Atvērtā koda CMS vai patentētā CMS – kuru izvēlēties?

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'Atvērtā koda CMS vai patentētā CMS – kuru izvēlēties?
0 16 мин.

atvērtā koda un patentētās CMS


Kad esat izvēlējies izveidot tīmekļa vietni savam biznesam vai dažādiem mērķiem, jums ir jāveic dažādas izvēles attiecībā uz programmatūru un resursiem, kurus izmantosit. Lai gūtu panākumus, ir laba CMS, lai izveidotu savu vietni un atvieglotu tās atjaunināšanu ar saturu.

Mums visiem ir tendence gribēt izvēlēties vienu pret otru, jo kopumā tas ir labāk, bet patiesībā šeit tādu izvēli nevar izdarīt. Šis raksts ir šeit, lai dalītos ar visām priekšrocībām un trūkumiem gan atvērtā pirmkoda CMS, gan patentētajā CMS..

Tas, kuru izvēlaties attiecībā uz jebkāda veida programmatūru, ir atkarīgs tikai no jūsu individuālajām vajadzībām un mērķiem. No šī viedokļa nevienu CMS nevar uzskatīt par labāku vai pārāku par otru, jo lēmums ir priekšroka..

Abu veidu CMS ir daži galvenie punkti, kas ir jāsaprot, un tas palīdzēs jums izdarīt saprātīgāku un izglītotāku izvēli..

Tāpēc šodien mēs dalīsimies ar to, kas ir jāzina par abiem šiem CMS veidiem, kā arī ar viņu priekšrocībām un trūkumiem..

Atvērtā koda CMS pamats ir:

 • Tas ir atvērts avots! Nozīmē, ka avota kods ir pilnībā pieejams ikvienam, kurš vēlas to izpētīt un jebkādā veidā modificēt. Pateicoties tam, cilvēki var brīvi paplašināt kodu un pievienot specifiskas funkcijas atbilstoši viņu prasībām.
 • Atvērtā koda CMS parasti uztur liela kopiena. Vienmēr pastāv galvenā izstrādātāju grupa, tāpat kā tur ar WordPress, taču to atbalsta arī tās lietotāju bāze. Cilvēki sanāk kopā, lai meklētu risinājumus, palīdzētu viens otram un dalītos ar paplašinājumiem, kas būtu noderīgi paketei.
 • Atvērtā koda CMS var izvietot gandrīz jebkur. Lielākajai daļai no tām instalēšana ar vienu klikšķi ir pievienota hostinga pakalpojuma vadības panelī, kas ir ļoti ērti.
 • Pati CMS programmatūra parasti ir bez maksas. Bez maksas varat arī iegūt daudz paplašinājumu, motīvu un plašu rīku klāstu. Bet ir arī daudz maksas paplašinājumu un tēmu. Dažus risinājumus var pareizi izdarīt tikai ar maksas programmatūru. Atvērtā koda CMS parasti ir visrentablākais risinājums.

Patentētās CMS pamats ir:

 • Patentētā CMS ir slēgta koda programmatūra. Labās parasti ir API vai ietvari, kas ļauj cilvēkiem izveidot paplašinājumus un pievienot funkcijas atbilstoši viņu vajadzībām. Parasti tie nevienam neļauj piekļūt avota kodam, kas arī var padarīt viņus drošākus.
 • Tos būvē un uztur viens uzņēmums, kas nozīmē, ka tie ir arī centralizētāki.
 • Patentēta CMS parasti ir apmaksāta programmatūra, tāpēc, ja plānojat to izmantot, jums būs jāmaksā par kaut kādu licenci. Cilvēki parasti maksā šo maksu mēnesī vai gadā. Tas daudzviet tiek apmaksāts kopā ar hostinga izmaksām.

Plusi un mīnusi atvērtā koda CMS un patentētajā CMS

Mēs tagad zinām, ka to, kuru CMS mēs izvēlamies, ir atkarīgs no mūsu uzņēmuma, vietnes vai mūsu pašu individuālajām vajadzībām. Bet kādas ir individuālās priekšrocības un trūkumi, kas padara vienu labāku par otru? Noskaidrosim!

Atvērtā koda CMS

Satura pārvaldības sistēmas, piemēram, WordPress, Drupal un Joomla! gadu gaitā ir kļuvuši ļoti populāri to atvērtā pirmkoda rakstura dēļ. Piemēram, WordPress tiek izveidota apmēram katra ceturtā vietne internetā.

Izstrādātāji no visas pasaules redzēja ieguvumus, jo tas viņu darbu padarīja daudz ātrāku un vieglāku. Šī iemesla dēļ arvien vairāk cilvēku iegulda viņos darbu, izstrādā paplašinājumus, lai tos tālāk virzītu.

Plusi ar atvērtā koda CMS

Rentabilitāte – Kā es minēju, visas atvērtā koda satura pārvaldības sistēmas var izmantot bez maksas, kas padara neticami pievilcīgas iespējas. Tas ļauj vismaz uz pusi samazināt vietņu izstrādes izmaksas. Ja jums ir nepieciešamās prasmes, jūs varat pilnīgi izveidot profesionālu vietni no nulles.

Regulāri atjauninājumi – Tikai dažas satura pārvaldības sistēmas spēj sekot līdzi ātrajiem atjauninājumiem, ko saņem WordPress. Tam ir sena atjauninājumu vēsture, kas padara to par nozīmīgu šajā aspektā. Citām satura pārvaldības sistēmām vienkārši nav milzīgā darbaspēka, kas līdz šim tās attīstītu.

Elastība – Viss, sākot no paša pamata, sākot ar vismodernākajām atvērtā koda CMS tehniskajām detaļām, var tikt modificēts vai paplašināts, lai tas jums derētu. Ir arī daudz vieglāk atrast izstrādātāju vai pietiekami daudz cilvēku, lai jūsu projekts tiktu izveidots un darbotos.

Pat ja jums ir izveidota un darbojas vietne gadiem ilgi, jūs to varat viegli uzlabot vai modificēt atbilstoši savām vēlmēm.

Pārnesamība – Daudzas satura pārvaldības sistēmas tiek apvienotas ar mitināšanas pakalpojumu, un bieži vien tīmekļa vietnes pārvietošana uz citu resursdatoru ir sarežģīta vai neiespējama. Tīmekļa vietnes, kas ir izstrādātas ar atvērtā koda CMS, tomēr ir daudz vieglāk pārvietot no vienas tīmekļa mitinātājas uz otru.

Lietošanas ērtums – Piemēram, WordPress ir izveidots, lai ikviens to varētu izmantot burtiski. Tas tika izveidots tā, ka jums tas vienkārši jāinstalē, un jums jau ir izveidota un darbojas vietne. Jūs varat daudz pārvaldīt savā vietnē, vienkārši izmantojot interfeisu. Ja jums ir prātā kaut kas īpašs, tas prasa mazliet kodēt, taču tikai dažas citas CMS visā pasaulē to var pielāgot.

Milzīga kopiena – Populārajā atvērtā koda CMS ir miljoniem izstrādātāju un entuziastu visā pasaulē. Tas atvieglo palīdzības sniegšanu vietnes izveidē un, ja jums tāda ir nepieciešama, atrast sev attīstības komandu.

Šī milzīgā kopiena cenšas arī uzlabot sistēmu un uzlabot to ar turpmāku funkcionalitāti. Viņi ir noderīgi un ir atrisinājuši gandrīz visas problēmas, ar kurām varētu saskarties, mēģinot attīstīt savu vietni noteiktā atvērtā koda CMS..

Mīnusi atvērtā koda CMS

Drošība – Lai arī milzīgs skaits izstrādātāju atbalsta katru atvērtā pirmkoda CMS, pastāvīgi to pilnveidojot un uzlabojot viņu drošību, vienmēr bija hacks. Atklātā pirmkoda rakstura un popularitātes dēļ cilvēki ir padziļināti izpētījuši šīs sistēmas. Viņi pastāvīgi strādāja, lai sistēmā izmantotu dažus ieguvumus un izmantotu to savā labā.

Bet šis risks pastāv neatkarīgi no tā, kādu tīmekļa tehnoloģiju izmantojat. Ja jūsu vietnē ir kaut kas patiesi vērtīgs, cilvēki mēģinās to uzlauzt.

Pielāgoti stili un būves var būt dārgas – Kad jūs atkāpjaties no CMS interfeisa pamata funkcionalitātes un jums nav nepieciešamo programmēšanas iemaņu, jums būs jāpavada dažas ilgas stundas ar mācībām vai jāalgo izstrādātājs..

Ir pieejamas dažas bezmaksas vietņu veidnes, kas ir diezgan labas, taču vairums no tām izskatās lētas.

Pielāgotas tēmas vai kāda veida pielāgotas funkcionalitātes izstrāde nav pastaiga pa parku, un tai ir vajadzīgas zināmas tehniskās zināšanas, kas jums izmaksās nedaudz naudas.

Par dažiem spraudņiem un dažām pievienotajām funkcijām arī tiek maksāts, tāpēc vietnes izveidošana ne vienmēr notiek bez maksas. Īsāk sakot, jūs saņemat to, par ko jūs maksājat.

Atteikšanās iespēja – Neviens neredzētu, ka WordPress tūkstoš gadu laikā pazūd no zemeslodes, taču dažas atvērtā koda satura pārvaldības sistēmas to dara. Izstrādātāji viņus pamet, cilvēki zaudē interesi par viņiem un viņi vienkārši zūd. Nebūtu jauki, ja tas notiktu ar CMS, uz kuras pamata tika veidota jūsu vietne, tāpēc jums vajadzētu izdarīt rūpīgu izvēli.

Atvērtā koda platformas ne vienmēr ir līdzīgas – Katru atvērtā koda sistēmu dažādiem mērķiem izstrādāja dažādas grupas. Tie nav vienādi, un daudzi no viņiem varētu nebūt ideāls risinājums tam, kas jums ir prātā.

Populāras atvērtā koda satura pārvaldības sistēmas

 • WordPress (https://wordpress.com/) – WordPress ir vispopulārākā atvērtā koda satura pārvaldības sistēma, kas tur darbojas. Tas piedāvā visus nepieciešamos rīkus pārsteidzošu profesionālu vietņu izveidošanai. Lai gan tas prasa zināšanas par PHP un CSS, ja vēlaties izveidot pielāgotu funkcionalitāti vai veidnes.
 • Google vietnes (https://sites.google.com/) – Viena no šobrīd pieejamākajām lietotājiem draudzīgākajām satura pārvaldības sistēmām. Tas ļauj ērti izveidot vietni ar vienkāršiem velciet un nometiet rīkiem, kas to padara neticami ērtu.
 • Drupal (https://www.drupal.org/) – Vienkārši un ērti varat izveidot daudz vietņu, vienlaikus saudzējot daudz darba. Tomēr Drupal ir vajadzīgas zināšanas PHP un CSS, lai tajā pievienotu nedaudz modernāku funkcionalitāti. Bet tā ir ārkārtīgi elastīga CMS.
 • Magneto (https://magento.com/) – Magneto ir ideāls vietņu attīstības CMS, ja vēlaties izveidot e-komercijas vietni. Tam ir lieliski rīki produktu un pārdošanas pārvaldīšanai.

Spriedums par atvērtā koda CMS

Patiesībā atvērtā koda satura pārvaldības sistēmas tiek reklamētas kā pilnīgi bezmaksas. Programmatūras kodolu var brīvi izmantot, taču, tiklīdz sākat no tās veidot vietni, pamanīsit, ka lielākajai daļai vietu, kur jūs varētu nokļūt, ir spraudņi, veidnes un palīdzība attīstības jomā, un.

Tomēr naudas ietaupījums ilgtermiņā būs ievērojama summa un padarīs jūsu klātbūtni tiešsaistē daudz ilgtspējīgāku.

Patentēta CMS

Kā norāda nosaukums, patentētajam CMS ir noteikts ierobežojumu komplekts, kas nebūt nav slikts, jo tas ir atkarīgs no jūsu individuālajām vajadzībām. Patentētās CMS sistēmas parasti ir specializētas noteiktai nozarei, un saturs ir saistīts ar to. Piemēram, tos var izveidot tikai vietnēm, kas paredzētas ēdiena gatavošanai, vai vietnēm, kas paredzētas tikai automašīnu tirgotājiem. Galvenais ieguvums no tiem ir tas, ka viņi ievērojami ietaupīs jūsu sākotnējās izstrādes izmaksas, ja precīzi zināt, ko vēlaties veidot. Viņi padara daudz vieglāku un daudz ērtāku, piemēram, tiešsaistes veikala pārvaldību. Ir daudz patentētu e-komercijas satura pārvaldības sistēmu, kas katru mēnesi ņem daļu no jūsu peļņas, lai ļautu jums izmantot viņu programmatūru. Tātad tie var būt ļoti noderīgi.

Jums vienkārši jābūt ērtam uzņēmumam, kura produktu izmantojat, jo tas mitinās jūsu vietni un palīdzēs ar visām tehniskajām problēmām. Uzņēmums parasti nodrošina pilnībā pārvaldītu mitināšanas pakalpojumu kopā ar diennakts atbalstu, kas ir nenovērtējams, ja ne tik daudz pārzināt.

Šis risinājums ir paredzēts cilvēkiem, kuru bizness nav pārāk atkarīgs no viņu klātbūtnes tiešsaistē, un viņi vienkārši vēlētos, lai vietne tiktu atzīmēta fonā. Ja esat aizņemts ar sava uzņēmuma pārvaldīšanu un ikdienas uzdevumiem, kas saistīti ar to, varat tiešsaistes klātbūtni nodot uzņēmuma rokās. Viņi parūpēsies par biežiem atjauninājumiem un uzturēs tehnoloģiju svaigu un gatavu darbībai katru otro gadu.

Patentētās CMS priekšrocības

Tas var būt drošāks – Jūsu vietne pastāvīgi atrodas profesionāļu rokās, kuri to kopj un pēc iespējas labāk pārvalda. Viņi nodrošina mitināšanas risinājumu, instalē atjauninājumus, instalē moduļus un pamatā veic visu nepieciešamo darbu.

Tie ir arī mazāk populāri, un viņu kodā kodina mazāk cilvēku, kas viņus daudz grūtāk uzlauž.

Zemas sākotnējās izmaksas – Par patentētu CMS parasti tiek maksāts katru mēnesi no paša sākuma. Tas ilgtermiņā maksās dārgāk, bet jums nav nekāda sakara ar savas vietnes iestatīšanu. Jums nav jāmaksā izstrādātājam vai kādam citam, izņemot uzņēmumu, kuru jūs “īrējat”.

Pastāvīgi atjaunināts – Laba patentēta CMS ir bieži atjaunināta. Jūs varētu saņemt vairāk atjauninājumu nekā tas, ko jūs varētu saņemt, pieņemot darbā izstrādātāju vai izstrādātāja uzņēmumu darbam ar jūsu vietni.

Patentētās CMS mīnusi

Nav daudz pielāgošanas iespēju – Tā kā šīs sistēmas ir paredzētas konkrētam nozares veidam un mērķauditorijai, iespējams, būs grūti pielāgot vietni jūsu konkrētajām vajadzībām. Jūs neveidojat savu sistēmu, tāpēc ir tikai dabiski, ka ar to jums nav tik daudz brīvības.

Pārnesamības trūkums – Jūs ne vienmēr varat iegūt datus un failus no savas sistēmas, izmantojot patentētu risinājumu. Jūsu rokas ir diezgan sasietas, jo jūs pat nevarēsit pārvietot savu vietni no viena mitināšanas pakalpojuma uz citu.

Jums ir jāuzticas uzņēmumam – Tā kā viņiem pieder platforma un krātuves telpa, uz kuras tiks veidota jūsu vietne, jums būs jāiegulda liela uzticība pārdevējam. Viņiem ir nepārtraukti jāattīsta un jāatjaunina sava programmatūra, lai labāk risinātu klientu vajadzības. Viņiem jābūt pieejamiem arī tad, kad jums nepieciešama palīdzība ar jūsu vietni.

Daudzi CMS pārdevēji savas platformas noveco, tāpēc ir svarīgi veikt nelielu izpēti un izlasīt dažas klientu atsauksmes, pirms sākt uzņēmējdarbību ar pārdevēju..

Jūs vienkārši nomājat programmatūru – Kad esat iegādājies patentētu CMS, jums nepieder kods, ar kuru tas ir veidots. Tas nav jūsu pienākums, lai jūsu vietne darbotos, par to jums būs jāmaksā ikmēneša maksa.

Tautas patentētās satura pārvaldības sistēmas

 • Spoks (https://ghost.org/pricing/) – Spoks ir bezmaksas, taču tam ir maksas Pro versija. Tas ir pieejams dažādās paketēs, kas piedāvā specializētu mitināšanas paketi, atbalstu un daudz ko citu. Tas ir rakstīts node.js.
 • Kentiko (https://www.kentico.com/) – Rakstīts ASP.NET, Kentico ir jaudīga satura pārvaldības sistēma. Tam ir daudz funkciju, kas atbalsta e-komerciju, tiešsaistes mārketingu un kopienu veidošanu, kas lieliski veicina jūsu klātbūtni tiešsaistē.

Spriedums par patentēto CMS

Ja jums vai jūsu nišai ir ļoti specifiskas prasības un jūs vēlaties vienkāršāko risinājumu, piemēram, saprātīgākie cilvēki, jūs, visticamāk, atradīsit sevi, izmantojot patentētu CMS. Paturiet prātā, ka varētu būt grūti attālināties no šādas sistēmas. Pārliecinieties, ka atrodaties tālsatiksmes laikā un vai tā vērts ir uzturēt jūsu vietni mitinātā un veidotā, izmantojot vienu no šādiem risinājumiem..

Secinājums

Tur viņi ir! Jūs varat redzēt katra CMS veida priekšrocības un trūkumus. Tagad ir daudz iespēju, kuras jāizskata, katra ir labāka par otru. Bet jūsu lēmumam vajadzētu būt balstītam tikai uz to, kas vislabāk der jums un jūsu biznesam.

Ja sākotnēji nedomājat tērēt vairāk, vēlaties daudz pielāgotas funkcionalitātes, labu izskatu un kontroli pār savu klātbūtni tiešsaistē, ilgtermiņā ietaupot naudu, dodieties uz atvērto avotu.

Es ceru, ka mēs šodien palīdzējām jums uzzināt kaut ko jaunu un ka esat noskaidrojuši, kurš CMS tips jums derētu vislabāk!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector