PHP vs ASP.NET – Kādas ir atšķirības?

php vs asp net


Kopš ir izveidojušies gan PHP, gan ASP.NET, cilvēku pastāvīga vēlme izlemt, kurš ir labāks, ir bijusi nepārtraukta darbība, veidojot daudzus emuāru ierakstus un rakstus par šo tēmu. Diemžēl daudzi no tiem ir vienpusēji, viens otru reklamējot. Tāpēc šodien mēs plānojam veikt objektīvu salīdzinājumu starp abām valodām, lai palīdzētu jums izlemt, kura no tām jums jāizmanto, veidojot jaunu lietojumprogrammu vai jūsu pašu tiešsaistes impēriju.

PHP ir viena no vispazīstamākajām tīmekļa attīstības valodām, un ar to ir izveidoti miljoniem vietņu un veltītas lietojumprogrammas. Tā ir atvērtā koda platforma, kas turpina ievērojami palielināt savu popularitāti. Bet Microsoft ASP.NET ir arī atvērtā koda platforma.

Nav viegli noteikt, kurš no tiem ir labāks par otru. Mēģināt to darīt ir gandrīz kā salīdzināt ābolus ar apelsīniem. Tātad faktiski nevar izlemt, kurš no tiem ir labāks kopumā. Šīs atšķirības var veikt tikai tad, ja jums ir prātā daži konkrēti mērķi.

Gan PHP un ASP.NET ir ļoti veiksmīgi uzņēmumi, kas gadu gaitā ir izveidojuši daudz lielisku vietņu, taču tiem, kuri nav strādājuši daudz ar vienu no šiem jautājumiem, joprojām paliek viens jautājums. Kuru viņiem vajadzētu izmantot??

Šis raksts palīdzēs jums izlemt, kuras no šīm divām tehnoloģijām jums jāizmanto nākamajā projektā. Tas, iespējams, nepalīdzēs jums pieņemt lēmumu uzreiz pēc nūjas, taču tas noteikti palīdzēs jums iegūt vairāk informācijas un uzzināt, kura tehnoloģija jums ir piemērota.

Pirms padziļināt mūsu sarunu, apskatīsim visvienkāršāko mainīgo, kuru mēs varam izmantot, lai atšķirtu. Apskatot tīmekļa programmēšanas valodu tirgus daļu, mēs varam iegūt daudz informācijas, jo tas mums norāda, cik plaši tirgū tiek izmantota īpaša programmēšanas valoda.

Tas jums arī palīdzēs, ja jūsu mērķis ir iegūt darbu ar kādu no viņiem. Saskaņā ar mūsu statistiku 9% tirgus izmanto Ruby on Rails, 34% izmanto ASP.NET un 57% izmanto PHP. Statistika, protams, mainītos, ja ņemtu vērā arī citas valodas, taču tas ir pietiekami labi mūsu argumentu labad.

Tātad, ja jūs meklējat darbu, iemācoties kodēt kādā no šīm valodām, noteikti labāk izmantojat PHP. Ja vēlaties attīstīt projektu vai darāt kaut ko citu, pieturieties pie mums un iemācieties visu pārējo!

Kas ir PHP?

php logo 2017PHP ir atvērtā koda, servera puses skriptu veidošana un vispārējas nozīmes programmēšanas valoda. To visplašāk izmanto dinamisku vietņu un tīmekļa lietojumprogrammu izstrādei. Ar orientāciju uz objektu, tas palīdz programmētājiem būt radošākiem, risinot noteiktas problēmas un izstrādājot lietojumprogrammas.

Tā kā to ir viegli saprast un lietot, tas ir ievērojami veicinājis tā plašo popularitāti un funkcionalitāti, un kopiena ir pieaugusi tikai kopš tā izlaišanas 1995. gadā. Tas ir pilnīgi brīvi lietojams un vienmēr būs. Ikviens jaunpienācējs var viegli saprast tā sintakse un pierast pie tā programmēšanas.

Vēl viens ieguvums ir tas, ka tas darbojas gandrīz visos resursdatoru serveros un atbalsta ļoti dažādas datu bāzes, piemēram, MySQL, PostgreSQL, Oracle, Sybase, Informix un pat Microsoft SQL. PHP lielāko uzsvaru liek uz servera puses skriptiem, bet to var izmantot arī darbvirsmas lietojumprogrammu izstrādei. Viena no tās lieliskajām īpašībām ir tā, ka PHP kods nav jāieraksta atsevišķā failā. To var rakstīt arī HTML lapas iekšpusē, ļaujot izstrādātājiem izveidot dinamiskas tīmekļa lapas. PHP piedāvā lielu ātrumu un funkcionalitāti, un tas ir orientēts uz tīmekļa attīstību.

Izmantojot PHP, varat veikt šādas darbības:

 • Apkopojiet informāciju par lietotājiem, izmantojot veidlapas. Kad lietotāji ir aizpildījuši šīs veidlapas ar nepieciešamajiem datiem, varat nosūtīt viņiem informāciju uz viņu sniegtajiem e-pasta ziņojumiem.
 • Automātiski vāciet informāciju no dažādām tīmekļa lapām un no visa interneta. Izmantojot dinamiskos PHP skriptus, varat viegli automatizēt datu apkopošanu savā vietnē un pat “nokasīt” datus, piemēram, attēlus un tekstu no citām tīmekļa vietnēm visā tīmeklī..
 • Izveidojiet dalības iespēju savai vietnei. Ja veidojat vietni, kurā ir paredzēts kaut kāds maksas saturs, varat izmantot PHP, lai izveidotu dalības zonu, kurai var piekļūt tikai ar lietotājvārdu un paroli.
 • Ģenerējiet dinamiskus failus un tīmekļa lapas.
 • Izsekojiet lietotājus ar sīkdatņu palīdzību. Jūs varat sūtīt un saņemt sīkfailus un izsekot, kā jūsu apmeklētāji mijiedarbojas ar jūsu vietni.
 • Pievienojiet jebkura veida dinamisko funkciju, ar kuru varat nākt klajā. Debesis ir robeža, kad jāattīsta tādas dinamiskas funkcijas kā pulksteņi, kalendāri, kalkulatori un gandrīz viss, ko var vadīt ar skriptu. PHP ļauj ātri attīstīt dinamiskas funkcijas, kas sūta un saņem informāciju, tādējādi izveidojot neticami noderīgas programmas.
 • Izveidojiet darbvirsmas lietojumprogrammas. PHP ir iespējams rakstīt dažādas darbvirsmas lietojumprogrammas, taču tas nav labākais veids, kā to izdarīt, jo PHP lielākoties tiek uzsvērta tīmekļa izstrāde.
 • PHP ir dažas neticami noderīgas teksta apstrādes funkcijas.
 • Tas ir neticami viegli atrast PHP mitināšanu. Kā es jau minēju iepriekš, gandrīz katrs hostinga pakalpojumu sniedzējs atbalsta PHP jaunāko versiju, padarot to ērtu palaišanu.
 • PHP ir plašs jaudīgu iebūvētu funkciju klāsts.

PHP trūkumi

 • Dažādas drošības nepilnības. PHP ir sena vēsture ar daudzām drošības nepilnībām. Tam ir daudz zināmu un nezināmu ievainojamību, ko var izmantot, lai to izmantotu, tāpēc būtu prātīgi izmantot drošības spraudņus un citus drošības pasākumus, ja apstrādājat sensitīvus datus ar savu PHP skriptu.
 • Nav tik piemērots darbvirsmas lietojumprogrammu izstrādei. Lai gan patiešām ir iespējams izstrādāt darbvirsmas lietotnes ar PHP, tas nav ieteicams, jo PHP ir vairāk optimizēts tīmekļa izstrādei.
 • PHP ir vājš tips. Netiešā valodas konvertācija būs pārsteigums daudziem PHP jaunpienācējiem. Ja nezināt. Tas rada daudz neparedzētu kļūdu.

Kas ir ASP.NET?

ASP tīkla logotipsASP.NET jeb Active Server Page (sākotnēji zināmu kā ASP +) izstrādāja Microsoft, un tā bija paredzēta tīmekļa izstrādei un dinamisku tīmekļa lapu izveidošanai. Tā ir atvērtā koda servera puses skriptu valoda, ko var izmantot, lai izveidotu dinamiskas tīmekļa lapas ar lielu ātrumu. Šī tīmekļa attīstības platforma ir veidota no servera puses tehnoloģijām un nodrošina katru pakalpojumu, kas nepieciešams, lai izveidotu stabilas tīmekļa lietojumprogrammas gan personālajām, gan mobilajām ierīcēm.

Tas tika izlaists 1998. gadā kā Microsoft pirmā servera puses skriptu valoda.

Tā kā tā ir Microsoft platforma, tā atbalsta arī kodu, kas sastādīts citās valodās, piemēram, C ++, C #, Perl un Visual Basic. Tajā ir arī dažādas servera vadīklas, kas atdala vietnes kodu no tā satura, ļaujot Web lapas izveidot WYSIWYG (tas, ko redzat, tas, ko jūs saņemat) vidē. Tas dod jums uz modeļiem balstītu metodi dinamisku tīmekļa lapu izveidošanai un ļauj tīri nodalīt problēmas. Tas nodrošina iespēju pilnībā kontrolēt iezīmēšanu, padarot tīmekļa attīstību daudz patīkamāku.

Tā kā tā ir servera puses valoda, kods tiek saglabāts ASP vai ASP.NET failā un tiek izpildīts failā esošais kods, pēc tam rezultāti tiek atgriezti lietotāja tīmekļa pārlūkprogrammā..

ASP.NET priekšrocības

 • Elastīga programmēšana – Programmējot lietotni vai vietni, jūs varat mainīt savas domas pusceļā, nepārprogrammējot visu no sākuma. Tas ir pateicoties tā elastībai un uz objektu orientētajām īpašībām.
 • Bažas nodalīšana – Lietojumprogrammas modelis, vadība un skats ir sadalīti, padarot lietojumprogrammu un kodu caurspīdīgāku. Tas arī atvieglo lietojumprogrammas uzturēšanu. Tas arī ļauj sadalīt projektu dažādās daļās, dodot iespēju vairākiem izstrādātājiem strādāt pie viena projekta. Viena izstrādātāja darbs neietekmēs citus.
 • Atbalsta TDD – Izmantojot atbalstu testējamai izstrādei, mēs varam izveidot savu lietojumprogrammu ar vienības testu.
 • Produktivitāte – ASP.NET ir daudz bibliotēku, piemēram, SignalIR, Odata, WebApi un citas valodu funkcijas, kas piedāvā augstu produktivitāti.
 • Tam ir nobriedusi sistēma – ASP.NET ir uz uzdevumiem balstīta bibliotēka, kas nozīmē, ka tā ir sakārtota mantojamās klasēs, kas attiecas uz noteiktu uzdevumu. Piemēram, izstrādātāji var ietaupīt laiku attēlu rediģēšanai vai XML un citiem kopīgiem attīstības uzdevumiem.
 • Vienkārša izstrāde – Pateicoties tam, ka tas ir servera puses, uz notikumiem balstīts programmēšanas modelis, lietojumprogrammu izstrāde ir daudz vienkāršāka un vieglāk uzturējama.
 • Atbalsta daudzas dažādas valodas – Izstrādātājs var izvēlēties rakstīt kodu vairāk nekā 25 atbalstītās .net valodās, piemēram, C #, C, C ++, Jscript.Net, VB. Tīkls un vēl daudz vairāk.
 • ASP.NET trūkumi
 • Augstas uzturēšanas izmaksas – Viens no galvenajiem trūkumiem ir ASP un Visual Studio dārgā uzturēšana. Jā, pati valoda ir bezmaksas, bet par izstrādātāju vidi tiek samaksāts. ASP.NET izmanto arī daudz vairāk servera resursu nekā PHP. Tā ir dārga izvēle, un jums noteikti jāpārliecinās, ka to ir vērts izvēlēties.
 • Grūti saprast pieteikuma plūsmu – Lietojumprogrammu plūsma ir nedaudz sarežģīta, un tā nav īsti piemērota mazām lietojumprogrammām. To faktiski ir diezgan grūti izvietot.

PHP vs ASP.NET

Tagad, zinot katru valodu un tās galvenās iezīmes, ir pienācis laiks izdarīt atšķirību, kuru meklējam. Abām valodām ir savas stiprās un vājās puses. PHP ir lēts, taču tajā ir drošības trūkumi, taču tas joprojām ir ātrs un uzticams.

Sākumā ASP.NET ir vieglāk izmantot, pateicoties klases bibliotēku sistēmai. Bet attīstības un jebkura veida lietojumprogrammu uzturēšana ir daudz dārgāka. Tātad atšķirība, kura ir labāka un kuru izvēlēties, ir ļoti atkarīga no jūsu prasībām. Apskatīsim, ko vēl mēs varam izmantot.

Galvenās atšķirības

Ir daži galvenie atšķirīgie faktori, kas padara vienu variantu labāku par otru, tāpēc šeit mēs apskatīsim tos visus un izlemjam, kuru no tiem mēs varam izmantot, lai beigās paziņotu uzvarētāju.

Saderība

PHP darbojas ar daudzām dažādām platformām, piemēram, UNX, Linux, OSX, Windows un gandrīz jebko, ko jūs to iemest. ASP.NET galvenokārt ir paredzēts Windows platformām. PHP ir neatkarīga no platformas, savukārt ASP.NET ir ļoti atkarīgs no Windows platformām.

Tādēļ PHP var uzrakstīt daudzos izstrādātāju rīkos un redaktoros. Viņi pat var izmantot teksta redaktorus, lai rakstītu savu kodu, kaut arī uz funkcionalitātes rēķina. Lielākā daļa ASP.NET programmētāju izstrādes procesā izmanto Microsoft Visual Studio.

Izmaksas

Abas valodas var brīvi izmantot, taču vairums ASP.NET attīstības platformu maksā dārgi. Tā kā PHP ir pilnīgi atvērts avots, daudz lētāk būtu ar to izveidot jebkuru lietojumprogrammu vai vietni. ASP.NET arī aizņem daudz vairāk servera resursu nekā PHP.

Ātrums

Lai arī jūsu vietnes ātrums nav galvenais faktors, kas nosaka tās nozīmi, vienmēr ir labi izvēlēties kodēšanas valodu, kas ātrāk sastādās. ASP.NET un PHP ātrumā nav daudz atšķirību, taču daži saka, ka PHP ir nedaudz ātrāks. Šo argumentu atbalsta Facebook, Google, Yahoo! un citām slavenām vietnēm, kas ir kodētas PHP.

Tātad galu galā jums ir jānoskaidro, kurš no tiem ir ātrāks, pamatojoties uz dažiem argumentiem. Bet galu galā vietnes ātrums ir vairāk atkarīgs no joslas platuma un jūsu izmantotā servera.

Atbalsts

Tā kā tirgus daļa ir lielākā procentos, dziļi runā par PHP. Tāpēc ir tikai dabiski, ka šai atvērtā koda valodai ir daudz lielāks izstrādātāju loks, kas to atbalsta, nekā to dara ASP.NET. Abiem ir dzīvīgas kopienas, tāpēc jūs noteikti atradīsit meklētās atbildes, bet PHP to izmanto vairāk cilvēku, tāpēc ir draudzīgāki atbalsta sniedzēji, kuri vēlas atbildēt uz jūsu jautājumiem.

Turklāt, tā kā arvien vairāk cilvēku izmanto PHP, ir daudz lielāka iespēja, ka jūs atradīsit talantīgus izstrādātājus, ja vēlaties izveidot komandu.

Mērogojamība

Abas šīs valodas ir ļoti pielāgojamas. Ja vēlaties vienkāršu vietņu izstrādes veidu, izmantojot tādas satura pārvaldības sistēmas kā Drupal, Joomla vai WordPress, tad PHP noteikti ir ticamāka izvēle nekā ASP.NET..

Izvietošanas laiks

Sarežģītu uzdevumu veikšana ar ASP.Net prasa daudz vairāk laika nekā PHP, tāpēc projektu izstrāde vidēji prasa vairāk laika.

PHP tiek interpretēts serverī, savukārt ASP ir jāapkopo katru reizi, kad kodā tiek veiktas izmaiņas, padarot izstrādes procesu laikietilpīgāku ASP.NET.

Uzvarētājs

Ja jūs līdz šim esat pievērsis uzmanību, tad tas ir diezgan daudz, ņemot vērā to, kurš no tiem ir uzvarētājs. Varat izveidot savu izvēlēto vietni vai lietojumprogrammu ar vienu no tām. Bet, ņemot vērā izvirzītos argumentus, ir iemesls, kāpēc lielie uzņēmumi, piemēram, Google, Facebook un Yahoo! ir izveidojuši savas tīmekļa vietnes, izmantojot PHP, un kāpēc to izmanto arī vairums cilvēku.

Būtībā PHP ir labāks risinājums lielākajai daļai vietņu, un tas ir tas, ko cilvēki parasti iesaka tiem, kuri gatavojas spert soli tīmekļa izstrādē. Arī ASP.NET nav tādu lietu kā neiespējami, un arī dažiem tās jautājumiem ir daudz iespēju. Jebkurā gadījumā, ja esat iemīlējis ASP.NET, izmantojiet to.

Pagaidām statistika runā PHP vārdā, taču ASP.NET joprojām ir stingri serveru puses skriptu valodu vidū un ir vairāk nekā spējīga izpildīt daudzus sarežģītus tīmekļa izstrādes uzdevumus..

Citi interesanti salīdzinājumi:

 • PHP vs Phyton
 • Ruby on Rails vs PHP
 • PHP vs Node.js
 • HTML vs PHP
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map