mundësi të filloni faqen e internetit të biznesit tuaj shumë më shpejt, sepse do të keni të instaluar paraprakisht WooCommerce dhe një temë. Ju mund ta ndryshoni temën tuaj në cilindo nga ato të tjera në dispozicion. Ajo që e bën më të dobishëm këtë shërbim janë karakteristikat e shumta premium eCommerce që ai ofron, të tilla si një certifikatë falas SSL, softuer SEO, së bashku me menaxhimin më të lehtë. Nuk është e nevojshme të përzieni shumë, pasi mund të keni ekspertë që administrojnë faqen tuaj të WordPress, instaloni azhurnime, krijoni kopje rezervë të përditshme dhe më shumë. E gjithë biznesi juaj mund të jetë në majë të gishtave tuaj, pa u dashur të humbni ndonjë nga kohën tuaj të çmuar për të bërë administratë ose ndonjë gjë tjetër në lidhje me faqen tuaj.

Kur bëhet fjalë për harduerin, ju merrni paketën e njëjtë siç do të merrni nga plani themelor i përbashkët i pritjes i SiteGround. Edhe çmimi i çmimeve është i ngjashëm me 3,95 € (4,58 USD) në muaj, çka definitivisht e bën që ia vlen të merret në konsideratë.

Por ju mund të dëshironi të zgjidhni një nga planet e tyre të pritjes në cloud nëse faqja juaj e internetit do të përdorë shumë hapësirë ​​harduerike ose nëse po kërkoni të shkallëzoni trafikun tuaj tepër të shpejtë. Pritja në cloud e SiteGround është më e besueshme se çdo plan tjetër VPS në internet, por është gjithashtu më i kushtueshëm. Plani i nivelit të hyrjes kushton 64,00 € në muaj (74.26 USD), dhe siguron 2 bërthama CPU, 4 GB RAM, 40 GB hapësirë ​​SSD dhe 5TB të bandwidth premium. Nuk do të pësoni asnjë ndërprerje dhe shpejtësia e ngarkimit të faqes tuaj do të jetë jashtëzakonisht e shpejtë dhe e qëndrueshme gjatë gjithë vitit.

InterServer VPS

Nëse faqja juaj e internetit ka nevojë për fuqinë e një plani të pritjes VPS, por nuk doni të shkoni në bord me tarifat tuaja mujore, InterServer ka mënyrën e përsosur për ta menaxhuar atë. Ju mund të shkallëzoni çmimin dhe burimet e shërbimit tuaj përmes një sistemi të nivelit. Do shkallë kushton 6 dollarë dhe ju mund të zmadhoni ose të zbritni në çdo moment ku dëshironi. Për më tepër, nuk ka asnjë tarifë për anulimin, kështu që ju po paguani vetëm shumën që keni vendosur vetë, asgjë më shumë.

Për shembull, nëse vendosni të paguani vetëm 6 dollarë në muaj, do të merrni 1 thelb të CPU-së, 1 GB RAM, një bandë të bandës së TB dhe hapësirë ​​ruajtjeje 25 GB. Por në nivelin e 4-të, ju do të merrni 4 GB RAM, 1 thelb të CPU, 4 TB të bandës dhe ruajtjen 100 GB, e cila do t’ju kushtojë vetëm 24,00 dollarë në muaj.

Kohëzgjatja e InterServer është 100% dhe ofron një shpejtësi të ngarkimit të faqes 200-300 milisekonda. ’Shtë çmendur shpejt dhe faqja juaj e internetit nuk do të humbasë kurrë. Nëse jeni duke kërkuar një plan hosting VPS që ju keni kontrollin e plotë, InterServer do të dëshmojë të jetë i përsosur.

përfundim

Zgjedhjet e mbajtjes së faqeve të internetit në ditët e sotme janë shumë të gjëra dhe asnjë artikull nuk do të ishte i mjaftueshëm për t’i mbuluar të gjitha. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për të pritur një faqe në internet eCommerce, këto janë ato që funksionojnë më mirë, kështu që pse të mos i jepni njërit prej tyre?

Shpresoj që të keni shijuar duke lexuar këtë artikull dhe që keni gjetur një plan pritës që do të funksionojë mirë për faqen e internetit të biznesit që dëshironi të filloni së shpejti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector