5 Web Pritja më e mirë për faqet e internetit të biznesit të vogël

01.06.2020
Pritja më e mirë '5 Web Pritja më e mirë për faqet e internetit të biznesit të vogël
0 24 мин.

më të vogël-biznes-website-hosting-2019


Gjetja e ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet për biznesin tuaj të vogël është shumë e rëndësishme dhe ju duhet të merrni pak kohë për të marrë vendimin e duhur. Pasi të krijoni faqen tuaj të internetit ose dyqanin tuaj në internet, duhet të siguroheni që ajo do të funksionojë në mënyrë të përsosur në çdo kohë dhe që hosti juaj në internet do të jetë në gjendje të mbajë sasinë e trafikut që mund të gjeneroni.

Meqenëse po flasim për një biznes të vogël, me siguri nuk do të keni nevojë për shumë hapësirë ​​të serverit apo edhe energji elektrike, por prapëseprapë duhet të siguroheni që të zgjidhni një host të besueshëm që mund të plotësojë nevojat tuaja. Në këtë artikull, ne do të flasim për opsionet e përbashkëta të pritjes dhe si ta zgjedhim atë të duhurin për ju dhe pas kësaj, unë do të përqendrohem në disa nga hostet e mia të preferuara në internet dhe t’ju them pse duhet t’i zgjidhni ato.

Së pari, më lejoni t’ju tregoj listën time të web-faqeve më të mira për biznesin e vogël:

Kompania pritëse
Pricemimi i Promo

1mbajtja më e mirë në internet e biznesit të vogël3,99 $ / muaj
2pritja më e mirë e biznesit të vogël1.99 $ / muaj
3mirëpresë më e mirë për WordPress3,95 $ / muaj
4pritja më e mirë në internet e biznesit3,95 $ / muaj
5host i besueshëm i biznesit të vogël$ 5,00 / muaj

Cilat janë planet e përbashkëta të strehimit?

Pritja e përbashkët, siç tregon vetë emri, do të thotë që shumë faqe në internet ndajnë një server të vetëm. Në shumicën e rasteve, nuk do të dini se kush janë fqinjët e serverit tuaj dhe do të merrni një sasi të caktuar burimesh që do të mund të përdorni. E gjitha kjo përcaktohet nga paketa juaj e hostimit, sepse ka mundësi të ndryshme edhe nëse vendosni të shkoni me planet e përbashkëta të pritjes.

spjeguar në internet të përbashkët

Përparësitë

Ka shumë përparësi për përdorimin e pritjeve të përbashkëta dhe më e dukshmja është çmimi. Planet e përbashkëta të pritjes janë opsioni më i lirë i hostimit, i cili është logjik pasi i ndani të gjitha shpenzimet me uebfaqet e tjera.

Ky është alternativa më e mirë edhe për fillestarët, jo vetëm për bizneset e vogla dhe nuk keni pse të shqetësoheni për faqen tuaj të internetit edhe nëse filloni të gjeneroni më shumë trafik sesa prisni, sepse gjithmonë do të jeni në gjendje të azhurnoni planin tuaj në disa thjeshtë hapa. Ju mund të ndiheni sikur pritja e përbashkët nuk do t’ju ofrojë burime të mjaftueshme, por ka shumë mundësi që do t’ju garantojnë stabilitet edhe kur ndani burime me të tjerët.

Një përfitim tjetër që vjen nga përdorimi i planeve të përbashkëta të pritjes është fakti që nuk do të duhet të shqetësoheni për të bërë ndonjë mirëmbajtje në serverin tuaj sepse kjo zakonisht bëhet nga kompania pritëse. Mos harroni se ju gjithashtu merrni një cPanel të integruar, të paktën me shumicën e kompanive pritëse në internet, gjë që do ta bëjë shumë më të lehtë për newbies të menaxhojnë faqen e tyre, si dhe për ato që nuk kanë shumë teknologji përvojë ose njohuri.

disavantazhet

Sigurisht, pasi i ndani burimet e serverit me një numër përdoruesish të tjerë, mund të prisni të meta. Për shembull, shpesh do të ndodhë që koha e ngarkimit të jetë pak më e ngadaltë sesa me opsionet e tjera të hostimit, si planet e dedikuara ose VPS. Një tjetër gjë që mund të ndodhë është që serveri të bëhet i mbingarkuar dhe të shkaktojë një performancë më të ngadaltë, apo edhe joproduktive. Shfaqjet më të ngadalta mund të ndodhin gjithashtu nëse rritni aktivitetin në faqen tuaj të internetit dhe filloni të gjeneroni më shumë trafik, por siç e përmendim tashmë, gjithmonë mund të azhurnoni planin tuaj nëse kjo ndodh.

Një tjetër e metë që vjen me pritjen e përbashkët është mungesa e opsioneve të personalizimit. Sidoqoftë, ky ndoshta nuk është një problem i vërtetë për shumë përdorues, veçanërisht nëse ata nuk kanë shumë njohuri të teknologjisë dhe kështu nuk do të kenë nevojë për mundësi të personalizuara. Ju gjithashtu mund të shqetësoheni për sigurinë pasi nuk do të dini me kë po e ndani serverin dhe mund të rrezikoni nga fqinjët tuaj.

Si te zgjidhni Web Hosting për biznesin e vogël?

Siç kemi thënë tashmë, edhe kur vendosni të doni të shkoni me një plan të përbashkët të pritjes, prapëseprapë duhet të zgjidhni opsionin më të mirë për nevojat tuaja. Kjo do të thotë që ju duhet të merrni parasysh disa faktorë që ndryshojnë nga hosti në tjetrin, si dhe plane të ndryshme të përbashkëta të pritjes të ofruara nga një kompani web hosting.

seriozitet

Edhe kur keni një biznes të vogël, përvoja e një joproduktive të faqes tuaj mund të përfundojë duke ju kushtuar më shumë sesa mund të mendoni. Kjo është arsyeja pse ju duhet të siguroheni që ofruesi juaj i pritësit të uebit është i besueshëm dhe ka një kohëzgjatje prej të paktën 99.5%. Sigurohuni që të kontrolloni pretendimet në lidhje me kohën e duhur për çdo host në internet që konsideroni.

Ndihma për klientët

Mbështetja e klientit është shumë e rëndësishme, veçanërisht për pronarët e bizneseve të vogla dhe pronarët e rinj të faqeve të internetit që nuk kanë shumë njohuri të teknologjisë. Ju duhet të siguroheni që hosti i uebit që doni të përdorni ka një mbështetje 24/7 të klientit dhe gjithashtu duhet të lexoni komentet dhe komentet e përdoruesve nëse doni të siguroheni që hosti juaj në internet ka një mbështetje të mirë të klientit që mund t’ju ndihmojë të merreni me çështje që ndoshta do të lindin.

Opsione të azhurnuara

Siç e kam përmendur tashmë, përmirësimi i planit tuaj të pritjes duhet të jetë i lehtë, i thjeshtë dhe i disponueshëm për ju në çdo kohë. Ky është rasti me shumicën e pritësve të uebit, por prapëseprapë ju duhet t’i kushtoni vëmendje kësaj, sepse nuk e dini se sa do të rritet biznesi juaj dhe nëse ndodh, duhet të përgatiteni dhe të keni mundësinë për të azhurnuar planin tuaj të pritjes për të trajtuar rritur trafikun.

Features

Ju duhet të merrni parasysh të gjitha tiparet që ka një plan i përbashkët pritjeje që ju intereson të ketë. Për shembull, duhet të siguroheni që do të keni mundësi të përdorni instalime me një klik të CMS me burim të hapur, si WordPress, për shembull, sepse kjo do t’ju lejojë të personalizoni faqen tuaj të internetit dhe ta dizajnoni atë ashtu siç dëshironi. Gjithashtu, hidhni një vështrim se si duket paneli i kontrollit me bazë në internet që do të përdorni nëse shkoni me një host të caktuar të internetit. Duhet të jetë e thjeshtë dhe e lehtë për t’u përdorur, në mënyrë që të menaxhoni llogarinë tuaj pa ndonjë problem.

Tani që dini se si të zgjidhni planin më të mirë të mbajtjes së faqes në internet për nevojat tuaja, le t’i hedhim një sy disa prej ofruesve më të mirë të mbajtjes së faqes në internet, kështu që nuk do të duhet të shpenzoni orë të tëra duke parë opsione të ndryshme.

Pritja për lëvizje

Vizitoni sitin »

thirrje pritja më e mirë e biznesit të vogëlInMotion është një nga hostet më të famshëm të pavarur në të gjithë botën. Ata janë themeluar në 2001 dhe që atëherë ata kanë arritur të rriten sa duhet për t’u konsideruar një lojtar kryesor në lojën e web hosting.

Planet e përbashkëta të strehimit

InMotion siguron tre plane të përbashkëta të pritjes së pritjes – Nisja (7,99 $ / muaj), të cilat mbështesin dy faqe interneti dhe ju lejon të keni deri në gjashtë fusha; Fuqia (9,99 $ / muaj), e cila ju merr gjashtë faqe interneti dhe deri në 26 domene; Pro (15,99 $ / muaj) i cili ju lejon të keni sa më shumë faqe interneti dhe domene sa të dëshironi. Sidoqoftë, duhet të keni parasysh që çmimet që unë shfaqa janë vetëm për një pajtim vjetor. Gjithashtu, InMotion shpesh ofron zbritje. Për shembull, për momentin, planet e tyre të përbashkëta të pritjes janë rreth 50% zbritje, kështu që nëse po mendoni të përdorni një pritje të përbashkët, mund të dëshironi të konsideroni ta shfrytëzoni këtë mundësi përderisa ajo zgjat.

Features

Ky host në internet ka shumë karakteristika jashtëzakonisht të dobishme. Për shembull, mund të krijoni një dyqan me e-Commerce ose një uebfaqe të WordPress me ta dhe ata do t’ju ofrojnë shumë mundësi për të rregulluar faqen tuaj të internetit aq sa dëshironi. Ata gjithashtu sigurojnë një garanci të kthimit të parave 90-ditore nëse nuk ju pëlqen shërbimi i tyre, kështu që është në thelb një mundësi pa rrezik. Ekzistojnë gjithashtu shumë shtesa falas që mund të përdorni dhe nuk duhet të shqetësoheni për performancën e tyre, sepse ato kanë një kohë të gjatë mjaft të qëndrueshme dhe të respektueshme, me 99,99% uptime dhe pa ndonjë kohëzgjatje të madhe kohore.

Sidoqoftë, edhe pse ato kanë shumë karakteristika dhe opsione të shkëlqyera për të zgjedhur, ato gjithashtu kanë një pengesë kryesore – ata nuk ofrojnë plane të përbashkëta pritëse për Windows.

Shërbimi ndaj klientit

InMotion kujdeset për klientët e tyre dhe kjo tregon në mbështetjen e klientëve të tyre. Do të keni mundësi të flisni përmes telefonit me personelin e tyre për mbështetjen e klientëve, ose të filloni një bisedë në internet nëse kjo është ajo që preferoni. Ju madje mund të duhet të flisni me ta kur aktivizoni për herë të parë llogarinë tuaj dhe nëse e bëni këtë, do të shihni që ato janë shumë të shpejtë dhe të dobishëm. Sigurisht, mbështetja e klientit që ofron ky host web është në dispozicion në çdo kohë, 24/7.

iPage

Vizitoni sitin »

ipage hosting më i mirë i biznesit të vogëlKy host në internet filloi të funksionojë në 1998. Tani, ata kanë zyra në gjashtë vende në botë dhe shërbejnë më shumë se një milion uebfaqe duke përdorur dy qendrat e tyre të të dhënave të vendosura në SH.B.A. Ata kanë shumë përparësi, por të qenit një nga ofruesit më të lirë të mbajtjes në internet është ndoshta më i madhi nga të gjithë.

Planet e përbashkëta të strehimit

Nuk ka shumë mundësi për planet e përbashkëta të pritjes të ofruara nga iPage. Në fakt, ata sigurojnë vetëm një, një plan pritjeje të bazuar në Linux të quajtur Essential, i cili çmon me 11,95 dollarë në muaj (megjithëse ka zbritje për këtë plan të ofruar në shumë kohë, aktualisht ekziston një ofertë për t’u regjistruar në këtë plan për 1.99 $ / muaj (nëse jeni klient për herë të parë). Gjithashtu, iPage nuk ka mundësi pagese mujore; mund të blini vetëm planet e tyre të pritjes me një kontratë vjetore.

Ky plan pritës, thelbësor, ofron hapësirë ​​të pakufizuar në disk dhe adresa emaili dhe transferime mujore. Ato gjithashtu ofrojnë një bandë të gjërë të shkallëzueshme, të dhëna të pakufizuara të MySQL dhe një domain falas për një vit. Ekzistojnë gjithashtu mjete të shumta që ju lejojnë të ndërtoni faqen tuaj të internetit, si dhe qindra tema dhe shabllone. Të gjitha planet vijnë me një garanci të kthimit të parave 30-ditore.

Siguria dhe Ndihma e Konsumatorëve

Një fushë tjetër ku iPage qëndron në mes të konkurrencës, përveç çmimit më të lirë, janë veçoritë e sigurisë. Pavarësisht nga plani i pritjes që ju zgjidhni, ju do të merrni një mundësi të sigurisë SiteLock që mund të shpëtojë faqen tuaj të internetit nga shkeljet e papritura të sigurisë. Kjo bëhet përmes skanimeve të rregullta që kërkojnë çështje potencialisht të dëmshme për malware. Disa plane sigurojnë gjithashtu pastrim automatik të këtyre kërcënimeve me qëllim të keq, ndërsa të tjerët kërkojnë vetëm një njoftim në lidhje me problemet e mundshme. Ata gjithashtu përdorin një mur zjarri që parandalon rrjedhjet e mundshme të sigurisë, si dhe backupet e përditshme të cilat zakonisht ngarkohen shtesë për shumë host të tjerë në internet..

iPage siguron mbështetje të klientit në bisedën live, përmes telefonit dhe postave elektronike dhe ato janë shumë efikase dhe të dobishme. Ata gjithmonë do të merren me të gjitha problemet tuaja në detaje dhe ata gjithmonë janë përgjigjur në të gjitha pyetjet e mia pa ndonjë hiccup gjatë rrugës.

Bluehost

Vizitoni sitin »

pritja më e mirë e biznesit të vogël bluehostKjo është një nga kompanitë më të njohura të pritjes në internet në botë dhe nuk është një rastësi. Ata kanë disa oferta të mahnitshme, veçanërisht kur bëhet fjalë për planet e përbashkëta të pritjes për pronarët e bizneseve të vogla.

Planet e përbashkëta të strehimit

BlueHost ka tre plane të përbashkëta pritjeje nga të cilat mund të zgjidhni dhe të gjitha ato janë mjaft konkurruese me hostet e tjerë të internetit për sa i përket çmimit. Plani i parë quhet Plani Themelor, dhe ai ka çmim 3,49 $ / muaj. Me të, ju merrni një domen unik, 50 GB hapësirë ​​në internet dhe bandë të pakufizuar. Plani tjetër quhet Plus, dhe kushton 5,95 $ / muaj. Ky plan ju lejon të keni një numër të pakufizuar të faqeve të internetit dhe siguron hapësirë ​​të pakufizuar në internet dhe bandwidth gjithashtu. Plani i fundit i përbashkët i pritjes BlueHost që duhet të ofrojë është Pro. Ky plan vjen me një IP të dedikuar dhe gjurmë të tjera të ngjashme, përveç numrit të pakufizuar të fushave dhe, natyrisht, hapësirë ​​të pakufizuar për ruajtje dhe bandë. Ky plan kushton 13.95 $ / muaj.

siguri

BlueHost ka një nga karakteristikat më të besueshme të sigurisë në mesin e të gjitha hosteve në internet dhe ky është një plus i shkëlqyeshëm, veçanërisht nëse zotëroni një biznes të vogël dhe dëshironi të jeni i sigurt që faqja juaj e internetit është e sigurt. Për shembull, BlueHost ka tre mjete antispam që mund të parandalojnë spam në faqen tuaj të internetit, si dhe sigurinë e lidhjes së nxehtë. Ju gjithashtu mund të zgjidhni dhe krijoni filtrat tuaj për email, të krijoni skedarë dhe dosje të mbrojtur me fjalëkalim, të bëni listën e zezë të adresave IP, etj.

Mbështetja e Uptime dhe Konsumatorëve

Ky host në internet ka një nga rekordet më të mira në kohë dhe është me të vërtetë një zgjedhje e qëndrueshme dhe e besueshme. Në fakt, në një periudhë prej dy muajsh që e provova, unë pësova joproduktive në vetëm një rast dhe nuk ishte më shumë se tre minuta.

Gjithashtu, BlueHost ofron një mbështetje me të vërtetë profesionale të klientit, me të cilën mund të kontaktoni përmes telefonit, bisedës online dhe emailit. Ekziston gjithashtu një bazë e njohurive që mund të shfletoni nëse doni të gjeni përgjigjet e pyetjeve tuaja më vete.

Hostgator

Vizitoni sitin »

pritësi më i mirë i biznesit të vogëlHostGator është një kompani web hosting e themeluar në vitin 2002 e cila u rrit aq sa u shit për shumën jozyrtare prej 225 milion dollarë në vitin 2012. Sot, HostGator është një nga hostet kryesorë të internetit dhe një nga më të besuarit.

Planet e përbashkëta të strehimit

Kur bëhet fjalë për pritjen e përbashkët, HostGator ofron tre plane të përbashkëta të pritjes si për Linux ashtu edhe për Windows, që është një avantazh i madh. Plani i parë quhet Hatchling dhe vjen me një hapësirë ​​të pakufizuar në disk, bazat e të dhënave, adresat e postës elektronike dhe bandën, si dhe një domen. Mimet do të ndryshojnë në bazë të kohëzgjatjes së kontratës. Për shembull, çmimi për planin Hatchling është 3,95 $ / muaj nëse regjistroheni për tre vjet. Plani i ndarjes së nivelit të mesëm quhet Baby dhe është i njëjtë me planin Hatchling, me shtimin e fushave të pakufizuara. Ky plan ka një çmim prej 5,95 dollarë në muaj për një kontratë tre vjeçare. Plani i nivelit më të lartë nga HostGator është plani i biznesit dhe ju merrni disa veçori të shtuara, si IP të dedikuar, SSL falas private, etj. Ky plan kushton gjithashtu 5,95 $ / muaj për momentin.

uptime

HostGator garanton një kohë 99,99% dhe ata plotësisht përmbushin premtimin e tyre. Unë kam ndjekur kohën e tyre për një muaj, dhe në atë kohë, ata kurrë nuk ishin ulur. Edhe pse ky është një shembull relativisht i vogël, i kombinuar me përvojat e tjera të klientit, është e sigurt të thuhet se premtimi i tyre në kohë është ai që mund t’i besoni..

Shërbimi ndaj klientit

Ky host në internet ofron një mbështetje pa klientë të klientit, qoftë në telefon ose përmes bisedës në internet në internet. Farëdo metode që ju zgjidhni, ju do të përshëndeteni nga personeli miqësor i gatshëm për të dhënë më të mirën për t’iu përgjigjur pyetjeve që mund të keni. Provova të dyja metodat dhe të dyja çështjet e mia u adresuan dhe u zgjidhën menjëherë.

InterServer

Vizitoni sitin »

interserver mirëpritjen e biznesit të vogëlKjo është një kompani web hosting që u themelua në vitin 1999 dhe që, në fillim, funksionoi si një ri-shitës i një llogarie pritëse virtuale. Me kohën, ata u rritën për t’u bërë një lojtar shumë i suksesshëm në tregun ndërkombëtar të pritjes së faqeve në internet. 

Planet e përbashkëta të strehimit

InterServer siguron vetëm një plan të përbashkët të pritjes, i cili është me çmim 5 $ / muaj. Sidoqoftë, ky çmim mund të bjerë nëse nënshkroni një kontratë më të gjatë dhe përdorni kodet e promovës kur regjistroheni. Megjithatë, edhe pa këto zbritje, ky plan i përbashkët i pritjes është një nga opsionet më të lira në dispozicion.

Me këtë plan të përbashkët të pritjes së pritjes ju do të merrni shumë karakteristika të dobishme, si instalimet me një klik dhe shërbimin e migracionit falas. Ju gjithashtu merrni një akses 24/7 në mbështetjen e klientit. Ky plan përfshin një numër të pakufizuar të fushave dhe transferimin e të dhënave. Ju gjithashtu merrni një kapacitet ruajtjeje të pakufizuar dhe numër të pakufizuar të postave elektronike. Ekzistojnë disa aftësi shtesë për këtë plan pritës, si optimizimi i shpejtësisë, kopjimi i përjavshëm i javës dhe 30-dita e kthimit të parave.

Ndihma për klientët

Siç e dini tashmë, mbështetja e klientit mund të jetë vendimtare dhe gjithmonë duhet të siguroheni që të zgjidhni një kompani web hosting që ka një mbështetje të shkëlqyeshme për klientët. Epo, me InterServer, ju nuk mund të gaboni sepse ata kanë një mbështetje çmimi të klientit, të disponueshëm për ju përmes biletave të postës elektronike, bisedës dhe telefonit.

Mbështetja e tyre për klientët është e këndshme dhe gjithmonë e gatshme për t’ju ndihmuar për çdo çështje me të cilën merreni. Unë e kam thirrur mbështetjen e tyre ndaj klientit dhe ishte vërtet një nga përvojat më pozitive të mbështetjes së klientit që kam pasur ndonjëherë.

uptime

InterServer premton dhe jep, një fuqi në kohë 100% dhe 99.9% rrjet në kohë. Ata gjithashtu kanë një tepricë plotësisht automatike, e cila është një sigurues i jetës në shumë situata. Përveç kësaj ecurie të mahnitshme kur bëhet fjalë për kohën e duhur, InterServer gjithashtu ka shumë hapësirë ​​për tu rritur, sepse serverët e tyre aktualisht funksionojnë me kapacitet 50%.

përfundim

Ownerdo pronar i biznesit të vogël ka nevojë për një faqe në internet nëse ata kanë sukses në këtë treg konkurrues. Sidoqoftë, të kesh një faqe në internet ose dyqan online nuk është e mjaftueshme vetvetiu. Ju gjithashtu duhet të siguroheni që faqja juaj e internetit është e dizajnuar mirë, e lehtë për të lundruar dhe, më e rëndësishmja, e ngritur në çdo kohë. Anydo problem në faqen tuaj të internetit mund të çojë në të ardhura të humbura dhe, në shumë raste, humbje të besimit nga klientët tuaj.

E gjithë kjo çon në një përfundim shumë logjik – keni nevojë për hostin më të mirë të mundshëm në internet. Shpresoj që artikulli im të ju ka ndihmuar të kuptoni se cilat janë gjërat më të rëndësishme për të kërkuar në një kompani web hosting janë nëse zotëroni një biznes të vogël. Gjithashtu, shpresoj që zgjedhja ime e kompanive më të mira të mbajtjes në internet që ofrojnë plane të shkëlqyera të pritjes për biznesin e vogël ju kurseu ca kohë, ndërsa ju kërkuat një host perfekt në internet për ju.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector