SQL pamati: rokasgrāmata iesācējiem par SQL datu bāzes izmantošanu

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'SQL pamati: rokasgrāmata iesācējiem par SQL datu bāzes izmantošanu
0 10 мин.

sql-pamati


SQL ir strukturētas vaicājumu valodas saīsinājums, un tā ir plaši pazīstama metode datu bāzu vaicāšanai. Nav svarīgi, vai vēlaties manipulēt ar mazām vai lielākām datu bāzēm; šī standarta valoda ļauj darboties visu veidu datu bāzēs. Ir ļoti daudz uzņēmumu, kas meklē labus SQL programmētājus un datu bāzu administratorus un kuriem šobrīd ir labi apmaksāti darbi.

Tomēr tas nebūt nenozīmē, ka jāapmeklē universitāte, lai saprastu SQL pamatus. Faktiski ir daudz vienkāršu vietņu datu pārvaldīšanas veidu. Mūsu ceļvedī jūs varat uzzināt dažus SQL padomus, kas varētu būt noderīgi, strādājot ar jūsu vietni vai klientu datiem.

Tas ir īpaši ieteicams uzņēmējiem, finanšu analītiķiem un mazo uzņēmumu īpašniekiem. Bet, protams, tas varētu būt noderīgi ikvienam, kurš interesējas par šo tēmu.

SQL īsumā

SQL ir lielisks datu pārvaldībai, izmantojot jebkuru datu bāzi. Datu bāzei var būt vai nu daži datu punkti, vai arī simtiem tūkstošu no tiem, tam nav nozīmes. Izmantojot SQL, jums ir spēcīgs rīks, kas var palīdzēt iegūt datus pat no milzīgām datu bāzēm. Tas ir ātrs, efektīvs, un, lai sāktu, ir jāzina tikai daži triki.

SQL ir diezgan vecs; tas iznāca 1974. gadā un kļuva par populārāko datu pārvaldības valodu. Kopš tā laika tam bija regulāri atjauninājumi, pēdējais tika izlaists 2016. gada decembrī. Ja vēlaties sākt ar SQL bez programmēšanas pieredzes, jums ir jāpārbauda divas versijas. Pirmkārt, izmēģiniet galveno versiju, kuru var efektīvi izmantot kopā ar citām datu bāzes programmām.

Jums ir arī Access SQL, kas ir ļoti līdzīgs galvenajai versijai. Tā ir valoda, kas izveidota Microsoft Access, kas ir ļoti populārs rīks, kas palīdz daudziem maziem uzņēmumiem pārvaldīt savus datus. Bet ar otro versiju mēs domājām MySQL, kas faktiski ir visvairāk izmantotais SQL internetā. Tas ir atvērtā koda un nedaudz savādāks nekā Access SQL un galvenā versija. Tomēr tas būs gandrīz tas pats, ja vēlaties izmēģināt tikai tos padomus, kurus mēs jums parādīsim šajā rokasgrāmatā.

Cilvēkiem, kuriem pieder WordPress vietne un kuri pārvalda cPanel tīmekļa administratora saskarni, var viegli piekļūt SQL. Ja esat viens no viņiem, viss, kas jums jādara, ir atvērt phpMyAdmin lietotni piekļuvei datu bāzei un sākt darbināt SQL vaicājumus. Tā kā mūsu pieminētās versijas – MySQL un SQL – ir patiešām elastīgas, jums ir daudz saskarņu un iespēju, lai sāktu ar tām darboties.

Tas ir atkarīgs tikai no lietotāja, kā process izskatās. SQL vaicājumus var veikt vai nu ar grafiskām saskarnēm, vai ar vienkāršu tekstu, ierakstot komandrindas vecmodīgā veidā. Svarīgi ir gala rezultāts, kas būs vienāds abos virzienos, ja jūs darāt to pareizi. Tas ir tieši tas, ko mēs jums tagad parādīsim: kā to izdarīt pareizi.

Kā izpildīt SELECT vaicājumu?

Mēs sākam ar vienkāršāko IZVĒLĒTIES vaicājums, kas ir arī ļoti bieži lietota metode, ja vēlaties iegūt dažus datus. Ja jums ir datu bāze ar svarīgiem datu punktiem, kas jāapkopo un jāapkopo, varat izmantot šo metodi. Atlasīto vaicājumu var izmantot daudzos veidos, bet tagad mēs parādīsim tikai dažas būtiskas lietas, kas palīdzēs jums saprast jēdzienu.

Būtu piemērota jebkura tabula ar klasificētiem datiem. Paņemsim grāmatu tabulu tūlīt. Tātad tabula sauksies Grāmatas un teiksim, ka tā ir sadalīta laukos, piemēram, nosaukums, autors, summa (krājumā esošās grāmatas daudzums) un cena. Turpmāk šos laukus izmantosim ar visiem lielajiem burtiem SQL kodā.

Tagad, ja vēlaties tabulā apkopot iepriekš minēto informāciju par katru pieejamo grāmatu, jums jāveic atlasīts vaicājums. Tas jums izveidos viegli saprotamu sarakstu ar visu glīti apkopoto informāciju. Nākamais solis ir koda izveidošana, kas datoram norāda, ko vēlaties un kur ir katrs lauks. Apskatīsim, kā izskatās mūsu piemērs SQL kodā:

Izvēlēties virsrakstu, autoru, summu, cenu

NO grāmatām;

Kā redzat, šis vaicājums nav īpaši specifisks. Ko darīt, ja veikalā vēlaties tikai informāciju par Stefana Kinga un Paulo Coelho grāmatām? Protams, vienmēr ir Microsoft Excel, kurā jūs varat importēt tabulu, pēc tam filtrēt Stefanu Kingu un Paulo Coelho un pēc tam sakārtot visu informāciju. Tomēr tas prasīs dažas darbības, salīdzinot ar SQL, kur jums vienkārši jāpievieno īsa koda rinda. Ja vēlaties izfiltrēt abus autorus, jums tikai jāizmanto KUR SQL kodā šādā veidā:

IZVĒLĒTIES NOSAUKUMU, SUMMU, CENU

NO grāmatām

KURŠ AUTORS = ‘Stefans Kings’, ‘Paulo Coelho’;

Semikols vienmēr atrodas koda pašā galā, kā parādīts abos piemēros. Datorvalodā semikols nozīmē, ka tas ir jūsu komandas gala punkts, un nekas cits nav jādara. Vēl viena svarīga detaļa ir tā, ka komandas jāievada ar lielajiem burtiem: WHERE, SELECT, FROM.

Izmantojiet apostrofus un komatus, kā parādīts. SQL kodus Google tīklā varat atrast arī ikreiz, kad tas ir nepieciešams. Vienkārši pasakiet Google meklētājam, ko vēlaties darīt SQL, un ir daudz vietņu, kas var parādīt tam pareizo kodu.

Kā izpildīt UPDATE vaicājumu?

Darbs ar datu bāzēm ietver arī dažu datu punktu atjaunināšanu šad un tad. To var viegli izdarīt, izmantojot SQL, vispirms jums tikai jāsaņem atļauja, pretējā gadījumā neko nevarēsit mainīt. Kad esat spējīgs lasīt un rakstīt konkrētajā datu bāzē, varat sākt kodēšanu.

Mainot datu bāzi, daudzas lietas var noiet greizi, tāpēc ir svarīgi precīzi norādīt kodu. Ja izmantojat IZVĒLĒTIES komanda nepareizi, jums ir iespēja pārslogot serveri. Vai arī jūs varētu vēlēties vākt datus, bet slikti IZVĒLĒTIES komanda dod jums sliktus rezultātus, un jūs, iespējams, pat nepamanīsit.

No otras puses, izmantojot ATJAUNINĀT komandu nepareizā veidā, jūs varat beigt pārveidot visu datu bāzi. Lai pārliecinātos, ka jūsu datu bāze netiks nonākusi atkritnē, pirms koda piemērošanas izveidojiet dublējumu.

Dati pastāvīgi mainās, īpaši uzņēmumos. Ja jums ir datu bāze un jums ir jāatjaunina dažas tās daļas, ATJAUNINĀT komanda var jums palīdzēt. Atgriezīsimies pie Grāmatu piemēra. Ja jums ir klasificēta datu bāze par veikalā esošajām grāmatām, iespējams, katru reizi būs jāatjaunina cenas. Ja grāmatas Fifty Shay of Grey cena ir mainīta un jums tā ir jāatjaunina, tas ir SQL kods, kas jums jāizmanto:

UPDATE grāmatas

SET CENA = ‘9,99’

KUR NOSAUKUMS = “Piecdesmit pelēkās nokrāsas”;

Tā rezultātā grāmatai Fifty Shades of Grey būs jauns numurs laukā PRICE, atzīmējot, ka no šī brīža tā maksā 9,99 USD. Tagad, ja neesat piesardzīgs, iespējams, aizmirstat pievienot KUR daļa un kods mainītu visas cenas datu bāzē. Un tad būtu nepieciešams daudz laika, lai no jauna atrastu pareizo cenu katrai grāmatai.

Darbs pie jūsu SQL prasmēm

Praktizējot vairāk SQL metožu, jūs varat kļūt par šīs valodas meistaru. Tas var būt neticami spēcīgs rīks jūsu uzņēmuma datu pārvaldībai, vienlaikus ietaupot daudz laika. Pēc dažu dienu prakses jūs varēsit izmantot visas pamata komandas, nepieļaujot nevienu kļūdu.

Ja jūs interesē SQL apguve, ir daži patiešām labi tiešsaistes kursi, kas var iemācīt dažas uzlabotas metodes. Pirms sākat jebkuru kursu, noteikti izlasiet dažas atsauksmes un pēc tam izvēlieties to, kas lielākoties atbilst jūsu vajadzībām. Turklāt UPDATE un SELECT, SQL var piedāvāt vēl daudz vairāk. Šeit ir īss saraksts, tikai lai dotu jums priekšstatu par dažām vienkāršākajām SQL komandām:

 • DZĒST – ļauj datu bāzē izdzēst noteiktus datu punktus
 • INSERT INTO – izmantojiet to ikreiz, kad vēlaties tabulai pievienot jaunus datus
 • CREATE DATABASE – tas pats par sevi runā, izveido tukšu datu bāzi
 • ALTER DATU BĀZE – to var izmantot, lai modificētu datu bāzi
 • Izveidot indeksu – ar šo var izveidot jaunus meklēšanas taustiņus
 • DROP INDEX – atbrīvojas no meklēšanas atslēgas, ja jums tas nav vajadzīgs
 • Izveidot tabulu – datu bāzei pievieno jaunu tabulu
 • ALTER TABULA – izmantojiet šo, ja vēlaties modificēt tabulu

Ja jūs nolemjat mācīties un izmantot SQL, negaidiet, ka visas šīs komandas izmantosit regulāri. SELECT ir vispopulārākā komanda pat profesionāļu vidū. Pārējās komandas var būt noderīgas reizēm, taču tas ir atkarīgs arī no tā, ar kādu datu bāzi strādājat.

Ja regulāri strādājat ar datu bāzēm, jums noteikti būs nepieciešams SQL. Tā kā jūs prasmīgi pārvaldat valodu un pārvaldāt datubāzes kopumā, tas varētu arī jums atvērt jaunu karjeras ceļu. Vienīgais, kas jums jādara, ir turpināt praktizēt, jo lielajos datos ir daudz iespēju, īpaši uzņēmumiem.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector