E-komercijas attīstība – īss pārskats

e-komercijas evolūcija


E-komercija ir kaut kas tāds, ar ko mēs sastopamies katru dienu, gan biznesā, gan parastajā ikdienas dzīvē. Bet ne vienmēr tas notika šādi.

Pirms 22 gadiem Amazon savu pirmo grāmatu ir pārdevis tiešsaistē. Tātad, tā nav sena vēsture, jo tā notika 90. gadu vidū. Un šodien jūs varat iegādāties visu, ko var pārdot internetā. Kā tad kaut kas izauga, lai salīdzinoši īsā laika posmā kļūtu tik milzīgs un tik nozīmīgs?

Tas ir jautājums, uz kuru mēs gribējām atbildēt. Šajā rakstā mēs jums sniegsim visu informāciju un paskaidrosim, kā tas notika. Pēc šī raksta lasīšanas jums būs daudz lielāks vērtējums par lietām, kuras mūsdienu dzīvē parasti uztveram kā pašsaprotamas, piemēram, e-komerciju.

E-komercijas laika skala

1991. gadā tika izveidots globālais tīmeklis. Bija likumsakarīgi, ka cilvēki mēģinās atrast veidu, kā izmantot šo jauno izgudrojumu, galvenokārt ienākumu gūšanas ziņā. Kā parasti dzīvē, vēlmes ir viena lieta, bet realitāte ir kaut kas pavisam cits. Spilgto ideju ceļā bija daudz lietu, jo viss tā laikmeta internets bija nezināma teritorija, kuru gaidīja kartēšana.

Cilvēki mēģināja piekļūt internetam dažādos veidos, taču nekas īsti nedarbojās. Tikai līdz 1994. gadam. Tur bija sasniegums; Netscape atklāja savu pārlūkprogrammu Navigator. Tas bija ļoti svarīgi, jo šis bija pirmais pārlūks, kas tika plaši un visā pasaulē izmantots. Tajā pašā gadā pirmais uzņēmums, kas ieviesa tiešsaistes biznesa jauninājumu, bija Pizza Hut. Viņi piedāvāja pasūtīšanu tiešsaistē savā vietnē.

Bet reālās e-komercijas dzimšanas gads ir 1995. gads. Šajā gadā tika dibināta eBay, un Amazon pārdeva un nosūtīja savu pirmo grāmatu. Bet neviens pat necerēja, ka internets, nemaz nerunājot par e-komerciju, pieaugs gandrīz tikpat strauji kā pēdējos 20 gados.

Bet tas auga un strauji auga. 1996. gadā jau vairāk nekā 40 miljoni cilvēku tam bija piekļuve internetam, un pārdošanas apjomi tiešsaistē gadā pārsniedza miljardu dolāru!

interneta lietotāji pasaulē

Tendence ne tikai turpinājās, bet arī ievērojami pieauga. Radās jaunas platformas, piemēram PayPal, paātrināt darījumus un mainīt veidu, kā cilvēki veic maksājumus pilnībā.

Un 2000. gadā, tikai četrus gadus pēc pirmā pirkuma tiešsaistē, tiešsaistes iepirkšanās summa pārsniedza 25 miljonus dolāru.

Vēlāk parādījās vairāk pakalpojumu, piemēram, Apple iTunes, kas bija pirmais lielākais digitālās mūzikas veikals.

2006. gadā, 10 gadus pēc pirmā tiešsaistes pirkuma, Facebook sāka pārdot reklāmas un pilnībā mainīt mārketinga pasauli.

Neilgi pēc tam, 2008. gadā, mobilo ierīču pirkumi kļuva pieejami pirmo reizi. Pārejiet septiņus gadus uz priekšu, un jūs redzēsit, ka 2015. gadā 30% no visiem pirkumiem tiešsaistē tika veikti no mobilās ierīces.

2012. gadā B2C pārdošanas apjomi tiešsaistē pārsniedza 1 triljonu dolāru. 2015. gadā tikai amerikāņi tiešsaistē iztērēja vairāk nekā 341 miljardu dolāru. Bet tas nenozīmē, ka pieauga tikai ieņēmumi no e-komercijas. E-komercijas daļa no kopējā mazumtirdzniecības apjoma ASV palielinājās no 4,6% 2010. gadā līdz 7,5% 2015. gadā. Un tā turpina pieaugt.

ASV dati liecina, ka gandrīz 80% pieaugušo ir veikuši pirkumu tiešsaistē. Produktu kategorija, kuru klienti visvairāk pērk, ir datori un plaša patēriņa elektronika. Šajā kategorijā ietilpst 22% no visiem pārdošanas apjomiem. Otrā kategorija aiz elektronikas ir apģērbs ar kopējo īpatsvaru 17,2%. Grāmatas, mūzika un video veido apmēram 10% no kopējās tirgus daļas.

Mūsdienās ir vairāk nekā 800 000 tiešsaistes veikalu.

e-komercijas plusi un mīnusi

Viena lieta, kas trūkst e-komercijas, un kaut kas tai, iespējams, pietrūks mūžīgi, ir šī fiziskā izjūta. Attēli, skaņas un video ir viena lieta, bet priekšmeta turēšana ar saviem desmit pirkstiem ir kaut kas pavisam cits. Dažām preču kategorijām, piemēram, datoriem, tam nav nozīmes (tas ir iemesls, kāpēc tā ir visvairāk pārdotā kategorija), bet citām tā var būt problēma. Kamēr jums ir nepieciešami vispārēji priekšmeti, e-komercija ir lieliska, taču, ja jums jāatrod kaut kas pielāgots, tā var būt sarežģīta. Ja jūsu kāja ir pārāk plata, un jūs zināt, ka veikalā ir jācenšas izmēģināt 30 dažādus pārus, pirms atrodat piemērotāko, jums vajadzētu aizmirst par apavu iegādi tiešsaistē.

Lasiet: Kāpēc e-komercijas uzņēmumi noslēdzas pirmajos darbības gados?

Jūs vienmēr varat atgriezt savu preci, tā ir taisnība, taču tas prasa laiku. Piegāde ir arī negatīvs faktors, jo, visticamāk, jūs iegādāsities preces visā pasaulē, un nosūtīšanas un importa nodokļi var būt dārgi. Bija arī dažas vecākas problēmas, piemēram, identitātes zādzības (tā kā jūs izmantojat kredītkartes, iepērkoties tiešsaistē), taču tās mūsdienās nav tik aktuālas, jo interneta drošība ir krasi uzlabojusies.

Bet arī pirkšanai tiešsaistē ir savas priekšrocības. To var izdarīt jebkur, pārlūkojot tālruni. Tas nozīmē, ka jums nav jāvelta laiks faktiskai iepirkšanās vietai, to varat izdarīt visu laiku. Pērkot tiešsaistē, jūs varat iegūt preces, kas nav pieejamas jūsu vietējos veikalos. Un jūs varat salīdzināt dažādu veikalu cenas vispār.

E-komercija arī ietaupa jūsu naudu. Varat izveidot vēlmju sarakstu ar vajadzīgajām precēm un gaidīt, kamēr cenas kļūs labākas. Daudzi veikali piedāvā paziņojumu sistēmu un informēs jūs, kad jūsu prece nonāks pārdošanā. Daudzi parastie veikali nodrošina e-pasta un SMS paziņojumus, taču tas ir daudz lielāks apgrūtinājums, jo jums ir jāiet uz veikalu, lai to iegādātos. Izmantojot e-komerciju un pareizu naudas pārvaldību, jūs patiešām varat ietaupīt daudz.

Turklāt ir lietas, kuras vēlaties iegādāties, citiem nezinot. Iepirkšanos tiešsaistē var veikt diskrēti un anonīmi.

Skatoties uz priekšu – e-komercijas nākotne

Īss laika grafiks parāda, cik strauji pieauga e-komercija. Bet tas nenozīmē, ka tas pārtrauks augt, tieši pretēji. Katru dienu tehnoloģiju pasaulē ienes kaut ko jaunu, un kopā ar šiem izgudrojumiem biznesa uzņēmēji turpina izgudrot jaunus veidus, kā pārdot savus produktus un apmierināt klientus. Mēs varam sagaidīt, ka arvien vairāk uzņēmumu nākotnē kļūs pilnīgi tiešsaistē. Pat šodien dažas lietas tiek veiktas gandrīz pilnībā tiešsaistē. Vai mēģināt atcerēties pēdējo reizi, kad pasūtījāt picu pa tālruni? Viedtālruņa lietotne to padara tik daudz vienkāršāku. Pat taksometri kļūst par pārpalikumu, kad jums ir Uber.

Daudzi cilvēki domā, ka iepirkšanās tiešsaistē nogalina mazos ražotājus, taču tā nav taisnība. Gudri pārdevēji atrod jaunus veidlapu aizpildīšanas veidus. Lielākā daļa e-komercijas klientu sūdzas, ka viņu tiešsaistes pirkumu pieredze ir pārāk vispārīga, un viņi vēlas, lai pārdevēji piedāvā kaut ko personalizētāku un pielāgojamāku. Maziem mazumtirgotājiem tas ir kaut kas vieglāk, jo tie dabiski ir tuvāk klientiem nekā lielie zīmoli. Piemēram, šodien pat ir iespējams tiešsaistē iegādāties pielāgotu, īpaši pielāgotu uzvalku. Vienīgais, kas jums jādara, ir izmērīt sevi un izvēlēties dizainu. Un tas jums maksās daudz, daudz mazāk nekā klasisks firmas tērps. Tas ir patiesais atbrīvotās e-komercijas spēks, jo īpaši apģērbi bija kaut kas, ko varēja atļauties tikai bagātākie. Un tagad tas ir plaši pieejams.

E-komercija ļauj ikvienam konkurēt, ja vien viņiem ir piedāvātā kvalitāte. Ja jūsu produkts ir labs un jūs izveidojat pienācīgu vietni, izmantojot vietņu veidotāju vai WordPress, tas pārdos. Cilvēki vienmēr vēlēsies labāko naudas vērtību, un viņi atradīs veidu, kā to iegūt. Tātad, ja jums ir kvalitatīvs produkts, jums nepieciešama tikai atbilstoša vietne un daži mārketinga pasākumi. Pēc tam tikai debesis ir robeža.

E-komercija daudzos veidos uzlabo mūsu dzīvi, piedāvājot mums priekšmetus no visas pasaules par pieņemamām cenām. Izmantojot mūsdienīgus viedtālruņus, mums visiem kabatā ir lielākais veikals pasaulē, kas ir pieejams jebkurā laikā.

E-komercija piedāvā neierobežotas iespējas. Vienīgā problēma ir; nauda ir ļoti ierobežota, un jūs nevarat visu iegādāties. Bet izvēles problēma ir laba problēma, tāpēc mums vajadzētu būt pateicīgiem par to, ka dzīvojam e-komercijas laikā.

Vai jums patika šis raksts? Droši vien jums patiks uzzināt vairāk par:

 • Tīmekļa dizaina evolūcija
 • Sociālo mediju evolūcija
 • Tīmekļa mitināšanas evolūcija
 • Emuāru veidošanas evolūcija
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map