Statisko vietņu ģeneratoru priekšrocības un trūkumi

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'Statisko vietņu ģeneratoru priekšrocības un trūkumi
0 11 мин.

statiskie vietņu ģeneratori


Vai varētu būt iespējams, ka statiskas vietnes rada atgriešanos? Lai arī satura pārvaldības sistēmu popularitāte pēdējos gados ir strauji palielinājusies, dažus projektus joprojām labāk apkalpo statiskās vietnes. Šķiet, ka vismaz dažos gadījumos statiskas vietnes ir izdevīgāka izvēle salīdzinājumā ar satura pārvaldības sistēmām.

Lai labāk izprastu, kad jāizvēlas statiskā vietne, nevis CMS, un kad jums vajadzētu doties ar CMS, mēs jūs iepazīstināsim ar statisko vietņu ģeneratoriem, izceļot to priekšrocības un trūkumus..

Kas ir statiskie vietņu ģeneratori? Kā viņi to salīdzina ar CMS?

Kad statiskas vietnes bija norma, vietne tika izveidota, vienkārši izveidojot atsevišķas HTML lapas, kuras tika publicētas tīmekļa serverī. Katrs HTML fails izsauksies attēlos, CSS un, iespējams, arī JavaScript. Nebija administratīvo paneļu, tikai kodu redaktori, piemēram, Dreamweaver.

Bet vietnēm pieaugot un kļūstot sarežģītākām, radās grūtības, atjauninot failus, saglabājot mapju struktūru cilnes un pamatā apstrādājot dinamisko saturu. Lai pārvarētu šos jautājumus un labāk apstrādātu sarežģītu vietņu sarežģītību, ienākošās satura pārvaldības sistēmas (CMS).

CMS nāk ar administratīvo paneli, kas lietotājiem ļauj rakstīt saturu, kas pēc tam tiek saglabāts pamata datu bāzē.

Vietnes izveidošanu un uzturēšanu ar CMS var veikt, neveicot mijiedarbību ar kodu, un CMS darbojas ar tādiem jēdzieniem kā motīvi vai veidnes, kas kontrolē to, kā lapas tiek parādītas apmeklētāja pārlūkprogrammā (vietnes priekšpusē). CMS pavēra iespēju programmētājiem, kas nav programmētāji, izmēģināt savus spēkus vietņu veidošanā, kā arī ļāva bez problēmām tikt galā ar dinamisko saturu (piemēram, emuāriem)..

Statisko vietņu ģeneratori, no otras puses, ir atsevišķi no rokām kodētām statiskām vietnēm, tomēr tie nav tik sarežģīti kā CMS, tomēr tos bieži raksturo kā kompromisu starp abiem. Statisks vietņu ģenerators arī izmantos veidnes, lai ģenerētu statiskas tikai HTML formātā izveidotas vietnes, kuru saturs tiek vai nu iegūts no datu bāzes, vai, visbiežāk, lasot no plakanā tipa failiem, piemēram, Markdown.

Statiskie vietņu ģeneratori bieži tiek aizmirsti to bieži nedraudzīgā instalēšanas procesa un lietotāja saskarnes trūkuma dēļ, tomēr, neskatoties uz šīm problēmām, dažos gadījumos SSG (statisks vietnes ģenerators) var būt labāk piemērots jūsu projektam nekā CMS vai arī gadījumos, kad CMS var būt pārāk liela kļūda.

Hugo, Džekils, Metālkalums ir tikai daži populāru statisko vietņu ģeneratoru piemēri, kas atjauno statisku tīmekļa veidošanas jomu.

Kādas ir statisko vietņu ģeneratoru priekšrocības un trūkumi?

Tagad, kad jūs zināt mazliet vairāk par statisko vietņu ģeneratoru vietu vietnes veidošanas kartē, apskatīsim, kādas ir tā priekšrocības un trūkumi salīdzinājumā ar CMS?

SSG priekšrocības:

Performance

Statisko vietu ātruma priekšrocības ir viena no to lielākajām priekšrocībām. Tā kā nav datu bāzu vaicājumu, kas tiktu izpildīti, un neviens pieprasījums netiktu apstrādāts, tīmekļa serveriem nav problēmu, kas gandrīz uzreiz apmeklētājiem pasniedz statiskos failus..

Ar spraudni darbināmas kešatmiņas sistēmas vai iebūvētas kešatmiņas saglabāšanas sistēmas, kas tiek izmantotas CMS, var efektīvi mazināt datu bāzu vaicājumu pieskaitāmās izmaksas, tomēr statiska vietne vienmēr garantēs mazāko Web servera slodzi..

Versijas vadība

Versijas vadība ir vēl viena interesanta priekšrocība, kas statiskajām vietnēm ir salīdzinājumā ar CMS. Jūsu statiskās vietnes izmaiņas var izsekot, izmantojot tādas avota kontroles pārvaldības programmas kā Git, kas ļauj vairākiem cilvēkiem sadarboties projektā un atsaukt izmaiņas, ja kaut kas noiet greizi..

CMS ir kāds versiju kontroles elements, taču dažas izmaiņas var būt pastāvīgas, un jums jāpaļaujas uz dublējumiem – ja esat veicis piesardzības pasākumus, lai tos izveidotu! – lai atjaunotu iepriekšējās versijas.

Labāka drošība

CMS platformas ir izplatīts mērķis hakeriem un ļaunprātīgiem lietotājiem. Lai gan WordPress Core tiek uzskatīts par drošu, instalētajos spraudņos un motīvos varētu būt drošības ievainojamības, kuras var izmantot, izmantojot vienkāršu atspoguļotu XSS (Cross Site Scripting), izmantojot SQL iesmidzināšanu, līdz pat koda attālai izpildei. Lai arī pieredzējuši lietotāji, iespējams, ir klātienē un īsteno drošības pasākumus, lai novērstu vai novērstu šādas problēmas, mazāk pieredzējuši lietotāji var aizmirst šos aspektus.

Statiskās vietnes tomēr ir stingrāks uzgrieznis, jo tām ir maza servera puses funkcionalitāte vai tās vispār nav. Nav daudz kodu / lietojumprogrammu, kur kaut kas var noiet greizi un atļaut neatļautu piekļuvi vietnes saturam. Tā kā statiskās vietnes parasti tiek ģenerētas vienā mašīnā un pēc tam parasti tiek rādītas no citas, tāpēc uzbrucējs nevar daudz darīt tīmekļa serverim, kas apkalpo statiskos failus..

Pat ja kādam izdevās iegūt SSH vai FTP piekļuvi, kaitējumu vietnei var viegli atlīdzināt.

Mazāk ar serveri saistītu prasību

Pēc definīcijas CMS ietver daudz servera puses atkarību. E.g. tipiskai WordPress instalēšanai nepieciešama tāda operētājsistēma kā Ubuntu vai CentOS, Apache vai NGINX tīmekļa serveris, PHP ar nepieciešamajiem paplašinājumiem un tīmekļa servera konfigurācijām, MySQL, WordPress programmatūra, kā arī motīvu kodi un spraudņi. Tas viss ir jāinstalē, jāatjaunina un jāpārvalda.

Statiskā vietne nav tik satraucoša – jebkurš tīmekļa serveris, kas var atdot HTML failus, darbosies lieliski. Turklāt jums nav jāuztraucas par spraudņu instalēšanu vai rūpēm par atjauninājumiem.

Labāka satiksmes intensitātes apstrāde

Statisko HTML failu apkalpošanai ir nepieciešami ļoti maz servera resursu, tāpēc pēkšņi trafika pieaugumi nav problēma, runājot par statiskām vietnēm. CMS ir neaizsargātāka, ja pēkšņi palielinās tīmekļa trafiks, kas var izraisīt vairākas problēmas, tostarp datu bāzes avārijas vai aktīvo savienojumu ierobežošanu..

Ar statiskām vietnēm viss process ir daudz mazāk intensīvs, kas statiskās vietnes padara ticamākas un labāk sagatavotas, lai apstrādātu trafika pieaugumu.

Šīs bija vissvarīgākās statisko vietņu ģeneratoru priekšrocības, taču, protams, neviena sistēma nav perfekta, tāpēc ir daži trūkumi, kurus nevajadzētu noraidīt.

SSG trūkumi:

Reālā laika dati nav pieejami

Pēc definīcijas statiskajām vietnēm nav dinamiski mainīgu datu, piemēram, “Jaunākie stāsti” vai “Pircējs no X valsts iegādājās Y produktu”. Ja esat pārliecināts, ka jūsu vietnē ir reāllaika dati, statisks nav jums.

Lai novērstu šo problēmu, daži var nolemt izmantot JavaScript, lai veiktu apstrādi servera pusē, un pēc tam iekļaut rezultātus jau pasniegtā lapā, taču tas var būt bīstams ceļš, pa kuru doties, un tas var izraisīt sliktu lietotāju pieredzi , slikts SEO un, protams, iznīcina vadības sajūtu, kas rodas, izmantojot statisku vietni.

Tādas satura pārvaldības sistēmas kā WordPress lietotājiem ir ļoti viegli izveidot un publicēt saturu no lietotājam draudzīgas admin lietotāja saskarnes, kurai var piekļūt no jebkuras ierīces. Administratora lietotāja interfeisa trūkums ir liels trūkums, taču ir daži risinājumi, kā šo problēmu novērst.

Dažās platformās, piemēram, prose.io vai CloudCanon, ir iebūvēts MarkY WYSIWYG redaktors un ar GitHub integrēta tīmekļa saskarne, kas ļauj jums izveidot, rediģēt vai izdzēst failus GitHub repozitorijā..

Tādā pašā veidā ir gan Android, gan iOS lietotnes, kas ir savienotas ar GitHub, un tās ir izstrādātas, lai atļautu rakstīt un publicēt saturu, atrodoties ceļā, vienlaikus nodrošinot izmaiņas repozitorijā..

Trešais risinājums ir ievietošana statiskā emuārā pa e-pastu. Statiskais vietņu ģenerators Jekyll izmanto šo metodi, izmantojot savu JekyllMail pakalpojumu, kas darbojas, piesakoties POP3 kontā, pēc tam ekstrahējot ziņojumus ar iepriekš noteiktu “slepenu” tēmu rindu un saglabājot tos īpašos direktorijos (piemēram, _posts vai attēlu direktorijā). . Ir arī iespēja tos pievienot savam emuāram ar repo.

Vietnēs WordPress vai emuāros ir lietotāju izveidotas sadaļas, piemēram, komentāri vai pārskati. Komentāru sistēmas ieviešana statiskā vietnē ir pavisam cits piedzīvojums.

Viens risinājums būtu izmantot tādas platformas kā Disqus, kas izmanto JavaScript, lai pievienotu komentārus lapai pēc tās rādīšanas. Tomēr šī pieeja vairs neļauj visu saturu turēt kopā un versiju repozitorijā. Pieeja, kas ļautu jums saglabāt komentārus ar pārējo vietni, būtu sistēma, kas komentāru apstrādei un pievienošanai izmantoja servera puses apdarinātāju, pēc tam nospiežot uz GitHub.

Kā redzat, daudzas lietas, kuras jūs uzskatāt par pašsaprotamām ar CMS vai kuras var ieviest CMS, vienkārši instalējot spraudni, nav viegli izdarāmas ar statisku vietni, un jūs esat spiests ķerties pie dažādiem risinājumiem, lai sasniegt to pašu. Tam visam ir nepieciešama zināma izstrādātāja kompetence, pretējā gadījumā jūs varētu cīnīties vairāk ar statiskiem vietņu ģeneratoriem, nevis ar CMS.

Tātad, vai statiskais vietņu ģenerators ir piemērots jums?

Statiskās vietnes ir drošas, ņemot vērā trafika pieaugumu, tajās nav tik daudz drošības problēmu kā CMS, un, tā kā tās nav resursietilpīgas, tās ir ātras.

Tomēr statiskās vietas noteikti nav paredzētas visiem un arī nav piemērotas katram projektam. Dažos gadījumos tie var samazināt attīstības laiku un izmaksas, citos gadījumos tie var radīt grūtības, it īpaši tiem, kuriem nav nepieciešamo attīstības iemaņu.

Piedāvātais attēls: Projektējis Freepik

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector