Kāpēc jūsu vietnei vajadzētu iegūt īpašu IP adresi?

kāpēc savai vietnei izmantot īpašu IP adresi?


Vai īpašas IP adreses iegūšana var dot jums priekšrocības salīdzinājumā ar koplietojamu IP adresi? Kāda ir atšķirība starp atvēlēto IP adresi un koplietoto, un kurās situācijās labāk iegūt speciālu IP adresi? Šie ir daži no jautājumiem, kas visbiežāk tiek uzdoti saistībā ar īpašām IP.

Principā lielākajai daļai vietņu nebūtu īpašas priekšrocības no īpaša IP, tomēr dažos gadījumos īpašs IP var būt vajadzīgs vai arī tas ir vairāk ieteicams nekā kopīga IP adrese.

Koplietots IP salīdzinājumā ar īpašu IP

Jūsu IP adrese būtībā ir jūsu reālais domēna vārds, taču, ņemot vērā to, ka skaitļu kopu būtu bijis grūti atcerēties, cilvēki nāca klajā ar nosaukumiem, kurus dubultot kā domēna vārdus. Kopīga IP izmantošana ir vispārīgs noteikums tādā nozīmē, ka vietnes mitināšana ar dalītu hostingu automātiski piešķir jums kopīgu IP. Tas nozīmē, ka servera IP tiek koplietotas vairākās vietnēs, kuras tiek mitinātas vienā serverī. Turpretī īpašs IP ir unikāls jūsu vietnei, un tas netiek koplietots ar citām vietnēm.

Vairākas vietnes, kas tiek mitinātas koplietotā serverī un kurām ir tāda pati IP adrese, var sasniegt simtiem vietņu, kas nozīmē, ka pastāv risks, ka jūsu vietne nonāk sliktā uzņēmumā tādā nozīmē, ka citu vietņu darbība var ietekmēt reputāciju jūsu vietnes.

Kā iegūt īpašu IP?

Pastāv daži veidi, kā iegūt īpašu IP – lūdziet sava hostinga pakalpojumu sniedzēja īpašu IP adresi, iegūstiet speciālu serveri, kam ir speciālais IP vai VPS, kas tiek nodrošināts arī kopā ar īpašu IP.

No visām iepriekšminētajām metodēm, kas prasa īpašu IP tieši no jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzēja, rodas vislielākās grūtības, jo ARIN (Amerikas interneta numuru reģistrs) pieprasa, lai jūs pamatotu vajadzību pēc īpaša IP. Ja nevarat sniegt pietiekamu pamatojumu, jūsu pieprasījums tiks noraidīts. Nepieciešams īpašas IP adreses pamatojums, jo trūkst IPv4 adrešu, kuru kombinācijas galu galā pilnībā izzudīs. Tāpēc ir svarīgi pārliecināties, ka atlikušie IPv4 bloki tiek piešķirti tiem, kas var pamatot pietiekamu vajadzību pēc tiem.

Vēl viens, vienkāršāks veids, kā iegūt īpašu IP, ir iegūt speciālu mitināšanu vai VPN. Parasti mitināšanas pakalpojumu sniedzēji šiem pakalpojumiem piešķirs īpašu IP. Tas nenozīmē, ka daži pakalpojumu sniedzēji arī nepieprasīs attaisnojumu šajos gadījumos, tomēr attaisnojums principā nav vajadzīgs, piemēram, gadījumā, ja tieši lūdz īpašu IP.

Kad iegūt īpašu IP?

Lai gan lielākajai daļai vietņu nebūtu ieguvuma no īpaša IP iegūšanas, ir daži gadījumi, kad to iegūt būtu jēga:

 • E-komercijas vietnes nodrošināšana, izmantojot SSL
 • Padarot jūsu vietni melnu cepuri / surogātpastu
 • Vēlas panākt labāku e-pasta piegādi

Ja mitināt tiešsaistes veikalu vai citu ar e-komerciju saistītu vietni, un maksājumu apstrāde netiek veikta, izmantojot trešo pušu pakalpojumus, jums ir nepieciešams īpašs IP un SSL sertifikāts, lai klientu darījumi būtu droši. Īpašs IP piešķirs jums uzticamību un liks klientiem justies vieglāk, veicot darījumus jūsu vietnē. Lai arī SNI (servera nosaukuma norāde) tehnoloģija ļauj vairākiem SSL sertifikātiem apkalpot vienu un to pašu koplietojamo IP adresi, dažu pārlūku vecākas versijas, iespējams, neatbalsta šo tehnoloģiju, tāpēc apmeklētāji, kuri piekļūst vietnēm no šādiem pārlūkiem, saņems ziņojumu par savienojums nav uzticams. Īpašs IP var palīdzēt izvairīties no šādām problēmām.

Vēl viens iemesls, kāpēc jūs vēlētos iegūt īpašu IP, ir savas vietnes reputācijas ziņā pasargāšana no surogātpasta. Ja citas vietnes, ar kurām koplietojat IP, sūta surogātpastu e-pastus vai iesaistās melnās cepures praksē, un tāpēc tās tiek iekļautas melnajā sarakstā vai ir aizliegtas, šo vietņu darbība var ietekmēt jūsu vietni. Iespējamie negatīvie rezultāti varētu būt jūsu vietnes nulles maršrutēšana, pretvīrusu trauksmju aktivizēšana, brīdinājumi “Šī vietne var kaitēt jūsu datoram”, vietņu saišu brīdinājumi utt. Šajā kontekstā ir laba ideja uzraudzīt jūsu vietni Google tīmekļa pārziņa rīki lai gūtu ieskatu par to, ko Google domā par jūsu vietni.

Tā kā jums nevajadzēs dalīties ar īpašu IP ar kādu citu, varat vairāk kontrolēt savu reputāciju. Tomēr, ja šķiet, ka jūsu vietne atrodas “sliktā uzņēmumā” un jūsu mitināšanas pakalpojumu sniedzējs ir apdraudēts, ir daudz jēga pāriet uz citu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju un tur iegūt īpašu IP. Lai būtu drošībā, jūs joprojām varētu vēlēties pārbaudīt tam piešķirtās īpašās IP adreses vēsturi, lai redzētu, vai tā iepriekš tika izmantota surogātpastam. To var izdarīt, izmantojot IP reputācijas meklēšanas pakalpojumus.

Ja jums ir vietne ar lielu trafiku, kurā ir daudz apmeklētāju, iespējams, ir pēdējais laiks iegūt īpašu mitināšanu, kas palielinās jūsu vietnes ātrumu, un tas var arī uzlabot jūsu vietnes Google rangu. Īpašai mitināšanai ir paredzēts arī īpašs IP. Ja vienīgais iemesls, kāpēc jūs pieprasāt īpašu IP, ir SEO uzlabošana, jums tas noteikti tiks noraidīts. Ja jūsu vietnes trafiks ir ļoti mazs un jums nav problēmu ar servera noslodzi vai servera dīkstāvi, jums, iespējams, nav jāsaņem īpašs mitināšanas pakalpojums. Vienkārši iegūstot tikai paredzētu IP, jūsu SEO pozicionēšana noteikti neuzlabosies, ja vien jūsu vietne neatrodas “sliktā apkārtnē”..

Vēl viena īpaša IP priekšrocība ir tā, ka vairums hostinga uzņēmumu ļauj iestatīt tā saukto PTR vai Reverse DNS ierakstu, kas ir noderīgi, ja plānojat sūtīt svarīgus e-pastus vai biļetenus. DNS līmenī jūsu domēnam.com ir ieraksts, kas norāda uz jūsu IP adresi, bet, ja jūsu IP adresē ir PTR ieraksts, kas norāda atpakaļ uz jūsu domēns.com, tad vairums SPAM un citām filtrēšanas sistēmām to uzskata par pozitīvu zīmi..

Secinājums

Tātad, vai jums vajadzētu iegūt īpašu IP? Lai gan tas dažiem ir nepieciešams, tas nav kaut kas tāds, no kura lielākā daļa cilvēku varētu gūt ievērojamus ieguvumus. Izņemot dažus labi pamatotus gadījumus, kas tika apspriesti iepriekš (vietņu nodrošināšana ar SSL sertifikātiem, vietnes ar lielu trafiku un aizsardzība pret surogātpastu), jums būs lieliski, ja jums būs kopīga IP adrese.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map