5 Ndërtuesit më të mirë të faqeve në internet për fillestarët

mirë-pa-website-ndërtuesit-2019


Nëse doni të ndërtoni një faqe në internet, askush nuk do t’ju tregojë se duhet të mësoni kodimin. Edhe dikush pa ndonjë njohuri për kodim mund të ndërtojë një faqe në internet mjaft të mirë. Disa karakteristika dhe modele të projektimit kërkojnë njohuri të gjerë të kodimit për tu zbatuar, përmirësuar dhe optimizuar. Por nëse një uebsajt i thjeshtë dhe disa funksionalitete themelore janë gjithçka që dëshironi, atëherë mund ta ndërtoni vetë me përdorimin e një ndërtuesi të faqes në internet.

Ndërtuesit e faqes në internet ju lejojnë të ndërtoni faqe interneti pa pasur nevojë të bëni ndonjë nga kodimi. Vetëm duke përdorur mjete tërheqëse dhe tërheqëse brenda një redaktori “ajo që shihni është ajo që merrni”, thjesht mund të bashkoni një faqe në internet mjaft të mahnitshme..

Ndërtuesit e tillë të uebfaqeve janë krijuar për të qenë jashtëzakonisht të lehtë për t’u përdorur, kështu që ju mund të merrni varjen e tyre nëse dini se si të përdorni një mi dhe tastierë. Thjesht tërhiqni elemente të caktuara, ikona, butona, banderola, imazhe e kështu me radhë dhe kompozoni uebfaqen tuaj ashtu si do të pikturoni një foto në një kanavacë.

Me disa Sisteme të Menaxhimit të Përmbajtjes, madje nuk duhet të bëni shumë. Ju thjesht mund të përdorni një shabllon për të krijuar modelin që dëshironi. Duke folur për të cilat, ne dallojmë dy lloje të krijuesve të faqeve të internetit, ato që punojnë në internet dhe ato që funksionojnë jashtë linje.

Ndërtuesit e linjësve offline dhe në internet

Megjithëse fokusi ynë kryesor këtu do të jetë tek ndërtuesit e faqeve në internet, është e dobishme të dini gjithashtu për ndërtuesit e faqeve në internet, gjithashtu.

Ndërtuesit e faqeve në internet

Ndërtuesit offline janë softuer ndërtimi në internet që duhet të shkarkoni dhe instaloni në PC tuaj. Do uebfaqe që krijoni do të ruhet në disqet e kompjuterit tuaj dhe do të duhet të ngarkohet pasi faqja juaj e internetit të jetë e gatshme të shkojë.

Ju nuk duhet të keni një lidhje interneti për të punuar me këta ndërtues, thjesht duhet ta keni atë kur të ngarkoni faqen tuaj dhe kjo është ajo. Ata gjithashtu nuk kërkojnë aftësi teknike ose përvojë të kodimit për ju që t’i bëni ata të punojnë. Por do të duhet të paguani për një shërbim të mbajtjes në internet, sepse ata zakonisht nuk ofrojnë një të tillë.

Përparësitë

 • Ju keni shumë më shumë fleksibilitet në pritjen e faqes tuaj
 • Ju mund të punoni në faqen tuaj edhe kur nuk jeni në linjë
 • Ata nuk janë aq të besueshëm sa ofruesit e shërbimeve online
 • Ata nuk preken nga shpejtësia juaj e internetit

Ndërtuesit e faqeve në internet

Para se të hyj në detaje, ju lutemi merrni parasysh listën e mëposhtme të 5 ndërtuesve më të mirë të faqeve në internet që mund të përdorni falas:

kompani
Planet Premium Nga
përpiqem

1ndërtues faqen e internetit weebly.com falas4,00 dollarë / muajFALAS
2ndërtues falas i faqes wix.com$ 5,00 / muajFALAS
3gjykim falas në internetbuilder.com$ 5,38 / muajFALAS
4ndërtues falas i faqes mozello$ 7,00 / muajFALAS
5dudamobile7.13 $ / muajFALAS

Zakonisht, ndërtuesit e faqeve në internet mund të përdoren vetëm me një lidhje interneti, siç sugjeron emri. Ata punojnë në serverin e një ofruesi dhe ju mund t’i përdorni përmes dritares së shfletuesit tuaj (Firefox, Chrome ose Safari). Një shumë e shërbimeve të krijuesit të faqes në internet gjithashtu ofrojnë mbajtje në internet për faqen tuaj, kështu që gjithçka që duhet të bëni është të ndërtoni faqen tuaj dhe ta shijoni atë.

Shumica e krijuesve të faqeve në internet vijnë me mijëra shabllone të bëra paraprakisht, që vijnë me elementë të ndryshëm dhe përmbajtje të ndërtuara tashmë në to. E tëra çfarë duhet të bësh është paksa e personalizimit dhe do të kesh vetë një uebfaqe!

Përparësitë

 • Shumë prej krijuesve të faqeve në internet janë plotësisht falas
 • Ju nuk duhet të instaloni asgjë
 • Ju nuk keni pse të blini ndonjë softuer
 • Ju mund të punoni në faqen tuaj të internetit nga distanca, nga çdo kompjuter
 • Nuk është e nevojshme të azhurnoni programin
 • Ndërtuesit Online ofrojnë shërbime të mbajtjes në internet gjithashtu

Edhe pse krijuesit e faqeve në internet janë gjithashtu të shkëlqyera, ne preferojmë të përdorim shërbime në internet, sepse ato janë shumë më të mira dhe ofrojnë më shumë përfitime.

Ndërtuesit më të mirë në internet falas

Këta janë 5 krijuesit e faqeve të lira të internetit që i bëjnë gjërat seriozisht gjithëpërfshirëse për fillestarët, kjo është arsyeja pse ne i kemi pëlqyer ata më shumë.

Weebly

Provojeni Tani falas »

ndërtues falas i faqes në internet

Weebly ka qenë rreth e rrotull për mjaft kohë dhe ka dëshmuar të jetë një nga markat me rritje më të shpejtë midis krijuesve të faqeve të internetit. Weebly është një program gjithëpërfshirës që u siguron përdoruesve të saj gjithçka që u nevojitet për të ngritur dhe funksionuar faqen e tyre. Ai lejon përdoruesit të ndërtojnë dhe menaxhojnë tërë faqen e tyre në një platformë të vetme. Ju gjithashtu mund të shfrytëzoni aftësitë e tij të shkëlqyera në marketing. Të gjitha këto do të trajtoheshin veçmas në shumicën e rasteve, por Weebly i bëri gjërat tepër të përshtatshme.

Elementdo element i projektimit dhe funksionaliteti brenda Weebly funksionon me të vërtetë me efikasitet. Ata krijojnë një sistem shumë të thjeshtë tërheqje dhe rënie. Ky krijues i faqes në internet mund të shkojë kokë më kokë me platforma të mëdha të tilla si WordPress dhe Wix.

Weebly është jashtëzakonisht popullor dhe ka krijuar më shumë se 40 milion faqe në internet, kështu që ka shumë për të. Le të shohim se si mund ta përdorni!

plani weebly free

Mund të krijoni një faqe në internet me 10 faqe me 500 MB hapësirë ​​plotësisht të lirë. Por faqja juaj do të shfaqë reklama Weebly, por është akoma një ofertë vërtet bujare.

Nëse ju pëlqen platforma dhe doni të merrni më shumë prej saj, mund të filloni të përdorni paketën e Starter të Weebly për $ 8 në muaj. Ai do të heq markën dhe reklamat nga faqja e internetit tuaj, do t’ju ofrojë hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje dhe do të merrni gjithashtu emrin tuaj të domain. Nëse doni të ndërtoni një dyqan në internet, mund ta bëni këtë, por vetëm me 10 produkte, i cili nuk është aq bujar sa pjesa tjetër e ofertës. Nëse dëshironi të përdorni faqen tuaj të internetit vetëm për shfaqjen e përmbajtjes për vizitorët tuaj, mund të përdorni Planin e Përmbajtjes për vetëm 4 dollarë në muaj.

Versioni falas i Weebly është mjaft i kufizuar dhe ka shumë elementë “premium” që duhet të paguani për t’u përdorur. Por jeni shumë më mirë të përdorni Weebly, sesa të punësoni një programues. Ju mund të krijoni faqen tuaj të internetit dhe ta merrni atë dhe të kandidojë për disa dollarë, ndërsa punësimi i një zhvilluesi do të kushtonte qindra.

Uebfaqja juaj do të jetë miqësore me celularin, megjithëse është e rëndësishme të përmendni se nuk mund të bëni shumë redaktime në versionin celular.

Weebly është absolutisht i përsosur për ata njerëz jo-teknologjikë dhe do t’ju shërbejë atyre mirë përmes çdo detyre të përfshirë në ndërtimin dhe menaxhimin e një faqe në internet.

Wix

Provojeni Tani falas »

ndërtues wix falas

Wix është gjithashtu një nga lojtarët më të njohur në mesin e krijuesve të faqeve të internetit, pasi aktualisht ata po presin më shumë se 90 milion faqe interneti. Ato ofrojnë disa paraqitje me pamje shumë mbresëlënëse dhe vizuale, të cilat janë të shkëlqyera për restorantet, bizneset e vogla, profesionistët, profesionistët e pavarur, fotografë etj. Secila nga uebfaqet është optimizuar për pajisjet celulare.

Ndërtimi i faqeve në internet, redaktimi i imazheve ose shtimi i një blog mund të bëhet me disa klikime. Shtë njësoj si të përdorni Word ose ndonjë program tjetër të redaktimit të tekstit. Ju mund të zgjidhni nga qindra shabllone me pamje të mirë dhe të ndryshoni modelin e tërë të faqes suaj të internetit për disa minuta.

Wix nuk është asgjë e zbukuruar por është me të vërtetë funksionale. Ju gjithashtu mund të redaktoni të dhënat e SEO-it të faqes suaj, për ta bërë atë të përputhet me motorët e kërkimit si Google dhe Bing.

Kur është fjala për të shtuar karakteristika të tilla si komente ose funksionalitete të tjera të zakonshme, thjesht duhet të shkoni në tregun e aplikacioneve Wix dhe ta merrni atë.

plan wix falas

Thjesht duhet të keni një adresë aktive të postës elektronike dhe menjëherë mund të filloni të përdorni Wix. Megjithëse ju mund të ndërtoni një faqe në internet falas, por shumica e karakteristikave të dobishme dhe modeleve të kërkimit të ftohtë paguhen. Pra, për të përfituar sa më mirë nga kjo, ju jeni më mirë me një llogari premium.

Ekzistojnë një numër llogarish premium që mund të përdorni dhe mund të shkoni me starter për 5 $ / muaj ose të shkoni në të gjithë rrugën për llogarinë VIP për $ 25 / muaj. Me llogarinë VIP, do të merrni një emër domaini, 20 GB hapësirë ​​ruajtjeje, bandë të pakufizuar dhe një zhvillues profesional të internetit për të parë faqen tuaj. Nëse keni nevojë për mbështetje, nuk do të duhet të prisni më shumë se disa minuta për një nga ekspertët e Wix që t’ju arrijë.

Sipas mendimit tonë, Wix është ndërtuesi më i paraqitur në internet dhe me çmime më të arsyeshme. Ata ofrojnë grupin më të detajuar të karakteristikave dhe ndërfaqen më të përshtatshme të përdoruesit. Nuk është çudi që ata arritën të bëjnë më shumë se 90 milion përdorues të lumtur!

WebsiteBuilder.com

Provojeni Tani falas »

llogari falas për krijimin e faqeve në internet

Shtë e thjeshtë të mendosh që WebsiteBuilder.com është thjesht një emër gjithëpërfshirës, ​​i bërë për të dalë në krye të pyetjeve të kërkimit, por ka dëshmuar të jetë shumë më tepër. Në realitet, faqja ofron një ngarkesë të mjeteve gjithëpërfshirëse të ndërtimit të faqeve në internet që janë të lehta për t’u përdorur për çdo fillestar.

Ajo gjithashtu siguron emra falas domain, një proces të thjeshtë krijimin e faqes në internet dhe një email falas të biznesit. Por është gjithashtu i mbushur me disa zbritje të bezdisshme dhe një përshkrim mjaft të paqartë të asaj për të cilën ju paguani. Pra, kompania që qëndron pas saj është goxha në bërjen e një përkulje të mirë me këtë softuer.

Ju nuk mund të bëni shumë me një llogari falas, përveçse të filloni një uebfaqe, të zgjidhni një nga 100 shabllone dhe të vendosni një kategori siti. Pas kësaj, faqja juaj e internetit është e gatshme për një pamje paraprake dhe do të duhet të paguani për ndonjë veçori tjetër.

plan për krijimin e faqeve në internet falas

Për shembull, për të modifikuar versionin celular të faqes suaj ose për të shtuar një buton PayPal, duhet të rifreskoni në një plan premium. Ju patjetër që do të përplaseni me shumë zbritje pa marrë parasysh ku shkon treguesi juaj.

Nëse doni të krijoni një dyqan në internet, do të duhet të shkoni për planin e e-tregtisë dhe të paguani 17,95 dollarë në muaj. Kjo gjithashtu përfshin regjistrimin e domain dhe kostot e pritjes, por është ende një çmim mjaft i rëndë për të paguar.

Ju mund të gjeni shumë ulje çmimesh, por së shpejti do të zbuloni se ata kërkojnë që ju të nënshkruani një kontratë 2 vjeçare, e cila është një çmim mjaft i rëndë nëse nuk keni punuar madje me softuer më parë.

Edhe pse WebsiteBuilder.com me të vërtetë po përpiqet t’ju bëjë që të blini shumë sende të tij, mjetet e tij janë mjaft të mira. Shtë e thjeshtë dhe e thjeshtë me shumë elementë faqesh nga të cilët mund të zgjidhni. Ka mjaft programe dhe mesazhe që ju ndihmojnë të kurseni punë dhe të kuptoni më mirë se si funksionon gjithçka.

Elementdo element i nevojshëm i faqes tuaj të re është në majë të gishtave. Ju mund të shtoni imazhe, tekst, elementë lundrimi ose video me një klik të vetëm. Ju mund të shtoni pajisje shtesë siç janë lojtarët e muzikës, hartat, lidhjet sociale dhe sende të tjera të dobishme po aq lehtë.

Gjithçka është bërë sa më thjeshtë që të jetë e mundur, kështu që nuk duhet të prekni asgjë tjetër përveç ndërfaqes së përdoruesit. Pas vetëm dy orësh duke klikuar, ne arritëm të krijojmë një faqe në internet mjaft të mirë, me të gjithë elementët që donim.

Softueri flet shumë për të kur është koha për të trajtuar imazhet. Ju ose mund të ngarkoni tuaj ose zgjidhni nga shumë fotografi të aksioneve. Pasi të keni mbaruar punën, mund të jeni të sigurt se të gjithë skedarët dhe dosjet tuaja janë ruajtur në serverët e WebfaqesBuilder.com.

Trajtimi i imazheve është shumë i lehtë. Ju mund t’i sillni ato në plan të parë ose t’i shtyni ato në sfond, t’i rrotulloni ose t’i ktheni ato në çdo mënyrë që ju dëshironi përmes shiritit gjithëpërfshirës të veglave..

Në përgjithësi, WebsiteBuilder.com është një softuer shumë i mirë për ndërtimin e faqes në internet, por i sigurt kërkon një çmim të madh. Ata që mund ta paguajnë, do të jenë më shumë se të kënaqur me shërbimin e plotë dhe të lehtë për t’u përdorur!

Mozello

Provojeni Tani falas »

ndërtues falas i faqes mozello

Mozello bëri debutimin e saj në 2015 dhe që nga ajo kohë ka ecur në një rrugë të qëndrueshme drejt suksesit. Shtë një mjet minimalist që i siguron kujtdo mundësinë e krijimit të një uebsajti në kërkim të mirë me të gjitha tiparet e duhura kryesore në vend. Mozello i ndihmon ata të ndjekin një model dizajni shumë të thjeshtë që i ndihmon përdoruesit të shtyjnë planet profesionale në internet që kërkojnë çdo herë.

Ta themi thjesht Mozello, është një program absolutisht i thjeshtë që ju lejon të rirregulloni të gjithë faqen tuaj të internetit me disa klikime, por mund të përdorni vetëm prezantimet që kanë siguruar. Kjo është mjaft mirë në rastin tonë.

Për të filluar me përdorimin e Mozello, gjithçka që duhet të bëni është të siguroni një email, një fjalëkalim, një emër të dëshiruar të URL-së dhe të zgjidhni një lloj uebsajti nga lista e tyre. Pas kësaj, thjesht duhet të zgjidhni një model dhe faqja juaj në internet do të funksionojë.

Pasi të përfundojë faza fillestare, mund të drejtoheni drejt redaktimit të faqes suaj të internetit me ndërtuesin e faqes në internet.

Mozello është i ndryshëm nga ndërtuesit e tjerë të faqeve të internetit, sepse nuk ka mjete tërheqëse dhe tërheqëse. Ju mund të riorganizoni përmbajtjen e faqes tuaj duke ndryshuar midis stileve të faqosjeve dhe modeleve, gjë që është mjaft e përshtatshme. Por ju nuk keni kontroll të plotë mbi paraqitjen, sepse nuk keni qasje në secilin nga elementët individualë. Këto kufizime janë të përshtatshme dhe kufizuese.

Ekziston një bibliotekë e madhe me tema nga të cilat mund të zgjidhni dhe secila prej tyre është mjaft në kërkim profesional. Edhe nga një këndvështrim më teknik, këto paraqitje në internet duken me të vërtetë të mrekullueshme. Përdoruesit Premium madje mund t’i rregullojnë ato pak, duke shtuar kodin në seksionin e kokës.

Mozello gjithashtu ofron një mbështetje kompliment për klientët për përdoruesit e tyre. Ata gjithashtu kanë një faqe FAQ që u siguron përdoruesve përgjigjet që po kërkojnë.

Mozello mund të përdoret falas. Ju mund të ndërtoni një faqe në internet dhe ta publikoni falas, por do të jetë në një nënfushë, si faqja e internetit.mozello.com dhe faqja juaj do të ketë gjithashtu reklama. Por akoma ia vlen të përdorësh llogarinë falas të Mozello.

Për ta përmbysur atë, madje mund të përdorni veçori të e-commerce dhe të shesni 10 artikuj edhe në një llogari falas. Llogaria falas do t’ju ofrojë gjithashtu edhe 0,5 GB karakteristika të ruajtjes dhe marketingut. Kjo e bën Mozellon ndërtuesin më të vlefshëm të faqes në internet freemium që ne kemi shqyrtuar.

plan falas mozello

Plani i primit kushton 7 $ / muaj nëse paguhet çdo vit, ose 9 $ / muaj nëse paguhet çdo tre muaj. Ju merrni gjithçka që dëshironi me llogarinë falas dhe një tërësi shumë më tepër. Për fillestarët, ju mund të lidhni faqen tuaj Mozello në domenin tuaj ose të regjistroni një domen të freskët falas. Ju gjithashtu merrni 50 GB hapësirë ​​magazinimi dhe dyqani juaj online mund të mbajë 30 artikuj.

Ekziston edhe plani Premium Plus i cili kushton 14 $ / muaj nëse paguhet çdo vit ose 17 $ / muaj nëse paguhet në baza tremujore. Me të ju merrni gjithçka që përmendet më lart, por hapësira juaj e ruajtjes dhe numri i artikujve që mund të shesni do të jetë i pakufizuar.

Në përgjithësi, kam gjetur Mozello të jetë më i miri në këtë listë sepse është jashtëzakonisht i thjeshtë për t’u përdorur dhe u jep respekt përdoruesve falas me një shërbim me cilësi të mirë.

Duda

Provojeni Tani falas »

ndërtues falas në internet duda

Duda e bën mjaft të lehtë për çdo lloj përdoruesi të bëjë një faqe interneti plotësisht të përgjegjshme që përputhet me standardet më të larta. Duda është një nga kompanitë më të mira në botë që specializohen në faqet e internetit të lëvizshme. Ndërtuesi i tyre i faqes në internet do t’ju ndihmojë në krijimin e faqeve të mahnitshme të shumë gjuhëve dhe në personalizimin e tyre për t’iu përshtatur stilit dhe nevojave tuaja unike. Shtë një platformë e shkëlqyeshme për njerëzit që dëshirojnë të ndërtojnë uebfaqen e tyre pa bërë shumë punë për ta zhvilluar atë.

Edhe pse kjo listë ka të bëjë me ndërtuesit e faqeve të lira të internetit, unë nuk do ta quaj Duda një softuer falas për ndërtimin e faqes në internet. Sigurisht, mund ta provoni falas, gjatë periudhës së tij të provës, por nëse doni të përdorni të gjithë gamën e tipareve që Duda ofron, do të kushtojë ca para. Por Duda e bën të vlefshëm me një marrëveshje të jashtëzakonshme, duke ofruar një plan për jetën, pa asnjë tarifë mujore ose tela të bashkangjitur.

Duda ofron një mjet të fuqishëm për analitikë të faqeve, mjete të ndryshme të tregtisë elektronike dhe integrimin e mediave sociale. Ajo gjithashtu trajton gjuhët në një mënyrë të mahnitshme. Ju mund të shtoni ndonjë gjuhë në faqen tuaj dhe të keni përmbajtjen e tërë në faqen tuaj, të përkthyer në gjuhën e zgjedhjes suaj, përmes Google Translate.

Por ki kujdes. Nëse keni përdorur përkthimin e Google, atëherë e dini se ndonjëherë mund të dalë me disa fjali me të vërtetë të çuditshme.

Nëse keni një dyqan, mund të shtoni ngjarje të personalizuara në uebfaqen tuaj përmes butonit të Ngjarjeve InSite. Ju mund të tregoni oferta speciale, zbritje ose t’i jepni njoftime një përdoruesi nëse ai / ajo është afër dyqanit tuaj.

plani duda falas

Ju mund të krijoni një blog në disa klikime, të menaxhoni pamjet e tij me disa më shumë dhe ju keni bërë vetes një blog të jashtëzakonshëm në më pak se gjysmë ore. Platforma përdor sistemin e komentimit të Facebook, kështu që nuk ka një sistem të vetin, por përdorimi i komenteve në Facebook është shumë më i dobishëm për mendimin tim. Ndërfaqja gjithashtu ofron cilësimet themelore të SEO.

Shkurt, ky sistem ofron karakteristika të shkëlqyera të personalizuara, modele moderne dhe profesionale në kërkim, së bashku me krijimin e një faqe interneti shumëgjuhësh. Përdorimi i tij është i thjeshtë dhe i rrëmujshëm, kështu që mund ta rekomandoj me gjithë zemër.

përfundim

Epo, aty e keni! Këto janë platformat magjike që mund ta shndërrojnë çdo person pa teknologji në krijuesit e faqes së tyre të internetit. Mozello ofron mjaft karakteristika falas, kështu që është opsioni juaj më i mirë nëse nuk doni të shpenzoni para, por nëse jeni të gatshëm të shpenzoni disa dollarë në faqen tuaj, sesa ia vlen të kontrolloni ndonjë nga këta ndërtues . Ata e bëjnë ndërtimin e faqes në internet një proces të thjeshtë, të lehtë dhe argëtues!

Shpresoj që të keni kënaqur të lexoni gjatë këtyre rishikimeve dhe se do t’ju shohim përsëri së shpejti në ato që vijnë!

Imazhi nga Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map