PHP vs Ruby on Rails – Kādas ir atšķirības?

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'PHP vs Ruby on Rails – Kādas ir atšķirības?
0 18 мин.

php vs ruby ​​uz sliedēm


Kad cilvēki vēlas sākt jaunu IT projektu vai karjeru, viņi bieži domā par to, kā viņi to varētu novietot uz labās kājas. Viens no galvenajiem soļiem, veicot to, ir tādas tehnoloģijas izvēle, kura jums ir piemērota un kurai būs apmēram pietiekami ilgs laiks, lai tā varētu atdot ieguldīto laiku un enerģiju..

Ja esat uzņēmuma īpašnieks, jūs vēlēsities strādāt ar tehnoloģiju, kas jūsu projektu un jūsu biznesu aizvedīs tālu pēc sākotnējās fāzes. Ja esat izstrādātājs, jūs vēlaties tehnoloģiju, kurai ir liels atbalsts un kas jums palīdzēs atrast darbu.

Lielākā daļa no mums, pieņemot šādu lēmumu, paļaujas uz mūsu koledžām, draugiem un dažādām kopienām. Pareizās tīmekļa attīstības programmēšanas valodas izvēle ir ļoti diskutēts temats ar daudz strīdiem.

Šajā rakstā mēs cenšamies palīdzēt jums izlemt, vai nākamajiem centieniem IT jomā jums vajadzētu izvēlēties Ruby on Rails vai PHP. Mēs īpašu uzmanību pievērsīsim tam, lai uzzinātu, kā darbojas šīs divas valodas un kā tās salīdzina ar ātrumu, mērogojamību, veiktspēju, izmaksām, atbalstu un citu..

Bet paturiet prātā, ka nav godīgi un arī nav tehniski pareizi salīdzināt PHP ar Ruby on Rails, jo PHP ir servera puses skriptu valoda un Ruby on Rails ir tīmekļa izstrādes ietvars, kas balstās uz Ruby skriptu valodu.

Taisnīgs salīdzinājums būtu starp Ruby on Rails un CakePHP vai citām PHP balstītām sistēmām. Labu iemeslu dēļ Ruby on Rails gadu gaitā ir ieguvis lielāku popularitāti nekā jebkurš cits PHP tīmekļa ietvars. Ruby on Rails vienkāršo mācību procesu, izmantojot konvencijas, kas pārsniedz konfigurāciju, tāpēc jums nav daudz jādomā un jāpieņem lēmums par jūsu izstrādātās lietojumprogrammas mitināšanu, organizēšanu un vadīšanu..

Pat ja tā, PHP joprojām pārvalda tīmekli un turpinās to darīt, taču Ruby tika vienlaikus izstrādāts ar Rails sistēmu. Tā ir valoda, kurā liela uzmanība tiek pievērsta produktivitātei, tāpēc jūs varētu beigties tērēt mazāk laika un resursu savas lietojumprogrammas izstrādei.

Abām šīm valodām ir savas stiprās un vājās puses, kas tās atšķir, taču tām ir arī daudz kopīga pamata. Tas tiešām ir jūsu ziņā, lai noskaidrotu, kādas ir jūsu prasības un ar ko galu galā vēlaties strādāt.

Lai pareizi nošķirtu šos divus, mēs izpētīsim visus izšķirošos faktorus un palīdzēsim jums izdarīt izvēli!

Kas ir PHP?

PHP ir viena no populārākajām servera puses skriptu valodām, ko izmanto tīmekļa izstrādē. Tas ir atvērtā koda, tāpēc tas ir pilnīgi bez maksas kopā ar daudzām attīstības vidēm. Tā ir arī uz objektu orientēta programmēšanas valoda, tāpēc programmētāji var būt radošāki, risinot problēmas.

Valoda tika izlaista 1995. gadā kā veids, kā izveidot dinamiskas tīmekļa lapas, un kopš tā laika tā ir kļuvusi neticami populāra. PHP kodu varēja vienkārši iegult HTML kodā, kas to padarīja ļoti ērtu. Tam ir 82% tirgus daļas, un pat tādi lieli uzņēmumi kā Facebook, Yahoo! un Google tajā ir ierakstījis lielu daļu savu vietņu.

PHP ir ļoti dinamiska valoda, un to var izmantot gandrīz uz jebkuras platformas, un ikviens hostinga pakalpojumu sniedzējs to tagad atbalsta. Tas atbalsta arī ļoti dažādas datu bāzes, piemēram, PostgreSQL, MySQL, Informix, Sybase un Microsoft SQL. Tā ir spēcīga valoda, kurā liels uzsvars tiek likts uz servera puses skriptiem, bet to var arī izmantot, lai izstrādātu tīmekļa lietotnes un darbvirsmas lietojumprogrammas..

PHP ir ļoti ātrs un funkcionāls, un tas ir vērsts uz tīmekļa attīstību. Tai ir patiesi milzīga kopiena un daudz atbalsta, kas nodrošina pastāvīgu jaunu funkciju attīstību un daudz palīdzības. Apmēram 90% problēmu, ar kurām jūs varētu saskarties PHP, jau ir risinājis kāds cits, tāpēc jūs ļoti viegli atradīsit informāciju. Izplatītākās lietas, kuras ļauj veikt PHP, ir:

 • Vienkārši un viegli ģenerējiet dinamiskas tīmekļa lapas un failus. Jūs varat vienkārši pievienot savu PHP kodu HTML failam un mainīt tā paplašinājumu uz .php vai izveidot atsevišķu failu.
 • Izmantojot veidlapas, izveidojiet veidlapas un apkopojiet informāciju par lietotāju. Varat arī rakstīt automatizētus skriptus, lai apkopotu dažādu informāciju no visa tīmekļa.
 • Sūtiet automatizētus e-pastus. Kad lietotāji būs jums snieguši savu informāciju, varat viņiem nosūtīt automātiskus e-pastus.
 • Pievienojiet dinamiskās funkcijas. Izveidojiet pulksteņus, kalendārus, kalkulatorus un citas noderīgas funkcijas savā vietnē.
 • Veidojiet darbvirsmas lietojumprogrammas. Lai arī PHP nav labākais, kas paredzēts darbvirsmas lietotņu izveidošanai, jūs to varat izveidot.
 • Izsekojiet lietotājus sīkdatnēm. Varat uzrakstīt skriptus, lai labāk izprastu, kā jūsu lietotāji mijiedarbojas ar jūsu vietni.

Šajā valodā ir dažas izcilas iezīmes, kas to padarīja tik populāru, taču tai ir arī savas nepilnības. Paskatīsimies, kādi viņi ir!

Plusi PHP

 • Vienkārša un sekla mācību līkne – PHP kodu ir viegli saprast pat jaunpienācējiem, un tam ir arī vienkārša sintakse, kas atvieglo kodēšanu.
 • Tas tika izveidots tīmeklim – PHP ir vērsta uz tīmekli, tāpēc tam ir daudz iebūvētu funkciju, kas palīdz daudz vieglāk un saprotamāk risināt tīmekļa problēmas..
 • Daudz resursu un atbalsta – PHP ir daudz dokumentācijas, resursu, ietvaru un konsultāciju, kuras varat izmantot bez maksas. Ir arī daudzas CMS sistēmas, piemēram, Drupal, Joomla! un WordPress, kas tika uzrakstīti PHP. Jūs varat tos izmantot bez maksas!
 • Neticami viegli izvietot – Nav problēmu, ja vēlaties izmantot uzrakstīto kodu. Jums vienkārši jāpārkopē .php fails uz FTP serveri, un tas darbosies.
 • Ātrgaitas veiktspēja – PHP ir daudz ātrāks nekā daudzas citas skriptu valodas.
 • Platformu savietojamība – PHP bez grūtībām var izmantot lielākajās operētājsistēmās, piemēram, Linux, Windows vai Mac, kā arī lielākajā daļā datu bāzu. Arī katrs mitināšanas pakalpojumu sniedzējs to atbalsta!
 • Stabilitāte – Tā kā PHP ir pastāvējusi tik ilgi un tajā bija aktīva kopiena, PHP ir kļuvis stabils, pateicoties tajā ievietotajai attīstībai.

Mīnusi PHP

 • Drošības trūkumi – PHP ir atvērtā koda valoda, kas pastāv jau kopš 1995. gada, un cilvēki ir atklājuši daudz drošības izmantošanu. Ja jūsu vietne apstrādā dažus sensitīvus datus, vislabāk ir izmantot pievienotos drošības moduļus.
 • Daudz apliets kods – Viena no PHP lielākajām priekšrocībām ir arī vājums. Tā vienkāršība bieži liek cilvēkiem izstrādāt neizmantojamu, apliets kodu. Tā nav funkciju problēma, taču, ja vēlaties izveidot uzturējamu kodu, jums ir jāievēro konkrēti kodēšanas standarti vai ietvari..

Kas ir Ruby on Rails?

Kā mēs apspriedām, šajā argumentā Ruby un Rails ir jāaplūko atsevišķi.

Rubīns

Rubīns ir atvērtā pirmkoda vispārēja lietojuma programmēšanas valoda, kas tika izstrādāta 90. gadu vidū. Tas atbalsta dažādas programmēšanas paradigmas, piemēram, uz objektu orientētu, funkcionālu un obligātu. Tas darbojas arī ar automātisko atmiņas sistēmu un dinamisko tipu. Tā vienkāršā sintakse padara to uzticamu gandrīz ikvienam, kurš pārzina mūsdienu programmēšanas valodas. Rubīns arī ļauj izstrādāt projektus dažādās valodās, ja tie ir labāk piemēroti konkrētam uzdevumam.

Valodas galvenokārt koncentrējas uz vienkāršību un produktivitāti, kas ļauj ātri kodēt un attīstīt. Tas bija paredzēts vienkāršam, pārnēsājamam, paplašināmam un pilnīgam. Tas darbojas lielākajā daļā platformu, piemēram, Linux, UNIX, DOS, Mac OS un Windows.

Sliedes

Rails ir atvērtā koda servera puses tīmekļa lietojumprogrammu ietvars, kas tika izstrādāts Ruby. Tas tika izveidots, lai palīdzētu programmētājiem, ievērojami atvieglojot tīmekļa lietojumprogrammu attīstību. Rails attīstības pamatā bija pieņēmumi par to, kas katram izstrādātājam ir nepieciešams, lai sāktu darbu ar projektu. Izmantojot to, izstrādātājiem ir jāraksta daudz mazāk kodu un viņi var paveikt vairāk, nekā to darītu citi ietvari vai valodas, jo Ruby on Rail lielu uzsvaru liek uz produktivitāti. Jūs, iespējams, esat izmantojis daudz populāru lietojumprogrammu, kas tika veidotas ar Ruby on Rails. Tādas lietojumprogrammas kā SoundCloud, Zendesk, Hulu, Shopify tika izveidotas ar to.

Lai arī to mīl daudzi izstrādātāji, tā arī ir ļoti iecienīta programmatūra, jo tā apgalvo, ka tā ir “labākais veids”, kā rīkoties. Protams, izmantojot Rails, jūs iegūsit neticamu produktivitāti, un daudzi izstrādātāji arī apgalvo, ka tas padara attīstību jautrāku.

Iesācējiem ir daudz vieglāk iemācīties programmēšanu ar Ruby on Rails nekā gandrīz jebkuru citu programmēšanas valodu vai ietvaru. Tas ir elastīgāks un vairāk piedodošs, aizņem daudz mazāk laika, ko pavadāt atkļūdošanai un galvas sagraušanai pret galdu, un vairāk laika mācoties.

Tā kā Ruby on Rails ir atvērtā koda programmatūra, to var brīvi izmantot. Jums jāinstalē tikai vismaz Ruby 2.2.2 versija, attīstības komplekts (ja izmantojat operētājsistēmu Windows), iepakošanas sistēma RubyGems un SQLLite3 datu bāze.

Plusi par rubīnu uz sliedēm

 • Tas ir pieaugušo ietvars – Sliežu izmantošana ļauj izstrādātājiem ātri izveidot augstas kvalitātes produktus. Pateicoties tā briedumam, tas ir arī labāk uzturējams.
 • Tas ir kompakts – Tas nodrošina patīkamu un elegantu lietotņu veidošanas veidu, tai ir vienkārša sintakse, kas tuvojas dabiskajai valodai.
 • Ātra un dzīvespriecīga attīstība – Jums vienkārši jākoncentrējas uz vissvarīgākajiem attīstības uzdevumiem, izmantojot Rails ietvaru. Lielākā daļa menisko uzdevumu ir pilnībā automatizēti, tāpēc jums ir jākoncentrējas tikai uz biznesa problēmu risināšanu, nevis atkal un atkal uzlauziet sistēmu. Tā kā Ruby ir koncentrējies uz produktivitāti, ātra un bezšuvju izstrāde ir viena no labākajām funkcijām.
 • Lieliski piemērots ātrai lietojumprogrammu izstrādei (RAD) – Ir arī ļoti viegli veikt izmaiņas jūsu lietojumprogrammā.
 • Ir integrēti testēšanas rīki – Rails ir arī ļoti noderīga testēšanas sistēma, padarot izstrādes un pārbaudes, atkļūdošanas ciklu daudz vieglāku.
 • Optimizēta programmētāja laimei – Rubīns ieguva savu vārdu, ka ir “valodas dārgakmens”. Tas ir daudzu izstrādātāju iecienīts, pateicoties vienkāršībai, ērtai lietošanai un automatizētām funkcijām.
 • Rubīna kods ir ļoti lasāms – Tas kopā ar pašdokumentēšanas funkcijām nodrošina “Ruby” lielāku produktivitāti.

Mīnusi Ruby On Rails

 • Runtime Speed ​​- Visizplatītākā Rubīna problēma. Tas nav tik ātrs kā, piemēram, NodeJS, taču tam ir pieņemams sniegums. Tātad tai nevajadzētu būt jūsu biznesa problēmai.
 • Ne katrs mitināšanas pakalpojumu sniedzējs to atbalsta – Ruby on Rails palaišanai nepieciešami vairāk resursu, tāpēc tas nav tik plaši atbalstīts kā PHP, kas patērē daudz mazāk. Bet tur ir daudz Ruby draudzīgu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju, tāpēc nav jāuztraucas.
 • Hostings bieži ir dārgāks – Parasts dalītas mitināšanas plāns maksā apmēram USD 5, bet vairums hostinga pakalpojumu sniedzēju, kas atbalsta Ruby, par pakalpojumu iekasēs apmēram 40 USD, jo Ruby prasa daudz vairāk servera resursu.
 • Nav tik populārs kā citas skriptu valodas – Pat ja arvien vairāk izstrādātāju katru gadu pāriet uz Ruby, nav pieejams tik daudz rakstītu kodu, salīdzinot ar Java vai PHP.
 • Rubīns nav vienkārša programmēšanas valoda – Dažas no Ruby funkcijām jaunatnācējiem nav tik vienkāršas. Tā ir neticami spēcīga valoda, bet dažas tās daļas patiešām ir grūtāk iemācīties.

PHP vs Ruby on Rails

Joprojām nav viegls uzdevums izlemt, kura valoda ir labāka vai kura jums jāiemācās, un viņiem abiem ir savas stiprās un vājās puses, kas tās atšķir. Analizējot programmēšanas valodu, ir jāņem vērā vairāki svarīgi faktori. Tie tos atšķir viens no otra un palīdz mums izdarīt svarīgus secinājumus. Paskatīsimies, kādi viņi ir!

Lietošanas vienkāršība un mācīšanās līkne

Kā jau teicu iepriekš, lai arī Ruby on Rails ir ļoti kompakts un piedodošs, Ruby nav viegli iemācīties valodu. Jaunpienācējiem PHP ir daudz visaptverošāka, un viņi to mēdz iemācīties vieglāk.

Lielākā daļa cilvēku, kas izvēlas izmantot Ruby, jau ir ieguvuši pieredzi programmēšanā un zina pamatus. Daudzi PHP izstrādātāji ir pārcēlušies uz Rubīnu. Kāpēc? Viņi to izvēlējās tā paša iemesla dēļ, ka jūs izvēlaties vienu valodu vairāk. Tā ir personīga izvēle. PHP ir sekla mācību līkne, padarot to lietotājam draudzīgāku.

Turklāt, ja jūs meklējat izstrādātājus savam biznesam, būs daudz vieglāk atrast kādu, kurš pārvalda PHP, nekā tas būtu Ruby, tāpēc arī PHP izmantošana būs rentablāka. Iedomājieties, ka no 5 izstrādātājiem būtu jāzina, kā ar Ruby izveidot lietojumprogrammas.

Ātrums un veiktspēja

Tagad ir svarīgi atzīmēt, ka, lai arī ātrums un veiktspēja ir ļoti svarīgi valodas faktori, Ruby on Rails un PHP ātruma salīdzināšana nav gluži taisnīga likme. Abas no tām ir vienas no lēnākajām valodām, no kurām izvēlēties. Mēs arī nevaram precīzi izmērīt ātrumu, jo tas ir atkarīgs arī no daudziem citiem faktoriem, piemēram, kešatmiņas saglabāšanas mehānismiem, datu bāzes sistēmām un jūsu hostinga pakalpojumu sniedzēja kopumā..

Arī Ruby on Rails ir ietvars, kas nozīmē, ka tas kompromitē ātrumu, lai nodrošinātu funkcionalitāti un ērtu lietošanu. Tas prasa arī vairāk servera resursu nekā PHP.

Kopiena un atbalsts

PHP uzvar šo spēli tieši pie nūjas, jo tai ir milzīgs izstrādātāju fonds un daudz tiešsaistes resursu, no kuriem izvēlēties. PHP ir apmēram 5 reizes vairāk resursu nekā tur ir Ruby. Arī šķiet, ka cilvēkus daudz vairāk interesē Ruby on Rails nekā Ruby, pati valoda.

Ir svarīgi atzīmēt, ka, lai gan ir daudz resursu PHP un pietiekami daudz resursu Ruby, abiem ir viena un tā pati problēma. Daudzas rokasgrāmatas un resursi ir novecojuši, jo abas valodas tiek nepārtraukti attīstītas. Tāpēc ir svarīgi pārdomāt, no kurienes iegūt savus resursus.

Piemēram, phptherightway.com piedāvā noteiktus ceļvežus, lai palīdzētu jaunpienācējiem atrasties uz taisna ceļa, lai attīstītu viņu programmēšanas prasmes. Ja apskatīsit White Ruby, jūs redzēsit, ka tajā ir daudz Podcast apraides un daudz profesionāla satura izveidota video satura.

Mērogojamība un uzturēšana

Atkal PHP ir pieejams daudz vairāk resursu internetā. Abām valodām ir iespēja mērogot, bet ar Ruby ir daudz mazāk jāstrādā, salīdzinot ar PHP. Iespēja un spēja mērogot lietojumprogrammu ir atkarīga arī no tā, kā tā tika izstrādāta.

Jebkurā gadījumā lietojumprogrammas mērogošanai izstrādātājam jābūt pietiekamai pieredzei. Ja viņam to nav, viņam / viņai ir laiks meklēt pamācības un rakstus, kas viņiem palīdzētu. PHP lietojumprogrammu un vietņu mērogošanai ir pieejams daudz informācijas, un Ruby lietojumprogrammu mērogošanai ir pieejams tikai neliels daudzums informācijas..

Nav jēgas sniegt atsevišķu argumentu par uzturēšanu, jo jebkuru lietojumprogrammu, kas tika izveidota, izmantojot ietvaru, būs vieglāk uzturēt..

PHP ir vairākas struktūras, kuras varat arī izmantot, un liela daļa no tām tika izstrādātas, paturot prātā konkrētus mērķus.

Pieejamie koda redaktori

Gan PHP, gan Ruby redaktoriem ir lielākā daļa noderīgo funkciju, kuras jūs varētu izmantot, lai atvieglotu darbu, taču PHP šajā ziņā joprojām pārspēj Ruby. Tas ir vienkārši tāpēc, ka tas tiek plašāk izmantots, tāpēc ir vairāk instrumentu, kas izstrādāti atkļūdošanai, etalonuzdevumu noteikšanai un tā tālāk. PHP vienkārši ir vairāk iespēju.

Secinājums

Tātad vai kāda no šīm valodām ir labāka par otru? Nē. Viņiem abiem ir savas stiprās un vājās puses, tāpēc šī raksta vissvarīgākais secinājums ir tāds, ka tie abi ir labi risinājumi lietojumprogrammas izveidošanai..

Bet ir svarīgi arī atcerēties, ka, tā kā Ruby prasa vairāk servera resursu, mitināšana var kļūt dārgāka nekā tas būtu ar PHP.

Vissvarīgākās lietas, kas jāņem prom no PHP, ir šādas:

 • Tas ir rentablāk.
 • Vairāk izstrādātāju un resursu.
 • Plašāks instrumentu klāsts.
 • Viegli iemācīties.

Svarīgākie no Ruby braucieni ir:

 • Tā piedāvā daudz ātrāku attīstību.
 • Ir patiesi kaislīga kopiena.
 • Izstrādātāji ir patiešām kvalificēti.

Noderīgi raksti:

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector