Sociālo mediju pozitīvā un negatīvā ietekme uz mūsu dzīvi

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'Sociālo mediju pozitīvā un negatīvā ietekme uz mūsu dzīvi
0 15 мин.

pozitīva negatīva ietekme sociālajos medijos


Mēs visi bijām liecinieki sociālo mediju 5 gadu izaugsmes periodam un tam, cik ātri mēs kļuvām par tā vergiem. Cilvēki dalās ar savām nedēļas nogalēm, ēdienu, drēbēm un jebko citu no vissvarīgākajām līdz smieklīgi vissvarīgākajām lietām. Tas ir tikai tas, kā viss notiek šobrīd. Būt klāt mūsu kultūrā nozīmē būt klāt sociālajos medijos. Mēs esam atkarīgi no patikumiem un iespaidiem sociālajos medijos, it kā tie tiešām kaut ko nozīmētu reālajā dzīvē.

Pašā platformā nav nekā slikta. Neviens sociālo mediju tīkls neko sliktu nedarīja, problēma ir tā, kā to izmanto daudzi cilvēki, un kāda loma tam ir viņu dzīvē. Mēs visi zinām cilvēku, kurš, šķiet, pastāvīgi meklē apstiprinājumu, katru dienu ievietojot glītu priekšstatu par sevi. Šādi izmantojot platformu, cilvēks vienkārši jutīsies vientuļš un nav saistīts. Tomēr labā ziņa ir tā, ka ir izeja. Jūs varat ļoti efektīvi un saprātīgi izmantot sociālos medijus, nekļūstot par krāpšanos. Tāpēc atstāsim malā visas tādas nekārtīgās sajūtas, kuras mūsos aizdedzina sociālie mediji, piemēram, greizsirdība, bailes un pastāvīgā vajadzība pēc apstiprināšanas.

Šodien mēs veiksim kritisku analīzi par to, kā sociālie mediji ietekmē mūs un kā tie veicina mūsu sabiedrību. Tas jau ir pierādījis, ka tam ir nopietna ietekme uz mūsu garīgo veselību, tāpēc ir vērts to iedziļināt mazliet dziļāk. Mēs aplūkosim gan lietu pozitīvo, gan negatīvo pusi un centīsimies saprast, kā mēs varam saprātīgi izmantot platformu. Tāpēc bez turpmākas pieķeršanās pie tā nonāksim!

Sociālo mediju toksiskās refleksijas (negatīvās)

Sociālie mediji neko nedara cilvēkiem, tas tikai atklāj viņiem. Neviens nesaka, ka jums jābūt selfijologam, tā ir personīga izvēle. Toksisko veidu, kā mēs izmantojam sociālos medijus, pat nenojaušot, ka tie ir, ir daudz. Lai gan sajūta ir visiem. Mēs visi esam nonākuši līdz situācijai, kad mums tas vienkārši ir apnikuši, jautājot “kam tas pat rūp?” Lielākā daļa no mums nonāca līdz riebuma punktam, redzot cilvēku paštēla problēmas un viltus personības, kuras viņi vēlas noskaidrot par sevi.

Tas rada neticami atkarību

Mēs visi tā vai citādi esam kļuvuši atkarīgi no mūsu datoru ekrāniem. Neatkarīgi no tā, vai tā ir spēle, iecienītākās sērijas vai sociālie mediji. Lielākā daļa ekspertu jau ir pierādīts ka atkarība no interneta un datora ir reāla lieta. Jums vienkārši jāiziet uz ielas un jāredz tas pats. Cilvēki pastāvīgi piesaista savus tālruņus, cenšoties novērst uzmanību. Tagad varētu būt pat Facebook atkarības traucējumi, jo tie lieliski atbilst atkarības kritērijiem.

Ļauj man paskaidrot. Spēlējot spēli vai izpildot kādu uzdevumu, jūs cenšaties to izdarīt pēc iespējas labāk. Kad jums veiksies, jūsu smadzenes piešķirs jums devu dopamīna un citu laimes hormonu, padarot jūs laimīgus. Tas pats mehānisms darbojas, kad ievietojat attēlu Instagram vai Facebook. Tiklīdz ekrānā parādīsies paziņojumi par atzīmēm Patīk un pozitīvi komentāri, jūs to zemapziņā reģistrēsit kā atlīdzību. Bet tas nav viss, sociālie mediji ir garastāvokļa modifikācijas pieredzes pilni.

Paštēla problēmas

Ideja, ka reklāmas, žurnāli un filmas ietekmē pusaudžu un pat pieaugušo ķermeņa tēlu, pastāv jau labu laiku. Tas īsteno “plānu ideālu”, vīrišķības ideju un ietekmē cilvēku ideju par to, kādam vajadzētu izskatīties.

2016. gadā psihologi daudzās kultūrās ir atraduši daudz pierādījumu par to, kā sociālie mediji ietekmē bažas par ķermeņa tēlu. Sociālo mediju vietnes piedāvā rīkus, kas ļauj cilvēkiem nopelnīt citu cilvēku apstiprinājumu par viņu izskatu un iespēju salīdzināt sevi ar citiem. Visneaizsargātākie ir selfijoli un cilvēki, kuri lielāko daļu laika pavada, izliekoties un ritinot. Lielākā daļa koledžas meiteņu, kas izmanto Facebook vismaz 5 reizes dienā, visticamāk, saistīs savu pašvērtību ar savu izskatu. Tas nenozīmē, ka galvenā problēma ir sociālie mediji, tas tam nodrošina tikai vidi, kas vēl vairāk paaugstina problēmu. Tas arī veicina tāda paša veida izturēšanos pret citiem.

Pateicoties visiem satriecošajiem sociālajiem medijiem un vienkāršajiem fotoattēlu rediģēšanas rīkiem, visi selfijoli tagad var mainīt savu ķermeni un cenzēt to, kas viņiem pašiem nepatīk. Varu derēt, ka tev rodas jautājums par visām šodien redzētajām meitenēm, kuras regulāri uzpilda mājas make-up un ievieto sevi ar attēlu Facebook vai Instagram. Tas ir kā skaistumkopšanas konkurss katru dienu.

Kontroles ilūzija

ilūziju kontrole

Ja jūs patiešām to dubultat un pavadāt laiku, izstrādājot pienācīga sociālā medija profilu, tiešām var šķist, ka esat sakārtojis savas lietas. Tas faktiski var likt jums noticēt, ka, ja strādājat pie tā, tas var uzlabot to, cik skaista jūs esat. Ir daudzi aspekti, kurus nevarat kontrolēt, kā izskatās, un tas ir pilnīgi pareizi. Bet, izmantojot sociālos medijus, jums ir izvēle izlikt attēlu, kas liek izskatīties plānākam vai vismaz cenzēt sliktās daļas. Pēc tam varat vienkārši sēdēt un baudīt visu apstiprinājumu, ko saņemat par savu izskatu, izmantojot patīk un komentārus. Visa šī jaukā uzmanība turpina ieplūst, jo visām nedrošām meitenēm un zēniem vajadzīga deva. Meitenes var veikt dažus satriecošus aplauzumus, parādīt savas līknes, savukārt puiši – alfa tēviņus.

Agrāk jums bija vismaz jāskatās filma vai jāsaņem rokā žurnāls, lai redzētu plānas slavenību ķermeņus. Bet tagad ir bezgalīga šādu attēlu straume, ja jūs vienkārši paņemat viedtālruni rokā.

Tas var likt justies vientuļam

Kādreiz kādu laiku pavadījāt, sēdēdams vienā istabā, ritinot sociālajos medijos un domājot par to, cik pilnīgi vientuļš tu juties? Cilvēki izklaidējas, dodas atvaļinājumā, apprecējas, kamēr jūs vienkārši esat jūs. Pārlūkojot tik daudz sociālo mediju, gaidot, kamēr tālrunis jums paziņos, ka kāds jums nosūtīja ziņojumu, tas tiešām notiek.

Daudzi cilvēki, protams, secina, ka, lai arī sociālie mediji ir izveidoti, lai mūs vēl vairāk savienotu, tas faktiski mūs šķir. Iedomājieties, ka daudziem cilvēkiem jau ir nopietnas vēlmes un vēlme izlikt un saņemt visu šo saldo apstiprinājumu. Pētījums parādīja, ka sociālo mediju neizlikšana un neiesaistīšanās faktiski negatīvi ietekmēja dalībnieka labsajūtu. Izdalīšanās simptomi varbūt?

Šie dalībnieki teica, ka viņi jūtas atstumti no pasaules notiekošā un jūtas mazāk svarīgi. Bet patiesībā nekas faktiski nav mainījies, un tie, pirmkārt, nebija svarīgāki.

Tomēr pozitīvā pusē Kārnegija Melona universitātes pētījums parādīja, ka cilvēki, kuri regulāri izmanto saziņas rīkus, jutās mazāk vientuļi. Faktiski, kad viņi raksta ziņu, komentē sava drauga fotoattēlus un nospiež pogu “patīk”, retāk rodas vientulības sajūta..

Bailes no izlaišanas

2016. gadā veiktie pētījumi parādīja, ka cilvēki, īpaši pusaudži un jauni pieaugušie, kuri vairāk nekā divas stundas pavada sociālo mediju vietnēs, daudz biežāk parādīt psiholoģiskas ciešanas. Pastāvīgi redzēt savus draugus un pat cilvēkus, kurus viņi nezina, ir savs dzīves laiks, un tas var būt diezgan nomācoši. Tas viņiem liek domāt, ka viņi izlaiž tik daudz lietu, kamēr citi bauda savu dzīvi. Viņi ievēro sava veida “salīdzināt un izmisumu” attieksmi.

Daļēji tas ir iemesls, kāpēc cilvēki jūtas izolēti, izmantojot sociālos medijus. Ritinot ziņu plūsmu, viņi pastāvīgi salīdzina sevi ar citiem. Spriest par citiem un sevi, kā viņi saskaita pūli, ir diezgan neveselīgi. Mēs pastāvīgi cenšamies noskaidrot, vai mēs esam labāki vai sliktāki par draugiem, kas mums abos gadījumos ļaus justies slikti. Sevis salīdzināšana pati par sevi ir ļoti destruktīvs ieradums. Tas ir saistīts arī ar citiem depresīviem garīgiem simptomiem.

Tas rada vairāk skumju nekā laimes

sociālajos medijos skumji laimīgs

Pastāvīgi izmantojot Facebook kā uzmanības novēršanu un radot savienojuma sajūtu, mēs panākam tieši pretējo. Pētījums, kas veikts 2013. gadā ar jauniem pieaugušajiem, ir parādījis, ka pastāvīga Facebook lietošana rada mazāk laimes momentāni. Fakts, ka cilvēki spēj uzreiz izveidot savienojumu, ir diezgan satriecoši, bet nepārtrauktā lietošanā tas faktiski rada sociālās izolācijas sajūtu. Tātad patiesībā, jo vairāk laika cilvēki pavada sociālo mediju vietnēs, jo lielāku sociālo izolāciju viņi piedzīvo.

Apjukums, ka tas paaugstina jūsu noskaņojumu

Tā kā tā rada atkarību, mēs turpinām atgriezties sociālajos medijos, meklējot šo papildu dopamīna devu, domājot, ka tas patiesībā liek mums justies labi. Tā ir līdzīga atkarība no alkohola vai jebkuras citas vielas. Mēs domājam, ka vēl viens trāpījums mums palīdzēs, nedaudz iztīrīs mūsu prātu un pamudinās uz pareizā ceļa. Kaut arī patiesībā, mēs vienkārši pieļāvām kļūdu, prognozējot savu uzvedību un reakciju. Tagad jūs droši vien zināt, ka ritināšana sociālajos plašsaziņas līdzekļos pēc sliktas dienas jums tikai pasliktināsies.

Kiberhuligānisma pieaugums

kiberhuligānisms sociālajos medijos

Kiberhuligānisms rada arvien lielākas bažas šausminošās ietekmes dēļ, ko tā pēdējos gados atstāja pusaudžiem. Pieaugot sociālo mediju platformām, ikviens var tikt pakļauts vilkšanai un iebiedēšanai. Ikvienam bija vismaz viens draugs, kurš ievietoja nevēlamu viņa vai viņas attēlu. Dažreiz tas neapstājas un cilvēkiem dažu stundu laikā tiek likti smieklīgi krājumi.

Jums vienkārši jāskatās ziņas komentāru sadaļa, kas aizdedzināja jebkāda veida konfliktus. Cilvēki ir daudz pārliecinātāki par apvainojumu izmešanu nekā patiesībā.

Sociālo mediju uzlabojumi (pozitīvais)

Sociālajos plašsaziņas līdzekļos ne tikai tiek runāts par viltus identitāšu un paštēla problēmu noteikšanu. Ja tas tiek izmantots saprātīgi, tas var būt ļoti noderīgs ikvienam, kurš to lieto. Iespēja uzreiz sazināties ar jums svarīgiem cilvēkiem ir radījusi daudzas pozitīvas izmaiņas cilvēku dzīvē.

Tas var ietaupīt ārkārtas situācijā

sociālo mediju ārkārtas situācija

Laikā a tornado sezona, sociālo mediju platformu savstarpēji savienojamība var būt ļoti noderīga. Ja cilvēki redz, ka pie horizonta tuvojas slikti laika apstākļi, viņi tūlīt par to var ziņot sociālajā tīklā Facebook vai citā platformā. Tas jau 2011. gadā ir izglābis simtiem cilvēku Amerikas Savienotajās Valstīs.

Informācijas pieejamība par strauji tuvojošos viesuļvētrajiem ļāva cilvēkiem ātrāk nokļūt drošībā, un viņiem bija vairāk laika sagatavoties. Tas pats attiecas uz jebkuru citu katastrofas scenāriju, kur ātra saziņa var būt atslēga, lai izvairītos no jebkāda kaitējuma vai pat izdzīvošanas.

Ciešāka savienojamība

Robeža starp mūsu komunikācijas uzlabošanu un paļaušanos uz sociālajiem medijiem ir ļoti maza. Lai nodrošinātu mūs ar dažiem noderīgiem rīkiem, tas noteikti nav jāizved no reālās pasaules. Patiesībā tas noteikti var darīt to, kas tika likts darīt. Lai pilnveidotu un stiprinātu attiecības ar citiem, jo ​​kāds ir labāks risinājums, lai jūs pastāvīgi atjauninātos ar draugiem otrā pasaules malā?

Vai arī, ja jūtaties patiešām sliktā garastāvoklī, sociālie mediji sniedz jums iespēju sazināties ar draugu, kas dažreiz var būt dzīvības glābējs..

To var izmantot kā pamatojumu

Daudzi cilvēki izmanto sociālos medijus, lai izveidotu balsi bez balsu. Šie cilvēki cenšas panākt izpratni par noteiktiem sociāliem jautājumiem. Viņi palīdz cilvēkiem ar invaliditāti un mazāk labvēlīgu sociālo stāvokli.

Tā ir vieta satura atklāšanai

Sociālie mediji ļauj jums bezgalīgi viegli atrast saturu, kas kalpo jūsu interesēm. Tas arī piedāvā iespēju radošiem indivīdiem parādīt savu darbu vai tirgot to kā produktu. Tas liek cilvēkiem domāt ārpus kastes un ļauj viņiem nākt klajā ar saturu, kurā tiek dalīta vērtīga informācija. Facebook var būt lieliska vieta, kur atklāt pārsteidzošus izglītojošus materiālus par dažādām tēmām. Tas var arī palīdzēt cilvēkiem atklāt prasmes, kas ir vajadzīgas reālajā pasaulē. Jums vienkārši vispirms ir jāizrok visi nelietderīgie komentāri.

Palīdz saņemt palīdzību

Varat dalīties ar savām problēmām un interesēm vai sazināties ar grupu, kas tās dalās ar jums. Ir viegli ievietot jautājumus par konkrētām problēmām un palīdzēt kādam palīdzēt. Nekad nebija tik viegli iegūt noderīgu informāciju, tāpēc mēs to vislabāk izmantojam.

Nodrošina satriecošu mārketinga rīkusociālo mediju mārketinga rīki

Sociālie mediji ir izveidojuši pavisam jaunu mārketinga posmu, jo tie nodrošina mijiedarbību. Mūsdienās mārketings nav tikai informācijas apraide, bet gan iesaistīšanās sarunā ar potenciālajiem klientiem. Uzņēmumi izmanto Facebook un Twitter, lai izveidotu reputāciju, spēcīgāku klātbūtni tiešsaistē un izveidotu savu zīmolu.

Secinājums

Sociālie mediji nemaina nevienu par egoistisku pašieholiķi, tas tikai tos atklāj. Lai arī šajās vietnēs var būt pārāk daudz personīgo apraidi, tas nav tas, par ko viņi ir saistīti. Viņi var mūs patiesi savienot un palīdzēt efektīvāk komunicēt, vai arī vienkārši papildina mūsu ego un nepieciešamību pēc citu apstiprinājuma. Beigās tas, kā mēs to izmantojam, ir atkarīgs no katra individuālā lēmuma.

Es ceru, ka jums patika lasīt šo rakstu un ka mēs palīdzējām jums izveidot jaunu skatījumu uz brīnumu, ko mēs saucam par sociālajiem medijiem!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector