5 Pritja më e mirë për muzikantë, këngëtarë, grupe, artistë dhe DJ

pritja më e mirë në internet për muzikantë


Të jesh një muzikant është e rëndësishme të kesh një faqe në internet. Në këtë artikull do t’ju tregoj se si të ndërtoni një faqe në internet nga ana juaj dhe gjithashtu si të zgjidhni faqen më të mirë të pritjes për muzikantët.

Nëse ju jeni lloji i personit që i pëlqen të bëjë gjëra vetë, me siguri ju gjithashtu dëshironi të ndërtoni faqen tuaj të internetit. Pra, ju jeni të mirë në muzikë, por nuk keni të dhëna se si të filloni një faqe në internet. Eshte ne rregull. Nëse keni dëshirë të mësoni se si të krijoni faqen tuaj të internetit të muzikës ose një faqe në internet për markën tuaj, lexoni përmes kësaj faqe, unë do t’ju shpjegoj gjithçka më poshtë.

Ka disa nga ofruesit e pritjes së faqeve në internet të specializuara në ofrimin e mjeteve për të bërë faqe muzikore. Unë zgjedh që të mos i përfshij këto në listë, sepse ato janë të shtrenjta dhe funksionaliteti i mjeteve të tyre është i kufizuar. Në vend të kësaj unë zgjedh për t’ju prezantuar 5 nga kompanitë më të mira të pritjes së pritjes, të cilat mund të përdoren për të ndërtuar një faqe interneti muzikantësh profesionalë për më pak.

Kur ndërtoni një faqe në internet dhe nuk jeni një zhvillues, ju keni mjaft mundësi për të zgjedhur. Ju mund të përdorni një skenar në uebfaqe që është ndërtuar për muzikantë, ose mund të përdorni një softuer më versityle siç është WordPress. WordPress ka të gjitha mjetet e nevojshme që janë të nevojshme për ndërtimin e një siti muzikor unik dhe të pasur me tipare. Ne krye te kesaj, Beyonce dhe muzikantë të tjerë drejtojnë faqen e tyre në WordPress.

Nëse po kërkoni të krijoni një uebfaqe të thjeshtë për grupin tuaj, mund të zgjidhni një ndërtues të faqes në internet, të cilën nuk e mbështes shumë.

Gjëja e shkëlqyeshme në lidhje me përdorimin e WordPress ose një program ndërtimi faqesh për faqen tuaj është që ju nuk keni nevojë të dini ndonjë kodim. Pra, pa qenë e nevojshme të njihni gjuhët HTML, CSS, JS ose PHP, ju mund ta ndërtoni tërë faqen në internet vetë.

Nëse vendosni të krijoni faqen tuaj duke përdorur WordPress, ju duhet një host i mirë në internet për të.

5 Pritjet më të mira për faqet e internetit të muzikës

Pra, këtu është lista e 5 ofruesve kryesorë të pritjes që unë rekomandoj për faqet e internetit të muzikës:

 • iPage – nga 1.99 $ / muaj
 • Bluehost – nga 3,95 $ / muaj
 • Në lëvizje – nga 3,99 $ / muaj
 • Hostgator – nga 3,95 $ / muaj
 • GoDaddy – nga 2.99 $ / muaj

Në vazhdim, unë do të hedh në detaje rreth secilës kompani pritëse që unë rekomandoj.

iPage – Bëni një Uebfaqe për Band tuaj Music

iPage-best-hosting-muzikantëiPage është një nga opsionet më të mira dhe të lira për të krijuar vetë një uebfaqe muzikore të thjeshtë. Kompania ofron ndërtues site-and-drop, me shumë funksionalitete të ndërtuara dhe mundësi përshtatjeje. Ju mund të zgjidhni nga qindra modele të gatshme (përfshirë modelet në lidhje me muzikën) dhe t’i përshtatni ato për kërkesat tuaja. Redaktimi i një teme të krijuar paraprakisht ju ndihmon të krijoni faqen tuaj të internetit më shpejt.

Nëse dëshironi më shumë fleksibilitet dhe vendosni të krijoni faqen tuaj të muzikantit me WordPress, iPage është një opsion i shkëlqyeshëm edhe për këtë. Ata ofrojnë një mjet instalimi me një klikim të WordPress, i cili ju mundëson të filloni shpejt dhe lehtë.

Plani Thelbësor është thjesht i përsosur për të filluar një faqe në internet për grupin tuaj muzikor, megjithatë ju mund të azhurnoni në çdo kohë në një plan të nivelit më të lartë të mbajtjes nëse kërkohet.

BlueHost – Krijoni një Uebfaqe Muzikore

Bluehost-best-hosting-muzikantëBlueHost gjithashtu ka një softuer ndërtimi në internet, por ky mjet lejon vetëm krijimin e deri në 6 faqe. Sipas mendimit tim, ju duhet të vendosni për BlueHost nëse doni të krijoni faqen tuaj të internetit duke përdorur WordPress. Ata janë shumë të fortë në pritjen e faqeve të internetit të WordPress. BlueHost është rekomanduar nga komuniteti WordPress dhe faqja zyrtare e WordPress.org për një kohë shumë të gjatë.

BlueHost është një nga kompanitë më të mira të hostimit të WordPress, dhe ato kanë plane të shumta pritëse për të zgjedhur. Për një sit muzikant fillestar WordPress, ju mund të përdorni një nga planet e tyre të përbashkëta. Më vonë mund të përmirësoheni në planin më të fuqishëm të pritjes, pasi faqja juaj e internetit rritet, dhe pasi kërkon më shumë burime të serverit.

WordPress është një nga programet më të mirë për të ndërtuar një faqe në internet me të. Funksionaliteti i tij thelbësor është shumë standard (lejon të publikosh artikuj, të ngarkosh imazhe, të krijosh me lehtësi paraqitje me porosi), nuk është krijuar posaçërisht për muzikantë, përkundrazi për blogeret dhe faqet e internetit të biznesit të vogël. Sidoqoftë me përdorimin e shtojcave speciale dhe temave të personalizuara mund ta shndërroni WordPress në çdo lloj uebsajti (përfshirë uebfaqen e profilit të muzikantit, grupin muzikor, uebfaqen për DJ-të ose sitin e dyqanit muzikor).

Pra, nëse doni një shërbim të besueshëm pritës për sitin tuaj në WordPress, BlueHost është zgjedhja e duhur.

InMotion Hosting – Filloni Uebfaqen tuaj të Muzikantit

InMotion-best-hosting-muzikantëInMotion Hosting është një tjetër mundësi e shkëlqyeshme nëse zgjidhni WordPress për faqen tuaj të internetit. Oferta një mjet shumë unik ndërtues i faqes në internet, i cili integrohet me WordPress; quhet BoldGrid. Ky është në të vërtetë një grup plugins që janë të disponueshëm për tu instaluar me secilën llogari pritëse të InMotion. BoldGrid është i lirë për t’u përdorur, por në mënyrë që të keni akses në këtë shtesë të fuqishme të WordPress, duhet të blini një plan pritës.

BoldGrid është perfekt për fillestarët, të cilët kanë mungesë ose aspak njohuri programuese, por duan të krijojnë vetë një faqe në internet. Nëse jeni të interesuar për këtë shtojcë, mund të mësoni më shumë rreth saj në faqen tonë të rishikimit BoldGrid. Me pak fjalë, BoldGrid është një ndërtues i ndërlikuar dhe i fuqishëm i faqeve për WordPress, që lejon përdoruesit të krijojnë lehtësisht faqet e uljes (ndërtues tërheqës dhe tërheqje) dhe të futin forma, harta, imazhe me shtypjen e një butoni.

Mund të keni faqen tuaj të WordPress-it lart dhe duke u drejtuar menjëherë pas aktivizimit të llogarisë. Në faqen e arkëtimit, do të duhet të zgjidhni “Word-in e Para-Instaluar” për konfigurimin e automatizuar. Kjo nuk do t’ju kushtojë më tepër, është e përfshirë falas. Ky është një tipar i shkëlqyeshëm nëse doni të filloni shpejt faqen tuaj të muzikës.

HostGator – Vendosni dhe rriteni sitin tuaj muzikor

Hostgator-best-hosting-muzikantëHostGator është një “bishë” kur bëhet fjalë për mbajtjen në internet. Industri të ndryshme zgjedhin HostGator për pritjen e faqeve të tyre të vogla dhe të mëdha. Shumë muzikantë, grupe muzikore, DJ dhe artistë gjithashtu zgjedhin këtë kompani pritëse sepse është e besueshme dhe ofron mbështetje shumë të mirë të teknologjisë.

HostGator gjithashtu ofron një mjet instalimi me një klikim që e bën të shpejtë dhe të lehtë për përdoruesit që të krijojnë sitin e tyre muzikor WordPress. Në HostGator ju mund të azhurnoni planin tuaj të hostimit ndërsa faqja juaj e internetit rritet.

Zgjidhni një nga planet e tyre të përbashkëta për të filluar dhe të kaloni në cloud ose VPS hosting pasi faqja juaj e internetit të marrë më shumë trafik ose ka nevojë për siguri më të lartë.

Nëse nuk doni të përdorni WordPress për ndërtimin e faqes tuaj, mund të përdorni zvarritjen Gator & ndërtues i faqes në internet. Personalisht, nuk më pëlqejnë shumë ndërtuesit e faqeve të internetit, por nëse doni të përfundoni punën shpejt, ky mjet mund të jetë opsioni i përsosur për ju.

GoDaddy – Ndërtoni një Uebfaqe Muzikantësh

GoDaddy-best-hosting-muzikantëGoDaddy është një zgjedhje e shkëlqyeshme për newbies dhe për pritjen e faqeve të internetit të trafikut të vogël dhe të mesëm. GoDaddy është shkathtësi kur bëhet fjalë për ndërtimin e faqes tuaj të internetit: ju mund të zgjidhni ndërtuesin e faqes së internetit të ofruar nga GoDaddy ose ju mund të zgjidhni një plan pritjeje ku mund të vendosni faqen tuaj te internetit me WordPress ose mjet tjetër që mund të përdorni për krijimin e faqes tuaj..

Ndërtuesi i Uebfaqeve do të ofrojë një mënyrë të thjeshtë për të krijuar, modifikuar dhe publikuar një faqe në internet. Ju mund të zgjidhni nga qindra shabllone falas dhe t’i përshtatni ato për nevojat tuaja. Ka dhjetëra dizajne që janë krijuar posaçërisht për faqet e internetit të lidhura me muzikën. Eachdo pjesë e dizajnit është e redaktueshme: ju mund të zëvendësoni imazhet e mostrës me tuajin, të ndryshoni logon, të shtoni dhe hiqni faqet duke anashkaluar plotësisht pjesën e programimit.

Ndërtuesi i Uebfaqeve ofron shumë mundësi dhe widget për ta bërë faqen tuaj të internetit profesionale në kërkim dhe funksionim gjithashtu. Ju lehtë mund të shtoni galeri me imazhe dhe video, skedat, kutitë, të implementoni një blog ose të aktivizoni funksionin e tregtisë elektronike.

Nëse vendosni të krijoni faqen e internetit duke përdorur WordPress, unë rekomandoj të kontrolloni tutorialin e lidhur. Nëse zgjidhni një nga opsionet e mbajtjes së cPanel të GoDaddy, do të keni mundësi që me një klik të instaloni WordPress në domenin tuaj dhe të filloni menjëherë ndërtimin e faqes tuaj të internetit.

Detyra juaj do të jetë të shtoni një temë, të instaloni shtojcat e nevojshme, të shtoni faqe dhe postime; të cilat janë shumë të lehta për tu bërë. Në fund të kësaj faqe do t’ju japë një listë të rekomandimeve për ato shtojca dhe tema që mund të përdorni për ndërtimin e një uebsajti muzikant profesional në kërkim me WordPress.

Cilin host duhet të zgjedhni për një faqe muzikore?

Ne kemi numëruar 5 hostet kryesore që konsiderojmë se janë më të mirët për të pritur një faqe në internet muzikore. Providerdo ofrues i pritjes ka të mirat dhe të mirat e tij, kështu që ju duhet të zgjidhni kompaninë që është më e mira për nevojat tuaja. Sipas mendimit tim për faqet e internetit më të vogla muzikore, iPage është alternativa më e mirë. Për faqet e internetit të krijuara me WordPress unë rekomandoj BlueHost, InMotion dhe HostGator. GoDaddy është gjithashtu një mundësi e shkëlqyeshme për të pritur një faqe në internet muzikore.

Ju mund të mësoni më shumë rreth secilës kompani pritëse duke lexuar vlerësimet tona në thellësi.

Tani le të hedhim një vështrim se si të krijojmë një faqe interneti muzikore me WordPress.

Shtojcat e dobishme të WordPress për Uebfaqen e Muzikës

Siç raportova më lart, thelbësore WordPress nuk ka karakteristika të mjaftueshme për të krijuar një faqe interneti muzikore. Por me përdorimin e shtojcave speciale do të keni mundësi të shtoni muzikantë, një dyqan, një bibliotekë muzikore ose veçori të tjera të shkëlqyera. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të shfletoni WordPress Plugin Repository dhe kërko për muzikë.

Në rezultatet do të gjeni të gjitha shtojcat e nevojshme që ju nevojiten dhe këto mund të instalohen në faqen tuaj të internetit falas. Këtu janë disa shtojca të dobishme për një faqe interneti muzikore:

wordpress widget e muzikës së thjeshtëShtojca Simple Widget Music ju lejon opsionin të shfaqni një riprodhues muzikor si një widget me opsionin për të shtuar emrin, këngën, albumin, përshkrimin e shkurtër dhe imazhin e artistit në secilën këngë. Ky widget do të funksionojë në të gjithë shfletuesit që mbështesin elementin audio HTML5. Definitelyshtë padyshim një widget i shkëlqyeshëm për të patur në faqen tuaj në internet nëse doni t’i lejoni vizitorët tuaj të dëgjojnë muzikën tuaj përpara se ta blinin atë.

galeria gmedia menaxhon listën e luajtjes së skedarëve muzikorëNjë tjetër shtojcë e shkëlqyeshme është Gmedia Gallery, e cila është një menaxher i gjithanshëm i mediave gjithashtu. Kjo shtojcë funksionon si bibliotekë, duke siguruar një ndërfaqe gjithëpërfshirëse për administrimin jo vetëm të imazheve, por edhe të skedarëve audio. Me përdorimin e këtij mjeti ju mund të ngarkoni sa më shumë fotografi dhe skedarë muzikorë si ju dëshironi, dhe t’i rregulloni ato në grupe, playlistë dhe albume. Shtë një shtojcë shumë e dobishme që mund të vlejë ta instalosh në çdo faqe muzikore.

Keni përmendur vetëm dy shtojca, por ka qindra nga të cilat mund të zgjidhni. Kur zgjidhni një shtojcë, gjithmonë kontrolloni vlerësimet dhe azhurnimin e fundit të shtojcës. Ju nuk dëshironi të instaloni shtojca të vjetruara në faqen tuaj të internetit. Shmangni ato që nuk janë azhurnuar me vite.

Uebfaqet kryesore muzikore të ndërtuara në WordPress

Ka shumë muzikantë, këngëtarë, DJ, bende dhe artistë që zgjedhin WordPress për faqen e tyre të internetit. Këtu është një listë e më të njohurve:

Temat më të mira të WordPress për Uebfaqen e Muzikantëve

Pra, nëse keni vendosur të krijoni faqen e internetit me WordPress, këtu janë disa tema premium që mund të përdorni për ta bërë faqen tuaj të internetit unike dhe të jashtëzakonshme.

temë fjalëpër muzikore vokale

Demo / Shkarkim

jam temë sessioan për faqet e internetit të muzikës

Demo / Shkarkim

temë wordpress në faqen e internetit të muzikantit beatheaven

Demo / Shkarkim

Ndonje gje tjeter?

Unë mendoj se i dhashë të gjitha informacionet që ju nevojiten për fillimin e faqes tuaj të internetit dhe vërtet shpresoj që ky artikull të ju ndihmojë të gjeni siguruesin më të mirë të pritjes së muzikantëve. Nëse keni akoma ndonjë pyetje, ju lutemi përdorni sistemin e komenteve më poshtë. Do të përpiqem t’u përgjigjem të gjithëve.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map