Leņķa vs polimērs – kādas ir atšķirības?

leņķiskais pret polimēru


Tā kā šis ir raksts, kurā mēs salīdzinām gan leņķa, gan polimēra lietošanas priekšrocības, vispirms mums vajadzētu atsvaidzināt, kas ir ietvars un kāpēc jums tas ir jāizmanto. Leņķiskais un polimērs ir JavaScript ietvari.

Bet kas vispār ir ietvars? Vienkārši sakot, ietvars ir darba vide. Varat izmantot sistēmu, lai izstrādātu tīmekļa lietojumprogrammu vai ko citu, atkarībā no jūsu kompetences jomas. Bet pats galvenais – ietvars ļauj organizēt kodu veidā, kas atbilst jūsu projekta vajadzībām.

Ietvarus var sadalīt 2 kategorijās:

 1. Rāmji, kas tiek izmantoti vairāk kā bibliotēka. Tie dod augstāku brīvības pakāpi, pielāgojot savu darba veidu, un tādējādi personalizētāku attīstības procesu.
 2. Tradicionālie ietvari. Citiem vārdiem sakot, šāda veida ietvariem ir savs veids, kā kaut ko paveikt. Jums ir jāapgūst sintakse, lai to pareizi lietotu, un jums jāzina pamatjēdzieni, uz kuriem balstās sistēma. Tie nedod jums tādu pašu brīvības līmeni, izstrādājot savu lietojumprogrammu, taču, ja izvēlaties pareizo, tas patiešām palīdzēs jums paveikt darbu ātrāk un efektīvāk..

Jautājums ir šāds: Kāpēc jums vajadzētu izmantot sistēmu? Galu galā, ja jūs izstrādājat JavaScript lietojumprogrammu, visu kodu var uzrakstīt, izmantojot tikai vienkāršu veco JS, un nav nepieciešams ietvars. Tā izmantošanai var būt daudz iemeslu, taču es jums sniegšu tikai 2, kas apmierina lielāko daļu izstrādātāju:

 • Kodu struktūra. Vai jums kā tīmekļa izstrādātājam patīk kods, kas nav labi strukturēts? Protams, nē. Lai būtu daudz labāks par to, ko jūs darāt, šajā gadījumā izstrādājot tīmekļa lietotnes, jums ir jāsakārto savs kods, lai jebkurš cits programmētājs to saprastu. Ja izvēlēsities izmantot ietvaru (tām lietotnēm, kurām tāda ir nepieciešama), jūsu darbs būs labāk saprotams citiem izstrādātājiem. Mūsdienās milzīga daļa no visām vietnēm lielā mērā ir atkarīgas no JS koda, īpaši no klienta puses. Tā vietā, lai izmantotu garas JS koda rindiņas, varat labāk organizēt savu darbu, izmantojot JS sistēmu, un kļūt produktīvākam.
 • Kad esat pabeidzis jaunu projektu, lietojumprogramma ir jātestē, pirms jūs to atlaižat plašai lietošanai. Bet kā ietvars nonāk šajā aspektā? Nu padomājiet par to. Tā kā ietvarstruktūra strukturē jūsu kodu izmantojamākā veidā, arī lietotnes pārbaude ir daudz vienkāršāka. Ja kaut kas jāmaina, labi organizētā pirmkoda dēļ to var izdarīt ātrāk un efektīvāk.

Tagad, kad mēs atsvaidzinājām ietvaru, kā tas tiek izmantots un kāpēc jums tas būtu jāizmanto, pāriesim tālāk un runāsim par leņķisko un polimēru, un kuru no tiem vislabāk izmantot jūsu gadījumā. Mēs sāksim ar leņķisko:

Leņķa

Leņķiskais ir JS ietvars, kā jūs droši vien jau zināt. Google to pirmo reizi izlaida 2012. gadā, un viņi to izveidoja, paturot prātā modeļa-skata-kontroliera (īsi MVC) koncepciju. Uzņēmuma Angular galvenais uzsvars ir palīdzēt izstrādātājam viegli izveidot ļoti bagātīgas un sarežģītas vienas lapas lietojumprogrammas. Kaut kas lietotājam palīdz to paveikt, ir iespēja izveidot pielāgotus HTML tagus, izmantojot sistēmu. Šo funkciju Angular pirmo reizi ieviesa 2012. gadā. Tas tiek darīts, kodējot atbilstošo direktīvu, kuru vēlāk apstrādā Leņķis un pārvērš par pielāgotu HTML tagu. Protams, lai tas notiktu, jums pašam ir jāraksta kods tagam, jo ​​tā ir funkcija, kas izgatavota pēc pasūtījuma.

Kādas ir leņķa lietošanas priekšrocības? (vēlāk mēs tos apskatīsim arī par polimēru)

 1. Pirmais pozitīvais fakts, ko es pieminēšu, ir fakts, ka Angular var izmantot, lai izveidotu lietojumprogrammas visu veidu platformām. Tas ir pareizi! Varat izmantot ietvaru, lai izveidotu lietotnes arī IOS, Android un Web. Tas viss ir iesaiņots tikai vienā rīkā. Ja jūs meklējat sistēmu, kas ļaus jums vēlāk paplašināt savu darba domēnu, leņķiskais varētu būt jūsu labākā izvēle.
 2. Otrais profils, kas nāk ar Leņķa izmantošanu, ir testēšanas iespēja. Es jau īsi pieminēju, kāpēc ir svarīgi pārbaudīt lietotni pirms tās publiskošanas. Leņķis ir svarīgs spēlētājs šajā jomā. Sistēma tika izstrādāta, lai programmētājs varētu pārbaudīt lietojumprogrammu, izmantojot gan vienības pārbaudi, gan visaptverošu pārbaudi.
 3. Tā kā Stūrains jau bija diezgan ilgu laiku, tiešsaistē varat atrast daudzas funkcijas un rīkus, kas palīdz jums maksimāli izmantot karkasa iespējas. Pirms lietošanas tas nav daudz jāiestata. Tas ir patiešām labi, jo jums būs vairāk laika pierast pie tā izmantošanas.
 4. Google atbalsts. Ja jūs mēģināt atrast JS sistēmu, kas regulāri tiek atjaunināta un kuru atbalsta nopietns uzņēmums, tad Leņķis ir labs kandidāts. Tā kā šo rīku izveidoja Google, jūs varat sagaidīt lielu atbalstu no izstrādātājiem, kas to atbalsta. Šis fakts padara to par drošu derību ikvienam, kurš meklē ietvaru, kas darbosies tuvākajā nākotnē.
 5. Sabiedrība. Tas varētu izklausīties kā vispārējs bonuss, kas tiek piegādāts kopā ar jebkuru rīku. Bet tas tā nav. Daudziem tiešsaistes rīkiem aiz muguras nav kopienas, vai arī, ja viņi to dara, vidusmēra lietotājam tas nav ļoti noderīgi. Šajā jomā ir labāks leņķiskais. Tajā ir aktīva kopiena, no kuras varat viegli gūt labumu. Ja jūs paklupt uz problēmu, kas jāatrisina, pastāv liela iespējamība, ka kāds cits to jau ir izdomājis. Jums vienkārši jāatrod sava atbilde. Ja neviens nav nodarbojies ar jūsu konkrēto jautājumu, vienkārši informējiet viņu par to kopienas forumā. Drīz jūs atradīsit savu risinājumu.

Tagad, kad mēs apskatījām dažas no leņķa izmantošanas priekšrocībām, vai tam ir kādas negatīvās puses?

Ļoti svarīgs ir fakts, ka struktūras apgūšana nav tik vienkārša. Ja jūs jau ļoti labi zināt JS, jums tas būs vieglāk. Bet visu ietvara un trūkumu apgūšana prasa diezgan daudz laika, jo tas ir diezgan sarežģīts. Izņemot šo, tā izmantošanai nav daudz citu mīnusu.

Polimērs

Polimērs ir JS ietvars, kas vairāk darbojas kā bibliotēka, nevis klasisks ietvars. Tas ir atvērtā koda rīks, kas nozīmē, ka jums ir pilnīga piekļuve visam avota kodam, kas atrodas aiz ietvara. Tādēļ Polimērs dod jums vairāk brīvības, organizējot savu darba vidi, cik vien vēlaties. Bibliotēku izstrādāja Google izstrādātāji, taču ikviens var dot ieguldījumu projektā vietnē GitHub.

Vai ir kādas priekšrocības, lietojot polimēru virs leņķa? Zemāk ir uzskaitīti daži no tiem:

 • Nepieciešams tikai viens HTML fails, lai izstrādātājs varētu izveidot jaunus pielāgotos elementus, izmantojot Polymer. Tas ir daudz intuitīvāk nekā leņķiskais. Tas ir tāpēc, ka jums nav jāatver vairāki faili, lai varētu saprast tikai izveidoto komponentu.
 • Ja veidojat jaunu lietojumprogrammu vai pilnīgi jaunu vietni, kādā brīdī jums ir jāievieš kāds stils, lai tas nākamajam lietotājam šķistu labs. Šajā jomā polimērs patiešām izceļas. Polimērs atbalsta CSS mainīgos un pielāgotas CSS maisījuma deklarācijas, kas veidošanas procesu padara daudz universālāku. Tādā veidā jūs varat izmantot modernās funkcijas, kuras ir ieviesusi CSS3.
 • Var būt gadījumi, kad projektam ir nepieciešams arī citu bibliotēku vai ietvaru atbalsts, ne tikai tas, ko izmantojat. Ja tas tā ir, polimērs var būt patiešām noderīgs šajā jomā. Tā kā tam nav papildu slāņa, varat viegli koplietot datus starp to un citām trešo pušu lietotnēm, kas vajadzīgas lietojumprogrammas izstrādei.
 • Pierašanās pie karkasa. Kad jūs sākat mācīties kaut ko jaunu, šī ir ļoti svarīga sastāvdaļa, kas jums jāapsver pirms sākšanas. Ja ietvaram, kuru izvēlaties mācīties, ir ļoti stāva mācīšanās līkne, iespējams, būs pārāk daudz laika, lai pierastu pie tā . Bet kā šajā jomā ir Polimēram? Mēs varam droši apgalvot, ka polimēram ir ļoti detalizēta un atjaunināta dokumentācija, kas nāk ar daudziem piemēriem, lai palīdzētu jauniem ienācējiem ātri apgūt ietvaru. Lai lietpratīgi izmantotu šo rīku, Polymer dokumentācija palīdzēs ļoti daudz. Varat arī apskatīt ātri augošo kopienu aiz šī salīdzinoši jaunā tīmekļa veidošanas rīka.

Secinājums – kura sistēma ir labākā?

Šīs ir tikai dažas priekšrocības, ja izvēlaties iet ar polimēru virs leņķa.

Atlikušais jautājums ir: kurš no tiem ir labāks: leņķa vai polimērs? Atbilde ir šī: ja jums ir jāizstrādā ļoti bagāta un sarežģīta tīmekļa lietojumprogramma, tad varētu būt labāk, ja jūs izmantojat leņķa (kā mēs minēts iepriekš). Bet, ja jūs esat jauns JS ietvarstruktūra un jums ir nepieciešams tāds, kuru ir viegli iemācīties un vienkārši lietot, dodieties uz Polymer. Tas var jums palīdzēt izveidot nopietnas lietojumprogrammas vienkāršākā veidā.

Galu galā izvēle ir jūsu ziņā. Tas ir ļoti atkarīgs no jūsu īpašajām vajadzībām. Ņemiet tos vērā, izvēloties starp leņķisko un polimēru.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map