Pritja më e mirë për faqet e internetit të WordPress me 5000 vizitorë të përditshëm

mirë-wordpress-hosting-5000-Daily-vizitorët


A po kërkoni për një plan të mirë për të përshtatur nevojat e faqes tuaj? Nëse zotëroni një faqe në internet, atë që po përdor WordPress, atëherë po lexoni artikullin e duhur. Këtu, ne do të flasim për 3 nga planet më të mira të pritjes për faqet e WordPress që kanë rreth 5000 vizitorë të përditshëm.

Siç mund ta shihni, ky artikull nuk ka për qëllim për faqet e internetit fillestare, të cilët kanë më pak vizitorë. Nëse jeni vetëm fillimi, është më mirë nëse kontrolloni burime të tjera për planet e pritjes që shkojnë mirë me faqet e internetit më të vogla.

Tani, gjëja e parë që duhet të dimë, është se çfarë lloj hostimi shkon më së miri me një faqe në internet që ka rreth 5000 vizitorë të përditshëm?

 1. Në lëvizje – VPS 1000HA-S
 2. HostGator – Snappy 4000 VPS
 3. BlueHost – VPS të zgjeruara

Shërbim ideal për strehimin për një site WordPress me trafik të lartë

Ka shumë mundësi pritjeje në internet nga të cilat mund të zgjidhni. Për shembull, këtu janë vetëm disa prej tyre: hostimi i përbashkët, hosting VPS, hostimi i përkushtuar, hostimi i menaxhuar i WP, pritësi i shitësit dhe versione të tjera.

Shërbimi më i popullarizuar i pritjes që pëlqen shumica e njerëzve quhet Shared hosting. Companydo kompani pritëse ofron këtë shërbim. Por a është mirë për nevojat tuaja? Përgjigja e shkurtër është JO. Lexoni më tej, për të ditur pse është kështu.

Pritja e përbashkët është e mirë për faqet e internetit më të vogla që nuk kanë shumë vizitorë të përditshëm. Nëse keni rreth 5000 vizita ditore në faqen tuaj, pritja e përbashkët nuk do të arrijë të merret me të. Arsyeja pas kësaj, është procesi i përdorur nga hostimi i përbashkët për të menaxhuar një faqe në internet.

Në thelb, çdo faqe në internet që është duke përdorur një pritje të përbashkët, po përdor burime të kufizuara. Kjo është për shkak se, një faqe interneti e pritur e pritur është ndarja e burimeve të disponueshme me faqet e internetit të tjera në të njëjtin server Web. E thënë thjesht: burimet e disponueshme po ndahen midis përdoruesve të një serveri të vetëm të internetit. Dhe për shkak të kësaj, është e vështirë të menaxhosh 5000 vizitorë çdo ditë për një faqe në internet.

Por tani që e dini pse mbajtja e përbashkët nuk është e mirë për ju (për një sit më të madh), cilin shërbim të pritjes duhet të zgjidhni? Mund të ketë shumë zgjedhje, por më e mira quhet VPS hosting. Tani, ne do të shohim pse:

ajo-është-vps-hosting-wordpress

Farë është VPS Hosting?

VPS qëndron për Server Virtual Private. Emri flet vetë: në thelb ju keni serverin tuaj virtual virtual që do të përdoret vetëm për faqen tuaj të internetit. Ju nuk duhet të ndani burimet me të tjerët si me versionin e mëparshëm të pritjes.

Por a do të thotë kjo që ju keni një server të tërë vetëm për veten tuaj? Jo, nuk funksionon kështu. Me hosting VPS, ju në thelb marrë me qira një pjesë të serverit vetëm për veten tuaj. Për një sit WP që ka rreth 5000 vizitorë çdo ditë, kjo është gjithçka që ju nevojitet.

Pritja e dedikuar është ajo që ju jep një server të tërë vetëm për përdorimin tuaj personal. Por në këtë pikë, nuk ju duhen burime të tilla. VPS është vetëm e mjaftueshme. Më vonë do të shihni pse.

Përmenda që do të flasim për 3 nga planet më të mira të pritjes për faqet e internetit të WP me 5000 vizitorë të përditshëm. Të treja këto plane do të menaxhohen me shërbime pritëse VPS. Ne do të mbulojmë 1 për 3 kompani të ndryshme, për t’ju dhënë një shans të mirë në zgjedhjen e kandidatit të duhur duke marrë parasysh nevojat tuaja.

Shtë e rëndësishme që ata të jenë menaxhuar planifikon, sepse në këtë mënyrë, e gjithë menaxhimi i serverit (puna me backend) bëhet nga kompania. Në këtë mënyrë, nuk keni pse të posedoni shumë njohuri teknike, për të qenë në gjendje të pritni faqen tuaj të internetit.

Pa ndonjë gjë tjetër për të theksuar, le të vazhdojmë dhe të flasim për kandidatin tonë të parë të quajtur InMotion Hosting:

1. Pritja për lëvizje

InMotion-best-hosting-wordpress-5000-vizitorë

Pritja për lëvizje

InMotion është një kompani udhëheqëse e pritjes në internet që ofron shumë aftësi pritëse. Por në këtë artikull, ne do të shohim vetëm se çfarë lloj VPS pret që ofron.

Ashtu si shumica e kompanive të tjera, InMotion po vë në dispozicion edhe 3 plane të ndryshme të menaxhimit të VPS-ve të menaxhuara. Së pari, unë do të rendis disa nga veçoritë që janë përfshirë pa marrë parasysh se cili plan ju zgjidhni:

 • cPanel – ky është paneli standard i kontrollit të industrisë i përdorur për pritjen e një faqe në internet. Shtë mirë të dini se InMotion punon me të, kështu që nuk do të duhet të shqetësoheni për menaxhimin e ndërlikuar të faqes në internet.
 • Mbështetje për shumë aplikacione në internet si WordPress dhe Magento. Ky është një lajm i shkëlqyeshëm, sepse ju posedoni një uebfaqe të bazuar në WP.
 • Asnjë ndërprerje gjatë transferimit të faqes në internet. Meqenëse keni një sit me mijëra vizitorë, kjo është e rëndësishme të kërkoni.
 • SSD drejton për të gjithë serverët. Kjo është me shumë rëndësi kur flasim për mbajtjen në internet, pa marrë parasysh llojin e saj. Ruajtja e SSD është edhe 10 dhe 20 herë më e shpejtë se ruajtja tradicionale e HDD. Nëse doni kohë të shpejtë të ngarkimit, duhet të kërkoni një host në internet i cili po ofron këtë funksion.
 • Konfigurimet e optimizuara të WordPress për më shumë trafik dhe performancë më të mirë në internet.

Tani, le të hedhim një vështrim në një nga planet VPS që ata ofrojnë:

VPS – 1000HA-S: Ky është plani i parë dhe më i përballueshëm i VPS-së të hostimit nga InMotion. Mimi është 27,99 $ / muaj, nëse paguani për 2 vjet në front. Në bazë mujore, kushton 39,99 dollarë. Whatfarë do të merrni për këtë çmim? Më lejoni t’ju them, se shumë karakteristika dhe burime janë përfshirë në këtë paketë. Por le të shtjellojmë pak:

 • Së pari, ju merrni 75 GB ruajtje SSD vetëm për faqen tuaj te internetit.
 • Për ta bërë atë të funksionojë shpejt dhe me efikasitet, ata ju japin 4 GB RAM, dhe 4TB bandwidth. Ky bandë do të ju lejojë të punoni me 5000 vizitorë të përditshëm.
 • Një çertifikatë falas SSL është përfshirë gjithashtu për arsye sigurie.
 • Emri i domain falas, nëse paguani të paktën 6 muaj përpara.
 • Llogari të pakufizuara të postës elektronike.
 • 3 adresa IP dedikuar.
 • Mbështetje për uebfaqe të pakufizuara.

Plani i dytë dhe i tretë do t’ju japin edhe më shumë burime, por për 5000 vizitorë të përditshëm, kjo është më se e mjaftueshme.

2. HostGator

Hostgator-best-wordpress-hosting-lartë-trafikut-5000

Hostgator

HostGator është një kompani amerikane e njohur për shërbimet e saj të pritjes në një shkallë ndërkombëtare. Ata e tregtojnë veten si një ofrues i lirë hosting me shërbime të shkëlqyera. Dhe kjo është plotësisht e vërtetë. Ato kanë çmime shumë konkurruese për shumë plane pritëse (posaçërisht për host të përbashkët), që vijnë me karakteristika të dobishme.

Tani, do të hedhim një vështrim në hosting VPS që ata e bëjnë të disponueshëm. Ashtu si kandidati ynë i mëparshëm, InMotion, HostGator gjithashtu vjen me 3 plane të veçanta për hostimin e VPS. Por në rastin e kësaj kompanie, ne do të mbulojmë çfarë i dytë Plani duhet të ofrojë (jo i pari). Plani i dytë është më i miri nëse shikoni çmimet dhe veçoritë, me fjalë të tjera ai është më i arsyeshmi nga 3 planet.

Ky plan quhet Snappy 4000 dhe është ai i rekomanduar nga vetë HostGator. Mund ta blini për një tarifë mujore 39,95 $. Doesfarë ju jep juve për këtë çmim? Do të shohim menjëherë më poshtë:

 • Për të ruajtur të gjitha të dhënat në faqen tuaj të internetit, ato ju japin 165 GB ruajtje SSD.
 • Për të përpunuar çdo kërkesë shpejt dhe me efikasitet, 2 bërthama CPU dhe 4 GB RAM përfshihen gjithashtu në paketë.
 • Për 5000 vizitorë të përditshëm ju duhet gjithashtu një bandë e madhe, të cilën ky plan ju jep: 2 TB për bandwidth.
 • Këtu janë shtuar edhe 2 adresa IP.
 • Qasje e plotë me rrënjë me mbështetje për MySQL, PHP, Perl, Python dhe Ruby.
 • Mbrojtja e zjarrit VPS dhe mbrojtja DDoS.
 • Përshtatshmëri e plotë duke përdorur cPanel për menaxhimin e sitit.
 • Instalime me 1 klik për aplikacione të ndryshme në internet, si WordPress dhe Sisteme të tjera të Menaxhimit të Përmbajtjes (CMS). Ky është një opsion i dobishëm, pasi përdorni WordPress për faqen tuaj të internetit.
 • Rikthime automatike javore të bëra nga hosti për të siguruar që faqja juaj të jetë e sigurt nëse ndodh ndonjë gjë.

Siç thashë, ky plan VPS është ai më i popullarizuari në ofertat e HostGator. Ju dëshironi të shikoni në 2 të tjerët nëse dëshironi, por Snappy 4000 duhet të kujdeset për të gjitha nevojat tuaja.

3. BlueHost

Bluehost-best-hosting-wordpress-site-madh-trafikut

Bluehost

Bluehost është një nga lojtarët më të spikatur në biznesin e mbajtjes në internet. Miliona faqe në internet janë pritur duke përdorur një nga shërbimet e tyre. Ashtu si shumë nga konkurrentët e saj, Bluehost gjithashtu vë në dispozicion shumë lloje të mbajtjes së faqeve në internet, më të njohurit që janë të pritur.

Por pritja VPS nga Bluehost është gjithashtu shumë e popullarizuar. Për të ditur pse, ne do t’i hedhim një sy asaj që ata ofrojnë. Ashtu si 2 zgjedhjet tona të tjera në këtë listë, Bluehost gjithashtu vjen me 3 plane të ndryshme për mbajtjen e VPS. Ai që do të kontrollojmë, është i dyti që quhet Enhanced.

Ky plan kushton 29,99 $ / muaj dhe ju lejon të përdorni gjithçka që është e nevojshme për të menaxhuar një faqe në internet me rreth 5000 vizitorë të përditshëm. Për shembull, ju merrni të gjitha pengesat e mëposhtme:

 • 60 GB hapësirë ​​e magazinimit SSD.
 • 2 bërthama CPU me 4 GB RAM të disponueshme për të përpunuar të gjitha kërkesat në server.
 • Ata ju japin 2 T Bandwidth për të punuar me 5000 vizitorë të përditshëm menjëherë.
 • 1 domain falas për një vit të tërë shtohet gjithashtu në paketë.
 • 2 adresa IP.
 • Certifikatë falas SSL për sigurimin e uebfaqes tuaj.
 • Mbështetje 24/7. Mbështetja nga Bluehost është e njohur për efikasitetin dhe shpejtësinë e saj. Nëse kjo është diçka që duhet të keni, atëherë Bluehost nuk do të zhgënjejë.
 • Garancia e kthimit të parave 30-ditore.

përfundim

Tani që kemi arritur në fund të artikullit tonë, ju duhet të keni një ide të mirë, se çfarë lloji i pritjes është më i përshtatshmi për të punuar me 5000 vizitorë të përditshëm në një faqe interneti WP.

Hapi i vetëm që mbetet, është që ju të zgjidhni një plan hosting VPS nga lista jonë. Pavarësisht se cilin zgjedh, nuk duhet të dështosh. Të tre kandidatët tanë janë hoste të nivelit të lartë VPS që përdoren nga miliona njerëz në të gjithë botën.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map