15 Ofruesit më të mirë të Java Web Hosting

01.06.2020
Pritja më e mirë '15 Ofruesit më të mirë të Java Web Hosting
0 42 мин.

më të Java-hosting-ofruesit-2019


Në këtë artikull, ne do të rishikojmë shërbimet e web hosting Java që mund t’ju sjellin vlerën më të madhe për çmimin. Ky do të jetë një burim i shkëlqyeshëm për zhvilluesit që janë në kërkim të planeve të fuqishme të pritjes, në të cilat mund të mbështeten plotësisht. Ju do të jeni në gjendje të mësoni për emrat më të mëdhenj në industri dhe veçoritë, mbështetjen dhe harduerin që ata ofrojnë.

Më tej, ne do të shpjegojmë se çfarë është Java, pse njerëzit e përdorin atë dhe disa fakte interesante. Në gjysmën e dytë të artikullit tonë, ne do të rishikojmë 15 nga ofruesit më të mirë të web hosting Java për mendimin tonë. Ne do të tregojmë disa nga karakteristikat kryesore të secilit ofrues dhe shërbimet për të cilat janë veçanërisht të mira. Pa ado më tej, le të fillojmë!

Farë është Java dhe pse duhet ta përdorni?

Java është një nga gjuhët më të njohura të programimit. Koncepti kryesor i Java është se nuk kërkon që ju të shkruani fare kodet numerike. Ju mund të shkruani një program të tërë vetëm duke përdorur fjalë angleze si komanda. Kjo gjithashtu do të thotë se është shumë më e lehtë për përdoruesit të shkruajnë dhe lexojnë gjuhën në krahasim me gjuhët e tjera të programimit.

Ndërsa duhet të flasim sipas rregullave të gramatikës, programuesit e Java gjithashtu duhet të ndjekin një sërë rregullash gjatë shkrimit të programit. Kjo është ajo që ne e quajmë sintaksë. Sigurisht, grupi i komandave të shkruara nga përdoruesi nuk është forma përfundimtare e programit. Para se të jetë gati për të kandiduar, Java duhet ta përkthejë atë në kode numerike, në mënyrë që makina të mund ta përpunojë atë.

Historia e Java

mirë-Java-hosting ofruesit-Versioni i parë i Java ishte rezultat i një projekti në 1991 dhe emri i tij i parë ishte Oak. James Gosling ishte drejtuesi i ekipit në Sun Microsystems dhe ai kishte një pemë lisi në zyrën e tij, e cila është se si gjuha mori emrin. Ndërsa ata vazhduan të punojnë për të, ata ndryshuan në emër të parë në Green, pastaj më në fund në Java. Ideja kryesore pas Java ishte të krijonte një metodë për sigurimin e një televizioni interaktiv për audiencën. Sidoqoftë, doli që gjuha ishte shumë e përparuar për industrinë dixhitale të televizionit kabllor në atë kohë.

Versioni i parë i Java doli në 1996 dhe ata filluan ta përdorin atë në vend. Ajo u bë një mjet që njerëzit e përdorën për ta bërë faqen e tyre të internetit interaktive duke shtuar animacione në faqet. Java u shpërnda nga Sun Microsystems deri në 2010, kur Oracle fitoi kompaninë. Përditësime të shumta dolën që nga botimi i parë i Java, me të fundit që ishte Java SE 10. Në ditët e sotme, është kaq popullore sa që në thelb nuk mund të prekni një temë të shkencës kompjuterike dhe të mos dëgjoni diçka për Java.

Kjo është arsyeja pse duhet të përdorni Java

Në Sun Microsystems dhe më vonë në Oracle, ata gjithmonë përqendroheshin në disa parime kryesore. Ata donin të krijonin diçka miqësore për fillestarët, të lëvizshëm, të strukturuar mirë dhe të sigurt. Si rezultat, versionet e para dhe të mëposhtme të Java të gjithë i kënaqën këto ide kryesore dhe tërhoqën edhe më shumë përdorues çdo herë në këtë gjuhë programimi. Arsyet kryesore pse duhet të përdorni Java janë këto:

 • Shtë i besueshëm – Gabimet e bëra nga programuesi qartë çojnë në gabime. Sidoqoftë, këto gabime mund të zvogëlohen duke përmirësuar gjuhën e programimit. Java vendosi të shtojë programimin e orientuar drejt objektit në ekuacion, i cili çoi në rezultate shumë më të mira.
 • Siguria më e lartë – Një nga planet e zhvilluesit me Java ishte ta bënte atë të popullarizuar në mesin e përdoruesve të pajisjeve mobile. Nëse dëshironi që Java të punojë në pajisjet e lëvizshme, duhet t’i lejoni ata të dërgojnë dhe marrin të dhëna përmes rrjeteve. Këto lloje të proceseve kërkojnë siguri të nivelit më të lartë në mënyrë që të dhënat të mos mund të zbulohen. Si rezultat, Java përfundoi si një nga gjuhët më të sigurta programuese në Botë.
 • Nuk varet nga platforma – Mund të ekzekutoni Java në çdo pajisje, përfshirë pajisje të mëdha dhe të vogla, të cilat e bëjnë atë një gjuhë programimi plotësisht të lëvizshëm. Mund të instalohet në çdo sistem operativ; Java nuk varet aspak nga programi kompjuterik ose ambienti harduerik.
 • Gjuhë fillestare-miqësore – Java bazohet kryesisht në gjuhën e programimit C ++. Sigurisht, C ++ është shumë më e ndërlikuar se Java por është akoma me të vërtetë e fuqishme. Ata donin të krijonin diçka që ruan dhe përmirëson më tej pikat e forta të C ++, ndërsa është akoma e lehtë për t’u përdorur.

Ofruesit e Web Hosting dhe Java

Edhe pse Java është mbështetur nga ofruesit më të shumtë të mbajtjes në internet sot, shumë prej tyre nuk e përfshijnë atë në paketat e tyre të përbashkëta të pritjes. Ju mund të keni nevojë të shkoni për një VPS ose edhe për një plan të dedikuar të serverit dhe të dy këto kosto më shumë sesa një plan i përbashkët pritjeje. Pasi të gjeni planin e mbajtjes së faqes në internet që i përshtatet më shumë nevojave tuaja, do të keni mundësi të krijoni uebfaqen tuaj Java me bazë në asnjë kohë.

Nëse një kompani web hosting ofron Java në paketën e tyre, në thelb do të thotë që ju të merrni një shërbim të rregullt të pritjes me të gjitha aplikacionet e nevojshme Java në dispozicion. Edhe nëse gjeni një ofrues që mbështet Java në planet e tyre të përbashkët të mbajtjes në internet, është shumë më mirë të vendosni në vend të opsionit VPS. Anydo zhvillues me përvojë mund t’ju tregojë se aplikacionet Java zakonisht kërkojnë shumë burime.

Në vend që të hezitoni në mes të pritjes së përbashkët dhe VPS-ve, ju më mirë duhet ta çoni atë në nivelin tjetër dhe të zgjidhni VPS ose host të dedikuar. Meqenëse po flasim për një gjuhë programimi shumë të popullarizuar, ekziston një kërkesë e lartë për plane të fuqishme të mbajtjes së Java. Mund të duhet shumë kohë për të zgjedhur në rast se nuk do të keni shqyrtuar ofruesit më të fuqishëm të mbajtjes së faqes në një vend.

Për fat të mirë, ne shqyrtuam me kujdes 15 nga ofruesit më të mirë të pritjes së Java këtu në artikullin tonë. Vazhdoni të lexoni dhe ne do t’ju ndihmojmë të vendosni se cila ju përshtatet më shumë nevojave tuaja! Por para se të hidhemi në detaje, këtu është lista e plotë e kompanive më të mira të pritjes Java:

 1. InMotion Hosting – nga 29,19 $ / muaj
 2. BlueHost – nga 19,99 $ / muaj
 3. HostGator – nga 29,95 $ / muaj
 4. A2Hosting – nga 5 dollarë në muaj
 5. InterServer – nga 6 dollarë në muaj
 6. iPage – nga 19,99 $ / muaj
 7. LiquidWeb – nga 59 dollarë në muaj
 8. SiteGround – nga 269 $ / muaj
 9. FatCow – nga 19,99 $ / muaj
 10. DreamHost – nga 13.75 dollarë në muaj
 11. Hostinger – nga 8.16 $ / muaj
 12. TMD Hosting – nga 19,97 $ / muaj
 13. Host1Plus – nga 15 dollarë në muaj
 14. GreenGeeks – nga 39,95 $ / muaj
 15. FastComet – nga 59,95 $ / muaj

Tani le ta shohim në detaje secilin ofrues të hostimit Java:

1. Pritja për lëvizje

InMotion-best-java-hostingPritja në hyrje nuk ka një grup specifik të planeve të disponueshme në mënyrë rigoroze për hostimin Java, megjithatë, ju mund të zgjidhni një nga planet e tyre të fuqishme të mbajtjes në VPS. Ata mbështesin vetëm Java me tre planet e tyre të disponueshme VPS, kështu që ju mund të harroni planet e tyre të përbashkëta ose të dedikuara të pritjes. Për fillestarët, ju mund të zgjidhni planin e tyre VPS-1000 që kushton vetëm 29,19 dollarë në muaj. Ajo vjen me 4 GB RAM, 75 GB ruajtje, gjerësi bandë 4TB dhe SSL falas.

Edhe pse merrni disa shtesa së bashku me Java, të tilla si Tomcat dhe JPS, ju ende nuk do të jeni në gjendje të kërkoni ndihmën teknike në lidhje me këto gjëra. Sidoqoftë, ata janë me përvojë shumë në të gjitha pjesët e tjera të shërbimit të web hosting dhe ju mund t’i kontaktoni ata në çdo kohë. Duke regjistruar një nga planet e tyre VPS, ju gjithashtu merrni cPanel për menaxhimin e serverit.

InMotion siguron që të jeni plotësisht i mbrojtur nga sulmet DDoS. Performanca e lartë është e garantuar nga pajisja më e fundit, përfshirë disqet e fortë SSD. Të dhënat e faqes në internet dhe të aplikacionit mund të përfundojnë të dëmtuara ose të humbura në rast se shfaqet një problem, por kjo është arsyeja pse shpiken kopjet rezervë. InMotion siguron kopje rezervë dhe fotografi falas, duke ju lejuar të riktheheni në kohë dhe të merrni të dhënat tuaja sa herë që dëshironi.

Mund të krijoni fotografi një herë në ditë, gjë që rekomandohet më së shumti përpara se të bëni ndryshime në server ose në faqen e internetit. Rikthimet falas janë automatike dhe krijojnë një kopje të të dhënave tuaja përafërsisht çdo ditë. Ky ofrues ju jep 90 ditë për të provuar një nga planet e tyre, i cili është mjaft kohë për të vendosur nëse dëshironi apo jo shërbimin.

2. BlueHost

Bluehost-best-java-hostingMegjithatë, një tjetër ofrues i gjithanshëm i hostimit në internet që ofron plane të nivelit më të lartë për bizneset dhe individët gjithashtu. Në BlueHost, ju mund të gjeni të paktën tre mundësi për secilin lloj të shërbimit të mbajtjes së faqeve në internet, duke përfshirë hostimin e përbashkët, cloud, të dedikuar ose VPS. Nga këto, vetëm VPS dhe planet e tyre të dedikuara mbështesin Java dhe faqet në internet që bazohen në JSP.

Për fillestarët, plani Standard VPS për 19,99 $ në muaj mund të jetë një ide e mirë. Plani më i rekomanduar nga BlueHost është plani i dytë, Enhanced VPS i cili kushton 29,99 dollarë në muaj. Edhe pse të tre planet vijnë me shumë karakteristika të dobishme, duhet të siguroheni që plani i pritjes të sigurojë performanca të mjaftueshme për nevojat tuaja. Nëse keni nevojë për diçka edhe më të fortë se këta të tre, mund të shkoni edhe për një server të dedikuar gjithashtu.

Nga plani më i lirë VPS tek serveri më i kushtueshëm i kushtuar, kostot ndryshojnë në mënyrë të barabartë. Ju mund të merrni një server të dedikuar për vetëm 79,99 dollarë në muaj, ndërsa plani Ultimate VPS kushton 59,99 dollarë. Duke vizituar bazën e njohurive BlueHost dhe duke lexuar udhëzimet, mund të vendosni shpejt Java në tre hapa të thjeshtë. Do të përfundoni me versionin 1.8 të Java, versioni më i fundit me burim të hapur.

Me planet e tyre VPS, ju gjithashtu merrni një version të përmirësuar të panelit të kontrollit cPanel dhe disa mjete shtesë që e bëjnë më të lehtë menaxhimin VPS dhe WHM. Ata kanë një ekip profesional profesional që mund të arrihet në çdo kohë. Ju mund t’i telefononi ata nëse keni probleme, ose nëse dëshironi të ndihmoni me detyrat që lidhen me serverin ose uebfaqen tuaj. Në përgjithësi, BlueHost është tërësisht miqësor me Java dhe rekomandohet shumë për çdo zhvillues ose pronar të faqes në internet.

3. HostGator

Hostgator-best-java-hostingHostGator është një nga kompanitë më të mëdha dhe më të reklamuara tani në industrinë e web hosting. Ata ofrojnë të gjitha llojet e planeve të mbajtjes së faqeve në internet dhe emrat e domain gjithashtu. Njerëzit përdorin gjerësisht shërbimet e tyre për krijimin e blogeve, faqeve të internetit të portofolit, dyqanet në internet dhe faqet e tjera të ndërmarrjeve. Ato ofrojnë zgjidhje të fuqishme për hostimin Java duke mbështetur Tomcat në të gjitha planet e tyre të dedikuara ose VPS për mbajtjen në internet.

Në HostGator, ka si serverë Windows ashtu edhe Linux. Nëse jeni përdorues i Linux-it, do të keni mundësinë të shtoni Tomcat në panelin tuaj të kontrollit cPanel. Në rast se ju vendosni Windows në vend, atëherë do t’ju sigurohet një panel kontrolli Plesk i cili gjithashtu mbështet Tomcat. Ekipi i tyre nuk mund të sigurojë ndonjë mbështetje për konfigurimin e aplikacioneve tuaja Java, kështu që varet nga ju.

Sidoqoftë, ata mund të instalojnë ose versionin 5.5 ose 7 të Tomcat, dhe ju mund të kërkoni Tomcat përmes telefonit ose bisedës gjithashtu. Ky shërbim është plotësisht falas. Me secilën nga planet e tyre VPS, ju merrni 2 adresa të dedikuara IP, ndërsa planet e tyre të dedikuara të serverëve vijnë me 3-5 adresa IPV4 të dedikuara. Mund të keni qasje rrënjësore për serverin nëse doni të instaloni skriptet ose aplikacionet.

Nëse keni ndonjë problem, mund të kontaktoni mbështetjen e tyre të çmimeve në çdo kohë. Ata mund të kontaktohen përmes telefonit, biletave ose bisedës. HostGator gjithashtu ka një listë të bukur të mësimeve video, ku ju mund të gjeni zgjidhjen për shumë nga problemet tuaja menjëherë. Nuk ka asnjë mënyrë që të dhënat tuaja të humbasin, pasi ato krijojnë kopje rezervë automatike javore që janë gjithmonë aty për raste urgjente.

4. A2 Hosting

A2Hosting-BEST-java-hostingNuk ka rëndësi nëse doni një faqe në internet për përdorim personal ose për një kompani të tërë; A2 Hosting me siguri ka një plan web hosting që i përshtatet nevojave tuaja. Ato jo vetëm që kanë opsionet e zakonshme të dedikuara, VPS dhe opsionet e përbashkëta të pritjes, por ju mund të zgjidhni nga mijëra zgjidhje specifike të softuerit gjithashtu. Thjesht zgjidhni softverin që ju nevojiten për punën tuaj, dhe ata do t’ju tregojnë planet e mbajtjes në internet që janë të përshtatshme për punën.

Për shembull, ata kanë tre mundësi të ndryshme për Java hosting për çmime të përballueshme. Paketa e tyre e Hyrjes kushton 5 dollarë në muaj, Plani Mid është 10 dollarë në muaj, ndërsa ju mund të merrni planin Elite për vetëm 15 dollarë. Nëse dëshironi performancën më të mirë për vlerën, duhet të zgjidhni planin Mid i cili ju siguron 30 GB hapësirë ​​ruajtjeje, transferim 2TB dhe 1 GB RAM.

Në A2 Hosting, performanca është gjithmonë e garantuar, që do të thotë se aplikacionet dhe faqet e internetit tuaja të bazuara në Java do të funksionojnë më shpejt se era. Edhe pse është një standard tani në mesin e ofruesve të web hosting, A2 Hosting gjithashtu përpiqet të mbajë kohën e duhur mbi 99.9%. Planet e tyre VPS vijnë me një mjet të quajtur Webuzo i cili kujdeset për konfigurimin e Java tuaj me një klik të vetëm.

Në rast se del një version i ri i Java, menjëherë merrni një email me një lidhje që ju lejon të aplikoni azhurnimin. Një tjetër gjë që është e dobishme për një zhvillues është se A2 Hosting ju jep qasje rrënjësore në serverët e tyre. Kjo do të thotë që ju mund të menaxhoni skedarët në serverin tuaj në çdo kohë. Dhe këto ishin vetëm disa nga shuma e madhe e shtesave të ofruara nga ofruesi.

5. InterServer

interserver-best-java-hostingNë InterServer, ju mund të zgjidhni nga 16 plane të ndryshme të hostimit VPS në varësi të sasisë së bërthamave të CPU, ruajtjes, RAM dhe transferimit që dëshironi të përdorni. Këto plane janë në dispozicion për Linux dhe Windows, si dhe me një ndryshim të rëndësishëm në dy çmimet. Për shembull, plani i parë për Linux kushton 6 dollarë në muaj, ndërsa për Windows është 10 dollarë në muaj. InterServer mbështet qindra softuerë, përfshirë Java me mjete dhe kontejnerë shtesë.

Ju merrni mjaft karakteristika me një plan InterServer, por nëse doni të shtoni më shumë, mund t’i blini ato një nga një në seksionin e tyre Përmirësimet. Pasi të keni bërë pazar atje, shtesat që keni zgjedhur do të jenë aktive brenda 15 minutave. Ata ofrojnë një panel kontrolli miqësor për fillestar së bashku me paketën gjithashtu. Kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit, ata kanë një ekip ekspertësh fitues të çmimeve. Ju mund t’i telefononi ata sa herë që hasni në ndonjë çështje ose thjesht dëshironi disa këshilla në lidhje me hostin ose uebfaqen tuaj.

Me ndërfaqen e menaxhimit InterServer, ju mund të menaxhoni lirshëm fotografitë dhe të kërkoni kopje rezervë në mënyrë që të dhënat tuaja të mund të mbeten të sigurta. Ata kanë krijuar një sistem të fuqishëm që mban kohën e duhur mbi 99.9%, duke e bërë InterServer një ofrues absolutisht të besueshëm. Në rast se përjetoni ndonjë ndërprerje, ato menjëherë i japin paratë tuaja. Përveç Java, ata mbështesin shumë gjuhë të tjera programimi që mund të vijnë në dispozicion për zhvilluesit. Shumë prej tyre do të instalohen tashmë, pasi të bashkoheni me një nga planet e tyre. Ju gjithashtu merrni qasje rrënjësore në server, që do të thotë se mund të shtoni programin e instaluar dhe të konfiguroni sa herë që dëshironi.

6. iPage

iPage-best-java-hostingKjo është sigurisht një nga marrëveshjet më të mira që mund të gjeni në Web pasi iPage jo vetëm që ofron plane të përballueshme, por ato njihen gjithashtu si një nga ofruesit më të mirë të pritjes së Java në industri. Sigurisht, si shumica e ofruesve me bazë Java, edhe kjo mbështet gjuhën e programimit me VPS të fuqishme dhe plane të dedikuara për pritje. Për më tepër, ju merrni skriptet e para-instaluara JSP në mënyrë që të përqendroheni në punën tuaj sa më shpejt të jetë e mundur.

Ka mjaft vlerësime të përdoruesve deri më tani që lavdërojnë iPage si një nga opsionet më të mira për faqet e internetit dhe aplikacionet me bazë Java. Ju gjithmonë mund të provoni planin e tyre themelor VPS për 19,99 $ në muaj dhe të shihni se si shërbimi i tyre funksionon për ju, atëherë shkoni deri në planin që i përshtatet plotësisht nevojave tuaja. Ajo vjen me një CPU 1-core, 1 GB RAM, dhe hapësirë ​​në disk 40 GB dhe gjerësi bandë 1TB. Të tre planet VPS përfshijnë një panel kontrolli cPanel, mbështetje të menaxhuar dhe gjithashtu mund të kërkoni hyrje në rrënjët e serverit në çdo kohë.

Kostot e ulëta të tyre mund të ju ngatërrojnë, por iPage ka një reputacion të madh kur bëhet fjalë për performancën e mbajtjes së faqes në internet. Nëse keni nevojë për më shumë sesa planet e tyre më të forta VPS, mund të shkoni për një plan të dedikuar. Plani Fillestar kushton vetëm 119,99 dollarë në muaj me një CPU me 2 bërthama, 4 GB RAM, hapësirë ​​në disk prej 500 GB dhe bandwidth 5TB. Si VPS ashtu edhe planet e dedikuara janë shumë fleksibël dhe vijnë me mijëra karakteristika që mund t’ju ndihmojnë të rriteni. Planet në iPage mund të zgjerohen sa herë që ndiheni sikur faqja juaj në internet ose aplikacioni ka nevojë për më shumë kuaj fuqi.

7. LiquidWeb

liquidweb-best-java-hostingLiquidWeb është krijuar për zhvilluesit dhe bizneset që kanë nevojë për një zgjidhje të fuqishme të mbajtjes Java që nuk është domosdoshmërisht e lirë. Mimi më i lartë gjithashtu nënkupton që skuadra e tyre është e gatshme t’ju ndihmojë juve për të bërë punën tuaj më të lehtë. Ekziston një gamë e gjerë karakteristikash dhe softuerësh të mbështetur në të gjitha planet e tyre të pritjes. LiquidWeb rekomandohet shumë për ata që duan të punojnë pa probleme në faqet e internetit komplekse me bazë Java.

Ata kanë një ekip të dobishëm të ndihmës teknologjike që është i gatshëm t’ju ndihmojë të rregulloni problemet. Ju gjithashtu mund t’i kontaktoni ata nëse nuk jeni të sigurt se cili nga planet e tyre të mbajtjes në internet i përshtatet më shumë nevojave tuaja. Ata do të fuqizojnë faqet e internetit dhe aplikimet tuaja me pajisjen më të fundit, duke ruajtur të dhënat tuaja në disqet e ngurta SSD me shpejtësi të lartë. Nuk ka rëndësi nëse faqja juaj e internetit bazohet në Java ose ndonjë gjuhë tjetër programimi, vizitorët tuaj do të përjetojnë të njëjtën kohë me shpejtësi të lartë.

Performanca më e lartë e ofruar nga LiquidWeb do t’ju ndihmojë të përparoni konkurrencën tuaj dhe të përmirësoni shumë renditjen e SEO tuaj. Ju mund të zgjidhni nga pesë plane të dedikuara dhe hoste VPS që garantojnë një performancë të shkëlqyeshme për faqet e internetit Java dhe aplikacionet. Ata ju lejojnë të kaloni në një plan më të fuqishëm nëse është e nevojshme, ose të kërkoni një zgjidhje me porosi që i përshtatet në mënyrë të përsosur biznesit tuaj.

Themimet për planet e tyre të reja VPS fillojnë në 59 dollarë në muaj, të cilat ju japin 40 GB SSD, 2 GB RAM, 5 TB të brezit dhe një CPU me 2 bërthama. Nëse dëshironi një server të dedikuar, mund të merrni një për aq të ulët sa 199 dollarë në muaj me CPU Intel Xeon CPU 4-thelbësorë, 16 GB RAM, 500 GB SSD dhe bandwidth me 5TB. Sigurisht, cPanel dhe Plesk përfshihen në të gjitha planet.

8. SiteGround

siteground-best-java-hostingSiteGround është i mirënjohur si një nga ofruesit më të gjithanshëm të hostimit në internet tani. Ata kanë zgjidhje të fuqishme për bizneset, zhvilluesit dhe individët gjithashtu. Sidoqoftë, kur bëhet fjalë për Java hosting, kjo është një nga kompanitë që ofrojnë sasinë më të vogël të zgjedhjeve. Nëse dëshironi që Java të përfshihet në paketë, duhet të zgjidhni një nga planet e tyre të dedikuara të serverit.

Pasi të regjistroheni në një nga planet e tyre të dedikuara, ato ju japin qasje rrënjësore dhe ju mund të vendosni plotësisht Java për punën tuaj. Nuk do të ketë mjete të para-instaluara, skriptet ose ndonjë gjë të tillë. Gjithashtu, nëse dëshironi që ekipi i tyre i ndihmës teknike të ju ndihmojë me Java, do t’ju duhet të paguani një çmim shtesë për shërbimin. Planet e tyre të hostimit kushtojnë më shumë sesa plani mesatar i pritjes së Java në treg edhe nëse nuk ju duhen shërbimet e tyre shtesë.

Ia vlen? Nëse dëshironi një shërbim të besueshëm të mbajtjes në internet që i siguron uebsajtit tuaj performancën më të mirë, me siguri. Ata nuk janë të përqendruar në Java hosting, por prapëseprapë ju lejojnë të instaloni gjithçka që dëshironi. Për më tepër, ju merrni një sasi të gjerë karakteristikash. Planet e tyre të mbajtjes në internet mbështeten në pajisjen më të fundit.

Në rast se ju hasni ndonjë problem në lidhje me shërbimin e pritjes ose faqen tuaj të internetit, mund t’i kontaktoni ata në çdo kohë përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës. Hyrja e tyre e dedikuar kushton 269 dollarë në muaj dhe ju merrni Intel Xeon 4-core CPU, RAM 16 GB DDR3, 480 GB SSD dhe bandwidth 10TB.

9. FatCow

FatCow-best-java-hostingFatCow është i popullarizuar në mesin e të gjitha llojeve të bizneseve dhe individëve, por edhe në mesin e atyre që duan një pritje të besueshme Java. Ata nuk ofrojnë plane të mbajtjes në internet që janë optimizuar posaçërisht për Java, por është një nga gjuhët programuese të mbështetur në VPS dhe planet e dedikuara. Në fakt, ju do të keni JSP të instaluar paraprakisht në server, pasi të regjistroheni në njërën nga dy alternativat, kështu që shpejt mund të filloni të punoni në aplikacionin tuaj të parë.

Bashkimi me një plan pritës FatCow vjen me shumë përfitime. Ju merrni cPanel e cila ju lejon të menaxhoni me lehtësi faqen tuaj të internetit dhe planin e pritjes dhe qasjen rrënjësore në server. Në rast se faqja juaj e internetit kërkon më shumë fuqi, ju mund të rritni performancën menjëherë. Përveç këtyre, ju merrni shumë skriptete të paravendosur, veçori të dobishme për cPanel tuaj, domene të pakufizuara, llogari FTP dhe bazat e të dhënave MySQL.

Si zakonisht, ju do të filloni planin me një regjistrim të lirë domain. Ata kanë një ekip mbështetës të gatshëm për t’iu përgjigjur pyetjeve tuaja dhe të rregullojnë problemet tuaja 24/7 me të cilat përdoruesit janë mjaft të kënaqur me deri tani. Plani Themelor VPS me një CPU me një bërthamë, 1 GB RAM, ruajtje 40 GB dhe gjerësia e brezit 1TB kushton vetëm 19,99 dollarë në muaj.

Nëse preferoni të zgjidhni një server të dedikuar, mund të shkoni në planin e tyre të Fillimit për 119.99 $ në muaj me një CPU 2-core, 4 GB RAM, dhe 500 GB ruajtje dhe Bandwidth 5TB. Kjo është shumë e rekomanduar për bizneset e vogla, por me shpejtësi në rritje që kanë nevojë për një plan të besueshëm për një afat të gjatë. Ju mund të provoni shërbimin e tyre dhe nëse nuk jeni të kënaqur, mund t’i merrni paratë tuaja në muajin e parë.

10. DreamHost

Dreamhost-best-java-hostingNjë shumëllojshmëri e lartë e bizneseve dhe individëve zgjedhin DreamHost kur kërkojnë për një pritje me cilësi të lartë në ueb-faqen e tyre. Shërbimi i tyre mbështetet në teknologjinë më të fundit të harduerit dhe softuerit, duke ju mundësuar të keni një përvojë të qetë duke punuar në faqen tuaj të internetit Java. Siç thuhet nga DreamHost, Java vjen para-instaluar në të gjithë serverët e tyre.

Sidoqoftë, nëse dëshironi që të gjitha tiparet të jenë në dispozicion, atëherë do t’ju duhet t’i konfiguroni ato duke zgjedhur një nga planet e tyre të dedikuara ose VPS. Ju mund të vendosni Java Servlets në planet e dedikuara dhe VPS, ndërsa JSP dhe Tomcat do të punojnë vetëm në plane të dedikuara. Secili plan i DreamHost ju jep një bollëk karakteristikash dhe mjetesh që mund t’ju ndihmojnë të merrni online shpejt dhe në mënyrë efektive.

Ata ruajnë të gjitha faqet e internetit dhe aplikacionin në disqet e vështirë SSD, duke mbajtur performancën në nivelin më të lartë të mundshëm. Ka 4 plane të ndryshme VPS për të zgjedhur. Plani i tyre Themelor kushton vetëm 13.75 dollarë në muaj, që është sigurisht një nga planet më të lira të VPS që mund të gjeni. Paketa përfshin 1 GB RAM, 30 GB ruajtje, bandë të pakufizuar dhe fusha.

Me planet VPS, ju merrni një panel kontrolli, RAM dhe ruajtje miqësore për fillestarët që mund të zgjatet në çdo kohë dhe SSL me 1 klikim. Nëse keni nevojë për një server të dedikuar, çmimet e tyre fillojnë me 169 dollarë në muaj. Planet e tyre të dedikuara përfshijnë mbrojtjen e DDoS, aksesin e plotë të rrënjëve, ruajtjen RAID 1, monitorimin e serverit dhe më shumë. Meqenëse DreamHost është shumë i sigurt në shërbimet e tyre, ata garantojnë një kohë 100%. Planet e tyre të mbajtjes në VPS janë të gatshme për të fuqizuar faqet e internetit dhe aplikacionet e të gjitha madhësive.

11. Hostinger

hostinger-best-java-hostingHostinger është sigurisht ndër ofruesit e web hosting që ofrojnë plane të fuqishme për çmime të lira. Nëse doni të jeni me kosto efektive, duhet të merrni parasysh që të regjistroheni në një nga planet e tyre të përbashkëta ose VPS. Sidoqoftë, mbani në mend se vetëm planet e tyre VPS mbështesin Applets Java ose JSP, ndërsa planet e tyre të përbashkëta mbështesin vetëm JavaScript. Prapëseprapë, ju do të keni shumë mundësi për të marrë parasysh që Hostinger ofron 6 plane të ndryshme pritjeje për VPS.

Secili prej planeve është krijuar për t’ju dhënë vlerën maksimale për çmimin. Planet e tyre VPS bazohen në serverat Linux dhe ju japin rrënjë të plotë SSH si një server i dedikuar. Nëse e krahasoni me çmimet më të përbashkëta të mbajtjes në internet në Web, rezulton se Hostinger ka pothuajse të njëjtat çmime të përcaktuara për planet e tyre VPS. Plani i parë kushton vetëm 8.16 dollarë në muaj dhe vjen me SSD 20 GB, 1 GB RAM, CPU 2.4 GHz dhe bandwidth 1TB.

Mund ta shkallëzoni atë deri në 8 GB RAM, 160 GB SSD, gjerësi bandë 6TB dhe CPU 14.4 GHz, e cila kushton 65.56 dollarë në muaj. Këto janë çmime të pamposhtura, dhe secili plan ju jep ton karakteristikash të dobishme gjithashtu. Ekipi i tyre mbështetës është gjithmonë atje kur keni nevojë për ndihmë, duke u përpjekur më të mirën e tyre edhe nëse regjistroheni për një plan të pakontrolluar. Do gjë në lidhje me infrastrukturën e tyre dhe shërbimin e mbajtjes së faqes në internet mund të kërkohet 24/7 përmes bisedës live. Hostinger sigurohet që ju të mund të rivendosni të dhënat tuaja kur është e nevojshme, duke ju lejuar të krijoni dhe menaxhoni kopje rezervë përmes cPanel tuaj.

12. Hosting TMD

tmdhosting-best-java-hostingNë TMD Hosting, mund të gjeni disa opsione për të gjitha llojet e zgjidhjeve të mbajtjes së uebit për çmime të përballueshme. Nëse doni një ofrues të besueshëm të pritjes së Java, nuk mund të gaboni me këtë. Ju duhet vetëm të zgjidhni planin që ofron burime të mjaftueshme për faqen tuaj të internetit dhe mund të filloni të punoni me Java. Planet e pritjes të TMD që përfitojnë më së shumti nga përdoruesit Java janë zgjidhjet e tyre të hostimit të VPS.

Nëse zgjidhni një plan VPS, ju merrni një host virtual Tomcat që funksionon në disqet e fortë SSD. Për më tepër, të dhënat do të ruhen në një mjedis të veçantë në serverët e tyre, duke siguruar që faqja juaj e internetit të funksionojë me shpejtësi rrufeje. Ju mund të zgjidhni nga pesë plane të ndryshme VPS në varësi të performancës që dëshironi. Ndërsa faqja juaj e internetit rritet, ju mund të filloni të përdorni përdorimin e tepërt të burimeve. Ky problem lehtë mund të rregullohet pasi ato ju lejojnë të kaloni në planin tjetër në çdo kohë.

Me çdo plan VPS, ju merrni një emër domain falas. TMD Hosting është e specializuar në planet e menaxhuara plotësisht të VPS, do të thotë që nuk do të keni nevojë të shqetësoheni për azhurnime ose ndonjë send tjetër teknik të përfshirë në paketë. Si shumë nga konkurrentët e tij, ky ofrues ju jep gjithashtu panelin e kontrollit cPanel pasi të regjistroheni. Kur bëhet fjalë për sigurinë e të dhënave, mund të vendosni kopjet rezervë për veten tuaj ose t’i kërkoni ekipit të tyre mbështetës ta bëjë këtë.

Në TDM Hosting, ju mund të merrni një VPS për aq pak sa 19,97 dollarë në muaj me 40 GB SSD, bandwidth 3TB, CPU 2-core, 2 GB RAM DDR4 dhe shumë karakteristika të dobishme.

13. Host1Plus

host1plus-best-java-hostingEdhe pse Host1Plus nuk konsiderohet si një nga emrat më të mëdhenj në industrinë e web hosting, ajo ka disa plane me të vërtetë të fuqishme për të ofruar. Sapo të filloni të përdorni shërbimet e tyre, do të kuptoni se sa përqëndrohen në ofrimin e një host-i me një funksion të plotë dhe të besueshëm. Ndër shtesat e tyre, ata gjithashtu ofrojnë një pritje të përballueshme Java me planet e tyre VPS.

Nëse dëshironi që Java të besueshëm të presë ndërsa kurseni para, patjetër që duhet të zgjidhni një nga planet e tyre për një afat të gjatë. Ju mund të merrni një zbritje të vogël edhe nëse zgjidhni një plan VPS për më shumë se 3 muaj. Nëse vendosni të përmbaheni me shërbimin e tyre për 24 muaj, mund të merrni zbritjen maksimale prej 20%. Paketat e tyre VPS fillojnë me planin Amber që kushtojnë vetëm 15,00 dollarë në muaj.

Kjo vjen me një CPU me 2 bërthama, 2 GB RAM, dhe hapësirë ​​në disk 40 GB dhe gjerësi bandë 1TB. Planet e tyre VPS mund të shkallëzohen deri në planin e Arit i cili kushton 66,00 dollarë në muaj, ose gjithashtu mund të krijoni planin tuaj personal të mbajtjes në internet. Do biznes ka nevoja të ndryshme, ju vetëm duhet të klikoni në opsionin Chat Now dhe të bashkoni planin tuaj të ri me stafin e tyre.

Sidoqoftë, kurrë nuk mund të gaboni me planin e tyre të bronzit i cili është plani i tyre më i njohur tani. Ajo ofron një CPU me 2 bërthama, RAM 4 GB, hapësirë ​​në disk 60 GB dhe gjerësi bandë 1TB. Kjo zakonisht është e mjaftueshme për bizneset dhe gjithmonë mund ta vlerësoni nëse dëshironi. Host1Plus ju lejon të mbani gjurmët e burimeve që përdorni dhe të merrni alarme në rast se ju po shtypni kufijtë.

14. GreenGeeks

greengeeks-best-java-hostingGreenGeeks është kompania e mbajtjes së faqeve në internet që fuqizon të gjitha faqet e internetit dhe aplikacionet me energji nga era. Nëse doni një plan të fortë strehimi për faqen tuaj të internetit me bazë Java dhe mbroni mjedisin në të njëjtën kohë, ju patjetër që duhet të shikoni se çfarë duhet të ofrojnë. Energjia e gjelbër nuk është vetëm e shkëlqyeshme për marketingun e tyre, por e njëjta ide mund të rritë edhe trafikun tuaj.

Me garancinë e tyre për 30 ditë kthim të parave, do të keni mjaft kohë për të kuptuar nëse shërbimet e tyre janë mjaft të mira për ju apo jo. Kur bëhet fjalë për VPS dhe planet e dedikuara të serverëve, do të keni zgjedhje të shumta. Ka 5 plane të ndryshme VPS për të zgjedhur, duke filluar me planin 1 GB RAM që kushton 39,95 $. Kjo përfshin një ruajtje SSD 25 GB, bandwidth 1TB dhe një CPU me 4 bërthama.

Nëse zgjidhni një plan të VPS GreenGeeks, ju merrni panelin e kontrollit cPanel popullor me WHM, kopjet rezervë të natës dhe migracionin falas në rast se ju keni një uebfaqe. Sigurimi i shpejtë i tyre garanton që sapo të regjistroheni në planin e tyre, do të funksionojë brenda një minutë. Nëse doni një server të dedikuar, mund të zgjidhni nga 4 plane.

Mimi për Serverin e tyre të Hyrjes është vetëm 169 dollarë në muaj me Intel Atom 330, 2 GB DDR3, 500 GB SATA, transferim 10TB dhe 5 IP adresat. Nëse nuk jeni të sigurt se cili server i dedikuar ju përshtatet më së shumti nevojave tuaja, gjithmonë mund të kontaktoni ekspertët e tyre përmes telefonit ose bisedës dhe të kërkoni një sugjerim. Në rast se ju duhet të azhurnoni serverin tuaj të dedikuar ose VPS, mund ta bëni atë në çdo kohë.

15. FastComet

fastcomet-best-java-hostingFastComet ka një reputacion të madh si një nga ofruesit më të besueshëm dhe fillestar miqësor të web-it atje. Shtë e gatshme të sigurojë performancën më të lartë për faqet e internetit dhe aplikacionet tuaja me bazë Java. Në fakt, ata po përpiqen të përmirësohen çdo vit dhe vlerësimet e përdoruesve flasin vetë. Tani për tani, ata kanë mbi 10,000 klientë të kënaqur në 70 vende. Ato nuk janë vetëm të shkëlqyera në faqet e internetit të mundshme, por gjithashtu mund të regjistroni emrat e domain duke përdorur faqen e tyre.

Në FastComet, ju mund të zgjidhni midis dy opsioneve rezervë. Ata mund të krijojnë kopjime javore ose ditore për të siguruar të dhënat tuaja. Sipas ofruesit dhe tonit të reagimeve të përdoruesve, ata po e mbajnë me sukses serverin e tyre mbi 99.99%, i cili është mjaft mbresëlënës nëse e krahason me ofruesit e tjerë. Kjo është padyshim e shkëlqyeshme për këdo që dëshiron të fillojë një faqe në internet biznesi me një nga planet e tyre.

FastComet ofron cPanel gjithashtu, mjeti më i mirë për menaxhimin e domeneve, pritjes dhe llogarive tuaja. Ju thjesht mund të shkarkoni aplikacionin e telefonit dhe të kontrolloni plotësisht shërbimin tuaj të hostimit në internet nga kudo. Ata kanë një ekip të fortë për mbështetjen e klientëve që është i gatshëm të përgjigjet shpejt në çdo kohë. Ju mund t’i kontaktoni ata përmes bisedës live, telefonit, sistemit të biletave dhe emailit.

Plani i tyre më i lirë VPS me cloud kushton 59,95 dollarë në muaj dhe përfshin një CPU 2.50 GHz, 2 GB RAM, 50 GB SSD dhe 2 Bandë bandë. Atëherë, nëse filloni të mbaroni burimet, mund të përmirësoni përmes 3 niveleve të tjera. Nëse dëshironi një server të dedikuar, mund të provoni planin e tyre të parë i cili kushton 139 dollarë në muaj. Ai përfshin një CPU me 4 bërthama Intel Xeon, 8 GB RAM, 160 GB SSD dhe bandë të bandës 5TB. Sigurisht, këto përfshijnë gjithashtu cPanel në paketë.

përfundim

Unë me të vërtetë shpresoj, se nga këto ndërmarrjet më të mira të pritjes Java keni qenë në gjendje të gjeni të paktën një i cili do të jetë i përshtatshëm për nevojat dhe buxhetin tuaj. Nëse keni ndonjë përvojë me disa nga këto kompani të listuara në këtë faqe, ose ndonjë ofrues tjetër Java hosting që dëshironi të ndani mendimet tuaja, ju lutemi lini një koment më poshtë.

Gjithashtu lini një koment më poshtë, nëse keni akoma ndonjë pyetje në lidhje me këta ofrues.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector