Statiskās un dinamiskās vietnes – kuras jums vajadzētu izvēlēties?

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'Statiskās un dinamiskās vietnes – kuras jums vajadzētu izvēlēties?
0 8 мин.

statiskās-dinamiskās-vietnes


Mūsdienās nav jautājums, vai tīmekļa vietnes izveidošana ir diezgan svarīga. Bet starp vietnēm ir būtiskas atšķirības, un viena no tām ir veids, kā tās apmeklētājiem nodrošina saturu. Būtībā satura rādīšana var būt statiska vai dinamiska, un šajā rakstā mēs jums paskaidrosim, kas tie ir un kuru no tiem jums vajadzētu izvēlēties.

Statiskās vietnes

Kā norāda nosaukums, statiskās vietnes tiek veidotas, izmantojot statiskas lapas. Elementi ir fiksēti un iepriekš kodēti un ievietoti tīmekļa serverī. Kad apmeklētājs apmeklēs jūsu vietni, viņam vai viņai tiks piegādāti faili no servera, un visi apmeklētāji iegūs vienādu saturu.

Pastāv dažas statiskā satura priekšrocības:

 • Parasti statisku vietņu izveidošanai ir jāpieliek mazāk pūļu, tajās pārsvarā ir HTML kodi ar CSS stila elementiem.
 • Tā kā ir mazāk pūļu, statiskās vietnes varētu būt lētākas, un tās var izdarīt ātrāk.
 • Statiskajiem elementiem nav nepieciešami uzlaboti tīmekļa mitināšanas risinājumi, piemēram, atjaunināta PHP vide, tāpēc arī bezmaksas mitināšanas pakalpojumus var izmantot kā krātuvi.
 • Statiskā saturā bieži tiek izmantoti mazāk sarežģīti elementi, tāpēc vietni tīmekļa pārlūkā var ielādēt ātrāk.

Mums vajadzētu pārvarēt arī trūkumus:

 • Statiskās vietnes lapas bieži tiek kodētas neatkarīgos failos, tajās pat tiek izmantoti tie paši elementi kā kājenē vai izvēlnē. Tas nozīmē, ja vēlaties kaut ko mainīt izvēlnē, jums jārediģē visi apakšlapu faili pa vienam, nevis jāmaina izvēlne kolektīvi izmantotajā failā.
 • Uzlabotas funkcijas, interaktivitāte vai citas mūsdienīgas vietnes funkcijas vairumā gadījumu nav pieejamas, izmantojot tikai statiskus vietnes elementus.

Dinamiskās vietnes

Ir svarīgi saprast, kā darbojas dinamiskas vietnes. Kamēr statisko vietņu HTML faili tiek kopēti no servera uz jūsu tīmekļa pārlūkprogrammu, tādi ir, dinamiskās vietnes to dara atšķirīgi.

PHP ir viena no visbiežāk izmantotajām programmēšanas valodām, lai izveidotu dinamiskas vietnes, un .php faili ir koda gabali, kas kaut ko dara, apmeklētājam atverot vietni. Tā kā tā ir programmēšana, viņi var parādīt gandrīz visu, ko programmētājs ierakstījis kodā. Kad apmeklētājs atver vietni, serveris palaiž PHP kodus un ģenerē HTML failu tikai apmeklētājam. Kamēr statiskās lapās tiek rādīti tie paši saglabātie HTML faili, dinamiskās lapas katram apmeklētājam rada pilnīgi jaunus HTML failus.

Piemēram, ja jums ir vietne, tai varat pievienot PHP koda gabalu, lai augšā parādītu faktisko datumu un laiku. Var viegli saprast, kāpēc tas ir labi, datums un laiks katram apmeklētājam var būt atšķirīgs, tāpēc šai funkcijai nepieciešami dinamiski aktīvi. Acīmredzot dinamiskus elementus var izmantot sarežģītākām funkcijām, nevis laika zīmoga rādīšanai, pārbaudīsim dinamisko vietņu izmantošanas priekšrocības:

 • Izmantojot dinamiskos vietnes elementus, var rīkoties neatkarīgi, un vietni, kas tiek pasniegta apmeklētājam, izmantojot šos elementus, var izveidot lidojuma laikā. Pretstatā statiskām vietnēm, vietnes daļas, piemēram, izvēlni, var uzglabāt vienā failā un koplietot ar tām pašām apakšlapām. Iedomājieties, tā vietā, lai mainītu visu apakšlapu failu izvēlni, varat to rediģēt tikai vienā failā. Pats par sevi saprotams, kā šis risinājums ir ērtāks, bez kļūdām un laikietilpīgs.
 • Dinamiskās lapas var koplietot to pašu datu bāzi savā starpā, un datus var rediģēt un saglabāt reālā laikā. Tas ir ļoti svarīgi, strādājot ar datiem. Jums vērtības nav jākodē savas vietnes kodā un tās manuāli jārediģē visās lapās, jums vienkārši jāpieprasa datu bāzei, lai tā kalpotu atjauninātai datu versijai. Strukturētu datu bāzu esamība ir mūsdienu interneta atslēga un viena no dinamiski izveidoto tīmekļa vietņu lielākajām priekšrocībām.
 • Vietnes elementu tips un skaits, ko varat izmantot savā vietnē, ar dinamisku vietnes renderēšanu ir gandrīz neierobežots. Jums vienkārši nepieciešams programmētājs, kurš pārsūta jūsu idejas uz kodu, un vietne to parādīs jūsu apmeklētājiem. Visas mūsdienu tīmekļa vietnes izmanto līdzīgus risinājumus, sākot no Google caur YouTube līdz Facebook. Vienkārši izmantojiet savu iztēli un izveidojiet pārsteidzošu vietni!
 • Tirgū ir satura pārvaldības sistēmas (CMS), daudzas no tām, piemēram, WordPress, ir bez maksas. Šajos CMS tiek izmantotas datu bāzes un dinamiskais saturs, tādējādi pārsteidzoši padarot vietnes īpašnieka dzīvi vieglu. Lai sāktu darbu savā vietnē, jums vienkārši jāinstalē CMS vai jāpērk tā piemērs. To var izdarīt, nezinot nevienu programmēšanas valodu, tāpēc jūs patiešām varat koncentrēties uz savu ideju apmaiņu ar sabiedrību.

Ja mēs esam izmantojuši dinamisko vietņu priekšrocības, mums būtu jāaptver arī trūkumi. Pieminēt dažus:

 • Dinamiskās vietnes ir stabilākas un svarīgākas nekā statiskās vietnes. Tas nav brīnums, jo vairākām funkcijām un aktīviem ir nepieciešams vairāk vietas un servera resursi, tāpēc tos var parādīt lēnāk. Ņemot vērā to, ka vietņu ielādes laiks ir svarīgs vietņu ranžēšanas faktors Google tīklā, jums vajadzētu būt pārliecinātiem, ka jums tiešām ir nepieciešama dinamiska vietne.
 • Papildu funkcijām ir nepieciešamas programmēšanas zināšanas, tāpēc, ja neesat programmētājs, iespējams, maksāsiet lielu naudas summu savas vietnes izveidošanai. Summa būs lielāka un lielāka, kad sāksit pievienot vairāk un vairāk funkciju.
 • Dinamiskie koda gabali bieži ir mazāk izturīgi pret traucējumiem nekā statiskie. Piemēram, ja statiskā HTML rakstāt kaut ko nepareizi, vietne joprojām tiks parādīta pārlūkprogrammā. Sliktākajā gadījumā apmeklētājs redzēs koda gabalu kā tekstu vietnē. Pretstatā tam, ja PHP rakstīsit kaut ko nepareizi, vietne tiks sabojāta, un apmeklētājs redzēs tikai kļūdas ziņojumu. Jūs to labi redzat, tikai viena PHP kļūda var pilnībā kavēt pārlūku parādīt jūsu vietni jūsu apmeklētājiem. Tas var būt kaitinoši, ja neapzināsities kļūdu un jūsu vietne ilgstoši nedarbojas.

Kopsavilkums – kuru izvēlēties??

Tagad jūs varētu saprast, ka statisko elementu izmantošana var būt ideāla vietņu iesācējiem. Ja vēlaties tikai “kaut ko” internetā un tuvākajā nākotnē tas netiks mainīts, izmantojiet šāda veida vietnes. Vienkārši ātri augšupielādējiet kopsavilkumu vai veikalu informāciju, un dažos soļos jums jau ir klātienē.

Turpretī, ja vēlaties, lai vietne būtu pilna ar dinamiski mainītu saturu vai arī aiz tā būtu datu bāze, jums jāizvēlas dinamiska vietne. Ja tas ir dārgāks un mazāk izturīgs pret kļūdām, dažas idejas nevar realizēt bez tā. Vienkārši padomājiet par to, kas tieši jums nepieciešams, un izvēlieties piemērotu saturu, kurā tiek parādīts!

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector