Kā izvēlēties labāko domēna vārdu savam emuāram vai uzņēmumam?

kā izvēlēties labāko domēna vārda emuāru biznesu


Mēs bieži domājam, vai tiešām pareizā domēna vārda izvēle ir tik svarīga. Varbūt nosaukums ir tas, ko jūs no tā veidojat. No otras puses, tas, ko jūs izveidojat no sava emuāra vai uzņēmuma, vispirms var būt atkarīgs no nosaukuma, kuru izvēlējāties. Domēna vārda izvēle, iespējams, ir vissvarīgākais solis tiešsaistes identitātes noteikšanā.

Jūsu domēna vārds ir pirmais iespaids apmeklētājam. Slikts vārds diez vai atstās apmeklētājus prom, ja saturs ir pievilcīgs, bet labs un spēcīgs var radīt apmeklētājiem iespaidu un likt viņiem justies saistītiem ar jūsu emuāru vai vietni..

Šajā rakstā mēs parādīsim jums būtiskāko kā izvēlēties labāko domēna vārdu jūsu produktam, emuāram vai uzņēmumam. Tas ir ceļvedis un atgādinājums tikai dažās darbībās.

Ir grūti pateikt pareizo šo darbību secību, jo ir daudz krustojumu, tāpēc uzmanīgi izlasiet, lai izveidotu domēna vārdu, kas jums ir ideāls.

Lasiet arī: Kā pārvaldīt savus domēna vārdus?

Izvēlieties īsu vārdu, kuru ir viegli rakstīt un atcerēties

Jūs meklējat domēna vārdu, kas ir īss, viegli ierakstāms un atcerējams. Statistika rāda, ka populārākie domēna vārdi ir apmēram 6 rakstzīmes gari.

Līdz 2017. gadam šķiet, ka lielākā daļa domēna vārdu, par kuriem jūs varat iedomāties, nepārsniedzot 8 rakstzīmes, jau ir pieņemti. Varbūt jums ir jāizgudro jauni vārdi vai vienkārši jāmeklē mazliet garāks vārds. Jebkurā gadījumā tā būs laba ideja, ja jūsu domēna vārds nepārsniedz 15 rakstzīmes.

Garus un sarežģītus vārdus, pat ja tie satur atslēgvārdus, ir grūtāk atcerēties, un tie, visticamāk, ir kļūdaini rakstīti vai nepareizi ievadīti. Tādējādi zaudēsit satiksmi. Lielākā daļa apmeklētāju pat neuztraucas mēģināt atcerēties jūsu sarežģīto domēna vārdu un tā vietā vienkārši meklēs saistīto tēmu, produktu vai pakalpojumu. Protams, meklēšanas rezultāti varētu tos nogādāt jūsu konkurentos atkarībā no meklētājprogrammas optimizācijas.

Jums nevajadzētu lietot vārdus ar pareizrakstību vai slengu, ja vien jūsu mērķauditorija nav pazīstama un viegli atbilst tai.

Tāpēc atcerieties: saglabājiet savu domēna vārdu īsu un viegli ievadāmu!

Veikt pētījumu

Preču zīmju laikmetā daudzi vārdi ir ar preču zīmi vai ar autortiesībām. Varētu būt arī jūsu domēnam izvēlētais nosaukums, pat ja jūs par to nezināt. Lai izvairītos no juridiskām problēmām, sava domēna zaudēšanas un pat finansiālām maksām, tiklīdz jums ir domēna vārda ideju saraksts, veiciet pētījumu un pārliecinieties, ka nevienam no tiem nav preču zīmes vai ar autortiesībām aizsargātas.

Iesaistiet radošajā procesā savus draugus, kuri, iespējams, ir arī jūsu auditorija. Iespējams, vēlēsities vienā brīdī veikt pētījumu.

 Atslēgas vārdi domēnā

Izvēloties domēna vārdu, jums jāmēģina izmantot atslēgvārdus, kurus var viegli saistīt ar jūsu biznesu, produktu vai pakalpojumu. Atslēgvārdi var palīdzēt uzlabot jūsu SEO, taču būs ļoti grūti atrast domēna vārdu ar mērķtiecīgiem atslēgvārdiem, kas vēl nav pieņemts.

Atslēgvārdu lietošanas tumšā puse rada risku izvēlēties domēna vārdu, kas ir vispārējs un kam nav personības. Lai tas izceltos, tas prasa daudz radošuma, apvienojot atslēgvārdus ar citiem vārdiem vai pat izgudrojot jaunus vārdus.

Unikāls un iesiejams nosaukums

Tas ir jūsu domēna vārds, kuru apmeklētāji atceras, koplieto vai izmanto, lai jūs atrastu. Tas padara to par jūsu zīmola vai pakalpojuma pamatu.

Lai jūsu vārds izceltos domēnu okeānā, jūsu vārdam jābūt unikālam un firmas nosaukumam. Ap atslēgvārdiem veidotos vispārīgos nosaukumus ir grūti atcerēties, jo tiem nav īstas nozīmes.

Var būt laba ideja izpētīt citas struktūras jūsu nišā, lai meklētu viņu domēna vārdu oriģinalitāti un radošumu. Jūs varētu iegūt lielu iedvesmu vai vismaz sliktu domēna vārdu piemērus.

Izvairieties no defisēm un cipariem

Ir vairāki iemesli, kāpēc savā domēna nosaukumā jums vajadzētu izvairīties no defisēm un cipariem. Atgādināsim jums, ka jūsu vārdam jābūt īsam, viegli izrunāt un izrunāt. Tam gan traucē gan defises, gan cipari, jo tos bieži saprot.

Izmantojot defisi, jo vēlamais vārds jau ir lietots, iespējams, ir vissliktākais, ko varat darīt. Tas reklamēs jūsu konkurentus visiem cilvēkiem, kuri neizdodas vai aizmirst ievadīt defisi. Labāk dodieties atpakaļ uz prāta vētru procesu, meklējot jaunu domēna vārdu, nevis meklējiet šo ātro, bet kaitīgo risinājumu.

Kā numurus, jums vajadzētu izvairīties no to izmantošanas, jo cilvēki, kuri dzird jūsu tīmekļa adresi, nezinās, vai jūs lietojat vārdu (četri) vai ciparu (4)..

Jūsu domēna vārdam jābūt ātram un šmauktam, un defisi un skaitļi tiks izmantoti tieši pretēji.

Izvairieties no dubultiem burtiem

Vārdi ar dubultiem burtiem nav ne sliktāki par vārdiem bez tiem, tas ir tikai tas, ka vārdiem ar dubultiem burtiem ir tendence kļūdaini uzrakstīt, tādējādi novedot pie satiksmes zaudēšanas.

Domēna paplašināšana

Tici vai nē, .com joprojām ir labākais paplašinājums, ko varat iegūt.

Mūsdienās jūs varat izvēlēties no desmitiem domēna paplašinājumu. Tie var būt saistīti ar jūsu organizācijas veidu (org, net, edu) vai valsti, kurā atrodaties (uk, eu, jp).

Jauni, radošāki, vispārīgāki domēni, piemēram, .land, .cool, .guru, .rocks un tamlīdzīgi, varētu būt ļoti vilinoši, jo tie piedāvā iespēju reģistrēt vārdus, kas ir ļoti atbilstoši un īsi..

Varat arī izvēlēties lietot vairākus domēnus vai domēnu ar vairākiem paplašinājumiem. Ja jūs nolemjat to darīt, paturiet prātā, ka jums nav jāveido vietne katram no jūsu domēniem. Viss, kas jums jādara, ir novirzīt visus papildu domēnus uz galveno vietni.

Šeit ir visbiežāk izmantotie domēna nosaukuma paplašinājumi:

 • .co: saīsinājums uzņēmumam, tirdzniecībai un sabiedrībai.
 • .org: nekomerciālas organizācijas un bezpeļņas organizācijas.
 • .tīkls: tehniskās, interneta infrastruktūras vietnes.
 • .info: informatīvās vietnes.
 • .biz: uzņēmējdarbībai vai komerciālai lietošanai, piemēram, e-komercijas vietnēm.
 • .es: emuāri, atsākšanas vai personīgas vietnes.

Trivia: paplašinājums .me ir interneta valsts koda augstākā līmeņa domēns (ccTLD) Melnkalnei. Tomēr, ņemot vērā nozīmi un lietojumu angļu valodā, iespēju saraksts, kad to izmanto kā domēna vārda paplašinājumu, ir praktiski neierobežots. Melnkalne katru gadu nopelna miljoniem dolāru, no šiem diviem burtiem nopelnot. Tikai 2016. gadā visā pasaulē ar šo paplašinājumu bija reģistrēti vairāk nekā miljons domēna vārdu.

Grunts līnija: dodieties tālāk .com, ja tas ir pieejams un ja tas ir paņemts, mēģiniet .tīkls, vai .org. Ja neviens no šiem nav pieejams, labāk izvēlēties citu vārdu, nevis vienu no mazāk izplatītajiem paplašinājumiem.

Neatkarīgi no tā, vai paplašinājumu izvēlaties reģistrēt, ir vērts ņemt vērā privātā domēna reģistrācijas iegādi. Tas ir izdevīgi, ja vēlaties slēpt savu personisko informāciju, piemēram, vārdu, e-pasta adresi, tālruni un adresi. Ja vēlaties uzzināt vairāk par privāto whois un privāto domēnu reģistrāciju, lūdzu, izlasiet mūsu ceļvedi. Domēna privātums nenāk par brīvu; atkarībā no domēna reģistrētāja, tas maksās USD 3–10 USD gadā par vienu domēnu. Tādos domēnu reģistratūros kā NameCheap varat izmantot kuponu kodus, lai iegūtu bezmaksas domēna privātumu vai iegādātos to par ļoti zemu cenu (USD 0,99 gadā).

Domā ilgtermiņā

Jūsu emuārs, produkts vai bizness varētu būt šauri definēts brīdī, kad sākat savu klātbūtni tiešsaistē, taču jums vajadzētu būt atvērtam un domāt ilgtermiņā.

Varbūt jūs esat kaislīgs mūzikas cienītājs, tāpēc jūs rakstāt mūzikas emuāru, kurā iekļauti koncertu un albumu pārskati, intervijas ar mūziķiem un tamlīdzīgs saturs. Jūs varat viegli izvēlēties domēna vārdu, kas ir saistīts ar mūziku, un ar to sasniegt ceļu; bet kas būtu, ja nākotnē jūs satiktos ar dzīvesbiedru, kas ir tikpat aizrautīgs kā filmas, vai māksla un tēlniecība. Iekļaut šīs jaunās tēmas mūzikas emuārā būtu diezgan dīvaini.

Tāpēc, izvēloties domēna vārdu, mēģiniet būt redzētājs. Padomājiet par lielu un mēģiniet nākt klajā ar vārdu, kas ir visnotaļ piemērots jūsu pašreizējai interešu vai pārklājuma jomai, kāds tas būs, kad jūs beidzot paplašināsit nākotnē.

Pārbaudiet domēna vārda ģeneratorus, lai iegūtu idejas

Ja meklējat tīmeklī, jūs sastapsities ar vairākiem vārdu ģeneratoriem. Domēna vārdu ģeneratori ir mākslīgā intelekta programmas, kas nozīmē, ka tās nav perfektas. Var gadīties, ka jūs neatradāt savu domēna vārdu, izmantojot tos, bet viņi var ienest radošumu jūsu galvā un veicināt prāta vētras procesu. Idejas un ieteikumi, ko saņemat no domēna vārdu ģeneratoriem, var izraisīt džekpotu. Pirms kāda laika mēs esam apkopojuši top 10 domēnu ieteikšanas rīku sarakstu, kas varētu palīdzēt jums sākt.

Nevilcinieties

Kad esat izvēlējies domēna vārdu, jums jārīkojas ātri. Domēna vārdi tiek ātri pārdoti, un, ja jūs vilcināsities, jūs varat to pazaudēt. Pat ja jūsu saturs nav gatavs, jums vajadzētu pēc iespējas ātrāk reģistrēt savu iecienīto domēna vārdu (-us), jo tie ir diezgan lēti.

Papildu padomi

Ja sākat izveidot emuāru vai personīgu vietni, iespējams, vislabāk ir izmantot savu vārdu. Uzņēmumi ar vairākiem zīmoliem var nolemt izveidot īpašas vietnes katrai zīmolam vai produktu grupai, nevis visu likt zem uzņēmuma nosaukuma.

Pēc sava domēna reģistrēšanas un laba hostinga pakalpojuma iegādes jums būs jānorāda savs domēns uz savu mitināšanas kontu, mainot domēna vārda serveri pie reģistratūras. Vienā no ceļvežiem mēs izskaidrojam, kas ir vārdu serveris un kā tas darbojas.

Secinājums

Domēna vārda izvēle nav viegls uzdevums. Jums jāparāda oriģinalitāte, radošums un redzējums. Apbruņojieties ar pacietību un dodiet tam kādu laiku.

Veiciet aptauju draugu un kolēģu starpā un ļaujiet tai nakšņot. Dažkārt nosaukums, kas ilgi un nogurdinoša procesa beigās izskatās un izklausās nevainojami, nākamajā dienā var izrādīties pliks un blāvs..

Tiklīdz esat izvēlējies savu domēna vārdu, pārbaudījis tā pieejamību un pārliecinājies, ka tas nav likumīgi aizsargāts ar preču zīmi vai aizsargāts ar autortiesībām, dodieties uz to!

BEZMAKSAS domēna vārda reģistrācija ->

BlueHost nodrošina bezmaksas domēna reģistrāciju katram iegādātajam mitināšanas plānam. BlueHost ir uzticama un cienījama tīmekļa mitināšanas kompānija, kas piedāvā hostinga pakalpojumus un domēnu reģistrāciju kopš 1996. gada. BlueHost varat arī iegādāties domēna privātumu, lai aizsargātu savu personīgo informāciju..

Iegūstiet bezmaksas domēnu! »

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map