7 WooCommerce më mirë Hosting Australi

mirë-Woocommerce-hosting-Australia


Nëse jeni duke kërkuar për një host të besueshëm WooCommerce, ne jemi këtu për t’ju ndihmuar të merrni vendimin e duhur. Si një shtesë e WordPress eCommerce, WooCommerce mund t’ju ndihmojë të shesni produktet tuaja në internet me lehtësi dhe shpejt, pa ndonjë problem teknik.

Me sa duket, kjo platformë ju lejon të menaxhoni dhe drejtoni aspekte të ndryshme të një dyqani online, siç janë faturat e klientëve, kategoritë e produkteve dhe inventari i aksioneve midis të tjerëve. Të gjitha këto karakteristika janë integruar pa probleme duke e bërë default plugin WooCommerce një platformë të sigurt dhe të përshtatshme për ata që kërkojnë të ndërtojnë një dyqan krejt të ri WooCommerce ose përkundrazi të zgjasin faqen e tyre ekzistuese duke përdorur zgjidhjen më të mirë të eCommerce të WordPress.

Ekziston një gamë e gjerë e platformave të mbajtjes në internet për dyqanin tuaj WooCommerce dhe secila ka veçoritë e veta unike që do t’i gjeni të dëshirueshme. Nuk ka rëndësi nëse sapo keni filluar ose jeni profesionist në këtë fushë, përzgjedhja jonë e 7 WooCommerce më të mirë Hosting Australia do t’ju ndihmojë të bëni një hap në zhvillimin e biznesit tuaj në internet. Mësoni më shumë rreth ushtrive tona më të mira në rishikimin e mëposhtëm:

Ofruesit më të mirë të presjes së WooCommerce për Konsumatorët Australianë

Më poshtë do të gjeni komente për ofruesit më të mirë të mbajtjes në internet që ofrojnë pritje WooCommerce. Ne ju rekomandojmë të gjitha këto kompani në internet për klientët nga Australia.

1. A2Hosting

A2Hosting-Woocommerce-australia

A2Hosting

A2Hosting ka një slogan që thotë, “Shpejtësia jonë, suksesi ynë” dhe me të vërtetë ky ofrues i web hosting ka bërë një rrugë të gjatë për të dalë si zgjidhja Australiane e pritjes së faqeve në internet. Kjo platformë është e rregulluar, e shpejtë dhe gjithmonë e gatshme për ju. Kjo është arsyeja pse ju këshillohet të zgjidhni një paketë me shpejtësi të lartë e cila është përshtatur për kërkesat tuaja.

Duke filluar me Ndarjen e Ndaruar, ju do të merrni pjesë vetëm me 3,93 dollarë në muaj për të shijuar hostimin e blogut ose uebsajtit tuaj personal me Joomla, Drupal ose WordPress të optimizuar. Pritësi përdor serverët Turbo që kanë një shpejtësi deri në 20 herë më shpejt sesa konkurrentët e tjerë në treg. Ky plan është i lehtë për t’u përdorur dhe ju lejon të keni një transferim falas në internet.

Plani i VPS Hosting sipas këtij hosti vjen me $ 5,00 në muaj duke ju dhënë më shumë fuqi sesa Sharing Hosting. Ajo që do ju pëlqejë më shumë është shpejtësia, siguria dhe fakti që është miqësor me zhvilluesit. Përveç që ju japin mundësinë e transferimit falas të faqes, ju do të keni gjithashtu një mundësi të zgjidhni nivelin tuaj të menaxhimit për t’iu përshtatur nevojave tuaja në internet.

Për paketën Rishitësi, do t’ju kushtojë 13,19 $ në muaj, për t’ju bërë të presë klientët tuaj. Për më tepër, ju do të keni llogari të thjeshta pritjesh të konfigurimit, panele kontrolli WHM të klasit botëror plotësisht të etiketuar dhe sistemin e faturimit falas.

Me 99.59 dollarë në muaj, Dedicated Hosting lejon faqen tuaj te internetit të ketë nevoja të mëdha biznesi ku do të jeni në gjendje të rregulloni burimet e serverit tuaj, të keni izolim të plotë, të zgjidhni nivelin menaxherial që dëshironi dhe të shijoni një transferim falas të internetit.

2. SiteGround

siteground-Woocommerce-hosting-Australia

SiteGround

SiteGround është një nga WooCommerce Host me katër qendrat e tij të të dhënave në agoikago (SHBA), Londër (MB), Amsterdam (Hollandë) dhe Singapor. SiteGround ju jep disa opsione në varësi të faktit nëse ju jeni një inovator, një pro apo thjesht duke zgjatur faqet e internetit tuaj. Ky ofrues i web hosting është përshtatur për suksesin e biznesit tuaj ose faqeve të internetit personale.

Për fillestarët, SiteGround ofron një paketë StartUp që është krijuar për t’ju lejuar të krijoni një uebfaqe të shkëlqyeshme. Paketa do t’ju kushtojë 3.94 dollarë në muaj dhe si kthim, ju do të jeni në gjendje të presni vetëm një uebfaqe, të merrni 10 GB hapësirë ​​në internet dhe të menaxhoni deri në 10,000 vizitorë në faqen tuaj çdo muaj. Karakteristikat thelbësore për këtë paketë përfshijnë një SiteBuilder falas, llogari falas me email, CDN falas CloudFlare dhe mbështetje 24/7 ndër të tjera.

Paketa GrowBig është hartuar për rritjen e faqes suaj të internetit dhe kushton 5,95 dollarë në muaj për t’ju lejuar të presë uebfaqe të pakufizuara, të keni 20 GB hapësirë ​​në internet dhe 25,000 vizita në internet çdo muaj. Karakteristikat e tjera thelbësore përfshijnë një HTTPS falas SiteBuilder, falas & SSL, llogari falas të postës elektronike, rezervë falas ditor, mbështetje 24/7 të klientit etj.

Kur bëhet fjalë për paketën GoGeek, do t’ju kushtojë 11,95 dollarë në muaj për të pritur faqet e internetit të pakufizuara, të merrni hapësirën në internet të një 30 GB mahnitëse dhe të jeni në gjendje të gjeneroni 100,000 vizita çdo muaj. Për më tepër, do të keni veçori të tilla si mbështetje e përparuar e përparuar, më shumë energji serveri, serverë në përputhje me PCI dhe 1-klik Git Rep Creation përveç të gjitha veçorive të tjera në dy paketat e tjera.

3. CloudWays

cloudways-menaxhuar-Woocommerce-hosting-Australia

CloudWays

CloudWays është me reputacion për të qenë një platformë e menaxhimit të menaxhuar nga cloud i orientuar nga klientët me 4 qendra të reja të të dhënave në Japoni, Mumbai, Oregon dhe Singapor për të ndihmuar në zgjerimin e shtrirjes së saj në shumicën e vendeve aziatike dhe rajoneve amerikane ashtu. CloudWays është i njohur për të lehtësuar një përvojë të plotë për strehimin WooCommerce që synon optimizimin e dyqaneve në internet, përmirësimin e normave të konvertimit dhe gjenerimin e më shumë shitje.

Kjo platformë ka karakteristika që mbulojnë çdo aspekt të një pritjeje të mirë-menaxhuar të tregtisë elektronike. Këto karakteristika përfshijnë strehimin e shpejtë WooCommerce me bazë SSD që ju lejon të keni kontroll të plotë mbi të gjithë serverët WooCommerce, Cache të përparuar për shpejtësi të shpejtë WooCommerce, Stack të Optimizuar që përbëhet nga Nginx, Apache, PHP, MySQL dhe FPM për të shpejtuar kohën e ngarkimit, PHP -7 Servers Ready, CloudWays CDN dhe së fundi, plugin Cache Free WordPress Cache për performancë më të mirë.

Ky ofrues i hosteve vjen në ndihmë me një zgjidhje pune që funksionon për tregtinë elektronike për të përmbushur të gjitha kërkesat e pritjes së WooCommerce. Në këtë rast, do të hasni në një zgjidhje për Zhvilluesit, zgjidhje për SMB, zgjidhje për Agjencitë dhe zgjidhje për startup.

4. StabëlHost

Stablehost-Woocommerce-hosting-Australia

Stablehost

StableHost krenohet me ofrimin e 6 vendeve të ndryshme për të zgjedhur për hostin tuaj. Këto lokacione janë në Phoenix (Arizona), Chicago (Illinois), Amsterdam (Hollandë), Singapor, Stockholm (Suedi) dhe Valencia (Spanjë).

Kur bëhet fjalë për planet e pritjes, StableHost ka më të mirën. Për të filluar, ekziston WordPress Hosting e cila tarifon 1,75 dollarë në muaj për fillestarët, 3,75 dollarë në muaj për profesionistët dhe 28,50 dollarë në muaj për paketën e platinit. Për më tepër, WordPress vjen me më shumë se 10,000 tema falas, instalim në internet me një klik dhe një HTML të personalizueshëm.

Ndarja e përbashkët në këtë drejtim kushton 1,75 dollarë në muaj për fillestarët, 3,75 $ në muaj për Pro dhe 28.50 dollarë tarifa mujore për paketën Platinum. Për më tepër, do të keni hapësirë ​​të pakufizuar në disk, gjerësi të pakufizuar, mbështetje të klientit 27/7/365 etj. Planet e tjera të mbajtjes së faqeve në internet që vijnë nën StableHost përfshijnë Enterprise Web Hosting, Web Hosting të Pafund, Hosting Reseller dhe Servers Virtual Private (VPS).

5. Hostinger

hostinger-Woocommerce-hosting-australia

Hostinger

Hostinger është një nga shtatë WooCommerce që pret Australinë në të cilën mund të mbështeteni. Ky ofrues i web hosting ka një kohë të mirë prej rreth 99.88 përqind dhe kjo do të thotë se ky host po performon mjaft mirë. Me një kohë të shpejtë ngarkese prej 385 ms, Hostinger ju jep një siguri për një ngarkim të shpejtë të faqeve për faqen tuaj të internetit për të ndihmuar në gjenerimin e trafikut të internetit në faqen tuaj që çon në një renditje më të mirë të motorit të kërkimit.

Kjo për faktin se Hostinger ka serverë në Azi, Evropë dhe SH.B.A. që janë të lidhur me një 1000Mbs për të siguruar që koha e ngarkimit të jetë e qëndrueshme gjatë gjithë kohës. Gjithashtu, kompania ju jep një garanci të kthimit të parave 30-ditore, si dhe mbështetje për shumë gjuhë të klientit për të mbajtur biznesin tuaj të qëndrueshëm.

Karakteristika të tjera të dukshme që do të shihni se janë mjaft mbresëlënëse me Hostinger është emri i domain falas dhe krijuesi i faqes në internet falas, karakteristika të thjeshta për t’u përdorur, të pakufizuara që vijnë si me premium ashtu edhe me planet e biznesit, Truket standarde të çmimeve të industrisë që e bëjnë atë të disponueshme dhe përballueshme. Planet e pritjes përfshijnë Sharing Web Shared, Cloud Hosting dhe VPS Hosting.

6. DigitalOcean

DigitalOcean-cloud-Woocommerce-hosting-Australia

DigitalOcean

DigitalOcean është një host perfekt i WooCommerce që mund të përdorni për të përmirësuar biznesin tuaj në internet. Platforma vjen me një gamë të gjerë karakteristikash që janë të dobishme për biznesin tuaj.

Para së gjithash, ky host ka çmime të parashikueshme. Kjo do të thotë që ju do të duhet të harroni për ato struktura të tjera komplekse të çmimeve dhe t’i kushtoni vëmendjen tuaj strukturave mujore të sheshtë dhe të industrisë së çmimeve DigitalOcean. Struktura e përbashkët, megjithatë, përfshin pikat standarde, pikat e qëllimeve të përgjithshme dhe pikat e optimizuara të CPU-së.

Hosting DigitalOcean krenohet me një shërbim të klasit botëror që është falas gjatë gjithë kohës. Shërbimet përqendrohen kryesisht në mbështetje teknike për të siguruar që biznesi juaj në internet po ecën mirë gjatë gjithë kohës. Përveç kësaj, DigitalOcean del qartë si një platformë e besueshme për hostin tuaj WooCommerce.

Ky ofrues i pritjes së faqeve në internet ka më shumë se 100,000 ekipe të dedikuara zhvilluesve në të gjithë botën për të siguruar që të merrni mbështetje në kohë për biznesin tuaj online. Për më tepër, kjo platformë ju premton një SLA 99,99 për qind në kohën e duhur në shërbimet e saj pritëse.

7. WP Hosting

wphosting-Woocommerce-hosting-Australia

Hosting WP

Nëse po kërkoni të mbani përmbajtjen tuaj të sigurt dhe të menaxhuar mirë, atëherë zgjedhja juaj e një hosti WooCommerce duhet të jetë WP Hosting. Pavarësisht nëse jeni duke bloguar, duke shitur mallra ose thjesht duke menaxhuar portofolin tuaj në internet, WP Hosting ju ka mbuluar. Në fakt, i bën gjithçka shumë të lehtë kur vendosni faqen tuaj në internet.

Por hapi më domethënës për të ndërmarrë është të siguroni që keni një plan të dedikuar për host për të mbajtur përmbajtjen tuaj të sigurt dhe të sigurt. Nga ana tjetër, kjo platformë Hosting nuk do t’ju japë një kohë të vështirë kur e instaloni sepse nuk ka një proces të ndërlikuar instalimi. E tëra çfarë ju duhet të bëni është të bëni disa klikime dhe gjithçka do të bjerë në vend.

Në të vërtetë, WP Hosting është një mundësi perfekte për ju nëse jeni në kërkim të një hostimi më të thjeshtë të menaxhuar të WordPress për biznesin tuaj. WP Hosting vjen me tre pako. E para është më e lirë dhe zakonisht quhet Standard Hosting dhe më pas përcillet nga Pro Hosting dhe në fund, Premium Hosting.

Si të zgjidhni një host të mirë australian WooCommerce?

Kur bëhet fjalë për të zgjedhur një host të mirë australian WooCommerce, ka faktorë që duhet të merren parasysh. Kjo do të thotë se performanca e kësaj platforme përcaktohet nga një sërë faktorësh disa prej të cilëve janë theksuar më poshtë:

Si ndikon shpejtësia në SEO dhe përvojën e përdoruesit

Shpejtësia është një komponent thelbësor që e bën çdo host të dhënë WooCommerce të jetë efektiv dhe efikas. Me një shpejtësi të shkëlqyeshme të ngritjes në kohë dhe faqeve, mund të siguroheni që dyqani juaj online do të përmbushë kërkesat tuaja dhe nevojat e klientëve tuaj..

Normalisht, shpejtësia ndihmon në gjenerimin e trafikut të internetit në faqen tuaj dhe kjo është e dobishme kur bëhet fjalë për optimizimin e motorit të kërkimit (SEO). Kur faqja juaj pranon më shumë vizitorë, motori i kërkimit do ta rendisë atë më lart se faqet tuaja konkurruese, dhe në proces, ai do të përmirësojë përvojën e përdoruesit. Prandaj kur zgjidhni një host për WooCommerce tuaj Australian, sigurohuni që ai ka kohën dhe shpejtësinë më të mirë.

Kabllot e nëndetëseve që lidhin Australinë me pjesën tjetër të botës

Australia ka 21 lidhje kabllove nëndetëse me 10 prej atyre të dekompozuarve, 11 që nuk funksionojnë dhe 1 në ndërtim e sipër. Shtë e qartë, kjo ju tregon se Australia nuk është e lidhur mirë me kabllot nënujore dhe disa që janë në funksion janë të vjetra dhe të prirur për ndërprerje të rastit. Çfarë do të thotë kjo? Normalisht, kabllot nëndetëse transmetojnë terabajtë e të dhënave nga një skaj në tjetrin me një shpejtësi të dritës. Por kur çështja e ndërprerjeve të kabllove nëndetëse bëhet e dukshme, interneti ngadalësohet dhe në proces, siti ngadalësohet gjithashtu.

Kjo situatë është e dëmshme sidomos për ata me biznese të vogla në internet, hostet e të cilëve janë të vendosura në Australi. Për t’i mbajtur ata në biznes, këtyre ushtrive do t’ju duhet gjithë kohën në kohën e duhur. Shpejtësia e ngadaltë e ngarkimit mund të jetë zhgënjyese dhe në fund, ngadalësoni biznesin tuaj. Si i tillë, rekomandohet që të merrni në konsideratë pritjen e faqeve në internet me hostë ndërkombëtarë të besueshëm dhe efikas në internet.

.Mimet Australiane të Shërbimit të Pritjes

Faktori tjetër që duhet të merret në konsideratë kur zgjidhni një WooCommerce të mirë Australiane është kostoja e shërbimeve pritëse. Duke pasur parasysh që Australia nuk është e lidhur sa duhet me kabllot nëndetëse, nevoja për shpejtësi dhe efikasitet të mirë të internetit nuk është në pyetje nëse me të vërtetë dëshironi të qëndroni në detyrë me biznesin tuaj online. Kjo është arsyeja pse shërbimet e pritjes në Australi janë pak të kushtueshme në krahasim me vendet e tjera. Me karakteristikat fantastike, çmimet konkurruese, shpejtësinë e shpejtë dhe ekipin efikas të shërbimit ndaj klientit, ofruesit e programeve të rishikuara më lart do të funksionojnë mirë për ju në Australi.

përfundim

Para se të vendosni për hostin tuaj ideal WooCommerce në Australi, është e rëndësishme që të kontrolloni se cilat plane pritëse janë të përshtatshme për ju në aspektin e veçorive dhe efikasitetit. Për të arritur këtë qëllim, do t’ju duhet të merrni parasysh disa faktorë të shpjeguar më lart para se të merrni vendimin tuaj përfundimtar për atë që dëshironi. WooCommerce duke pritur Australinë me të vërtetë mund të ndryshojë mënyrën se si zhvilloni biznesin tuaj në internet dhe në planin afatgjatë, patjetër që do të korrni përfitime të mëdha.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map