5 Ofruesit më të mirë të Pritjes së WooCommerce

01.06.2020
Pritja më e mirë '5 Ofruesit më të mirë të Pritjes së WooCommerce
0 13 мин.

ofruesit më të mirë të pritjes së woocommerce


WooCommerce është parë si platforma më e mirë eCommerce për WordPress, dhe është e përdorur nga mbi 40% të dyqaneve online në internet, duke e bërë atë gjithashtu platformën më të njohur për ndërtimin e një dyqani në internet.

Falë natyrës së tij me burim të hapur dhe përshtatshmërisë së lartë përmes qindra shtesave falas dhe të paguara, WooCommerce lejon si zhvilluesit ashtu edhe tregtarët online të ndërtojnë dyqane online që plotësojnë të gjitha kërkesat teknike, logjistike dhe të projektimit. Bërthama e WooCommerce vjen me një mori karakteristikash të dobishme nga portat e para-instaluara të pagesave dhe mbështetja gjeo-vendndodhjes deri te menaxhimi i inventarit dhe CRM mjete.

Platforma integron pa probleme me WordPress, duke iu përmbajtur standardeve të shkallëzueshmërisë, stabilitetit dhe sigurisë që përfaqëson WordPress. Ata që kërkojnë të futen në numrin gjithnjë në rritje të blerësve të celularëve mund ta bëjnë këtë me lehtësi pasi që kjo platformë është krijuar për të siguruar që produktet tuaja të duken po aq të mira në celular si ato në pajisjet e klientëve tuaj..

statistikat e përdorimit të woocommerce në të gjithë internetinEdhe pse WordPress funksionon mirë në një plan të përbashkët të pritjes, një plan hosting VPS është më i përshtatshëm për WooCommerce sepse platforma kërkon më shumë burime sesa ajo që një plan i thjeshtë i përbashkët mund të ofrojë, por edhe për shkak të kërkesave të veçanta të faqeve të e-commerce. Në shumë raste, këto kërkesa të veçanta burojnë nga nevoja për të krijuar një mjedis të përputhshëm të Industrisë së Kartave të Pagesave (PCI), në të cilin të dhënat e ndjeshme të klientit mund të transmetohen me siguri. Përtej kërkesës së sigurisë së plumbave, faqet e e-commerce gjithashtu duhet të jenë në gjendje t’i rezistojnë ngarkesave më të larta të vizitorëve. Kjo e bën të domosdoshme zgjedhjen e një plani të strehimit që është i qëndrueshëm dhe i shkallëzueshëm sa për të përmbushur këtë kërkesë gjithashtu, dhe mbajtja e VPS është plani i duhur për punën.

Përmbledhje e Ofruesve më të mirë të Hosting 5 WooCommerce

Nëse po lansoni një dyqan online me energji WooCommerce në vitin 2018, këtu janë ofruesit më të mirë të optimizuar të WooCommerce dhe ofruesit e pritjes së VPS-ve që duhet të merrni parasysh për projektin tuaj të ardhshëm:

Pritësi në internet
Pricemimi Nga

1pritja më e mirë e woocommerce6,95 $ / muaj
2WordPress dhe Woocommerce i shkëlqyeshëm19,99 $ / muaj
3hosting i fuqishëm për woocommerce19,95 $ / muaj
4kompani e përballueshme woocommerce19,99 $ / muaj
5ofruesi më i mirë i gjelbërimit të woocommerce39,95 $ / muaj

Si te zgjidhni mbajtjen më të mirë të WooCommerce?

Fillimi i një biznesi në tregtinë elektronike është pak më komplekse sesa ndërtimi i një uebfaqe e thjeshtë. Kur ndërtoni një dyqan në internet ju duhet t’i kushtoni vëmendje shtesë disa detajeve që do t’i injoronit ndryshe. Nëse doni të identifikoni planin më të mirë të pritjes WooCommerce, ju lutemi merrni parasysh listën e kontrollit më poshtë:

 • Certifikata SSL për të kriptuar transaksionet dhe për të përmirësuar sigurinë
 • Adresë IP e përkushtuar për të instaluar certifikatën SSL
 • Performanca e shkëlqyer e serverit dhe rekord në kohë
 • Mbështetje profesionale në internet për t’u mbështetur në çdo kohë
 • PCI në përputhje serveri në internet
 • Rezervime të rregullta të serverit (çdo ditë do të ishte ideale)

Më poshtë mund të gjeni një përmbledhje të shpejtë të kompanive pritëse që ju rekomandojmë të presin dyqanin tuaj WooCommerce.

# 1 BlueHost – Pritja më e mirë për WooCommerce

hosthost më të mirë të woocommerceBlueHost është një ofrues shumë i vlerësuar i pritjes që ofron një gamë të gjerë shërbimesh pritëse. Përzgjedhja e tyre e planeve të orientimit të WordPress për hoste njihet në të gjithë industrinë si planet për të shkuar në faqet e internetit të WordPress, ndërsa VPS dhe planet e tyre të dedikuara të pritjes ofrojnë infrastrukturë të fuqishme dhe punësojnë teknologji të përparuar.

BlueHost ofron 3 plane të optimizuara të WooCommerce që variojnë nga 6,95 $ në 12,95 dollarë në muaj (çmimi i promos). Plani fillestar WooCommerce përfshin 1 IP të dedikuar, SSL Pozitive për sigurinë në tregtinë elektronike, hapësirë ​​në internet 100 GB, transferim të të dhënave të pashembullt, emër domain falas, 100 dollarë krediti marketing. Nga ana tjetër, plani Pro WooCommerce vjen me Comodo SSL, 300 dollarë krediti marketing, filtër spam SpamExperts, privacy domain dhe SiteBackup pro, një mjet premium rezervë i faqes në internet. Nëse kjo nuk është e mjaftueshme, ose keni nevojë për më shumë kontroll mbi cilësimet tuaja, mund të zgjidhni një plan VPS.

Planet VPS të gjeneratës tjetër të BlueHost janë ndërtuar në teknologjinë cloud duke ofruar fuqi të shtuar, stabilitet dhe shkallëzim në faqen tuaj të internetit. 4 planet VPS të disponueshme në BlueHost shkojnë nga 19,99 $ / muaj në 59,99 $ / muaj. Ju mund të merrni një plan VPS me deri në 4 bërthama CPU, 240 GB SAN, 8 GB RAM, 4 bandë të brezit TB, 1 fusha të përfshira dhe 2 adresa IP. Përveç këtyre planeve, ky ofrues i pritjes gjithashtu ka një plan të optimizuar të WooCommerce që ka WordPress dhe WooCommerce të integruar tashmë. Planet kushtojnë 11,95 $ / muaj dhe përfshin një certifikatë SSL dhe një IP të dedikuar, në mënyrë që të mund të shijoni një siguri më të mirë.

Planet VPS të pajisura mirë dhe të shkallëzuara të BlueHost janë në gjendje të trajtojnë pa tela trafikun dhe të sigurojnë sigurinë e kërkuar nga faqet e e-commerce.

# 2 Hosting InMotion – Zgjedhje e shkëlqyeshme për WooCommerce

pritje për lëvizje woocommerceInMotion Hosting është një ofrues i mirënjohur i shërbimit të shërbimit të plotë, serverët e të cilit presin Linux SSD VPS janë të mundësuar nga cloud për shpejtësi dhe performancë shtesë. InMotion është një ofrues më shumë i orientuar drejt biznesit që arrin të krijojë plane pritëse që janë një ekuilibër i përsosur midis përballueshmërisë dhe fuqisë.

3 planet e tyre të pritjes VPS të pajisura janë të pajisura me një arsenal të veçorive përfshirë licencën falas cPanel, CentOS me pirg LAMP, disqe falas SSD, grupime të tepërta harduerësh, SSH dhe qasje rrënjësore, mjete për tregtinë elektronike, serverë të menaxhuar, rezervë falas, bërthama të CPU-së të pa hapura. 5 adresa të dedikuara IP, domain falas, disqe hapësirë ​​tolerante deri në 260 GB, transferim mujor deri në 6 TB, dhe deri në 8 GB RAM. Planet VPS në InMotion shkojnë nga 29,99 $ / muaj në 74,99 $ / muaj. Këto plane janë mbështetur gjithashtu nga një garanci prej 90 ditësh për kthimin e parave, e cila është shumë më lart se standardi i industrisë.

Me një infrastrukturë që nuk dorëzon praktikisht asnjë ndërprerje dhe performancë të lartë, planet VPS të InMotion Hosting janë një zgjedhje e përshtatshme për çdo projekt të lidhur me WooCommerce.

# 3 HostGator – i fuqishëm & Hosting i Shkallëzueshëm për WooCommerce

mbajtës i hostit woocommerceHostGator ka qenë gjithmonë një zgjedhje kryesore për shumë nevoja pritëse falë gamës së tyre të përballueshme të shërbimeve të pritjes. Planet e tyre të përbashkëta të pritjes dhe planet e optimizuara të WordPress janë disa nga planet e tyre më të njohura, megjithatë, planet VPS të HostGator vijnë gjithashtu me fuqinë e muskujve dhe veçoritë e dobishme për të përputhur nevojat tuaja specifike të pritjes në WooCommerce.

HostGator ju jep zgjedhjen midis hostimit të plotë të menaxhuar dhe gjysmë të menaxhuar VPS, duke ju lejuar të zgjidhni planin që i përshtatet nivelit tuaj të ekspertizës. Për dallim nga planet plotësisht të menaxhuara, planet e hostimit gjysëm të menaxhuara nuk përfshijnë cPanel, por përfshijnë mbështetje me pajisje kompjuterike, sistemin operativ dhe çështjet themelore të konfigurimit.

Planet VPS të menaxhuara plotësisht vijnë me cPanel të përfshirë, hyrje të plotë në rrënjë, CentOS Linux, pajisje të menjëhershme të serverit, garanci për kthimin e parave prej 45 ditësh, çertifikim të sigurt Harbor, rezervime falas në vend, deri në 8 GB RAM, 4 bërthama CPU , 240 GB hapësirë ​​në disk dhe gjerësia e brezit 3TB. Mimet variojnë nga 19,95 $ / muaj në 39,95 $ / muaj.

# 4 iPage – Hosting i përballueshëm WooCommerce

ipage woocommerce hostingiPage ka qenë në tregun e web hosting që nga viti 1998. Angazhimi i tyre për shërbime cilësore dhe të besueshme i ka ndihmuar ata të pozicionohen si udhëheqës në industrinë e pritjes. Ata që kërkojnë plane VPS me konfigurime të personalizueshme dhe mbështetje të menaxhuar plotësisht, duhet të marrin vëmendjen për planet VPS të iPage..

Tri planet VPS (Thelbësore, Biznes, dhe Optimum) të siguruara nga kjo kompani pritëse kanë avantazhin e fleksibilitetit të bazuar në cloud, të vijë me cPanel, një përzgjedhje të gjerë të skenareve të para-instaluara (p.sh. Ruby on Rails, Image Magick, Perl, etj.) .), regjistrim falas të domenit, kredi falas për marketing, mbështetje 24/7, ruajtje të pasqyruar me shpejtësi të lartë SAN, sigurim i menjëhershëm i burimeve, etj. Në iPage, mund të merrni deri në 4 bërthama CPU, 8 GB RAM, ruajtje 120 GB, dhe 4 bandwidth të TB. Mimet për planet VPS ndodhen midis 19,99 $ / muaj dhe 79,99 $ / muaj.

iPage siguron biznesin tuaj online fleksibilitetin që i nevojitet edhe kur kërkesat tuaja rriten ose ndryshojnë me kalimin e kohës, kështu që ju mund të përqendroheni në shitjen me sukses të produkteve tuaja në internet.

# 5 GreenGeeks – Pritja më e mirë e gjelbër për WooCommerce

hoste gjelbërimi woocommerceLista jonë e ofruesve të pritjes të vlerësimit të lartë WooCommerce përfshin gjithashtu GreenGeeks, e cila është një kompani pritëse e energjisë së gjelbër me bazë në SHBA. Ndërmarrja me energji të gjelbërtë pritëse ka qenë një tërheqës i vëmendjes jo vetëm për shkak të shërbimeve të tyre të pastra të pritjes, por edhe për shkak të pasurisë tipare të planeve të tyre të pritjes.

Planet e tyre të hostimit të VPS vijnë me SSD dhe cPanel / WHM të përfshira, si dhe karakteristika të tjera që janë një vërtetim për besueshmërinë dhe fleksibilitetin e shërbimeve të tyre. Si i tillë, GreenGeeks ofron plane VPS në 5 konfigurime të ndryshme me ruajtje deri në 125 GB SSD RAID-10, ruajtje të bandës 3,000 GB, CPU 4 bërthama, rezervime të natës, ndërfaqe të menaxhimit të VPS të pronarit, IP-të pa listë të zezë, ofrim të shpejtë të shpejtë, shërbim falas të migrimit , dhe garanci të ngurta të kohës. Mimet për planet VPS në GreenGeeks shkojnë nga 39,95 $ / muaj në 159,95 $ / muaj, kështu, duke ofruar plane VPS për çdo buxhet dhe nevojë.

Pavarësisht nëse po filloni një sit me energji WooCommerce ose ndonjë sit tjetër të tregtisë elektronike, këto plane VPS ju ofrojnë infrastrukturën dhe fleksibilitetin e nevojshëm për të përmbushur kërkesat e biznesit tuaj në internet.

përfundim

Një host i mirë VPS do të krijojë një themel të fortë për faqen tuaj WooCommerce, duke ju lejuar të zhvendosni fokusin tuaj në ofrimin e një shërbimi cilësor dhe përvojën e sigurt të blerjeve për klientët tuaj. Kjo gjithashtu do t’ju lejojë të bëni shkallë burimore burimet tuaja dhe të merrni lehtësisht kërkesat e reja, pavarësisht nëse ato imponohen nga standardet e industrisë ose nga numri juaj në rritje i klientëve..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector