5 Pritja më e mirë për faqet e internetit të trafikut të lartë

mirë-web-hosting-high-trafikut-faqet-2019


Nëse keni një uebfaqe që gjeneron shumë trafik, duhet të siguroheni që të keni një host të besueshëm në internet nëse dëshironi të keni një paqe mendore në çdo kohë. Pritësi juaj në internet duhet të jetë në gjendje të mbajë trafikun tuaj të lartë dhe ju duhet të siguroheni që të mos përjetoni ndonjë ndërhyrje. Me trafik të lartë, kjo mund t’ju ​​kushtojë shumë.

Kjo është arsyeja pse ju nuk duhet të merrni parasysh edhe përdorimin e pritjeve të përbashkëta nëse keni shumë trafik. Zgjedhja juaj e vetme duhet të jetë nëse duhet të shkoni me një plan VPS ose me një server të dedikuar. Në këtë artikull, unë do të mbuloj kompanitë më të mira pritëse që kanë plane të shkëlqyera VPS për faqet e internetit të trafikut të lartë. Sidoqoftë, para se të shkojmë atje, unë do të doja të diskutoja planet e VPS në detaje, në mënyrë që të kuptoni pse keni nevojë për host VPS.

Isfarë është VPS (Virtual Server privat)?

Serveri virtual virtual është një lloj hostimi që në thelb është diçka ndërmjet serverave të dedikuar dhe serverave të përbashkët. Shtë një lloj disi i ri i pritjes, por ai po bëhet gjithnjë e më i popullarizuar, sepse ka shumë përparësi dhe arrin të mbulojë disa nga karakteristikat më të mira të llojeve të tjerë të pritjes.

Avantazhi më i madh i VPS është në faktin se ju keni intimitet si në një server të dedikuar, që do të thotë se faqja juaj e internetit është e vetmja në server sepse nuk e ndani OS tuaj me askënd. Kjo do të thotë që ju gjithashtu keni sistemin tuaj operativ, hapësirën e diskut dhe gjerësinë e brezit, që është ndoshta gjëja më e rëndësishme për ju nëse keni një uebfaqe me trafik të lartë.

Një tjetër gjë e shkëlqyeshme në lidhje me hosting VPS janë opsionet e personalizimit. Meqenëse keni një OS tuaj, ju gjithashtu keni shembujt tuaj të të gjitha aplikacioneve nga serveri, si Apache, MySQL dhe PHP, por gjithashtu mund të rregulloni cilindo nga këto shërbime që t’ju përshtaten nevojave tuaja specifike.

Me hostimin VPS, do të keni sasi të dedikuar RAM që mund të përdorni në çdo kohë dhe meqenëse nuk ndani një server me uebfaqe të tjera, ju jeni i vetmi që mund të përdorni të gjithë RAM-in. VPS hosting është shumë më pak i kushtueshëm sesa pritja e dedikuar, por gjithsesi ka shumë përfitime të njëjta. Mund të mbështesë trafik të lartë dhe është një zgjedhje e sigurt nëse dëshironi një plan të besueshëm të pritjes. Sidoqoftë, prapë mund të ketë probleme me hostimin VPS. Kjo është arsyeja pse është shumë e rëndësishme të merrni një vendim të zgjuar kur zgjidhni hostin tuaj dhe të bëni një hulumtim të duhur të kompanisë pritëse. Unë do t’ju ndihmoj ta bëni këtë në paragrafin tjetër, ku unë do të flas për gjëra të rëndësishme që duhet të merrni parasysh kur zgjidhni një host në internet.

Si të zgjidhni hosting për faqet e trafikut të lartë?

Tani, ju e dini që ju doni VPS hosting, por ju ende duhet të vendosni se cili host është më i miri për ju. Ka shumë konkurrencë në botën e web hosting, që do të thotë që ju keni shumë zgjedhje. Edhe pse kjo është një gjë e mirë, ajo gjithashtu mund të paraqesë të jetë një makth. E di që kam pasur shumë probleme kur më duhej të zgjidhja për shkak të kësaj dhe bërja e hulumtimeve të duhura kërkoi shumë kohë. Kjo është arsyeja pse unë do të diskutoj me ju disa nga hostet e mia të preferuara në internet, pasi t’ju them se çfarë është e rëndësishme t’i kushtoni vëmendje kur zgjidhni një host në internet.

Bandwidth

Kjo është gjëja e parë që duhet të shikoni nëse keni një faqe në internet me shumë trafik, sepse gjerësia e bandës është një masë që ju tregon se sa bytes ju shërbejnë gjatë një periudhe të caktuar. Për uebfaqen me trafik të ulët, gjerësia e brezit tuaj mund të jetë e ulët, por meqenëse keni një faqe në internet me trafik të lartë, kërkesat tuaja për gjerësi bande duhet të jenë më të larta.

Shqyrtime të blerësve

Bëni disa hulumtime në host-in e internetit që dëshironi të përdorni dhe kontrolloni vlerësimet e përdoruesve të tyre sepse ky është një tregues i rëndësishëm i shërbimit që ata ofrojnë. Sidoqoftë, duhet të jeni të vetëdijshëm që shumë kompani punësojnë njerëz për t’u dhënë atyre reagime dhe komente pozitive, kështu që së paku duhet të lexoni më shumë sesa disa prej tyre nëse dëshironi të merrni fotografinë e duhur.

seriozitet

Meqenëse keni një faqe në internet që ka shumë trafik, duhet të siguroheni që hosti juaj në internet është i besueshëm dhe ka një kohë të mirë. Duhet të dini që asgjë më e ulët se 99% e kohës nuk vlen të merret në konsideratë. Anydo ndërhyrje që ju përjetoni do të kushtojë shumë për ju, veçanërisht për shkak se ju gjeneroni shumë trafik.

Ndihma për klientët

Ju dëshironi një host në internet që ka një mbështetje të shkëlqyeshme të klientit, veçanërisht pasi keni një faqe në internet me trafik të lartë dhe gjithçka që shkon keq duhet të zgjidhet në kohën më të shkurtër të mundshme. Kjo është arsyeja pse ju nevojitet një mbështetje 24/7 e klientit, dhe doni të keni mundësi të ndryshme, kështu që shikoni për hoste që ofrojnë mbështetje telefonike, mbështetje emaili dhe bisedë live në internet.

Pricesmimet dhe Rimbursimet

Sigurisht, është gjithmonë e zgjuar të kërkoni një mundësi më të lirë nëse gjeni një që ka të gjitha gjërat që ju kërkoni. Sidoqoftë, kini kujdes kur shikoni çmimin. Ju nuk dëshironi të zgjidhni një host të besueshëm të uebit vetëm sepse ai ka mundësi më të lira kur bëhet fjalë për planet VPS. Një tjetër gjë për të kërkuar është politika e rimbursimit. Sigurohuni që hosti juaj në internet të sigurojë një rimbursim nëse nuk jeni të kënaqur me asgjë dhe doni të ndryshoni hostin tuaj të internetit.

Opsionet më të mira për hostimin e faqeve të trafikut të lartë

Unë tani kam mbuluar të gjitha gjërat që duhet të dini kur merrni vendimin tuaj. Sidoqoftë, ekziston ende problemi për të pasur shumë mundësi. Konkurrenca në web hosting është masiv dhe do t’ju duhej shumë kohë për të bërë një hulumtim në kaq shumë kompani. Kjo është arsyeja pse unë kam zgjedhur 5 ndërmarrje pritëse në internet që janë të përshtatshme për pritjen e faqeve të trafikut të lartë. Më poshtë do të ndaj me ju përvojat e mia.

1. HostGator

Vizitoni sitin »

Hostgator-best-hosting-të lartë të trafikut-faqetHostGator ka fituar shumë tërheqje dhe reputacion në vetëm disa vjet dhe tani është një nga hostet më të njohur të uebit në botë. Në fakt, ata presin mbi 5.000.000 fusha! Ata kanë arritur këtë lloj suksesi falë çmimeve të tyre të përballueshme dhe shërbimit të tyre të shkëlqyeshëm të pritjes.

VPS Hosting

HostGator ka tre plane VPS që mund të merrni:

 • Snappy 2000 – 2 GB RAM, 12 GB hapësirë ​​në diskut, 1,5 TB e transferimeve mujore të të dhënave. Fillon me 79,95 $ / muaj por mund ta merrni për 19,95 $ / muaj nëse angazhoheni për tre vjet.
 • Snappy 4000 – 4 GB RAM, 165 GB ruajtje dhe 2 TB transferime të të dhënave mujore duke filluar nga 119,95 $ / muaj. Nëse nënshkruani një plan tre vjeçar mund ta merrni atë me 29,95 dollarë në muaj.
 • Snappy 8000 – 8 GB RAM, 240 GB hapësirë ​​në diskut, dhe 3 TB transferime të të dhënave mujore me 149,95 $ / muaj. Nëse shkoni me një kontratë tre-vjeçare mund ta keni atë për 39,95 $ / muaj.

Shërbimi ndaj klientit

HostGator me të vërtetë ka një shërbim fantastik ndaj klientit dhe ata tashmë kanë marrë disa çmime për nivelet e larta të mbështetjes që ata ofrojnë për klientët e tyre. Ju mund të merrni ndihmë përmes bisedës live dhe telefonit në çdo kohë të ditës, përfshirë pushimet. Ajo që ata nuk kanë është një mbështetje premium për klientët me pagë të lartë, por kur merrni parasysh përsosmërinë e shërbimit të tyre të rregullt për klientët, ky me të vërtetë nuk është aspak problem.

seriozitet

HostGator garanton 99.9% në kohë, gjë që është shumë e rëndësishme për ju nëse keni shumë trafik në faqen tuaj të internetit. Ata kanë qendra të nivelit më të lartë të mbështetur nga hardueri i serverit standard më të lartë. Gjithashtu, HostGator ka një sistem fantastik monitorimi. Kjo është gjithashtu e rëndësishme sepse i lejon ata të skanojnë serverat e tyre dhe të marrin përditësimin e statusit në çdo kohë, i cili gjeneron automatikisht sistemin e paralajmërimit të shkaktuar që dërgon paralajmërime tek teknikët e tyre kur ka ndonjë problem me serverin.

2. BlueHost

Vizitoni sitin »

Bluehost-lirë-hosting-të lartë të trafikut-faqetKy është një host në internet që është ndoshta më i njohuri nga të gjithë, edhe pse është një konkurrencë e vështirë. Shtë një kompani që është një nga zgjedhjet më të mira të WordPress.org dhe ato kanë 5 plane të ndryshme pritëse nga të cilat mund të zgjidhni, në varësi të nevojave tuaja specifike. Ne do të flasim për planet pritëse të VPS-së që ata ofrojnë për uebfaqen tuaj të trafikut të lartë.

VPS Hosting

Gjëja e parë për të cilën duhet të jeni të vetëdijshëm është fakti që BlueHost nuk ka plane VPS për Windows, vetëm për Linux, i cili është vërtet zhgënjyes. Sidoqoftë, nëse përdorni Linux, atëherë do të keni 4 mundësi të ndryshme për të zgjedhur – Standard, Enhanced, Premium dhe Ultimate. Mimet variojnë nga 14,99 $ në 59,99 dollarë për muajin tuaj të parë, por më pas ato shkojnë deri në intervalin prej 29,99 dollarë deri në 119,99 dollarë pas kësaj. Këto janë çmime mjaft të zakonshme dhe për ta ju merrni 2 bërthama CPU për dy planet e para dhe 3 dhe 4 për dy më të shtrenjta. Magazinimi që ju merrni shkon nga 30 GB në 120 GB, në varësi të planit. RAM varion nga 2 GB në 8 GB dhe Bandwidth është i pakufizuar për të gjitha planet e pritjes. Plani Standard do t’ju marrë një adresë IP, ndërsa planet e tjera ju marrin dy adresa IP.

Ndihma për klientët

Unë kam pasur një përvojë të madhe me shërbimin e klientit që ofron BlueHost, megjithëse ka disa komente të përziera atje. Dua të them, ka edhe vlerësime pozitive, por edhe negative, kështu që mendoj se të gjitha zbërthehen në raste individuale. Sidoqoftë, duhet të dini që BlueHost ofron mbështetje 24/7 të klientëve në telefonat e tyre, bisedën live dhe emailin.

siguri

Një nga avantazhet më të forta për BlueHost është siguria e tyre. Do të merrni tre shtresa të parandalimit të spamit, por kjo nuk është e vetmja gjë. Ky host gjithashtu ofron një mbrojtje të madhe për kutinë tuaj dhe ju jep mundësinë për të bllokuar hyrjen në faqen tuaj dhe në listat e zeza të adresave IP specifike.

3. Pritja për lëvizje

Vizitoni sitin »

InMotion-biznes-hosting-të lartë të trafikut-faqetInMotion është me të vërtetë një nga gjigantët e botës së mbajtjes së faqes në internet. Ata kanë qenë që nga viti 2001 dhe kjo përvojë do të thotë shumë sepse ata dinë të merren me çështjet e zakonshme në mënyrën më të shpejtë.

VPS Hosting

InMotion ofron tre lloje të planeve VPS – VPS-1000, VPS-2000, dhe VPS-3000. VPS-1000 kushton 29,99 dollarë në muaj, ka 4 GB RAM, 60 GB hapësirë ​​ruajtjeje, 2 bandë të brezit të TB dhe dy adresa IP. VPS-2000 ka një çmim prej 49,99 dollarë në muaj, ju jep 6 GB RAM, 130 GB hapësirë ​​ruajtjeje, 3 bandë Bandwidth dhe dy adresa IP. VPS-3000 ka një çmim prej 74,99 $ në muaj, ju lejon 8 GB RAM, 200 GB hapësirë ​​ruajtjeje, 4 TB dhe tre IP adresë.

Shërbimi ndaj klientit

Shërbimi ndaj klientit është një nga kostumet më të forta të kësaj kompanie web hosting. Ata ofrojnë shërbim të vazhdueshëm, të gjithanshëm. Ju mund t’i kontaktoni ata në telefon, në bisedën live dhe përmes emailit. Ata kanë një staf jashtëzakonisht miqësor që është i përkushtuar t’ju ndihmojë të gjeni mënyrën më të mirë për t’u marrë me çdo çështje që mund të keni.

Në fakt, ata ndoshta do të jenë në gjendje të zgjidhin edhe problemet më komplekse, sepse ata gjithashtu kanë mbështetje të përparuar. Një tjetër gjë e mrekullueshme në lidhje me InMotion është bashkësia e tyre e gjerë që është gjithashtu gjithmonë e gatshme t’ju ndihmojë juve në çdo kohë. Ekziston një forum ku mund të gjeni përgjigjet tuaja, si dhe shumë mësime dhe kurse online, të gjitha të disponueshme në faqen e tyre zyrtare.

seriozitet

InMotion tërheq 99,9% në kohën e duhur dhe unë e kam testuar personalisht këtë për vitin e kaluar me uebfaqen time të trafikut të lartë. Siç e kam përmendur tashmë, kjo është shumë e rëndësishme sepse çdo ndërprerje mund të shkaktojë dëme serioze në reputacionin dhe të ardhurat e faqes suaj të internetit. InMotion gjithashtu siguron memorie të shpërthyer dhe memorje të përkushtuar, e cila është një veçori e bukur që i ndan ato nga shumica e pritësve të tjerë të uebit.

4. InterServer

Vizitoni sitin »

interserver-përballueshme-lartë-trafikut-website-hostingInterServer ka qenë në biznesin e web hosting që nga viti 1999 dhe është një nga hostet me rritje më të shpejtë të internetit që ka dy qendra të të dhënave nga të cilat ata ofrojnë një shërbim të jashtëzakonshëm. Ata gjithashtu kanë shkallë të shkëlqyeshme të kënaqësisë së klientit dhe etikë biznesi me reputacion.

VPS Hosting

InterServer ka një sistem të mahnitshëm për përcaktimin e planit ideal VPN për çdo klient. Ata ofrojnë plane VPS të personalizuara që klientët e tyre mund të zgjedhin vetë. Kjo ju lejon të merrni pikërisht atë që ju nevojitet nga një larmi opsionesh. Unë kam një përvojë të shkëlqyeshme me InterServer dhe më pëlqen shumë ajo shkathtësi që u ofrojnë klientëve të tyre. Ekzistojnë dy lloje të planeve VPS – Linux bazuar, e cila kushton 6 $ / muaj dhe Windows me bazë, me çmim 10 $ / muaj. Sigurisht, këto janë çmimet për planet më themelore që ju marrin 25 GB hapësirë, 1024 MB memorje dhe 1 TB të transferimeve të të dhënave. Tani, këtu janë gjërat interesante. Ju mund të shtoni një pjesë tjetër, ose më shumë (deri në 16) në planin tuaj të pritjes VPS dhe çdo pjesë që ju shtoni do t’ju japë një sërë karakteristikash të përmendura më parë. Gjithashtu, çdo fetë do të rrisë çmimin që ju paguani me 6 dollarë, për Linux, ose 10 dollarë, për Windows.

Ju gjithashtu mund të zgjidhni nëse doni të paguani planet tuaja VPS çdo muaj ose mbi baza vjetore. Nëse vendosni të merrni një plan një vjeçar, do të merrni një zbritje prej 10%. Sigurisht, ju merrni një garanci për kthimin e parave që zgjat 30 ditë me çfarëdo plani VPS që ju zgjidhni.

Karakteristikat e rëndësishme

Ky host në internet ka serverë jashtëzakonisht të fortë që u lejojnë atyre të garantojnë 100% uptime të energjisë dhe 99.9% uptime të rrjetit.

InterServer ka një mjet të shkëlqyeshëm dhe të thjeshtë që mund ta përdorni për të menaxhuar me lehtësi dhe pa ndonjë njohuri të teknologjisë planin tuaj të strehimit.

Kur bëhet fjalë për mbështetjen e klientit, ky host ka një staf vërtet miqësor që është gjithashtu jashtëzakonisht profesional dhe i disponueshëm 24/7. Ju mund t’i kontaktoni ata në telefon, përmes postës elektronike dhe në bisedën live.

5. GreenGeeks

Vizitoni sitin »

greengeeks-premium-hosting-të lartë të trafikut-web-faqetKjo është një kompani relativisht e re, por ata me siguri janë rritur shumë që nga viti 2006 kur u themeluan. Kjo është për shkak se ata kanë një dallim të qartë nga ndërmarrjet e tjera të mbajtjes në internet – ato ofrojnë një pritje të gjelbër në internet. Kjo do të thotë që ata janë një kompani eko-miqësore që punojnë në kompensimin e prodhimit të karbonit nga serverët e tyre.

VPS Hosting

Kjo kompani ofron 5 plane të ndryshme të hostimit të VPS:

 • 39,95 $ / muaj – Ky plan VPS ju jep 1 GB RAM, 25 GB ruajtje dhe 1 T Bandwidth.
 • 59,95 $ / muaj – Ky plan VPS ju jep 2 GB RAM, 50 GB depo dhe 1,5 TB të bandës.
 • 79,95 $ / muaj – Ky plan VPS ju jep 3 GB RAM, 75 GB ruajtje dhe 2 TB Bandwidth.
 • 99,95 $ / muaj – Ky plan VPS ju jep 4 GB RAM, 100 GB depo dhe 2,5 TB të bandës.
 • 159,95 $ / muaj – Ky plan VPS ju jep 5 GB RAM, 125 GB ruajtje dhe 3 TB të gjerësisë së bandës.

Me çdo plan VPS të disponueshëm, ju do të merrni edhe 2 adresa IP dhe mund të ndryshoni planin që po përdorni në çdo kohë. Gjithashtu, ekziston një garanci për 30 ditë kthim parash nëse doni të ndryshoni ofruesin tuaj të pritjes për çfarëdo arsye që keni.

uptime

GreenGeeks pretendon se ato ofrojnë 99.9% shërbim në kohë, dhe bazuar në përvojën time, kjo është plotësisht e vërtetë. Ata kanë serverë të fuqishëm që u lejojnë atyre të mbajnë një kohë kaq të lartë, por gjithashtu u lejon atyre të ofrojnë shpejtësi të madhe për të gjithë klientët.

Ndihma për klientët

GreenGeeks ka një ekip të shkëlqyeshëm teknikësh që mund t’ju ndihmojnë të merreni me çdo çështje. Ju mund të kontaktoni mbështetjen e tyre mikpritëse të klientit në çdo kohë sepse ato ofrojnë mbështetje 24/7 në telefon, përmes postës elektronike dhe në bisedën live. Ekzistojnë gjithashtu shumë mësime online në faqen e tyre të internetit që mund t’ju ndihmojnë të merreni me disa probleme pa kontaktuar mbështetjen.

përfundim

Ka shumë kompani të mbajtjes së faqeve në internet që mund të trajtojnë kërkesat tuaja për një faqe në internet me trafik të lartë dhe ju patjetër që duhet të bëni vetë hulumtimin tuaj gjithsesi, vetëm për t’u siguruar që nuk do të keni humbur ndonjë mundësi më të mirë. Sidoqoftë, në përvojën time, këto janë pritësit më të mirë të uebit nëse kërkoni për VPS të besueshëm dhe të fuqishëm që planifikoni të trajtoni faqen tuaj të internetit dhe trafikun që gjeneroni.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map