Pārvaldīts salīdzinājumā ar nepārvaldītu mitināšanu – atšķirības un līdzības

pārvaldīta vs nepārvaldīta tīmekļa mitināšana


Ja jūs regulāri mitināt savas vietnes koplietošanas mitināšanas plānos, jūs, iespējams, iepriekš neesat saskāries ar lēmumu izvēlēties starp pārvaldītu un nepārvaldītu mitināšanu, jo šie mitināšanas veidi ir raksturīgi VPS un specializētiem mitināšanas plāniem. Tāpēc, meklējot VPS vai speciālu mitināšanu, jūs varat pamanīt mitināšanas plānus, kas tiek reklamēti kā pārvaldīti vai nepārvaldīti, un pirmā acīmredzamā atšķirība, ko pamanīsit, ir cena – pārvaldītais mitināšana ir dārgāka nekā tā nepārvaldītais partneris..

Redzot, kā lētāka nav pārvaldīta mitināšana, jums var tikt piedāvāts pieņemt lēmumu, pamatojoties tikai uz budžeta apsvērumiem, tomēr, runājot par mitināšanas plāniem, šī pieeja nav laba ideja, jo jūs riskējat iegādāties plānu, kas, iespējams, nav piemērots jūsu īpašas vajadzības, tādējādi beidzoties ar nepareizu ieguldījumu jūsu uzņēmumā, kas ilgtermiņā varētu maksāt vairāk, nekā vienkārši pārvaldīta hostinga plāna izvēle no paša sākuma.

Noderīgi: kāda veida tīmekļa mitināšanas plāns jums nepieciešams?

Kādas ir atšķirības un līdzības??

Lai saprastu, kas ir aiz pamanāmām cenu atšķirībām starp šiem plāniem, apskatīsimies, kā pārvaldīti un nepārvaldīti mitināšanas veidi ir savstarpēji saistīti.

Runājot par līdzībām, gan nepārvaldīts, gan pārvaldīts mitināšana ir marķēts ar tā hostinga veida atzīmēm, kam tie ir pievienoti – VPS vai veltīti. Tādējādi gan VPS, gan atdalītie serveri saviem lietotājiem piedāvā īpašus resursus, bet, lai gan īpašs mitināšanas konts vienam serverim atvēl visa servera resursus, vairākiem VPS mitināšanas kontiem ir viens fizisks serveris, katru VPS kontu turot atsevišķi no citi, atšķirībā no dalītas mitināšanas, kurā resursi tiek dalīti starp visiem lietotājiem, kas uzturas vienā serverī.

Tīmekļa mitināšanas kontekstā vārdu pārvaldība nozīmē plašu ikdienas atbalsta darbību un risinājumu klāstu, ko nodrošina pati mitināšanas kompānija. Šīs ikdienas atbalsta aktivitātes ietvers servera iestatīšanu, dažādas programmatūras iepriekšēju instalēšanu, automātiskus programmatūras atjauninājumus, automātiskas dublējumkopijas, veiktspējas uzraudzību, drošības uzraudzību un ļaunprātīgas programmatūras noņemšanu, vadības paneli, SSH piekļuvi utt. No otras puses, nepārvaldīts mitināšanas plāns ir nedaudz noņemta pārvaldītā hostinga versija. Tas nozīmē, ka nepārvaldīti hostinga plāni vai nu nenodrošina papildu pakalpojumus vai ir ļoti maz.

Visizplatītākais scenārijs ir serveris, kurā ir instalēta operētājsistēma, un būtībā nekas vairāk. Tāpēc kā nepārvaldīta mitināšanas īpašniekam jums pašam jāveic visi tā pārvaldības aspekti, ieskaitot vadības paneļa veidu, kuru vēlaties izmantot, nepieciešamo programmatūru, drošības pasākumus, kurus vēlaties ieviest utt. Ja jums nav pieredzes servera pārvaldība, šo uzdevumu veikšana nav mazsvarīgs jautājums.

Kuru jums vajadzētu izmantot? Pārvaldīts vai nepārvaldīts?

Abiem hostinga veidiem ir plusi un mīnusi. Neapšaubāmi, pārvaldīts hostings šķiet labāks risinājums visiem, kas nepārzina servera pārvaldības jautājumus, vai arī tiem, kas nevēlas tērēt laiku un papildu naudu ar servera pārvaldību saistītiem uzdevumiem. Bet pārvaldītiem hostinga plāniem, piemēram, pārvaldītam WordPress mitināšanai, var būt arī ierobežojumi. Tā kā serveris ir precīzi pielāgots tieši WordPress, iespējams, ka serverī nevarēsit darbināt cita veida vietnes, kas dažiem lietotājiem pielīdzina elastības zaudēšanu.

Tāpat pārvaldītā WordPress mitināšanas kontā lietotājiem var būt ierobežota noteiktu WordPress spraudņu palaišana. Viens tipisks piemērs būtu nespēja palaist kešatmiņas spraudņus, ja resursdatoram jau ir servera līmeņa kešatmiņas sistēma. Šajā kontekstā nepārvaldīts serveris varētu būt labāk piemērots tam, kam nepieciešama elastība ļoti specializētu vietņu vadīšanai un kurš vēlas instalēt programmatūru un lietojumprogrammas pēc savas izvēles. Tad ir arī cenu apsvērums. Papildu pakalpojumi, kas iebūvēti pārvaldītā mitināšanā, ir ar augstāku cenu.

Apsverot iespēju iegādāties VPS vai īpašu serveri jūsu mitināšanas vajadzībām, ņemiet vērā, ka pārvaldītākie risinājumi atbalsta tikai nelielu operētājsistēmu komplektu. Ja, piemēram, jūs vai kāds no jūsu komandas izmanto Ubuntu vai Debian kā attīstības serveri vai kā darbvirsmu, jūs varētu domāt, ka, izvēloties Debian balstītu pārvaldītu VPS vai speciālu mašīnu, jūs iegūsit, tomēr jūs varētu secināt, ka mitināšanas uzņēmums nenodrošina pārvaldību Debian balstītām sistēmām, piemēram, tikai Red Hat vai CentOS. Pirms apņemšanās ievērot noteiktu plānu, vienmēr pārbaudiet to ar savu mitināšanas pakalpojumu sniedzēju.

Tie, kas ir pietiekami lietpratīgi, lai serveru pārvaldības jautājumus ņemtu savās rokās, var izvēlēties pārspēt pārvaldītu serveri par labu nepārvaldītam. Tomēr lietotājiem, kuriem ir maza pieredze serveru uzturēšanā vai kuriem nav nekādas pieredzes, labāk izvēlēties pārvaldītu mitināšanas plānu, zinot, ka resursdators rūpēsies par drošību, atjauninājumiem, dublēšanu un citiem servera uzturēšanas aspektiem, neraizējoties par kādu no šiem uzdevumiem vai šajā nolūkā algot dārgu palīdzību no ārpuses.

Pareiza risinājuma izvēle ir saistīta ar divām galvenajām lietām – no vienas puses, pirmais aspekts, par kuru jādomā, ir tas, vai vēlaties izmantot ar rūpniecību nesaistītus standarta risinājumus, piem. NodeJS balstīts tīmekļa serveris, pielāgoti video kodēšanas risinājumi, konkrēta PHP versija bez vaniļas MySQL (Percona) utt. Ja tas tā ir, tad jums jājautā savam mitināšanas uzņēmumam, vai viņš var pārvaldīt un konfigurēt šos pakalpojumus.

No otras puses, jums vajadzētu apsvērt, vai jums ir zināšanas, lai pārvaldītu VPS, vai arī īpašu serveri? Ja meklējat VPS vai speciālu vietnes mitināšanu, kurai nepieciešami vairāk resursu, taču jums ir ierobežots budžets, jūs varētu izvēlēties nepārvaldītu risinājumu un samaksāt kādam, lai to iestatītu, un varbūt iegādāties DirectAdmin vai cPanel licenci, lai jūs to varētu droši pārvaldīt. Ja tomēr plānojat apstrādāt maksājumus tieši, nepārvaldīta servera iestatīšana uz PCI-DSS saderīgu prasīs daudz laika un izmaksās vairāk, beigās izvēloties pārvaldītu serveri no get-go.

Secinājums

Kaut arī pārvaldītā un nepārvaldītā dihotomija ir visizplatītākā nozarē, daži mitināšanas pakalpojumu sniedzēji, piemēram, HostGator, piedāvā arī hibrīdus risinājumus, kas nodrošina pilnu saknes piekļuvi jūsu serverim un pat zināmu atbalstu. Piemēram, HostGator daļēji pārvaldītie VPS plāni, kas līdzīgi nepārvaldītiem VPS plāniem nenāk ar tīmekļa mitināšanas vadības paneli, bet tie ietver vairākus atbalsta pakalpojumus, kas saistīti ar aparatūru, operētājsistēmu, pamata konfigurāciju, ugunsmūra iestatīšanu utt. ja uzskatāt, ka ne pārvaldīts, ne pilnībā pārvaldīts mitināšanas plāns jums nav piemērots, tā vietā varat izvēlēties daļēji pārvaldītus mitināšanas risinājumus.

Piedāvātais attēls: Projektējis Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
    Like this post? Please share to your friends:
    Adblock
    detector
    map