5 Server i përkushtuar më i mirë që pret në Australi


Si një administrator i një uebsajti të madh ose ai që mirëpret trafik të konsiderueshëm, ju duhet një menaxher pritës që është i besueshëm dhe i shpejtë. Në një epokë ku shumica e njerëzve bashkëveprojnë shumë në platformat në internet, keni nevojë për një sit që nuk do të bjerë poshtë në momente të rëndësishme. Ndërsa pritja e përbashkët është e përballueshme për shumicën e pronarëve të faqeve në internet, hostimi i dedikuar ofron kontrollin dhe fleksibilitetin më të madh. Uebfaqja juaj do të ketë serverin e vet në një platformë të dedikuar pritëse shoqëruar me shpërndarje RAM, ruajtje dhe gjerësi të bandës. Ofruesit kryesorë të dedikuar të pritjes së serverëve në Australi përfshijnë:

1. WP Hosting

wphosting-best-dedikuar-server-australia

Hosting WP

WP Hosting përdor përdorimin e serverëve me performanca të larta për të ofruar shërbime cilësore për administratorët e uebit. Ka tre pako me Dedicated Basic duke filluar nga 89 dollarë në muaj. Ky plan akordon 2 bërthama CPU, memorie 2 GB, ruajtje SDD 40 GB dhe transferim të pakufizuar të të dhënave. Plani Dedicated Advanced fillon me 149 dollarë në muaj me 4 bërthama CPU, memorie 4 GB dhe ruajtje prej 80 GB SSD.

Paketa Dedicated Extreme fillon me 299 $ / muaj me 8 bërthama CPU, memorje 8 GB dhe ruajtje prej 160 GB SSD. Të gjitha paketat ofrojnë qasje në Qendrën Australiane të të Dhënave, ku do të gjeni informacione që adresojnë çdo pyetje të latencës së rrjetit dhe sovranitetit të të dhënave që mund të keni.

WP Hosting ka plane specifike të mbajtjes për WordPress. Paketa Startup është e përkryer për fillestarët pasi ju merrni një ruajtje prej 5 GB SSD me 19 dollarë në muaj. Plani i Biznesit siguron ruajtje të SSD me 10 GB në 29 dollarë në muaj ndërsa kategoria Korporata siguron ruajtje SSD 20 GB për 49 dollarë në muaj. Zhvilluesit dhe inxhinierët në WP Hosting kanë studiuar gjerësisht sistemet WordPress në mënyrë që shqetësimet tuaja të adresohen për kënaqësinë tuaj. Ju mund të përdorni këto ekspertë përmes bisedës live, telefonit dhe postës elektronike.

Ky ekip është 100% Australian, dhe çdo zhvillues me të cilin flisni është lokal sepse gjithmonë ekziston rreziku që diçka të humbet në përkthim kur bashkëveproni me një individ të huaj. Paketat e WordPress përfshijnë mbrojtjen DDOS “Gjithmonë në”, dhe skanimet e rregullta të virusit e mbajnë faqen tuaj pa kërcënime. WP Hosting gjithashtu do të zhvendos faqen tuaj tashmë të funksionuar të WordPress në shërbimin e tyre të pritjes pa ndonjë ndërhyrje.

2. Pritësi i IT ëndërr

dreamit-dedikuar-server-australia

Enderroje

DreamIT Host filloi të veprojë në vitin 2014 me qëllim që të jetë një host në internet i njohur për vlerën e tij të jashtëzakonshme, performancën e lartë dhe shërbimin e jashtëzakonshëm. Kompania ka tre mundësi të përballueshme. Plani Essentials fillon në 4,95 AUD / muaj, ku ju merrni një ruajtje prej 5 GB, memorie 2 GB dhe 100 postë elektronike maksimale për orë. Pritja në internet e Ekonomisë fillon në 9,95 AUD / muaj me ruajtje 15 GB, memorje 4 GB dhe 150 email maksimal për orë. Plani i biznesit fillon në 19,95 AUD / muaj me 50 GB ruajtje, memorje 6 GB dhe 300 postë elektronike maksimale për orë.

Të gjitha planet kanë llogari të pakufizuara të postës elektronike dhe bandës së bandës dhe dhjetë fusha shtesë. Serverët e dedikuar mundësohen nga cPanel, CloudLinux dhe LiteSpeed.LiteSpeed ​​është jashtëzakonisht i shpejtë, kjo është arsyeja pse faqet e internetit në platformë ngarkojnë shumë shpejt. Serverët e rinj të uebit në DreamIT furnizohen me NVMe i cili është 12 herë më i shpejtë se një server SSD.

Ka më shumë se 400 aplikacione të dizajnuara për të punuar mirë me DreamIT përfshirë WordPress, Magento dhe Drupal. Drejtimi i një uebsajti të besueshëm është thelbësor në mënyrë që të mos humbni blerësit ose vizitorët e mundshëm. Garancia në kohë 99.95% e rrjetit siguron që uebfaqja juaj të jetë gjithnjë e mirë.

Serverët janë optimizuar më tej për të punuar mirë me uebfaqe me trafik të lartë i cili është veçanërisht ideal për platformat e tregtisë elektronike. Ekipi mbështetës ka bazën e tij në Melburn, dhe ata janë të shpejtë për t’u përgjigjur dhe ndihmuar për çdo pyetje. Pajisja e serverit është vendosur dhe pritur në Australi që do të thotë që faqet e internetit të Aussie do të përjetojnë nivelet më të larta të performancës.

3. Transmetojnë serverat

riorganizuar-servers-dedikuar-australia

Rrjedhin serverët

Streamline Serverët u lançua në vitin 2007 me një vizion për të ofruar shërbime inovative në industrinë e web hosting. Produktet e firmës sillen nga loja, zëri, i dedikuar, serverat VPS, marketing i filialeve dhe mbajtja në internet. Serverat e tyre të dedikuar janë në dispozicion për pronarët e uebit në Australi, Singapor dhe Zelanda e Re.

Klientëve u shërbehen qendrave të shumta të të dhënave në Perth, Melbourne dhe Sidnei. Serverat e tyre mundësohen nga Intel dhe varg çmimesh. Plani themelor në Sidnej, për shembull, fillon me $ 80 / muaj dhe ofron RAM 8 GB, SSD 250 GB, dhe 3000 GB. Rrjeti është i mbrojtur nga DDOS që do të thotë që të gjitha paketat e destinuara për faqen tuaj të internetit skanohen për kërcënime në kohë reale.

Stafi i ditur është i disponueshëm 24/7. Shërbimet Streamline më tej ofrojnë provizione automatike ku serveri juaj do të sigurohet automatikisht në 15 minutat pasuese të pagesës. Serverat kanë ndërfaqe miqësore për përdoruesit për të mundësuar kontroll të plotë për klientët e tyre. Do të jeni në gjendje të vlerësoni përdorimin e të dhënave tuaja dhe automatizoni instalimet e sistemeve operative.

4. Paqësori Digjital

digitalpacific-dedikuar-server-australia

Paqësori Digjital

Digital Pacific filloi të veprojë në vitin 2000 si një host-neutral i karbonit në Australi. Nga baza e tij në Sidnej, kompania përqendrohet në kënaqësinë e klientit dhe shërbimet cilësore. Vlerat e tyre përfshirë vendosjen e marrëdhënieve përmbushëse dhe afatgjata me klientët, sigurimin e produkteve intuitive të pritjes me çmime të vlerës dhe kuptimin e nevojave të klientit.

Eksperienca 15 vjeçare e kompanisë e bën atë jashtëzakonisht të ditur në tregun e pritjes në internet të Australisë. Ajo ka një sistem rezervë pa mend që ruan skedarët tuaj të postës elektronike, faqen e internetit dhe bazën e të dhënave tre herë në ditë. Firma përdor përdorimin e pajisjeve Dell dhe disqet e saj të pasqyruara rritin besueshmërinë e serverit.

Firma ofron pritje të përbashkët, të përkushtuar dhe VPS. Planet e dedikuara fillojnë me 99 dollarë, dhe ju keni të drejtë për konfigurim dhe mbështetje të shpejtë, dhe pajisjen më të fundit të Dell. Qendra kryesore e serverëve Digital Pacific është në Sidnej. Digital Pacific është, me të gjitha mënyrat, një host standard në internet dhe ofron burime të mjaftueshme për një sit të vogël.

Mungesa e hostimit të dedikuar për WordPress është një disavantazh për shumë pronarë të uebit që drejtojnë faqet e tyre në platformë. Kohët e fundit të ndërprerjes dhe kohëzgjatjes së tyre janë mjaft standarde dhe nuk do të ishin ideale për vendet me trafik të lartë. Nëse megjithatë jeni të vetëdijshëm për mjedisin, do të vlerësoni se sa i pastër dhe i gjelbër është rrjeti.

5. SiteGround

siteground-dedikuar-server-australia

SiteGround

SiteGround nuk ka serverë në Australi, por ato kanë qendra të të dhënave në Singapor të cilat ofrojnë performancë të fortë, kohën e duhur dhe lidhje. Kohëzgjatja e firmës prej 99.99% është joshëse në një rrjedhë të qëndrueshme të administratorëve të uebit. Soshtë aq i sigurt në këtë garanci saqë premton kompensim nëse serverët e tyre bien më pak nga kjo kohë e shpejtë.

Plani i hyrjes fillon me 269 $ / muaj me 4 bërthama CPU, 8 fije CPU, RAM 16 GB dhe 480 GB SSD. Pakoja e energjisë fillon me 349 dollarë në muaj me një RAM të përmirësuar 32 GB dhe SSD 960 GB. Pritësi në internet i Super Power ka një çmim prej 729 $ / muaj ka 12 bërthama CPU dhe RAM 64 GB.

SiteGround është optimizuar për WordPress, dhe ekipi i ekspertëve mbështetës do t’ju ndihmojë në shqetësimet tuaja. Pronarët e uebit gjithashtu do ta vlerësojnë sa e lehtë është integrimi i WooCommerce. Firma garanton kohën e mbajtjes zero si në biseda të drejtpërdrejta ashtu edhe në ndërveprimet telefonike. Paneli i tyre i menaxhimit është mjaft i thjeshtë që edhe fillestarët të lundrojnë dhe përdorin.

Si të zgjidhni një server të përkushtuar?

Nëse jeni duke kërkuar për një host të shkëlqyer të dedikuar në internet, do t’ju duhet të vlerësoni disa konsiderata të rëndësishme duke përfshirë:

Kërkesat e performancës

Sa serverë do të shërbenin në mënyrë të duhur kërkesat tuaja? Sa vizitorë parashikoni? Në përgjithësi mund të zgjidhni numrin e bërthamave dhe përpunuesve në një server. Numri do të varet nga aplikacionet që po ekzekutoni. Një konsideratë tjetër është performanca e thelbit e përcaktuar në shpejtësinë e orës (MHz). Shitësi i softverit ose ekipi që administron aplikacionin është më i përshtatshmi për të sugjeruar përpunuesin ideal ose numrin e bërthamave.

Sa më shumë bërthama ka një CPU, dhe aq më shpejtë është, aq më shumë opsione RAM janë të disponueshme për një administrator. Nëse nuk jeni të pasigurt në lidhje me kërkesat e RAM tuaj, zgjidhni një paketë që lejon RAM shtesë.

Kur bëhet fjalë për disqet e vështirë, basti juaj më i mirë është një set-up RAID i cili mbron faqen tuaj nga dobësitë e një disku të vetëm. Sistemi juaj do të funksionojë akoma derisa të instaloni një zëvendësim të hard driveit edhe pse do të shfaqë disa humbje të performancës. Ju keni më shumë opsione të hard drive me një server të madh. Disqet SATA sigurojnë vëllim të lartë, por performanca është mjaft e ulët. SAS performon më mirë se SATA por është më e shtrenjtë dhe ka një kapacitet më të ulët. SAS është zëvendësuar nga SSD i cili performon 50 deri 100 herë më mirë se SATA.

Shkallueshmëria e Aplikimit

Ju do të duhet të merrni parasysh sa mirë peshon aplikimi juaj. Disa aplikacione dëshmojnë se janë të vështira për t’u shkallëzuar në pajisje të shumta. Sigurimi që një databazë po funksionon në disa serverë është sfiduese sepse duhet të sinkronizohet në lidhje me serverat. Madje do të vërtetohej të ishte më e lehtë për të kaluar në një server me më shumë RAM, ruajtje dhe kapacitet përpunimi.

Efektet e joproduktive

Ju duhet të vlerësoni ndikimin e biznesit të çdo joproduktive të serverit tuaj. Ju mund të mos i ndani burimet tuaja të ndara në një plan të dedikuar pritës, por ka më shpesh sesa jo një vendndodhje të vetme të dështimit në një server. Nëse jeni duke ekzekutuar një platformë e-tregtie, çdo joproduktiv mund të rezultojë i kushtueshëm pasi klientët tuaj mund të braktisin faqen tuaj ose të krijojnë një imazh negativ të biznesit tuaj.

Cilësia e rrjetit

Shumica e ofruesve të pritjes ju japin mundësinë e zgjedhjes së vendndodhjes së serverit tuaj. Sa më i afërt të jetë një qendër e të dhënave, aq më e shpejtë është shpërndarja e të dhënave. Cilësia e harduerit dhe softverit gjithashtu do të përcaktojë shpejtësinë e ngarkimit.

Kur keni nevojë për një Server të Dedikuar?

Përfitimet e një serveri të dedikuar tejkalojnë shumë më shumë nga ato të përbashkët të mbajtjes në internet. Ju mund të pyesni veten nëse do të korrni përfitimet maksimale të serverit të dedikuar për server. Më poshtë është një skicë udhëzuese:

 • Madhësia e kompanisë suaj: Hosting i përkushtuar funksionon më së miri me kompani të mesme dhe të mëdha. Ka më shumë informacione që ruhen dhe transferohen në krahasim me një kompani të vogël. Nëse sipërmarrja juaj ka përparuar në atë pikë sa të merrni numra në gjashtë figura, mund të jetë koha për të përmirësuar në një plan të veçantë. Trafiku i lartë mund të shkaktojë ndërprerje të shërbimit të cilat mund të jenë katastrofale për markën tuaj.
 • Koha e ngarkesës së faqes: Ju keni rreth 2 sekonda për të bërë një përshtypje. Shumë platforma po mblidhen për vëmendjen e përdoruesve në internet, gjë që i ka bërë vizitorët të padurueshëm dhe të mësuar me shpejtësi të lartë. Nëse e shihni që faqja juaj ngarkohet ngadalë ose ka vonesa të shpeshta, është koha të merrni parasysh një server të dedikuar. Motorët e kërkimit gjithashtu rendisin faqet e shpejta në mënyrë të favorshme.
 • Ndjeshmëria e informacionit: Në pritjen e përbashkët, disa site ndajnë një server. Nëse ka një shkelje të sigurisë në një faqe tjetër, shanset janë që kërcënimi të gjejë rrugën e saj drejt platformës tuaj. Baza e të dhënave në faqen tuaj do të rrezikohet më pas. Ky rrezik është veçanërisht i dukshëm në dyqanet e tregtisë elektronike, ku informacioni është i ndjeshëm, përfshirë detajet dhe adresat e kartave të kreditit. Dyqane të tilla do të kenë nevojë për karakteristikat e azhurnuara të sigurisë që vijnë me një host të dedikuar.
 • Kur jeni më i kalitur: Suksesi i një siti në një plan pritës varet tërësisht nga përpjekjet e administratorit. Një server i pakontrolluar varet nga pronari i uebit për mirëmbajtje, dhe do t’ju duhet të dini më shumë rreth sistemeve të serverëve sesa një fillestar. Sidoqoftë, ekziston një mundësi e menaxhuar, kur një ekip i siguruar nga menaxheri i pritësit do të ndihmojë në vendosjen.

Përfitimet e përdorimit të një serveri të përkushtuar

Një server i dedikuar është një makinë e tërë vetëm për faqen tuaj të internetit. Përfitimet që vijnë nga kjo marrëveshje janë:

Kontrolli dhe Përshtatja

Me një server të dedikuar, ju keni lejimin të shtoni aplikacionet që dëshironi. Prandaj, ju mund të zgjedhni faqen tuaj për të punuar në mënyrën që funksionon më mirë me ngrohtësinë tuaj. Nga specifikimet e pajisjeve deri tek sistemi operativ dhe lejimi, ju keni kontroll të plotë mbi faqen tuaj të internetit. Ju mund të azhurnoni ose mbyllni faqen tuaj në çdo kohë pa u shqetësuar për përdoruesit e tjerë.

Siguri më e fortë

Pritja e përbashkët e bën faqen tuaj të prekshme nga aktivitetet e diskutueshme të përdoruesve të tjerë. Ky rrezik nuk ekziston në pritjen e dedikuar pasi keni një server për veten tuaj. Mund të instaloni shtresa të shumta sigurie që mbrojnë përmbajtjen tuaj. Planet e dedikuara të pritjes së pritjes gjithashtu kanë azhurnuar veçoritë e sigurisë për ata që janë në pritje të përbashkët.

Performanca e besueshme

Pritja e përkushtuar është ideale për administratorët në internet që duan performancë të qëndrueshme dhe të besueshme. Me këtë plan, ju ndahen burime të ndryshme vetëm për serverin tuaj. Për sa kohë që ju qëndroni brenda këtyre kufijve, faqja juaj do të performojë në mënyrë efikase. Ju gjithashtu mund të përdorni shtesë-
njësi si shtojca për të rritur performancën.

përfundim

Ka miliarda vizitorë në internet që janë të veçantë për cilësinë e përmbajtjes, shpejtësinë e ngarkesës dhe funksionimin e platformave të ndryshme. Prandaj është jetike që faqet e internetit të ofrojnë një përvojë premium të përdoruesit. Pritja e përkushtuar paraqet një mori avantazhesh për pronarët e uebit duke përfshirë performancë të lartë, siguri më të mirë, kontroll, fleksibilitet dhe transparencë. Uebfaqet në Australi mund të zgjedhin midis ofruesve të ndryshëm me qendra të të dhënave në qytete si Melbourne, Sidnei dhe Perth.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map