10 Shërbimet më të mira falas për mbajtjen në internet

01.06.2020
Pritja më e mirë '10 Shërbimet më të mira falas për mbajtjen në internet
0 21 мин.

best-free-web-hosting


Fillimi i një blogu ose vendosja e pranisë tuaj të qëndrueshme në internet për biznesin ose kompaninë tuaj mund të jetë një sipërmarrje e kushtueshme veçanërisht kur përfshihet krijimi i një faqe interneti të mirë. Në qoftë se nuk jeni tru i teknologjisë, ju nuk mund të dini se ku të filloni dhe si të përmbushni detyrën e daljes me faqen tuaj të internetit.

Në fakt, i gjithë procesi përfshin disa hapa kryesorë midis tyre është nevoja për të blerë emrin e domain, e lëre më nevojën që ta keni atë të pritur në një server në mënyrë që të arrini audiencën tuaj të synuar. Në varësi të zgjedhjes suaj për një host të uebit dhe llojit të përmbajtjes që doni të publikoni në hapësirën tuaj dixhitale, do të habiteni kur të kuptoni se keni shpenzuar më shumë sesa kishit parashikuar në blerjen e faqes tuaj të internetit.

Një gjë mbetet e sigurt me ofruesit e programeve falas të mbajtjes në internet. Shumica e tyre nuk kanë të njëjtat shërbime të klientit siç do të prisnit, por është më mirë t’i përdorni ato si platformën tuaj për gjënë tjetër të madhe në web hosting. Para se të vendosni se cilin host të lirë të internetit dëshironi të përdorni për blogun tuaj ose të krijoni praninë e fortë të kompanisë suaj në internet, është e rëndësishme të bëni një hulumtim të vogël për të ditur se cili host i lirë do t’ju shërbejë më mirë. Në atë rast, rishikimi i mëposhtëm i dhjetë shërbimeve më të mira të pritjes falas do t’ju ndihmojë të filloni si një të porsaardhur në lojë.

1. 000WebHost.com

000webhost-best-free-hosting

000 WebHost

000WestHost.com është absolutisht falas vetëm që faqja juaj do të shkojë jashtë linje për një orë çdo ditë. Kjo platformë ka qenë në biznes për më shumë se një dekadë, duke ofruar një plan falas të mbajtjes në internet që është më fleksibël. Pjesa më e mirë e këtij hosti është që nuk ka reklama çfarëdo dhe ju lehtë mund të krijoni hapësirën tuaj dixhitale që plotëson nevojat e audiencës tuaj.

Pas regjistrimit, 000WebHost.com ju garanton qasje në ndërtuesin e tyre të internetit me shabllone të shumta për faqen tuaj të re. Në fakt, plani i pritjes mbështet një numër të gjuhëve të programeve popullore dhe kodeve si MySQL dhe PHP ndër të tjera.

Karakteristikat kryesore

 • 1MB e hapësirës së diskut
 • 10 GB të brezit
 • Garanci 99% e kohës
 • Mbështetje e bazuar në forum
 • Ndërtues falas i faqes në internet
 • cPanel
 • Ad-free
 • Shkruaj AutoInstalues

2. InfinityFree.net

infinityfree-pakufizuar-free-web-hosting

InfinityFree

Infinity Free.net është ndër ofruesit më të fundit të pritjes që ofrojnë shërbime falas të pritjes. Nga emri, ju mund të thoni që kjo platformë falas pritjeje ofron veçori të pakufizuara siç është hapësira e pakufizuar në disk dhe bandës së pakufizuar. Sidoqoftë, ky ofrues falas i pritjes së pritjes ka disa kufizime që duhet të kaloni përpara se të krijoni faqen tuaj të internetit.

Hapësira e pakufizuar e ruajtjes që ofron Infinity.net ju lejon të transmetoni video dhe muzikë pa asnjë kufizim. Ata nuk ju lejojnë të ruani ndonjë lidhje për shkarkim për të mbrojtur faqen tuaj të internetit. Do uebfaqe në këtë platformë vjen me një certifikatë falas SSL për një lidhje të sigurt. Edhe pse ato nuk ofrojnë fusha falas, Infinity.net ju garanton një nënfushë falas, 99.9% në kohë, dhjetë llogari me email dhe një instalues ​​të lehtë për t’u përdorur skripti.

Karakteristikat kryesore

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk dhe gjerësia e bandës
 • Ad-free
 • Ofron mbështetje të bazuar në forum
 • Një çertifikatë falas SSL
 • Instaluesi i skenarit
 • 10 llogari emaili
 • 400 të dhëna MySQL

3. x10Hosting.com

x10hosting-free-website-hapësirë

X10Hosting

x10Hosting.com është një ofrues falas për mbajtjen në internet që ju ofron fleksibilitet dhe përfitime të tjera pa asnjë kosto. Shërbimet e tyre të mbajtjes në internet janë përshtatur për t’ju dhënë përvojën më të mirë të hostimit që është e dyta për asnjë. Për shembull, shërbimet e tyre të pritjes në cloud janë të mundësuar me sistemin e ndërmarrjeve të artit që kompletohen me disqet e gjendjes së ngurtë. Për më tepër, serverat e tyre janë efikas në atë mënyrë që ata të mos ngarkojnë më shpejt, duke ju dhënë përvojën më të mirë të përdoruesit megjithatë komplekse të faqeve të internetit tuaj mund të duken.

Ky ofrues falas për mbajtjen në internet është i dizajnuar në një mënyrë të thjeshtuar dhe të hollësishme për t’iu përshtatur nevojave tuaja. Kjo do të thotë që kjo platformë vjen me një grup mjetesh pritëse dhe ndërtues të pasurive të faqeve në internet për t’ju bërë të filloni në asnjë kohë. Gjithashtu, do të keni akses në panelin e ri të përdoruesit të kontrollit cPanel X3 për të bërë përmirësime të lehta gjatë rritjes së faqes tuaj. Karakteristika të tjera të dukshme për të cilat do të gjeni interesim të madh përfshijnë mbi 300 instalime me 1 klikim, përdorimin e paketave të palëve të treta, skriptet e implementuara të PHP dhe versionet e reja të CSS, MySQL etj..

Karakteristikat kryesore

 • Bandwidth i pakufizuar dhe hapësira në disk
 • Instalues ​​skenari me një klikim
 • Menaxhimi i bazës së të dhënave MySQL
 • Mbështetje e bazuar në forum
 • cPanel X3

4. AwardSpace.com

awardspace-free-web-hosting

AwardSpace

Nëse jeni duke kërkuar për një kompani falas për mbajtjen në internet e cila është e përkushtuar për t’i lënë njerëzit të zhvillojnë faqet e tyre të internetit shpejt, zgjedhja juaj duhet të jetë AwardSpace. Kjo kompani ofron mjetet më të mira për t’ju ndihmuar të zhvilloni faqen tuaj të internetit nga e para deri në fund në vetëm 30 minuta. Pasi faqja juaj e internetit të jetë e gatshme, ju do të shijoni një sërë karakteristikash siç janë hapësira në disk 1000 MB, gjerësia e bandës 5 GB, domeni falas, shtrirja dx.am dhe pa reklama për të kontrolluar reklamat e padëshiruara në faqen tuaj të internetit..

Ende në skriptet, ky host ju ndihmon të implementoni skriptet tuaja vetëm me një klik të vetëm falë një instaluesi me një klikim që vjen me WordPress, Joomla dhe CMS të njohura. Ky host do t’ju garantojë 24/7 mbështetje të klientit për të siguruar që faqja juaj të funksionojë mirë gjatë gjithë kohës. E fundit, por jo më pak e rëndësishmja, ka nivele të ndryshme të paguara që mund t’ju japin mundësi të azhurnoni planin tuaj falas të pritjes në një përpjekje për të përdorur veçori shtesë në këtë ofrues të pritjes.

Karakteristikat kryesore

 • Gjerësia e bandës prej 5 GB
 • 1000 hapësirë ​​në disk
 • Bandwidth
 • Instalues ​​skenari me një klikim
 • Mbështetje 24/7
 • Një llogari falas me email
 • Një emër falas dhe tre nënfusha të lira
 • phpMyAdmin
 • Mbështetje e plotë e të dhënave MySQL

5. FreeHosting.com

freehosting-com-shërbim

FreeHosting

FreeHosting.com është e angazhuar t’ju ofrojë shërbime falas dhe të besueshme të mbajtjes në internet në një mënyrë unike. Kompania është shumë e mirëfilltë në ato që ofrojnë, në mënyrë që të mund ta dini se në çfarë po hyni. Me këtë kompani, ju nuk do të merrni një domain falas ose do të jeni në gjendje të bëni ndryshime në performancën e serverit tuaj. Shërbimet e tij të lira të pritjes nuk janë të disponueshme për të gjithë, sepse serverët e kompanisë i shërbejnë ekskluzivisht një pjesë të vogël të vendeve.

Kur zgjidhni FreeHosting.com për të pritur faqen tuaj të internetit, do të përfitoni nga gjerësia e bandës së pa-matur për vetëm një faqe në internet. Gjithashtu, do të merrni një përshkrim të llojit të përmbajtjes që mund të publikoni në faqen tuaj të internetit. Të gjitha këto dhe kufizime të tjera janë përfshirë për të mbrojtur faqen tuaj të internetit dhe për të siguruar përmbajtjen tuaj.

Karakteristikat kryesore

 • Hapësirë ​​në disk 10 GB
 • Gjerësia e bandës së pashoqe
 • Instalues ​​automatik i shkrimit
 • Një llogari falas me email
 • Mbështetje e bazuar në biletë
 • phpMyAdmin
 • Serveri i bazës së të dhënave MySQL

6. FreeHostia.com

freehostia-free-web-hosting shërbim

FreeHostia

FreeHostia.com është referuar gjithashtu si plani i pritjes “Chocolate” dhe ka shërbime të gjithanshme të pritjes falas për t’ju mundësuar që të krijoni një sit me cilësi të lartë falas. Pasi të keni gati faqen tuaj të internetit, ju mund të strehoni deri në 5 emra domenesh në një hapësirë ​​disku 250MB dhe do të shijoni një gjerësi mujore prej 6 GB me 99.9% normë në kohë.

Karakteristikat e saj janë mjaft të gjithanshme në kuptimin që ato vijnë me një ndërtues të faqes në internet të plotë me një koleksion modelesh të bukura që mund t’i modifikoni lehtësisht në shijen tuaj. Përveç kësaj, ekziston një mbështetje e madhe për disa skripta dhe gjuhë programimi në dispozicionin tuaj. Kjo platformë jep një mundësi për të pritur deri në 5 fusha të ndryshme, të cilat llogariten drejt ruajtjes, si dhe kufizimeve të trafikut. Për fat të mirë, FreeHostia ju ofron lloje të ndryshme të planeve të paguara të pritjes kur vendosni të bëni disa azhurnime.

Karakteristikat kryesore

 • Hapësirë ​​në disk 35 MB
 • Gjerësia e bandës prej 6 GB
 • Mbështetje e bazuar në biletë
 • Një instalues ​​skripti me 1 klikime
 • Tre llogari domain falas
 • Mund të presë deri në pesë llogari ruajtjen e bazës së të dhënave MySQL

7. Byet.Host

byet-host-free-web-hosting

Pritësi i bytes

Byet.Host është një kompani me qendër në Sh.B.A me qendër në internet falas që vjen me karakteristika të shkëlqyera për ndërtimin e faqes suaj të internetit në vetëm disa minuta. Për dallim nga platformat e tjera të hostimit që mbështeten në ndërfaqen cPanel, ky host ka panelin e tij të kontrollit të njohur si VistaPanel i cili është i lehtë për t’u përdorur posaçërisht për ata pa ndonjë nivel aftësie. Kjo do të thotë që nuk do të pësoni disa pengesa kur bëhet fjalë për kontrollimin e faqes tuaj të internetit duke përdorur këtë panel. Përveç kësaj, ky host ju jep një mundësi për 5 llogari të postës elektronike, përfshirë bazat e të dhënave të pakufizuara të MySQL, për ta bërë prezencën tuaj në internet mjaft të vlefshme..

Kompania shkon deri në menaxhimin e rrjetit të vet të mbajtjes në internet i cili përbëhet nga serverë të fuqishëm të rregulluar në mënyrë inteligjente në një model rrjeti. Për të siguruar që performanca e faqes suaj të internetit është optimale, serverët mirëmbahen rregullisht. Në këtë mënyrë, faqja juaj do të ketë uptime më të mirë ndonjëherë. Në të vërtetë, Byet.Host është në përputhje me disa aplikacione si Mambo, 4Images, WordPress ndër të tjera.

Karakteristikat kryesore

 • phpMyAdmin
 • Gjerësia e bandës prej 5 GB
 • Instalues ​​automatik i shkrimit
 • Baza e të dhënave të pakufizuar MySQL
 • Paneli i kontrollit VistaPanel
 • Asnjë shpallje e detyruar

8. Weebly.com

Weebly-free-hosting-website-ndërtues

Weebly

Weebly.com është një emër shumë i njohur në mesin e ofruesve më të mirë falas të mbajtjes në internet. Kompania krenohet me një platformë pritjeje miqësore për përdoruesit që e bën më të lehtë krijimin e faqeve të internetit moderne dhe të hijshme, pa e përdorur domosdoshmërisht gjuhë të ndërlikuara të programimit. Sidoqoftë, ekziston një plan falas për strehimin i cili është disi i kufizuar kur bëhet fjalë për veçoritë. Por nuk ka kufizime të rrepta për gjerësinë e brezit.

Weebly.com vjen në dispozicion me oferta të aftësive të shkëlqyera për planin falas të mbajtjes në internet. Përveç gjerësisë së bandës së pakufizuar, kjo platformë ju siguron një emër të nënfushës falas dhe siguri falas SSL si një mënyrë për të përmirësuar performancën tuaj të internetit..

Karakteristikat kryesore

 • Hapësirë ​​në disk 500MB
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Siguri falas SSL
 • Nënfusha e lirë e Weebly
 • SEO falas
 • Punon në mënyrë të përkryer me ndërtuesin e faqes Weebly

9. Wix.com

Wix-free-website-ndërtues-hosting

Wix

Për ata që kërkojnë të ndërtojnë një faqe të lehtë, të shpejtë dhe të bukur, Wix.com është zgjidhja më e mirë për ta. Kjo platformë është krijuar për faqet e internetit më të vogla sepse ka disa kufizime në planet e saj të pritjes falas. Wix.com në të vërtetë është ndër pikat më të mëdha të shitjes për planet e hostimit falas, duke e bërë atë një ofrues të përsosur të mbajtjes së faqes në internet për ata pa aftësi programimi ose dizajni. Ndërfaqja e tij bazohet në dizajnin grafik ku ju duhet vetëm të tërhiqni dhe lëshoni përbërësit tuaj për të dalë me një faqe në internet në kërkim profesional.

Kjo kompani pritëse përqendrohet më shumë në siguri se gjithçka tjetër. Kjo është arsyeja pse serverët e saj janë të vendosur në vende të ndryshme të globit. Këta serverë janë shumë të besueshëm, efikas dhe efektiv ndërsa ofrojnë një normë kohëzgjatjeje 99.9% për faqen tuaj të internetit.

Karakteristikat kryesore

 • Hapësirë ​​në disk 500MB
 • Gjerësia e bandës 500MB
 • 500 modele të modifikueshme
 • Nënfusha e lirë Wix
 • 99.9% në kohën e duhur
 • Ndërtues i thjeshtë i faqes në internet

10. Mozello

mozello-free-hosting-site-ndërtues

Mozello

Mozello është i dobishëm për t’ju ofruar një platformë që e lehtëson ndërtimin e një faqe në internet, blog ose një dyqan eCommerce në internet. Ky ofrues falas për mbajtjen në internet ka një ndërfaqe të pastër estetike, miqësore me buxhetin dhe intuitivin për faqen tuaj të internetit. Me sa duket, Mozello pretendon të jetë një nga ndërtuesit e faqeve të internetit më të thjeshta dhe miqësore për përdoruesit në të cilat mund të mbështeteni. Për më tepër, ajo ka një numër karakteristikash mbresëlënëse dhe të njohura që e bëjnë atë një ofrues unik të mbajtjes në internet.

Kompania synon audiencën që përbëhet nga ata që kërkojnë të bëjnë një faqe interneti tërheqëse dhe funksionale shpejt për të kursyer kohën dhe paratë e tyre në këtë proces. Mjeti i saj për ndërtimin e faqeve është krijuar kryesisht për të bërë krijimin e faqeve të thjeshtë dhe të shpejtë falë ndërfaqes intuitive të tij. Mozello ju siguron aplikacionin e parë për ndërtimin e faqes në internet që është plotësisht në përputhje me pajisjet mobile.

Karakteristikat kryesore

 • Qasja në një kod HTML falas
 • Domen i lirë i nivelit të lartë
 • Disa fusha specifike për vendet
 • Hapësirë ​​në disk 50 GB
 • Bandwidth i pakufizuar

Pse nuk duhet të përdorni një host të lirë për biznes?

Natyrisht, qeniet njerëzore reagojnë pozitivisht dhe në një numër të madh në lirimin e gjërave. Pra, nëse jeni mësuar me një sistem pa vakt, atëherë pritja falas për biznesin tuaj nuk është alternativa më e mirë për ju. Këtu janë arsyet pse nuk duhet të shkoni në atë mënyrë:

1. Ju nuk keni pronësi të plotë në faqen tuaj të internetit

Fakti që nuk keni pronësi të plotë të faqes suaj, do të thotë që nuk do të keni fuqi absolute mbi praninë ose ekzistencën e tij. Kompania juaj pritëse ka lirinë të heq faqen tuaj të internetit sipas dëshirës. Si person afarist, nuk mund të përballoni të humbni klientët ose klientët tuaj për përdorimin e pritjes falas. Përkundrazi, mund të mendoni për opsione të tjera nëse doni të qëndroni në det.

2. Nuk ka kontroll mbi reklamat në faqen tuaj

Përdorimi i një web hosting falas vjen me pjesën e tij të problemeve dhe një prej tyre është duke paguar hostin në mënyrë indirekte përmes vendosjes së reklamave në faqen tuaj. Shtë e qartë, ju nuk do të keni kontroll mbi atë që shfaqet në faqet tuaja në internet dhe në rast se nuk ka të ardhura që hyjnë, faqja juaj e internetit mund të jetë në rrezik të mbylljes së afërt.

3. Ka mungesë besueshmërie

Pritja e faqes tuaj të biznesit në një host falas mund të pikturojë një pamje negative të jush veçanërisht për klientët tuaj. Kjo mund të portretizojë qartë mungesën e besueshmërisë tuaj tek klientët tuaj të mundshëm në një mënyrë duke sugjeruar që ju nuk e vlerësoni biznesin tuaj që seriozisht.

4. Mungesa e funksionalitetit dhe fleksibilitetit

Fakti që faqja juaj është në një host të lirë, ka kufizime që vijnë me një pritje falas në internet. Një nga ato është një numër i kufizuar modelesh për të cilat keni të drejtë. Më shpesh sesa jo, do ta keni të vështirë të ndryshoni tërë pamjen dhe të ndjeheni ose të shtoni disa tipare interaktive në faqen tuaj të internetit.

5. Disa çështje me motorët e kërkimit

Jo vetëm vizitorët e faqes suaj të internetit që do të mos pranojnë faqen tuaj, por motorët e kërkimit gjithashtu mund të mos e marrin hapësirën tuaj dixhitale që seriozisht.

përfundim

Shërbime falas të mbajtjes së faqes në internet janë një gur i shpejtë në botën e bizneseve në internet, veçanërisht për të ardhurit. Me disa platforma falas për mbajtjen në internet në internet, nuk duhet të vrisni kurrë ëndrrën tuaj për të hyrë në sferën e web hosting para kohe, kur mund të përfitoni plotësisht nga shërbimet e tilla. Edhe pse ata vijnë me një pjesë të problemeve, le të presë falas web hosting një portë për të synuar strehuesit tuaj të internetit.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector