Kā sākt vietni Receptes ar WordPress?

kā izveidot recepšu vietni ar


Lai izveidotu labu un izcilu recepšu vietni ar WordPress, ir nepieciešams daudz darba un radošums. Arī šajā gadījumā jums ir jābūt labai garšas sajūtai. Lai izveidotu perfektu nišas vietni, piemēram, vietni ar receptēm, izmantojot WordPress, ir vajadzīgas zināšanas dažādās kompetences jomās, piemēram:

 • Dažas IT zināšanas
 • Žurnālistika, rakstīšanas prasmes
 • Fotogrāfija
 • Gastronomija

1. Nepieciešamas minimālas IT zināšanas

Lai izveidotu jebkuru vietni, jums ir nepieciešamas zināmas IT zināšanas. Šajā apmācībā es jums parādīšu, kā izveidot WordPress recepšu vietni bez vai ar minimālām zināšanām IT jomā.

Pirmkārt, jums jāatrod uzticama hostinga kompānija un jāreģistrē labs domēna vārds. Šim projektam mēs izmantosim vispopulārāko satura pārvaldības sistēmu: WordPress. To ir ļoti viegli uzstādīt un sākt darbu. Tomēr, ja jums nav ērti iestatīt savu vietni, varat nolīgt tīmekļa izstrādātāju, kurš to darīs jūsu vietā.

Tīmekļa mitināšanas un domēna vārda iegūšana

Sākumā jums nebūs nepieciešams dārgs mitināšanas plāns. Jūs varat doties kopā ar budžeta tīmekļa mitinātāju, kas piedāvā 99,9% uptime, lielu vietnes ātrumu un klientu atbalstu. Jūs varēsit reģistrēt savu domēnu arī tīmeklī. Daži mitināšanas pakalpojumu sniedzēji piedāvā bezmaksas domēnu, ja jūs no tiem pērkat mitināšanu. Izvēloties domēna vārdu, ir nepieciešama neliela radošums. Jūs varat izvēlēties atslēgvārda domēnu, bet varat arī izvēlēties pašpārdošanu. Ja jūsu vārds ir Danny, jūs varētu doties kopā ar Danny’s Kitchen. Tātad jūs reģistrēsit domēnu dannys-kitchen.com.

Šeit ir 3 uzticami un lēti mitināšanas pakalpojumu sniedzēji, kas jums piedāvās bezmaksas domēnu:

Uzņēmums
Promo cena

1labāko vairāku domēnu mitināšanaUSD 1,99 mēnesī
2labākais hostings vairākiem domēniem3,95 USD / mēn
3labākais lēts mitināšanas rīks vairākām vietnēm3,49 USD / mēn

WordPress instalēšana un iestatīšana

Pēc pareiza mitināšanas un domēna nosaukuma izvēles jums jāinstalē WordPress. Iepriekš minētie tīmekļa mitinātāji piedāvā viena klikšķa WordPress instalēšanas rīku, kas nozīmē, ka jums nav manuāli jāaugšupielādē faili un jāizveido datu bāze uz jūsu serveri. Katrs solis tiek automatizēts, jūs norādāt tikai savas vietnes pieteikšanās informāciju un e-pasta adresi, un sistēma jums instalēs WordPress.

Lasīt arī: mūsu detalizētais ceļvedis par vietnes izveidošanu ar WordPress un pirmā raksta publicēšanu.

Pēc WordPress instalēšanas jūsu vietnē būs jāveic daži pielāgojumi. Iepriekš minētajā rakstā varat atrast papildinformāciju par katru veicamo korekciju. Pamatā jums būs jāpiekļūst savas WordPress vietnes informācijas panelim un jākonfigurē URL struktūra, jāinstalē pāris spraudņi, jāmaina tēma, jākonfigurē diskusijas un lasīšanas iestatījumi utt..

Motīva un nepieciešamo spraudņu instalēšana

Lai pilnībā pielāgotu jūsu recepšu vietni, jums ir nepieciešama jauka tēma un daži noderīgi spraudņi.

Lai apskatītu dažas gardēžu tēmas, varat apmeklēt oficiālo WordPress vietni vietnē https://wordpress.org/themes/search/food/ kur jūs atradīsit tēmu Ēdienu receptes ka iesaku. Šai tēmai ir piemērots gardēžu vietnes dizains un noderīgas funkcijas: pielāgots fons, pielāgota galvene, pielāgota izvēlne, redaktora stils, piedāvātie attēli, šķidruma izkārtojums, pilna platuma veidne, kreisā sānjosla, viena kolonna, pasta formāti, adaptīvs izkārtojums, labajā pusē sānjosla, lipīga ziņa, motīvu opcijas, gatavs tulkojums, divas kolonnas.

Daži no spraudņiem, kas nepieciešami, lai palielinātu gan veiktspēju, gan lietotāju skaitu, un tāpēc viņiem ir prieks ienākt vietnē: Akismet – lai bloķētu surogātpastu, Viss vienā SEO pakotnē – SEO, Google Xml vietņu kartes – Google, Jetpack by WordPress.com – statistikai, līdzīgiem rakstiem un citiem, Neseno ziņu slīdnis – slaidrādei ar attēliem no pēdējiem ierakstiem, Sazinieties ar 7. veidlapu + Flamingo – kontaktformai un kontaktu grāmatai, un Koplietot pogas, ko izveidojis AddToAny sociālo mediju pogām.

Ja jums ir lielāks budžets vietnes izveidei, es iesaku izmantot premium WordPress motīvu. Tādā veidā jūs varat būt pārliecināti, ka iegūsit pareizi kodētu un augstas kvalitātes motīvu, kas ietver daudz funkciju. Izmantojot komerciālu motīvu, jums nevajadzēs izmantot lielu skaitu trešo personu spraudņu, jo visas funkcijas, kas vajadzīgas recepšu vietnei, jau ir šīs tēmas sastāvdaļa. Šeit ir 3 WordPress recepšu un ēdienu tēmas, kuras man patīk un kuras es ieteiktu:

ēdienu pavāra recepte WordPress tēma

Demonstrācija / lejupielāde

sociālā šefpavāra recepte pārtikas WordPress tēma

Demonstrācija / lejupielāde

vārīšanas preses ēdiena recepte WordPress tēma

Demonstrācija / lejupielāde

Kā uzturēt savu vietni?

Pēdējais solis šajā kategorijā ir recepšu vietnes uzturēšana. Periodiski ir jāatjaunina gan ar jaunām funkcijām, gan ar jauniem spraudņu, motīvu un WordPress izlaidumiem, kas jums jau ir. Spraudņa Wp Updates Notifier paziņo jums par jaunām motīvu, spraudņu un WordPress kodolu versijām, izmantojot jūsu e-pastu. Tehnisko apkopi var veikt ikviens, bet, ja jums nepieciešama sīkāka pielāgošana, varat nolīgt tīmekļa programmētāju.

2. Žurnālistikas zināšanas un rakstīšanas prasmes

• žurnālistikas satura un recepšu rakstīšanas prasmesLai rakstītu saturu, jums nepieciešama liela iztēle, veiklība un zināmas žurnālistikas zināšanas. Laika gaitā jūs uzlabosit savas rakstīšanas prasmes, izveidojot arvien vairāk satura.

Rakstot rakstu, izmantojiet vienkāršus vārdus un mēģiniet padarīt rakstu oriģinālu. Mēģiniet arī izmantot atslēgvārdus, kas nosaka jūsu vietni un rakstu. Ja jūs rakstāt par ēdienu ar dažām sastāvdaļām, tad biežāk rakstiet par šīm sastāvdaļām, izmantojot tās citā kontekstā. Laba ideja ir uzrakstīt sastāvdaļas kopā ar konkrētajiem daudzumiem un pēc tam uzrakstīt receptes, kurās paskaidrots, kā ēdiens tiek pagatavots.

Jums ir jābūt pašam un jābūt radošam. Mēģiniet domāt no malas. Piemēram, izmantojiet vairāku veidu rakstus: ceļvežus, pārskatus par ēdienu, ko ēdāt dažādos restorānos, diētas, kā rīkoties, padomus un ieteikumus, un, protams, receptes. Ideja ir būt pēc iespējas radošākam, lai jūs varētu rakstīt vairāk, un tad jums būs daudz vairāk apmeklētāju.

Neaizmirstiet uzrakstīt pareizi, būt draudzīgam un cieņpilnam. Jūs varat izteikt dažus jokus un izmantot dažādas runas izteiksmes un skaitļus. WordPress redaktoram ir korektūra, un jūs varat to izmantot, lai labotu sevi tieši tāpat kā Word.

3. Zināšanas par fotogrāfiju

Vārdam fotogrāfija ir divi vārdi no grieķu valodas. Pirmais: “φῶς (phōs)”, kas tulko “gaisma” un “γραφις (graphis)”, kas tulko kā darbības vārdu “rakstīt”. Tātad pilns tulkojums varētu būt “rakstīšana gaismā”.

Izmantojot WordPress, jūs varat instalēt dažādus spraudņus foto efektiem, piemēram, Responsive Lightbox Lite. Varat arī izmantot galerijas opcijas, lai vairākus fotoattēlus ievietotu slaidā vai grupētu režģī. Katrā ierakstā varat ievietot fotoattēlu kā attēlotu attēlu.

• digitālā fotokamera ēdienu un recepšu fotografēšanai

Jums nav nepieciešama dārga fotokamera, bet, lai varētu noķert lieliskus attēlus, jums būs nepieciešams labs gaismas avots. Lai mainītu attēlu lielumu un pielāgotu tos, jums būs nepieciešama arī fotoattēlu rediģēšanas programmatūra. Attēliem, kas uzņemti ar jūsu profesionālo vai daļēji profesionālo kameru, var būt no 2 MB līdz 15 MB. Jūs nevēlaties augšupielādēt šāda izmēra attēlus savā vietnē. Ne tikai tāpēc, ka šie attēli tiks ielādēti uz visiem laikiem, bet arī patērēs daudz joslas platuma un servera resursu. Jūs arī kaitināsit savus lasītājus, liekot viņiem gaidīt fotoattēlu ielādi.

Fotoattēls ir kā tūkstoš vārdu, it īpaši, ja jūs gatavojat ļoti garšīgu ēdienu, kas arī izskatās pārsteidzošs, un tad jūs varat redzēt tvaika paaugstināšanu.

4. Gastronomijas zināšanas

Gastronomija ir kultūras un pārtikas attiecību izpēte. Bieži tiek kļūdīts, uzskatot, ka termins gastronomija attiecas tikai uz ēdiena gatavošanas mākslu.

Vārds “gastronomija” cēlies no grieķu valodas vārdiem “γαστήρ (gastér)”, kas nozīmē “kuņģis” un “νςμος (nómos)” – “zināšanas”.

Ja nerakstāt pārskatus par to, kādu ēdienu gatavojat, šis solis jums patiešām nav vajadzīgs. Vēl ir jāzina, kad likt sāli, cik daudz sastāvdaļu lietot utt. Ja jums ir zināšanas par gastronomiju, varat uzrakstīt detalizētu rakstu un nofotografēt visu, ko darāt virtuvē, savā un oriģinālajā veidā. Neaizmirstiet, ka cilvēki mēdz gatavot ēdienu jūsu veidā, tāpēc, gatavojot ēdienu, lūdzu, uzmanieties.

Mana WordPress Recepšu vietnes izveidošanas apmācība

Ja radošums jūs patiešām piemeklē, tad jums tas ir pareizi jāizmanto. Tātad jūs varat apvienot ēdienu gatavošanu ar dziedāšanu vai citiem hobijiem. Jauka ideja ir pievienot video pie katra rakstītā raksta kopā ar fotoattēliem no ēdiena, par kuru rakstījāt.

Beigās es varu teikt tikai Bon Appetite!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map