Labākā prakse, lai aizsargātu jūsu Joomla vietni

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'Labākā prakse, lai aizsargātu jūsu Joomla vietni
0 7 мин.

Joomla vietņu drošības triki


Pirmkārt, paskaidrosim, ka neviena vietne vai serveris nav drošs. Vienmēr ir “durvis”, kuras hakeri var izlauzties un piekļūt slepenai informācijai. Šī ir vissliktākā un kaitinošākā lieta, kas var notikt ar vietni, līdzās dīkstāvei, ko izraisa tehniskas problēmas.

Pēdējo nedēļu laikā mēs esam redzējuši daudz ziņu par masveida uzbrukumiem dažādām vietnēm un platformām, piemēram, WordPress un Joomla. Vairumā gadījumu hakeri var piekļūt jūsu vietnes aizmugurei, izmantojot neaizsargātu paplašinājumu vai skriptu. Vietņu īpašnieki un tīmekļa pārziņi var vainot Džoomlu vai citu cms par hakeriem, taču patiesībā tas var notikt ikvienam un ikvienai vietnei.

Lai gan hakerus nevar atraut no jūsu vietnes, ir iespējams samazināt uzlaušanas iespējas un ātri atjaunot vietni un novērst problēmu. Šajā rakstā es jums parādīšu dažus no labākajiem veidiem, kā saglabāt savu Joomla vietni drošu un pēc iespējas ātrāk novērst visus nodarītos zaudējumus. Šis raksts var būt noderīgs arī tiem, kuri nedarbojas Joomla vietnē.

Bieži dublējiet vietni, sagatavojieties atjaunošanai

Ja jums būs jāatjauno sava vietne pēc tam, kad tā ir uzlauzta, jums būs nepieciešami faili. Labākais veids, kā saglabāt savas vietnes failu, ir izveidot arhīvu .zip formātā un saglabāt to datorā vai tiešsaistes krātuvē, kur tam ērti piekļūt, kad tas ir nepieciešams. Neatstājiet to serverī, kurā tiek mitināta jūsu vietne, jo, ja hakeris nolems izdzēst visus failus jūsu mitināšanas kontā, zaudēsit arī dublējumu.

Ja jūs pārvaldāt emuāru un ikdienā augšupielādējat attēlus un citu dokumentu savā vietnē, jūs, iespējams, vēlaties dublēt katru nedēļu vai varbūt katru dienu. Pretējā gadījumā pietiek ar to, lai vienu reizi izveidotu failu sistēmas kopiju un katru reizi, kad atjaunināt Joomla vai tā paplašinājumu.

Joomla informāciju glabā MySQL datu bāzē. Pārliecinieties, ka vienmēr izveidojat arī datu bāzes kopiju kopā ar failiem. Datu bāzē tiek glabāti jūsu vietnē reģistrēto lietotāju e-pasti, paroles, raksti un citi dati, ko pievienojat savai vietnei. Ja jūsu vietne tiek bieži atjaunināta, ja regulāri pievienojat saturu vai piedāvājat apmeklētājiem iespēju reģistrēties savā vietnē, izmantojot tiešsaistes forumu vai darbojoties tiešsaistes veikalā, iespējams, jums ļoti bieži jāapsver datu bāzes dublēšana..

Failu un datu bāzes dublēšana manuāli var radīt sāpes, taču ar Joomla tas ir ļoti viegli, ja izmantojat Akeeba Backup paplašinājumu. Šo Joomla komponentu var brīvi izmantot, taču ir pieejama arī maksas versija, kas ietver daudz vairāk funkciju. Bezmaksas versija ļauj veikt pilnu vietnes dublējumu ar vienu klikšķi. Augstākās klases versija var automātiski veikt dublējumus un saglabāt failus un datu bāzes ārpus servera, kurā pašlaik mitinās jūsu vietne. Tajā ir daudz vairāk, lai iegūtu sīkāku informāciju, pārbaudiet viņu oficiālajā vietnē.

Vietņu uzlaušanas gadījumā vēlaties pēc iespējas ātrāk novērst problēmu. Uzlauzta vietne rada ļoti sliktu iespaidu par jūsu biznesu, tāpēc jūs vēlaties būt ātrs un profesionāls. Attiecīgi sakārtojiet rezerves kopijas, lai jūs varētu atjaunot savu vietni ļoti īsā laikā. Akeeba Kickstart ir daļa no iepriekš pieminētā Joomla komponenta, kas ar viena klikšķa palīdzību var atjaunot iepriekšēju dublējumu. Ja domājat, ka lietotāja informācija ir apdraudēta, palūdziet lietotājiem nomainīt savas paroles.

Ja savā Joomla vietnē glabājat ļoti sensitīvus datus, piemēram, kredītkartes informāciju, jums jāapsver SSL sertifikāta ieviešana un datu šifrēšana, padarot hakeru sarežģītāku informāciju..

Atjauniniet Joomla pamata un trešo pušu paplašinājumus

Joomla ir atvērtā pirmkoda programmatūra, kas ir lieliski piemērota, jo ikviens to var modificēt pēc savas izvēles, taču negatīvie ir tas, ka ikvienam var būt piekļuve tās avota kodam. Zinot sistēmas vājās vietas, hakeris var viegli ielauzties jūsu vietnē. Joomla kopiena ir ļoti aktīva un pastāvīgi strādā pie koda uzlabošanas; ja viņi atrod drošības caurumu, viņi veiks nepieciešamās izmaiņas un izlaidīs jaunu atjauninājumu. Jaunajā Joomla 3.x versijā jūs varat redzēt administratora panelī, ja ir pieejams jauns atjauninājums. Es iesaku atjaunināt katru reizi, kad tas ir iespējams. Neaizmirstiet arī atjaunināt trešo pušu paplašinājumus; tiem varētu būt arī ievainojams kods. Ir ļoti labi abonēt viņu biļetenus, sekot līdzi jaunākajiem izlaidumiem un atjaunināt tos ikreiz, kad tas ir nepieciešams.

Iegūstiet kvalitatīvu tīmekļa mitināšanu

Vairumā gadījumu vietne ir neaizsargāta novecojušas programmatūras dēļ, taču dažreiz hakeri var ielauzties serverī, kurā tiek mitināti jūsu faili. Uzticama Joomla tīmekļa mitinātāja iegūšana, kam ir laba reputācija nozarē un ir ieteicams Joomla vietnēm, ir arī labs veids, kā samazināt hakeru izredzes gūt panākumus. Piemēram, InMotion hostings piedāvā Joomla optimizētu tīmekļa mitināšanu, viņiem ir arī tiešsaistes konsultācijas, un viņu komanda ir apmācīta, lai palīdzētu klientiem, ja viņiem rodas problēmas ar Joomla saistītajās vietnēs.

Meklējiet Joomla ekspertu

Oficiālajā Joomla forumā jūs varat saņemt palīdzību gadījumā, ja jūsu vietnē kaut kas noiet greizi. Viņi ir ļoti draudzīga un aktīva kopiena un gatavi palīdzēt visiem, it īpaši, ja viņu vietne tiek uzlauzta. Tomēr ir labi sazināties ar personu, kura Joomla pazīst no iekšpuses, jo gadījumā, ja jūsu vietne tiek uzlauzta, nepietiek ar failu atjaunošanu, jums jāatrod arī problēmas sakne un tā jālabo. Persona, kas ikdienā strādā ar Joomla, var laiku noteikt problēmu un var to labot.

Secinājums un nobeiguma domas

Nav iespējams padarīt vietni par 100% necaurlaidīgu, taču, izmantojot iepriekš minētos vienkāršos trikus, jūs varat ātri atgūties no uzlaušanas vai arī padarīt jūsu Joomla vietni drošāku nekā vidēji. Tāpēc es iesaku vienmēr izveidot savas vietnes rezerves kopiju, mitināt tikai uzticamos un uzticamos uzņēmumos, un jums ir pieejams Joomla izstrādātājs..

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector