cPanel vs Plesk – kurš ir labākais tīmekļa mitināšanas vadības panelis?

cpanel-vs-plesk


Mūsdienās serveru pārvaldīšana vietņu īpašniekiem ir daudz vienkāršāka, jo ir pieejams daudz noderīgu funkciju. Šodienas standarts ir nodrošināt ātri un viegli saprotamus vadības paneļus, lai lietotāji varētu vairāk koncentrēties uz citiem uzdevumiem, piemēram, satura ģenerēšanu, mārketinga plānu īstenošanu un lielākas trafika vadīšanu..

Fakts, ka cilvēkiem nav jārisina visas tehniskās lietas, padara tīmekļa mitināšanas pakalpojumus pieejamus arī plašākai auditorijai.

Ir viegli atrast uzticamu tīmekļa mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, kura mitināšanas plānos iekļauj iesācējiem draudzīgu vadības paneli. Pat ja jūs izvēlaties pakalpojumu, kas jums nenodrošina vadības paneli, jūs vienmēr varat to iegādāties atsevišķi un instalēt serverī.

Šobrīd tirgū ir divi plaši izmantoti vadības paneļi ar ļoti daudzām pozitīvām atsauksmēm: Plesk un cPanel. Mēs tos salīdzināsim šajā rakstā, lai parādītu atšķirības un palīdzētu noskaidrot, kurš no tiem vislabāk atbilst jūsu mērķiem.

Acīmredzot kāds no tiem ir laba izvēle, taču vienmēr ir plusi un mīnusi, kas izskaidro, kurš no tiem jums ir piemērots vislabāk. Piemēram, ja jūs meklējat lētāku tīmekļa mitināšanas plānu (piemēram, dalītu mitināšanu), daži no tiem piedāvā cPanel, bet citi pakalpojumu sniedzēji dod priekšroku Plesk kā savu vadības paneli. Kad esat izvēlējies plānu, jūs nevarat izvēlēties starp diviem. Pārskatot tos, mēs vēlamies jums parādīt, ka vadības paneļi ir vēl viena svarīga lieta, kas jāņem vērā, pirms jūs faktiski sākat izmantot tīmekļa mitināšanas pakalpojumu.

Ja jums ir nepieciešams jaudīgāks plāns, kura pamatā ir speciāla vai VPS mitināšana, tie noteikti ļaus jums izvēlēties vadības paneli. Tagad redzēsim, kas ir vissvarīgākās lietas, kas jums jāzina par Plesk un cPanel!

Vadības paneļa vispārīgās iezīmes

Vadības paneļa galvenā ideja ir sniegt jums tik daudz noderīgu funkciju, cik jums nepieciešams. Tie dod jums pilnīgu kontroli pār jūsu tīmekļa mitināšanas plānu un serveri, kas glabā jūsu vietni. Šeit mēs apskatīsim visbiežāk sastopamās funkcijas, kuras varat atrast vadības panelī. Sastādīsim tos glītā sarakstā:

 • Vadības panelis ļauj jums pārvaldīt visu, kas saistīts ar jūsu IP adresi un domēna vārdu
 • Jūs varat pārsūtīt failus, kad vien nepieciešams, izmantojot FTP
 • Pilnīga datu bāzu kontrole
 • Tas ir paplašināms, kas nozīmē, ka varat instalēt noderīgus papildinājumus
 • Tiešsaistē varat piekļūt un pārvaldīt savu failu sistēmu
 • Pārvaldiet savus e-pastus ar dažiem klikšķiem
 • Ļauj izveidot dublējumus gadījumam, ja kaut kas noiet greizi

Paturot prātā šo informāciju, mēs turpinām un parādīsim, kādas ekstras Plesk un cPanel var pievienot sistēmai, kā arī to trūkumus.

cPanel īsumā

cpanel-admin-demo

Pateicoties popularitātei, daudzi jauni lietotāji katru dienu izvēlas cPanel, lai izveidotu domēna vārdus un sāktu tīmekļa mitināšanas plānus. Tas notiek galvenokārt tāpēc, ka cPanel ir izstrādāts, paturot prātā nepieredzējušu lietotāju. Ikviens var instalēt un ātri saprast, kā darbojas šis vadības panelis. Pozitīvo pārskatu pārpilnība runā paši par sevi, slavējot tā kvalitāti un uzticamību.

cPanel nekad jūs nenolaidīs. Jūs varat veikt steidzamas izmaiņas naktī vai rūpēties par ilgāku uzdevumu pēcpusdienā; vadības panelis vienmēr būs gatavs. cPanel ir veidots uz Linux, tāpēc, ja vēlaties izmantot Windows vai kādu citu operētājsistēmu, šis vadības panelis jums nav ieteicams.

To var izmantot trīs dažādos veidos, atkarībā no tā, vai lietotājs ir administrators, tālākpārdevējs vai galalietotāja vietnes īpašnieks. Šīs trīs lomas izmanto dažādas funkcijas. cPanel ļauj darīt visu, ko var izdarīt tipiskā vadības panelī. Tas ietver resursu, dublējumu un failu pārvaldību. Tomēr tas arī ļauj instalēt daudzus papildinājumus no komplekta, kas var daudz palīdzēt ar jūsu vietni saistītos uzdevumos.

Piemēram, jūs varat izmantot WHM ar cPanel. WHM ir Web Hosting Manager saīsinājums. Ja jums ir vairāk nekā viens cPanel konts, varat izmantot šo papildinājumu, lai tos vieglāk pārvaldītu. Cilvēkiem, kuriem ir daudz vietņu, vienmēr ir labāk izmantot katram no tiem atsevišķu cPanel. Šajos gadījumos WHM lietošana var daudz palīdzēt.

Plesk īsumā

plesk-admin-demo

Mēs varam teikt, ka Plesk ir daudzfunkcionāls vadības panelis, kas atvieglo dzīvi tiem, kuri vēlas izveidot un uzturēt savas vietnes un lietojumprogrammas. Plesk iznāca 2001. gadā, kas padara šo vadības paneli par jaunāku, ja jūs salīdzināt to ar cPanel, kas darbojas jau kopš 1996. gada..

Plesk tikpat kā neatšķiras no cPanel. Ja savam cPanel pievienosit WHM, jūs gandrīz izmantosit tās pašas funkcijas, kuras varat atrast vietnē Plesk. Papildinājums nav nepieciešams; šis vadības panelis pats par sevi spēj apstrādāt vairākas vietnes. Ja nevēlaties uz Linux balstītu risinājumu, jums noteikti vajadzētu izvēlēties Plesk, nevis cPanel. Šis darbojas operētājsistēmā Windows, taču jūs varat to palaist arī dažās Linux versijās, ja jūs patiešām esat šī vadības paneļa ventilators.

Lielākā daļa lielo tīmekļa mitināšanas uzņēmumu, kas dod priekšroku operētājsistēmai Windows, iekļauj Plesk kā vadības paneļa iespēju. Plesk ir arī galvenās funkcijas, kas ļauj attiecīgi pārvaldīt savu serveri un tīmekļa mitināšanas plānu. Papildus tam vadības panelī varat sakārtot visus rīkus, kas nepieciešami jūsu vietnes pārvaldības uzdevumiem. Tā ir trešo pušu programmatūra, kas būs pieejama Plesk, kad jums tie būs nepieciešami.

Izmantojot visus rīkus un funkcijas, jūs iegūstat ļoti efektīvu saskarni, kas ļauj jums pilnībā kontrolēt visu. Tas ir izstrādāts, paturot prātā nepieredzējušu lietotāju, tāpēc tā pieprašana neprasa daudz laika. Apkopojot, Plesk ir galvenais vadības panelis, kuram ir visi rīki un galvenā funkcionalitāte nesaistītā stāvoklī.

Pārslēgšanās starp Plesk un cPanel

Plesk vai cPanel lietošana ir vienkārša, taču tikai tad, ja jums vēl nav vietnes, kuru darbina tīmekļa mitināšanas plāns un kuru vispirms pārvalda vadības panelis. Ja jūs jau izmantojat kādu no tiem savā serverī un vēlaties migrēt datus tikai tāpēc, lai pārslēgtos uz otru vadības paneli, tas ir daudz sarežģītāks gadījums.

No otras puses, daudz vieglāk ir migrēt jūsu vietni no cPanel uz citu cPanel vai no Plesk uz citu Plesk. Mēs nesakām, ka pirmais gadījums nav iespējams, taču tas noteikti prasa daudz pūļu, un, ja vēlaties pārslēgt vadības paneļus, jums ir jāiedziļinās tehniskajos jautājumos. Tas noteikti nav kaut kas, kas jums jādara pašam, ja vien jums nav daudz pieredzes.

Ievērojamas atšķirības starp cPanel un Plesk

Tā kā mēs runājām par katras iespējas svarīgākajām iezīmēm, jūs noteikti pamanījāt, ka cPanel un Plesk ir daudz līdzību. Abas no tām šķiet lieliska izvēle, vai ne? Tātad, kā jūs varat izlemt, kuru izvēlēties no diviem ļoti populārajiem vadības paneļiem?

Tālāk mēs runāsim par galvenajām atšķirībām starp Plesk un cPanel. Katram no tiem ir savs funkciju kopums, kuru jūs nevarat atrast otrajā. Acīmredzot administratora interfeiss nav tas pats, un arī šajos divos vadības paneļos jūs nesaņemat vienādu vadības daudzumu. Mēs arī pievērsīsimies šīm atšķirībām. No pārējā šī raksta jūs varat izlasīt visu būtisko informāciju, kas jums jāņem vērā pirms galīgā lēmuma pieņemšanas.

Atbalstītās operētājsistēmas

Tā kā cPanel darbojas Linux, ir četras dažādas Linux versijas, no kurām izvēlēties kā galveno vadības paneļa prasību. Tie ir šādi: Cloud, Red Hat Enterprise, CentOS un Amazon. Iepriekš bija vēl viena iespēja, kas ļāva cilvēkiem izmantot cPanel operētājsistēmā Windows.

To sauca par Enkompass, un tas bija pieejams trīs gadus pēc tā izlaišanas 2011. gadā. Diemžēl šis panelis vairs nav pieejams, ja vien toreiz neesat izveidojis kontu..

Tagad redzēsim, ko Plesk var piedāvāt saderības ziņā. Šis ir daudzpusīgāks, atbalstot daudzas operētājsistēmas. Plesk atbalsta arī trīs no iepriekšminētajām iespējām, ieskaitot CentOS, Cloud un Red Hat Enterprise Linux. Turklāt jūs to varat palaist arī Ubuntu un Virtuozzo Linux, Debian un Windows Server.

Lai gan Plesk ir vairāku platformu vadības panelis, tas nenozīmē, ka varat to iestatīt uz jebkura datora, kurā ir instalēta viena no uzskaitītajām operētājsistēmām. Katrai konkrētai operētājsistēmai ir pieejama atšķirīga Plesk versija. Kad esat iegādājies vēlamo versiju, to nevarēsit izmantot citā operētājsistēmā.

Bet šī joprojām nebija vissvarīgākā daļa. Lielākajai daļai cilvēku nav nozīmes, vai vadības paneli var darbināt operētājsistēmā Windows, jo Linux ir tīmekļa vietņu mitināšanas galvenā izvēle. Kad runa ir par cPanel un Plesk, jūs abus varēsit veiksmīgi izmantot, ja jums ir kāda no atbalstītajām Linux versijām.

Vissvarīgākais ir funkciju kopums, ko katrs no tiem nodrošina. Bet tomēr jums jāpārliecinās, ka iegādājamais vadības panelis ir savietojams ar jūsu datorā esošo operētājsistēmu.

Funkcijas cPanel un Plesk

Protams, katra vadības paneļa galvenais mērķis ir dot iespēju ērti pārvaldīt serveri un vietni. Tāpēc galvenās funkcijas vienmēr ir ļoti līdzīgas. Atšķirības varat atrast, apskatot Plesk un cPanel piedāvātos trešo pušu rīkus. Abas no tām ir paplašināmas, taču cik spēcīgas ir to papildinājumi?

Trešās puses rīku pievienošanas savam vadības panelim mērķis ir palielināt kontroli pār jūsu uzdevumiem, kas saistīti ar jūsu serveri, vietni un mitināšanu. Git ir viens no populārajiem paplašinājumiem, ko varat pievienot vietnei Plesk. Tas ir plaši izmantots avots koda pārvaldības rīks, uz kuru paļaujas daudzi izstrādātāju uzņēmumi. Git nāk ar jaudīgām funkcijām, un rīks pat atbalsta visus programmatūras inženierijas pakalpojumus.

Vai arī ir vēl viens lielisks Plesk paplašinājums, ko sauc par Docker – rīku, kas ļauj darbināt programmas konteineros. Šie konteineri ir atzīmēti kā Docker Images, un interfeisā varat pārvaldīt visu attēlu sarakstu. Šos konteinerus var piešķirt arī vietējiem resursiem un attālajiem datoriem vai serveriem.

Ir daži ļoti populāri rīki, kas darbojas arī Plesk un cPanel, piemēram, Virtualmin un WordPress. Tie kļuva tik nepieciešami jebkurā vadības panelī, ka būtu bijusi slikta izvēle, ja šai noderīgajai programmatūrai nebūtu atbalsta. WordPress ir CMS, kas darbina miljoniem vietņu, savukārt Virtualmin ļauj jums kontrolēt daudzus mitināšanas kontus, izmantojot vienu vadības paneli..

Gan Plesk, gan cPanel atbalsta visizplatītākos rīkus. Kamēr jūs nevēlaties konkrētu rīku no konkrēta izstrādātāja, varat vienkārši pievienot vēlamo funkciju savai vietnei. Piemēram, ja jums pieder e-komercijas vietne, jums, iespējams, būs nepieciešams iepirkumu grozs. To var viegli pievienot, izmantojot abus vadības paneļus.

Lietas sāk sarežģīties, kad jūsu cPanel ir nepieciešams īpašs rīks, piemēram, Docker. Tā kā to atbalsta tikai Plesk, tā pievienošana citam vadības panelim prasa daudz vairāk pūļu, it īpaši kā iesācējam. Tāpēc cPanel un Plesk ir nelielas atšķirības attiecībā uz integrācijām, kuras jums atļauts instalēt.

Viss, kas jums jādara, ir pārbaudīt App Store cPanel vai sadaļu Paplašinājumi, ja izmantojat Plesk. Pārbaudot šos sarakstus pirms vadības paneļa izvēles, jūs varat izlemt, kurš atbalstīto papildinājumu komplekts vislabāk atbilst jūsu vajadzībām.

Atšķirības saskarnē un lietotāja pieredzē

Mēs varam teikt, ka gan cPanel, gan Plesk ir pilnīgi iesācējiem draudzīgas saskarnes. Mūsdienu standarts ir minimālistiska un pievilcīga dizaina piemērošana programmatūrai un vietnēm, kas pieejamas internetā. Katrai lapai un saskarnei jābūt tīrai un glīti sakārtotai, izmantojot dažus vizuāli pievilcīgus fontus un pašsaprotamas ikonas.

Šie vadības paneļi pilnīgi atbilst šiem standartiem, padarot tos ne tikai vienkāršus, bet arī patīkamus. Tomēr joprojām pastāv nelielas atšķirības, kas padara Plesk labāku izvēli mazāk pieredzējušiem lietotājiem. Plesk kaut kā ļauj vieglāk saprast, kā izpildīt servera pārvaldības uzdevumus un pareizi izmantot funkcijas. Pieredzējušākiem vietņu īpašniekiem, iespējams, labāka izvēle ir cPanel.

Galvenais Plesk faktors, kas atvieglo lietošanu, ir tā funkciju izkārtojums. Tie ir sadalīti kategorijās, tāpēc, lai atrastu konkrētu iespēju, jums nav jātērē tik daudz laika kā iesācējam. Ja vēlaties tādu pašu lietotāja pieredzi kā cPanel, interfeisu varat modificēt līdzīgā veidā. cPanel ir dažas pielāgošanas iespējas, kas ļauj iedalīt funkcijas kategorijās, lai nākamreiz tās varētu vieglāk atrast.

Tā kā gandrīz visai svarīgajai tiešsaistes programmatūrai ir pieejama mobilā lietojumprogramma, varat lejupielādēt lietotni arī abiem šiem vadības paneļiem. Šī ir viena no lietām, kas jums būs regulāri jāpiesakās un jāpārbauda, ​​un spēja to pārbaudīt un kontrolēt mobilajā tālrunī lietotājiem vienmēr dod lielāku brīvību. Tiešsaistes lietojumprogrammu varat instalēt gan Plesk, gan cPanel Android un iOS platformās.

Turklāt neatkarīgi no tā, kuru vadības paneli jūs izvēlaties, abi no tiem ir pilnīgi piemēroti pieredzējušākiem lietotājiem, kuri vēlas pārvaldīt savu serveri, izmantojot komandrindu.

Plesk un cPanel cenu salīdzinājums

Ja vēlaties izmantot cPanel, varat izvēlēties no trim dažādiem paketiem. Ir Solo plāns 15 USD mēnesī, WHM VPS plāns 20 USD un WHM Dedicated plāns 45 USD mēnesī. Kā parasti, uzreiz iegādājoties kādu no pakotnēm ilgākam laika periodam, tiek nodrošinātas atlaides. Tomēr jūs varat arī izvēlēties maksāt katru mēnesi, ja vēlaties to izmēģināt vai vēlaties izmantot mazākam projektam.

Ja esat pārliecināts, ka cPanel jums ir nepieciešams ilgāku laiku, varat nodrošināt zemāko iespējamo vidējo cenu, dodoties uz viņu abonementu uz trim gadiem. Bet ir arī citas atlaides. Ja jums pieder vairākas vietnes, kurām jādarbojas atsevišķās cPanel instancēs, par to varat saņemt arī atlaidi. To apjoma atlaides arī dod lielu labumu tīmekļa mitināšanas tālākpārdevējiem.

Ja vēlaties izmantot Plesk, varat izvēlēties vienu no trim pieejamajiem izdevumiem. Tie ietver: Web Admin par 10 USD mēnesī, Web Pro par 15 USD un Web Host par 25 USD mēnesī. Šī ir tikai sākuma cena par katru no iespējām, jo ​​pēc vienas izvēles jums jāizlemj starp trim atsevišķiem vai VPS plāniem katram izdevumam.

Katram izdevumam ir pieejams plašs funkciju saraksts, ko varat apskatīt viņu vietnē. Kad esat izpētījis detaļas, jūs noteikti atradīsit plānu, kas vislabāk atbilst jūsu vajadzībām. Tāpat kā cPanel, Plesk piedāvā arī atlaides tiem, kas abonē ilgāku laika periodu. Priekšrocības, ko tālākpārdevēji un vairāku vietņu īpašnieki saņem ar Plesk, arī ir gandrīz vienādas, nodrošinot, ka jums nav nepieciešams tik liels budžets, lai sāktu.

Šie plāni, kurus mēs pieminējām, ir tikai VPS un īpaši plāni, bet ko darīt, ja tā vietā vēlaties kopīgu plānu? Kopīgi atrast plānu patiešām ir ļoti viegli, taču jums būs jārisina fakts, ka jums nav jāizvēlas vadības panelis. Tā vietā pakalpojumu sniedzējs izlems, kuru opciju jūs iegūsit, Plesk vai cPanel.

Secinājums

Mēs varam teikt, ka vadības paneļi, kas ļauj jums tikt galā ar visiem jūsu servera un vietņu administrēšanas uzdevumiem, ir balstīti uz tām pašām galvenajām funkcijām. Neatkarīgi no tā, vai serveris darbojas uz Linux vai Windows, vadības panelim jāpiešķir jums pilnīga kontrole pār serveri un vietni. Pārskatot cPanel un Plesk, mēs uzzinājām, ka atšķirības drīzāk ir mazākās detaļās.

Šajā rakstā mēs parādījām jums galvenās atšķirības starp Plesk un cPanel. Tagad jums ir jāizvēlas, kurš no tiem vislabāk atbilst jūsu mērķiem. Šīs ir lietas, kuras jums vajadzētu ņemt vērā visvairāk:

 • Apskatiet, kā katrs vadības panelis apstrādā datu migrāciju
 • Kādu lietotāja saskarni jūs labprātāk izmantotu?
 • Funkciju un pakešu cenu atšķirība
 • Ar kuru operētājsistēmu tā ir saderīga?

Ja jums nav īpašas vajadzības un jūs vienkārši vēlaties uzticamu vadības paneli, jebkurš no tiem veiks lielisku darbu. Ja lasāt šo rakstu tāpēc, ka jau izmantojat kādu no tiem, tad iesakām to turpināt lietot. Nav nepieciešams pārslēgties uz citu, līdzīgu opciju, ja vien jums tiešām nav vajadzīgs neliels papildinājums, ko varat iegūt, izvēloties otru..

Tiem, kuriem nav nekādas pieredzes ar cPanel vai Plesk, un kuri vēlas pilnībā iesācējiem draudzīgu bez Linux risinājumu, Plesk izvēle vienmēr ir lieliska ideja. Tomēr, ja vēlaties iegūt vairāk līdzekļu, specifikāciju un ekstras par savu naudu, varat maksimizēt vērtību, izvēloties cPanel.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map