10 Ofruesit më të mirë të lirë të mbajtjes së faqes në internet

01.06.2020
Pritja më e mirë '10 Ofruesit më të mirë të lirë të mbajtjes së faqes në internet
0 21 мин.

mirë-web-hosting-2019


Për t’u mundësuar njerëzve të tjerë të shohin faqen tuaj të internetit në internet, ju duhet një host në internet. Ajo që në të vërtetë bëjnë ofruesit e mbajtjes së faqeve në internet është që ata të ruajnë skedarët e faqes suaj të internetit në serverat e tyre të internetit (kompjuterë specialë të lidhur me një rrjet me shpejtësi të lartë) dhe të ofrojnë qasje në faqen tuaj sa herë që vizitorët hyjnë emrin e domenit tuaj në shfletuesit e tyre të internetit..

Web hosting është një shërbim i kudondodhur dhe i larmishëm që është në dispozicion për këdo që dëshiron të krijojë një faqe në internet. Web hosting u vihet në dispozicion të klientëve përmes planeve të pritjes me karakteristika të ndryshme (hapësira në disk, bandwidth, RAM, CPU) dhe shërbime plotësuese të pritjes (rezervë, azhurnime, regjistrim të emrit të domain, etj.) Përfshirë me këto plane për një tarifë të përsëritur mujore ose vjetore.

Në dy vitet e fundit, industria pritëse ka parë një diversifikim të shërbimeve të saj pjesërisht për shkak të shfaqjes së teknologjive të reja dhe pjesërisht për shkak të ndryshimit të kërkesave të konsumatorit dhe rritjes së konkurrencës midis ofruesve të pritjes. Kështu, janë shfaqur opsione më të specializuara të pritjes (p.sh. hosting i optimizuar i WordPress) dhe çmimet për planet më të përdorura të pritjes janë ulur.

10 ofruesit më të lirë të mbajtjes së faqes në internet

Në treg për strehimin e lirë këtë vit? Ne kemi zgjedhur ofruesit më të mirë të lirë të strehimit për ju që të kontrolloni.

Pritësi në internet
Çmimi më i ulët
Kthimi i parave
Domain falas

1mbajtja më e mirë në internet e lirë2,75 $ / muaj45-Day
2mbajtja më e mirë në internet e lirë3,95 $ / muaj30-Day
3mbajtja më e mirë në internet e lirë3,99 $ / muaj90-Day
4mbajtja më e mirë në internet e lirë1.99 $ / muaj30-Day
5mbajtja më e mirë në internet e lirë3,99 $ / muaj30-Day
6mbajtja më e mirë në internet e lirë3,95 $ / muaj30-Day
7mbajtja më e mirë në internet e lirë3,15 $ / muaj30-Day
8mbajtja më e mirë në internet e lirë4,95 $ / muaj30-Day
9mbajtja më e mirë në internet e lirë$ 5,00 / muaj30-Day
10mbajtja më e mirë në internet e lirë2,95 $ / muaj30-Day

Ideja që pritja e mirë nuk duhet të jetë e kushtueshme është ngadalë duke u bërë parim në industri. Në të vërtetë, për pjesën më të madhe, shërbimet e përgjithshme të pritjes janë të disponueshme me çmime vërtet miqësore me buxhetin. Për qëllimet e këtij artikulli, ne do të përqendrohemi në planin më të lirë të përbashkët të disponueshëm të disponueshëm në secilin prej tyre 10 kompanitë pritëse që do të mbulojmë.

1. HostGator

Hostgator-best-lirë-web-hosting

Hostgator

HostGator është një emër i njohur në industrinë e pritjes që arriti të sigurojë shërbime cilësore të hostimit gjatë gjithë kohës duke mbajtur të ulët kostot. Në veprim që nga viti 2002, kompania ka fituar çmime të shumta në industri, duke shënuar angazhimin e tyre për cilësinë.

Plani i tyre i përbashkët i pritjes së nivelit të hyrjes – Hatchling – kushton 3,45 dollarë në muaj, dhe përfshin: hapësirë ​​disk të pashoqe dhe bandwidth, hosting për 1 domain, rezervë të çastit, pa periudha të angazhimit, garanci për kthimin e parave 45-ditore, Google AdWords dhe Yahoo / Kredia e reklamës Bing (100 dollarë secila), bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL, instalimi me 1 klikim i WordPress, llogaritë e pakufizuar në email, qasja në SSH, ImageMagick përfshirë, transmetimi audio-video i mbështetur, mundësia për të mundësuar SpamAssassin, programin e krijimit të faqes në internet Soholaunch, versionin e fundit të cPanel, hotlink mbrojtja, menaxheri i mohimit të IP, aftësitë e tregtisë, etj.

Për akoma më shumë karakteristika, mund t’i referoheni planeve të niveleve më të larta të mbajtjes së HostGator (Foshnja dhe Biznesi), ose të zgjidhni ndonjë nga programet e tyre të VPS, të dedikuara, cloud ose shitëse të shitësit.

Pavarësisht nëse keni nevojë për pritjen e një blogu ose të një faqe elektronike në internet, paketat pritëse miqësore të buxhetit të HostGator do të ofrojnë të gjitha shërbimet e pritjes që duhet të përdorin faqja juaj e internetit për të operuar me performancën kulmore. – lexoni rishikimin tonë të HostGator

2. BlueHost

mbajtja më e mirë në internet bluehostBlueHost është kompania pritëse e flamujve për faqet e WordPress, dhe e njohur nga industria e pritjes si një ofrues pritës cilësor. Ato ofrojnë të gjitha llojet e shërbimeve të pritjes, por planet e tyre të pritura të hostuara dhe të optimizuara me WordPress janë ofertat e tyre më të njohura.

Plani i tyre më i përballueshëm i pritjes së përbashkët është Plani Themelor, i cili kushton 2,75 $ / muaj. Ky plan përfshin pritjen për 1 faqe interneti, 50 GB hapësirë ​​në internet, bandë të bandës së pa-matur, 1 domain falas, 5 llogari emaili dhe 100 MB hapësirë ​​për secilën llogari. Nëse jeni duke kërkuar për një plan gjithëpërfshirës të përbashkët të pritjes së pritjes, BlueHost rreshton dy plane të tjera të përbashkëta të pritjes që do të plotësojnë kërkesat tuaja. Të gjitha planet e përbashkëta të pritjes së hosteve vijnë me kopje rezervë automatike falas, të përfshirë cPanel, CloudFlare të integruar në llogarinë tuaj, qasje në SSH.

Nëse ndonjëherë do t’ju duhet të përmirësoni një VPS ose një plan të dedikuar, mund ta bëni këtë me një klik të vetëm, pasi planet e pritjes në BlueHost janë të dizajnuara me shkallëzim të lehtë në mendje.

Një tjetër veçori e rëndësishme e planeve të përbashkëta të pritjes së kësaj kompanie pritëse është mekanizmi i mbrojtjes së burimeve që parandalon faqet e internetit që të përdorin burime të tepërta në dëm të faqeve të tjera të internetit të pritura në të njëjtin server. Kështu, faqet e internetit që përdorin burime të tepërt u caktohen përkohësisht sistemeve të izoluara për të mbrojtur performancën e vendeve fqinje. – lexoni rishikimin tonë BlueHost

3. Pritja për lëvizje

nxitje më e mirë në internetNë skenën e web hosting që nga viti 2001, InMotion Hosting synon shërbimet e tij kryesisht për biznesin dhe përdoruesit e korporatave. Edhe planet e tyre të përbashkëta të pritjes janë të markës si planet e mbajtjes së biznesit që ofrojnë karakteristika të nivelit të lartë.

Paketa më e lirë e pritjes në InMotion Hosting është plani i Nisjes, i cili kushton 5,99 $ / muaj. Slightlyshtë pak më e shtrenjtë se paketat më të lira në dy kompanitë pritëse të mëparshme të përfshira në artikullin tonë, por ato vijnë me karakteristika që plotësojnë edhe nevojat e biznesit. Prandaj, plani i Nisjes përfshin: disqe SSD falas, emri falas të domain, rezervë falas të të dhënave, qasje në SSH, hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe transferime mujore, 2 faqe në internet me 1 llogari, 250 dollarë kredi pa reklama, krijues të faqes BoldGrid, krijues të faqes në internet, WP-CLI aktivizuar, Google Integrimi i aplikacioneve, pajisja e klasës së biznesit, paneli i kontrollit cPanel, WordPress, Joomla, ose PrestaShop i instaluar, Email SpamSafe, instaluesi me 1 klik, etj.

Një garanci prej 90 ditësh për kthimin e parave ofrohet me të gjitha planet e biznesit si një garanci cilësore për shërbimet e tyre.

Duke qenë një kompani pritjeje me shërbime të plota, InMotion ofron të gjithë spektrin e paketave në dispozicion të pritjes nga hostimi i përbashkët deri tek hostimi i optimizuar i WordPress-it dhe madje edhe ai i shitësit. – lexoni rishikimin tonë të Hosting InMotion

4. iPage.com

ipage më të mirë në internetKur është fjala për një pritje të përballueshme, nuk ka pothuajse asnjë konkurrencë për iPage. Probablyshtë ndoshta pritja më e mirë e buxhetit aktualisht e disponueshme për çmimin promovues prej 1.99 $ / muaj. Ju mund të pyesni veten nëse ka ndonjë substancë prapa këtij çmimi tërheqës, por iPage jep një shërbim të përbashkët pritës të ngarkuar me karakteristika të mahnitshme.

Pra, ja çfarë mund të merrni në iPage për 1.99 $ / muaj: hapësirë ​​e pakufizuar në disk, llogari të pakufizuar të postës elektronike, bandë e bandës së shkallëzuar, emra të pakufizuar të domain-eve të lejuar, të dhëna të pakufizuara të MySQL, regjistrim falas të domenit për 1 vit, panel kontrolli vDeck, ndërtues i faqes së optimizuar, 1 klikoni instaluesin WordPress, sistemet e menaxhimit të përmbajtjes (Joomla !, Drupal, WordPress), qindra shabllone dhe tema, galeritë e fotografive, raportimi i trafikut të sitit, etj..

Për sa i përket marketingut, iPage ju jep 100 dollarë për reklama në Yahoo / Bing dhe 100 dollarë të tjerë për Google AdWords, një numër pa telefon (vetëm në SHBA) dhe qasje në mjetet e marketingut SEO.

Nëse po kërkoni të shtoni aftësitë e e-commerce në uebfaqen tuaj, iPage rreshton një gamë të qerreve blerëse (AgoraCart, OpenCart, ZenCart, PrestaShop, OSCommerce, etj.), Instalues ​​të thjeshtë me një klikim dhe integrim PayPal.

Përveç këtij plani të pakufizuar të përbashkët të pritjes së pritjes, ju mund të përmirësoheni në planet e tjera të hostimit, përfshirë WordPress hosting, VPS, dhe host të dedikuar. – lexoni rishikimin tonë të iPage

5. JustHost

pritja më e mirë në internet e justhostPritja e strehimit nuk duhet të jetë e ndërlikuar dhe JustHost përpiqet të provojë ashtu. Kompania është themeluar në vitin 2008, dhe më pas është fituar nga Grupi Ndërkombëtar i Qëndrueshmërisë.

JustHost është një i afërt relativisht i porsaardhur në industri, por ka kaluar mjaft kohë për të bërë një shenjë. Planet e tyre të përbashkëta të pritjes kanë për qëllim ofrimin e funksionalitetit të plotë të pritjes edhe për individë ose kompani që janë me një buxhet të ngushtë.

Paketa e tyre më e lirë e pritjes, The Basic, është në dispozicion për 3,75 $ / muaj dhe rreshton këto karakteristika: 50 GB hapësirë ​​në disk, hosting për 1 faqe në internet, bandë të paketuar, 1 emër domain falas, 5 llogari emaili me 100 MB hapësirë ​​për secilin. JustHost gjithashtu ofron 3 zgjidhje të ndryshme të postës elektronike, cPanel panel kontrolli, Secure Shell Access, mbrojtje hotlink, mbrojtje SpamAssassin, statistika në sit, etj. Funksionaliteti i eCommerce gjithashtu mund të arrihet përmes karrocave të blerjeve të ofruara me planin dhe instalimet me 1 klikim.

JustHost jep plane të përballueshme të pritjes jo vetëm me planet e tyre të përbashkëta të pritjes, por edhe brenda VPS dhe niveleve të tyre të dedikuara të pritjes. – lexoni rishikimin tonë JustHost

6. FatCow

fatkeqja më e mirë në internetFatCow ka ofruar shërbime pritëse për 10 vjet tani, dhe fokusi kryesor i shërbimeve të tyre është të ofrojnë shërbime të thjeshta dhe të lira hosting që mund të menaxhohen lehtësisht edhe nga ata që janë më pak të aftë për çështjet teknike. I gjithë koncepti i faqes së tyre të internetit rrotullohet rreth bërjes së shërbimeve pritëse të duket e afrueshme nga kushdo, madje edhe jo-profesionistë.

Plani më i lirë i FatCow kushton 49 $ / vit, dhe vjen me “oodles” (hapësirë ​​të pakufizuar) të hapësirës së diskut dhe bandës, adresave të pakufizuara të emailit, emrit të domain falas, arkitekturës së serverit të balancuar, rezervave ditore, karrocave për blerje, serverit të sigurt SSL, mjeteve SEO, PayPal integrimin, magjistarët e instalimit të aplikacioneve, mjetet e ndërtimit të faqes me pikë dhe klikoni, kredi reklamuese, ruajtje të cloud dhe mbështetje 24 7.

Nëse e tejkaloni planin tuaj të përbashkët të pritjes në FatCow, ju lehtë mund të kaloni në një VPS ose plan të dedikuar, pa ndonjë bujë ose të kaloni nëpër telashet e migrimit në një host tjetër.

Pavarësisht nëse është hera juaj e parë që ndërtoni një faqe në internet ose zotëroni tashmë aftësitë e nevojshme për të ndërtuar një sit, thjeshtësia e FatCow ju lejon të merreni pa probleme me të gjitha detyrat që lidhen me pritjen. – lexoni rishikimin tonë të FatCow

7. HostMonster

hostmonster më të mirë në internetHostMonster ka ofruar shërbime pritëse që nga viti 2005. Ata ofrojnë programe të përbashkëta, VPS dhe host të dedikuar në disa pako pritjeje të dizajnuara për të përmbushur një sërë nevojash.

Pakoja e tyre më e lirë e pritjes, paketa Themelore, fillon me 4,95 dollarë në muaj dhe vjen me të njëjtat oferta për sa i përket hapësirës në disk, gjerësi bandë dhe email që ofrohen nga paketa themelore e BlueHost dhe paketa JustHost (pritja për 1 domen, bandë gjerësi e pa-matur, 50 GB hapësirë ​​në disk) , 5 adresa emaili dhe 100 MB hapësirë ​​për secilën). Një emër domain falas, paneli i kontrollit cPanel, një ndërtues falas i faqeve, instalimi me 1 klikim i WordPress, 100 dollarë Yahoo / Bing dhe 100 dollarë krediti Google AdWords janë dhënë gjithashtu.

Në HostMonster, ju mund të merrni qasje në 100 shtojca, tema dhe aplikacione me burim të hapur përmes tregut MOJO, dhe të instaloni gjithçka që ju nevojitet me një klik të vetëm.

Nëse plani i përbashkët i pritjes i nivelit të hyrjes nuk është i mjaftueshëm për faqen tuaj të internetit, ju keni dy mundësi të tjera të përbashkëta të pritjes që mund t’i kontrolloni, ose mund të zgjidhni një VPS ose plan të dedikuar. – lexoni rishikimin tonë të HostMonster

eHost.com

Paralajmërim: eHost.com nuk pranon më klientë të rinj!

hostin më të mirë në internet

eHost ka qenë i pranishëm në skenën e web hosting që nga viti 1998, kështu, ata kanë grumbulluar përvojë të konsiderueshme në ofrimin e shërbimeve të mbajtjes së faqes në internet. Platforma e tyre pret mbi një milion uebfaqe falë planit të pasurive të përbashkëta që ofrojnë për një çmim miqësor xhepi.

Kompania përqendrohet në thjeshtësi dhe synon të tërheqë klientët që janë në kërkim të një plani të përbashkët të përballueshëm të pritjes për të pritur uebfaqe të vogla dhe të mesme. Prandaj, ata ofrojnë një plan të vetëm, të pakufizuar të pritjes së përbashkët që kushton 2,75 $ / muaj.

Për sa i përket tipareve, plani i përbashkët i hostimit të eHost vjen me hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje, bandë të pakufizuar, fusha të pakufizuara të lejuara, llogari të pakufizuara emaili dhe baza të të dhënave të pakufizuara të MySQL. Një emër i domain falas është përfshirë gjithashtu në plan.

Përveç këtyre, kompania gjithashtu ofron cPanel, një zgjedhje të shportave për blerje, një ndërtues faqesh tërheqëse dhe tërheqëse me mijëra shabllone, integrim PayPal, serverë të ekuilibruar me ngarkesë, softuer analitik faqesh, mbështetje 24 × 7 në të gjitha kanalet (telefon, email, etj. chat), kontrollimi i virusit, etj.

Marketingu i mençur, ju mund të përfitoni nga udhëzuesit e marketingut në internet dhe kredia 100 $ e ofruar për reklamat me pagesë të Yahoo / Bing, të gjitha të përfshira në planin tuaj. – lexoni Rishikimin tonë eHost

HostClear

Paralajmërim: HostClear nuk pranon më klientë të rinj!

hostclear më të mirë në internetHostClear është një ofrues i vetëm i pritjes së pritjeve që përqendrohet në ofrimin e një plani të vetëm gjithëpërfshirës të hostimit për blogun tuaj, faqen e internetit ose faqen e vogël të tregtisë.

Në vend që të përhapin shërbimet e tyre të pritjes në më shumë plane pritëse, ata ofrojnë një plan të vetëm të përbashkët për çmimin mujor prej 2.99 $. Hapësira e ruajtjes dhe gjerësia e bandës që ata ofrojnë janë të pakometruara, dhe ato ju lejojnë të mbani domene të pakufizuara në llogarinë tuaj, si dhe baza të të dhënave të pakufizuara.

Ata ofrojnë panelin e kontrollit cPanel të standardit të industrisë, zgjedhjen e shportave të blerjeve, integrimin PayPal, mjetin e raportimit të trafikut të faqeve, kredinë falas të marketingut, mjetet për kontrollimin e viruseve, krijimin dhe tërheqjen e faqeve, emrin e domainit të personalizuar, magjistarin për konfigurimin e blogut, qasjen në mijëra shabllone , etj.

Disavantazhi i vetëm i HostClear është se ju nuk keni mundësinë të kaloni në VPS ose plane të dedikuara kur faqja juaj tejkalon planin e përbashkët të pritjes. Ky është një disavantazh në të cilin do të merreni me cilindo ofrues pritës që ofron vetëm plane të përbashkëta pritjeje (p.sh. eHost). Prandaj, nëse nuk planifikoni të zgjeroni shumë faqen tuaj ose nuk parashikoni një rritje të shpejtë për uebfaqen tuaj, mund të zgjidhni paketën e përbashkët të hostClear të HostClear. Nëse, megjithatë, keni ndërmend të zhvilloni faqen tuaj dhe të tërheqni gjithnjë e më shumë vizitorë, duhet të zgjidhni një kompani pritëse që ofron të gjithë spektrin e planeve të pritjes. – lexoni rishikimin tonë të HostClear

IdeaHost

Paralajmërim: IdeaHost nuk pranon më klientë të rinj!

ideahost web hosting më i mirëAshtu si HostClear, IdeaHost është gjithashtu një kompani e përbashkët që përfshin vetëm pritëse, kështu që të njëjtat rekomandime të përmendura në HostClear vlejnë edhe për IdeaHost, si dhe.

Plani i përbashkët i strehimit i IdeHost është gjithashtu një plan i pa matur (hapësira në disk dhe gjerësia e bandës, emrat e pakufizuar të domenit dhe bazat e të dhënave MySQL), dhe vjen me cPanel të përfshirë. Përfshihet një emër domaini falas (për 1 vit), sigurohet gjithashtu një ndërtues falas i faqeve (deri në 6 faqe) dhe qasje në shabllone dhe magjistarë të konfiguruar (blog, galeri fotografish). Ju keni mundësinë të zgjidhni midis më shumë karrocave për të shtuar disa mundësi të tregtisë në faqen tuaj dhe të integroni PayPal si metodën tuaj të pagesës.

Nëse jeni duke kërkuar mënyra për të promovuar faqen tuaj, IdeaHost ju lejon të keni qasje në udhëzuesit e marketingut në internet dhe të hedh në 100 dollarë kredi reklamuese (Yahoo / Bing), në mënyrë që të tregoni faqen tuaj.

Mbështetja e klientit është në dispozicion në të gjitha kanalet (email, chat, telefon) 24 × 7. – lexoni rishikimin tonë IdeaHost

përfundim

Industria e hostimit është e bollshme në plane të përballueshme të pritjes së pritjes dhe shumica e kompanive pritëse ofrojnë plane të pakufizuara me një arsenal të veçorive për të ndërtuar, promovuar dhe mbajtur faqen tuaj të sigurt pa qenë një barrë financiare për ju ose biznesin tuaj.

Ju mund të vini re ngjashmëri midis modelit dhe shërbimeve të ofruara nga disa nga kompanitë pritëse të diskutuara në artikull. Një arsye është se disa kompani janë thjesht marka të ndryshme të së njëjtës kompani mëmë (p.sh. BlueHost, IdeaHost dhe HostClear janë në pronësi të Grupit Ndërkombëtar të Qëndrueshmërisë), një arsye tjetër është se ekzistojnë standarde të caktuara të cilësisë në industrinë e pritjes që ofruesit e reputacionit të pritjes do të marrin në përputhje me (p.sh. sigurimi i cPanel).

Imazhi i veçuar: Freepik.com

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector