10 Ofruesit më të mirë të Pritjes që ofrojnë Certifikatë SSL Falas

01.06.2020
Pritja më e mirë '10 Ofruesit më të mirë të Pritjes që ofrojnë Certifikatë SSL Falas
0 36 мин.

mirë-web-hosting-free-SSL


Pasi të keni përfunduar krijimin e një faqe në internet, hapi tjetër është të zgjidhni një kompani pritëse ku mund ta publikoni atë në internet. Në këtë artikull ne do t’ju paraqesim ofruesit më të mirë të pritjes, ku mund të strehoni faqen tuaj të internetit dhe të cilat ofrojnë SSL falas.

Siguria është shumë e rëndësishme, veçanërisht në këtë botë të dixhitalizuar. Më e popullarizuara dhe e lehtë për t’u përdorur një veçori që lejon një shfletim të sigurt të faqes në internet është një certifikatë SSL.

Në këtë artikull ne do të shqyrtojmë hostet më të mirë që ofrojnë SSL falas dhe do t’ju ndihmojnë të kuptoni pse keni nevojë vërtet dhe certifikatë SSL. Por së pari, këtu është lista e ofruesve tanë më të vlerësuarat të pritjes:

10 Shërbimet kryesore të hostimit që ofrojnë SSL Falas

Kompanitë pritëse që do të rishikojmë në këtë artikull janë ato që vijojnë:

 1. Hostgator – nga 2.75 dollarë në muaj
 2. Bluehost – nga 3,95 $ / muaj
 3. Në lëvizje – nga 3,99 $ / muaj
 4. iPage.com – nga 1.99 $ / muaj
 5. A2Hosting – nga 3.92 dollarë në muaj
 6. SiteGround – nga 3,95 $ / muaj
 7. GreenGeeks – nga 2,95 $ / muaj
 8. Hostinger – nga 0.80 $ / muaj
 9. Dreamhost – nga 2.59 dollarë në muaj
 10. Cloudways – nga 10 dollarë në muaj

Por ju mund të pyesni veten se çfarë është një certifikatë SSL, dhe pse ju duhet një për të siguruar faqen tuaj të internetit?

Përgjatë rishikimeve të hostimit, në këtë artikull do të mbulojmë edhe temat e mëposhtme:

 1. Farë është një Certifikatë SSL?
 2. Si punon?
 3. Sa kushton?
 4. 10 shërbimet kryesore të hostimit që ofrojnë SSL falas.

Kur të arrijmë në fund të këtij artikulli, do të keni mirë të kuptoni se çfarë është një SSL, si përdoret dhe ku mund të merrni një për më pak para ose falas. Por tani, le të fillojmë me pjesën e parë:

Farë është një Certifikatë SSL dhe Pse Ju Duhet Një?

Në thelb, një certifikatë SSL është një mjet që e bën çdo faqe interneti që e përdor atë, më të sigurt dhe të gatshëm nëse dikush mund të përpiqet ta rrëmbejë atë. Por le të shtjellojmë pak këtu.

Këto ditë, Google do të shfaqë çdo faqe në internet që NUK përdor një certifikatë SSL si NUK është e SIGURT. Ju nuk dëshironi të jeni një nga ata njerëz që zotërojnë një faqe të tillë të internetit. Ekziston një shans që asgjë të mos shkojë keq ndërsa faqja juaj është në internet. Por reputacioni juaj do të duhet të vuajë.

Të gjithë ose shumica e vizitorëve tuaj do të ndjehen të pakëndshëm kur përdorni faqen tuaj të internetit. Dhe kjo mund të çojë në probleme të tjera, si humbja e trafikut të mundshëm. Kjo nuk është diçka që ndonjë pronar i faqes në internet do të dëshironte të ndodhte.

Dhe a doni vërtet të shfrytëzoni mundësinë tuaj që asgjë e keqe të mos ndodhë? Kjo është një deklaratë e guximshme. Pra, është më mirë nëse keni një SSL të instaluar në faqen tuaj të internetit.

Por si mund të tregojë dikush nëse keni një SSL të instaluar apo jo? Kjo është goxha e thjeshtë. Websitedo uebfaqe që JO ka të instaluar SSL, shfaqet me protokollin HTTP në shiritin e URL-së.

Nëse faqja juaj përdor një certifikatë SSL, atëherë HTTPS protokolli do të përdoret në shiritin e adresave. Pra, kushdo mund ta tregojë me lehtësi ndryshimin, thjesht duke kërkuar URL-në e faqes specifike.

Megjithatë, ekziston edhe një arsye, pse SSL mund të jetë e rëndësishme. Kjo nuk ka të bëjë me sigurinë, por prapëseprapë mund të jetë e rëndësishme nëse doni që faqja juaj e internetit të lulëzojë. Google dhe motorët e tjerë të kërkimit gjithashtu, do të renditen më lartë në ato faqe që përdorin SSL. Nëse ju mungon ta përdorni atë, renditja dhe trafiku juaj në internet do të duhet të vuajë.

Tani që e dini se çfarë është një SSL dhe pse është e rëndësishme për çdo faqe në internet, le të shohim se si funksionon:

Si funksionon një SSL?

Fokusi i çdo SSL është në encrypting të dhënave. Ideja themelore është të kriptoni çdo shkëmbim të dhënash / informacioni që bën një vizitor me një uebfaqe specifike. Kjo është shumë e rëndësishme veçanërisht nëse posedoni një uebfaqe që funksionon duke hyrë në të dhëna të ndjeshme. Një lloj tjetër nëse faqet e internetit që mbështeten shumë në SSL janë faqet e internetit të tregtisë elektronike (dyqanet / tregjet online).

Për t’ju ndihmuar të kuptoni se si funksionon ky proces, le të imagjinojmë një skenar të bërë: le të themi se jeni pronar i një dyqani në internet që shet pjesë kompjuteri.

Ju e dini se si funksionon procesi i blerjes së diçkaje në internet, kështu që në këtë shembull, ne do të përqendrohemi në trajtimin e pagesave. Kjo është ajo ku SSL hap me të vërtetë hapa.

Pra, një nga klientët tuaj vendos të blejë një mi. Por përpara se ai të marrë artikullin, ai duhet të paguajë për të. Ky është procesi standard për shumicën e dyqaneve në internet. Mund të ketë shumë metoda për të për të bërë pagesën, por tani për tani, ne do t’i përmbahemi metodës së njohur të pagesës së kartës së kreditit / debitit.

Për të qenë në gjendje të paguajë çmimin e miut, klienti së pari duhet të shkruajë informacionin e kartës së tij të kreditit në një formular kërkese që shfaqet në faqen e arkëtimit. Kur ai hyn në të dhe godet butonin e pagës, klienti përfundon me blerjen.

Por si mund të siguroheni që askush në mes të faqes tuaj të internetit dhe serverit të destinacionit (që merret me pagesën) nuk do t’i qasen këtyre të dhënave të ndjeshme të kartës së kreditit? Këtu hyn certifikata SSL. Të gjitha të dhënat që janë futur do të kodohen nga SSL në fjalë. Në këtë mënyrë, askush përveç jush (dyqani) dhe procesori i pagesave nuk do të mund të qasen ose rrëmbejnë këtë informacion të rëndësishëm.

Ky proces është i njëjtë për çdo lloj tjetër të shkëmbimit të të dhënave, si dhe për detajet e hyrjes. Por mund të pyesni veten nëse nuk posedoni një uebfaqe që kërkon detaje të hyrjes ose nuk shesni asgjë, a ju nevojitet akoma një certifikatë SSL?

Përgjigja është: Po, ju bëni! Pse? Disa nga arsyet pas kësaj janë renditur më lart në titullin e mëparshëm, por përveç atyre, çdo faqe në internet duhet të ketë një SSL, sepse çdo faqe në internet në një moment do të bëjë një lloj transferimi të të dhënave. Kjo është thjesht se si funksionon në internet. Pra, të kesh një SSL nuk do të dëmtojë faqen tuaj të internetit. Do ta ndihmojë atë të rritet edhe më tej.

Sa kushton një SSL?

Në shumicën e rasteve, për të marrë një certifikatë SSL duhet të paguani një abonim mujor. Kjo mund të kushtojë nga diku midis 50 deri 200 $ çdo vit. Ka versione që kushtojnë edhe më shumë.

Meqenëse në këtë artikull po flasim për çertifikatat SSL falas që vijnë me një shërbim pritës, ne do të rendisim 10 kompanitë më të mira pritëse që ofrojnë çertifikata SSL falas.

Jo çdo plan pritës ju lejon të keni qasje në një certifikatë falas SSL, por çdo kompani në këtë artikull ka një lloj hostimi që e bën. Pra, ne do të flasim për planet e pritjes që ofrojnë SSL falas.

Shqyrtimi i hosteve më të mirë me SSL falas

Më poshtë do të gjeni shqyrtimin e hollësishëm të secilës kompani pritëse që ofron certifikatë falas SSL me disa nga planet e tyre të pritjes.

1. HostGator

Hostgator-free-SSL-certifikatë

Hostgator

HostGator është një kompani nga SH.B.A., e cila është kryesisht marketing në vetvete si një shërbim pritës me çmime të ulëta. Dhe kjo është saktësisht e vërtetë. Shërbimet që ata ofrojnë vijnë për çmime shumë të ulëta, disa nga më të ultat në këtë artikull midis kompanive të tjera. Por pyetja është: a ia vlen nëse është e lirë? Për t’iu përgjigjur kësaj menjëherë: PO, ia vlen. Pse? Do të shohim menjëherë më poshtë:

Për të filluar, HostGator, si kompanitë e tjera të kësaj liste, gjithashtu vë në dispozicion pritje të përbashkët në 3 pako të veçanta. Lajmi i mirë është se të tre ata përfshijnë një certifikatë SSL falas.

Plani i parë i quajtur Hatchling Plan kushton 2,75 $ / muaj. Kjo ju lejon të presni 1 faqe në internet për këtë çmim. Siç e përmenda, një SSL përfshihet falas në këtë plan, siç është edhe për 2 planet e tjera. Gjerësia e bandës nuk është e matur për të lejuar shumë vizitorë në të njëjtën kohë.

Baby Plan është paketa e dytë. Kjo vjen për një 3.95 $ mujore. Ju merrni një domen të pakufizuar për pritjen së bashku me bandën e gjërë dhe ruajtjen e tij.

Plani më i shtrenjtë, Plani i Biznesit, kushton 5.95 $ mujore. Nëse zgjidhni këtë, ju do të merrni një adresë të dedikuar IP dhe mjete falas SEO për të ndihmuar në renditjen e faqes suaj të internetit më të lartë në rezultatet e kërkimit.

Gjëja më e mirë në lidhje me këtë plan është aftësia për të përmirësuar në një SSL Pozitive. Çfarë do të thotë kjo? Nëse përdorni këtë opsion, një logo e vulës së faqes do të shfaqet në paraqitjen e faqes tuaj të internetit, duke njoftuar vizitorët tuaj se ata janë në një mjedis të sigurt. Kjo veçori mbështetet gjithashtu nga një garanci prej $ 10K. Meqenëse keni nevojë për një host i cili vjen me SSL falas, HostGator është një kandidat i mirë duke marrë parasysh këtë veçori të shkëlqyeshme që vjen falas.

3. BlueHost

Bluehost-pa-SSL-certifikatë

Bluehost

BlueHost është një nga kompanitë më të shquara pritëse të themeluara ndonjëherë. Ekziston një shans i madh që ju keni parë tashmë një reklamë ose një lloj materiali të marketingut që kishte të bënte me BlueHost. Shumë njerëz dhe organizata i rekomandojnë ato si një ofrues pritës për faqet e internetit të vogla dhe të mëdha njësoj. Le të shohim se çfarë ofrojnë ata:

Nëse flasim për pritjen, ata do t’ju mbulojnë në shumë mënyra. Për shembull, ata ofrojnë pritje të përbashkët (më të popullarizuar), VPS, pritje, pritjen e serverit të Dedikuar, host WordPress etj. Tani për tani, ne do të flasim për planet e përbashkëta të pritjes që funksionojnë për shumicën e përdoruesve. Këto vijnë në 3 plane të ndara. Ju do të vini re në artikull se kjo është mjaft e zakonshme.

Basic: Ky është plani i parë i përbashkët i pritjes së pritjes dhe vjen për 3,95 dollarë çdo muaj. Mbështet pritjen për 1 faqe interneti të vetme. Karakteristikat e mëposhtme janë shtuar të gjitha në këtë paketë: 50 Gb hapësirë ​​ruajtjeje SSD, bandë gjerësia e pa-matur, performanca standarde, 1 emër domain falas, 25 nën-fusha dhe 5 fusha të parkuara. Po, një certifikatë falas SSL është shtuar këtu. Në të vërtetë, një SSL është e pranishme në të tre planet e përbashkëta të pritjes.

Plus: Ky është plani i dytë që kushton 5,95 $ / muaj dhe tiparet janë aktualizuar nga plani i parë. Ju keni qasje për të pritur një numër të pakufizuar faqesh në internet me hapësirë ​​të pakufizuar të SSD. Parket dhe nën-fushat janë gjithashtu të pakufizuara për të shtuar në llogarinë tuaj.

Ky plan ju jep diçka tjetër gjithashtu. Ju merrni 200 dollarë për kredi ad për qëllime marketingu. Nëse dëshironi të tregtoni faqen tuaj në një mënyrë më efikase dhe të shpejtë, këto 200 dollarë kredi do t’ju ndihmojnë shumë.

Zgjedhja Plus: Plani i tretë dhe i fundit i përbashkët i pritjes nga BlueHost vjen me 5.95 dollarë mujorë. Po, ky është çmimi, nuk ka gabim. Ju mund të mendoni se plani i 3-të duhet të kushtojë më shumë se ai i dyti, apo jo? Epo, në rastin e BlueHost, kjo nuk është e vërtetë. Ky plan vjen për të njëjtin çmim si ai i mëparshëm, por me disa shtesa të reja.

Nëse kontrolloni faqen zyrtare, do të shihni se ky është plani i rekomanduar që përdoret nga shumica e njerëzve. Dhe kjo është për një arsye të mirë. Përveç të gjitha tipareve nga planet e mëparshme, ju merrni edhe 1 SpamExperts, 1 veçori të privatësisë së domenit dhe 1 CodeGuard Basic. Cilat janë këto shtesa të reja?

Sigurisht, SpamExperts është një mjet anti-spam për dërgimin e postës elektronike. Privatësia e Domainit do të sigurojë që informacioni juaj personal i lidhur me faqen tuaj të internetit është i fshehur nga uebi. Ju me të vërtetë nuk doni informacione personale atje. CodeGuard është një mjet që kujdeset për kopjet automatike të përditshme dhe i ruan ato si versione të ndryshme. Kjo do t’ju lejojë të rivendosni një faqe në internet në një version më të vjetër në asnjë kohë.

Plani më i mirë dhe më i arsyeshëm nga BlueHost është plani i tretë i quajtur Choice Plus. Për të njëjtin çmim si pakoja e dytë, ju merrni disa opsione shtesë dhe një pritje të efektshme.

3. Pritja për lëvizje

InMotion-hosting-free-SSL-certifikatë

Pritja për lëvizje

InMotion Hosting është një kompani me qendër në SHBA që u themelua për herë të parë në 2001 nga 2 profesionistë. Ajo u bë shpejt një zgjedhje popullore për ata që kanë nevojë për shërbime të thjeshta por efikase të mbajtjes në internet.

InMotion ofron shërbime të shkëlqyera pritjeje të përbashkëta, të cilat ndahen në 3 plane të ndara. Ata vijnë për çmimet e mëposhtme:

 • Nisja: 3,99 $ / muaj. Ky është plani i parë themelor, por ai ofron karakteristika të shkëlqyera për faqet e internetit të reja: emrin e domain falas, mbështetje për 2 faqe interneti, hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësi bandë dhe llogari të postës elektronike dhe karakteristika të tjera gjithashtu.
 • Fuqia: 5,99 $ / muaj. Ky plan mbështet 6 faqe në internet në një llogari të vetme dhe ju jep 2x performancën në krahasim me planin e parë. Pjesa tjetër është e njëjtë.
 • Pro: 13.99 $ / muaj. Plani i nivelit më të lartë ju lejon të keni një numër të pakufizuar të faqeve të internetit në 1 llogari të vetme dhe gjithashtu vjen me mbështetje pro-nivelit dhe 4x performancën e planit të parë.

Por mbase po mendoni, ku është çertifikata SSL? Kjo është pjesa më e mirë për InMotion Hosting: çdo plan pritjeje e përbashkët, madje edhe ajo themelore, ju lejon të përdorni falas një certifikatë SSL. Ju nuk duhet të paguani asgjë përveç çmimit të paketës së pritjes.

Ideja është që, për një 3.99 $ mujore, ju të merrni një shërbim të shkëlqyeshëm të mbajtjes në internet, së bashku me çertifikatat SSL falas për 2 faqe interneti. Kjo është një marrëveshje e mirë, që shumica e njerëzve e marrin parasysh kur zgjedhin InMotion ndaj kompanive të tjera pritëse.

4. iPage

iPage-free-SSL-certifikatë

iPage.com

iPage është pak më ndryshe nga kompanitë e tjera në këtë listë. Në vend të ndarjes së pritjes në 3 plane të ndara, iPage po ofron 1 plan që do t’i përshtatet çdo nevoje. Kjo është një qasje e ndryshme, por akoma funksionon mirë. Plani kushton vetëm 1.99 dollarë në muaj nëse paguani të paktën 1 vit përpara.

Whatfarë do të merrni për këtë çmim? Pothuajse gjithçka që mund të nevojitej ndonjëherë për të pritur një faqe në internet. Për specifikat, shikoni këtë listë më poshtë:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk duke përdorur SSD
 • Gjerësia e bandës, sipas nevojave tuaja.
 • Emrat e pakufizuar të domenit, që do të thotë faqet e internetit të pakufizuara për hostim.
 • Emri i domain falas, nëse paguani për 1 vit në front.
 • Certifikatë falas SSL – saktësisht ajo që ju nevojitet.
 • Ndërtues falas i faqes në internet: një mjet tërheqës dhe tërheqës që ju lejon të krijoni faqe interneti brenda pak minutash. Ajo vjen me modele të optimizuara për përdorim celular.
 • 1-klikoni në instalimin e WordPress.
 • Karakteristikat e tregtisë elektronike të përfshira (integrimi PayPal, karroca etj)
 • Paneli i kontrollit i bërë me porosi.
 • Tutoriale për t’ju ndihmuar të filloni.
 • Sistemi i nivelit të lartë të mbështetjes së klientit përmes telefonit dhe bisedës.
 • Edhe opsione të tjera, lista vazhdon.

Këto janë karakteristikat më të rëndësishme që iPage do t’ju ofrojë për çmimin e lartpërmendur.

Vlen të përmendet, që iPage po shet edhe certifikatat e Comodo SSL për 35,99 dollarë në vit. Mimi i zakonshëm varion nga 50 deri në 200 dollarë për një vit.

Plani i përbashkët i pritjes i IPage është më i miri për ata që kanë nevojë për shërbim për uebfaqet e vogla dhe të mesme. Karakteristikat që ata ofrojnë janë të shkëlqyera për faqe të tilla. Por nëse keni një uebfaqe tashmë të madh dhe të popullarizuar me qindra mijëra vizitorë (ose edhe më shumë), do të ishte më mirë të kërkoni një plan më kompleks të pritjes.

Ata gjithashtu ofrojnë shërbime të dedikuara dhe hoste VPS me shumë burime për çmime të arsyeshme. Siguria është e garantuar edhe këtu, çertifikatat SSL janë në dispozicion falas me këto plane.

5. A2Hosting

A2Hosting-free-SSL-certifikatë

A2Hosting

A2Hosting është një zgjedhje popullore midis pronarëve të faqeve të internetit. Nuk është lojtari më i dukshëm në biznes, por ia vlen të përmendet sepse vjen me plane të shkëlqyera të pritjes për çmime mjaft të lira. Qëllimi kryesor me A2Hosting është të ofroni një shërbim të shpejtë pritjeje për këdo.

Kjo kompani ofron llojet e mëposhtme të shërbimeve të pritjes:

 • Host hosting – versioni më i njohur edhe këtu.
 • Menaxhimi i WordPress i menaxhuar – shtesë e shkëlqyeshme. Popular për faqet e internetit të bazuara në WP.
 • Shitësi i shitësit të shitësit – i ngjashëm me pritjen e përbashkët, por me mundësinë që të keni klientët tuaj.
 • Pritja e përkushtuar
 • Host VPS

Planet e përbashkëta të pritjes janë shërbimet më të përdorura, kështu që ne do të flasim për këtë lloj hostimi.

Plando plan vjen me një certifikatë falas SSL të përfshirë në paketë. Pra, pa marrë parasysh se cilat plane do të zgjidhni, siguria e faqes tuaj do të sigurohet.

Unë do të flas për planin e dytë që A2Hosting po ofron. Ky është plani i tyre më i njohur dhe për një arsye të mirë. Quhet Swift dhe kushton 4,90 dollarë në muaj. Po, është mjaft e lirë. Por çfarë do të merrni për këtë çmim?

Për shembull, ata ju japin qasje në uebfaqe të pakufizuara për hostim në një llogari me ruajtje të pakufizuar dhe transferim të të dhënave. E gjitha kjo mbështetet nga disqet moderne SSD për një shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit të faqes.

Paneli i kontrollit që ata ofrojnë është cPanel tradicional. Ky është një aspekt i mirë sepse nëse e keni përdorur në të kaluarën (gjë që është e mundur), nuk është e nevojshme të mësoni një panel të ri kontrolli nga e para. Megjithëse ky është një profesionist, vetëm duke marrë parasysh atë që ju nevojitet. Me ndërmarrjet e tjera, një panel kontrolli i bërë me porosi mund të ishte më i mirë. Pra, varet vërtet nga shija e dikujt.

Krahasuar me kompanitë e tjera, A2Hosting ka një mundësi tjetër të shkëlqyeshme të përfshirë në çdo plan, jo vetëm këtë: Garanci kthimi të parave në çdo kohë. Thatshtë e drejtë, ju mund të zgjidhni një rimbursim në çdo kohë, jo vetëm në 30 ditët e para si me shumicën e shërbimeve.

6. SiteGround

siteground-free-SSL-certifikatë

SiteGround

SiteGround është një kompani pritëse që u rrit e madhe vitet e fundit. Ashtu si shumë opsione të tjera në këtë listë, SiteGround gjithashtu ju lejon të zgjidhni midis shumë llojeve të shërbimeve të pritjes: hosting të përbashkët, mbajtjes së VPS-së, pritjes së dedikuar, hostit të shitësit, pritjes së ndërmarrjeve dhe madje edhe mbajtjes së WooCommerce për dyqanet në internet.

Planet e përbashkëta të pritjes të SiteGround janë më të përshtatshmet për faqet e internetit të vogla dhe të mesme. Kjo për shkak se hapësira e magazinimit është e kufizuar dhe e përshtatshme për një numër të caktuar vizitorësh mujorë. Por edhe si kjo, pritja e përbashkët ka gjithçka që një uebfaqe me madhësi më të vogël ose të mesme mund të ketë nevojë. Le ta shohim pse.

Për fillim, të gjitha planet që ata ofrojnë vijnë me disa veçori thelbësore. Këto përbëhen nga pikat e mëposhtme:

 • 24 × mbështetje për klientët
 • Trafiku i pashembullt dhe bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL
 • Qasje cPanel dhe SSH për të qenë në gjendje të punojnë në faqen tuaj nga distanca
 • Rezervime falas ditore
 • Cloudflare falas CDN për më shumë siguri
 • Llogari falas të postës elektronike
 • Dhe e fundit: çertifikatë falas SSL për të gjitha faqet e internetit të pritura me SiteGround

3 planet e përbashkëta të pritjes së pritjes ndahen në këtë mënyrë:

 1. Fillimi: 3,95 $ / muaj – i përshtatshëm për rreth 10,000 vizitorë mujorë
 2. GrowBig: 5,95 $ / muaj – e bërë për të punuar me 25,000 vizitorë mujorë
 3. GoGeek: 11,95 $ / muaj – mbështet 100,000 vizitorë mujorë

Plando plan, pa marrë parasysh nëse ka një pritje të përbashkët apo jo, vjen me një ndërtues të faqeve falas për ata që kanë nevojë për një mënyrë të shpejtë dhe të lehtë për të krijuar faqe interneti. A2Hosting po premton një kohë të shpejtë 99,99% për të gjitha faqet e pritura në ndonjë nga planet e tyre. Ky është një domosdoshmëri për të gjitha shërbimet moderne të mbajtjes në internet.

7. GreenGeeks

greengeeks-free-SSL-certifikatë

GreenGeeks

Ky është opsioni i 7-të në listën tonë të 10 shërbimeve më të mira pritëse që ofrojnë SSL falas. Dhe ashtu si opsionet tona të mëparshme, kjo kompani gjithashtu plotëson nevojën për SSL falas. Plando plan pritës që ofron GreenGeeks vjen me një certifikatë falas SSL në kuti. Planet e nivelit më të lartë, gjithashtu ju lejojnë të përdorni SSL të kartelave të egra të Encrypt.

Ky version i çertifikatës SSL është siguruar nga Let’s Encrypt, një autoritet falas dhe me burim të hapur. Ajo funksionon më së miri me faqet e internetit më të vogla personale që kanë më pak vizitorë. Por për faqe të tilla të internetit është shumë efikase.

GreenGeeks gjithashtu ofron certifikata tradicionale SSL, me vula dhe garanci të mirëbesimit. Zgjedhja është e juaja në të cilën një është më e mira për ju. Për faqet e internetit më të mëdha, premium SSL është më i mirë, sepse mbështetet nga një garanci me vlerë 10K $. Kjo vlerë mund të rritet në varësi të çështjes tuaj specifike.

Plani i ndarjes më i mirë që ofron GreenGeeks quhet Ecosite Starter. Ky plan kushton 2.95 $ mujore. Shtë plani i parë i përbashkët i pritjes, por vlera më e mirë për paratë tuaja. Ai përfshin të gjitha këto karakteristika:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar e magazinimit SSD.
 • Bandwidth i pakufizuar.
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike.
 • Domene të pakufizuara për pritjen (po, në paketën fillestare)
 • Certifikatë falas SSL dhe CDN.
 • Mjet mjet falas për ndërtues faqesh.
 • Transferim falas në internet dhe kopje rezervë.
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL për trajtimin më të efektshëm të të dhënave.
 • cPanel dhe Softaculous (softuer që ju lejon të instaloni me lehtësi të gjitha llojet e aplikacioneve në internet në faqet e internetit tuaj)
 • Pajtueshmëria e PCI. Kjo është shumë e dobishme nëse planifikoni të krijoni një dyqan online.

8. Hostinger

hostinger-free-SSL-certifikatë

Hostinger

Kjo është një kompani me bazë evropiane që vjen me çmime të ulëta për karakteristika të nivelit të lartë. Diçka që vërtet qëndron me Hostinger është mbështetja e klientit. Ata mundësojnë mbështetje standarde të postës elektronike përmes biletave, si dhe biseda të drejtpërdrejta dhe mbështetje telefonike.

Ekipi që kujdeset për këtë është më i miri. Ata ju përgjigjen brenda disa minutash (skenari më i keq) dhe e dinë gjithçka ka të bëjë me shërbimet e mbajtjes së faqeve në internet dhe të Hostinger. Në shumicën e rasteve, ata mund të dalin me një zgjidhje për një problem të caktuar brenda disa minutash. Customerdo klient është shumë i kënaqur me këtë çështje.

Po në lidhje me sigurinë e platformës? Hostinger ofron një pritje të përbashkët ashtu si shumica e kompanive atje. Plani i vetëm (plani i përbashkët i pritjes) që ofron certifikata SSL falas është i treti i quajtur Biznes. Ju mund të mendoni se kjo nuk është marrëveshja më e mirë atëherë. Por më lejoni t’ju them se cili është çmimi për këtë plan: 3,95 $ / muaj. Po, është plani i tretë, më i lartë i përbashkët i pritjes dhe është i lirë.

Së bashku me një certifikatë falas SSL, ju gjithashtu merrni këto karakteristika:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk me disqet SSD
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL
 • Emri i domain falas si një shtesë
 • Rezervime falas ditore automatike + kopje rezervë javore gjithashtu
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • Ndërtuesi modern i faqes së internetit miqësore për përdoruesit
 • Mbështetje më e lartë 24 × 7
 • Paneli i kontrollit i lehtë për t’u përdorur me porosi
 • Menaxhimi i DNS
 • Domene të pakufizuara të parkuara dhe 100 nën-fusha për llogari
 • FTP mbi SSL – metodë më e sigurt e transferimit të skedarëve
 • Instalues ​​me 1 klik për më shumë se 100 aplikacione
 • Menaxhimi i hostuar i WordPress
 • Dhe të tjera të mirat … (Unë nuk do t’i listoj të gjithë)

Diçka që Hostinger e bën shumë mirë, është të ndihmojë përdoruesit e saj të rinj të kuptojnë se si funksionon menaxhimi i faqes në internet. Ata kanë një sit specifik, ku mund të gjeni të gjitha llojet e postimeve dhe mësimeve në blog (madje edhe video) se si mund ta menaxhoni faqen tuaj në mënyrë më efikase. Për shembull, videot se si të përdorni WordPress (ose CMS të tjera) për të rritur faqen tuaj të internetit dhe për të krijuar një biznes të qëndrueshëm në internet.

9. DreamHost

Dreamhost-pa-SSL-certifikatë

Dreamhost

Kjo kompani është e njohur për aftësitë e saj të mbajtjes në WordPress. Po, fokusi kryesor për këtë shërbim është të ofroni më të mirën e hostimit të WordPress që mund të gjeni në internet. Vetëm shikoni në të gjitha shërbimet e pritjes që ato kanë:

 • Pritja e përbashkët për WordPress
 • Menaxhimi i hostuar i WordPress
 • Hosting WooCommerce (ende i bazuar në WP)
 • Pritja e thjeshtë e përbashkët
 • Host VPS
 • Pritja e përkushtuar
 • Pritja në re

Tani për tani, ne do të shikojmë në aftësitë tradicionale të përbashkëta pritëse që ai ofron. Ju do të jeni të kënaqur të zbuloni, që të dy planet e përbashkëta të pritjes që DreamHost i vë në dispozicion, ofroni një certifikatë falas SSL. Plani më i mirë është ai i dyti i quajtur Shared Pafund.

Kjo kushton 7,95 $ / muaj. Ashtë pak më e kushtueshme nga sa ofrojnë kompanitë e tjera, por ia vlen çmimi. Për shembull, ju merrni faqet e internetit të pakufizuara në llogarinë e pritjes. Ky plan gjithashtu ju jep një emër domain falas të përfshirë në çmim.

Magazinimi trajtohet me disqet SSD, i cili është i pakufizuar së bashku me trafikun e mbështetur. WordPress është para-instaluar nëse keni nevojë për të. Ky plan do të paguhet edhe mbi baza vjetore dhe mujore. Në këtë mënyrë, nëse dëshironi, ju mund të paguani një muaj për të provuar shërbimin, dhe nëse nuk ju pëlqen, ata ju japin një garanci të kthimit të parave 97-ditore.

Në përgjithësi, gjithçka që ju nevojitet, është përfshirë në këtë plan të përbashkët të pritjes.

10. Rrugë në re

cloudways-free-SSL-certifikatë

Cloudways

Cloudways është një kompani pritëse që funksionon mirë edhe për faqet e internetit të vogla dhe të mëdha gjithashtu. Ata kanë një larmi të madhe të paketave të pritjes, por ne do të përqendrohemi në ato më të njohurat në këtë përmbledhje.

Meqenëse po flasim për pritjen e personave individualë, unë do të mbuloj 2 planet e para nga Cloudways: DO1GB dhe DO2GB.

Plani i parë kushton një $ 10 mujore dhe ju merrni të gjitha karakteristikat e mëposhtme: 25 GB hapësirë ​​ruajtëse SSD, 1 T Bandwidth, bandboard, bandë menaxhimi të llogarisë, CDN, mbështetje 24 7 dhe 1 GB RAM. Për një faqe interneti fillestare, kjo është më se e mjaftueshme.

Plani i dytë vjen për 22 dollarë në muaj. Burimet janë aktualizuar në krahasim me planin e parë. Ju merrni 2 GB RAM, 2 TB të bandës, 50 GB depozitë dhe karakteristikat e tjera nga paketa e parë.

Pyetja më e rëndësishme është sidoqoftë: a ofron Cloudways certifikata falas SSL? Përgjigja e shkurtër është Po, po ashtu. Ajo përdor Le të Encrypt SSL falas për çdo plan pritës, që do të thotë se çdo certifikatë është plotësisht e lirë për t’u përdorur.

Kemi përshkuar të gjitha kompanitë pritëse në listën tonë. Siç mund ta shihni, të gjithë ata do t’ju japin një certifikatë falas SSL.

përfundim

Le ta rimarrim shpejt atë që kemi biseduar:

 1. Ju e dini se çfarë është një certifikatë SSL dhe pse është e rëndësishme të keni një të instaluar në faqen tuaj të internetit, pavarësisht nga lloji i faqes që keni.
 2. Pas kësaj, ju mund të mësoni se si funksionon një SSL në çdo faqe interneti. Për ta kuptuar më lehtë, unë ju dhashë një shembull të vogël në të cilin një dyqan online përfiton nga certifikata SSL.
 3. Pjesa tjetër ishte të flasim për të gjitha 10 shërbimet më të mira të pritjes që ju lejojnë të keni akses në një çertifikatë falas SSL.

Hapi tjetër është i juaji. Për të vendosur se cila kompani pritëse është më e mira për ju, duhet të mendoni për disa nevoja të caktuara që ka faqja juaj e internetit. Për shembull, një sit më i vogël mund të përdorë një plan më të thjeshtë të pritjes me më pak karakteristika. Por një faqe interneti më komplekse që ka shumë vizitorë mujorë, ka nevojë për një plan më të lartë me më shumë burime.

Diçka tjetër për të cilën duhet të mendoni është qëllimi i uebfaqes tuaj. Nëse e dini këtë, do të jeni në një situatë më të mirë për të gjetur shërbimin më të mirë të pritjes që vjen me një çertifikatë falas SSL.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector