5 mjetet më të mira për ndërtuesin e faqeve në internet për fillestarët

mirë-website-ndërtuesit-2019


Në mënyrë që të filloni një biznes ose thjesht dëgjoni zërin tuaj në Internet, një prani e mediave sociale shpesh nuk është pothuajse e mjaftueshme për ta arritur atë. Dhe, megjithëse platformat e mediave sociale si Facebook, Twitter, Pinterest dhe të tjerët janë një mënyrë e shkëlqyeshme për t’u lidhur dhe për të krijuar një audiencë; nëse doni një prani të vërtetë dhe të rëndësishme në internet, do t’ju duhet të ndërtoni faqen tuaj të internetit në një pikë.

Këto janë 5 krijuesit më të mirë të faqeve të internetit që ju rekomandojmë:

kompani
Pricemimi Nga
përpiqem

1ndërtues falas i faqes wix.com$ 5,00 / muajFALAS
2ndërtues faqen e internetit weebly.com falas8,00 dollarë / muajFALAS
3gjykim falas në internetbuilder.com$ 5,99 / muajFALAS
4ndërtues i faqes webs.com falas$ 5,99 / muajFALAS
51and1 mywebsite6,99 $ / muajKthim parash 30-ditore

Avantazhi kryesor i krijimit dhe administrimit të faqes suaj të internetit është se ju do të keni një kontroll absolut dhe total mbi mënyrën se si po shfaqet përmbajtja juaj, si dhe dizajnin vizual dhe prezantimin për faqen tuaj të internetit. Ky është ndoshta hapi më i rëndësishëm nëse doni të ndërtoni besueshmëri dhe besueshmëri me audiencën tuaj, pavarësisht nëse jeni thjesht një bloger, një markë personale, organizatë ose biznes.

Me përmirësimet e mëdha dhe përparimet teknologjike që sfera e Internetit ka menaxhuar gjatë disa viteve të kaluara, procesi i pritjes, ngritjes dhe administrimit të faqes suaj personale nuk ka qenë kurrë më i lehtë dhe më i thjeshtë. Do të keni mundësi të përdorni disa nga mjetet, tiparet dhe opsionet e fuqishme, jo vetëm që me lehtësi dhe shpejt të ndërtoni faqen tuaj të internetit nga e para, por edhe të rrisni shumë funksionalitetin dhe estetikën e faqes suaj të internetit..

Kjo është ajo ku mjetet e krijuesit të faqes në internet hyjnë në lojë. Për ata pronarë që janë aspirues të faqeve të internetit që nuk kanë njohuri ose përvojë paraprake të kodifikimit, disa detyra që lidhen me krijimin dhe menaxhimin e faqes në internet mund të duken të ndërlikuara dhe të vështira. Mjetet e krijuesit të faqes së internetit ju ndihmojnë të përfitoni nga të gjitha tiparet e ofruara dhe t’ju lejojnë të hartoni faqen tuaj sipas zgjedhjeve dhe opsioneve që do të keni në dispozicionin tuaj. Kjo është e mundur me një ndërfaqe të lehtë për t’u përdorur dhe të dobishme dhe karakteristika të krijuara posaçërisht që e bëjnë tërë procesin shumë të lehtë dhe të shpejtë.

Si të zgjidhni mjetin më të mirë të ndërtuesit të faqes në internet

Në të kaluarën, vendosja e uebfaqes tuaj nga e para zakonisht kërkohej ose të paguani dikë që ta bëjë atë për ju ose të ketë njohuri ose përvojë të gjerë kur punoni me HTML, PHP, JavaScript, njohuri për mënyrën sesi funksionojnë serverët, si dhe përvoja me ueb të ndryshëm shërbime pritëse Mjetet e krijuesit të faqes në internet ofrojnë pothuajse të gjitha këto shërbime falas.

Nëse po filloni një uebfaqe për biznesin tuaj është absolutisht e rëndësishme të zgjidhni një mjet ndërtues faqesh në internet që ka shumë karakteristika, mjete dhe mundësi të marketingut në internet. Këto janë me të vërtetë të rëndësishme kur bëhet fjalë për rritjen e përfitimit të faqes suaj të internetit përmes përdorimit të lidhjeve mbrapa, karrocave për blerje, dyqaneve në internet dhe opsioneve të tjera të dobishme për të fituar para nga faqja juaj e internetit.

Meqenëse jeni të interesuar të përdorni një mjet ndërtues faqesh në internet në mënyrë që t’ju ndihmojnë të krijoni uebfaqen tuaj, do të dëshironi që mjeti krijues i faqes së internetit të ketë një ndërfaqe përdoruesi shumë të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur. Kjo është arsyeja pse ju duhet të jeni të kujdesshëm për të zgjedhur mjetin e krijuesit të faqes në internet që përdor një ndërfaqe zvarritëse e cila do t’ju lejojë të ndërtoni faqen tuaj të internetit nga e para me lehtësi dhe shpejt.

Disa veçori dhe shërbime shtesë që janë shumë të dobishme për faqen tuaj të internetit janë gjëra të tilla si butonat e ndërveprimit në mediat sociale si butoni i aksionit, bloget, dhe format e kontaktit, galeritë, si dhe video dhe media player të tjerë. Nëse dëshironi, mund të zgjidhni të përdorni një mjet ndërtues të faqes në internet që lejon fjalëkalimin që mbron përmbajtje të caktuar në faqen tuaj të internetit, i cili është i dobishëm kur vendosni paketat e pajtimeve për faqen tuaj..

Një tjetër element kryesor që duhet të merrni parasysh janë modelet. Një mjet i shkëlqyeshëm për krijimin e faqeve të internetit gjithmonë duhet t’ju ofrojë një numër shumë të madh modelesh të ndryshme që mund të përshtaten me nevojat e faqes tuaj të internetit. Mundohuni të zgjidhni një mjet ndërtues faqesh në internet që ofron shabllone të synuar bazuar në disa nga niches më të njohura të faqes në internet.

Do pronar serioz i faqes që dëshiron që një faqe në internet të rritet dhe të jetë e suksesshme duhet ta bëjë atë përparësinë absolute për t’u siguruar që faqja e internetit është e dizajnuar mirë dhe e përputhshme me shfletimin celular. Një përqindje shumë e madhe e të gjithë trafikut të internetit në ditët e sotme vjen nga telefonat mobil dhe pajisjet e tjera handheld. Nëse faqja juaj e internetit nuk ka një dizajn të përgjegjshëm miqësor me celularin, mund të humbni shumë nga trafiku dhe klientët e mundshëm.

Fotografitë, galeritë dhe media të tjera janë një mënyrë shumë e bukur dhe e këndshme për të shfaqur përmbajtjen në faqen tuaj të internetit. Ju duhet të siguroheni që mjeti krijues i faqes në internet që ju zgjidhni të përdorni për faqen tuaj të internetit ofron një shkallë të gjerë opsionesh dhe karakteristikash të ekranit të fotografive, video dhe galerive. Dhe nëse mjeti i krijuesit të uebfaqes ju siguron mjete redaktimi, në mënyrë që të mundni lehtë dhe plotësisht të korrni, copëtoni dhe shtoni filtra në fotografitë dhe galeritë tuaja, kjo është edhe më mirë.

Ndërveprimi i mediave sociale nuk duhet të nënvlerësohet kurrë. Ju mund të lidheni me një audiencë shumë të madhe duke përfituar nga disa nga shumë karakteristika të rrjeteve të mediave sociale dhe opsionet që duhet të ofrojnë mjetet e krijuesit të faqes së internetit. Ju mund të vendosni butona në mënyrë që njerëzit të mund të ndajnë përmbajtjen tuaj në platforma të ndryshme të mediave sociale, si dhe të vendosni butona për pëlqimet në Facebook dhe Twitter të mëposhtëm. Tani që të jeni informuar për gjërat më të rëndësishme për të cilat duhet të keni kujdes kur zgjidhni cilin mjet ndërtues të faqes në internet për të përdorur, le të shkojmë përpara dhe të rishikojmë disa nga mjetet më të mira të krijuesve të faqeve të internetit të disponueshme në treg.

Wix.com

Provojeni Tani falas »

ndërtues wix në internet

Gjëja më mbresëlënëse në lidhje me mjetin ndërtues të faqes në internet Wix.com është aftësia e saj për ta bërë krijimin e faqes në internet të duket shumë e lehtë dhe e thjeshtë. Shtë i pajisur me ndërfaqet më intuitive dhe të lehtë për t’u përdorur që kemi parë ndonjëherë, si dhe mundësuar me disa veçori, opsione dhe shërbime shumë të fuqishme dhe të lëmuara. Wix gjithashtu ju siguron mundësinë e përdorimit të tonit të mjeteve të palëve të treta që mund t’i përdorni për të rritur funksionalitetin e faqes tuaj të internetit.

Disa nga karakteristikat më të rëndësishme të paraqitjes që duhet të ofrojë mjeti krijues i faqes Wix janë animacionet e titullit, integrimi i aplikacioneve celular, ruajtja e pakufizuar në internet për faqen tuaj të internetit, prejardhje video të ftohta dhe moderne dhe shumë më tepër. Ekzistojnë gjithashtu një ton karakteristikash të ndryshme të blogerisë, si dhe veçori të tregtisë elektronike që mund t’ju ndihmojnë të fitoni para nga përmbajtja në faqen tuaj të internetit..

Shumica e shërbimeve dhe tipareve që mjeti i krijuesit të faqes Wix ofron një plotësisht falas, por duke pasur parasysh tiparet dhe mjetet e përparuara për të cilat duhet të paguani janë në dispozicion me një çmim shumë të përballueshëm dhe miqësor me buxhetin. Dhe duke marrë parasysh të gjitha opsionet dhe mjetet e mahnitshme që Wix duhet t’ju ofrojë, çmimi do të jetë një investim shumë i mençur.

Modelet që duhet të ofrojë ky mjet premium ndërtues i faqeve në internet janë të gjitha shumë moderne dhe të dizajnuara mirë. Ndërfaqja e lehtë për t’u përdorur dhe tërheqëse e mjetit ndërtues të faqes në internet Wix ju lejon të shtoni dhe modifikoni me lehtësi elementet e faqes në internet, si dhe të përdorni dhe personalizoni tekstin, widget-et e mediave sociale, butonat, format dhe të gjitha elementet e tjera.

Opsionet e modifikimit dhe të personalizimit janë pothuajse të pafundme. Ju do të jeni në gjendje të modifikoni, shkulni dhe ndryshoni pothuajse çdo aspekt të faqes tuaj. Ju mund të ndryshoni sende si numri i kolonave në faqe, madhësia e atyre kolonave si dhe të ndryshoni mënyrën e rreshtimit të tyre. Ju mund të vendosni me lehtësi dhe shpejt një hierarki shumë kompakte lundrimi duke thjesht zvarritur dhe hedhur faqe të reja përreth.

Përveç të gjitha këtyre karakteristikave të mahnitshme, Wix gjithashtu ofron shumë mundësi dhe mundësi për marketing në internet, fitim parash në internet, bloge, foto, video dhe media të tjera dhe shumë më tepër. Nëse jeni duke kërkuar një mjet të thjeshtë dhe të lehtë për t’u përdorur për shumë përdorues të faqes në internet, Wix është padyshim një nga opsionet më të mira të disponueshme në treg.

Weebly.com

Provojeni Tani falas »

ndërtues weebly faqen e internetit

Mjeti ndërtues i uebfaqes Weebly është një shërbim shumë i fuqishëm, intuitiv dhe i lehtë për t’u përdorur që ju lejon të krijoni uebfaqe të bukura dhe tërheqëse pa pasur nevojë për njohuri ose përvojë në kodifikim. Të gjitha temat dhe shabllonet që janë në dispozicion me Weebly janë shumë tërheqëse dhe plotësisht të përgjegjshme kur shfletohen nga telefonat mobil, laptopët dhe pajisjet e tjera.

Ky mjet i shkëlqyeshëm për krijimin e faqeve të internetit është duke u shtuar dhe përmirësuar vazhdimisht duke azhurnuar vazhdimisht ndërfaqen e redaktorit, duke arritur integrim më të mirë për tregtinë elektronike, si dhe duke përmirësuar aftësitë për marketing online dhe bashkëveprim në median sociale. Temat dhe modelet e reja gjithashtu shtohen rregullisht me veçori të reja dhe tërheqëse si prejardhje video dhe seksione të personalizuara të faqeve.

Një nga avantazhet më të mëdha për të përdorur Weebly si mjetin tuaj për krijimin e faqeve të internetit është se ju lejon të ndryshoni temën e shabllonit të faqes tuaj, pa pasur nevojë të rindërtoni plotësisht faqen tuaj. Ndërfaqja e redaktorit është me të vërtetë e lehtë për t’u përdorur dhe miqësore për fillestarët duke ju lejuar të ndërtoni me shpejtësi dhe lehtësi faqen e internetit që dëshironi duke thjesht zvarritur dhe hedhur elementë të ndryshëm në faqen tuaj.

Qendra e aplikimit që duhet të ofrojë mjeti ndërtues i faqes Weebly është e mbushur me një numër të madh widgetesh të ndryshme të fuqishme dhe të dobishme të palëve të treta. Ju mund t’i përdorni këto pajisje për të përmirësuar në mënyrë drastike pamjen e faqes tuaj, për të përmirësuar mënyrën e shfaqjes së përmbajtjes tuaj si dhe për të rritur funksionalitetin e faqes tuaj. Importantshtë e rëndësishme të theksohet megjithatë, disa nga widget-et janë në dispozicion falas ndërsa disa kërkojnë një tarifë shumë të vogël në mënyrë që të përdoren.

Pronarët e faqeve të internetit që vendosin të përdorin tiparet premium të Weebly, kanë qasje në një numër të madh mjetesh dhe veçorish shumë të fuqishme për tregtinë elektronike dhe marketing në internet. Këto karakteristika ju lejojnë të lidhni drejtpërdrejt produkte nga disa nga vendet më të mëdha të tregut të Internetit, si dhe t’ju lejojnë të merrni pagesa nga platformat më të mëdha të bankave në internet, si PayPal dhe të tjerët. Ekzistojnë gjithashtu aftësi dhe mbështetje për AdSense si dhe optimizim të motorit të kërkimit.

WebsiteBuilder.com

Provojeni Tani falas »

free site për krijimin e faqeve në internet

WebsiteBuilder është një nga mjetet më fleksibël dhe shumë qëllimesh për krijimin e faqeve në internet në dispozicion në treg. Një nga gjërat që janë shumë mbresëlënëse në lidhje me këtë mjet të veçantë për krijimin e faqeve të internetit është se ofron mijëra shabllone, tema dhe faqe të ndryshme unike. Ju mund të jeni të sigurt se çfarëdo që të jetë faqja juaj e internetit dhe ngrohtë, Webfaqja e internetit do të ketë një model gati për nevojat tuaja.

Templatedo shabllon i vetëm është i disponueshëm me këtë mjet ndërtues faqesh në internet është ndërtuar posaçërisht për përdoruesit e lëvizshëm. Modelet janë plotësisht të përgjegjshme, retina të gatshme dhe do të duken dhe performojnë në mënyrë të përsosur kur shfletohen nga të gjitha llojet e telefonave celularë të ndryshëm dhe pajisjeve të tjera. Një tjetër gjë e shkëlqyeshme në lidhje me këtë mjet të veçantë për ndërtuesin e faqes në internet është aftësia për të ngritur me lehtësi dhe shpejt një faqe në blog dhe ta mirëmbani atë në faqen tuaj të internetit.

Ueb-faqja që u ofrohet të gjithë përdoruesve të InternetBuilder është shumë e besueshme dhe e sigurt. Ju gjithashtu mund të përdorni fushën e lirë të klientëve në mënyrë që të bëni faqen tuaj të internetit të dallohet edhe më shumë nga konkurrenca. Një aspekt tjetër shumë i rëndësishëm që përdor ky mjet i shkëlqyeshëm për ndërtuesit e faqeve është integrimi i mediave sociale. Ka mijëra karakteristika dhe opsione të ndryshme në dispozicion për të lidhur faqen tuaj në internet me audiencën tuaj të mediave sociale.

Duke përdorur disa nga primet e-tregtisë elektronike dhe mjetet dhe veçoritë e marketingut në internet, ju mund të vendosni shumë lehtë dhe shpejt vendosni dyqanin tuaj online dhe karrocat për të fituar para në mënyrë të efektshme. Të gjithë faqet e internetit që janë krijuar me mjetin e krijuesit të faqes në internetBuilder do të optimizohen motori i kërkimit në mënyrë që të indeksohen dhe renditen nga motorët e kërkimit në maksimumin e aftësive të tyre.

Webs.com

Provojeni Tani falas »

ndërtues faqesh në internet

Webs është një nga mjetet më të vjetra dhe më të besueshme për krijimin e faqeve të internetit në dispozicion në treg. Ajo ofron një gamë mbresëlënëse të veçorive dhe opsioneve falas, si dhe disa veçori të përparuara të primit për pagimin e klientëve, siç është aftësia e shkëlqyeshme për të personalizuar plotësisht versionin celular të faqes tuaj. Websitedo uebsajt i vetëm i krijuar me mjetin ndërtues të faqes së internetit Webs është i garantuar të jetë plotësisht i përgjegjshëm për përdoruesit e lëvizshëm.

Një nga gjërat që do të vini re në lidhje me Webs është numri i madh i modeleve specifike që janë në dispozicion për të gjithë përdoruesit. Ekzistojnë mijëra modele specifike për aplikim, modele specifike të ngrohtë dhe shumë më tepër. Një aspekt veçanërisht i dobishëm i këtij mjeti ndërtues të faqes në internet është numri i madh i modeleve kategorikë për faqet e internetit të biznesit.

Ju mund të zgjidhni të krijoni një faqe interneti plotësisht të lirë nga e para; megjithatë, tiparet që janë në dispozicion për klientët që nuk paguajnë janë mjaft të kufizuara. Në rast se dëshironi të përfitoni plotësisht nga ajo që duhet të ofrojë mjeti ndërtues i uebsajtit Webs, mund të paguani për disa nga paketat e lira të faqeve premium në dispozicion..

Ndërfaqja zvarritëse e këtij krijuesi të faqes është mjaft unike në një mënyrë të mirë. Ju mund të gjeni shpejt elementët e saktë të faqeve dhe butonat që dëshironi të integroni në faqen tuaj duke lundruar nëpër kategoritë e disponueshme në çdo kohë në ndërfaqe. Pas kësaj, është një detyrë e thjeshtë të tërhiqni dhe hedhni elementë në mënyrë që të vendosni lehtë faqen tuaj të internetit së bashku.

1&1 MyWebsite

Provoje tani “

Ndërtues i faqes 1and1

1&1 MyWebsite është mjeti përfundimtar për krijimin e faqeve në internet që do të rishikojë për ju. Ajo ofron disa karakteristika shumë mbresëlënëse të tilla si një numër i pakufizuar faqesh për faqen tuaj të internetit, si dhe një koleksion i madh i fotografive dhe galerive të aksioneve që mund të përdorni dhe tonet e pajisjeve të ndryshme të palëve të treta që mund të rrisin funksionalitetin dhe bukurinë e faqes tuaj..

Shërbimet premium të këtij mjeti të shkëlqyeshëm ndërtuesish në internet janë shumë të lira dhe duhet të shfrytëzohen. Të gjitha faqet që do të krijohen me ndihmën e këtij mjeti krijues të faqes në internet do të jenë plotësisht të përgjegjshme dhe do të duken të shkëlqyera dhe do të performojnë mirë në të gjitha llojet e telefonave celularë të ndryshëm dhe pajisjeve të tjera.

Një tipar shumë i dobishëm dhe unik që 1&1 MyWebsite u ofron klientëve të saj mundësinë për të jetuar modele paraprake për të parë se si do të duken ata në telefonat mobil përpara se të aplikoni shabllonin në faqen tuaj të internetit. Pas zgjedhjes së modelit të zgjedhjes suaj, mund të përdorni ndërtuesin e faqes në internet shumë intuitiv dhe shumë të fuqishëm tërheqës dhe rënie, në mënyrë që të shtoni ose modifikoni elemente në faqet tuaja. Mjet krijues i faqes në internet që 1&1 MyWebsite përdor është një nga më të mirat që kemi parë në treg.

Ekzistojnë gjithashtu disa veçori të shkëlqyera që janë të lidhura me foto, video dhe media të tjera. Ju do të keni mundësinë të ngarkoni me shumicë shumë imazhe, t’i ruani ato në dosje me porosi, si dhe t’i ndryshoni ato. Ju gjithashtu mund të merrni krijues të vërtetë duke vendosur galeri të bukura dhe tërheqëse me rrjete ose slideshow me porosi. Ju gjithashtu mund të shtoni me shpejtësi dhe lehtësi informacione për të gjitha mediat tuaja, si titrat, teksti dhe lidhjet.

përfundim

Mjetet për ndërtimin e faqes në internet janë një mënyrë shumë e efektshme dhe e lirë për t’ju ndihmuar të krijoni faqen tuaj të internetit nga e para në pak minuta. Ju mund të krijoni me shpejtësi dhe lehtësi faqe interneti profesionale me tonelata të dobishme, opsione të fitimit të faqes në internet dhe rrjete të mediave sociale. Përdorimi i këtij mjeti krijues të faqes në internet me siguri do t’ju ndihmojë të kurseni ditë, ndoshta edhe javë dhe ton të holla që do të kishit humbur ndryshe duke provuar të krijoni faqen tuaj të internetit vetë.

Shpresojmë që ky artikull të ju ndihmojë të mësoni të identifikoni dhe matni aspektet dhe veçoritë më të rëndësishme që duhet të merrni parasysh kur zgjidhni mjetin më të mirë të krijuesit të faqes në internet për ju. Ne gjithashtu kopjuam dhe rishikuam disa nga mjetet më të mira të krijuesve të faqeve në internet në dispozicion në treg dhe ju garantojmë që nuk do të bëni ndonjë gabim nëse vendosni të përdorni një nga këto pesë që kemi përmendur.

Imazhi nga Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map