Destilēta prakse mobilajām ierīcēm draudzīgas vietnes izveidošanai

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'Destilēta prakse mobilajām ierīcēm draudzīgas vietnes izveidošanai
0 10 мин.

mobilā draudzīgas vietnes veidošana


2015. gadā Google izlaida algoritmu “Mobilegeddon”, kas tika sodītas par vietnēm, kuras nebija mobilajām ierīcēm draudzīgas. Saskaņā ar šo algoritmu samazināsies to vietņu vērtējums, kuras nebija draudzīgas mobilajām ierīcēm.

Kā redzat, mobilais tālrunis ir apsteidzis galddatorus un klēpjdatorus, un tā ir visplašāk izmantotā ierīce interneta pārlūkošanai. Google ir mudinājis uzņēmumus vispirms domāt par mobilajām ierīcēm.

globālais mobilo datu trafika pieaugums

Tas nozīmē, ka grafiskajiem dizaineriem un tirgotājiem, strādājot vietnē, jāpaplašina sava redzamība līdzšinējiem galddatoriem un klēpjdatoriem.

Kas ir mobilajām ierīcēm draudzīga vietne?

kas ir mobilajām ierīcēm draudzīga vietne

Kā norāda nosaukums, mobilajām ierīcēm draudzīga vietne ir vietne, kas izstrādāta, izstrādāta un optimizēta tā, lai vietne mobilajos tālruņos darbotos nevainojami – tas ir sarežģītāks un obligātāks, nekā šķiet. Visvienkāršākajā līmenī – lietotāji vēlas saturu, ko ir viegli apskatīt mobilajās ierīcēs.

Ja jūsu teksts ir pārāk mazs vai attēli netiek ielādēti, lietotāji būs satraukti un aizies. Tāpēc ir svarīgi, lai saturam būtu atbilstošs izmērs. Diemžēl to ir sarežģīti ieviest, jo viedtālruņiem, planšetdatoriem ir dažādi izmēri un izšķirtspēja; tāpēc nav noteikta formāta, lai saturu perfekti parādītu “katrā” ierīcē.

Šeit ir daži padomi, kas palīdzēs jums optimizēt vietni mobilajām ierīcēm.

Neizveidojiet atsevišķu mobilajām ierīcēm draudzīgu vietni:

Izvairieties no atsevišķas mobilai vietnei izveidošanas

Lai atvieglotu ieviešanu, dažkārt dizaineri, izstrādājot vietni mobilajām ierīcēm, nolemj izgriezt saturu tā, lai tas būtu “piemērots” un kuras daļas nerādīt mobilajā telefonā. Tomēr mēs nevaram kontrolēt, kāda veida saturu lietotāji vēlas redzēt, kā arī nav iespējams izveidot atsevišķu vietu mobilajām ierīcēm, izņemot darbvirsmu.

Google sodīs jūs, ja uzzinās, ka jums ir identisks saturs divām tām pašām vietnēm – viena ir galddatora un / vai klēpjdatora versija, bet otra ir mobilā versija, jo ir tikai viens Google. Tāpēc pat nedomājiet par atsevišķas vietnes izveidi mobilajām ierīcēm.

Izmantojiet atsaucīgus dizainus:

izmantojiet adaptīvas dizaina veidnes

Adaptīvs dizains ļauj vietņu izstrādātājiem izveidot vietni, kuru var viegli apskatīt dažāda lieluma ierīcēs. Tas samazina papildu pūles, kas izstrādātājiem jāpieliek, lai vietne būtu saderīga ar dažādu izmēru ierīcēm.

Adaptīvajā dizainā tiek izmantoti elastīgi attēli, elastīgi izkārtojumi un straumējoši stila lapu multivides vaicājumi. Ja vietnē tiek izmantots šis adaptīvais dizains, vietne varēs noteikt lietotāja ekrāna izmēru un izvietojumu un pēc tam attiecīgi pielāgot tīmekļa lapas izkārtojumu.

Izmantojiet multivides vaicājumus:

Multivides vaicājumi ļauj jums jautāt ierīcei par tās izmēru un pēc tam norādīt pārlūkprogrammā, lai parādītu lietas, ievērojot CSS, kuru esat iestatījis kodā:

multivides ekrāna vaicājumu piemēri

Multivides vaicājumi ir galvenā mobilajām ierīcēm draudzīgāko vietņu sastāvdaļa, taču pirms tam jums jāpārliecinās, vai sistēma ir pareizi konfigurēta visām pašlaik izmantotajām ierīcēm – ne tikai divām vai trim populārākajām mobilajām ierīcēm. Saglabājiet ierīču sarakstu vai arī varat abonēt, lai iegūtu šo informāciju.

Izmantojiet tādus ietvarus kā Bootstrap:

Priekšpusē varat izmantot tādus brīvi pieejamus ietvarus kā 3. pamats, Skelets Labākais bezmaksas ietvars ir Twitter’s Bootstrap.

izmantot sāknēšanas sistēmu

Bootstrap ir priekšpusē izveidots ietvars, kas paredzēts, lai ātri un neizbēgami palielinātu jūsu vietnes tīmekļa lapu uz jebkuru ierīci. Iedarbināt iepriekš izveidotu sistēmu ir daudz vienkāršāk nekā izveidot jaunu kodu katrai iespējamai kombinācijai pats (un pat to pārbaudīt) – un tas ir daudz mazāk uz leju un ārā.

Bet pirms sākat lietot jebkuru ietvaru, pārliecinieties, vai tas ir pilnībā savietojams ar jūsu vietni un mērķiem. Jo vairāk jūsu vietnē ir pielāgoto kodu un funkciju, jo grūtāk būs nodrošināt, ka mobilajā ierīcē viss darbojas nevainojami; sazinieties ar ekspertu, ja rodas kādas grūtības.

Vienmēr izmantojiet virtuālo metatagu:

Skatu logs ir virtuāls apgabals, ko pārlūka interpretācijas dzinējs izmanto, lai noteiktu, kā saturs tiek mērogāts un pēc izmēra. Izsakot to, tas ir kritisks kods, veidojot vairāku ierīču pieredzi. Bez šī koda jūsu vietne mobilajā ierīcē nedarbosies labi.

Skatu porta tags norāda jūsu pārlūkprogrammai, ka lapai ir jāiekļaujas ekrānā. Ir daudzas citas konfigurācijas, kuras varat norādīt savam skatu logam, lai to kontrolētu. Šis ir ieteicamais, kas jāizmanto dokumenta sākumā:

Nulles vienkāršākā dizainā:

izmantojiet vienkāršu atsaucīgu dizainu

Būtiska atšķirība starp galddatoriem un mobilajām vietnēm ir tā, ka cilvēki, skatoties mobilajā ierīcē, dod priekšroku vienkāršam vietnes dizainam. Tas ir reālās pasaules sīkumi, tāpat kā jebkas cits – lielas un sarežģītas lietas mobilajā ierīcē kļūst lēnas, un viena no lietotāju galvenajām prasībām ir nodrošināt, lai vietnes saturs būtu tūlīt pieejams..

Saglabājot dizainu vienkāršu, ir arī vienkārši piesaistīt skatītāju uzmanību saturam, kuru vēlaties redzēt – mobilajiem lietotājiem ir šausmīgi īsa uzmanība, un jūsu interesēs ir saglabāt dizainu vienkāršu, nevis ieguldīt kompleksā tēma.

Nekad neignorējiet fonta lielumu un pogas izmēru:

Jūsu tīmekļa lapas fonta un pogas izmēram ir liela nozīme mobilajām ierīcēm. Fonta lielumam jābūt vismaz 14 pikseļu. Tas var šķist liels, bet ir labāks nekā likt lietotājam tuvināt, lai lasītu jūsu saturu; padariet to vienkāršu, pielāgojot fontu maksimālai skaidrībai. Vienīgais laiks, kad jums vajadzētu izmantot mazāku fontu (vismaz 12 pikseļi), ir uz etiķetes vai veidlapās.

neignorējiet fonta lielumu

Tagad, nonākot pie pogām, jo ​​lielāka poga, jo labāk – tas mazinās iespēju, ka lietotāji sitīs nepareizu pogu vai neiespēsīs pogu. Tāpat kā Apple vadlīnijas, pogas izmēram jābūt vismaz 44x2x. Izmantojot šīs vadlīnijas, jūs uzlabosit savu pieredzi un palielināsit e-komercijas reklāmguvumu līmeni.

Papildiniet attēla izmēru:

Darbojoties ar mobilajām ierīcēm, mērķis ir panākt, lai attēliem būtu mazākais faila izmērs, vienlaikus saglabājot izteiksmīgu un bagātīgu skatījumu ekrānā.. Iemesls ir tas, ka mobilās ierīces joslas platums ir daudz mazāks, salīdzinot ar galddatoru vai klēpjdatoru, un tādējādi tas rada ilgāku ielādes laiku.

Tātad, ja jūs mēģināsit skatītājus lejupielādēt 1 MB failu tikai sīktēla apskatīšanai, viņi tiks kairināti un pametīs vietni.

Draudzīgums mobilajām ierīcēm nozīmē ne tikai jaukas vietnes izveidošanu, bet arī lietotāja pieredzes un ielādes laika uzlabošanu. Attēla lieluma samazināšana patērē mazāk datu (saglabājot ierobežotu datu plānu datus), palīdz ātrāk ielādēt lapu un atstāj pozitīvu iespaidu par jūsu vietni.

Atbrīvojieties no noklusējuma tālummaiņas:

Automātiskā tālummaiņa var izjaukt izkārtojuma elementus, īpaši attēliem un navigācijai. Tas var šķist mazs vai pārāk liels jūsu izkārtojumā. Lai atrisinātu šo problēmu, izmantojiet skata porta metatagu, lai saturā iestatītu pielāgotos mainīgos. Pārliecinieties, vai HTML esat pievienojis tagu:

Mēģiniet izmantot standarta fontus:

Pielāgoti, radoši fonti padara jūsu vietni izskatīgu, taču mobilo ierīču gadījumā lietotājiem nepatīk, ka viņiem tiek piedāvāts lejupielādēt fontu, lai skatītu tīmekļa lapu. Iespējams, ka viņi nebūs lejupielādējuši fontu un tā vietā pārcelsies uz citu vietni.

Lai arī lielākā daļa fontu ir instalēti mobilajā ierīcē, un tāpēc jūs tos varēsit izmantot savas vietnes dizainā. Jāatceras, ka ir vēl viena lieta – dažus fontus ir vieglāk vai grūtāk lasīt dažādos izmēros, tāpēc noteikti pārbaudiet, vai fonts ir lasāms, pirms to izmantojat savā dizainā..

Paturiet prātā, norādījumus:

Vidējs galddators vai klēpjdators atrodas horizontāli, protams, mēs ritinām uz augšu un uz leju, bet tas ir plašs. No otras puses, viedtālruņi galvenokārt ir gludi un apmelojoši, tāpēc satura platums var atšķirties, tāpēc tas ir jāapsver. Veidojot videoklipus, attēlus un nolaižamās izvēlnes, atcerieties virzienu, ko cilvēki izmantos, skatot saturu.

Nebaidieties paļauties uz profesionāli, lai labotu jūsu vietni un padarītu to draudzīgu, ja kaut kas neizdodas. Tam var būt nepieciešami daži ieguldījumi, taču, pieaugot mobilo tālruņu lietotāju skaitam un Google atjauninātajam algoritmam, šis ieguldījums varētu izrādīties aprēķināts..

Dodieties prom:

Mobilizējoties pasaulei, ir ļoti svarīgi saglabāt jūsu vietnes mobilitāti draudzīgu un faktiski kaut ko tādu, kas pārsniedz cerības, tikai tad jūs varat piesaistīt lietotājus savai vietnei. Pirms sākat savas vietnes darbu, noteikti izlasiet mobilās ierīces draudzīguma vadlīnijas un ņemiet vērā ekspertu viedokli. Es ceru, ka šie padomi palīdzēs jums padarīt jūsu vietni mobilāku. Jūsu vietne nav vienīgā, kurai jābūt draudzīgai mobilajām ierīcēm. Pārliecinieties, ka arī sociālā vadība ir draudzīga mobilajām ierīcēm.

Earleen Brown sadarbojas ar pazīstamu SEO pakalpojumu uzņēmumu, vadošo SEO uzņēmumu Indijā. Uzņēmums būtībā ir IT uzņēmums, kas nodrošina SEO pakalpojumi Indijā un viņai ir daudz palīdzējusi uzlabot rakstīšanas prasmes.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector