5 Pritja më e mirë e lirë nën 3 dollarë / muaj

mirë-hosting-nën-3-dollarë


Web Hosting. Zgjedhja e një hosti të përshtatshëm në internet mund të jetë një nga vendimet më të vështira që duhet të merrni kur të keni bërë krijimin e një uebfaqeje. Ka shumë aspekte që vijnë në zgjedhjen e kompanisë së duhur. Por një nga ato më të spikatur, veçanërisht nëse jeni duke filluar, mund të jetë çmimi i paketës së pritjes që ju zgjidhni.

Për fat të mirë, ju e gjetët këtë artikull. Këtu, do të hedhim një vështrim në 5 nga shërbimet më të mira të pritjes që vijnë me më pak se 3 dollarë / muaj. Po, e keni lexuar ashtu. Për më pak se 3 dollarë çdo muaj. Ka mjaft zgjedhje që mund t’i vendosnim në këtë listë, por do të përqendrohemi në 5 kompanitë më të mira atje:

 1. iPage – nga 1.99 $ / muaj
 2. HostGator – nga 2,75 $ / muaj
 3. Hostinger – nga 1,75 $ / muaj
 4. GreenGeeks – nga 2,95 $ / muaj
 5. NameCheap – nga 2.88 dollarë në muaj

Në secilin rast, do të hedhim një vështrim në planet e përbashkëta të pritjes që ata ofrojnë. Këto janë ato që vijnë për një çmim të lirë por janë akoma marrëveshje të mira.

iPage

iPage-best-lirë-hosting-nën-3-dollarë

Ky host është një kompani amerikane që ka shumë përvojë në këtë fushë. Përndryshe, nga shumica e hostëve të tjerë të internetit, pritja e përbashkët që iPage e vë në dispozicion vjen në 1 plan të vetëm. Kompanitë e tjera ju lejojnë të zgjidhni midis 2 dhe kryesisht 3 pako të veçantë.

Por iPage do t’ju japë gjithçka që nevojitet në këtë plan që vjen për një tarifë mujore prej 1.99 $. Le të shohim se çfarë merrni për një çmim kaq të ulët:

 • Domain falas i përfshirë në plan.
 • Kthimi i parave 30 ditë garanton nëse nuk jeni të kënaqur.
 • Mjet mjet falas për ndërtues në internet.
 • Kredi falas për reklama për qëllime marketingu.
 • Mbështetje për tregtinë elektronike
 • Mundësia për të pritur një numër të pakufizuar faqesh në 1 llogari të vetme.
 • Hapësirë ​​e pakufizuar në disk SSD, me një bandë të gjërë të shkallëzueshme dhe të dhëna të pakufizuara.
 • 1-klikues i instaluesit WordPress.
 • Mbështetje 24/7 përmes telefonit dhe bisedës live.
 • Certificateertifikatë falas SSL përfshirë.

Siç mund ta shihni, iPage ka shumë karakteristika të përfshira në këtë plan për aq të ulët sa 1.99 $ / muaj. Dhe nuk i kam listuar të gjitha. Pra, nëse keni nevojë për një host të uebit që është i lirë dhe ju jep shumë karakteristika për menaxhim më të mirë të sitit sesa iPage mund të jetë një zgjedhje e mirë.

Hostgator

Hostgator-profesional-lirë-hosting-nën-3-dollarë

Nëse po flasim për shërbime të mbajtjes në internet që kushtojnë më pak se 3 dollarë / muaj, duhet të përmendim HostGator. Ata janë një kompani pritëse e njohur për çmime të ulëta. Planet e tyre të përbashkëta të pritjes së pritjes mund t’ju japin shumë karakteristika me burime të mjaftueshme për të pritur në mënyrë të efektshme faqet e internetit.

Plani i parë i përbashkët i pritjes që ata ofrojnë vjen për një tarifë mujore prej 2,75 $. Pra, po, është më pak se 3 dollarë / muaj. Por çfarë do të merrni për paratë tuaja? Më lejoni t’ju them:

 • Mbështetje për 1 faqe interneti të pritur.
 • Dhjetëra aplikacione të disponueshme për instalim me vetëm 1 klikim: WordPress, Joomla, Magento, Drupal, dhe shumë skenare dhe programe të tjera.
 • Certifikatë falas SSL në kuti.
 • Bandwidth i pakufizuar dhe nënfushat.
 • Garanci kohore 99,9%.
 • Garanci e kthimit të parave 45-ditore
 • Kredi falas për reklama për marketing në faqen tuaj në Google dhe Bing.
 • Transferim falas i faqes, nëse tashmë keni një uebfaqe që është pritur me dikë tjetër.
 • Ndërtues falas i faqes në internet me qindra shabllone falas që janë miqësore me celularin si standard.
 • cPanel
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike.
 • Mbështetje 24/7.
 • Qindra mësime me video dhe artikuj mbi mënyrën e ngritjes dhe funksionimit të faqes suaj të internetit dhe të vërejtura në internet.

Të gjitha tiparet që sapo i kam listuar janë në dispozicion në planin fillestar të quajtur Plani Hatchling. Planet e dyta dhe të treta nga HostGator kushtojnë pak më shumë se 3 dollarë, kështu që nuk do të flas këtu.

Por ky plan bazë mund të jetë gjithçka që ju nevojitet nëse doni të filloni me faqen tuaj të re. Kjo ju jep të gjitha burimet e nevojshme për të menaxhuar një sit në mënyrë efikase dhe tregtimin e tij në një bazë të gjerë përdoruesish, falë kredive falas të reklamave të përfshira.

Hostinger

hostinger-best-buxheti-hosting-nën-3-dollarë

Hostinger është një kompani me qendër evropiane që është rritur të jetë një nga lojtarët më të spikatur në biznesin e mbajtjes së faqeve në internet vitet e fundit. Jo shumë kompani mund të thonë se kanë çmime kaq të ulta siç bën Hostinger. Le t’i hedhim një sy në ofertat e tyre:

Për fillim, ata ofrojnë 3 plane të ndara pritjeje të ndara, ashtu si shumica e kandidatëve të tjerë në këtë listë. Dy prej tyre kushtojnë më pak se 3 dollarë çdo muaj, kështu që ne do t’i mbulojmë ato 2 mundësi.

Plani i parë i quajtur Single Shared Hosting është më i miri nëse keni nevojë për pritjen për 1 faqe të vetme, dhe thjesht po filloni, pa shumë vizitorë të përditshëm. Ky plan do t’ju japë 10 GB ruajtje në SSD, mbështetje për 1 faqe në internet, 1 bazën e të dhënave MySQL, 100 GB bandwidth, platformë falas për krijimin e faqeve të internetit, mbështetje 24/7, 1 llogari email-i profesional, panel kontrolli të bërë me porosi, kopje rezervë javore falas, Instalues ​​me 1 klik për shumë aplikacione (përfshirë WordPress) dhe madje integrimin e GIT. Ky plan fillon me 1,45 dollarë në muaj.

Plani i dytë i quajtur Premium kushton 2,95 $ / muaj. Ajo vjen me karakteristikat e mëposhtme në paketë: mbështetje për uebfaqe të pakufizuara, ruajtje të pakufizuar SSD dhe bandwidth, fuqi për përpunim 2x dhe RAM, regjistrim falas të domenit, llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe të gjitha tiparet nga plani i mëparshëm.

Hostinger është i njohur për ekipin e tij të trajnuar mirë. Nëse jeni duke filluar me faqen tuaj të internetit dhe dëshironi një kompani pritëse që kujdeset shumë për klientët e saj, atëherë Hostinger është një zgjedhje e mirë. Ata do t’ju përgjigjen për çdo kërkesë brenda disa minutash dhe do të merrni një përgjigje efikase për çështjen tuaj të mundshme.

GreenGeeks

greengeeks-besueshme-hosting-nën-3-hosting

GreenGeeks është një kompani që me të vërtetë e merr seriozisht mjedisin. Ata përdorin energji në një mënyrë që nuk po ndikon keq në mjedis. Por si po arrijnë ata të presin faqet e internetit? Shumë njerëz janë të kënaqur që përdorin shërbimet e tyre dhe për fat të mirë i rekomandojnë ato edhe të tjerët. Përse?

Për shembull, ato vijnë me shumë karakteristika që janë në dispozicion edhe në planin e parë të ndarjes së nivelit më të ulët. Kompanitë e tjera, ju lejojnë të përdorni disa nga këto mundësi nëse paguani për një paketë më të lartë.

Plani i parë i përbashkët i shpërndarjes vjen për 2,95 $ mujore. Cilat janë disa nga tiparet e përfshira? Shikoni më poshtë:

 • Hapësirë ​​e pakufizuar e diskut SSD dhe bandës.
 • Llogaritë e postës elektronike janë gjithashtu të pakufizuara.
 • Ju mund të strehoni një numër të pakufizuar faqesh në internet në këtë plan.
 • Domain falas për një vit të tërë.
 • Addedertifikatë falas SSL shtuar gjithashtu.
 • Platformë moderne falas për krijimin e faqeve të internetit.
 • Transfer falas në sit.
 • Rezervat e natës.
 • Baza e të dhënave të pakufizuar të MySQL.
 • CloudFlare CDN.
 • CPanel
 • Softaculous: kjo është një platformë që ju lejon të instaloni qindra aplikacione në internet me vetëm disa klikime.
 • Domene të pakufizuara nën dhe të parkuar
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore.
 • Shuma e pakufizuar e transferimit të të dhënave.

Mund të vazhdonim, por mendoj se ju merrni pikën. GreenGeeks po ofron një marrëveshje të çmendur të mirë për një çmim shumë të ulët.

NameCheap

namecheap-best-lirë-host-nën-3-dollarë

NameCheap është një kompani që vjen me shumë shërbime të ndryshme për mbajtjen në internet. Për shembull, mund të përdorni një pritje standarde të përbashkët (për të cilën do të flasim), mbajtjen e VPS-së, hostimin e përkushtuar, hostimin e shitësit, mbajtjen e menaxhuar të WordPress-it, mbajtjen e postës elektronike dhe shërbime të tjera gjithashtu.

Tani, le t’i hedhim një sy shërbimeve të tyre të përbashkëta të pritjes. Ashtu si shumë kompani të tjera, NameCheap gjithashtu e ndan këtë shërbim në 3 plane të veçantë. Por e vetmja që i përshtatet temës së artikullit tonë është plani i parë i përbashkët i pritjes. Kjo është e vetmja që kushton nën 3 $ / muaj. Më saktësisht, bëhet fjalë për 2.88 dollarë në muaj. Farë po merrni për këtë çmim? Do të shohim tani:

 • 20 GB hapësirë ​​për ruajtje (SSD e shpejtuar ruajtja)
 • Gjerësia e bandës së pashoqe.
 • Mundësia për të pritur deri në 3 faqe në internet në 1 llogari të vetme. Kjo është e shkëlqyeshme duke pasur parasysh që shumë pritës të tjerë nuk ju lejojnë ta përdorni këtë me planin më të lirë.
 • Mjet mjet falas për ndërtues në internet.
 • Mundësia për të zgjedhur midis qendrës tuaj të të dhënave (SH.B.A. ose MB). Kjo është një mundësi e mirë për ta bërë faqen tuaj të internetit të funksionojë më shpejt për audiencën tuaj të synuar.
 • Instalim i thjeshtë i WordPress.
 • Certifikatë falas SSL për një uebfaqe të sigurt.
 • cPanel përfshirë gjithashtu.
 • Mbështetje 24/7.
 • Kthimi i parave 30-ditore garanton nëse nuk jeni të kënaqur me planin e zgjedhur të pritjes.

NameCheap është një mundësi e shkëlqyeshme për ata njerëz që po fillojnë faqen e tyre të parë dhe kanë nevojë për një ofrues të qëndrueshëm të pritjes me mjaft karakteristika për një çmim të ulët. Ju merrni gjithçka që është e detyrueshme për të menaxhuar me lehtësi faqen tuaj të internetit dhe mundësinë për të azhurnuar në çdo kohë nëse tejkaloni një plan të caktuar të pritjes.

përfundim

Tani që kemi arritur në fund të këtij neni, ju duhet të keni një ide më të mirë mbi të cilin shërbimi i lirë i mbajtjes së faqeve në internet është më i miri për ju. Ne mbuluam 5 nga kompanitë më të mira të pritjes me çmime më të ulëta se 3 $ / muaj. Për të qenë në gjendje të zgjidhni atë të duhur, thjesht mendoni se çfarë doni të realizoni me faqen tuaj të internetit.

Burimet dhe tiparet e nevojshme janë proporcionale me madhësinë dhe bazën e trafikut të faqes suaj të internetit. Nëse keni një uebsajt që duhet të transferohet nga një kompani tjetër, atëherë GreenGeeks mund të jetë një zgjedhje e mirë. Por nëse sapo filloni me një sit krejt të ri, HostGator ose Hostinger mund të jetë më i mirë.

Zgjedhja është e juaja për të bërë.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map