20 Hosting më i Lirë i Lirë për Domene të shumta dhe Uebfaqe

01.06.2020
Pritja më e mirë '20 Hosting më i Lirë i Lirë për Domene të shumta dhe Uebfaqe
0 53 мин.

mirë-web-hosting-shumta-domains-faqet


Gjetja e një shërbimi të mirë për mbajtjen në internet për faqen tuaj të internetit është gjithmonë një sfidë. Shtë edhe më e vështirë të gjesh një kompani pritëse të besueshme me kosto të përballueshme. Në këtë artikull unë do t’ju tregoj kompanitë më të mira të lira për mbajtjen e programeve të domain-ve të shumëfishtë.

Para se të hidhem në detaje, duke ju shpjeguar se si të zgjidhni një ofrues të mirë të shërbimit, dua t’ju jap 3 kompanitë e mia më të preferuara të pritjes që përdor për të pritur në faqet e internetit të shumta: HostGator, BlueHost dhe InMotion Hosting. Unë kam qenë një klient i këtyre ushtrive për më shumë se 5 vjet, dhe unë jam më shumë se i kënaqur me shërbimin dhe mbështetjen që ata ofrojnë. Kjo është arsyeja pse unë i rekomandoj ata për të pritur fusha të shumta dhe faqe interneti.

Nëse sapo po filloni dhe po kërkoni të krijoni një faqe në internet, duhet të zgjidhni një host të përbashkët. Ky lloj i planit të mbajtjes është më i miri për fillestarët, është një mënyrë e shkëlqyeshme për të mësuar se si faqja e internetit, web hosting dhe emri i domain punon dhe nuk do t’ju kushtojë shumë. Në fakt, pritja e përbashkët është me çmim midis 1-10 $ në muaj, në varësi të periudhës së kontratës. Nëse vendosni të paguani paraprakisht për 12 ose më shumë muaj, kostoja e pritjes do të ulet, ndërsa pagesa në baza mujore është më e shtrenjta.

Në vazhdim do t’ju jap gjithashtu disa këshilla se si të krijoni shpejt një ose më shumë faqe në internet pa qenë një zhvillues ose një projektues i faqes në internet. Ka shumë mjete që mund të përdorni për ta bërë punën tuaj më të lehtë dhe është falas ose pjesë e planit tuaj të pritjes. Ju mund të përdorni një ndërtues të faqes në internet për të hartuar faqen tuaj ose mund të instaloni WordPress nëse keni nevojë për një blog ose një faqe interneti më të pasur me tipare dhe dinamikë.

Nëse planifikoni të krijoni vetëm një uebfaqe, duhet të konsideroni akoma zgjedhjen e një hosti në internet që ofrojnë shumë hostime domain, sepse mund të ndryshoni mendimin tuaj shumë shpejt duke kërkuar të ndërtoni një sit tjetër. Nëse zgjidhni një plan që lejon vetëm pritjen e një domeni, do t’ju duhet të azhurnoni ose blini një plan të ri. Ndërsa me planet e shumta të hostimit të planeve ju mund të shtoni sa më shumë domene që dëshironi dhe të publikoni sa më shumë site që ju nevojiten.

Kur zgjedh një plan për mbajtjen në internet, çmimi nuk është me përparësi, përkundrazi mbështetja në internet, besueshmëria dhe veçoritë janë më të rëndësishmet. Sigurisht që çmimi të vijë më pas në listë, dhe ju duhet të kujdeseni se sa keni shpenzuar në web hosting. Në vijim do t’ju ndihmoj të gjeni një kompani pritëse të besueshme, me mbështetje të madhe dhe me karakteristikat që ju nevojiten, me koston që mund të përballoni.

20+ Hosting i lirë për domene të shumëfishta

Me pak fjalë, këtu janë ofruesit më të mirë të pritjes që unë rekomandoj për të pritur fusha të shumta:

kompani
Pricemimi i Promo

1 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

Hostgator

3,95 $ / muaj
2 hostime më të mira të shumëfishta

Bluehost

5,95 $ / muaj
3 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

Pritja për lëvizje

$ 5,99 / muaj
4 pritja më e mirë për domene të shumta

iPage

1.99 $ / muaj
5 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

A2Hosting

4,90 $ / muaj
6 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

SiteGround

5,95 $ / muaj
7 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

Hostinger

4,84 dollarë / muaj
8 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

GoDaddy

4,99 $ / muaj
9 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

Lopë e trashë

3,15 $ / muaj
10 hostim profesional në internet për faqet e internetit të shumëfishta të fushave

Dreamhost

7,95 $ / muaj
11 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

Forumi

6,95 $ / muaj
12 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

NameCheap

2.88 dollarë / muaj
13 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

JustHost

6,95 $ / muaj
14 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

InterServer

$ 5,00 / muaj
15 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

WebHostingHub

6,99 $ / muaj
16 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

GreenGeeks

2,95 $ / muaj
17 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

Lunarpages

3,95 $ / muaj
18 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

HostPapa

3,95 $ / muaj
19 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

NetworkSolutions

9,96 dollarë / muaj
20 pritja më e mirë e lirë për faqet e internetit të shumta

JaguarPC

14,97 $ / muaj

Shumica e kompanive të listuara më poshtë ofrojnë një domain falas, si dhe lejon të presë domene të pakufizuar.

AMD Hosting ju ofron një përmbledhje më të hollësishme të secilit ofrues të mbajtjes së faqes në internet, i cili ofron shërbime pritëse të shumëfishta ose të pakufizuara të pritjes.

1. HostGator

Hostgator-best-rruga-host-shumta-faqet

Hostgator

HostGator është një i preferuar i individëve dhe bizneseve të vogla me një buxhet. Nëse po filloni me një llogari të përbashkët pritjeje, ju rekomandojmë të zgjidhni planin e Foshnjës, i cili lejon fusha të pakufizuara. Mimi mujor për këtë plan fillon nga 3,95 dollarë dhe ju mund të shijoni hapësirën e bandës së pa-matur dhe hapësirën e diskut, një çertifikatë falas SSL, instalimet me një klik dhe panelin e kontrollit cPanel.

Nëse jeni duke kërkuar për WordPress hosting për domene të shumta. HostGator ju ka mbuluar! Edhe pse ata nuk ofrojnë pritje të pakufizuar domain me këto plane, ata ende ju lejojnë të mbani 2 emra domenesh me planin e tyre standard dhe 3 emra domenesh me planin e tyre të hostimit të WordPress në Biznes.

Mund të ndodhë që ju të doni të azhurnoni nga pritja me një domain të vetëm në programe me shumë domain, por pritësi juaj aktual nuk e ka këtë mundësi në dispozicion me një çmim të arsyeshëm. Ajo që mund të bëni është të migroni në një host tjetër si HostGator, i cili ofron një shërbim të migracionit falas posaçërisht për këto lloje situatash.

Ata mbështesin shërbimet e tyre me një garanci 45-ditore për kthim të parave dhe një premtim në kohë 99.9%. Ata janë gjithashtu bujarë me kopje rezervë, duke ofruar kopje rezervë të të dhënave javor në vend, monitorim të rrjetit 24/7 për tu siguruar që gjithçka shkon me performancën kulmore, dhe mbështetje 24/7 përmes bisedës live, telefonit dhe emailit.

HostGator është zgjedhur nga shumë përdorues për herë të parë për ndërfaqen e tyre të thjeshtë që vjen me një mjet ndërtues faqesh për një përvojë të krijimit të faqeve në internet, të mbushur me qasje në tema falas dhe shabllone të paravendosur. Dhe nëse keni nevojë të instaloni ndonjë skenar me burim të hapur, menjëherë mund të instaloni më shumë se 75 skenare me një klik të vetëm.

Filloni me HostGator »

2. BlueHost

Bluehost-best-hosting-shumta-wordpress-blogs

Bluehost

BlueHost është një kompani e mirënjohur dhe shumë e njohur për pritjen e faqes në internet. Ata kanë qenë në biznesin e mbajtjes në internet për më shumë se dy dekada dhe kanë më shumë fuqi se 2 milion faqe interneti në të gjithë botën. BlueHost është hosti # 1 i rekomanduar nga WordPress.org që nga 2005.

BlueHost ofron një gamë të gjerë të planeve dhe opsioneve të pritjes. Plani Themelor fillon me 3,95 $ / muaj, megjithatë kjo ju kufizon vetëm në një faqe në internet. Karakteristikat e postës elektronike janë gjithashtu të kufizuara me këtë plan dhe hapësira e faqes në internet është vendosur në 50 GB.

Nëse jeni në kërkim të pritjes së shumë faqeve në internet, duhet të zgjidhni planin Plus, i cili fillon me 5,95 dollarë në muaj. Ky plan, megjithatë përfshin një emër të domain falas, nuk ka kufizime në tiparet e postës elektronike, gjerësinë e bandës dhe hapësirën e internetit dhe lejon faqet e internetit të pakufizuara dhe fushat e shtesave.

BlueHost gjithashtu ka një mjet instalimi me një klik, i cili do ta bëjë më të lehtë instalimin e WordPress ose CMS të tjera me vetëm disa klikime.

Ju mund të merrni ndihmë nga ekspertët e trajnuar në shtëpi të BlueHost përmes telefonit, bisedës ose emailit. Mbështetja e tyre është në dispozicion 24/7, plus ata kanë një qendër të fortë ndihmëse plot udhëzues të dobishëm, mësime video dhe më shumë.

Pra, nëse po kërkoni një host të besueshëm në internet, për të ngritur disa site ose blog të WordPress, BlueHost duhet të jetë në krye të listës suaj.

Filloni me BlueHost »

3. Pritja për lëvizje

Inmotion-BEST-hosting-shumta-faqet

Pritja për lëvizje

InMotion Hosting është një udhëheqës kur bëhet fjalë për pritjen e biznesit. Ata ofrojnë lloje të ndryshme të planeve të mbajtjes së faqeve në internet, duke përfshirë hostimin e shumë domainave. Të gjitha planet vijnë me ruajtjen e SSD, gjë që e bën ngarkesën e faqes suaj të internetit deri në 20 herë më shpejt.

Plani i Nisjes së tyre po fillon me 3,99 $ / muaj, vjen me hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe bandë, bandë, domain falas, por lejon vetëm 2 faqe interneti. Nëse keni nevojë për më shumë se kaq, duhet të merrni parasysh Planin e Energjisë, e cila fillon me 5,99 $ në muaj. Ky plan vjen me performancë më të lartë. Plani i energjisë gjithashtu ka një kufi deri në 6 faqe interneti të pritura.

Plani Pro është zgjedhja e duhur nëse doni performancën më të mirë, deri në 4 herë më shpejt në krahasim me planin e nisjes, dhe nuk dëshironi një kufi në numrin e sa faqeve të internetit që mund të strehoni.

Instaluesi 1-cik është i disponueshëm me të gjitha llogaritë; ju mund të zgjidhni nga mbi 400 aplikacione përfshirë WordPress, Joomla, Magento, Drupal dhe shumë të tjera.

InMotion do të kopjojë faqet e internetit automatikisht çdo javë. Kjo veçori përfshihet me secilin plan falas.

Qasja në SSH është gjithashtu në dispozicion me të gjitha planet.

Nëse po ndërtoni faqet e internetit me WordPress, do të dëshironi të provoni BoldGrid, një ndërtues i gjithanshëm i faqeve të WordPress, i cili është në dispozicion vetëm përmes llogarisë suaj të pritjes InMotion. Ju mund të mësoni më shumë rreth BoldGrid në shqyrtimin tonë.

Kur bëhet fjalë për mbështetjen në internet, mund të kontaktoni me InMotion Hosting duke përdorur bisedën e tyre live, t’i telefononi ata në telefon, duke përdorur Skype ose t’i dërgoni atyre një biletë me email. Ata janë shumë të dobishëm!

Nëse jeni duke ardhur nga një kompani tjetër, ku tashmë keni shumë faqe në internet, mund të kërkoni InMotion Hosting për migracionin falas në uebfaqe. Ata shpejt do të transferojnë skedarët, emailet, bazat e të dhënave, cilësimet dhe regjistrimet e domain, duke e mbajtur kohën e humbjes në minimum.

InMotion Hosting është pak më i shtrenjtë se sa konkurrentët e tij, por është një zgjedhje e mirë për ata që synojnë performancën dhe besueshmërinë. Blerja juaj mbështetet me një garanci të kthimit të parave 90-ditore.

Filloni me Hosting InMotion »

4. iPage.com

iPage-best-lirë-hosting-shumta-domains

iPage.com

iPage është një nga ofruesit më të mirë të lirë për strehim në internet që ne dhe uebfaqet e tjera rekomandojmë. Plani i tyre i shumë-domain i hostimit, i quajtur Plani Thelbësor është ideal për përdoruesit që duan të krijojnë faqe të shumta në një buxhet.

Duke filluar me vetëm 1.99 dollarë në muaj ju mund të krijoni dhe pritni sa më shumë uebfaqe me madhësi të vogla dhe të mesme sa të doni, pa paguar ekstra për transferimin e të dhënave ose ruajtjen në internet. Në të vërtetë, iPage nuk vendos ndonjë kufizim në sa hapësirë ​​në internet ose gjerësi bande që po përdorni.

Ata gjithashtu ofrojnë një emër domain falas me secilën llogari. Në regjistrimin mund të regjistroheni falas një domain të ri, ose nëse tashmë keni një domen, mund ta drejtoni atë në llogarinë tuaj të pritjes. Ky plan gjithashtu vjen me një krijues falas të faqes në internet, ku ju mund të zgjidhni nga mijëra shabllone falas.

Nëse dëshironi të përdorni WordPress për ndërtimin e faqes tuaj të internetit, me mjetin e instalimit me 1 klikim, mund të vendosni faqen tuaj në vetëm disa minuta. Nëse WordPress nuk është programi juaj i preferuar, mund të zgjidhni të instaloni Joomla, Drupal ose softuer tjetër me burim të hapur.

Nëse keni ndonjë problem teknik me llogarinë tuaj të pritjes, diçka nuk funksionon, ose thjesht nuk mund të kuptoni se si të bëni gjëra të caktuara; gjithmonë mund të mbështeteni në mbështetjen e tyre në internet, e cila është në dispozicion 24 7. Stafi i tyre i trajnuar mirë do t’ju ndihmojë përmes telefonit, postës elektronike ose bisedës live.

Në përgjithësi, nëse po kërkoni një zgjidhje të lirë për të pritur shumë domain dhe faqe në internet, me iPage nuk do të keni asnjë kompromis. Për më tepër, ju mbroheni me garancinë e kthimit të parave 30-ditore. Farë mund të humbni?

Filloni me iPage.com »

5. A2Hosting

A2Hosting-best-multi-domain-hosting-planet

A2Hosting

A2Hosting është një zgjedhje solide për çdo faqe në internet që mund të përfitojë nga koha e shkëlqyer, shpejtësia dhe performanca. Përzgjedhja e tyre e larmishme e planeve të strehimit rekomandon A2 si një host për të gjitha faqet nga faqet e internetit të vogla deri në ato me trafik të lartë. Mundësitë e pritjes së Windows dhe Linux, si dhe opsionet e menaxhimit dhe të menaxhimit të pa menaxhuar të të gjitha, janë paraqitur në mesin e shërbimeve të tyre të pritjes.

Dhe për shkak se ne po diskutojmë pritjen e shumëfishtë në uebfaqe, plani me të cilin mund të filloni në A2 për këtë qëllim është plani Swift për 4.90 dollarë në muaj. Nëse po vlerësoni versionin e Windows, çmimi rritet në 5.88 dollarë në muaj, por gjithsesi mbetet konkurrues në krahasim me ofertat e ngjashme në industri.

Për çmimin e planit Swift, ju mund të strehoni shumë faqe në WordPress në një llogari të optimizuar për WordPress me cPanel, SSD falas dhe SSL, dhe një kthim parash në çdo kohë që vlen edhe për planet e përbashkëta. Mundësitë e menaxhimit të WordPress të menaxhuar për shumë faqe në WordPress fillojnë me 19,48 dollarë. Këto plane përfshijnë kopje rezervë të automatizuar, skenë në sit, CDN falas, licencë personale personale Jetpack dhe deri në 20x më të shpejtë të pritjes.

Ju mund të gjeni plane më të forta me opsione Windows dhe Linux në nivelet e tyre VPS dhe serverëve të dedikuar, disa prej të cilave gjithashtu përfshijnë SSL dhe SSD, si dhe një garanci për kthimin e parave në çdo kohë.

A2Hosting duhet të jetë në krye të listës suaj për një host të besueshëm dhe të performancës multisite që vjen me një kohë të shkëlqyeshme për politikën, kthimin e parave, karakteristika të ngurta të sigurisë dhe mbështetje. Disa nga planet e tyre janë pak më të shtrenjta, por tiparet dhe liritë e përfshira me këto plane përbëjnë rritjen e çmimit.

Filloni me A2Hosting »

6. SiteGround

siteground-best-hosting-shumta-wordpress-faqet

SiteGround

SiteGround është një kompani e njohur pritëse që rekomandohet nga WordPress për planet e saj të frytshme të hostimit të WordPress. Platforma e tyre u shërben tregjeve globalisht dhe ato njihen në industri për zgjidhjet e tyre të dizajnuara mirë të pritjes.

Në çështjet e shumë hosteve në uebfaqe, plani i madh i përbashkët i SiteGround është vendi për të filluar. Ky plan kushton 5,95 dollarë në muaj për kohëzgjatjen e afatit të parë të kontratës suaj dhe është i përshtatshëm për deri në 25,000 vizita mujore.

Karakteristikat që e bëjnë të konsiderueshme këtë kategori pritëse përfshijnë ruajtjen e SSD, cPanel dhe SSH, SSL falas dhe HTTP / 2, CDN Cloudflare, auto-backup-eve të përditshme dhe pajtueshmërinë me GDPR për ata që synojnë tregjet e BE-së. Plani GoGeek në këtë shkallë është PCI në përputhje.

WordPress ekuivalent i optimizuar i planit të përbashkët GoGeek kushton njësoj dhe veçoritë themelore të tij janë të njëjta, megjithatë, ky plan është gjithashtu i rregulluar mirë për WordPress me karakteristika si WP-CLI, azhurnime automatike WP, skenë të WordPress, SuperCacher me 3 nivele të caching dhe rezervë ditor.

Bizneset ose zhvilluesit me nevoja përtej këtyre planeve do të gjejnë zgjidhje të specializuara të pritjes në host të cloud, serverë të dedikuar dhe mundësi të shitësit. Ata me kërkesa të nivelit të ndërmarrjes mund të kërkojnë zgjidhje të personalizuara.

Migrimet falas, mbështetja 24/7, 30-dita e kthimit të parave, krijuesi i faqeve falas, rezervimi falas dhe ruajtja e SSD, dhe qasja cPanel dhe SSH vijnë si standarde me të gjitha planet.

Edhe pse SiteGround shet vetë për profesionistë, agjensi dhe ndërmarrje të IT, shërbimet e tyre përfshijnë gjithashtu plane për newbies. Disa plane ju lejojnë të zgjidhni vendndodhjen e qendrës së të dhënave më të afërt me ju dhe vizitorët tuaj.

Shpresojmë që rishikimi ynë gati-shterrues i hosteve më të njohura për faqet e internetit të shumëfishta do t’ju ndihmojë të gjeni hostin që shënon të gjitha kërkesat tuaja.

Filloni me SiteGround »

7. Hostinger

hostinger-BEST-hosting-shumta-faqet

Hostinger

Hostinger ka një histori të gjatë në web hosting, ajo është themeluar në vitin 2004. Kompania është duke u përqëndruar në ofrimin e një game të gjerë të planeve të pritjes për nevoja të ndryshme. Plani i tyre më i lirë (Single Shared Hosting) fillon me 2,15 $ / muaj, i cili lejon mbajtjen e një uebsajti të vetëm.

Nëse doni të presni shumë faqe në internet në një llogari, mund të zgjidhni një nga planet e tyre të tjera. Plani i Pritjes i Ndaruar Premium fillon me 4,84 dollarë në muaj, dhe është i përsosur për të pritur faqet e internetit të pakufizuar dhe domenet. Ka dy herë më shumë fuqi përpunimi dhe memorie, sesa plani i vetëm. Ky plan përfshin gjithashtu kopje rezervë javore.

Për më shumë fuqi, ju mund të zgjidhni për planin e Ndarjes së Ndarjes së Biznesit, i cili vjen me të gjitha përfitimet nga plani Premium, plus disa shtesa të shkëlqyera. Ky plan ka kopje rezervë ditore, çertifikatë falas SSL dhe 4 herë më shumë fuqi përpunimi dhe memorie.

Pritja e përballueshme e cloud është gjithashtu në dispozicion në Hostinger. Ata ofrojnë 3 plane të ndryshme cloud, të cilat ofrojnë edhe më shumë fuqi sesa planet e përbashkëta, por me të njëjtën thjeshtësi. Plani i fillimit fillon me 15,90 $ / muaj, dhe lejon të pritni shumë faqe në internet. Ky plan përfshin një IP të dedikuar, hapësirë ​​në internet 40 GB, gjerësi bandë 2000 GB, memorie RAM 3 GB, 2 bërthama CPU dhe shumë më tepër.

Nëse po ndërtoni faqen tuaj të internetit duke përdorur WordPress ose CMS të tjera, me Hostinger ju mund ta vendosni atë shpejt. Mjeti i tyre i instalimit me një klikim e bën të shpejtë dhe të lehtë për të marrë faqen tuaj në WordPress në internet.

Kompania ofron 99.9% garanci në kohën e duhur në planet e tyre të përbashkëta, ndërsa planet cloud kanë një ekip të përkohshëm për monitorimin në kohë për të siguruar klientëve të tyre rezultatet më të mira të mundshme.

VPS dhe planet e Dedikuara janë gjithashtu në dispozicion me Hostinger.

Në përgjithësi, Hostinger është një mundësi e shkëlqyeshme kur bëhet fjalë për pritjen e shumë faqeve në internet dhe menaxhimin e domeneve të shumta. Performanca e tyre, veçoritë dhe çmimet janë shumë konkurruese.

Filloni me Hostinger »

8. GoDaddy

GoDaddy-lirë-hosting-shumta-domains

GoDaddy

Megjithëse ju mund ta njihni atë si regjistruesin e domenit të njohur, GoDaddy është gjithashtu një ofrues global i mbajtjes së faqeve në internet me kohë ngarkese të industrisë, 99.9% garanci në kohë, dhe mbështetje 24/7 me bazë në SH.B.A..

Hostimi i shumëfishtë i domenit fillon me 4,99 $ / muaj me planin e përbashkët të shpërndarjes Deluxe, i cili, në të vërtetë, siguron mbajtjen e faqeve të internetit pa kufij. Ky plan është i pakufizuar në karakteristika të tjera, si dhe ruajtja, nënfushat dhe gjerësia e brezit, e cila është e pa matur.

Diçka që mund të mos hasni në shumë pritës të buxhetit, veçanërisht jo me një pritje të përbashkët, është opsioni për të zgjedhur midis planeve Windows dhe Linux. Për më tepër, planet e Windows janë me çmime të njëjta me planet Linux, e cila është gjithashtu unike pasi shumica e hosteve që u ofrojnë atyre të dy shpesh i bëjnë planet më të shtrenjta të Windows.

Dhe për shkak se GoDaddy është regjistruesi më i madh i domenit, ata gjithashtu ofrojnë një emër domain falas me të gjitha planet e tyre vjetore, kështu që nëse doni të regjistroni një domain dhe ta presni atë në GoDaddy, mund të përfitoni nga ky promovim.

Planet Linux paraqesin cPanel falas, ndërsa planet e Windows ofrohen me panel kontrolli Odin Plesk, që të dyja janë opsione premium të panelit të kontrollit.

Disa nga planet e menaxhimit të WordPress të GoDaddy të menaxhuar janë gjithashtu të përshtatshme për pritjen e shumëfishtë të domeneve, dhe plani që lejon të mbahen më shumë domene është plani i Zhvilluesit me 13.99 $ / muaj që përmban hostimin për 5 faqe interneti.

Rezervime falas ditore, një mjet me një klikim migracioni, ndërtues i thjeshtë i faqeve me modele të para-ndërtuar, 30 ditë garanci për kthimin e parave, dhe VPS dhe serverë të dedikuar për kur dëshironi të azhurnoni janë të gjitha në dispozicion në GoDaddy.

Filloni me GoDaddy »

9. FatCow

FatCow-lirë-hosting-pakufizuar-domains

Lopë e trashë

Nëse nuk jeni plotësisht të panjohur për mbajtjen në internet dhe po ndërtoni faqen tuaj të parë, FatCow është sigurisht një mundësi që duhet ta kontrolloni. Ata përqendrohen në nevojat e fillestareve dhe platforma e tyre miqësore përpiqet ta bëjë hostimin të kuptueshëm lehtë për të gjithë.

FatCow shkurton zhargonin e teknologjisë që ju shpesh shihni në faqet e pritjes dhe shpjegon tiparet e secilit prej planit të tyre në terma të qeshur të bujqësisë. Plani i tyre më i popullarizuar është plani origjinal FatCow, i cili është një plan i përbashkët pritjeje që ju lejon të presni domene të pakufizuara në llogarinë tuaj.

Për vitin e parë të kontratës suaj, ju merrni një emër domain falas. Karakteristika të tjera të përfshira me këtë plan të nivelit të hyrjes janë një krijues i faqes në internet, kredi falas për reklama në Google dhe Bing, integrim PayPal, SSL të përbashkët, mbështetje 24/7, filtrim spam, rezervë ditor të serverëve, një kthim parash 30-ditor.

Ky plan fillon me 4.08 $ / muaj për mandatin e parë. Ju mund të mendoni se ky është plani i vetëm i ofruar nga FatCow, pasi ato nuk reklamojnë shumë planet e tyre të tjera, por katalogu i tyre i pritjes përfshin gjithashtu WordPress hosting me dy plane, një starter dhe plan thelbësor që ndërtohet në planin kryesor të pritjes, disa Planet VPS dhe serverët e dedikuar.

Nga dy planet e WordPress, plani starter është natyrisht më i lirë me 3,75 dollarë në muaj, por plani thelbësor vjen me një infrastrukturë super-shpejtësie me bazë SSD, një pako sigurie Deluxe dhe mbështetje të ekspertëve. Ky plan fillon me 6,95 $ / muaj. Të dy planet lejojnë regjistrim falas të domenit, dhe të dyja shfaqin tema dhe shtojca të para-instaluara.

Nëse nevojat tuaja të pritjes janë akoma minimale, prapëseprapë keni një vëmendje për rritje, mund të zgjidhni planin më të përballueshëm të pritjes së përbashkët në FatCow dhe kur të vijë koha, mund të kaloni në një plan tjetër.

Filloni me FatCow »

10. DreamHost

Dreamhost-shumta-faqet-hosting

Dreamhost

DreamHost është një tjetër veteran në biznesin pritës. Kompania ka rreth që nga viti 1997 dhe sot shërben mbi 400 mijë klientë, duke pritur mbi 1.5 milion site në serverët e tyre. Gjysma e këtyre faqeve në internet janë duke punuar në WordPress. Falë planeve të tyre të optimizuara të WordPress dhe WooCommerce, ata arrijnë gjithnjë e më shumë klientë.

Përveç mbajtjes së WordPress, DreamHost gjithashtu ofron plane të ndryshme pritëse për nevoja të ndryshme. Ata ofrojnë plane të thjeshta të përbashkëta, të cilat lejojnë të presin uebfaqe dhe fusha të shumta / të pakufizuara. Plani i tyre i Përbashkët i Pafund fillon me 7,95 $ / muaj dhe përfshin një domen të lirë, mbajtjen e postës elektronike, certifikatën SSL dhe ruajtjen dhe trafikun e pakufizuar. Ky plan është gjithashtu në dispozicion me pagesa mujore.

Të gjitha planet e DreamHost vijnë me një panel kontrolli të lehtë për t’u përdorur. Ata nuk e përdorin cPanel, por panelin e tyre të kontrollit, të ndërtuar me porosi, i cili është përdorur në platformën e tyre që nga fillimi (mbi 22 vjet) .

Garancia 100% e kohës është një premtim i ashpër, sepse shumica e konkurrentëve të saj ofrojnë vetëm 99.9% garanci në kohë. DreamHost ofron kredi falas për një ditë për çdo orë të shërbimit të ndërprerjes ose ndërprerjes. Marrëveshje shumë e lezetshme, nëse më pyet.

DreamHost ka një departament të mbështetjes me bazë në SH.B.A., i cili është në dispozicion ditën dhe natën.

Garancia e kthimit të parave të tyre në 97 ditë është gjithashtu një ofertë shumë unike në industri. Konkurrenti i tyre më i afërt për këtë është InMotion Hosting, i cili ofron 90 ditë.

Ka shumë karakteristika të tjera në dispozicion, duke përfshirë instaluesin me 1 klikim të WordPress (dhe skriptet e tjera), SSL falas me Encrypt të Lehtë, ruajtjen e SSD në të gjithë serverët e tyre për performancë më të mirë, mbështetje për PHP 7+, Python, Perl, binarët dhe shumë më tepër.

Pra, nëse doni të pritni shumë faqe në internet dhe keni nevojë për një host të besueshëm, plus ju mund të dëshironi të paguani për hosting tuaj në baza mujore, DreamHost mund të jetë një zgjedhje e mirë për ju.

Filloni me DreamHost »

11. HostMonster

Forumi-mirë-pakufizuar-faqet-hosting

Forumi

Një tjetër host i shumëfishtë i domain-it që mund të kontrolloni është HostMonster. Ata gjithashtu hyjnë në kategorinë e pritësve të buxhetit dhe miqësor për përdoruesit, dhe plani që reklamohet menjëherë në faqen e tyre të internetit është plani i tyre themelor i përbashkët i pritjes që fillon me 4,95 $ / muaj.

Ky plan bazë, megjithatë, nuk përfshin hostimin e shumëfishtë të domeneve, kështu që ju duhet të shikoni planin Plus, i cili ju lejon të strehoni 10 domene në të njëjtën llogari ose planin Premium, i cili përmban një pritje të pakufizuar domain. Për afatin e parë të kontratës suaj, të dy planet janë me çmim 6,95 $ / muaj, por plani Plus rinovon me një normë më të lartë.

Emri standard i domain-it falas, kthimi i parave 30-ditore, instalimet me 1 klikim, ndërtuesi falas i faqes, reklamat, dhe mbështetja 24/7 janë përfshirë me këto plane gjithashtu.

Nëse ndonjëherë do të keni nevojë të azhurnoni, do të gjeni disa plane VPS të ndërtuara në teknologjinë e cloud, duke ofruar akses rrënjësor dhe panel kontrolli cPanel, dhe disa serverë të dedikuar me ruajtje të pasqyruar, caching të zgjeruar dhe cPanel të përmirësuar.

Fatkeqësisht, HostMonster i mungon një garanci në kohë, dhe ndërsa pritësit e buxhetit zakonisht nuk reklamojnë një posaçërisht me planet e tyre të përbashkëta, HostMonster nuk e përfshin atë me planet e tyre më të larta të pritjes. Ajo që ata ofrojnë në vend të kësaj është një garanci e pakuptimtë për kthimin e parave me këto plane, kështu që ju mund të anuloni llogarinë tuaj nëse nuk jeni të kënaqur.

Pritja e optimizuar e WordPress është gjithashtu në mungesë të portofolit të HostMonster, kështu që nëse doni një host të specializuar për faqen tuaj në WordPress, ju inkurajojmë që të zgjidhni disa nga ofruesit e tjerë të pritjes të listuar në këtë artikull që përmbajnë funksionin e WordPress.

Filloni me HostMonster »

12. EmriCheap

namecheap-lira-pakufizuar-website-domain-hosting

NameCheap

Nëse keni blerë ndonjë emër domaini më parë, patjetër që keni hasur në NameCheap. Shërbimi i tyre parësor, pa dyshim është regjistrimi i domenit, por ato gjithashtu ofrojnë pritje në internet gjithashtu.

Në fakt, NameCheap ofron të gjitha llojet e pritjes nga serverë të përbashkët deri te dedikuar. Lajm i mirë për ata që kërkojnë pritje që lejojnë emra të shumëfishtë të domain është që të gjitha planet e përbashkëta në NameCheap vijnë me këtë marrëzi.

Plani Yjor, i cili është më i lirë në këtë kategori me 2.88 dollarë në muaj, ju lejon të strehoni deri në 3 faqe në internet, ndërsa të gjitha planet e tjera nuk vendosni një kufi në numrin e fushave që mund të strehoni në një llogari.

NameCheap ofron një SLA 100% në kohë, që do të thotë thjesht se për kohën kur faqja juaj është në rënie, ata do të kreditojnë llogarinë tuaj. Një garanci tjetër që ofrohet nga NameCheap është standardi 30-ditor i kthimit dhe mbështetja 24/7.

cPanel dhe WordPress përfshihen me çdo paketë dhe kështu janë deri në 50 çertifikata SSL pozitive falas për një vit.

Ata që kërkojnë të ndërtojnë uebfaqen e tyre me WordPress mund të jenë të interesuar në mbajtjen e WordPress të NameCheap, e cila është e ndërtuar në një platformë cloud me performancë të lartë dhe ju lejon të jeni gati për të botuar brenda pak minutash. Ekziston një plan i vetëm WP i ofruar në këtë kategori, EasyWP duke filluar nga $ 8.88 / muaj / uebfaqe.

Siç e kemi përmendur, NameCheap ofron spektër të plotë të planeve të pritjes, kështu që nëse jeni të interesuar në rishitjen e domain, planet VPS ose serverët e dedikuar, do të gjeni plane në secilën prej këtyre kategorive.

Filloni me NameCheap »

13. JustHost

justhost-përballueshme-multi-domain-hosting

JustHost

Një tjetër host i thjeshtë që është i ngjashëm me çmimet dhe karakteristikat me HostMonster dhe FatCow është JustHost. Edhe këtu, niveli i përbashkët i strehimit ofron një plan Plus me pritje për deri në 10 faqe në internet dhe një plan kryeministër me një pritje të pakufizuar në internet.

Të dy planet janë me çmim 6,95 $ / muaj, por plani Kryeministri është më i shtrenjtë pasi rinovon me një normë më të lartë.

Një domain falas përfshihet me secilin plan së bashku me ndërtuesin e faqeve falas, instalimet me 1 klik dhe mbështetjen 24/7. 200 dollarë kredi reklamuese ofrohen gjithashtu për ata që duan të promovojnë faqet e tyre të internetit në Google dhe Bing. cPanel është paneli i kontrollit që është i përfshirë me këto plane dhe nëse po mendoni të shisni diçka përmes faqes tuaj, mund të shtoni zgjidhje të ndryshme të shportave të blerjeve me një klik të vetëm.

Pritja e optimizuar e WordPress mungon nga shërbimet e tyre, por ato ofrojnë VPS dhe serverë të dedikuar për ata që kërkojnë të azhurnojnë ose kanë nevojë për një paketë më të fuqishme të pritjes.

Megjithëse nuk është e kuantifikuar, JustHost premton disponueshmëri të lartë dhe merr një qasje proaktive për të parandaluar problemet e ndërprerjes duke monitoruar rrjetin e tyre 24/7. Përveç kësaj garancie, ata ofrojnë një garanci standarde të kthimit të parave 30-ditore, 24/7 mbështetje telefonike dhe email, dhe garancinë që kur të kontaktoni mbështetjen e klientit, çështjet tuaja do të zgjidhen nga një person real.

JustHost nuk është një zbavitje, nuk ka një host emocionues që është i lehtë për t’u përdorur dhe tërheqës për fillestarët që kanë nevojë për mjetet themelore dhe mbështetjen e nevojshme për të nisur një ose shumë faqe në internet me një buxhet.

Filloni me JustHost »

14. InterServer

interserver-hosting-shumta-faqet e internetit të-njëjtën-llogari

InterServer

InterServer posedon dhe administron privatisht qendrat e tyre të të dhënave dhe ofron zgjidhje pritëse për një sërë nevojash, me plane për çdo pikë çmimi. Ata ofrojnë re, të përbashkëta & VPS, serverë të dedikuar dhe host të kolokacionit.

Pakoja standarde e mbajtjes së faqes në internet InterServer fillon me 5 $ / muaj dhe është plot karakteristika, përfshirë hostimin e pakufizuar të domain, nëse po kërkoni të presë shumë faqe interneti. Magazinimi i pakufizuar dhe transferimi i të dhënave janë përfshirë gjithashtu.

Kjo paketë vjen me serverat e memorjes SSD, rezervë javore, 99.9% garanci në kohë, garanci për mbyllje çmimesh, mbështetje 24/7 dhe garanci standarde për 30 ditë kthim të parave. Optimizimi i SSL, cPanel, WordPress gjithashtu përfshihet me këtë plan.

Për dallim nga hostet e tjerë në internet, InterServer ju lejon të zgjidhni faturimin mujor në vend që të paguani për më shumë vite përpara. Nëse vendosni të kryeni, megjithatë, mund të shijoni zbritje.

Nëse keni nevojë për web hosting ASP.NET, ju mund të shijoni të njëjtat karakteristika me të njëjtin çmim si paketën standarde të mbajtjes në internet.

InterServer nuk ofron regjistrim falas të domenit, por ju mund të regjistroni një domen me një çmim të zbritur (1.99 $).

Planet VPS dhe serverët e dedikuar janë të konfigurueshëm, do të thotë që ju mund të zgjidhni CPU tuaj, ruajtjen, transferimin, OS, panelin e kontrollit, etj., Ose mund të shkoni me opsionet e para-konfiguruara.

Ky host gjithashtu ofron strehimin e kolokacionit për bizneset që nuk duan të mbajnë serverët e tyre brenda. Të gjitha planet në këtë kategori vijnë me qasje biometrike 24/7 në serverët tuaj, 100% garanci të ruajtjes së energjisë dhe mbështetje 24/7.

Afër dy dekadave përvojë, InterServer është host i besueshëm me plane të shumta në të gjithë spektrin që duhet të jetë patjetër në radarin tuaj.

Filloni me InterServer »

15. WebHostingHub

webhostinghub-lirë-shumta-blogs-hosting

WebHostingHub

WebHostingHub është një host i gjelbër në internet i specializuar në pritjen e përbashkët dhe ofron shumë hostime domain me secilin nga planet e tyre. Planet e tyre të orientuara nga fillestarët, të pasura me karakteristika, janë një zgjedhje e përshtatshme për çdo biznes individual ose të vogël në kërkim të një pritje të besueshme.

Me përjashtim të planit të tyre të fillimit Spark, i cili është krijuar për të pritur deri në 2 faqe në internet, dy paketat e tyre të tjera të përbashkëta përfshijnë një pritje të pakufizuar në domen. Të gjitha planet, përfshirë Spark, ofrojnë regjistrim falas të domenit, SSL falas, ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bandë, dhe kredi reklamuese.

Karakteristika të tjera të dukshme janë SSD falas që ofrohet me çdo plan, qasje cPanel dhe SSH, një ndërtues premium i faqes në internet, transferim zero në internet i joproduktive. Planet Nitro dhe Dynamo madje ju lejojnë një zgjedhje të qendrës së të dhënave. WHH janë aq të sigurt në shërbimet e tyre saqë ata përfshijnë edhe një garanci të kthimit të parave 90-ditore me çdo plan.

Tre planet e përbashkëta të ofruara nga WHH mund të personalizohen për qëllime specifike, si nëse dëshironi të organizoni një blog, lehtë mund të instaloni WordPress me një klik të vetëm dhe të zgjidhni nga tema të personalizueshme falas. Po kështu, nëse dëshironi një uebfaqe të vogël për tregti elektronike, ju mund të përdorni disa mjete të e-commerce si shporta e blerjeve me 1 klik (PrestaShop, Magento, OpenCart) dhe të siguroni uebfaqen tuaj me SSL falas..

WHH është i shkëlqyeshëm për pritjen e uebfaqeve personale dhe të biznesit të mesme të vogla dhe të mesme, por jo për faqet e internetit të mëdha të drejtuara nga trafiku. Sidoqoftë, nëse bini në kategorinë e mëparshme, faqja juaj do të gëzojë performancë të zgjeruar të SSD, 99.9% në kohë dhe karakteristika të shkëlqyera që mbulojnë të gjitha nevojat e faqes suaj të internetit.

Filloni me WebHostingHub »

16. GreenGeeks

greengeeks-top-pakufizuar-website-hosting

GreenGeeks

GreenGeeks është një nga hostet kryesorë të energjisë me energji jeshile, shërbimet e pritjes së të cilave shtrihen në serverë të përbashkët, shitës, VPS dhe serverë të dedikuar. Ato ofrojnë host PCI në përputhje me PCI dhe madje mund të zgjidhni nga vendet e shumta të qendrave të të dhënave (Phoenix, Chicago, Toronto, Montreal dhe Amsterdam).

Planet e tyre të përbashkëta të përbashkët të pritjes janë një paketë gjithëpërfshirëse që fillon me 3,95 $ / muaj. Megjithëse njëjës në kategorinë e tij, ky plan lejon fusha të pakufizuara në 1 llogari. Gjithashtu i pakufizuar është hapësira në internet SSD dhe transferimi i të dhënave.

Ashtu si me planet e tjera të përbashkëta të hostimit të diskutuara në këtë artikull, edhe kjo vjen me bazat: ndërtuesin e faqes në internet, shërbimin e transferimit falas, 99.9% në kohë, mbështetje teknike 24/7 dhe garancinë për kthimin e parave 30-ditore.

Sidoqoftë, ajo që është e veçantë për këtë plan është aftësitë e saj në tregtinë elektronike, përkatësisht pajtueshmëria me PCI, çertifikatë falas SSL dhe Le të Encrypt Wildcard SSL falas. Dyqani juaj i e-commerce do të jetë i sigurt dhe në përputhje me kërkesat e industrisë për përpunimin e pagesave.

Kjo paketë e njëjtë vjen në një version të optimizuar të WordPress, si dhe me instalimin 1-klikues të WordPress, azhurnimet automatike, sigurinë e zgjeruar, mbështetjen e ekspertëve, WP-CLI, implementimin e CDN dhe kopjet rezervë ditore.

Edhe pse GreenGeeks ofron një plan të përbashkët të mrekullueshëm, kategoria e tyre e pritjes VPS ofron planet më të mëdha me çmime duke filluar nga 39,95 $ / muaj. Serverët e përkushtuar janë gjithashtu të pranishëm me çmimet që fillojnë me 169 $ / muaj. Ato gjithashtu ofrojnë paketa të shitësve të shumëfishtë me çmime që variojnë nga 19,95 $ / muaj në 59,95 $ / muaj.

Nëse pritja miqësore me mjedisin është e rëndësishme për ju dhe dëshironi një ofrues me përvojë që ofron zgjidhje të shkallëzueshme të hostimit, GreenGeeks është një zgjedhje e sigurt për të dështuar pavarësisht nëse jeni duke kërkuar për një zgjidhje të përbashkët pritjeje ose më shumë mundësi premium.

Filloni me GreenGeeks »

17. Faqet e Hënës

Lunarpages-hosting-shumta-faqet-one-server

Lunarpages

Si një ofrues i zgjidhjeve pritëse të nivelit të lartë, LunarPages i shërben shërbimet e saj drejt zhvilluesve, bizneseve dhe agjencive. Ky nuk është një pritje për fillestarët ose fillestarët, por përkundrazi u shërben më mirë atyre që kanë nevojë për zgjidhje të specializuara të pritjes që plotësojnë shkallëzimin e ndërlikuar dhe kërkesat e performancës.

Planet e shumëfishtë të pritjes së domenit fillojnë me 3,95 dollarë në muaj, që është çmimi për paketën Themelore Linux Hosting. Ekziston gjithashtu një version i Windows i këtij plani personal të përbashkët të pritjes, i cili kushton 9,95 $ / muaj. Të dy planet ofrojnë ruajtje të pakufizuar dhe një domain falas, por ndërsa plani i Windows përfshin Plesk falas, plani Linux e bën atë në dispozicion për një tarifë shtesë prej 2 $ / muaj.

Zgjidhjet e pritjes së biznesit të përbashkëta janë në fund të çmimit të spektrit me planet që fillojnë nga 22,95 $ / muaj. Pritja e shkallëzuar e VPS hosting, pritja private e cloud, serverat e dedikuar Windows dhe Linux dhe planet e shitësit të zhvilluesve janë opsionet e tjera të hostimit që mund të zgjidhni nga.

Konsumatorët që kanë nevojë për zgjidhje pritëse për strehimin mund të zgjedhin opsionin privat për strehimin në cloud, i cili ju lejon të zgjidhni gjithçka nga burimet e sakta që ju nevojiten, deri në llojin e OS që dëshironi.

Hosting në përputhje PCI është gjithashtu në dispozicion këtu, e cila është një kërkesë në shumë industri. Karakteristikat e tjera të hostimit të pranishëm këtu gjithashtu përfshijnë ruajtjen e SSD, regjistrimin e domain falas, 99.9% në kohën e duhur, kreditë e reklamave, mbështetje 24/7 dhe monitorimin e rrjetit, kthimin e parave 30-ditore, ndërtuesin e faqeve weebly, mbrojtjen e DDoS, etj..

Pritja në LunarPages nuk vjen e lirë, por është një markë premium hosting që plotëson nevojat e klientëve të nivelit të lartë të cilët kanë nevojë për plane shumë të shkallëzueshme dhe të besueshme.

Filloni me LunarPages »

18. HostPapa

Me kosto të hostpapa-të ulët-multi-domain-hosting

HostPapa

HostPapa është një host i zgjuar në internet që shkon miljet ekstra për t’i bërë shërbimet e tyre të arritshme për të gjithë jo vetëm për sa i përket çmimeve, por edhe kur bëhet fjalë për përdorshmërinë. Pritja për domene të shumëfishta është në dispozicion nga 3,95 $ / muaj me planin e ndarjes së biznesit të përbashkët, i cili gjithashtu vjen me ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bande.

Paketat e përbashkëta të HostPapa, VPS, WordPress dhe shitësi janë krijuar për individë dhe biznese të vogla që duan të marrin online, por ose u mungojnë aftësitë ose një buxhet i madh për ta bërë këtë. Për fat të mirë, me HostPapa nuk ju duhet as të merrni një apo edhe më shumë faqe në internet.

Karakteristikat e secilit plan janë paraqitur dhe shpjeguar qartë, kështu që ju mund të shihni se çfarë po merrni për paratë tuaja. Disa nga karakteristikat që do të prisni nga një host i mirë në internet si emri i domain falas, 99.9% në kohë, mjet krijues faqesh, host-i gatshëm për WordPress, etj., Janë paraqitur të gjitha në planet e HostPapa.

Shtesat e ofruara nga HostPapa përqëndrohen në rritjen dhe ruajtjen e faqes suaj të internetit, kështu që, disa nga planet e tyre vijnë me performancë të zgjeruar të SSD, mbrojtje SiteLock që skanon automatikisht faqen tuaj të internetit për malware, premium Wildcard SSL, rezervë të automatizuar dhe rivendosje.

Nëse keni një domen ose uebfaqe ekzistuese, por nuk jeni të kënaqur me hostin tuaj aktual, mund të përfitoni nga shërbimi i transferimit falas të HostPapa.

Paketat e optimizuara të WordPress gjithashtu ofrojnë programe të shumëfishta domain ose domain të pakufizuar me disa plane. Pricesmimet në këtë kategori fillojnë me 3,95 $ / muaj dhe ofrojnë dhe përvojën e optimizuar të WordPress që përqendrohet në performancën dhe sigurinë përmes caching të përmirësuar të përmbajtjes, CDN, firewall të përparuar, rezervime të automatizuara të WordPress dhe automatizimin dhe heqjen e malware.

Filloni me HostPapa »

19. Rrjetet e rrjeteve

networksolutions-shumta-domains-hosting

Zgjidhje rrjeti

Siç sugjeron emri i saj, Rrjeti i Zgjidhjeve ofron shërbime të ndryshme të zgjidhjeve në internet që variojnë nga regjistrimi i domain, siguria, marketing në internet deri tek mbajtja në internet. Ata ofrojnë dy lloje të hostimit – të përbashkëta dhe VPS.

Shkalla e përbashkët e pritjes përmban tre plane me programe të shumëfishta domain, emri falas të domain dhe skanim malware në të gjitha planet. Plani fillestar kushton $ 8,94 / muaj dhe të gjitha planet e tjera të përbashkëta ndërtohen duke shtuar karakteristika shtesë si hapësirë ​​në disk të pakufizuar, heqjen automatike të malware dhe parandalimin e hackeve, dhe SSL.

Me përjashtim të paketës WP për Sipërmarrësit, të gjitha planet e tjera të WordPress të NetworkSolution lejojnë një pritje të shumëfishtë në domen. Rezerva rezervë re e kërkesës, SSL e përfshirë, dhe menaxhimi multisite përfshihen me çdo plan. Pricesmimet për hostimin e shumë faqeve të WordPress fillojnë me 12.55 dollarë në muaj.

Për ata që kanë nevojë për më shumë burime dhe siguri sesa ato që sigurohen me pako të përbashkëta ose WordPress, NetSol ka dy plane VPS që kontrollojnë të gjitha këto pika.

NetSol garanton 99.9% në kohën e duhur, 24/7 mbështetje të klientit të personave të vërtetë, dhe qasje plotësuese për një këshilltar teknik.

Ndërfaqja e NetSol nuk është veçanërisht miqësore për përdoruesit, kështu që fillestarët mund të kenë një kohë më të vështirë me të.

Nëse e keni kontrolluar çmimin e hosteve të tjerë të uebit në këtë artikull, me siguri keni vërejtur një ndryshim të mrekullueshëm të çmimeve midis çmimeve të NetSol dhe çmimit të planeve të ngjashme në hoste të ndryshme. Një arsye është se ndryshe nga hostet e tjerë në internet, NetSol nuk ofron çmime promovuese prezantuese me planet e tyre, por edhe kështu, në krahasim me normat e rinovimit të hosteve të tjerë, NetSol është më i kushtueshëm edhe pse planet e tyre nuk kanë tiparet e ofruara nga të tjerët.

Filloni me Rrjetet e Zgjidhjeve »

20. JaguarPC

jaguarpc-menaxhuar-shumta-fusha-hosting

Januar PC

JaguarPC është një nga ofruesit më të vjetër të pritjes, duke qenë në biznes për më shumë se 20 vjet. Kompania ofron plane të ndryshme pritëse të tilla si shitës të përbashkët, shitës, cloud VPS dhe të përkushtuar. JaguarPC ofron pritjen për më shumë se 500,000 fusha dhe ka qendra të të dhënave në Atlanta, Chicago, Huston dhe në Mbretërinë e Bashkuar.

“Lite”, plani i tyre më i lirë i pritjes, i cili fillon me 3,96 dollarë në muaj, lejon mbajtjen e një uebsajti të vetëm. Nëse dëshironi të pritni shumë faqe në internet, duhet të rifreskoni në planin “Pro”, i cili lejon deri në 3 faqe interneti. Ky plan reklamohet si një plan pritjeje gjysëm e përkushtuar, e cila ka 3 bërthama të CPU-ve të ndara.

Planet e tyre të përbashkëta të pritjes së pritjes kanë disa kufizime, krahasuar me konkurrencën e saj. Pritja e pakufizuar në faqen e internetit lejohet vetëm në VPS ose planet e tyre të dedikuara.

“VPS Standard” është një plan i menaxhuar, i cili përfshin WHM / cPanel dhe nuk ka asnjë kufizim në numrin e faqeve të internetit të pritura dhe fushave..

JaguarPC ofron ndihmë për lëvizjen e faqeve të internetit në serverin e tyre. Nëse po ndërroni pritësin në internet dhe dëshironi të transferoni llogarinë tuaj në JaguarPC, ata do ta bëjnë këtë falas.

Mbi 450 aplikacione janë në dispozicion përmes mjetit të instalimit me një klik të kompanisë. Kjo e bën të lehtë instalimin e WordPress, Drupal, Joomla, Magento ose softuer të tjerë me burim të hapur në faqen tuaj të internetit.

Filloni me JaguarPC »

Këshilla për të Menaxhuar me lehtësi Domain Multiple

Nëse keni vetëm dy fusha, nuk është shumë e vështirë të mbani shënime datat e rinovimit dhe regjistruesit. Sidoqoftë, nëse zotëroni dhjetëra ose qindra emra domain, do t’ju duhet të gjeni një mënyrë për të menaxhuar, rinovuar dhe mbani shënime të secilit domain me përpjekje minimale. Në vazhdim do t’ju jap disa këshilla se si të menaxhoni fushat tuaja.

Përdorni një mjet për menaxhimin e domenit që ju lejon të mbani shënimet e datës së regjistrit, datës së skadimit, adresën IP, serverin e emrit, regjistruesit dhe më shumë. Këtu është një listë e programeve falas dhe komerciale që mund t’ju ndihmojnë:

Kur regjistroni domenet tuaja, përdorni një adresë e-mail që do të kontrolloni çdo ditë. Regjistruesit e domenit kërkohen me ligj që t’ju dërgojnë njoftimin për statusin tuaj të domain. Zakonisht do të merrni një adresë emaili 30, 7 dhe një ditë para se domeni juaj të skadojë. Nëse kontrolloni çdo ditë emailin tuaj, nuk do të humbisni ndonjë rinovim.

Vendosni rinovimet tuaja në modalitetin automatik. Në këtë mënyrë nuk do të keni nevojë të përpunoni çdo rinovim të domenit me dorë. Sigurohuni që keni fonde të mjaftueshme në llogarinë tuaj bankare ose PayPal në mënyrë që pagesa të përpunohet dhe nuk do të humbni domainin tuaj.

Sigurohuni që në regjistrues të ndryshëm të keni emra të ndryshëm të përdoruesve dhe fjalëkalime të forta që nuk përdorni një uebfaqe të tjera. Kjo është shumë e rëndësishme sepse vjedhjet e domainit po bëhen gjithnjë e më të njohura. Edhe pse regjistruesi i domain bën përpjekje të mëdha për të siguruar fushat e klientëve të tyre, mund të ndodhë që personi i paautorizuar të hyjë në llogarinë tuaj. Ndoshta nuk doni të humbni fushat tuaja të vlefshme.

Duke i mbështetur të gjitha

Më lart ju kam treguar kompanitë më të mira të pritjes që ju lejojnë të presni domene dhe faqe të shumta. Padyshim që ju mund të strehoni domene të shumta në një llogari VPS gjithashtu, por kjo do t’ju kushtojë shumë më tepër. Një plan virtual i serverit privat fillon me 20 dollarë në muaj, por nëse keni nevojë për shërbim të menaxhuar, ky çmim do të rritet. Një server virtual është më i besueshëm dhe mund t’ju ofrojë siguri më të lartë, si dhe më shumë fuqi pritëse, por me kosto shtesë. Pra, nëse keni nevojë për një zgjidhje të lirë për të pritur faqet e internetit tuaj, ju rekomandojmë kompanitë e lartpërmendura.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector