Kas ir privātā WHOIS un kāpēc privātā domēna reģistrācija ir svarīga?

privātā whois domēna vārda reģistrācija


Pērkot domēna vārdu, jums jāiesniedz noteikta informācija, piemēram, jūsu tālruņa numurs, pilns vārds un adrese, e-pasta adrese utt. To pieprasa jūsu domēna reģistrators ICANN (Piešķirto vārdu un numuru interneta korporācija) vārdā, lai izveidotu pārredzamību attiecībā uz domēna vārda īpašumtiesībām. Bet šī pārredzamība maksā, par ko mēs šajā rakstā sīkāk apspriedīsimies, kā arī pasākumus, lai pasargātu sevi no iespējamās kaitīgās ietekmes, ko rada jūsu personas datu publiskošana.

Personas dati, kurus iesniedzat, pērkot domēnu, tiek publiskoti Whois kopā ar citiem datiem, piemēram vārda serveri, derīguma termiņš, domēna atjaunošanas datums utt. Whois ir tehniskais direktorijs, kuru var izmantot, lai meklētu informāciju par jebkuru gTLD (vispārīgu augstākā līmeņa domēnu), piemēram, .com, .net vai .online, un kurā ir iekļauts viss jūsu iesniegtais personiskā informācija. Tas var padarīt jūs neaizsargātu pret nelikumīgu datu savācēju, identitātes zagļu un domēnu nolaupītāju darbībām. Tas notiek, ja vien jūs neizvēlaties privātu Whois vai privāta domēna reģistrāciju.

Kas ir privāts Whois?

ICANN prasa, lai jūs uzturētu precīzu un atjauninātu informāciju par saviem domēniem, un domēna vārda likumīgās un līgumiskās īpašumtiesības ir saistītas ar informāciju, kuru iesniedzat domēna reģistrācijas procesā. Tas nozīmē, ka tiek uzskatīts, ka Whois sarakstā kā domēna īpašnieks ir likumīgs īpašumtiesības. Jūs varētu apiet prasību sniegt savus personas datus, iesniedzot kāda cita datus, nevis savus, bet strīda gadījumā šī persona tiks uzskatīta par likumīgo īpašnieku. Pat ja jūs esat samaksājis par domēnu, ja esat norādījis kāda cita datus, ICANN skatījumā persona, kas uzskaitīta kā reģistrētājs, ir likumīgais domēna īpašnieks.

Reģistrējot domēnu, daži pakalpojumu sniedzēji ļauj jums izvēlēties papildpakalpojumu, ko sauc par privātā domēna reģistrāciju, ko sauc arī par privāto Whois vai domēna privātuma aizsardzību. Šis pakalpojums ļaus jums maskēt vai slēpt savu vārdu un kontaktinformāciju, aizstājot to ar vispārīgu informāciju, ko ģenerējis reģistrators, tādējādi padarot to par iespēju citiem iegūt jūsu personisko informāciju no Whois datu bāzes.

Dažādiem domēnu reģistratoriem būs atšķirīgi nosaukumi privātā domēna reģistrācijai – daži to sauc par domēna privātuma aizsardzību (piemēram, A Small Orange), citi to dēvē par privātu Whois reģistrāciju (piemēram, HostGator), savukārt citi reģistratori to sauc par domēna privātumu (piemēram, BlueHost, GoDaddy ) vai Whois Guard (piemēram, Namecheap). Arī šī pakalpojuma cenas ir diezgan dažādas, tāpēc pirms reģistrējat domēnu, noteikti salīdziniet cenas.

Kāpēc privātā domēna reģistrācija ir svarīga??

Kaut arī ne visiem domēniem ir atļauta domēnu privātuma aizsardzība (piemēram, lielākajā daļā valstu koda augstākā līmeņa domēnu nav atļauts privāts Whois), gTLD, kuriem atļauts to izmantot, var gūt lielu labumu no tā, ka personas dati beigās nenonāk domēnu nolaupītāju, datu ieguvēju vai hakeru rokās.

Šeit ir trīs iemesli, kāpēc privātajam Whois ir nozīme un kāpēc jums vajadzētu apsvērt šī pakalpojuma iegādi:

1. Aizsargājiet savu personisko informāciju

Identitātes zādzības ir biežākas, nekā jūs varētu domāt, un identitātes zādzību gadījumu skaits palielinās. Izveicīgs cilvēks varētu izmantot datus, kas publicēti Whois datu bāzē, tiktāl, ciktāl tas ir saistīts ar identitātes zādzību. Tā kā jums būtu apnicis publiski dalīties ar savu personīgo informāciju sociālajos medijos vai citās datu bāzēs, kurās var meklēt, zinot, ka tā var nonākt nepareizās rokās, izvēloties privātu domēnu reģistrāciju, pārliecinieties, ka jūsu dati tiek turēti drošībā un paslēpti Whois datu bāzē..

Vēl viens iemesls, kāpēc privātā domēna reģistrācija ir svarīga, ir tas, ka tas varētu aizsargāt noteiktu kategoriju cilvēku datus, kuri ir pakļauti vajāšanai. Piemēram, ja jums pieder pretrunīgi vērtēts plašsaziņas līdzeklis vai vietne, kas aizstāv imigrantu tiesības vai LGBTQ tiesības, domēna privātuma pakalpojums var aizsargāt datus, kas attiecas uz šādu vietņu īpašniekiem.

2. Novērsiet surogātpastu un nevēlamas uzaicinājumus

Pārdevēji un telemarkeri personiskās informācijas, piemēram, jūsu tālruņa numura un e-pasta adreses, publicēšanu uzskata par atklātu ielūgumu uzaicināšanai. Faktiski vairāki uzņēmumi nokoda Whois datus, lai iegūtu nesen pievienotu informāciju. Ja jūsu e-pasta adrese ir pārpludināta ar surogātpastu un jūsu tālrunis turpina skausties, piedāvājot sociālo mediju mārketingu, SEO un citas “neizbēgamas” uzņēmējdarbības iespējas, tas nozīmē, ka jūsu datus tikko ir palielinājuši uzņēmumi, kas reklamē savus pakalpojumus..

Cita lieta, ar kuru jūs varētu būt piesardzīgs, ja neizmantojat privātus Whois adreses viltus “domēna atjaunošanas” e-pastus, kas var parādīties, kad jūsu domēnam tuvojas derīguma termiņš. Tie nepalīdzēs jums atjaunot domēnu, tā vietā viņi pievilinās jūs domāt, ka esat atjaunojis savu domēnu, bet patiesībā to nedarījāt. Pārliecinieties, ka ievērojat piesardzību, runājot par domēna atjaunošanas paziņojumiem.

Lai pārliecinātos, ka Whois dati vienmēr tiek aizsargāti, automātiski atjaunojiet domēna privātuma pakalpojumu.

3. Novērst domēna nolaupīšanu

Domēnu nolaupīšana agrāk bija lielāka problēma nekā mūsdienās, ņemot vērā, ka mūsdienās domēnu reģistrētāji bloķē domēnu nodošanu pēc to iegādes. Tātad, ja vien kādam gadās iegūt uzmanību no jūsu konta akreditācijas datiem, viņš nevar pārsūtīt jūsu domēnu. Tā kā Whois aizsardzības pakalpojums jūsu reālās e-pasta adreses vietā ģenerē fiktīvu e-pasta adresi, visi domēna pārsūtīšanas atļaujas mēģinājuma e-pasti tiks nosūtīti uz fiktīvu adresi, nevis jūsu patieso adresi. Vairumā gadījumu e-pasti, kas nosūtīti uz fiktīvu adresi, pat netiek pārsūtīti uz īpašnieka patieso adresi. Tomēr ir Whois aizsardzības pakalpojumi, kas ļauj iestatīt pielāgotu adresi, kur tiks pārsūtīti e-pasti. Ir laba ideja, ja ar nederīgu adresi ir saistīta derīga adrese, jo varētu būt pamatoti iemesli, kāpēc kāds vēlas ar jums sazināties tieši, piemēram, surogātpasta ziņojumi, uzlaušanas ziņojumi, drošības ievainojamības utt. Ja parasti neizdodas sazināties ar jums, izmantojot Whois uzskaitīto e-pasta adresi, viņi nosūta e-pastu hostinga pakalpojumu sniedzēja ļaunprātīgas izmantošanas nodaļai..

Vai ir kādi negatīvie aspekti privātajiem Whois?

Neatkarīgi no ikgadējām papildu izmaksām (kas var atšķirties no reģistratūras līdz reģistratūrai), kas jums radīsies katram domēnam, kuram iespējojat privātā domēna aizsardzību, nav arī privātā Whois iespējošanas trūkumu. Tomēr, ja jūsu domēns jau vienreiz tika reģistrēts bez šādas privātuma aizsardzības, jūsu iepriekš iesniegtie dati joprojām var būt publiski un meklēt, izmantojot rīkus, kas vēsturiski meklē domēna īpašumtiesību vēsturi. Tā kā datu, kas attiecas uz domēna īpašniekiem, publicēšana ir paredzēta, lai veicinātu pārredzamību, ja Whois sarakstā neuzrādīti jūsu dati, daži klienti var likt apšaubīt jūsu reputāciju – vai jūs tiešām esat kas un kāds jūs apgalvojat? Šajā situācijā jums ir jāizsver pilnīgas pārredzamības priekšrocības, nevis mīnusi, ja jūsu dati tiek izmantoti krāpnieciskiem mērķiem..

Ja jūs vadāt tiešsaistes veikalu, varat iestatīt, ka Whois informācija ir tāda pati kā jūsu uzņēmuma informācija, jo, iespējams, jums jau ir jāparāda sava kontaktinformācija, piemēram, uzņēmuma nosaukums un oficiālā adrese, tālruņa numurs utt. vienalga. Nav iemesla slēpt savu WHOIS informāciju, jo tā var “atbaidīt” dažus potenciālos biznesa partnerus. Ir maz ticams, ka klients izpētīs jūsu WHOIS informāciju, bet potenciālais biznesa partneris noteikti centīsies apkopot pēc iespējas vairāk informācijas par jums..

Kur reģistrēt savu domēnu privātajā WHOIS?

Lielākajai daļai domēnu reģistratūru būs iespēja izvēlēties domēna privātuma aizsardzības pakalpojumu, kad jūs reģistrēsities pie viņiem. BlueHost domēna privātuma pakalpojums gadā maksā 11,99 USD par domēnu, taču daži no viņu koplietojamajiem hostinga plāniem (piemēram, Prime plāns) – kuriem ir arī bezmaksas domēna nosaukums – šo pakalpojumu piedāvā bez maksas. InMotion ir vēl viens uzticams domēnu reģistrators, kas dod jums iespēju iespējot domēna konfidencialitāti, un tas maksā 9,99 USD gadā par vienu domēnu. HostGator domēna privātuma aizsardzības funkcija ir pieejama par USD 12,95 gadā vienam domēnam. Kā redzat, cenu noteikšanā pastāv dažas atšķirības, tāpēc jums būs jāsalīdzina pakalpojumu sniedzēji, lai redzētu, kuru piedāvājumi ir vislabākie.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map