20 Ofruesit më të mirë të USA Web Hosting

01.06.2020
Pritja më e mirë '20 Ofruesit më të mirë të USA Web Hosting
0 44 мин.

mirë-usa-hosting


Pritja dhe ndërtimi i një faqe interneti këto ditë është një detyrë mjaft e lehtë. Pasi ta gjeni veten kompaninë e duhur të pritjes me shërbimin e duhur, thjesht regjistroheni në faqen e tyre të internetit dhe përdorni planin e pritjes. Por gjërat mund të bëhen pak më të komplikuara, kur kërkoni aktivisht për kompaninë e duhur.

Pse eshte ajo? Ka një përgjigje të thjeshtë për këtë pyetje: ka fjalë për fjalë dhjetëra (ndoshta qindra) kompani pritëse atje. Si e dini cili është i mirë për nevojat tuaja?

Ndoshta nuk doni të kaloni muaj të tërë për të parë dhe për të parë çdo kompani të vetme të mbajtjes në internet nëse është e përshtatshme për ju. Atëherë, çfarë duhet të bëhet? Për fat të mirë, ju arritët në këtë artikull. Këtu, ne do të diskutojmë 20 nga ofruesit më të mirë të pritjes nga SH.B.A..

Ky artikull do t’ju ndihmojë në kërkimin tuaj për hosting më të mirë që do t’ju përshtatet nevojave tuaja. Të gjithë artikujt në këtë listë, janë nga SH.B.A. Mos ngurroni të shikoni cilindo prej tyre në mënyrë më të detajuar në faqen e tyre zyrtare.

Ofruesit më të mirë të pritjes në SHBA

kompani
Pricemimi i Promo

1 hostgator profesionist usa hositng

Hostgator

2,75 $ / muaj
2 nxitje më e mirë e pritjes së Sh.B.A.

Pritja për lëvizje

3,99 $ / muaj
3 wordpress bluehost i besueshëm që po pret në SHBA

Bluehost

3,95 $ / muaj
4 a2hosting lirë pritja në Sh.B.A.

A2Hosting

$ 3.92 / muaj
5 zottar regjistri më i madh i domain

GoDaddy

2.99 $ / muaj
6 namecheap duke pritur SHBA

NameCheap

2.88 dollarë / muaj
7 ipage lirë na ofruesin e pritjes

iPage

1.99 $ / muaj
8 buxheti i fatkeqësisë na kompani mikpritëse

Lopë e trashë

3,15 $ / muaj
9 hostmonster na web hosting

Forumi

4,95 $ / muaj
10 webhostinghub duke pritur në blog në SHBA

WebHostingHub

4,99 $ / muaj
11 interserver profesional na pret

InterServer

$ 5,00 / muaj
12 kompani e bashkuar shtetet e bashkimit

JustHost

3,95 $ / muaj
13 na lunarpages ofruesin e pritjes

Lunarpages

3,95 $ / muaj
14 cilësia e dreamhost-it na ka kompani pritëse

Dreamhost

2.59 $ / muaj
15 i njohur

KnownHost

$ 3,47 / muaj
16 liquidweb duke pritur profesionistë të lartë të programeve amerikane

LiquidWeb

29,00 dollarë / muaj
17 jaguarpc lirë na firmës pritëse

JaguarPC

$ 3.87 / muaj
18 Rrjetet e programeve të pritjes për të rritur

NetworkSolutions

$ 5,69 / muaj
19 domain.com usa host dhe regjistër domain

Domain.com

3,75 $ / muaj
20 ix web hosting lirë host në SHBA

IX Web Hosting

3,95 $ / muaj

Më poshtë mund të lexoni një përmbledhje të shpejtë të secilës kompani pritëse amerikane që ne kemi renditur në tabelën e mësipërme:

1. HostGator

Hostgator-usa-hosting

Hostgator

HostGator është një kompani tjetër që tregtohet shumë (madje edhe në YouTube). Mund të themi me siguri, se HostGator është një nga lojtarët kryesorë midis të gjithë ofruesve të tjerë të pritjes me bazë në SH.B.A. Një nga avantazhet kryesore në lidhje me HostGator, është se shumica e planeve janë të lira. Dhe me lirë, unë me të vërtetë nënkuptoj të lirë.

Nëse jeni duke kërkuar një plan të përbashkët të pritjes për të filluar me një faqe të re, HostGator mund të jetë basti juaj më i mirë. Plando plan i përbashkët është me çmim të arsyeshëm dhe vjen me më shumë sesa burime të mjaftueshme për të pritur në mënyrë të efektshme faqen tuaj të internetit.

Le të marrim një shembull. Paketa e mesme (hostimi i përbashkët) quhet Baby plan. Kushton vetëm një tarifë mujore prej 2,75 $. Farë është ajo që ju merrni me këtë plan?

Të gjitha gjurmët e mëposhtme:

 • Domene të pakufizuara për pritje
 • Qindra instalime me një klik duke përfshirë WordPress, Joomla, Magento dhe Drupal
 • Certifikatë falas SSL
 • Gjerësia e bandës së pashoqe për të trajtuar shumë vizitorë në të njëjtën kohë
 • Ndërtues falas i faqes në internet me qindra modele pa përgjigje
 • Nënfushat e pakufizuara
 • 99.9% garanci në kohë
 • Garanci e kthimit të parave 45-ditore
 • 200 dollarë kredi reklamash për qëllime marketingu
 • Transferim falas në internet

Thjesht imagjinoni se sa burime duhet të ofrojë një plan VPS ose Server i përkushtuar, pasi që vetëm një paketë e lirë e përbashkët ju jep këto shumë karakteristika. HostGator me siguri ia vlen të shihet.

Filloni me HostGator »

2. Pritja për lëvizje

InMotion-best-hosting-USA

Pritja për lëvizje

InMotion është një kompani e rëndësishme e mbajtjes së faqeve në internet e themeluar për herë të parë në 2001. Që atëherë, ajo është rritur të jetë një nga shërbimet më të përdorura të pritjes në të gjithë globin. Kjo është për një arsye të mirë. Ato ofrojnë të gjitha llojet e shërbimeve për të gjitha llojet e buxheteve.

Për shembull, këto janë vetëm shërbimet e pranishme në kategorinë e web hosting:

 • Ndarja e përbashkët (ata e quajnë atë Hosting Business)
 • VPS Hosting
 • Server i përkushtuar i serverëve
 • Reseller Hosting (i shkëlqyeshëm nëse doni të filloni biznesin tuaj të pritjes)
 • Menaxhuar WordPress Hosting
 • Pritja e thjeshtë e menaxhuar
 • Rezervimi në re

Përveç këtyre shërbimeve, ata gjithashtu ofrojnë mundësinë për të blerë emra domain për çmime të arsyeshme. Por nëse dëshironi të merrni një falas, mund ta bëni edhe atë. si?

Ju mund të regjistroheni për çdo plan pritjeje (të përbashkët, VPS ose ndonjë tjetër) për të paktën 1 vit (ose edhe 2) nga fillimi, dhe InMotion do t’ju japë një emër domain falas për atë periudhë kohore. A nuk është kaq e mrekullueshme? Nëse po planifikoni të krijoni një faqe të re, ky është një lajm i shkëlqyeshëm.

Ju thjesht zgjidhni planin që është i mirë për ju, regjistrohuni për një vit të tërë, dhe emri i domain-it vjen si një dhuratë falas.

Por ka shumë veçori të tjera të dobishme të shtuara pothuajse në të gjitha paketat e pritjes, siç janë:

 • Mbështetje më e lartë për klientët (InMotion është i famshëm për këtë)
 • Certifikata falas SSL
 • Platformë falas për krijimin e faqes në internet
 • Hapësira e ruajtjes SSD për shpejtësinë e shpejtë të ngarkimit në sit
 • Instalues ​​me 1 klik për qindra aplikacione dhe skenar (WordPress dhe të tjerët)
 • Planet e gatshme të e-commerce
 • Pritja e shumëfishtë e domenit në një llogari të vetme të hapur (madje plani më i lirë mbështet 2 faqe interneti)
 • Shumë gjësende të tjera…

InMotion është lehtësisht nga zgjedhjet më të mira kur bëhet fjalë për të pritur në një faqe interneti në mënyrë efikase.

Filloni me Hosting InMotion »

3. Bluehost

Bluehost-usa-hosting

Bluehost

Bluehost është një nga kompanitë më të tregtuara gjerësisht në internet. Ju ndoshta keni parë tashmë një shpallje ose 2 në internet që tregtonte një nga shërbimet e Bluehost. A janë vërtet të mirë? Përgjigja e shkurtër është PO. Por, le të shohim pse. Farë ofrojnë ata?

Ndër të tjera, këto janë disa nga shërbimet që ato ofrojnë:

 • Ndarja e përbashkët me çmime të përballueshme
 • VPS Hosting
 • Përkushtuar Hosting
 • Menaxhuar WordPress Hosting (një nga më të mirat në treg)
 • Reseller Hosting
 • Emrat e lirë të domain
 • Rezervimi në re
 • Hosting WooCommerce

Me çdo plan pritës në këtë ofertë, një certifikatë SSL vjen si shtesë falas. Ky është një lajm i mirë, sepse ndërmarrjet e tjera po e ofrojnë atë vetëm për planet e tyre më të larta (më të shtrenjta).

Diçka e shkëlqyeshme për Bluehost, është Hosted WordPress Hosted. Këto ditë, më shumë se 30% e të gjitha faqeve të internetit përdorin WP si platformën e tyre bazë. Pra, ekziston një probabilitet i lartë që po e përdorni gjithashtu. Pritja WP e Bluehost është një nga më të mirat në të gjithë tregun. Rekomandohet nga vetë WordPress, kështu që nuk duhet të gaboni ta përdorni atë në të ardhmen.

Një tjetër përfitim që vjen me ndonjë paketë pritëse, është fakti që Bluehost krijon kopje rezervë ditore dhe javore të çdo faqe në serverët e tyre. Pse është kaq e mirë sa duhet përmendur? Rezervat rezervë janë shumë të rëndësishme, siç ndoshta dini. Por shumë kompani do t’ju paguajnë veçmas për të mbështetur në faqen tuaj të përditshme. Bluehost nuk është një nga ato kompani.

Do të keni kopje rezervë të sigurisë të bëra gjatë gjithë kohës, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni nëse ndodh diçka dhe duhet ta rivendosni sitin në një version të mëparshëm.

Filloni me BlueHost »

4. A2Hosting

a2hositng-USA

A2Hosting

A2Hosting është një tjetër lojtar i njohur në biznesin e mbajtjes së faqeve në internet me qendër në SH.B.A. Qindra mijëra faqe në internet janë duke përdorur shërbimet e tyre. Ashtu si kompanitë e përmendura tashmë, A2Hosting po ofron gjithashtu shumë aftësi pritëse në formën e Sharing, VPS, Dedikuar dhe WordPress Hosting.

Diçka e ndryshme për këtë kompani, është se ata bëjnë shumë përpjekje për t’ju sjellë shpejtësinë më të shpejtë të ngarkimit të faqes ndonjëherë. Shumë plane në faqen e tyre të internetit theksojnë se sa e rëndësishme është një faqe interneti e shpejtë. Dhe kjo është e vërtetë. Fatkeqësisht, një numër i madh i vizitorëve lënë një faqe në internet nëse nuk ngarkohet më pak se 2/3 sekonda.

Nëse vendosni të shkoni me A2Hosting, nuk do të shqetësoheni nga një performancë e ngadaltë e faqes në internet. Për shembull, plani më i shtrenjtë i Shared i quajtur Turbo (po, unë e di) vjen me një veçori të quajtur Turbo (gjithashtu). Kjo veçori siguron deri në 20x shpejtësi më të shpejtë të ngarkimit sesa një plan i zakonshëm i pritjes. Dhe vjen për vetëm 9,31 $ / muaj. Po, ky është plani më i shtrenjtë i pritjes së përbashkët.

Sigurisht, ato ofrojnë shumë më tepër karakteristika, si ruajtja e SSD, mbështetja për uebfaqen e pritur të pakufizuar, cPanel, transferime të pakufizuara dhe çertifikata falas SSL. Diqka e shkëlqyeshme për ta është se ata ju japin një garanci të kthimit të parave në çdo kohë. Ju keni lexuar ashtu!

Një tjetër mundësi që jo shumë kompani ju japin, është shansi të zgjidhni platformën tuaj në të cilën ndodh pritja. Mund të shkoni me Linux (më të përshtatshëm) ose Windows (më mirë për nevoja speciale për zhvillues).

Filloni me A2Hosting »

5. GoDaddy

GoDaddy-usa-hosting

GoDaddy

Kjo kompani është e njohur kryesisht si një shitës me emrin e domain. Dhe ata janë me të vërtetë të mirë në atë, sepse ju mund të gjeni emrat e domain për të gjitha buxhetet në faqen e tyre të internetit. Por përveç kësaj fushë veprimtarie, GoDaddy gjithashtu ofron shërbime pritëse. Le ta hedhim një vështrim në atë!

GoDaddy ofron të gjitha shërbimet e mëposhtme të hostimit:

 • Web Hosting i thjeshtë (i ngjashëm me pritjen e përbashkët)
 • Hosting i Biznesit (ka disa ngjashmëri me VPS Hosting)
 • WordPress Hosting
 • VPS Hosting
 • Serverë të përkushtuar

Për shembull, shërbimi i thjeshtë Web Hosting po ofrohet për aq pak sa 2.79 dollarë në muaj. Por ju duhet t’i kushtoni vëmendje kësaj, sepse kur ndodh rinovimi, çmimi do të rritet në 7.99 $ / muaj. Ky rregull vlen për të gjitha këto plane.

Edhe kështu, ju merrni një paketë mjaft të mirë. Thjesht hidhni një sy planit të Ekonomisë. Kjo kushton shumën më të ulët: 2.79 dollarë në muaj gjatë regjistrimit. Ato ju japin 100 GB ruajtje, bandë gjerësi të pa matur, adresë falas email profesional për vitin e parë dhe 1 emër domain falas me planin vjetor.

Planet e tjera natyrisht do të përfshijnë edhe më shumë tipare dhe burime. Për shembull, plani i dytë i biznesit i quajtur Enhance, kushton 40,99 $ / muaj kur të këndoni. Kjo ju jep 90 GB ruajtje të SSD, 4 GB RAM, 2 bërthama CPU, trafik të pa-matur, mbështetje për faqet e internetit të pakufizuar dhe bazat e të dhënave dhe një çertifikatë standarde SSL falas.

Mbështetja e klientit në GoDaddy vlen të përmendet gjithashtu. Shtë një nga më të mirët mes konkursit. Nëse ndonjë gjë del, ata do t’ju përgjigjen brenda disa minutash.

Filloni me GoDaddy »

6. EmriCheap

namecheap-usa-hosting

NameCheap

NameCheap është një tjetër kompani amerikane që përqendrohet kryesisht në shitjen e emrave të domain. Por edhe nëse kjo është fusha e tyre kryesore e ekspertizës, sigurisht që shërbimi i tyre pritës ia vlen të kontrollohet.

Ashtu si HostGator, NameCheap është gjithashtu i mirë në hartimin e paketave imponuese për çmime të ulëta. Për shembull, pritja e përbashkët vjen për aq pak sa 2.88 dollarë në muaj. Ky është sigurisht plani i nivelit më të ulët në lidhje me pritjen e përbashkët. Edhe kështu, ajo vjen me disa përfitime të dobishme: 20 GB hapësirë ​​magazinimi të përshpejtuar SSD, mbështetje për 3 faqe në internet në një llogari të vetme, mjet falas për krijimin e faqeve të internetit, gjerësi të pakufizuar dhe mundësinë për të zgjedhur midis databazëve të SHBA ose MB.

Përveç të gjitha shërbimeve të rregullta të pritjes që mund t’i gjeni në NameCheap, ato gjithashtu ofrojnë Hosting me Email Email. Ju mund të pyesni, çfarë është kjo? Epo, nuk është saktësisht plani tradicional i mbajtjes në internet. Ju nuk mund të strehoni një faqe në internet duke përdorur këtë shërbim.

Qëllimi i kësaj, është që t’u jepet njerëzve mundësinë që të zotërojnë një llogari profesionale në email, ashtu si ata që zotërojnë një faqe në internet. Kjo arrihet pa krijuar realisht një uebfaqe të re. Pra, çështja është, që ju mund të keni adresën tuaj elektronike në kërkim profesional, pa qenë e nevojshme të krijoni vetë një faqe në internet.

Paketa me vlerë më të mirë vjen për një 28,88 dollarë vjetorë. Për këtë çmim ju merrni 10 GB ruajtje të postës elektronike dhe 10 GB ruajtje të skedarëve, mbështetje të plotë për celular dhe 10 pseudonime për secilën kuti postare.

Filloni me NameCheap »

7. iPage

iPage-usa-hosting

iPage

IPage është disi e ndryshme nga artikujt e tjerë të listës sonë. Në cilin aspekt? Epo, shumica e kompanive të tjera që ofrojnë web hosting, po ndajnë shërbimet e tyre në 2 ose 3 (ose edhe më shumë) plane të veçanta. IPage nuk po bën diçka të tillë.

Ata ofrojnë një shërbim të vetëm pritës për të mbuluar të gjitha nevojat që një klient mund të ketë. Ok, por një shërbim i tillë duhet të kushtojë shumë para, mund të mendoni. Më lejoni t’ju them, se në të vërtetë nuk është ashtu.

Themimi për këtë shërbim pritës për momentin është 1.99 $ / muaj në regjistrimin e parë. Mimi është rregullisht 7,99 $ / muaj, që është akoma një pazar i mirë. Pse? Epo, për shkak të shumë karakteristikave të hostimit dhe burimeve që iPage po ju jep:

 • 1 emër domain falas për një vit të tërë
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Numri i pakufizuar i adresave profesionale të emailit
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e magazinimit SSD
 • Gjerësia e bandës së shkallëzuar sipas nevojave të faqes tuaj
 • Uebfaqe / fusha të pakufizuara për hostim
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL
 • Certifikatë falas SSL
 • Ndërtues falas i faqes iPage me qindra tema të përgjegjshme
 • 1-klikoni në instalimin e WordPress sipas dëshirës
 • Integrim falas PayPal për faqet e e-commerce
 • Statistikat e vizitorëve
 • Zgjidhni midis 2 qendrave të të dhënave
 • Mbështetje 24/7 e klientit përmes telefonit ose bisedës live
 • Mësime hap pas hapi se si të filloni dhe vini re online
 • Shumë opsione të tjera…

Nëse jeni duke kërkuar për një ofrues të pritjes me qendër në SH.B.A. i cili nuk po ju mashtron me shumë plane të ndryshme hostimi dhe është gjithashtu i thjeshtë për t’u përdorur, iPage mund të jetë një zgjedhje e mirë.

Filloni me iPage »

8. FatCow

FatCow-usa-hosting

Lopë e trashë

A keni dëgjuar më parë për FatCow? Nëse jo, nuk do t’ju gjykoj. Në shikim të parë, ju mund të mendoni se kjo është një lloj tjetër kompani, jo një ofrues web hosting. Por e vërteta është, FatCow është një shërbim i shkëlqyeshëm pritës i përdorur nga qindra mijëra njerëz në të gjithë botën.

Kompania është rreth që nga viti 1998, por ajo u ble nga grupi Endurance International. Edhe pse, prapëseprapë është një shërbim popullor pritës në mesin e shumë njerëzve.

Ashtu si shumica e të tjerëve, ata gjithashtu ofrojnë shërbime të përbashkëta të pritura, hostim WordPress, hosting VPS dhe shërbime pritëse të dedikuara. Ju mund edhe nga emrat e domain nga ata pa blerë një plan hosting. Shërbimet e tregtisë janë gjithashtu të disponueshme së bashku me shërbimet e marketingut.

Tani, le të hedhim një vështrim në planin bazë të disponueshëm të hostimit: ky është Plani origjinal i FatCow. Kushton 4,08 dollarë në muaj (49 dollarë në vit). Ju i merrni të gjitha këto karakteristika në paketë:

 • Nuk caktohen tarifat
 • 1 domain falas për një vit të tërë
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore
 • Platformë falas për krijimin e faqes në internet
 • Mjet falas për të parë analitikën e sitit
 • Qasja në FTP
 • Ruajtje e pakufizuar e SSD dhe bandwidth
 • Domene të pakufizuara për pritjen me llogari të postave të palidhura gjithashtu
 • 100 dollarë të Google AdWords dhe 100 $ të kredive Bing
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL (+ mbështetje për PHP dhe Python)
 • Rezervime falas
 • Mbështetje 24/7 përmes bisedës dhe telefonit
 • Tutoriale për t’ju shpejtuar
 • Programi i Filialit

Planet e tjera të pritjes (VPS dhe serverët e përkushtuar) do t’ju japin më shumë burime për çmime mjaft të arsyeshme. Mos u mashtroni me emrin e tij, FatCow është lehtësisht një ofrues i shkëlqyeshëm në internet që pëlqehet nga shumë përdorues (nga dhe jashtë SH.B.A.).

Filloni me FatCow »

9. HostMonster

Forumi-usa-hosting

Forumi

HostMonster nuk është kompania më e njohur kur zbret në web hosting. Pra, ia vlen të flasim? Po, patjetër është. Do të shihni pse pikërisht poshtë:

Për fillim, nëse shikoni shërbimet e tyre, do të shihni nga një shikim që pritja e përbashkët është mjaft e lirë në krahasim me shumë kompani të tjera. Ata e kanë ndarë këtë shërbim në 3 plane të veçantë (si shumica):

 • Themelore – 4,95 $ / muaj
 • Plus – 6,95 $ / muaj
 • Zgjedhja Plus – 6,95 $ / muaj

Siç mund ta shihni edhe plani i dytë dhe ai i tretë kushtojnë të njëjtën shumë. Shtë e pazakontë, po. Por akoma, vlen të vërehet se paketa e 3-të vjen me disa veçori shtesë krahasuar me atë të 2-të. Dhe kjo është për të njëjtin çmim.

Për shembull, plani i tretë përfshin karakteristikat e mëposhtme:

 • Mbështetje për domenet e pritur të pakufizuar
 • Hapësirë ​​e pakufizuar e ruajtjes
 • Gjerësia e bandës së pashoqe
 • Certifikatë falas SSL për arsye sigurie
 • 1 emër domain falas
 • Domenet dhe nënfushat e parkuara të pakufizuara
 • Llogari dhe ruajtje të pakufizuara të postës elektronike
 • 200 dollarë të vlerës së kredive të marketingut

Dhe, ju merrni gjithashtu 1 Mbrojtje të Privatësisë së Domainit dhe CodeGuard Basic për kopje rezervë. Këto 2 shpërblime shfaqen vetëm në paketën e 3-të. Sasia e kredive të marketingut është gjithashtu më e madhe, sepse me planin e mëparshëm merrni vetëm 150 dollarë.

Nuk është për t’u habitur që HostMonster po rekomandon planin e tretë të përbashkët. Me të vërtetë është vlera më e mirë për paratë tuaja.

Filloni me HostMonster »

10. WebHostingHub

webhostinghub-usa-hosting

WebHostingHub

WebHostingHub është një tjetër ofrues i pritjes në SHBA i cili vjen me shumë lloje shërbimesh për çmime të mëdha. Ashtu si shumica e kandidatëve të tjerë në listën tonë, ata gjithashtu ofrojnë shërbime të njohura të pritjes.

Kompania është plotësisht me qendër në SHBA me 200 anëtarë të ekipit të gjithë nga Shtetet e Bashkuara. Disa mijëra klientë të lumtur tashmë përdorin WebHostingHub si ofruesin e tyre kryesor të pritjes (më shumë se 40,000). Le ta shohim pse!

Për fillim, burimet e përmendura në vijim janë të gjithë të pranishëm në shërbimet e tyre të pritjes:

 • Hapësirë ​​e lirë e magazinimit SSD (deri në 20x shpejtësi të faqes)
 • Mjet ndërtues Premium në uebfaqe
 • Pafund: hapësira e diskut, gjerësia e bandës dhe adresa e emailit
 • 150 dollarë krediti për reklama (Yahoo, Amazon dhe Bing)
 • CPanel tradicionale i disponueshëm për çdo klient
 • Instalime me 1 klik duke përdorur Softaculous (programi me qindra skriptete dhe softuer të gatshëm për tu instaluar)
 • Mbështetje për WordPress, Joomla dhe Drupal
 • Vendosje e thjeshtë e e-commerce site
 • Certifikatë falas SSL
 • Sigurt IMAP / POP3 Email dhe një mjet për mbrojtjen e spamit falas
 • Gjithashtu, posta elektronike funksionon në të gjitha pajisjet
 • Transferim falas në internet

Në pjesën e poshtme të faqes zyrtare, ju mund të gjeni dëshmitë e azhurnuara rregullisht nga shumë klientë të ndryshëm që përdorin në mënyrë aktive shërbimet e WebHostingHub. Shtë mirë të dini se të gjithë janë shumë të kënaqur me shërbimet e pranuara.

Filloni me WebHostingHub »

11. InterServer

interserver-usa-hosting

InterServer

Kjo kompani është rreth që nga viti 1999. Kjo thotë qartë shumë. Kryesisht, ata kanë shumë përvojë në ofrimin e shërbimeve cilësore të pritjes. Le të rendisim disa nga ato në dispozicion në InterServer:

 • Web Hosting Standard
 • Pro Hosting (Reseller Hosting)
 • Hosting me Email (si EmriCheap)
 • Hosting jo-fitimprurës
 • Hosting në Ueb Studenti
 • Hosting NET
 • Serverë të përkushtuar
 • VPS dhe Cloud Hosting
 • Serverët e përkushtuar GPU
 • Hosting i krijuar posaçërisht për: WordPress, Joomla, Magento dhe PrestaShop
 • Dhe të tjerët…

Shërbimi më i njohur megjithëse është akoma i pari i përmendur më lart: Standard Web Hosting (Shared). Kjo vjen për 5.00 $ mujore. Ndryshe nga të tjerët në këtë artikull, InterServer (ashtu si iPage) ofron 1 plan të vetëm për këtë lloj të hostimit.

Por ju merrni shumë shpërblime të dobishme: Ruajtje të pakufizuar SSD, ndërtues falas në internet me shumë tema falas, 450+ aplikacione cloud për instalim, llogari të pakufizuara të emailit, migrim falas në internet, garanci për kthimin e parave 30-ditore, regjistrim të lirë të domain (1.99 $ ).

Ky ofrues krijoi një veçori specifike të disponueshme vetëm këtu: Ndër-Sigurimet. Kjo veçori do të thotë që kur migroni një faqe interneti ekzistuese në InterServer, ata do ta pastrojnë atë lirisht për ju dhe do ta rikthejnë atë në “lavdinë” e saj të mëparshme duke parandaluar (në një mënyrë të sigurt) çdo problem të ardhshëm. Nëse po planifikoni të përdorni faqen tuaj të internetit për vitet e ardhshme, kjo gjurmë është mirë ta keni.

Filloni me InterServer »

12. VetëmHost

justhost-usa-hosting

JustHost

Ky është një ofrues tjetër pritës amerikan që ofron shërbime pritëse VPS, të Dedikuara dhe të Ndara. Disa nga tiparet e përfshira në shumicën e planeve të tyre të pritjes, janë ato në vijim:

 • Ndërtues i faqes në internet (mjet tërheqës dhe tërheqje) me fjalë për fjalë mijëra shabllone për të zgjedhur. Lehtë për t’u përdorur edhe nga njerëz jo teknikë.
 • Mjetet e krijuara për aftësi më të mira Blogimi.
 • Planet e gatshme të tregtisë.
 • Regjistrim falas i domenit për një vit të parë.
 • Menaxhimi i DNS.
 • 24 support mbështetje përmes telefonit, postës elektronike dhe bisedës live.
 • Një mori mësimesh dhe udhëzimesh “Si të” për t’ju ndihmuar të filloni dhe vini re online.
 • Ruajtja e SSD për shpejtësi të shpejtë të ngarkimit në sit.
 • Karakteristikat moderne të sigurisë.
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore.
 • Adresa e emailit profesional.
 • CPanel tradicionale për të menaxhuar me lehtësi faqen tuaj të internetit.

Planet e përbashkëta të disponueshme në JustHost janë shumë të ngjashme me ato të Bluehost. Emrat dhe çmimet janë pothuajse të njëjta:

 1. Themelore = 3,95 $ / muaj
 2. Plus = 6,95 $ / muaj
 3. Zgjedhja Plus = 6,95 $ / muaj

Tani, ekziston një plan tjetër, i quajtur Pro që kushton çdo muaj 14,95 $. Kjo ka disa tipare bonusesh, por nëse jeni duke kërkuar një plan të thjeshtë por ende të fuqishëm, Choice Plus mund të jetë një paketë e shkëlqyeshme.

Filloni me JustHost »

13.Punët Hënore

Lunarpages-usa-hosting

Lunarpages

LunarPages është njësoj si kompanitë e tjera në këtë listë sa i përket planeve të pritjes. Me këtë dua të them, është e përballueshme dhe efikase për të pritur shumë në çdo faqe në internet që mund të zotëroni. Ajo ofron Cloud VPS Hosting, Serverë të Dedikuar dhe Hosting standard të përbashkët.

Ndoshta po mendoni, nëse ato janë aq të mira sa HostGator ose Bluehost për sa i përket mbajtjes në internet? Më lejoni të them, se ata janë! Për shembull, pritja e përbashkët është e ndarë në 4 seksione të ndryshme. Po, 4 seksione të ndryshme.

Dhe kjo është për një arsye të mirë: në këtë mënyrë, ata mund të ofrojnë shërbime shumë më të personalizuara për përdoruesit e tyre. Por më lejoni të jem specifik. Ky shërbim vjen në 4 seksionet vijuese:

 • Pritja e përbashkët personale (për përdorim personal, natyrisht)
 • Ndarja e përbashkët e biznesit (bizneset, padyshim)
 • Windows shared sharing (kjo është diçka që zhvilluesit e uebit mund të përdorin të cilët punojnë me teknologji specifike për Windows)
 • Shitësi i përbashkët i Rishitësit të Zhvilluesit (për të filluar biznesin tuaj të pritjes / gjithashtu për zhvilluesit)

Për shembull, shërbimi themelor hosting bazuar në Linux vjen për 4,95 $ / muaj. Ju i merrni këto tipare të gjitha në paketë:

 • Emri i domain falas.
 • Mjet mjet falas për ndërtues në internet.
 • cPanel për menaxhimin e sitit me Softaculous për instalime me 1 klik.
 • Llogaritë e pakufizuara të postës elektronike dhe bazat e të dhënave MySQL.
 • Magazinimi është gjithashtu i pakufizuar së bashku me gjerësinë e bandës.
 • Qasja në FTP.
 • 24 × mbështetje.
 • WordPress, Magento, Drupal dhe Joomla mbështesin.
 • 25 dollarë krediti në Facebook.

Dhe ky është vetëm plani i pritjes së mesme të përbashkët. Premiumi ju lejon të përdorni edhe më shumë burime. Unë mendoj se është e sigurt të themi se LunarPages është një ofrues i mundshëm i pritjes nëse doni shumë karakteristika për një çmim të ulët.

Filloni me LunarPages »

14. DreamHost

Dreamhost-usa-hosting

Dreamhost

DreamHost është një ofrues pritës nga SH.B.A., që qëndron larg nga turma në numrin e shërbimeve të pritjes që ofron. Për ta vërtetuar këtë, ju vetëm shikoni listën më poshtë. Këto janë të gjitha shërbimet që mund të blini nga DreamHost:

 • Pritja e përbashkët për WordPress
 • Menaxhimi i hostuar i WordPress
 • Pritja WooCommerce
 • Gjithë hostet e WordPress (kjo është e ndryshme nga e dyta e listuar)
 • Host VPS
 • Pritja e përkushtuar
 • Pritja në re
 • Pritja e thjeshtë e përbashkët
 • Ok, kjo është e mjaftueshme …

Pointështja është se, pavarësisht nga lloji i hostit që po kërkoni, DreamHost me siguri e ofron atë në një formë apo mënyrë.

Diqka e shkëlqyeshme për këtë kompani, është se sa herë që është e mundur, ju jep zgjidhje me burim të hapur për të zgjidhur problemet tuaja. Kjo është e shkëlqyeshme për shumë arsye, por ajo që vërtet bie në sy është kjo: nëse përdorni një softuer me burim të hapur, mund të ndryshoni kodin burimor megjithatë ju e shihni të arsyeshme. Sigurisht, nëse e dini se si ta bëni këtë pa prishur programin në fjalë.

Duke e bërë këtë kur të jetë e nevojshme, mund të personalizoni (ose paguani dikë që ta bëjë atë për ju) çdo softuer për nevojat dhe kërkesat tuaja specifike. Të jesh më produktiv, është e thjeshtë me zotërimin e veçorive të tilla.

Ekziston edhe një bonus tjetër që duhet të theksohet: mbështetja më e lartë e klientëve. Ky është një nga më të mirët në të gjithë ofruesit e pritjes amerikan. Shtë natyrisht 24 7, që flakëron shpejtë dhe efikas pa marrë parasysh se çfarë mund të jetë problemi juaj. Ata do t’ju japin një zgjidhje të zgjuar në asnjë kohë.

Filloni me DreamHost »

15. i njohur

knownhost-usa-hosting

KnownHost

KnownHost është një kompani me qendër në SHBA e krijuar në vitin 2006. Pra, ata kanë një përvojë mjaft të mirë në trajtimin e të gjitha llojeve të shërbimeve të pritjes. Ashtu si shumica e kompanive këtu, ata gjithashtu ofrojnë: pritje të përbashkët, menaxhim të VPS-ve të menaxhuar, cloud VPS hosting dhe host të dedikuar.

Ata vendosin një theks të madh në të gjitha planet e tyre që menaxhohen me efikasitet nga ekipi mbështetës. Në të vërtetë, kjo është një pjesë e rëndësishme për çdo ofrues të pritjes. Dhe E njohura që e bën atë një përparësi është mirë të dihet. Në këtë mënyrë, nuk keni pse të shqetësoni fare për punën e prapambetur për faqen tuaj të internetit. Do gjë do të trajtohet nga njerëzit që fshihen pas shërbimit tuaj të zgjedhur të pritjes. Për planet si VPS dhe hostimi i Dedikuar, një shërbim i menaxhuar mirë është edhe më i rëndësishëm.

Për një faqe interneti fillestare, plani i parë i përbashkët i shpërndarjes është një marrëveshje vërtet e mirë. Vjen për 3,47 $ / muaj dhe ju i merrni të gjitha këto karakteristika:

 • 5 GB hapësirë ​​për ruajtjen e cloud SSD
 • 5 domene të pritura në 1 llogari
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike
 • Garanci në kohë 99,99%
 • Rezervime të thjeshta automatike
 • 24 × mbështetje
 • Migrim falas në internet
 • Qasje e plotë me rrënjë
 • cPanel
 • Performanca LiteSpeed: procesorë me performancë të lartë, RDR të regjistruar DDR4 ECC, ruajtje të SSD dhe burime të tjera, si dhe.

Ata gjithashtu ju japin një certifikatë falas SSL për çdo plan të vetëm të disponueshëm në dispozicion të tyre. Kjo është e shkëlqyeshme, veçanërisht nëse merrni parasysh që shumë kompani të tjera ngarkojnë veçmas për një SSL, dhe kushton mjaft para.

Vlen të përmendet se Softaculous është shtuar në çdo paketë gjithashtu, e cila siguron instalime të lehta për të gjitha llojet e aplikacioneve në internet dhe skriptet. Dhe për ta arritur këtë edhe më tej, Kontrolli i Versionit GIT funksionon gjithashtu, kështu që ju lehtë mund të krijoni dhe menaxhoni shumë depo të Git me vetëm disa klikime.

Filloni me KnownHost »

16. LiquidWeb

liquidweb-usa-hosting

LiquidWeb

LiquidWeb është i famshëm për një gamë të gjerë shërbimesh që mbulojnë të gjitha llojet e bazave të klientëve. Për shembull, ato kanë shërbime të ndërtuara posaçërisht për të ndihmuar në punë të pavarur, agjensi, pronarë të afarizmave dhe shitësit. Disa nga shërbimet që punojnë me këto grupe janë: hosting i përkushtuar, hosting VPS, Cloud Dedicated, hosting WordPress, hosti i menaxhuar WooCommerce dhe madje edhe hostimi i postës elektronike si NameCheap po ofron.

Meqenëse ata ofrojnë një pritje të menaxhuar WooCommerce, le të flasim pak për të (deri më tani nuk kemi prekur në këtë pjesë). Ashtu si çdo shërbim tjetër, kjo gjithashtu ndahet në plane më të ndryshme, në 4 më saktësisht: Fillestar, Themelor, Dropshipping dhe Marketplace.

Plani i parë i quajtur Fillestar vjen për një mujore 39 $. Kjo ju lejon të përdorni opsionet dhe burimet e mëposhtme:

 • Certifikatë falas SSL
 • Përfshirë mjet ndërtues faqesh falas
 • Mbështetje për 150 transaksione mujore
 • Produkte të pakufizuara ose urdhra të pakufizuar
 • Shporta e braktisur (Jilt)
 • Mijëra tema të optimizuara në celular për të krijuar dyqanin e përsosur në internet
 • Mundësia për të krijuar fusha të bëra me porosi për çdo produkt + të krijojnë katalogë produktesh
 • Të gjitha tiparet e WordPress janë përfshirë, pasi WooCommerce është ndërtuar mbi WP

3 paketat e tjera vijnë me pako edhe më të mira. Por, për të filluar, ky plan i parë dhe më i lirë mund të jetë gjithçka që ju nevojitet. Nëse dëshironi të krijoni një treg në internet, natyrisht. Për qëllime të tjera, LiquidWeb ka të gjitha shërbimet e rregullta të gatshme për të shkuar.

Filloni me LiquidWeb »

17. JaguarPC

jaguarpc-usa-hosting

JaguarPC

JaguarPC është një ofrues pritës që vë në dispozicion shumë shërbime të tjera përveç aftësive të rregullta të pritjes. Ne do të prekim këtë pak më vonë. Sa i përket pritjes, ata ofrojnë pritje të biznesit, host të dedikuar, hostim të menaxhuar të WordPress, hosting në Cloud dhe madje edhe hosting reseller.

Pritja e biznesit është në të vërtetë shërbimi i tyre i përbashkët i pritjes. Ju mund ta merrni atë për aq pak sa 3.96 $ / muaj. Por më lejoni t’ju tregoj për planin më të mirë në këtë kategori. Quhet Business Pro dhe kushton 13.97 dollarë në muaj.

Për këtë çmim mujor ju merrni shumë mundësi dhe karakteristika të dobishme: hapësirë ​​e pakufizuar në disk SSD, mbështetje për 500,000 vizitorë mujorë, burime 4x krahasuar me planin e parë (RAM 4x dhe fuqi CPU), baza të të dhënave të pakufizuara, llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe fusha të pakufizuara për pritja, e gatshme për tregti elektronike, emri i domain falas përfshirë dhe certifikata falas SSL gjithashtu.

Unë përmenda që JaguarPC ofron edhe lloje të tjera shërbimesh. Një nga shërbimet më të dukshme, është shansi që faqja juaj e internetit të dizajnohet nga ekipi që qëndron pas kësaj kompanie. Po, ata ofrojnë shërbime të projektimit në internet. Nëse jeni duke kërkuar diçka të tillë, përdorimi i JaguarPC mund të jetë një ide e mirë, sepse ata kanë më shumë se 20 vjet përvojë në këtë fushë me më shumë se 20,000 klientë të kënaqur tashmë në portofolin e tyre.

Diqka e shkëlqyeshme për këtë shërbim, është fakti që ato ofrojnë gjithashtu zhvillim specifik të faqes WordPress gjithashtu. Nëse dëshironi një faqe WP të krijuar me profesionalizëm, JaguarPC lehtë mund ta bëjë atë të ndodhë.

Filloni me JaguarPC »

18. Rrjetet e rrjeteve

networksolutions-usa-hosting

NetworkSolutions

Ashtu sikurse sugjeron emri, NetworkSolutions është një kompani që ofron (ashtu si JaguarPC) më shumë lloje shërbimesh, jo vetëm mbajtje në internet. Për shembull, në faqen zyrtare të internetit mund të gjeni të gjitha shërbimet e mëposhtme në dispozicion për blerje:

 • Dizajni i faqes në internet
 • Zgjidhje të tregtisë
 • emailing
 • Marketingu online
 • Emrat e domainit
 • Zgjidhje të sigurisë
 • Pritja, natyrisht

Në fushën e web hosting, ato vijnë me plane të shkëlqyera. Të gjithë ata janë shërbime të përbashkëta pritëse. Diçka interesante në lidhje me këtë është se pavarësisht se nga cili plan zgjidhni, do të merrni një këshilltar teknik personal për t’ju ndihmuar në trajtimin e faqes tuaj (FTP, siguria dhe transferimi i skedarit nëse është e nevojshme). Jo shumë kompani të tjera e kanë këtë në dispozicion.

Pritja e përbashkët e ofruar nga NetworkSolutions nuk është më e lira në treg, por prapë ia vlen të përmendet. Për shembull, me planin e dytë të quajtur Professional Hosting, ju merrni këto shpërblime: hapësirë ​​e pakufizuar në disk për ruajtjen e të gjitha të dhënave tuaja, llogaritë e pakufizuar të postës elektronike, heqjen automatike të të gjithë malware (shtesë e shkëlqyeshme), mbrojtje ndaj hacks të zakonshëm si injeksion SQL, dhe natyrisht, të gjitha tiparet e tjera të nevojshme si një bandë e madhe dhe SSD për ruajtje.

Siç mund ta shihni nga lart, kompania kujdeset vërtet për të patur një platformë të sigurt (heqjen e malware). Kjo është mirë edhe për ju, sepse mund t’i besoni uebsajtit tuaj duke qenë në duar të mira.

Filloni me Rrjetet e Zgjidhjeve »

19. Domain.com

domain-com-usa-hosting

Domain.com

Domain.com është një ofrues hosting që tregtohet shumë nga shumë biznese në të gjithë botën, edhe pse është me qendër në SHBA. Arsyeja kryesore për këtë është fakti që Domain.com ofron plane të lirë / të arsyeshme të pritjes me një mori karakteristikash dhe burimesh. Për të qenë më të saktë, do të hedhim një vështrim në njërën nga planet e pritjes që ata i bëjnë të disponueshme.

Plani më i njohur në Domain.com është i pari që ata ofrojnë në faqen zyrtare të uljes. Kjo quhet Thelbësore dhe kushton një tarifë mujore prej 3,75 $. Duke qenë paketa themelore, nuk do të vijë me grupin më të madh të veçorive, por për të filluar me një faqe të re të internetit, është më se e mjaftueshme:

 • Ju keni mbështetje për 1 faqe në internet.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk SSD.
 • Gjerësia e bandës është e shkallëzueshme për nevojat e faqes tuaj.
 • 10 bazat e të dhënave MySQL të disponueshme me 5 klientë FTP.
 • Mund të keni nënfusha të pakufizuara.
 • Ju gjithashtu merrni 1 GB ruajtje falas në Cloud.
 • Certificateertifikatë falas SSL e përfshirë nga Encrypt e Let.

Pavarësisht nga cili plan i hostit ju zgjidhni, qoftë VPS apo ndonjë lloj tjetër, përdorimi i mëposhtëm përfshin të gjitha: emri i domain falas për një vit të tërë (quhet Domain.com, apo jo?), Mjetet e marketingut për ta njoftuar më shpejt faqen tuaj, platformë falas për krijimin e faqeve të internetit, zgjidhje ecommerce dhe mbështetje të nivelit të lartë të klientit.

Filloni me Domain.com »

20. IXWebHosting

SHENIM: IXWebHosting u ble nga BlueHost

ixwebhosting-USA

IX Web Hosting

Kjo kompani është një nga më të vjetrat në industri me më shumë se gjysmë milioni faqet e internetit të organizuara në to. Këto ditë, ju do të gjeni IXWebHosting në faqen e internetit të Site5. Ata u zhvendosën atje plotësisht, kështu që ju nuk duhet të shqetësoni të kërkoni një faqe interneti të veçantë. Edhe kështu, a është ky shërbim mjaft i mirë sa duhet përmendur? Le të shohim!

Për dallim nga shumica e ofruesve të tjerë të pritjes në këtë artikull, kjo kompani ofron vetëm një pritje standarde në internet, mbajtjen e VPS-së dhe host të rishitësit. Për shumicën e njerëzve, kjo është më se e mjaftueshme. Por nëse zotëroni një faqe në internet që posaçërisht ka nevojë për një shërbim të dedikuar pritës, duhet të kërkoni një ofrues tjetër.

Megjithëse ata nuk ofrojnë një pritje të përkushtuar, ia vlen të përmendet shërbimi i thjeshtë standard i hostit që ata ofrojnë. Plani më i lirë vjen për 6.95 dollarë mujorë. Nuk është më e lira në mesin e konkurrentëve të tjerë, por ju merrni një veçori mjaft të mjaftueshme për të pritur në mënyrë të efektshme faqen tuaj te internetit:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk
 • Bandwidth i pakufizuar
 • Mbështet 1 faqe në internet
 • Rezervime falas (plus i madh)
 • Backstage (kjo është një ndërfaqe e vetme që ndihmon në menaxhimin e gjithçkaje që lidhet me llogarinë tuaj të pritjes)
 • Garanci kohore 99,9%
 • Garanci e kthimit të parave 45-ditore

Fatkeqësisht, nuk mund të paguani çdo muaj. Mimi që përmenda më lart është i vërtetë nëse paguani për 2 vjet përpara. Për 1 vit të vetëm, çmimi shkon në $ 8,95 çdo muaj.

Karakteristikat e ofruara nga kjo kompani janë mjaft të mira, por nëse doni një shërbim më të lirë, ju keni shumë të tjera për të zgjedhur.

Filloni me IX Web Hosting »

përfundim

Ne kemi marrë në 20 kompani pritjeje të gjitha nga Shtetet e Bashkuara. A do të kishit menduar se ka kaq shumë? Dhe as që i kam listuar të gjitha.

Unë mendoj se ju keni një shans mjaft të mirë për të gjetur një ofruesin që pret që i përshtatet nevojave dhe pëlqimeve tuaja. Ne kemi mbuluar shumë prej tyre që dalin me një gamë të gjerë shërbimesh, të tjerët me sasi të madhe burimesh në plane të caktuara, përsëri të tjerë me çmime të vogla të vogla.

Disa madje kanë çmime të ulëta, karakteristika të shkëlqyera dhe lloje të tjera shërbimesh të gatshme për blerje.

Për të bërë zgjedhjen e mirë, duhet të mendoni mirë për llojin e uebfaqes që dëshironi të keni dhe sa burime / karakteristika të nevojshme për të punuar siç duhet. Në këtë mënyrë, me siguri do të merrni vendimin e duhur.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector