12 labākā bezmaksas un atvērtā koda datu bāzes programmatūra

01.06.2020
Raksti un vēl ... '12 labākā bezmaksas un atvērtā koda datu bāzes programmatūra
0 24 мин.

labākā bezmaksas atvērtā koda datu bāzes programmatūra


Aiz katras lietojumprogrammas, ko varat iedomāties, ir datu bāzes programmatūra. Tos izmanto, lai glabātu tādu informāciju kā informācija par produktu, klienta dati, finanses vai kas cits, kas varētu būt svarīgs biznesam. Sociālo mediju lietotājiem visa viņu informācija tiek glabāta datu bāzēs. Pat hakeri regulāri izmanto datu bāzes, lai savāktu personisko informāciju, kad viņi iebrūk vietnē.

Datu bāzes iegūšana ir būtiska lielākajai daļai uzņēmumu. Tomēr ir dažāda veida datu bāzes, un, ja jūs tikko esat dibinājis uzņēmumu, iespējams, ka nebūs skaidrs, kuru izvēlēties. Datu bāzes dažās pēdējās desmitgadēs ir daudz attīstījušās, un mūsdienās, ja vēlaties, varat uzglabāt pat datu petabaitus. Mēs zinām, ka iesācēji var sajaukt, meklējot perfektu datu bāzes programmatūru.

Lasīt: 10 labākās maksājošās programmēšanas valodas

Ja esat viens no viņiem, turpiniet lasīt. Šajā rakstā mēs dalīsimies ar noderīgu informāciju par šobrīd populārākajām datu bāzēm. Pirmkārt, mēs sadalīsim savu izvēli trīs populārākajos datu bāzu veidos, kurus cilvēki izmanto: dokumentu datu bāzes, grafu datu bāzes un relāciju datu bāzes.

Protams, ir daudz vairāk no tiem, taču vienmēr ir labāk izvēlēties populārākās, un pēc iepazīšanās ar datu bāzēm jūs zināt, uz kuru pāriet. Tā kā datubāzu programmatūrai ir dažādas kategorijas, cenas var arī ļoti atšķirties. Par laimi, datu bāzu programmatūras ir daudz bez maksas.

Mēs parādīsim jums atvērtā koda datu bāzes programmatūru katrai no trim kategorijām, kas ir absolūti bezmaksas. Balstoties uz mūsu pārskatiem, jūs varēsit izvēlēties datu bāzi, kas ir vispiemērotākā jūsu vajadzībām. Šī datu bāzes programmatūra ir īpaši ieteicama lietotņu veidotājiem un mazākiem uzņēmumiem kā zema budžeta iespēja.

3 populārākās relāciju datu bāzes

Relāciju datu bāzes pastāv kopš 1979. gada, kad Oracle izstrādāja pirmo versiju. Viņi ātri ieguva popularitāti un kļuva par visbiežāk izmantotajām datu bāzēm. Mūsdienās jūs varat atrast tonnas no tām, gan bezmaksas, gan premium klases. Starp relāciju datu bāzēm var būt būtiskas atšķirības.

Līdzīgi kā citi populāri rīki un programmatūra mūsdienās, arī datu bāzēm var atrast lielu skaitu tīmekļa iespēju. Daži no tiem darbojas tikai noteiktā platformā, savukārt citus var ieviest vairākās platformās. Tomēr visās relāciju datu bāzēs ir ierasta lieta: viņi visi saviem uzdevumiem izmanto SQL valodu. Tagad apskatīsim trīs relāciju datu bāzes, kuras mēs lielākoties iesakām!

 1. MySQL

MySQL , iespējams, ir vispazīstamākā datu bāze mūsu sarakstā. Sākotnējā šīs programmatūras izlaišana notika 1995. gadā, un kopš tā laika tā ir uzlabojusies. Viņi uzturēja MySQL brīvu un atvērtu avotu, kā tas bija jau pašā sākumā. Izstrādātāji grafiskajai lietotāja saskarnei pievienoja daudz jaunu funkcionalitāti, kas atvieglo tās lietošanu.

MySQL ir arī vairāk komandrindas rīku nekā iepriekš, lai lietotāji varētu nemanāmi piekļūt un pārvaldīt savus datus. Datubāzes kopienas izdevumam ir pieejams plašs noderīgu funkciju klāsts, ieskaitot MySQL savienotājus, Workbench, NoSQL, Pluggable Storage Engine, Transactional Data Dictionary, Replication un daudz ko citu. MySQL nav ierobežots ar noteiktu platformu. Faktiski jūs to varat izmantot vairāk nekā 20 operētājsistēmās un platformās.

Šai programmatūrai tīmeklī ir milzīgs skaits pozitīvu atsauksmju. To plaši izmanto gan mazie, gan lielie uzņēmumi kā vienu no elastīgākajiem risinājumiem. Pat Facebook un WordPress to izmanto, divi uzņēmumi, kas strādā ar milzīgu datu daudzumu.

 1. Microsoft SQL

Microsoft SQL ir arī milzīgs vārds starp relāciju datu bāzēm. To izlaida Microsoft jau 1989. gadā, un tagad to izmanto daudzi lieli uzņēmumi, piemēram, Cerner, Dell un Georgia Pacific. Viņi ir izstrādājuši daudzas versijas, lai pārliecinātos, ka tā atbilst mazo, milzīgo uzņēmumu un privātpersonu vajadzībām.

Protams, ne katra Microsoft SQL versija ir bezmaksas, taču tie piedāvā Express izdevumu tiem, kas strādā pie mazākiem projektiem. Tas ir nedaudz samazināts, taču viss dzinējs ir tajā integrēts, un tas atbalsta arī neierobežotu skaitu datu bāzu un lietotāju. Lietotāji, kas strādā ar Express, var strādāt ar līdz 10 GB lielu datu apjomu.

Tas ir optimāls ārštata darbiniekiem, kuri veido lietojumprogrammas un mājas projektus. Jūs saņemat dažas noderīgas funkcijas pat ar bezmaksas versiju, ieskaitot pārvaldības un attīstības rīkus un Azure dublējumu, kas nodrošina, ka jūsu datus jebkurā laikā var droši atjaunot. Balstoties uz lietotāju atsauksmēm, Microsoft SQL ir ātrs, lietotājam draudzīgs un ļauj arī pārvaldīt savus datus, izmantojot GUI un CLI.

Ja salīdzina to ar MySQL, izrādās, ka vairāk lieli uzņēmumi izmanto Microsoft SQL, īpaši IT uzņēmumi. Tomēr tas nemaina faktu, ka bezmaksas versija ļauj piekļūt visām noderīgajām funkcijām, kas var dot labumu mazajiem uzņēmumiem un privātpersonām, tāpat kā MySQL.

 1. PostgreSQL

Tagad PostgreSQL nav tik populāra kā iepriekšējās divas datu bāzes programmatūra, taču noteikti ir ieteicama. Pirmo versiju viņi izlaida 1997. gadā, tāpēc viņiem nav tik daudz pieredzes kā lielākiem nosaukumiem, taču ir daudzi lieli uzņēmumi, kas to izmanto. Piemēram, tādus uzņēmumus kā Fujitsu, Red Hat, Capital One un Raytheon visu nodrošina šī programmatūra.

Kā teikts viņu vietnē, gandrīz trešdaļa tehnoloģiju uzņēmumu no visas pasaules izmanto PostgreSQL, lai darbinātu savas lietotnes. Fakts, ka šai relāciju datu bāzei ir atvērtas programmatūras licence, uzņēmumiem var dot lielu labumu. Katram biznesam ir savas īpašās vajadzības, un PostgreSQL ļauj mainīt kodu atbilstoši šīm vajadzībām. Tam ir arī vairākas noderīgas funkcijas, piemēram, ārvalstu datu iesaiņojumi, sadalītas tabulas, trigeri un tabulas mantojums, lai pieminētu tikai dažus.

Balstoties uz pārskatiem, šī programmatūra ir lielisks rīks, ja vēlaties saglabāt, apstrādāt un iegūt milzīgu datu daudzumu. Ja apskatīsit, kurš izmanto PostgreSQL, izrādās, ka šis rīks ir diezgan populārs mazo un vidējo uzņēmumu vidū. Kopumā šī, protams, ir viena no bezmaksas datu bāzes programmatūrām, kuras nosaukumā ir daudz apmierinātu lietotāju.

3 populārākās bezmaksas dokumentu datu bāzes

Tagad mēs jums parādīsim trīs uz dokumentiem orientētas datu bāzes vai arī jūs varat tās saukt par dokumentu krātuvēm. Tā pamatā ir datoru programmatūra, kuras galvenais mērķis ir uz dokumentu orientētas informācijas glabāšana un pārvaldīšana. Dokumentu datu bāzes ir arī visplašāk izmantotās NoSQL datu bāzes.

Lielākā daļa relāciju datu bāzu sakārto datus tabulas formātā, izmantojot rindas un kolonnas, piemēram, programmā Excel. Tas neattiecas uz dokumentu veikaliem, jo ​​tie ir daudz elastīgāki. Dokumentu datu bāzēs varat izmantot ļoti dažādas datu struktūras atbilstoši savām vajadzībām. Šī elastība padara tos par lieliskiem rīkiem tīmekļa izstrādātājiem, kas strādā ar milzīgu daudzumu dinamisku datu.

Jūs varat bez maksas iegūt šādas trīs atvērtā koda dokumentu datu bāzes. Šobrīd tie ir ļoti populāri gan uzņēmumu, gan privātpersonu vidū, taču redzēsim, ko katrs no viņiem var piedāvāt.

 1. MongoDB

MongoDB iznāca 2009. gadā, un tas noteikti nav vecs, ja jūs salīdzināt to ar citu populāro datu bāzes programmatūru. Cilvēki ātri pamanīja šī datu bāzes rīka potenciālu, un tas kļuva tik veiksmīgs, ka līdz šim to bija lejupielādējuši vairāk nekā 30 miljoni lietotāju. MongoDB ir ideāls risinājums jebkura veida biznesam, kurā jāuzglabā un jāpārvalda dati.

Milzīgi uzņēmumi, piemēram, Bosch, Adobe, Nokia un EA, paļaujas uz MongoDB, runājot par datu pārvaldību, veiktspēju un uzticamību. Šī atvērtā koda programmatūra labi darbojas populārākajās operētājsistēmās un platformās. Tie piedāvā draivera atbalstu vairāk nekā 10 programmēšanas valodām, piemēram, C ++, Java un Python.

MongoDB lielākoties izmanto datoru programmatūra un IT uzņēmumi, un lejupielāžu daudzums tiek vienmērīgi sadalīts starp maziem, vidējiem un lieliem uzņēmumiem. Neskatoties uz to, ka šis datu bāzes programmatūras risinājums ir bezmaksas un tam ir atvērtā koda licence, tas joprojām ir viens no visuzticamākajiem un stabilākajiem rīkiem.

Lietojumprogrammas dažos pēdējos gados ir daudz attīstījušās, un MongoDB ir izstrādāts, lai atbilstu jaunākajām lietojumprogrammu izstrādātāju komandu prasībām, kuras vēlas izveidot jaudīgas lietotnes. Tas ir ātrs, uzticams un garantē vienmērīgu darbplūsmu.

 1. CouchDB

CouchDB iznāca 2005. gadā, un tas sākās kā projekts, kuru finansēja bijušais IBM programmētājs Damiens Katzs. Pēc diviem gadiem tā kļuva par atvērtā pirmkoda programmatūru, līdz 2008. gadā Apache sāka to atbalstīt kā vienu no saviem Apache programmatūras fonda projektiem. Kad viņi bija pabeiguši projektu 2010. gadā, viņi prezentēja pirmo pilnu CouchDB versiju..

Balstoties uz lietotāju atsauksmēm, CouchDB ir pilnīgi lietotājam draudzīgs, un tam ir plaša dokumentācija, kas palīdz jums apgūt datu bāzi. Tas ir lielisks risinājums dokumentu efektīvai glabāšanai, veidojot lietojumprogrammas. Izmantojot šo rīku, katru reizi, kad atjaunināt dokumentus, tas ir diezgan vienkārši, tāpēc sinhronizējiet tos ar datu bāzi.

Tāpēc Apache koncentrējās uz CouchDB, lai nodrošinātu ātru un nepārtrauktu darba plūsmu lietotājiem. Šī datu bāzes programmatūra ir ieteicama arī tiem, kas vēlas iestatīt un palaist mazas API, saglabāt lietotāja informāciju vai vietnes datus, ieteikt produktus klientiem, datu replikāciju un daudz ko citu.

Pēdējie piemēri atspoguļo to, ko vairums uzņēmumu izmanto CouchDB. Šo datu bāzi lielākoties izmanto mazāki uzņēmumi, jo tā bieži nav pilnībā piemērota lielākiem uzņēmumiem, kas strādā ar milzīgu datu daudzumu. Tomēr CouchDB ir viens no visaugstāk novērtētajiem datu bāzes risinājumiem savā kategorijā.

 1. DynamoDB

DynamoDB ir viens no mākoņa programmatūras risinājumiem, ko piedāvā Amazon Web Services. Šo datu bāzi var iegūt bez maksas. Tomēr, ja jūs pārsniegsit to ierobežojumus, jums būs jāmaksā nedaudz papildus atbilstoši izmantotajiem resursiem. Šajos ierobežojumos ietilpst 200 miljonu pieprasījumu mēnesī, 2,5 lasīšanas pieprasījumu un 25 GB atmiņas vietas mēnesī.

Tad, kad jūs sākat to izmantot kā piemaksu paketi, jums būs daudz iespēju, kā to palielināt, atkarībā no jūsu vajadzībām. Tā kā DynamoDB tiek pilnībā pārvaldīts, nav jāuztraucas par administratīvajiem uzdevumiem. Amazon rūpējas par visiem nepieciešamajiem atjauninājumiem un konfigurāciju, vienlaikus pārliecinoties, ka resursi jums nav beigušies.

Izmantojot viņu pārvaldības konsoli, jūs varat izsekot gandrīz visam, kas uztur jūsu datu bāzi dzīvu. Vēl viena lieliska lieta DynamoDB ir tā, ka jūs varat paļauties uz pilnām dublējumiem, kas ir noderīgi, lai nodrošinātu jūsu datus un saglabātu tos arhivētos. Ir ļoti viegli noņemt tos datu bitus, kas jums vairs nav nepieciešami, kā rezultātā rodas papildu brīva vieta.

DynamoDB ir īpaši labs resursu pārvaldībā. Tā kā datu bāze izmanto daudzus serverus, lai apstrādātu jūsu datus un trafiku, tā vienmēr var uzturēt augstu veiktspēju. Šis datu bāzes programmatūras risinājums noteikti ir ieteicams maziem un vidējiem uzņēmumiem.

3 populārākās bezmaksas diagrammu datu bāzes

Ja jūs interesē cita NoSQL opcija, šeit ir trīs labākās diagrammu datu bāzes. Tie visi ir balstīti uz grafu teoriju, izmantojot mezglus un malas, lai strukturētu datus. Mezgli ir entītijas, savukārt malas nosaka attiecības starp šīm entītijām.

Šādā struktūrā katram mezglam ir savs identifikators un tam piešķirts skaits ienākošo vai izejošo malu. Bieži vien ir daudz vieglāk apstrādāt datus šādā veidā, jo diagrammas nodrošina tiešu veidu, kā attēlot sarežģītas mijiedarbības starp informācijas bitiem, ar kuriem strādājat.

Diagrammu datu bāzes ļauj strādāt ar datu krātuvēm, kur datu biti ir tieši saistīti. Vairumā gadījumu to izgūšanai ir nepieciešama tikai viena darbība. Izmantojot grafiku datu bāzi, ir daudz vieglāk strādāt ar ļoti sarežģītām hierarhiskām datu struktūrām nekā ar jebkuru citu relāciju programmatūru. Tagad mēs parādīsim jums trīs grafiku datu bāzes programmatūras risinājumus, kurus mēs galvenokārt iesakām. Turpiniet lasīt!

 1. ArangoDB

Vispirms mēs jūs iepazīstināsim ArangoDB, starp grafiku datu bāzu risinājumiem šobrīd ir lielākais nosaukums. Tā nav tikai diagrammu datu bāze, bet gan grafiku un dokumentu stila programmatūras sajaukums. Šis faktiski ietilpst vairākās kategorijās, tas nozīmē, ka jūs saņemat diagrammu datu bāzi ar milzīgu elastību.

ArangoDB daļēji ir balstīts uz klasteru datu kopām, un tam ir noderīgas funkcijas, piemēram, ligzdoti rekvizīti, sadalīti grafiki un shēmu atbilstība. Izvēloties šo datu bāzes risinājumu, jūs varēsit saņemt milzīgu palīdzību no tā plašās dokumentācijas, kopienas un tehniskā atbalsta. ArangoDB ir izstrādājusi komanda, kurai ir liela pieredze dažāda veida datu bāzēs, un rezultāts pats par sevi runā.

Mācīšanās līkne nepavisam nav stāva. Jūs varat ātri pierast un izmantot visas šīs datu bāzes priekšrocības, it īpaši, ja iedziļināties viņu dokumentācijā. ArangoDB ir ieteicams tiem, kas vēlas NoSQL risinājumu, bet joprojām vēlas SQL priekšrocības. Šī datu bāze nodrošina kaut ko tādu, kas uzņēmumiem visvairāk vajadzīgs: augstu veiktspēju.

Saskaņā ar lielāko daļu pārskatu, ArangoDB ir lieliski piemērots maziem tehnoloģiju uzņēmumiem. Vienkārši apskatiet 5 zvaigžņu novērtējumu skaitu, ko tas ieguva, un jūs uzreiz pārliecināsities.

 1. Neo4j

Vēl viena populāra iespēja, runājot par grafu datu bāzes risinājumiem, ir Neo4j. Tas ir ievērojami vecāks nekā iepriekšējais, tas tika izlaists 2007. gadā un tika veikts daudzos uzlabojumos. Šīs programmatūras pamatā ir vaicājumu valoda ar nosaukumu Cypher, kas nodrošina ļoti efektīvu un tiešu vaicājumu izpildes veidu.

Tagad Neo4j ir datu bāzes rīks, kas pilnībā iekļaujas diagrammu datu bāzes kategorijā, taču tam ir arī daži jaudīgi papildinājumi analīzei, datu pārvaldībai, kā arī tīkla un aktīvu pārvaldībai. Šo atvērtā koda datu bāzi var iegūt bez maksas. Ja vēlaties izmantot visas pielāgojamības iespējas un dublējumkopijas, jums jāmeklē premium versija.

Bezmaksas lietotāji nav tiesīgi saņemt tehnisko atbalstu; tomēr Neo4j kopiena to lielā mērā kompensē. Tā kā programmatūra šobrīd ir ļoti populāra, ir daudz veidu, kā atrast rokasgrāmatas un dokumentāciju, ja jums nepieciešama palīdzība. Pats labākais Neo4j ir tas, ka tas ir draudzīgs iesācējiem, tāpēc tas labi darbojas kā datu bāzes risinājums maziem uzņēmumiem, kuriem nav lielas pieredzes visās IT tehnikās.

Šis datu bāzes rīks noteikti ir ieteicams tiem, kas vēlas vieglāk saprast un pārvaldīt relāciju datu bāzes. Kopumā Neo4j ir elastīga un lietotājam draudzīga grafiku datu bāze, kas patlaban ir viena no augstākajām datu bāzēm.

 1. OrientDB

Tiek izlaists 2010. gadā, OrientDB ir viens no jaunākajiem datu bāzu risinājumiem tīmeklī. Tas kļuva ļoti populārs, pateicoties tā daudzpusībai. Tas būtībā ir ļoti efektīvs četru dažādu datu bāzu modeļu sajaukums. Šo programmatūru var izmantot arī kā dokumentu, diagrammu, uz objektu orientētu un galveno vērtību datu bāzes risinājumu, padarot to par diezgan elastīgu iespēju uzņēmumiem.

OrientDB nāk ar daudzām funkcijām, kas padara to izceļas no pūļa. Pirmkārt, datu bāzi ir viegli izmantot, īpaši tiem, kam ir pieredze SQL. Šī datu bāze jau pašā sākumā nodrošina augstu veiktspēju. Tomēr, ja resursi beidzas, jūs vienmēr varat to palielināt, pievienojot vairāk serveru.

Ja sākat lietot OrientDB kā iesācējs, nav jāuztraucas. Jūs varat iegūt visas nepieciešamās zināšanas par grafiku, izlasot to dokumentāciju. Tiem uzņēmumiem, kas vēlas vienkāršā veidā pārvaldīt, analizēt un ieviest lielu daudzumu sarežģītu datu, šī datu bāze ir lieliska izvēle. OrientDB parasti izmanto lielo datu analīzei, jaunumu plūsmu (un citu sociālo mediju funkciju) un tīmekļa lietojumprogrammu izstrādei. Vēl viena lieliska lieta ir tā grafika redaktors, kas vizualizē datus un ļauj ar tiem viegli manipulēt. Šī datu bāzes programmatūra ir diezgan populāra dokumentu datu bāzes kategorijā, bet vēl veiksmīgāka kā diagrammu datu bāze. Tas lielākoties tiek ieteikts maziem un vidējiem IT vai datoru programmatūras uzņēmumiem.

Citas populāras bezmaksas datu bāzes

Mēs esam parādījuši jums trīs galvenās kategorijas, kas attiecas uz datu bāzes programmatūru. Tie bija visplašāk izmantotie veidi, taču ir daudz risinājumu, kas neatbilst trim kategorijām. Tikai dažus pieminējot, ir plakano failu, uz objektu orientētu, objektu relāciju, plašu kolonnu un operatīvās datu bāzes. Tie joprojām ir diezgan labi zināmi, bet ir vēl daudz vairāk.

Internetā var atrast neskaitāmas datu bāzu programmatūras. Parasti lietotāji, kas izvēlas NoSQL risinājumu, vēlas lielāku elastību un ātrāku risinājumu kopumā. Viņi vēlas, lai programmatūra izpildītu uzdevumus un pēc iespējas ātrāk iegūtu datus.

Tā kā katram uzņēmumam ir savas īpašās vajadzības, bieži ir laba ideja sākt eksperimentēt ar cita veida datu bāzes programmatūru. Šie trīs datu bāzes rīki, kurus mēs jums parādīsim, noteikti neietilpst trīs kategorijās, ar kurām mēs sākām. Tomēr tie joprojām ir starp populārākajiem, un mēs noteikti iesakām tos izmēģināt.

 1. Stropu

Ja vēlaties, lai jebkurā laikā būtu laba vieta, kur glabāt un piekļūt jūsu datiem, jums tas jādod Stropu. Jūs to varat iedomāties kā virtuālu noliktavu, kuru varat pārvaldīt, izmantojot valodu ar nosaukumu HiveQL. Tās administratora panelis ir līdzīgs SQL, un viss datu bāzes rīks ir atkarīgs no Apache Hadoop – programmatūras paketes, kas izveidota, lai pārvaldītu un analizētu milzīgus datu apjomus..

Stropu var izmantot dažāda veida datu bāzēm un failu sistēmām, kuras jā strukturē un jājautā. To plaši izmanto datu glabāšanai un analīzei, lai izveidotu informatīvus ziņojumus. HiveQL ir izveidots tā, lai darbotos ar daudziem dažādiem datu formātiem un visiem aizmugures tipiem. Datubāze ir mērogojama, un to ir viegli ieprogrammēt, veicot analīzi un datu pārvaldību.

Nātrene ir ieteicama uzņēmumiem, kuriem katru dienu jātiek galā ar sarežģītiem uzdevumiem. Datubāze ļauj analizēt un saglabāt datus dažādos veidos. Tā kā mēs runājam par lielo datu glabāšanu un analīzi, nav pārsteidzoši, ka lielākoties lielie uzņēmumi izmanto Hive kā savu datu bāzes risinājumu.

Saskaņā ar pārskatiem, šī programmatūra var būt patiešām noderīga, neskatoties uz to, ka tā ir nedaudz lēnāka un sarežģītāka nekā tipiskais datu bāzes risinājums. Tās visnoderīgākās funkcijas ir datu sadalīšana, loģisko plānu optimizācija un spēja izmantot ārējās tabulas.

 1. Elastīgā meklēšana

Elastīgā meklēšana ir daudzfunkcionāla programmatūra, kas iznāca 2010. gadā. Šī ir drīzāk paredzēta meklētājprogrammai. Tomēr pēdējos gados tas ieguva lielu popularitāti arī kā NoSQL datu bāzes risinājums. Apache programmatūras fonds to uzcēla uz Lucene, kas ir atvērtā pirmkoda programmatūra ar galveno funkciju informācijas iegūšanai.

Daudzi milzīgi uzņēmumi izmanto Elasticsearch saviem datu krājumiem, piemēram, Kickstarter, Codecademy, Uber un Mozilla. Šis datu bāzes rīks spēj savākt lielu datu daudzumu, un šiem uzņēmumiem ir vieglāk atklāt noteiktas tendences un modeļus lielos datos. Jums vienkārši jāpievieno daži dokumenti, un Elasticsearch veiks visu pārējo darbu. Forša lieta šajā meklētājprogrammā ir tā, ka tā atbalsta daudzpakāpju darbību, kas nozīmē, ka programmatūra vienlaikus spēj apkalpot vairākus lietotājus.

Bez tam jūs varēsit meklēt gandrīz reāllaikā. Izmantojot Elasticsearch, vienlaikus varat veikt divus uzdevumus: meklēšanu un analītiku. Tas ir pilnībā pielāgojams, ļaujot datorā palaist datu bāzi vai serveru kopumu, kas pilns ar datiem, vienlaikus nodrošinot tādu pašu veiktspēju. Visu lielumu uzņēmumi izmanto Elasticsearch, un atsauksmes tīmeklī ir pārsvarā pozitīvas.

 1. Kasandra

Kasandra Sākotnēji Facebook to kā atvērtā koda programmatūru izlaida jau 2008. gadā. Tad 2009. gadā viņi to nodeva Apache un tas kļuva par milzīgu projektu. Šīs NoSQL datu bāzes galīgā, stabilā versija tika izlaista pirms dažiem mēnešiem, 2018. gada februārī.

Šī datu bāze pašlaik ir viena no mērogojamākajām programmatūras iespējām, kas pieejama tīmeklī. Tā ir lieliska izvēle pat lielākiem uzņēmumiem, kuri strādā ar lielu rakstīšanas ātrumu un kuriem pastāvīgi jāveic vaicājumi. Tam ir ārkārtīgi ātra rakstīšanas spēja, uz kuru varat paļauties. Cassandra ir piemērota alternatīva, ja jūs meklējat datu bāzi, kurā var saglabāt lielu biznesa datu daudzumu.

Tas ir diezgan draudzīgs lietotājam, tā konfigurācijas laikā nav nekādu sarežģījumu. Vēl viena lieliska lieta ir tā, ka lielākajai daļai uzdevumu jūs varat palaist datu bāzi ar sākotnējo konfigurāciju, bez nepieciešamības veikt izmaiņas. Kasandru galvenokārt dod priekšroka visu izmēru tehnoloģiju uzņēmumiem. Ir svarīgi atzīmēt, ka šī programmatūra nav labākā izvēle, ja vēlaties to izmantot mazās datu bāzēs.

Balstoties uz lietotāju atsauksmēm, to ir daudz sarežģītāk izmantot nekā citas datu bāzes, kas specializējas mazās datu kopās. Kopumā Cassandra šobrīd ir izcilākais izpildītājs starp augstas veiktspējas NoSQL datu bāzēm, kas paredzētas darbam ar lieliem datiem.

Iesaiņojot to

Kā redzat, datu bāzes izvēlei ir daudz iespēju, tomēr tā vienmēr ir atkarīga no projekta. Tāpēc saprātīgi izvēlieties datu bāzi, kuru vēlaties izmantot savam nākamajam projektam.

Arī, ja jums ir kāds cits ieteikums, lūdzu, komentējiet zemāk.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector