Emuāru veidošana vs emuāru veidošana – kurš jums ir piemērots?

emuārs vs vlog


Emuāru veidošana un blogošana ir guvusi milzīgus panākumus internetā, jo miljoniem cilvēku vēršas pie viņiem pēc padoma un izklaides. Abas ir ļoti efektīvas stratēģijas, kuras izmanto zīmoli un indivīdi, kuri vēlas radīt trafiku un pievērst uzmanību. Pat amatieriem ir iespējas satura veidošanas jomā, un pietiekami bieži viņu centieni ir pārsteidzoši panākumi.

Paskatieties, cik daudziem cilvēkiem ir bijuši pārsteidzoši panākumi vietnē YouTube. Viņi darīja to, ko mīlēja, un viņu auditorija mīlēja viņus atpakaļ. Tas pats attiecas arī uz pārsteidzošu skaitu emuāru veidotāju. Daudziem no viņiem viņu radītais saturs ir viņu galvenais ienākumu avots. Katrs veiksmīgs bizness un indivīds ir paveicis vienu lietu, pirms viņi izmantoja savu emuāru un vlogu spēku. Viņi izlēma, vai rakstīšana vai video ir labākais saziņas līdzeklis viņiem.

Tā kā tik daudz cilvēku saka, ka emuāru veidošana ir mirusi un video ir nākotne, lēmumu pieņemšana nav pārāk vienkārša. Lai viss būtu kārtībā, blogošana vēl nav mirusi, un jā, video kļūst aizvien populārāks. Tāpēc esmu nolēmis uzrakstīt šo rakstu! Lai palīdzētu jums uzzināt, kurš medijs jums ir vispiemērotākais.

Mēs apskatīsim faktorus, kas jums būtu jāņem vērā, kā arī katras platformas priekšrocības un negatīvos aspektus. Tāpēc bez turpmākas pieķeršanās pie tā nonāksim!

Tavi talanti un prasmes

Vispirms jums vajadzētu izpētīt, kas jums ir vislabākais vai ko jūs visvairāk varētu izklaidēt. Vai esat runīgs un sabiedrisks, vai arī jūs labprātāk pierakstītu savas domas?

Lai pārvaldītu labu emuāru, jums jābūt labam rakstniekam un vēlmei kļūt vēl labākam. Gramatikas kļūdas un drukas kļūdas nav pieņemamas un padarīs jūs mazāk uzticamus saviem lasītājiem. Ja jums ir sāpīgi lasīt, pārrakstīt un labot savas ziņas atkal un atkal, tad rakstīšana, iespējams, nav jūsu labākais solījums. Bet, ja jums ir veids, kā runāt ar vārdiem, patīk stāstīt stāstus un patīk lasīt, dodiet iespēju blogošanai.

Emuāra izveidošana neprasa daudz. Jūs pat varat to izdarīt bez maksas, lai gan vislabāk ir, ja jums ir 10 – 15 USD, ko ieguldīt. Tas ir, ja jums ir vismaz zināms tehnisko zināšanu līmenis. Tā kā ir pieejamas tādas satriecošas platformas kā WordPress, Blogger un Tumblr, jūs varat diezgan viegli iestatīt emuāru. Bet, kad vēlaties pat nedaudz pielāgot veidnes, jums būs vajadzīgas vismaz zināmas tehniskās zināšanas. Ja jums to nav, konsultācijas aizvedīs jums tālu, bet būs jāieliek vairāk darba nekā tikai rakstīšana.

Arī SEO (meklētājprogrammu optimizācija) ir svarīga blogeru prasme. Kad pārvaldāt emuāru, trafiks, ko iegūstat no meklētājprogrammām, ir nenovērtējams. Jums būs konsekventi jāstrādā, lai sasniegtu meklētājprogrammu rezultātu topus saviem atslēgvārdiem.

Vlog ir labāka izvēle, ja jums liekas, ka jums ir kāda harizma. Vlogi ir veidoti daudz izklaidējošāki un aizraujošāki, ar daudziem pagriezieniem un pagriezieniem. Viņi bieži saņem lielāku uzmanību un nav tik izglītojoši kā emuāri. Ja esat kautrīgs un jums nepatīk parādīties uz kameras, vlogging varētu būt kaut kas tāds, no kā jūs vēlaties izvairīties, pat to neizlasot. Ja jums vismaz patīk sava balss, varat izveidot apmācības videoklipus vai demonstrēt savu pieredzi no kameras.

Īsāk sakot, video ir paredzēts jums, ja jūs vairāk esat harizmātisks un runīgs cilvēks, kurš drīzāk to padara īsu un sarunājas aci pret aci ar auditoriju. Ja jūs esat tips, kam patīk pētīt, rakstīt labi informētus rakstus un sniegt izglītojošus materiālus, rakstīšana ir domāta jums.

Kas ir jūsu auditorija

Video rakstīšana un veidošana ir saistīta ne tikai ar jums. Faktiski tas vairāk attiecas uz to, kam jūs veidojat savu saturu un aizpildāt vajadzīgo plaisu. Video ir visvienkāršāk kopīgot, un tie patīk daudziem cilvēkiem. Izmēģināt noteiktus produktus un pakalpojumus un iegūt tos video var būt interesanti daudziem cilvēkiem. It īpaši, ja viņiem nav vietas, instrumentu vai naudas, lai to izdarītu paši. Video dod priekšroku arī daudziem cilvēkiem, jo ​​to ir daudz vieglāk lietot. Video ir vieglāk skatīties nekā lasīt rakstus. Video atskaņošanas laikā varat veikt arī daudzas citas darbības, jo tam nav nepieciešama pilnīga jūsu uzmanība.

Emuāriem ir vairāk izglītojoša rakstura, tāpēc tie patīk cilvēkiem, kuri meklē sīkāku informāciju. Izmantojot emuāra ziņu, jums nav pārāk jāvienkāršo sarežģīti temati, un tajā var arī uzskaitīt visus resursus un materiālus, ko esat izmantojis savu rakstu rakstīšanai. Tas ir daudz labāks līdzeklis, lai sniegtu specifisku informāciju. Tā kā videoklipos jūs varētu pateikt vietnes nosaukumu, un jūsu skatītāji to var pilnībā kļūdaini rakstīt. Bet jūs to joprojām varat iekļaut sava video aprakstā.

Būtībā video tiek veidots plašākai auditorijai, kas bieži vien neatliek laika lasīšanai. Viņi labprātāk to darītu vienkāršu un skatītos videoklipu par noteiktām tēmām vai arī, lai izbaudītu noteiktu pieredzi. Dažreiz viņi skatās videoklipus par žurnālistiem, kuri dodas atvaļinājumā, ja viņiem nav laika to izdarīt pašiem. Video ir arī labāks, lai cilvēki būtu iegremdēti jūsu saturā.

Ja jūs meklējat cilvēkus, kuri vēlas sevi pilnīgāk izglītot un vēlaties izlasīt konkrētu informāciju par konkrētām tēmām, emuāru veidošana ir labāka.

Izmaksas

Izmaksas parasti ir atkarīgas no kvalitātes, kuru jūs vēlaties saražot. Bet parasti fotokameras aprīkojums, kuru jūs iegādājaties vlogging, ir daudz dārgāks nekā tas, ko jūs maksājat, lai jūsu emuārs tiktu izveidots un darbotos. Lai veiktu kvalitatīvu žurnālu, jums būs nepieciešami daži mikrofoni un vismaz 300–500 ASV dolāru kamera. Jūs varat sākt ar to daudz, bet varat arī ieguldīt zaļajā ekrānā un kursos, lai labāk labotu video rediģēšanu. Tas tiešām ir atkarīgs no tā, cik izsmalcināti vēlaties, lai jūsu video būtu.

Runājot par emuāru veidošanu, jūsu sākotnējā maksa ir ļoti maza. Dažreiz viss, kas jums nepieciešams, ir dators un piekļuve tīmeklim. Ja vēlaties, lai jūsu emuārs būtu pilnībā jūsu rokās, tas jums izmaksās nedaudz naudas. Jums būs jāmaksā par mitināšanu, piemaksu veidni un kādu citu, kas palīdzēs iestatīt vietni, ja nezināt, kā to izdarīt pats. Bet tos visus var iegādāties arī bez maksas, ja esat izveicīgs.

No Vlog gūt peļņu un nopelnīt naudu ir grūtāk nekā no jūsu emuāra. Tas ir tāpēc, ka jūs nevarat nemanāmi iegult saites savā saturā, uz kuru cilvēki var noklikšķināt, izrādot lielu interesi. Jūs tos varat tomēr pievienot video aprakstam vai izmantot, lai kļūtu par YouTube partneri, taču tas reti ir tikpat efektīvs, ja jums vēl nav miljonu skatījumu. Tomēr no emuāriem ir daudz vieglāk gūt peļņu un izveidot saikni ar saistītajiem produktiem. Lasītājus ir vieglāk izsekot un viņiem ir priekšstats par to, cik daudz no viņiem veiks pirkumu.

Video hostings un SEO

Viena no vlogging priekšrocībām ir tā, ka videoklipi tiek mitināti tādā video koplietošanas vietnē kā YouTube vai Vimeo. Tādā veidā jums nav jāmaksā par mitināšanu, un jūsu videoklips jau atrodas vietnē, kur katru mēnesi apmeklē miljoniem unikālo apmeklētāju. Jums nav jādara nekas cits kā tikai piešķirt savam videoklipam āķīgu virsrakstu un izveidot sīktēlu, kas izceļas. Negatīvie ir tas, ka vietne pilnībā kontrolē jūsu videoklipus. Viņus jebkurā laikā var noņemt vai atsavināt, ja kāds domā, ka viņi aizvaino. Pēdējā laikā YouTube kopienā ar to ir saistītas daudz problēmu.

Emuāra gadījumā jums ir jābūt vismaz zināmām zināšanām par SEO, lai iegūtu trafiku no Google. Meklētājprogrammu optimizācija ir viens no galvenajiem veidiem, kā emuāri iegūst dabisko trafiku. Bet jūs pastāvīgi meklēsit galvu SEO rakstos, lai uzzinātu par jebko, kas uzlabotu jūsu rangu. Kad esat nokļuvis labā vietā, jūsu emuāra lapās būs pastāvīga trafika plūsma.

Kā redzat, abiem no tiem ir savas priekšrocības un trūkumi. Tātad, tas ir atkarīgs no jūsu vēlmēm.

Vissvarīgākās lietas, kas jāņem vērā emuāru veidošanā

Ja jums patīk blogošanas un rakstīšanas pamatjēdzieni, jums tas jāsāk darīt uzreiz. Bet, ja jūs joprojām aizdomāties par to, kuru izvēlēties, tad šeit ir jāņem vērā daži galvenie faktori.

Rakstīšana

Jums būs vismaz jāpārzina rakstu rakstīšana un veidošana. Labāk, ja jums patīk rakstīt, jo tad jums nav prāta. Bet, ja jūs ienīst rakstīt par savu pieredzi, rakstīšana noteikti nav domāta jums. Jums jāapsver vlogošana vai jebkurš cits līdzeklis, uz kura jūs varat nokļūt.

Jūsu izpratne par tēmu

Viena no vissvarīgākajām emuāru autora prasmēm ir izpratne par tēmu, par kuru viņi runā. Tā kā neviens jūs neklausīs, ja nezināt, par ko jūs runājat. Tāpēc ir svarīgi apkopot lietas, par kurām vēlaties rakstīt. Vai tas ir sports un fitness, sporta automašīnas, dzīvesveids, ēdiena gatavošana vai kaut kas pilnīgi jauns? Ir svarīgi, lai jūs vismaz kaut nedaudz saprastu tēmu.

Tava niša

Niša ir specifisks satura veids, kuru publicē emuārs vai emuāru grupa. Var domāt par lielākas kategorijas apakškategoriju. Piemēram, tas var būt svarcelšana sporta kategorijā, vegānu receptes gatavošanas kategorijā vai varbūt joga dzīvesveida kategorijā. Jūsu niša ir tā, kas nosaka lielāko daļu tēmu, kuras jūs risināt savā emuārā. Tāpēc tas ir pirmais un vissvarīgākais, kas jānoskaidro, kad sākat veidot emuāru.

Monetizācija

Kad esat noskaidrojis, par kuru tēmu veidojat savu emuāru, jūs galu galā vēlēsities nopelnīt no tā. Tas, iespējams, ir viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc vēlaties izveidot emuāru, tāpēc ir svarīgi, lai jūs to izdomātu. Emuāriem ir ārkārtīgi daudz monetizācijas iespēju. Google AdSense nav vienīgā iespēja. Faktiski tā ir viena no lietām, no kurām jums vajadzētu izvairīties.

Affiliate marketing, ārštata darbs, savas e-grāmatas izveidošana vai sponsorēšanas mēģinājumi ir daudz labākas iespējas. Vienkārši izdomājiet, kurš no tiem darbojas labāk jūsu auditorijai.

Emuāru veidošanas plusi un mīnusi

plusi mīnusi blogošana

Emuāru veidošana pamatā ir tiešsaistes žurnāls. Autore raksta par viņu pieredzi, dalās ar informāciju un viedokļiem, kā arī sniedz noderīgus padomus lasītājiem. Emuāru veidošana ir kļuvusi par normu uzņēmumu īpašniekiem, profesionāļiem un zīmoliem. Viņi to izmanto kā veidu, kā sazināties ar saviem potenciālajiem klientiem un klientiem. Tātad emuāra ieguvumi vislabāk atbalsta šos mērķus.

Plusi

Emuāra izveidošana ir vienkārša, pat ja jums nav pārāk daudz tehnisko zināšanu, ar ko sākt. Citu starpā varat izmantot emuāru veidošanas platformas, piemēram, WordPress, Tumblr un Blogger. Izmantojot tos, jums vienkārši ir jānoskatās vienkārša apmācība un vietne jāizveido un jādarbina aptuveni stundas laikā. To var izdarīt bez jebkādiem finansiāliem ieguldījumiem, lai gan jums noteikti būs labāks emuārs, ja vēlaties to ieguldīt.

Emuāru veidošanai nav nepieciešams neviens aprīkojums, izņemot datoru un interneta savienojumu. Jūsu vissvarīgākā prasme ir arī spēt nodot savas domas un tās labi pierakstīt. Tas var īpaši noderēt jums, ja rakstītais vārds ir jūsu lieta. Kad esat izveidojis un darbojies savā emuārā, nedaudz pieliekat SEO un esat ieguvis pastāvīgu trafika plūsmu, varat to pelnīt. Saistītie produkti vai pat ar saviem produktiem, sponsorēšanu vai sava produkta izveidi ir lielisks veids, kā nopelnīt naudu no emuāru veidošanas.

Īsumā:

 • To ir viegli sākt
 • Rakstu rakstīšana var būt diezgan ātra
 • Tas cilvēkiem dod iemeslu pārbaudīt jūsu vietni
 • Jums var būt kopības sajūta
 • Tas ir dzīvs jūsu domu un dzīves arhīvs
 • Jūs varat sazināties ar miljoniem cilvēku

Mīnusi

Emuāra uzturēšana ir tas, kas atradīs ceļu jūsu ikdienas dzīvē. Emuāra izveidošana ir diezgan vienkārša, taču jums būs jāturpina strādāt konsekventi, kas ir daudz grūtāk, ja vēlaties to darīt pareizi. Pelnīt naudu arī ar to nenāk par nakti. Būs nepieciešami vismaz daži mēneši, līdz jūs varēsit izveidot savu emuāru pietiekami, lai gūtu no tā ienākumus. Tas prasa arī labas zināšanas par SEO un to, ko meklē jūsu auditorija. Emuāru autora mērķis ir radīt lojālu lasītāju loku.

Pat ja jūsu emuārs ir personīgs jūsu domu un pieredzes arhīvs, pārāk godīgs var būt problēma. Viens no iemesliem ir tas, ka cilvēkiem reti patīk lasīt par citu cilvēku negatīvismu. Vēl viens iemesls ir fakts, ka bitching par klientu vai kādu jūsu dzīvi var sagādāt jums nepatikšanas. Turklāt, ja jūs to izmantojat kā daļu no jūsu biznesa stratēģijas, to nevajadzētu darīt nejauši. Tātad tas ir jādara profesionāli. Pārliecinieties, ka gramatika un pareizrakstība ir nevainojama, – tas ir vienmēr aktuāls uzdevums.

Varētu saskarties ar neparedzētām tehniskām problēmām, jo ​​vietnes pārvaldīšana ne vienmēr ir vienkārša. Jums varētu būt problēmas ar mitināšanu vai jaunu instalētu spraudni. Varbūt jūs saskarsies ar problēmu, ka jums nav ne jausmas, no kurienes tā radusies, un tā īsu brīdi pārtrauc jūsu vietnes darbību. Tāpēc arī blogošana ir saistīta ar daudzām mācībām. Ir svarīgi, lai jūsu tēmas būtu svaigas un saistošas, lai jūsu emuārs bieži piesaistītu jaunus apmeklētājus. Jums pastāvīgi būs jāpieņem sava auditorija un procesā jāiemācās jaunas lietas. Kas nepavisam nav slikti, ja jūs veltījāt mācībām.

Īsumā:

 • Tas regulāri jāatjaunina (vismaz divas reizes nedēļā)
 • Nepieciešams, lai jums būtu labas zināšanas SEO jomā
 • Jūs nevarat būt pārāk godīgs
 • Tam jābūt profesionālam, ja jūs to izmantojat savam biznesam
 • Varētu rasties neparedzēti jautājumi
 • Nepieciešams pastāvīgi mācīties

Vissvarīgākās lietas, kas jāņem vērā vlogging

Ja domājat, ka vlogging varētu būt jūsu lieta, tad šī ziņojuma daļa palīdzēs jums atrast atbildi. Būs daudz vieglāk secināt, vai vlogging ir domāti jums.

Kameras aprīkojums

Svarīga ir kamera, kas var ierakstīt HD video. Bet tas ir tikai sākums. Tikpat svarīgi ir labs mikrofons, rokturis un statīvs. Lielākajai daļai kameru ir diezgan slikta skaņas kvalitāte, tāpēc ir ļoti svarīgi, lai jūs iegūtu labu mikrofonu. Jums arī jāspēj ērti turēt kameru, ejot apkārt, vai stāvēt, ja tikai stāvat un runājat. Tomēr tas attiecas tikai uz gadījumiem, kad jūs vēlaties radīt visaugstākās kvalitātes video tieši pie nūjas.

Ja jums ir tikai vienkārša ģimenes kamera, tad sāciet ar to. Daudz svarīgāk ir darīt to, kas jums patīk, nekā jebko citu. Jūs iegūsit aprīkojumu, kā jums iet. Ja jūs patiešām aizraujaties ar video veidošanu, tad jūs galu galā piesaistīsit arī lielu auditoriju.

Jūsu pārliecība

Nav obligāti jāsāk, jo, veidojot savus videoklipus, jūsu uzticēšanās lēnām pieaugs. Bet jūsu kameras pārliecība ir kaut kas tāds, kas varētu būt izšķirīgs faktors, mēģinot izdomāt, vai jums vajadzētu sākt vai nevajadzētu sākt vlogging. Ja jūtaties kā ielēcis vlogot vietnē YouTube, vienkārši esiet mierīgs un pārāk nedomājiet par savas balss kvalitāti. Vienkārši atlaidieties un jūtieties labi savā ādā.

Stāstu stāsti

Labi stāsti ir viena no lietām, kas liek jūsu auditorijai pieķerties. Jums vienmēr jādomā par to, kādu stāstu jūs varētu izstāstīt saviem skatītājiem. Stāstam jābūt skaidram stāstījumam un sižetam. Skatītājiem tas citādi nepatiks. Ja jūs sajaucat vai satraucaties tāpēc, ka viņi nevar jums sekot, tas var nozīmēt tikai to, ka viņi atrakstās.

Zinot to, ko vēlaties dalīties

Cik lielu savas dzīves daļu vēlaties dalīties ar auditoriju? Jums ir jābūt skaidram noteikumu kopumam par to, ko vēlaties demonstrēt savos videoklipos, un ko ne. Kas tur pieder un kas nē. Ir arī labi izdomāt, kur filmēsit lielāko daļu savu videoklipu, un kur ne.

Plusi un trūkumi

plusi mīnusi vlogging

Vlogging ir līdzīgs emuāru veidošanai, jo tas ietver dalīšanos ar jūsu domām, pieredzi, informāciju un padomu sniegšanu. Bet tas tiek darīts video formātā, kas patīk vairāk cilvēku. Tas ir arī labāk, ja jums patīk būt kamerā. Vlog iestatīšana ir diezgan vienkārša, ja jums jau ir tā aprīkojums. Jums nav jāiestata vietne, tikai YouTube konts. Tas padara jūsu video publicēšanu vienkāršu un efektīvu.

Plusi

Vloggeram nav jābūt lieliskām rakstīšanas prasmēm, tas vairāk domāts sarunu pieredzes nodrošināšanai. Kamēr šī tēma ir saistoša un interesanta jūsu skatītājiem, jūsu vlogs kļūs populārs. Ja jūs esat tāds kā es, tas būs patiešām jautri. Man ļoti patīk komunikācija gan rakstiskā, gan video formātā. Vlogs ļauj jums sniegt auditorijai klātienes pieredzi un skaidrāk pateikt savas domas un jūtas, nekā jūs varētu, rakstot.

Iespējams, ka jums sekos vairāk un ātrāk nekā rakstot emuāru. YouTube ir vīrusu vīruss, katru dienu apmeklējot miljoniem unikālu apmeklētāju. Mūsdienās, ja kāds domā par interneta videoklipiem, YouTube ir pirmā lieta, ar kuru viņi tos saista. Tātad, ja labi darāt savu lietu, jūs varat viegli piesaistīt neticami lielu trafika daudzumu, ko vietne iegūst katru dienu.

Video arī ļauj daudz labāk sazināties ar auditoriju. Sekošana sociālā medija lapai vai emuāram nav tikpat saistoša kā skatīšanās kādam videoklipā, kas pauž viņu prātu. Arī vietnē YouTube ir viens universāls kanāla sekošanas veids. Noklikšķinot uz abonēt. Šī vienkāršība ir viens no iemesliem, kāpēc YouTube kļuva tik veiksmīgs.

Īsumā:

 • Sākt ir vieglāk
 • Vieglāk audzēt sekojošos
 • YouTube ir vīrusu vīruss
 • Vieglāk izteikt domas, sajūtas un vizuālos materiālus
 • Video ir plaši pieņemts interneta lietotāju vidū

Mīnusi

Ja apsverat sākt vlogu, zināt, ka tam ir nepieciešams daudz aprīkojuma. Lai izveidotu augstas kvalitātes video, jums būs nepieciešama uzlabota kamera, kas ierakstīs augstas izšķirtspējas ierakstus, labs mikrofons un video rediģēšanas programmatūra. Viss šis aprīkojums varētu jums maksāt no USD 500 līdz USD 1000. Tas ir daudz lielāks ieguldījums nekā emuāra izveidošana.

Vēl viens vlogošanas mīnuss ir tas, ka pēc videoklipa augšupielādes tas ir izdarīts. Jūs nevarat atgriezties pie tā rediģēšanas, kamēr tas ir tiešsaistē. Lai labotu kļūdu, jums tas būs jānoņem un jāpārstrādā. Arī video rediģēšana var būt diezgan laikietilpīga. Videoklipu rediģēšana un augšupielāde prasīs vairāk nekā 2 stundas.

 • Video aprīkojums maksā dārgi
 • Videoklipu rediģēšana prasa daudz laika
 • Videoklipus nevar rediģēt, kamēr tie ir tiešsaistē

Secinājums

Nav šaubu, ka emuāru veidošana tīmeklī ir mūžzaļa un vlogēšana ir kļuvusi diezgan karsta. YouTube ir pilns ar pārsteidzošiem vlogiem, un tas vienmēr varētu izmantot vairāk. Bet jums jāzina, ka neatkarīgi no tā, vai apmeklējat emuāru veidošanu vai emuāru veidošanu, jūsu auditorijas izaugsmei ir nepieciešams laiks. Nekas nenotiek vienas nakts laikā, tāpēc esiet gatavi ievietot vismaz dažus mēnešus ilgu darbu, neredzot tūlītējus rezultātus.

Tagad izvēle ir jūsu ziņā. Gan blogošana, gan emuāru veidošana ir lieliski saziņas līdzekļi. Pirmais un vissvarīgākais, kas jums vajadzētu izdomāt, ir tā, kāda būs masāža, ar kuru jūs mēģināt nokļūt. Ja esat cilvēks, kurš labāk izteicas ar rakstisku vārdu, emuāru veidošana varētu būt tikai jums rūp. Ja jūs vairāk esat harizmātiska persona, kurai patīk jokot un stāstīt stājas klātienē, tad vlogging ir lieliska izvēle. Katrā ziņā man ir interese redzēt, ko jūs izvēlaties!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map