5 Pritja më e mirë për faqet e internetit të fitnesit

01.06.2020
Pritja më e mirë '5 Pritja më e mirë për faqet e internetit të fitnesit
0 15 мин.

mirë-website-hosting-fitness-blog-2019


Popullariteti i faqeve të internetit të fitnesit dhe blogeve të stërvitjes është rritur në sajë të interesit në rritje të njerëzve për të marrë dhe qëndruar në formë. Nëse jeni një mësues fitnesi që kërkoni të ndani njohuritë tuaja me miliona njerëz të gatshëm për një rregullim stili jetese, nisja e një blogu apo një faqe interneti në palestër është një nga mënyrat më efektive për të arritur entuziastët e shëndetit në të gjithë botën.

Por, para se të mund të bëni të gjitha këto, do të duhet të merrni parasysh disa gjëra si:

 • gjetja e një pritjeje të përshtatshme në uebfaqe;
 • zgjedhja e platformës së duhur për t’u angazhuar me audiencën tuaj;
 • dhe identifikimin e mjeteve të marketingut që mund të përdorni për të ndërtuar audiencën tuaj.

Ndërtimi i Uebsajtit tuaj të Fitnesit

Web hosting është një bllok i rëndësishëm ndërtimi që nevojitet për të filluar çdo faqe në internet, dhe lloji i uebfaqes që dëshironi të filloni do të përcaktojë llojin e platformës dhe madje edhe llojin e web-hosting që do t’ju duhet..

Si trajner palestër, ju mund të dëshironi të ndani video me ushtrime stërvitje dhe infografikë me këshilla për dietat dhe planet e stërvitjes. Ose mund të dëshironi të fitoni para nga faqja juaj e internetit, të keni një blog, t’i lejoni përdoruesit të regjistrohen në buletinet, të dërgojnë rekomandime ose të postojnë rishikime të produkteve, t’i lejojnë ndjekësit tuaj të vendosin pyetje ose t’i lejojnë ata të angazhohen me njëri-tjetrin në një forum, për shembull.

Për të arritur të gjitha këto, do t’ju duhet një platformë e vetë-pritur që mund të përmbushë cilindo nga kërkesat tuaja specifike. Në këtë drejtim, ne ju rekomandojmë të shkoni me WordPress, që është mbretëresha e padiskutueshme e platformave të faqeve të internetit që ofrojnë më shumë përsa i përket kontrollit, fleksibilitetit dhe funksionalitetit.

Në krahasim me platformat e pritura (p.sh. Wix), me WordPress ju mund të zgjidhni vetë hostimin tuaj, të fitoni para nga faqja juaj sidoqoftë ju dëshironi dhe të kontrolloni plotësisht gjithçka mund të bëjë.

Gjetja e Hosting për Uebfaqen Tuaj të Fitnesit

Këtu është lista jonë kryesore e ofruesve të mbajtjes së faqeve në internet për faqet e internetit të fitnesit:

Kompania pritëse
Startingmimi fillestar

1iPage1.99 $ / muaj
2Hostgator2,75 $ / muaj
3pritje për lëvizje2,95 $ / muaj
4Bluehost3,95 $ / muaj
5GoDaddy2.99 $ / muaj

Kur është fjala për pritjen, ju rekomandojmë të filloni me një plan të përbashkët të pritjes që mund të azhurnoni më vonë, nëse është e nevojshme. Mund të jetë e vështirë të vlerësoni sa më shumë burime do t’ju duhet faqja juaj, kështu që filloni të vogla dhe azhurnoni më vonë.

Pritja e përbashkët është pritja më e përballueshme dhe miqësore për fillestarët dhe shumë hoste ofrojnë plane të përbashkëta pritëse të optimizuara për faqet e WordPress. Disa nga këto paraqesin instalimin me një klikim të WordPress me një klik, mbështetje eksperte të WordPress, optimizimin e shpejtësisë, ndërtuesin e faqes WordPress, etj..

Pritja e menaxhuar e WordPress gjithashtu do të kujdeset për detyrat e mirëmbajtjes së serverit gjithashtu, duke ju lejuar të përqendroheni ekskluzivisht në krijimin e përmbajtjes dhe marketingun e faqes tuaj.

Sa për rekomandimet tona për mbajtjen më të mirë të WordPress për faqet e internetit të fitnesit, këtu janë kompanitë më të mira pritëse që duhet patjetër të kontrolloni:

1. iPage

ipage më të mirë në faqet e internetit të fitnesitiPage ka një nga çmimet më të ulëta hyrëse në të gjitha kategoritë e tyre të pritjes, por plani i tyre më i përballueshëm është plani i tyre Starter, i cili është një plan i pakufizuar i pritjes së përbashkët që përfshin regjistrimin falas të domenit, mjetin për krijimin e faqeve të internetit, integrimin PayPal, monitorimin e rrjetit 24/7 dhe mbështetje në internet, mjete falas për marketing dhe instaloni 1-klikim të WordPress.

Nëse doni një plan më të përshtatur drejt WordPress, iPage ofron WordPress hosting përmes planeve të tyre WP Starter dhe WP Thelbësore. Këto janë gjithashtu plane të përbashkëta të pritjes me një ruajtje të pakufizuar dhe gjerësi bande, dhe një regjistrim të lirë të domenit, por ato vijnë me avantazhin e shtuar të një paneli të kontrollit të personalizuar, temat dhe pluginat e paravendosur, dhe plani thelbësor WP përfshin gjithashtu mbështetjen e ekspertëve të WordPress, heqja automatike e malware dhe suita e sigurisë së SiteLock.

Serverat virtualë privatë dhe serverët e dedikuar janë gjithashtu ndër planet e pritjes të ofruara nga iPage, të cilat mund të bëhen të rëndësishme për ju nëse blogu apo faqja juaj e internetit e fitnesit merr më shumë trafik dhe tejkalon planin e përbashkët të pritjes.

Shërbimet e pritjes dhe regjistrimit të domain në iPage janë përfunduar gjithashtu nga disa shërbime të marketingut në internet si optimizimi i motorit të kërkimit dhe reklamimi i pagave për-klikim.

Një avantazh tjetër i rëndësishëm për t’u regjistruar me iPage është qasja në 24/7 mbështetje në internet përmes bisedës live, postës elektronike ose telefonit.

2. HostGator

hostgator më të mirë në faqet e internetit të fitnesitTjetra në rishikimin tonë të hosteve më të mirë për faqet e internetit të fitnesit është HostGator, një host buxheti me plane të strehimit të përballueshëm dhe miqësor. Kompania ofron të gjitha llojet e hostimit, por për qëllimet e këtij artikulli, ne do të përqendrohemi në planet e tyre të përbashkëta dhe WordPress.

Kategoria e planit të përbashkët ofron tre paketa pritëse që të gjitha kanë gjerësi bande pa rimorkio, 99.9% garanci në kohë, një kthim parash prej 45 ditësh, cPanel, ndërtues të faqes në internet, karrocë për blerje të menjëhershme dhe instalim skripti me burim të hapur, kredi falas për reklama dhe automatik javor rezervë-faqesh.

Në kategorinë e optimizuar të WordPress, do të gjeni tre plane, të gjitha të ndërtuara në teknologjinë cloud që ofron kohë më të shpejtë ngarkese për faqen tuaj te internetit. Planet e HostGator WordPress vijnë të konfiguruara me shtresa të shumta caching dhe një rrjet të integruar të shpërndarjes së përmbajtjes, të gjitha me qëllim të rritjes së performancës dhe besueshmërisë.

Karakteristika të tjera përfshijnë kopje rezervë automatike me një klik rivendos për të ruajtur të dhënat tuaja, shkallëzimin me një klik për të trajtuar goditje të papritura të trafikut, kredi Google AdWords, heqjen automatike të malware dhe 100% migrim falas në internet nëse mendoni për transferimin e faqes tuaj nga një tjetër mikpritës.

Përveç këtyre dy llojeve të hostimit, HostGator ka një përzgjedhje të mirë të serverave të dedikuar të menaxhuar dhe gjysmë të menaxhuar, si dhe të VPS dhe planeve të shitësit.

3. Pritja për lëvizje

nxitje në faqet e internetit të fitnesit më të mirëInMotion është një nga hostet më të aftë dhe me vlerësim të lartë të internetit me pako të dizajnuara për të përmbushur nevojat e pavarur, agjencive dhe ndërmarrjeve. Edhe pse ato mund të duken të drejtuara vetëm për profesionistët dhe biznesin, planet e tyre të pritjes në nivelin e hyrjes dhe planet pritëse të WordPress janë të përshtatshme për të gjitha nivelet e aftësive.

Nëse krahasoni planet e përbashkëta të InMotion me planet e përbashkëta të kompanive të tjera pritëse të diskutuara këtu, do të shihni një rritje të çmimit, e cila është për shkak të disqet SSD të ofruara nga InMotion, të cilat ofrojnë performancë më të mirë dhe besueshmëri në krahasim me disqet HDD. Të gjitha planet e InMotion shfaqin disqet SSD.

Planet e përbashkëta të ofruara nga InMotion kanë disa karakteristika të shkëlqyera si kopje rezervë të të dhënave falas, regjistrim falas të domain, krijues falas të faqes në internet BoldGrid, panel kontrolli cPanel, mbrojtje ndaj malware, hyrje në SSH, rikthim aplikimesh, para instalimit të WordPress, mbështetje 24/7, 90 -dita e kthimit të parave dhe shumë karakteristika të tjera që mund të vijnë në të dobishme për çdo lloj faqe interneti.

Sa i përket planeve të optimizuara të pritjes së WordPress, ju keni mundësinë të zgjidhni prej gjashtë planeve të ndryshme të WordPress. Të gjitha planet vijnë me tema dhe shtojca të paravendosura, domain falas, ndërtues site, zvarritje dhe rënie, krijimin e plotë të projektit dhe mbështetjen e pritjes, e-commerce dhe mjetet e sigurisë dhe një garanci 90-ditore për kthimin e parave.

Edhe pse në anën më të kushtueshme, shërbimet e InMotion janë të dizajnuara për ata që duan teknologjitë e fundit të shoqëruara me performancën përfundimtare dhe sigurinë.

4. BlueHost

bluehost më së miri në faqet e internetit të fitnesit të mirëBlueHost është një kompani tjetër pritëse që mund ta konsideroni për faqen tuaj të internetit të fitnesit. Ato vijnë shumë të rekomanduara falë mbështetjes së vazhdueshme të WordPress që nga 2005.

Ata gjithashtu ofrojnë një plan të ndarjes së përbashkët të WordPress në nivelin hyrje me domenin e lirë, ndërtuesin e faqeve falas, instalimin me 1 klikim të WordPress, çertifikatën falas SSL dhe mbështetjen 24/7, por ato gjithashtu përmbajnë plane të hostimit të optimizuar të WordPress të ndërtuara në VPS. Këto plane janë të përshtatshme për vendet me një vëllim më të lartë trafiku.

Përveç një rritje të konsiderueshme në burimet e serverit, këto plane VPS përfshijnë gjithashtu kopje rezervë automatike, cPanel të përmirësuar, certifikatë falas SSL, mjete të përparuara të CDN dhe SiteLock. Mund të instaloni skriptet, shtojcat dhe mjetet e tjera të thjeshta përmes tregut të MOJO, dhe madje të shtoni burime shtesë me një klik të vetëm. Nëse faqja juaj e fitnesit tejkalon llogarinë e përbashkët të pritjes me të cilën filloni, lehtë mund të azhurnoni në një prej paketave premium të WordPress të BlueHost.

Serverët e përkushtuar dhe paketat pritëse të shitësit janë gjithashtu ndër shërbimet pritëse të ofruara nga BlueHost.

Gjëja e shkëlqyeshme për BlueHost është që mbështetja e tyre në shtëpi është e specializuar në hostimin e WordPress, kështu që është e lehtë të merrni mbështetje nga ekspertët sa herë që ju nevojitet. Ekipi mbështetës mund të arrihet përmes bisedës live, sistemit të biletave ose postës.

5. GoDaddy

godaddy më të mirë në faqet e internetit të fitnesitGoDaddy është një gjigant i mbajtjes së faqeve në internet që ofron një përzgjedhje mbresëlënëse të shërbimeve online, përfshirë regjistrimin e emrit të domain, sigurinë në internet, marketing në internet dhe disa plane të mbajtjes së faqeve në internet që mbulojnë më shumë nevojat e pritjes.

Nëse jeni duke menduar të presni me GoDaddy dhe jeni një fillestar i plotë, GoDaddy ka krijuar një udhërrëfyes për ndërtimin e një uebsajti që do t’ju udhëzojë në çdo hap të krijimit të një faqe në internet.

Planet e tyre të përbashkëta të strehimit ofrojnë një emër falas domain me planet vjetore, instalim 1-klik të më shumë se 125 softuerëve me burim të hapur, monitorim të sigurisë 24/7 dhe mbrojtje DDoS, cPanel, mbështetje 24/7 me bazë në SH.B.A., dhe një kohë 99.9% garanci.

Planet e hostimit të GoDaddy WordPress shkojnë nga planet e nivelit të hyrjes, të dizajnuara për fillestarët, deri te planet e krijuara për projektuesit dhe zhvilluesit. Këto plane janë ndërtuar për punën e WordPress falë serverëve të ekuilibruar të ngarkuar, SSD-ve dhe shkallëzimit të lehtë.

Të gjitha planet pavarësisht nivelit të aftësive përfshijnë faqet e para-ndërtuara dhe zvarriten & redaktues redaktues, softuer automatik thelbësor WordPress dhe azhurnime të sigurisë, tema falas dhe shtojca, rezervë falas ditor me rivendosje me 1 klik, 99.9% premtime në kohë, dhe një emër domain falas.

Mbështetja në GoDaddy ofrohet përmes telefonit 24/7 ose bisedës live gjatë orarit të punës.

Këshilla të marketingut për blogun tuaj ose faqen në internet

Nëse jeni ekspert i fitnesit, me siguri tashmë keni një klientelë të krijuar nga ata që frekuentojnë palestrën tuaj lokale, por nëse doni një audiencë më të madhe, duhet të identifikoni mënyra të mëtejshme për të tregtuar veten. Këtu janë disa rrugët e marketingut që mund të përpiqeni të rritni audiencën tuaj:

 • Krijoni një kanal YouTube ku ndani videot e stërvitjes, teknikat e stërvitjes dhe këshillat dietike;
 • Krijoni një prani të mediave sociale në platforma si Instagram ose Facebook duke lejuar njerëzit të ju ndjekin në këto platforma;
 • Lejoni njerëzit të regjistrohen në buletinet tuaja dhe azhurnimet në blogun tuaj;
 • Krijoni përmbajtje që audienca juaj mund të angazhohet ose shkarkojë (p.sh. infografika e sfidës së stërvitjes, aplikacionet e përparimit të stërvitjes, këshillat e planifikimit të vaktit, etj.).

Tani që e dini se çfarë platforme të zgjidhni për faqen tuaj të internetit, cilat mjete të marketingut mund të përdorni për të promovuar veten, dhe cilat kompani pritëse ofrojnë hosting më të mirë për faqet e internetit të fitnesit, mund të filloni me sukses një faqe interneti.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector