Kāpēc jums vajadzētu izveidot mārketinga plānu savam mazajam biznesam?

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'Kāpēc jums vajadzētu izveidot mārketinga plānu savam mazajam biznesam?
0 14 мин.

izveidot mārketinga plānu mazajam biznesam


Sākt savu biznesu bieži ir bailīgi un grūti, taču, ja esat pienācīgi sagatavojies šim jaunajam piedzīvojumam, varat pārvarēt visus šķēršļus, ar kuriem jūs noteikti saskarsities, un kļūt par veiksmīgu uzņēmēju. Viens no pīlāriem, uz kura jums jāveido savs mazais bizness, ir labs mārketinga plāns.

Kāpēc jums vajadzētu būt mārketinga plānam?

Daudzi cilvēki, kas nolemj sākt savu biznesu, nenovērtē stingra mārketinga plāna nozīmi. Viņi domā, ka, ja produkts vai pakalpojums ir pietiekami labs, tas nav jātirgo. Pat ja tam šodien ir sava loģika, kad mēs dzīvojam sociālo mediju pasaulē, kur jūsu produktus vai pakalpojumus var reklamēt cilvēki, kuri ir apmierināti ar jūsu piedāvātajām un piedāvātajām lietām, tas joprojām nav pietiekami labs. Mārketinga plāna izmantošana var palīdzēt jums izveidot produktus vai pakalpojumus, kas atbilst jūsu mērķa tirgus vajadzībām. Tas arī palīdz jūsu klientiem saprast, kas ir tik lieliski jūsu izstrādājumā vai pakalpojumā, lai to atdalītu no konkurences.

Lai arī laba mārketinga plāna izstrāde jūsu mazajam biznesam prasa daudz laika, pūļu un pētījumu, tas ilgtermiņā atmaksāsies un lielā mērā sekmēs visus jūsu uzņēmuma panākumus. Apskatīsim dažus no vissvarīgākajiem jautājumiem, uz kuriem jums būs jāatbild mārketinga plānā, kas to padarīs par lielisku rīku, kas palīdzēs jūsu biznesam augt un gūt panākumus.

Kā izveidot mārketinga plānu?

Kā mēs jau teicām, mārketinga plāna izveidošana ir ilgs process, un tas prasa daudz pūļu un pētījumu. Lai izveidotu lielisku mārketinga plānu, kas būs fantastisks rīks, lai nokļūtu jūsu biznesā tur, kur vēlaties, ir jāatbild uz dažiem jautājumiem un jādefinē daudzas svarīgas lietas, kas ietekmēs jūsu biznesu un jūsu panākumus.

Mārketinga stratēģija

Pirms sākt ar mārketinga plāna izveidi, jums jāvaicā sev, kā šis mārketinga plāns atbalstīs jūsu biznesa mērķus. Mārketinga stratēģija ir ļoti skaidra, ņemot vērā jūsu mērķus.

Jūsu mārketinga stratēģija norāda uz to, ko vēlaties un kas jādara, un, kad jūs to zināt, varat turpināt izveidot mārketinga plānu, kas var palīdzēt sasniegt šos mērķus. Tomēr, ja jūs joprojām neizvirzījāt konkrētus biznesa mērķus, tas jādara pēc iespējas ātrāk. Jums arī jānošķir ilgtermiņa un īstermiņa mērķi, lai katram no šiem īstermiņa mērķiem varētu izstrādāt tiešāku biznesa plānu.

Vēl viena lieta, kas jums jāiekļauj, nosakot mērķus, ir laika grafika pievienošana katram jūsu biznesa mērķim. Tādā veidā jūs varēsit izveidot reālistiskāku un konkrētāku mārketinga plānu.

Misijas paziņojums

Ko jūs mēģināt darīt, un kādi ir pamatjautājumi, uz kuriem jums jāatbild misijas paziņojumā? Ja plānošanas laikā jau esat izstrādājis misijas paziņojumu, tagad tas jāpievieno mārketinga plānam.

Mārketinga plāna pamatā ir jūsu misijas paziņojums, un ir ļoti svarīgi izveidot tiešu un kodolīgu misijas paziņojumu, kas ļaus jūsu potenciālajiem klientiem saprast, ko jūs darāt un kā jūs to darāt..

Pat ja jūsu misijas paziņojumam nav īsti tiešas lomas attiecībā uz mārketinga darbībām, tas ļauj jums koncentrēties uz jūsu biznesa mērķiem un palīdz nodrošināt, ka jūsu veiktās mārketinga aktivitātes tiek saskaņotas ar jūsu uzņēmuma galvenajiem mērķiem.

Mērķa tirgus

Galvenais jautājums, uz kuru jums jāatrod atbilde, kad runa ir par jūsu mērķa tirgu, ir tas, kuru jūs mēģināt sasniegt, izmantojot savu mārketinga plānu un aktivitātes. Tādējādi mērķa tirgus ir tā konkrētā auditorija, kuru jūs vēlaties sasniegt, izmantojot savus pakalpojumus un produktus, vai, citiem vārdiem sakot, savus ideālos klientus. Ja atbildēsit uz šo jautājumu, iekļaujot tik daudz detaļu, jums būs mērķtiecīgāks un specifiskāks mārketinga plāns.

Jums jādefinē un jāidentificē, kas ir jūsu mērķauditorija un kur jūs varat viņus atrast, kas, viņuprāt, ir svarīgs, kas viņus satrauc, kas viņiem šobrīd ir nepieciešams utt. Šie jautājumi un vēl daži citi, kurus jūs varētu pievienot, sniegs jums. skaidrs priekšstats par cilvēkiem vai firmām, kuri, jūsuprāt, ir jūsu ideālais klients. No šī brīža jūs varat turpināt un izveidot personalizētu mārketinga ziņojumu savam mērķa tirgum un ideāliem klientiem.

Konkurences analīze

Lai izveidotu gudru mārketinga plānu, jums jāzina arī konkurenti. Tāpēc šajā posmā jums ir jāatbild uz jautājumiem, piemēram, kas ir jūsu konkurenti un kur jūs ierindojat viņu starpā.

Uzzināt, kas ir jūsu konkurence, un analizēt tās ir viens no veiksmīgākajiem veidiem, kā veikt mērķa tirgus izpēti un plānot mārketinga aktivitātes. Jums jāskatās uz tiem uzņēmumiem un uzņēmumiem, kuriem ir līdzīgi ideālie klienti kā jums, un pēc tam jāanalizē viņu labie lēmumi, kā arī viņu kļūdas.

Ir daudz veidu, kā jūs varat veikt pētījumu, kas palīdzēs jums labāk uzzināt savu mērķa tirgu, apskatot konkurentus. Viena no šīm metodēm ir SWOT analīze. Tas ir stratēģisks rīks, kas novērtē uzņēmuma stiprās un nepilnīgās puses, kā arī to draudus un iespējas. SWOT analīzes salīdzināšana ar konkurenci varētu būt lielisks veids, kā iegūt pareizo priekšstatu par savu vietu nozarē un kā to uzlabot, atpazīstot jomas, kurās varat pārspēt konkurentus, pareizi identificējot un noskaņojot savu tirgus nišu un nodrošinot, ka esat gatava uzņemties jebkādus šķēršļus, kurus jūsu konkurence varētu jums radīt.

Vienreizējs pārdošanas piedāvājums

Tagad, kad jūs zināt, kas ir jūsu konkurenti un kā jūs varat ar viņiem cīnīties, jums jājautā sev, kas padara jūsu uzņēmumu par unikālu un savdabīgu? Jums jāizceļas starp visiem citiem līdzīgiem uzņēmumiem, un labākais veids, kā to izdarīt, ir izstrādāt stratēģiju, kas jūs padarīs unikālu, kas ir jūsu unikālais pārdošanas piedāvājums..

Unikāls pārdošanas piedāvājums ir paziņojums, kurā norādīts, kā jūsu uzņēmums un jūsu produkti un pakalpojumi atšķiras no visiem citiem. Tas parāda, kāpēc jūsu uzņēmums ir labāka un drošāka izvēle jūsu mērķauditorijai un kāpēc viņiem vajadzētu izvēlēties jūsu uzņēmumu salīdzinājumā ar konkurentiem.

Cenu noteikšanas stratēģija

Nākamais solis lieliska mārketinga plāna izstrādei jūsu mazajam biznesam nozīmē veidojot cenu stratēģiju. Lai to izdarītu, jums jājautā sev, ko jūs iekasēsit un kāpēc.

Ja jūs jau esat izveidojis standarta biznesa plānu, tas nozīmē, ka jūs jau esat domājis un izpētījis, kādas ir vislabākās cenas jūsu produktiem un pakalpojumiem. Tagad ir pienācis laiks izmantot šo informāciju un saistīt to ar mārketinga darbībām.

Tas nozīmē, ka jums ir jāatbalsta jūsu piedāvātās cenas, piedāvājot klientiem skaidru priekšstatu par priekšrocībām un vērtību, ko viņi iegūs pretī. Daudzos gadījumos augstas vērtības piedāvājums var palīdzēt jūsu klientiem izlemt iegādāties jūsu produktu vai izmantot jūsu pakalpojumu.

Reklāmas plāns

Reklāmas plāns var palīdzēt jums atrast pareizo atbildi uz jautājumu par to, kā jūs plānojat sasniegt savu mērķa tirgu. Jūsu reklāmas plāns ir būtiska mārketinga komplekta sastāvdaļa, jo tas attiecas uz visiem komunikācijas veidiem, kurus izmantosit, lai sasniegtu klientus.

Katrs reklāmas plāns ir dažādu mārketinga aktivitāšu apvienojums, piemēram, reklāma, sabiedriskās attiecības, iesaiņošana, tiešā tirdzniecība, interneta mārketings, mārketinga materiāli, pārdošanas veicināšanas pasākumi utt. Tomēr jums jābūt uzmanīgam, lai neievietotu pārāk daudz mainīgo jūsu reklāmas plāns pašā sākumā. Patiesībā jums jāsāk, izvēloties ne vairāk kā 5 konkrētas aktivitātes, kas jums atvieglos mārketinga stratēģijas izpildīšanu, kuru jūs sākotnēji izstrādājāt..

Mārketinga budžets

Šis solis ir ļoti svarīgs, un, lai to izdarītu pareizi, jums ir jādomā par to, cik daudz naudas jūs tērēsit un par ko.

Mārketinga budžetam ir izšķiroša nozīme mārketinga plāna izstrādē, jo tas ļauj zināt, cik daudz jūs varat tērēt mārketinga darbībām, nepārsniedzot plānu. Tas var arī palīdzēt jums ieskicēt, kuras aktivitātes jūs varat atļauties un kuras ne, un noteikt prioritāti starp tām.

Diemžēl, ja jautājums ir par mārketingu, lielākajai daļai mazo uzņēmumu ir ļoti ierobežots vai pat mazs budžets. Tas ir vēl viens iemesls, kāpēc ir ļoti svarīgi izveidot reklāmas plānu, kas nepārsniedz jūsu tēriņu robežas.

Darbību saraksts

Tagad, kad visas pārējās lietas ir savās vietās un glīti izplānotas, jums jājautā sev, kas jums jādara, lai sasniegtu izvirzītos mārketinga mērķus.

Veicot darbību saraksta izveidi, ir jāizklāsta veicamie uzdevumi un laiks, kad tie jāveic, un tas ir ļoti nozīmīgs mārketinga plāna elements, jo tas palīdz jums veikt jūsu mārketinga aktivitātes. Šī saraksta iegūšana ļauj jums veikt pastāvīgu un vienmērīgu progresu, neapstājoties katrā solī, lai pārdomātu vai pārgrupētu.

Lai izveidotu mārketinga plāna darbību sarakstu, jums jāuzņemas galīgais mērķis un jāsadala to vairākos mazākos uzdevumos, kas novedīs pie šī mērķa sasniegšanas. Runājot par darbību saraksta formu, jūs varat izvēlēties jebkuru formu, kas jums patīk, ja vien ievērojat šos pamatnoteikumus. Tikai atceraties, ka mazākus soļus ir vieglāk izpildīt, un tie var palīdzēt palielināt jūsu pašpārliecinātību un impulsu, tāpēc, iespējams, labāk ir veikt vairākus mazākus soļus nekā tikai dažus lielākus..

Metrika

Nepietiek tikai ar mārketinga plāna izstrādi, jums ir arī jāseko līdzi progresam un jānovērtē rezultāti. Lai to izdarītu, jums jāvaicā sev, kādus rezultātus esat sasniedzis un kur jūs varat uzlabot. Pateicoties šim solim, jūsu mārketinga plāns spēs izaugt no vienreizējas lietošanas statiska dokumenta uz pastāvīgi mainīgu, aktīvu vadlīniju, kas palīdz uzlabot un attīstīt jūsu uzņēmumu.

Atkarībā no mārketinga taktikas, kuru izmantojāt, rezultātu izsekošanai un mērīšanai jums būs dažādas alternatīvas un iespējas. Piemēram, standarta mārketinga taktikas izsekošana kas nav saistīti ar internetu, nepieciešama manuāla pieeja, savukārt tiešsaistes mārketinga rezultātus var izmērīt, izmantojot analītiku un citu metriku, kas balstīta uz internetu.

Labi izmantojiet savu mārketinga plānu

Mārketinga plāna iegūšana var būt izšķiroša lieta, kas palīdzēs jums attīstīt savu mazo biznesu un izveidot veiksmīgu uzņēmumu. Jums vienkārši regulāri jāizmanto savs mārketinga plāns un jāievēro lietas, kuras esat nolēmis darīt, izstrādājot savu mārketinga plānu. Tomēr jums nevajadzētu skatīties uz savu mārketinga plānu kā uz konkrētu un nemaināmu dokumentu. Tā kā jūsu bizness aug un mainās, jūs varat un jums vajadzētu iekļaut arī dažas izmaiņas mārketinga plānā. Galu galā dažas lietas, kuras jūs izklāstījāt savā plānā, var nedarboties, savukārt citas varētu darboties labāk, un jums ir jāseko rezultātiem un pastāvīgi jāveic mārketinga plāna uzlabojumi..

Tomēr, pirms varat redzēt efektus, jums arī kādu laiku ir jāsniedz mārketinga plāns. Nevar uzreiz zināt, vai konkrēta mārketinga darbība ir veiksmīga. Dodiet tam laiku un sekojiet rezultātiem, un jūs varēsit maksimāli izmantot savu mārketinga plānu. Tas nozīmē arī to, ka jums jābūt gatavam mācīties no kļūdām un neveiksmēm, ne tikai no panākumiem un sasniegumiem. Daudzos gadījumos neveiksme var palīdzēt jums aplūkot mārketinga aktivitātes no cita skatupunkta, kas var novest pie tā, ka jūs atradīsit labākus veidus, kā īstenot savas idejas un izaudzināt savu mazo biznesu lielos panākumos..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector