PHP vs Java – kuru vajadzētu izmantot savam nākamajam projektam?

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'PHP vs Java – kuru vajadzētu izmantot savam nākamajam projektam?
0 10 мин.

php vs java


Daži saka, ka Java salīdzināšana ar PHP faktiski nav pareiza, jo Java ir universāla programmēšanas valoda, savukārt PHP ir servera puses skriptu valoda. Bet mēs to mēģināsim darīt jebkurā gadījumā, jo šīs divas ir populārākās programmēšanas valodas internetā šodien, veidojot lielāko daļu no dinamiskā tīmekļa.

Gan PHP, gan Java ir tīmekļa lietojumprogrammu izveides ietvars.

Katrai programmēšanas valodai ir savas stiprās un vājās puses, un nebūtu godīgi paziņot, kura no tām uzvar pār otru. Tomēr, salīdzinot tos, tiks likts uzsvars uz katra no tiem plusiem un mīnusiem, ļaujot mums iegūt daudz skaidrāku priekšstatu par to, kurš vislabāk darbosies jūsu gaidāmajā projektā..

Tātad, bez papildu pieņēmumiem, redzēsim, kā šie divi salīdzina!

Mazliet vēstures

Gan Java un PHP tika izveidoti 1995. gadā.

Java tika izveidota kā Java platformas sastāvdaļa, kas sākotnēji bija paredzēta lietojumprogrammu un klienta programmatūras izveidošanai pārlūkā. Tagad tā ir programmēšanas valoda, ko izmanto daudzu tīmekļa lietojumprogrammu izveidošanai.

No otras puses, PHP tika izveidots stingri tīmekļa un servera puses skriptiem. To bija paredzēts iestrādāt HTML lapās, padarot tās par dinamiskām tīmekļa lapām. Tas ir izstrādāts, izmantojot 5 dažādas versijas, un ir sasniedzis PHP 5, un PHP 6 ir izstrādes stadijā. Tas ir bez maksas, un to ir īpaši viegli iemācīties un lietot.

Kas ir PHP?

PHP (hiperteksta procesors) ir programmēšanas valoda un tulks, kas paredzēts atvērtā koda servera puses skriptu veidošanai un vispārējas nozīmes programmēšanai.

Tas ir brīvi pieejams ikvienam un lielāko daļu laika tiek izmantots Linux Web serveros. PHP var saukt par cilvēku programmēšanas valodu, jo visi to var brīvi izmantot!

PHP ir pavēris ceļu dinamiskām vietnēm, kā mēs tās šodien pazīstam. Bez tā mēs skatītu tikai statiskas HTML tīmekļa lapas.

PHP lietojums ir līdzīgs C un C ++ sintakse ziņā. Parasti PHP ir iegults tīmekļa vietnē kopā ar HTML. Pirms lietotājs var parādīt pieprasīto tīmekļa lapu, Web serveris apstrādā PHP skriptu un atgrieza šajā skriptā veikto darbību rezultātus. Tas dod iespēju dinamiskām tīmekļa lapām kā parādītajiem tekstiem, attēliem vai jebkādai citai informācijai tīmekļa vietnē.

HTML vietnei, kurā ir iekļauts PHP skripts, tās .HTML paplašinājums ir mainīts uz .PHP.

Šī iemesla dēļ PHP ir daudzu tīmekļa ietvaru un tīmekļa satura pārvaldības sistēmu pamatā. Ar arvien pieaugošo interneta tehnoloģiju un e-komercijas vietņu daudzumu PHP iegūst arvien lielāku nozīmi. To var izmantot lielākajai daļai mērķu, jo tas var darīt visu, ko var darīt citas tīmekļa tehnoloģijas. To plaši izmanto ļoti efektīvu vietņu izveidošanai.

Pašlaik PHP ir 82,6% no tirgus daļas internetā. Šis skaitlis pats par sevi runā. Pareizi uzrakstot kodu, PHP kļūs par visefektīvāko tīmekļa valodu, kuru varat izmantot.

PHP priekšrocības

 • Atklātais avots (bezmaksas)
 • Viegli iemācīties
 • Ir daudz atbalsta
 • Ir daudz dokumentācijas
 • Efektīva kodēšanas valoda

Kas ir Java?

Java ir populāra un pārmērīgi izmantota vispārējas nozīmes, augsta līmeņa, objektīvi orientēta programmēšanas valoda.

Java ir ļoti līdzīga C ++ programmēšanas valodai, taču tā ir daudz vienkāršāka. Vienkārši runājot, mēs domājam, ka tā ir uz klasi balstīta, uz objektu orientēta programmēšanas valoda, kurai tika izveidots pēc iespējas mazāk ieviešanas. To var izmantot, lai izveidotu un izstrādātu pilnīgas lietojumprogrammas, kuras var izpildīt vienā datorā vai tīklā. To var izplatīt starp klientiem un serveriem tīkla ietvaros.

Tā ir stabila programmēšanas valoda, jo tā darbojas uz “rakstīt vienreiz un palaist jebkur” principa, kas nozīmē, ka pēc koda ievērošanas to var palaist visās platformās, kas atbalsta Java izpildlaika vidi. Java programmas tieši nevada operētājsistēma; tā vietā viņi izmanto Java virtuālo mašīnu (JVM), kuru var palaist vairākās platformās, piemēram, Windows, Mac OS un UNIX.

Labi piemērots tīmeklim, ir izstrādāts daudz lietojumprogrammu, ko sauc par Java sīklietotnēm, kuras var izmantot ar Java saderīgi tīmekļa pārlūkprogrammas, piemēram, Firefox un Google Chrome. Java programmatūra darbojas arī klēpjdatoros, spēļu konsolēs, datu centros un pat zinātniskos superdatoros.

Java ir arī galvenais balsts plaši pazīstamajā mobilajā operētājsistēmā Android. Android visu Java programmu pamatā ir Java valoda.

Java pamatprincipi

Java programmēšanas valoda ir kļuvusi tik plaši izmantota daudzu iemeslu dēļ. Tālāk norādītajām īpašībām ir bijusi liela loma tā panākumos.

Java programmas ir portatīvas tīklā

Kad Java programmas avota kods ir apkopots baitkodā, to var pārvietot uz jebkuru klientu vai serveri datortīklā. Java virtuālā mašīna (JVM) šo baitkodu interpretē kodā, kas darbosies ar datora aparatūru.

Izturīgs kods

Viens no iespējamiem pārnesamības iemesliem ir tas, ka Java nerada atsauces uz citiem datiem. Tas nozīmē, ka tas neizmanto datus, kas tiek glabāti operētājsistēmā vai citā lietojumprogrammā.

Objektorientētā programmēšana

Objektiem ir priekšrocība, ka tie ietilpst noteiktā objektu klasē un manto to pašu kodu, kas ir parasts šai klasei.

Planšetes ir elastīgas

Tā kā operācijas netiek veiktas klienta ierīcē, nevis serverī, planšetdatori var darboties ļoti ātri.

Java priekšrocības

Gandrīz neiespējams ir pierakstīt visas Java piedāvātās priekšrocības, tāpēc mēs to īsumā aprakstīsim.

 • Viegli izveidot atkārtoti lietojamu kodu
 • Viegli iemācīties
 • Neatkarīgs no platformām
 • Uz objektu orientēts
 • Izturīgs kods

Galvenās atšķirības starp PHP un Java

Dokumentācija

PHP viņu oficiālajā vietnē un trešo personu vietnēs ir patiešām laba dokumentācija. Jaunākais PHP atjauninājums ienesa daudz izmaiņu, ievērojami uzlabojot galveno un arī dokumentāciju.

Java ir arī dažas precīzi definētas galvenās bibliotēkas, lai palīdzētu lietotājiem. Tie atbilst kvalitātes standartiem un piedāvā detalizētu informāciju par visiem ievērojamiem valodas aspektiem.

Rakstīšana

Java pamatā ir statiskā mašīnrakstīšana, kas nozīmē, ka mainīgajiem jābūt deklarētam tipam, savukārt PHP izmanto dinamisko rakstīšanu. Tas nozīmē, ka mainīgie pieņem vērtības veidu, kas tajos pašreiz ir ietverts. Viņi var mainīt savu veidu, lai apmierinātu netiešos reklāmguvumus un izmaksas.

Galvenā strukturālā atšķirība starp Java un PHP ir atšķirība starp vāji rakstītām un stingri tipizētām valodām.

PHP ir vāji drukāta valoda, jo, tuvojoties uzdevumam, tā ir daudz elastīgāka un atkarīga no programmētāja “veselā saprāta”. PHP 7 versijā ir ievērojami uzlabojies drukāšanas atbalsts.

Java tomēr ir izteikti tipizēta valoda, tāpēc, lai tā darbotos, programmētājam ir jāizmanto skaidri izteikti nodomu izteikumi. Tam ir skaidras cerības uz koda rakstīšanu, un, ja tie netiks izpildīti, kompilators nedarbinās programmu, kamēr problēma nebūs atrisināta..

Web un infrastruktūra

PHP var izvietot vienkārši visvienkāršākajā formā, taču ikdienas izstrādātājam joprojām ir jāizmanto ietvari, lai izveidotu dažus standarta infrastruktūras līdzekļus, izmantojot pamata PHP tulku..

Interesanti, ka Java sistēma ir līdzīga. Java ir daudz mazāk vietēju funkciju, kas iebūvēta tās valodā, un tā nav pārāk stingri orientēta tīmeklī.

PHP salīdzinājumā ar Java – kurš uzvar?

Daudzi cilvēki teiktu, ka tas viss ir atkarīgs no programmētāja izvēles, jo gan Java, gan PHP ir dažas no vissvarīgākajām priekšrocībām, un viņi abi ir ļoti jaudīgi. Bet daudzi cilvēki jums arī pateiks, ka PHP ir daudz labāka izvēle un pamatoti. Ir iemesls, kāpēc PHP aizņem 82,6% no interneta daļas. Bet galvenais iemesls, kāpēc viņi izvēlas PHP, ir milzīgais attīstības ātrums.

Lietojumprogrammas tiek izstrādātas daudz ātrāk, un PHP parasti ir mazāk problēmu, ja to izmanto dalītajā mitināšanā, padarot to par rentablāku risinājumu. Kaut arī Java vislabāk darbojas uz īpaša servera, padarot to daudz dārgāku.

Vai iepriekš minētie sīkumi nozīmē, ka jums vajadzētu dot priekšroku vienam otram? Vai arī jums vajadzētu izvairīties no Java lietošanas? Noteikti nē.

Tomēr PHP ir vieglāk atjaunot nekā Java, un tas ir arī rentablāk. PHP lietošana jums neko nemaksā, kamēr par dažām Java funkcijām tiek maksāts. Bet Java izstrādātāji var nopelnīt sertifikātu, kas viņiem ļaus daudz vieglāk nokārtot darbus, savukārt PHP nepiedāvā nekādu kvalifikāciju.

Īsāk sakot, abiem ir savs priekšrocību un trūkumu sadalījums, tāpēc jūsu izvēle ir atkarīga no tā, kuras priekšrocības jūs vēlētos izmantot no šīm divām programmēšanas valodām..

Java var būt daudz uzticamāka izvēle, ja ir sarežģīts attīstības uzdevums, kurā jārisina profesionāli izstrādātāji. Pateicoties precīzi noteiktajiem standartiem, darbs izstrādātāju komandu starpā tiek veikts daudz vienkāršāk un efektīvāk.

No otras puses, PHP ir vairāk pieejams jauniem izstrādātājiem. Tas labi darbojas indivīdiem vai grupām ar noteiktiem kodēšanas standartiem, kā arī lietojumprogrammu izveidei ar vienkāršām funkcijām.

Līdzīgi salīdzinājumi

 • PHP vs HTML
 • PHP vs Node.js
 • PHP vs Ruby on Rails
 • PHP vs Python
 • PHP vs ASP.NET
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector