PHP vs Python – kādas ir atšķirības un līdzības?

python vs php


PHP un Python ir divas ļoti populāras kodēšanas valodas, kuras pastāv jau ļoti ilgu laiku. PHP ir viena no Web izstrādē visbiežāk izmantotajām programmēšanas valodām, savukārt Python ir jaudīga vispārēja lietojuma programmēšanas valoda, kas prototipu ļauj pārbaudīt kā nemanāmu programmēšanu. Abas no tām ir atvērtā koda avoti, un tās var brīvi izmantot ikviens. Abas no tām ir viegli iemācīties, pateicoties milzīgajam pieejamo dokumentu apjomam un milzīgajām kopienām.

Abas šīs programmēšanas valodas atšķiras funkcionalitātes un funkciju ziņā, un tās plaši izmanto dažādiem mērķiem. Katrā no tām ir lieliskas valodas tīmekļa izstrādei, atkarībā no tā, kādu tīmekļa attīstību vēlaties veikt. Bet, ja jūs vēlaties veikt tīmekļa attīstību ar Python, jums būs jāizmanto papildu moduļi un ietvari, piemēram, Django vai Flask.

Python ir valoda, ko intensīvi izmanto grafikā, inženierzinātnēs un zinātnē. Tas ļauj ātri un bez traucējumiem rakstīt pieteikumus un attīstīt prototipu.

Ja jūs vēlaties paplašināt savas programmēšanas prasmes, iemācīties savu pirmo programmēšanas valodu vai iemācīties jaunu, šeit jūs varat uzzināt lielāko daļu no lietām, kas jums jāzina, lai jūs aizvirzītu uz labās kājas un palīdzētu jums izvēlēties valodu jums vajadzētu mācīties. Vislabākais būtu iemācīties tos abus, jo PHP ir vienkāršs un pārsteidzošs tīmekļa attīstības rīks, savukārt Python ir tikai noderīgs un jautrs!

Kas ir PHP?

PHP jeb hiperteksta procesors ir vispārējs mērķis un servera puses skriptu valoda, ko galvenokārt izmanto Web izstrādes uzdevumu veikšanai, piemēram, dinamisku Web lapu izveidošanai. Tā kā tā ir uz objektu orientēta programmēšanas valoda, tā programmētājiem ļauj vieglāk rīkoties ar radošajiem uzdevumiem nekā citās valodās. Tam ir līdzīga sintakse ar C un C ++. Varat atšķirt PHP failu no citiem, apskatot paplašinājumu .php. To var arī iegult HTML HTML lapā, kas ļauj ērti izveidot dinamiskas tīmekļa lapas.

Tā kā tā ir servera puses skriptu valoda, tā darbojas uz servera, nevis klienta datora. Operācijas tiek izpildītas serverī, un tās tiek atgrieztas gala lietotājam. Tas vairumā gadījumu tiek izmantots Linux serveros. To var integrēt ar daudzām populārām datu bāzēm, piemēram, Oracle, MySQL, Postgre SQL, Sybase, Microsoft SQL Server un Informix. Pašlaik PHP ir 82% tirgus daļas, padarot to par vienu no populārākajām servera puses skriptu valodām. Tas ir ļoti vienkāršs jebkuram jaunpienācējam un piedāvā daudz uzlabotas funkcijas pieredzējušiem programmētājiem. Lai arī PHP galvenokārt koncentrējas uz servera puses skriptiem, ar to jūs varat darīt daudz vairāk.

Piemēram, PHP ļauj veikt šādas darbības:

 • Viegli ģenerējiet dinamiskas tīmekļa lapas un failus.
 • Nosūtiet e-pastus lietotājiem no veidlapas. Lietotāji var aizpildīt veidlapu jūsu vietnē kā veidu, kā sazināties ar jums un dalīties ar viņu savā informācijā. Jūs varat viņiem sniegt visu nepieciešamo informāciju e-pasta ziņojumā, kuru jūs viņiem sūtāt.
 • Automātiski vāc datus no interneta. Jūs varat apkopot tādas lietas kā attēlus, dažādu saturu, informāciju par lietotāju un kredītkaršu numurus utt.
 • Varat izsekot savas vietnes lietotājiem. PHP ļauj ērti nosūtīt un saņemt sīkfailus, kas ļauj jums izsekot, kā apmeklētāji mijiedarbojas ar jūsu vietni.
 • Izveidojiet dalības pieteikšanos. PHP ļauj izveidot īpašu vietni vietnes dalībniekiem, ja vēlaties mitināt apmaksātu saturu vai vienkārši vēlaties reģistrētus lietotājus.
 • Rakstiet darbvirsmas lietojumprogrammas. Tā nav labākā valoda, kas jāizvēlas darbvirsmas lietojumprogrammu izstrādei ar grafisku lietotāja saskarni, taču, ja jūs zināt, kā pietiekami labi izmantot PHP, varat to viegli izdarīt.
 • Izveidojiet pulksteni, kalendārus un daudz dinamiskas lietas. Jūs varat dinamiski apstrādāt visu nepieciešamo informāciju, tāpēc debesis ir robeža, kādā PHP izmantojat savas vietnes izstrādē.

PHP priekšrocības

 • Starp platformu savietojamība – PHP darbojas lielākajā daļā lielāko operētājsistēmu, piemēram, Windows, Linux, Mac OS un gandrīz visu veidu datu bāzēs.
 • Ātra veiktspēja – PHP rakstīts skripts darbojas daudz ātrāk nekā tie, kas uzrakstīti dažās citās skriptu valodās, piemēram, JavaScript vai ASP.Net.
 • Dziļā koda programmēšanas valoda – PHP var izmantot, lai izveidotu ļoti sarežģītas satura pārvaldības sistēmas (CMS), piemēram, WordPress, Drupal, Joomla un Magento. Nav nepieciešams kodu procesors vai kompilators.
 • Gandrīz katrs mitināšanas pakalpojumu sniedzējs atbalsta PHP – Tā ir viena no populārākajām programmēšanas valodām, un gandrīz katrs mitināšanas pakalpojumu sniedzējs to atbalsta, jo tai nav saderības problēmu, ja PHP lietojumprogrammai jādarbojas tiešraidē..
 • Tas ir stabils – PHP kā mugurkauls ir daudz izstrādātāju atbalstu, tāpēc, ja rodas kādas problemātiskas kļūdas, kāds varēs to labot, tiklīdz tās tiks atklātas..

PHP trūkumi

 • Drošība – Tā kā PHP ir atvērtā koda programmēšanas valoda, ikvienam ir iespēja atklāt visas raksturīgās kļūdas vai cilpas caurumus, ko viņi var izmantot.
 • Lēnāki nekā jaunie konkurenti – PHP ir ātrs, bet ne ātrāks par jaunākām servera puses skriptu valodām, piemēram, Node.js.
 • PHP ir ideāli piemērots e-komercijas risinājumiem, bet nav tik labs lielākiem lietojumiem – Būtu grūti ieprogrammēt liela mēroga lietojumprogrammu ar PHP, un to būtu grūti uzturēt.

Kas ir Python?

Python ir augsta līmeņa, interpretēta un uz objektu orientēta programmēšanas valoda, kas ir apvienota ar dinamisku iesiešanu un dinamisku rakstīšanu. To var izmantot, lai ātri izstrādātu lietojumprogrammas, un to var arī izmantot, lai kopā sasaistītu esošos lielākas lietojumprogrammas komponentus. Tam ir ļoti vienkārša, viegli mācāma sintakse, tāpēc to visā pasaulē izmanto, lai mācītu studentus programmēt. Apmēram 60% skolu Python izmanto kā ievada valodu programmēšanā. Python avota paziņojumu atkāpe padara tā kodu daudz vieglāk lasāmu un saprotamu visi kopā.

Nav nepieciešams apkopot python, kas piedāvā milzīgu produktivitāti, padarot rediģēšanas-testēšanas-atkļūdošanas ciklu daudz ātrāku. Python programmas ir ļoti viegli atkļūdot, jo sliktas ievades gadījumā; kļūda rada izņēmumu tikai tad, kad tulks atklāj kļūdu. Ja programma nekontrolē izņēmumu, tā izdrukās kaudzītes pēdas.

Atkļūdotājs ir uzrakstīts pašā Python, un tas liecina par Python izcilo introspektīvo jaudu.

Python priekšrocības

 • Programmas ir viegli lasāmas – Pateicoties Python elegantajai sintaksei, to ir daudz vieglāk lasīt un rakstīt nekā daudz citu valodu.
 • Viegli izmantot – Programmas iedarbināšana ir vienkārša un saprotama, tāpēc Python tiek plaši izmantots prototipa izstrādei.
 • Viegli pagarināms – Jūs vienmēr varat pievienot jaunus moduļus, kas tiek ieviesti un apkopoti tādā valodā kā C vai C++.
 • Atbalsta uz objektu orientētu programmēšana ar vairākiem mantojumiem un klasēm.
 • Uzlabotas programmēšanas iespējas – Python ir saraksta izpratne, ģeneratori un daudzas citas noderīgas funkcijas.
 • Ir daudz specializētu interešu grupu – Python ir liela kopiena un daudzas ļoti dažādas daļas, kas visas koncentrējas uz dažādām lietām, piemēram, zinātniskiem centieniem vai prototipiem.

Python trūkumi

 • Python ir lēns. Daudz lēnāk nekā C ++, PHP un daudz citu programmēšanas valodu.
 • Python nav piemērots daudzprocesoru / daudzkodolu darbam.
 • Tam ir daudz ierobežojumu piekļuvei datu bāzei.
 • Nav piemērota valoda mobilajām ierīcēm.
 • Ir daudz dizaina ierobežojumu. Python ir dinamiski drukāta valoda, tāpēc tajā ir vairāk kļūdu, kas parādās tikai izpildlaika laikā, un tāpēc tas prasa daudz vairāk pārbaudes.

PHP pret PYTHON

Šīs divas programmēšanas valodas atšķiras viena no otras lietošanas, funkciju un funkcionalitātes ziņā, taču tām ir arī daudz kopīga pamata. Izstrādātājiem tas ir jāsaprot, lai zinātu, kuras valodas viņiem vajadzētu izmantot, lai labāk izpildītu noteiktus uzdevumus.

Ir svarīgi uzreiz atzīmēt, ka, kamēr PHP kodolā ir iebūvētas tīmekļa attīstības iespējas, Python paļaujas uz papildmoduliem.

PHP un Python kopīgās iezīmes

 • Tos var izmantot vispārējas nozīmes programmēšanai un skriptu veidošanai.
 • Abas valodas tiek interpretētas, augsta līmeņa valodas, kurām ir dinamiska mašīnrakstīšana.
 • Abas ir atvērtā koda valodas, kuras atbalsta lielas izstrādātāju kopienas.
 • Abas no tām ir viegli saprotamas un viegli apgūstamas.
 • Abas valodas atbalsta metožu ķēdi.
 • Abas no tām ir viegli paplašināt Java, C un C++.
 • Abiem ir pieejams mainīgs funkciju argumentu skaits.
 • Viņiem ir atsevišķi paziņojumi par visiem datu veidiem.

Atšķirības starp PHP un Python

Beidzot esam nonākuši līdz salīdzināšanas virsotnei. Ir pienācis laiks apskatīt galvenās atšķirības starp PHP un Python, kas tās atšķir. Bez turpmākas pieķeršanās pie tā nonāksim!

Python ir vieglāk lasāms un minimālistisks kods – Python dizaina filozofija uzsver koda lasāmību. Tas izstrādātājiem atvieglo sakārtota un tīra koda rakstīšanu neatkarīgi no projekta mēroga vai programmas lieluma. Izmantojot Python, ir viegli izveidot sarežģītas lietojumprogrammas minimālā laika posmā.

Paradigmas – Abām valodām ir līdzības, un tām ir vairākas kopīgas programmēšanas paradigmas. Python funkcijas atbalsta uz aspektu orientētu, uz objektu orientētu, funkcionālu un labi strukturētu programmēšanas stilu. PHP ir funkcionāls, uz objektu orientēts, reflektīvs, procesuāls programmēšanas stils.

Python ir elastīgāks, taču nav tik labs, lai izstrādātu tīmekļa lietojumprogrammas – To var izmantot visa veida programmatūras un lietojumprogrammu izstrādei. Tas ir arī lieliski piemērots, lai izveidotu zinātniskus lietojumus, prototipus un lietojumprogrammas, kurām jāapstrādā milzīgs datu apjoms. Tam ir daudz lielāka elastība nekā PHP, taču tas nav tik labs, lai izstrādātu tīmekļa lietojumprogrammas.

PHP ir labāka Web izstrādei – PHP tika izstrādāts, paturot prātā tīmekļa attīstību, tāpēc tas nāk ar daudzām iegultām tīmekļa attīstības funkcijām. Vietņu rakstīšana ir vieglāk rakstīt PHP nekā Python, jo Python ir universāla programmēšanas valoda. Bet ar pareizajiem trešo pušu moduļiem Python var būt arī ļoti efektīvs tīmekļa attīstības rīks.

Python ir drošāks – Python tiek uzskatīts par vienu no visdrošākajām programmēšanas valodām, kas tur šobrīd darbojas. Tam ir daudz drošības elementu, kas padara to par lielisku, lai ātri rakstītu sarežģītas programmas, paturot prātā konkrētus mērķus un funkcijas.

PHP lietojumprogrammām ir daudz drošības problēmu, kuras var novērst, izmantojot papildu rīkus, kas uzlabo to drošību.

Secinājums

Izlemt, vai PHP vai Python ir labāks, ir grūts izaicinājums, pat ja jums ir vajadzīgās zināšanas. Beigās tas viss ir atkarīgs no jūsu uzdevumiem un personīgajām prasībām.

PHP ir galvenā izvēle izstrādātājiem, kuri vēlas izveidot mūsdienīgas vietnes un interneta lietojumprogrammas. Tiem ir liela stabilitāte, un tos var ātri attīstīt. Tīmekļa mitināšanu ar PHP atbalstu ir arī vieglāk atrast nekā Python. Kaut arī gandrīz katrs hostinga uzņēmums atbalsta jaunāko PHP versiju, viņiem ir dažādas Python iespējas. PHP ir iestrādāts tīmekļa serverī. Python lietojumprogrammas var iegult Web serverī vai darboties atsevišķā procesā, kas galu galā varētu padarīt to mazāk stabilu un lēnāku. Tas ir tāpēc, ka tas nav ilgstošs process, kas nozīmē, ka pēc katra servera pieprasījuma tiek izveidots jauns process.

No otras puses, Python ir vairāk vērsts uz vispārējas nozīmes programmēšanu, prototipēšanu un robustu kodu. Tā piedāvā iespēju izstrādātājiem veidot pielāgojamus programmatūras lietojumus. Tas ir labs arī tīmekļa izstrādei, lai arī tam ir nepieciešami vairāki papildmoduli.

Tāpēc pirms jauna projekta uzsākšanas katram izstrādātājam ir svarīgi novērtēt gan Python, gan PHP funkcijas, lai precīzi zinātu, kas viņiem vislabāk noderēs. Kad esat precīzi zinājis sava projekta funkcijas un prasības, kļūst vieglāk atrast programmēšanas valodu, kas viņus papildina.

3 labākie PHP un Python hostinga pakalpojumu sniedzēji

Neatkarīgi no tā, vai programmēšanas valoda ir jūsu nākamā tīmekļa projekta sākšanai, jums būs nepieciešams uzticams pakalpojums. Mēs esam izveidojuši labāko hostinga uzņēmumu sarakstu, kas ir lieliski piemēroti gan PHP, gan Python.

Uzņēmums
Promo cena

1lēts hostings php un python3,49 USD / mēn
2labākais hostings php un python3,95 USD / mēn
3uzticama python un php mitināšana3,95 USD / mēn
Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map