Kas ir HTTP kļūda 404 nav atrasta – kā to labot?

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'Kas ir HTTP kļūda 404 nav atrasta – kā to labot?
0 7 мин.

http kļūda 404 nav atrasta


HTTP atbildes statusa kodus var būt sarežģīti izsekot, īpaši tos, kas norāda uz kļūdu. Kļūda 404 nav atrasta ir HTTP atbildes statusa kods, kas norāda, ka pēc pieprasījuma no servera (attālais dators) serveris nevarēja atrast klienta pieprasīto (tīmekļa pārlūks), un tādējādi tiek atgriezta kļūda 404 nav atrasta..

Šajā rakstā mēs apspriedīsim iespējamos iemeslus, kāpēc kļūda 404 nav atrasta, un kā to labot, bet vispirms:

Kas ir kļūda 404, nav atrasts?

Kā minēts iepriekš, kļūda 404 nav atrasta, kad klientam izdodas sazināties ar serveri un pieprasa noteiktu resursu (lapu vai URL), bet serveris nevarēja atrast derīgu resursu pieprasītajā vietā.

Parasti tas notiek, ja serveris neatzīst klienta norādīto URL par derīgu. Kā mēs tālāk apspriedīsimies šajā rakstā, ir vairāki iemesli, kuru dēļ serveris vietrādi URL var uzskatīt par nederīgu.

Dažreiz, kad tiek pieprasīts nederīgs resurss, tīmekļa lietojumprogrammas var atgriezt mīkstas 404 kļūdas, kas parasti notiek, serverim atgriežot 200 ok atbildes kodu, signalizējot, ka resurss ir ielādēts, kā paredzēts, tomēr tam seko pielāgotas 404 lapas parādīšana. , norādot, ka resurss faktiski nav atrasts. No SEO viedokļa tas tiek uzskatīts par sliktu praksi, jo tīmekļa rāpuļprogrammas, lai noteiktu resursu / saišu derīgumu, balstās uz likumīgām kļūdām 404 nav atrasta..

Tālāk ir Moz.com pielāgotās kļūdas lapas ekrānuzņēmums:

pielāgotas 404 kļūdu lapas

404 nav atrasta kļūda – kā to novērst?

HTTP atbildes statusa kodi kategorijā 4xx ir klienta puses kļūdas pretstatā kategorijai 5xx, kas ir servera puses kļūdas atbildes, piemēram, 502 Bad Gateway Error vai 500 Internal Server Error.

Neskatoties uz to, ka tiek uzskatīta par klienta puses kļūdu, servera kļūdas nevar pilnībā izslēgt, ja rodas kļūda 404 Nav atrasta, tāpēc mēs izpētīsim šīs kļūdas gan klienta, gan servera puses cēloņus, kā arī pievērsīsimies adresei problemātiskās vietas satura pārvaldības sistēmās, kurās varētu parādīties kļūda 404 nav atrasta.

Tomēr, pirms sākat pārbaudīt iespējamos kļūdas 404 neatrasts labojumus, ieteicams ieteikt: izveidojiet pilnu datu bāzes vai lietojumprogrammas dublējumu vai izveidojiet lietojumprogrammas kopiju uz pieturvietas serveri, lai izvairītos no jebkādām problēmām tiešsaistē pieteikums.

Kļūda 404 nav atrasta klienta puses problēmu novēršana

Sāksim ar traucējummeklēšanu klienta pusē, jo problēmas visbiežāk rada klienta puses problēmas.

Pārbaudiet pieprasīto URL

Rakstīšanas kļūdas dažās URL daļās bieži ir vainīgie, ja tiek atgriezta kļūda 404 nav atrasta. Kaut arī domēna vārdi nav reģistrjutīgi, tas nozīmē, ka gan EXAMPLE.COM, gan ExAmPle.cOm sniegtu tādu pašu rezultātu, vietrādēs URL daļās, kas parādās pēc domēna nosaukuma, ir reģistrjutīgi.

Notīrīt sīkfailus

Cits 404 neatrastās kļūdas labojums ir tīrīt sīkfailus, kas atbilst vietnes domēnam. Nederīgi vai bojāti sīkfaili var radīt neskaidrības attiecībā uz jūsu identitāti vai arī serverim var likties, ka jūs mēģināt piekļūt resursam, kura nepastāv, kas var izraisīt 404 kļūdu.

Šeit ir dažas noderīgas rokasgrāmatas, kā izdzēst sīkfailus dažādās pārlūkprogrammās:

Izlogoties & Piesakieties vēlreiz

Šis labojums ir noderīgs, ja jūsu lietojumprogramma izmanto kāda veida lietotāja autentifikāciju. Šādos gadījumos serverim var rasties problēmas ar jūsu sesijas pilnvaru (iespējams, ka tas to neatpazīst vai uzskata par nederīgu), kas izskaidro 404 kļūdu. Piesakoties un atkal piesakoties, tiek atjaunots vietējais sesijas marķieris un novērsta kļūda.

Ar CMS saistīti labojumi

Ja izmantojat populāras satura pārvaldības sistēmas, piemēram, WordPress, Drupal vai Joomla, dažu veiktu modifikāciju vai šajās sistēmās pievienoto paplašinājumu problēmu dēļ var rasties 404 kļūdas. Šie CMS traucējummeklēšanu var palīdzēt šie padomi:

 • Atjaunot iepriekšējo versiju – ja kļūda 404 nav atrasta tieši pēc nesena CMS jaunināšanas, mēģiniet atgriezties iepriekšējā versijā pirms kļūdas parādīšanās;
 • Atinstalējiet nesen pievienotos spraudņus, paplašinājumus vai moduļuslīdzīgi kā CMS jaunināšana, jaunu paplašinājumu, moduļu vai spraudņu instalēšana vai jaunināšana var radīt servera puses problēmas, kas parādīs kļūdu 404. Atinstalējiet šos spraudņus, moduļus vai paplašinājumus vai pazeminiet to uz iepriekšējo versiju, tādējādi atjaunojot to veiktās izmaiņas;
 • Manuāli pārbaudiet, vai nav datubāzes izmaiņu – dažreiz, atjaunojot iepriekšējo spraudņa vai paplašinājuma versiju, iespējams, netiks atsauktas datu bāzē veiktās izmaiņas. Šajā gadījumā jums jāatver datu bāze un manuāli jāpārbauda tabulas un ieraksti par modifikācijām, ko veicis paplašinājums vai spraudnis.

Ja jums nepieciešama palīdzība saistībā ar CMS līmeņa pazemināšanu vai paplašinājuma, spraudņa vai moduļa atinstalēšanu, Google CMS nosaukumu vai paplašinājuma nosaukumu, vai arī meklējiet oficiālo dokumentāciju un izpildiet sniegtos norādījumus.

Kļūda 404 nav atrasta servera puses problēmu novēršana

Mēs jau esam minējuši, ka, lai arī kļūda 404, kas nav atrasta, parasti ir klienta puses kļūda, servera puses problēmas var rasties arī tad, kad šī kļūda tiek atgriezta. Šeit ir daži vainīgie servera pusē:

Web servera konfigurācija

Atkarībā no tā servera veida, kurā darbojas jūsu lietojumprogramma (Nginx, Apache, IIS utt.), Jūsu serveris var būt konfigurēts noraidīt pieprasījumus uz noteiktiem URL vai direktorijiem un atgriezt kļūdu 404 Nav atrasta. Jūs varat pielāgot servera konfigurāciju, izmantojot konfigurācijas failus, kas piegādāti kopā ar jūsu tīmekļa serveri.

Pielāgots kods

Vēl viena lieta, kas varētu izraisīt problēmu, ir pielāgots kods jūsu lietojumprogrammā. Šajā scenārijā manuāla atkļūdošana un parsēšana caur žurnāliem var palīdzēt noteikt, kas izraisīja problēmu. Arī šeit kopijas izveidošana pieturvietnē ir ideāls veids, kā tuvināties atkļūdošanas procesam.

Nederīgu saišu atrašana

Ir daži automātiski rīki, kurus varat izmantot, lai noteiktu nederīgas saites vai noteiktus URL vai resursus. Kā piemēru var minēt savas vietnes reģistrēšanu Google Search Console, kas atklāj nederīgas saites un citas problēmas, kuras Googlebot atrada, pārmeklējot jūsu vietni. Alternatīvi, ja vēlaties pārbaudīt noteiktus resursus, varat izmantot W3C saišu pārbaudītāju.

Kā redzat, 404 nav atrasta kļūda ir iespējama, taču lielāko daļu problēmu var ātri noteikt un novērst. Ja meklējat meklēto CMS Google tīklā (Drupal, Joomla, WordPress utt.), Kam seko kļūda 404 nav atrasta, jūs atradīsit daudzus risinājumus, kas tiek sniegti citiem lietojumiem, kuriem ir šī problēma.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector