5 mjetet më të mira për ndërtimin e dyqaneve online për të zgjedhur

mirë-online-dyqan-ndërtuesit-2019


Fillimi i uebfaqes tuaj me qëllimin për të shitur diçka mund të tingëllojë si një hap i madh dhe një shumë i ndërlikuar, por më besoni, nëse dëgjoni ato që duhet të them, do të jeni në gjendje ta bëni këtë në një kohë shumë të shkurtër dhe, më së shumti më e rëndësishmja, bëjeni mirë.

kompani
Pricemimi Nga
përpiqem

1ndërtues dyqani wix17,00 dollarë / muajFALAS
2ndërtues dyqanesh weebly8,00 dollarë / muajFALAS
3ndërtues dyqanesh vullnese15,00 dollarë / muajFALAS
4ndërtues dyqanesh të mëdha29,95 $ / muajFALAS
5ndërtues dyqan rrjetash12,99 $ / muajFALAS

Nëse keni një kompani dhe doni të zgjeroni biznesin tuaj në Internet dhe të mbuloni një treg më të madh, duhet të gjeni mjetin më të mirë për t’ju ndihmuar të ndërtoni dyqanin tuaj online ashtu si e parashikuat. Sigurisht, ekziston mundësia e punësimit të një profesionisti për ta bërë këtë për ju, por nëse nuk keni një buxhet të madh ose thjesht doni të kurseni para dhe të mësoni se si ta bëni këtë vetë, mundeni. Ju vetëm duhet të zgjidhni mjetin e duhur për ndërtuesin e dyqaneve për ju dhe mund të filloni në asnjë kohë. Sidoqoftë, para se të zgjidhni mjetin për ndërtuesin e dyqaneve që do të përdorni për të hartuar dyqanin tuaj online, duhet të mendoni me kujdes për nevojat dhe kërkesat tuaja. Kjo do të thotë që ju duhet të përqendroheni në gjëra të caktuara dhe t’i merrni parasysh të gjitha, në mënyrë që të zgjidhni mjetin më të mirë të ndërtuesve të dyqaneve për ju. Unë do t’ju ndihmoj me këtë dhe pastaj, do të flas për mjetet e mia të preferuara dhe, sipas mendimit tim, për mjetet më të mira të ndërtuesve të dyqaneve.

Si të zgjidhni një mjet ndërtues dyqanesh?

Zgjedhja e mjetit më të mirë për t’u përdorur kur hartoni faqen tuaj të internetit është i pari, por edhe hapi më i rëndësishëm që do të duhet të ndërmerrni nëse dëshironi të siguroheni që dyqani juaj online përfundon të jetë vizualisht tërheqës, por edhe tërheqës dhe efektiv. Pra, para se të filloni të hartoni faqen tuaj të internetit me ndonjë mjet, duhet të mendoni se çfarë ju nevojitet dhe çfarë ndërtuesi mund t’ju ofrojë ato gjëra.

Produkti juaj dhe Madhësia e aksioneve

Faktori i parë që duhet të merrni parasysh është natyra e produktit tuaj. Nëse po mendoni të krijoni një dyqan në internet, tashmë duhet të dini se çfarë lloj produkti keni ndërmend të shisni. Kjo do të ketë një ndikim të rëndësishëm në vendimin tuaj kur bëhet fjalë për ndërtuesin e dyqaneve që duhet të përdorni sepse disa platforma janë më të mira se të tjerët për shitjen e produkteve fizike, ndërsa të tjerët janë më të mirë për shitjen e produkteve digjitale.

Një tjetër gjë e rëndësishme për t’u marrë parasysh është madhësia e aksioneve. Nëse jeni duke shitur produkte fizike dhe keni një sasi të madhe të mallrave që dëshironi të shisni, duhet të gjeni një platformë që mund të plotësojë nevojat tuaja.

Buxheti dhe Pricemimi

Shtë shumë e rëndësishme të planifikoni buxhetin tuaj përpara nëse nuk doni të shpenzoni më shumë para sesa mund të përballoni. Edhe pse mund të mendoni se keni mjaftueshëm buxhet, duhet të merrni parasysh të gjitha shpenzimet e mundshme.

Sugjerimi im është të shikoni për mjetet dhe platformat e ndërtuesve të dyqaneve që marrin pagesa mujore dhe për të shmangur ata ndërtues që marrin një përqindje të shitjes tuaj. Mund të duket si një përqindje e vogël, por nëse zhvendosni shumë mallra, mund të arrijë në shumë. 

dizajni

Shikoni një mjet ndërtues dyqanesh që do t’ju lejojë më shumë lirinë dhe fleksibilitetin kur bëhet fjalë për dizajn. Mos harroni, është faqja juaj e internetit dhe ju ndoshta keni idenë e saktë se si dëshironi të duket dyqani juaj online. Krijimi i një dizajn tërheqës dhe vizualisht të këndshëm mund të ju ndihmojë vërtet me shitjet tuaja dhe gjithashtu mund të tërheqni klientë të rinj.

Funksionimi dhe Opsionet e Përshtatjes

Ju duhet të siguroheni që dyqani juaj në internet është plotësisht funksional dhe që të gjitha tiparet që dëshironi të përfshini punën si një bukuri. Gjeni platformën që do t’ju lejojë të personalizoni faqen tuaj te internetit aq sa dëshironi.

Shumica e mjeteve të ndërtuesve të dyqaneve përfshijnë funksionalitetin themelor themelor dhe kanë karakteristika të forta. Sidoqoftë, edhe pse kjo është jashtëzakonisht e rëndësishme, thjesht nuk është e mjaftueshme, veçanërisht nëse dyqani juaj funksionon shkëlqyeshëm dhe fillon të rritet. Në këtë rast, do t’ju duhet të shtoni disa karakteristika të reja për të zgjeruar biznesin tuaj dhe kjo është arsyeja pse opsionet e personalizimit janë të rëndësishme.

Shpresoj që tani të kuptoni se cilat janë disa nga gjërat e rëndësishme për të cilat duhet të përqendroheni kur të zgjidhni mjetin tuaj për ndërtuesin e dyqaneve në internet. Sidoqoftë, ka shumë mundësi atje dhe zgjedhja më e mirë nuk është e lehtë edhe nëse e dini atë që ju nevojitet. Kjo është arsyeja pse unë kam zgjedhur 5 mjete ndërtuese dyqanesh që unë personalisht mendoj se janë më të mirat dhe mund të trajtojnë pothuajse gjithçka që mund të hidhni në to.

Wix.com

Provojeni Tani falas »

wix com ndërtuesi më i mirë i dyqaneve në internet

Platforma e parë e ndërtimit të faqes në internet në listën tonë është gjithashtu një nga ato më të njohurat. Wix përdoret nga shumë kompani dhe nuk është vetëm një mjet ndërtues dyqanesh. Në fakt, përveç krijimit të një uebfaqe të eCommerce, është gjithashtu një platformë e shkëlqyeshme për fotografi, stilistë, muzikantë, etj..

Wshtë e lehtë për t’u përdorur?

Wix mund t’ju ofrojë mbi 500 shabllone të bukura, shumë prej tyre të krijuara posaçërisht për tregtinë elektronike. Shtë një platformë shumë e thjeshtë dhe e drejtpërdrejtë që konsiderohet të jetë një mjet i pastër ndërtues i dyqaneve tërheqëse dhe tërheqëse, që do të thotë se nuk duhet të dini si të kodoni ose keni përvojë të gjerë teknologjike për ta përdorur atë dhe për të krijuar një faqe interneti mahnitëse me të . Wix gjithashtu ju lejon të shesni mallra fizike dhe dixhitale, kështu që cilido qoftë biznesi juaj, përdorimi i Wix është zgjedhja e duhur.

Karakteristikat Wix.com

Wix është një nga platformat ndërtuese që ka një listë me të vërtetë mbresëlënëse dhe gjithëpërfshirëse. Për shembull, ju mund të përdorni galeritë e produkteve të tyre për të shfaqur siç duhet produktet tuaja dhe madje mund të krijoni një faqe produktesh për çdo produkt individual gjithashtu. Ndër veçoritë më të rëndësishme që Wix duhet të ofrojë, dizajni i personalizueshëm me shabllone eCommerce është më i rëndësishmi për ju nëse dëshironi të krijoni një dyqan në internet.

Një tjetër veçori e shkëlqyeshme që mund të përdorni është një krijues i kodit zbritje dhe mund të përfshini llogaritjet e transportit ose llogaritjet e taksave. Mund të aktivizoni njoftimet automatike të postës elektronike për klientët tuaj dhe mjetet e buletinit.

Nëse vendosni të dizajnoni dyqanin tuaj online duke përdorur Wix, do të jeni në gjendje t’i ofroni klientit tuaj 12 përpunues të ndryshëm pagese, duke përfshirë PayPal, Stripe dhe Square si disa nga më të njohurit. Gjithashtu, mbani në mend se Wix nuk ngarkon ndonjë tarifë të transaksionit, kështu që çdo fitim që ju bëni është i juaji për të mbajtur.

Wix ju lejon të krijoni një dyqan të përgjegjshëm celular dhe ju lejon të zgjidhni nga shumë aplikacione kur ndërtoni uebfaqen tuaj. Ka shumë aplikacione të tregtisë elektronike, marketingut dhe biznesit që mund t’ju ndihmojnë të krijoni një mjedis më tërheqës për klientët tuaj.

Weebly.com

Provojeni Tani falas »

mjet i ndërtuesit më të mirë të dyqaneve

Weebly është një tjetër mjet i mahnitshëm ndërtues i faqes në internet dhe është padyshim një nga ndërtuesit më të mirë të tërheqjes dhe rënies në dispozicion sot. Gjithashtu, është një nga ndërtuesit më të lehtë të dyqaneve. Ju nuk keni nevojë të mësoni se si të punoni me të, është gjithçka e drejtpërdrejtë dhe për shkak se është një ndërtues i shkëlqyeshëm i e-commerce, rreth 450,000 dyqane online janë aktualisht duke përdorur Weebly.

Shpejtësia e Weebly dhe Thjeshtësia

Meqenëse Weebly siguron strehimin për çdo faqe në internet që është ndërtuar në platformën e tyre, kjo u lejon atyre të ofrojnë shpejtësi më të shpejtë të ngarkesës për klientët e tyre. Gjithashtu, nuk do të duhet të shqetësoheni për sigurinë aq sa do me ndërtuesit e tjerë sepse Weebly kujdeset për sigurinë kundër spammers dhe hackers.

Kur bëhet fjalë për procesin e ndërtimit, do të keni mundësi të krijoni dyqanin tuaj online në pak minuta. Në shumë raste, ndërtuesit e faqeve të internetit tërhiqen dhe braktisin kërkimin e mësimit para se të krijoni uebfaqen tuaj ashtu si e keni parashikuar. Me Weebly, kjo është ndryshe dhe gjithçka funksionon ashtu siç do të prisni. Gjithashtu, dyqanet në internet të ndërtuara me Weebly janë miqësore me celularin dhe kanë dizajne të përgjegjshme.

Karakteristikat e Weebly.com

Kur bëhet fjalë për veçori që janë të rëndësishme për faqet e internetit të e-commerce, Weebly ka shumë për të ofruar. Prezantimi i produkteve është i mahnitshëm dhe Weebly ju lejon të krijoni një faqe produkti për çdo produkt të vetëm që dëshironi. Aty mund të shtoni imazhe të shumta, variacione të shumëfishta të produkteve, opsionin e shitjes, përshkrimin e produktit dhe butonat e ndarjes së mediave sociale, ndër të tjera.

Mund të shtoni një shportë blerjeje me një veçori shumë të dobishme dhe interesante – kur një person largohet nga dyqani juaj pa e plotësuar listën e shportave të blerjeve dhe duke kontrolluar, ata marrin një kujtesë në postat elektronike të tyre.

Ekzistojnë mundësi të shumta nga të cilat mund të zgjidhni kur bëhet fjalë për caktimin e transportit dhe taksave, por ato gjithashtu varen nga vendi ku bazohet biznesi juaj. Ju gjithashtu mund të shtoni kodet kupon, produktet e kartave të dhuratave dhe të gjurmoni se çfarë artikujsh keni në magazinë.

Kur bëhet fjalë për opsionet e pagesave, në krahasim me disa platforma të tjera të tregtisë elektronike Weebly nuk ofron aq mundësi. Ato ofrojnë 4 mundësi pagese (PayPal, Stripe, Square, dhe Authorize.net) të cilat janë më shumë se sa duhet dhe mbulojnë shumë tokë.

Volusion

Provojeni Tani falas »

volusion ndërtuesi më i mirë i dyqaneve në internet

Vëllimi është rritur shumë vitet e fundit dhe ai u bë një nga ofruesit më të popullarizuar të platformës eCommerce dhe mjetet ndërtuese të dyqaneve. Ka shumë përparësi që vijnë me përdorimin e kësaj platforme dhe nuk do të pendoheni për zgjedhjen tuaj nëse shkoni me Volusion për krijimin e faqes tuaj të internetit për tregti online. Isshtë një platformë e-tregtisë me bazë cloud, e cila ka të gjitha tiparet dhe funksionet më të rëndësishme që ju nevojiten për të zhvilluar dyqanin më të mirë të mundshëm në internet.

Softueri që Volusion ka ju lejon të krijoni dyqanin tuaj në internet pa shumë telashe dhe ai është shumë miqësor. Sidoqoftë, nuk është aq e lehtë për t’u përdorur si disa mjete të tjera ndërtuese, kështu që do të duhet të kaloni nëpërmes një udhëzuesi që mund të gjeni në pultin tuaj. Do të duhet të ndiqni udhëzimet nëse dëshironi të bëni dyqanin tuaj online ashtu si keni imagjinuar. Për shembull, nëse doni të krijoni një dyqan që do të shesë produkte dixhitale që mund të shkarkohen, do të duhet të kaloni procedurën me shumë hapa në mënyrë që ta vendosni atë.

Karakteristikat dhe Temat e Vullusit

Volusion ka shumë karakteristika të dobishme dhe integrimi me Amazon dhe eBay përfundimisht dallohet. Sidoqoftë, kjo është vetëm maja e ajsbergut. Për shembull, pasi të ndërtoni dyqanin tuaj online, do të jeni në gjendje të shtoni sa më shumë produkte siç dëshironi, pa ndonjë kufi. Ju gjithashtu mund të krijoni kartela dhuratash, kuponë për zbritje, marrëveshje ditore dhe shumë gjëra të tjera që do t’ju ndihmojnë të tërheqni klientë të rinj dhe t’i mbani ato që tashmë blejnë nga ju. Ju mund ta bëni të parën duke përdorur programe të ndryshme shpërblimi të besnikërisë, që është një tjetër veçori e shkëlqyeshme që vjen me përdorimin e Volusion.

Ka edhe shumë tema nga të cilat mund të zgjidhni nëse shkoni me këtë ndërtues të faqes në internet, por më duhet të theksoj se vetëm një pjesë e vogël e këtyre temave janë falas. Nga ana tjetër, nuk ka tarifa të transaksioneve që do të ndikojnë në fitimin tuaj.

Mbështetja e klientit Volusion

Një nga gjërat që e bëjnë Volusion të dallojë në mes të një konkurrencë kaq të ashpër është shërbimi i tyre ndaj klientëve. Ata ofrojnë mbështetje të vazhdueshme, në çdo kohë të ditës ose natës, dhe ju mund t’i kontaktoni ata përmes telefonit ose emailit. Ju gjithashtu mund të bisedoni me ta në bisedën online që ata kanë vendosur për klientët e tyre.

BigCommerce

Provojeni Tani falas »

bigcommerce ndërtuesi më i mirë i dyqaneve në internet

Me kaq shumë ndërtues dyqanesh atje, nuk është e thjeshtë të zgjedhësh më të mirën. Epo, BigCommerce definitivisht meriton një shans dhe pasi ta provova, sinqerisht mund të them që me siguri meriton një vend në listën time. Nëse e bëni këtë, nuk do të jeni i vetmi. Në fakt, më shumë se 100,000 dyqane online përdorin BigCommerce, e cila tani është një nga platformat më të njohura dhe më të shpejta të ndërtimit të faqeve të internetit në botë.

Lehtësia e përdorimit dhe shkallueshmëria e BigCommerce

Edhe pse ka shumë karakteristika dhe opsione nga të cilat mund të zgjidhni nëse përdorni BigCommerce, ai është akoma një ndërtues dyqanesh shumë i thjeshtë që nuk kërkon ndonjë njohuri apo ekspertizë teknologjike. Sigurisht, sepse ekzistojnë mundësi të shumta, për shembull ato që janë në vendosjen e taksave, ndonjëherë mund të ndjehesh i mbingarkuar.

Një avantazh tjetër i madh i BigCommerce është shkallëzueshmëria. Kjo do të thotë që ju mund të përdorni BigCommerce pavarësisht nga madhësia e dyqanit tuaj online. Gjithashtu, nëse biznesi juaj rritet shumë me kohën, gjithmonë mund të shkallëzoni dhe azhurnoni të gjitha tiparet që ndoshta nuk ju duheshin kur filluat të dilni.

BigCommerce nuk ofron një plan falas si disa krijues të tjerë dyqanesh, por ato ofrojnë një provë 15-ditore. Sigurisht, ata nuk paguajnë asnjë tarifë për transaksionet, gjë që është shumë e rëndësishme për njerëzit që sapo fillojnë.

Karakteristikat dhe Temat e BigCommerce

BigCommerce ju lejon të paraqisni produktet tuaja në kaq shumë detaje dhe gjithashtu mund të përdorni imazhe dhe video për të shfaqur produktet tuaja. Ekzistojnë edhe funksione të ndryshme të shportave që mund të përdorni dhe mundësi të ndryshme pagese (kartat e kreditit, PayPal, Autorizo.net, etj.).

Ju mund të shesni produkte fizike dhe dixhitale; mund të krijoni kuponë kupon, kartat e dhuratave, të përdorni cilësime të ndryshme të transportit, si dhe cilësime të taksave dhe të gjurmoni inventarin tuaj në një detaj të shkëlqyeshëm.

Një gjë që bie në sy me BigCommerce është fakti që ata ofrojnë një dyqan temash të palëve të treta. Disa nga ato tema janë falas, të tjerët janë premium dhe duhet të paguhen, por kjo ndërtues dyqanesh definitivisht ju jep zgjedhjen më të madhe dhe kaq shumë mundësi.

Webs.com

Provojeni Tani falas »

webs com mjet më i mirë ndërtues dyqanesh online

Webs.com është një nga krijuesit e qëndrueshëm të faqeve në internet që ka rreth e rrotull që nga viti 2001 dhe është rritur vazhdimisht, duke luftuar konkurrentët e rinj si Weebly dhe Wix dhe duke mbajtur me vete. Në fakt, mbi 55 milion faqet e internetit deri më tani janë krijuar me Webs dhe ajo është ende një nga mjetet më të njohura për ndërtuesit e dyqaneve.

A është Webs.com Lehtë për t’u përdorur?

Webs është një nga ndërtuesit më të thjeshtë të faqeve të internetit që mund të gjeni. Ata janë një mjet ndërtues WYSIWYG (Youfarë shihni se është ajo që ju merrni). Kjo do të thotë që ju të dizajnoni të gjithë sitin pikërisht përpara jush dhe ajo që shihni ndërsa ndërtoni në të vërtetë është e njëjta gjë që do të shfaqet pasi të keni mbaruar. Ju mund të zgjidhni midis faqeve normale dhe faqeve të specialitetit, por të dyja opsionet janë mjaft të lehta për t’u përdorur dhe kuptuar. Ju madje mund të kombinoni faqe normale dhe specialiteti, kështu që ka shumë fleksibilitet në dispozicionin tuaj kur ndërtoni dyqanin tuaj online me Webs.

Karakteristikat e Webs.com

Webs ju ofron të gjitha tiparet e nevojshme që çdo dyqan online mund të ketë nevojë, si futja e imazheve të produkteve, çmimet, përshkrimet. Mund të vendosni mundësi të ndryshme tatimore dhe të përdorni cilësime të ndryshme të transportit. Mund të krijoni versione të ndryshme produktesh (të njëjtin produkt me ngjyra të ndryshme, madhësi, etj.).

Ka edhe shumë widget që mund t’i shtoni në faqen tuaj të internetit që ju lejojnë të personalizoni më tej dyqanin tuaj online. Ju gjithashtu mund të zgjidhni pajisje shtesë të palëve të treta nëse mendoni se mund të përfitoni prej tyre shtesë.

Alsoshtë gjithashtu një ndërtues faqesh miqësor dhe i përgjegjshëm plotësisht i lëvizshëm që ju lejon të ndani faqen tuaj në rrjete të ndryshme sociale. Ekzistojnë gjithashtu shumë mjete SEO që mund t’ju ndihmojnë të zgjedhni uebfaqen tuaj për Google dhe motorët e tjerë të kërkimit. Kur bëhet fjalë për opsionet e pagesave, mund të përdorni PayPal dhe Google Checkout. Sidoqoftë, nëse vendosni të integroni dyqanin tuaj Etsy në faqen e internetit, mund të përdorni më shumë mundësi pagese.

përfundim

Siç kemi thënë tashmë në lypje, zgjedhja e mjetit të duhur për ndërtuesin e dyqaneve është një nga hapat më të rëndësishëm që do të duhet të ndërmerrni për të zgjeruar biznesin tuaj në tregun e pakufizuar që është Interneti. Krijimi i një dyqani në internet nuk është i lehtë, por nëse e dini se çfarë keni nevojë dhe çfarë të kërkoni, nuk është e nevojshme të jetë e vështirë.

Shpresoj që këshillat e mia mund t’ju ndihmojnë të gjeni mjetin më të mirë të mundshëm për ndërtuesin e dyqaneve, i cili do të jetë në gjendje të plotësojë nevojat tuaja dhe kështu t’ju ndihmojë të përmirësoni biznesin tuaj më shumë seçë është e mundur. Shkuarja me një nga këto 5 mjetet e ndërtuesit të dyqaneve për të cilat kam folur në këtë artikull është një zgjedhje e zgjuar.
Imazhi i veçuar: Dizenjuar nga Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map