VPS Hostings vs Dedicated Server – kura ir pareizā izvēle jūsu vietnei?

vps-hostings-vs-veltīts-serveris


Šajā rakstā es parādīšu galvenās līdzības un atšķirības starp VPS mitināšanu un veltīto serveri. Viņi ir diezgan līdzīgi, taču tie ļoti atšķiras. Ja vēlaties uzzināt, kuru izvēlēties savai vietnei, lūdzu, izlasiet šo rakstu. Iedziļināsimies tajā!

Kas ir VPS hostings?

Lai palīdzētu jums saprast, kā darbojas VPS mitināšana, mēs kā piemēru parādīsim dalītu mitināšanu. Izmantojot dalīta mitināšanas kontu, jūs iegūstat serveri, kas ir sadalīts daudzās mazākās porcijās, kas apkalpo citu cilvēku kontus. Varat iedomāties to kā datoru, kurā ir izveidots daudz lietotāju kontu, taču tas ļauj daudziem lietotājiem vienlaikus darboties mašīnā, nevis atļaut tikai vienam no tiem pierakstīties..

Daudzu vietņu vadīšana vienā mašīnā nozīmē arī to, ka CPU, RAM, atmiņas un joslas platums ir sadalīti starp lietotājiem. VPS mitināšanas pamatā ir līdzīga sistēma. Īrējot savu VPS, jūs iegūstat servera daļu, kas darbos jūsu vietnes vai lietojumprogrammas. Galvenā atšķirība ir tāda, ka VPS ir hipervizors, kas neļauj jūsu vietni jebkādā veidā ietekmēt citiem servera lietotājiem.

kas-ir-vps-hostings

Hiper-vizieris var arī padarīt jūsu VPS mērogojamu. Ja serverī ir kāda cita vietne, kas neizmanto visus resursus no sava VPS plāna, neizmantotie resursi kļūst bezmaksas. Ja jūsu vietnei nepieciešami vairāk resursu, varat tos pieprasīt, samaksājot starpību, padarot VPS vēl spēcīgāku. Šie resursi tiek aizdoti tikai uz laiku. Tikmēr hipervizors pārliecinās, ka otra vietne necieš no samazināšanas.

Plusi un mīnusi VPS mitināšanā

Kaut arī VPS mitināšana gandrīz vienmēr ir laba ideja pēc tam, kad jūsu vietne iziet no koplietojama mitināšanas plāna, arī šim mitināšanas veidam ir savas negatīvās puses. Mēs izveidojām sarakstu, kurā mēs apkopojām VPS mitināšanas ievērojamākos plusus un mīnusus, tikai lai palīdzētu jums izlemt, vai savam projektam izvēlēties atsevišķu serveri vai VPS plānu. Apskatīsim, kas mums šeit ir:

Plusi par VPS mitināšanu

 • Tas ir lētāk – VPS mitināšanas plāns reti ir dārgāks nekā veltīts serveris. Ja vēlaties ietaupīt naudu, bet ar dalītu mitināšanu nepietiek, jums vajadzētu izvēlēties VPS.
 • Palielināta kontrole un elastība – Jūs varat izlemt, cik daudz atmiņas, atmiņas un apstrādes jaudas jums nepieciešams. Jūs arī iegūsit piekļuvi vairāk administratīvajiem iestatījumiem nekā ar kopīgu plānu, un operētājsistēmas gadījumā jums būs vairāk iespēju.
 • Servera atsāknēšana – VPS plāni ļauj pārstartēt savu virtuālo serveri ar digitālā ieslēgšanas / izslēgšanas slēdzi, izmantojot vadības paneli.
 • Saknes pieeja – Ja jums nepieciešama saknes pieeja serverim, bet jūs nevēlaties tērēt daudz naudas speciālam serverim, tad šo funkciju varat iegūt arī lielākajā daļā VPS plānu. Tas ļauj instalēt prasīgas programmatūras paketes, kas ir nepieciešamas jūsu darbam.
 • Jaudīgi iepakojumi – VPS hostinga paketes var būt pietiekami jaudīgas, lai darbinātu lielākus uzņēmumus. Daži pakalpojumu sniedzēji pat piedāvā VPS plānus, kas ir spēcīgāki par vairumu, zemāka līmeņa speciālajiem serveriem.

VPS hostinga mīnusi

 • Pārdošana – Pārliecinieties, ka jūsu izvēlētais pakalpojumu sniedzējs nepārdod savus resursus. Tur ir daudz hostinga pakalpojumu sniedzēju, kas vienā serverī mitina pārāk daudz kontu, pieņemot, ka neviens no tiem nepārsniegs ierobežojumus. Tas var negatīvi ietekmēt visus servera lietotājus, tāpēc noteikti izvairieties no pārpildītiem serveriem, ja vēlaties, lai jūsu vietne būtu tik ātra, kā tai vajadzētu būt..
 • Ierobežoti resursi – VPS plāni nav tik spēcīgi kā īpaši plāni, un jums varētu būt nepieciešami vairāk resursu, lai varētu turpināt to izmantot, kad jūsu vietne sāk augt. Diemžēl jūs varat pievienot tikai ierobežotu daudzumu resursu, un tas galu galā piespiedīs jūs pārslēgties uz īpašu serveri.
 • Pielāgojuma trūkums – Izmantojot VPS, noteikti ir pieejamas vairāk pielāgošanas iespēju nekā ar dalītu mitināšanu, bet ne tik daudz kā ar speciālu serveri. Jums tiks ierobežots programmatūras klāsts, ko var instalēt, un pakalpojumu sniedzējs neļaus jums pārsniegt to.
 • Drošības jautājumi – Hipervizors ir programmatūras komponents, kas nodrošina, ka visi lietotāji tiek pareizi nodalīti uz servera. Diemžēl tas ir arī vājums, jo, ja kādu no virtuālajām mašīnām ietekmē vīruss, tas var apiet hipervizoru un ietekmēt visus pārējos servera lietotāja kontus. Tas reti notiek, bet tomēr tas nav neiespējami, un tas ir jāatzīmē.

Kāpēc izvēlēties VPS mitināšanu?

Ja jūs negaidāt, ka simtiem tūkstošu cilvēku katru mēnesi apmeklēs jūsu vietni, tad noteikti ir labāka ideja meklēt VPS. Dediktie serveri darbojas ātrāk tikai tad, ja jūsu vietnē ir liels trafiks, pretējā gadījumā VPS darbojas vēl labāk. VPS var būt labs aizstājējs, ja jūsu bizness aug, un pašlaik nevarat atļauties atvēlētu serveri.

Faktiski VPS ilgtermiņā ir optimāls lielākajai daļai tiešsaistes uzņēmumu. Tas ir ne tikai lētāks, bet arī ļauj ērti iestatīt savu vietni, pateicoties funkciju pārpilnībai, ko pakalpojumu sniedzēji parasti piedāvā. Piekļuve saknei ir iespējota arī lielākajā daļā VPS plānu. Ja salīdzina to ar dalītu mitināšanu, VPS acīmredzami nodrošina vairāk resursu, un cenās nav būtisku atšķirību.

Augošiem uzņēmumiem VPS ir ļoti ieteicams. Tās elastība ļauj sākt ar ļoti pamata VPS plānu un mērogot to līdz galam. Dažreiz jūs varat uzlabot savu VPS līdz vietai, kur tas nodrošina vairāk resursu nekā paredzēts serveris. Ja jums nav nepieciešama īpaša servera nodrošināta drošība un vadība, iespējams, nākotnē jums pat nevajadzēs pierakstīties pie tāda.

Es ļoti iesaku InMotion Hosting, ja jūs meklējat uzticamu VPS mitināšanas plānu.

Lūdzu, izlasiet mūsu InMotion pārskatu, lai iegūtu sīkāku informāciju.

Kas ir speciālais serveris?

Iemesls, kāpēc to sauc par īpašu serveri, ir tāpēc, ka iekārta ir paredzēta jūsu personīgai lietošanai. Nav ierobežojumu, tāpēc jums jāizmanto visa mašīnā pieejamā aparatūra, un tas ļauj jums izveidot nepieciešamo hostinga vidi ar pilnu piekļuvi konfigurācijas opcijām. Papildus augstākā līmeņa vadības nodrošināšanai vienmēr ir arī tehniskā atbalsta komanda, kas nodrošina jūsu servera optimizāciju un labu darbību.

Tomēr, ja jūs vairāk esat lietpratējs lietotājs, varat pats pārvaldīt visu sistēmu, rūpējoties par drošību, atjauninājumiem un optimizāciju. Īpaša servera izvēle nozīmē arī to, ka varat palaist savu vietni ar vismodernāko aparatūru, nevis to koplietot ar citiem lietotājiem. Atkarībā no jūsu budžeta jūs varat izvēlēties RAM, atmiņas un CPU kombināciju, kas lielākoties atbilst jūsu vajadzībām.

kas-ir-veltīts-serveris

Pateicoties servera piekļuvei saknei, jūs varat instalēt jūsu izvēlēto operētājsistēmu un jebkuru papildu programmatūras daudzumu. Acīmredzot visdārgākie ir atdalītie serveri, jo jums jāmaksā par pilnu mašīnu, kas gandrīz vienmēr ir spēcīgāka par visspēcīgākajiem VPS plāniem. Turklāt īpaši serveri ir drošāki nekā VPS. VPS lietošana var būt bīstama, jo, ja viens lietotājs iegūst vīrusu, tas var ietekmēt visus pārējos servera lietotājus.

Dedicated hostinga plusi un mīnusi

Veltīts serveris noteikti ir visspēcīgākais variants, kad runa ir par tīmekļa mitināšanu. Tomēr tas nenozīmē, ka mēs to ieteiktu visiem. Ir daži galvenie faktori, kas jums jāņem vērā, mēģinot izdomāt, vai savai vietnei izvēlēties atsevišķu serveri vai VPS. Par laimi, mēs varam jums palīdzēt ar jauku sarakstu, kurā parādīti visievērojamākie īpašās hostinga plusi un mīnusi. Sāksim ar plusiem:

Dedicated hostinga plusi

 • Jauda un veiktspēja – Ja izvēlaties īpašu serveri, tas nozīmē, ka vēlaties jaudīgāko mitināšanas opciju. Tā ir labākā izvēle tiem, kuri vēlas maksimālu veiktspēju savai vietnei. Izvēloties īpašu serveri, kas piemērots jūsu vajadzībām, jūs garantējat, ka nebūs nepieciešami jauninājumi un arī darba slodze būs daudz paredzamāka.
 • Tas ir ekskluzīvs – Jūs varat izmantot servera priekšrocības, kas ir 100 procenti jūsu. Dedicētie serveri ir paredzēti personīgai lietošanai, tāpēc pakalpojumu sniedzējs nodrošina, ka tie netiek koplietoti nevienam citam lietotājam.
 • Kontrole un pielāgojamība – Īpašs serveris ļauj jums pielāgot savu mitināšanas vidi, kā vēlaties. Tas arī garantē jums pilnīgu kontroli, kas nozīmē, ka jūs jebkurā laikā varat pārstartēt mašīnu un instalēt jebkuru programmatūru ar piekļuvi saknei. Tas paver durvis daudzām pielāgošanas iespējām, ja vien jūs instalējat programmatūru, kuru var izmantot servera aparatūra.

Dedicated hostinga mīnusi

 • Tas ir dārgs – Tiem, kuri reģistrējas īpašā serverī, katru mēnesi ir jāpavada daudz naudas. Varbūt jūsu biznesam būtu labāk, ja izmantotu speciālu serveri, taču, pirmkārt, jums noteikti ir jānonāk līdz brīdim, kad tas rada pietiekamus ienākumus šāda veida mitināšanas pakalpojumam. Līdz tam vienmēr ir laba ideja ieguldīt VPS.
 • Nav ieteicams iesācējiem – Protams, reģistrējoties īpašam plānam, varat izvēlēties pārvaldītu mitināšanu, taču tas ir diezgan dārgs pakalpojums. Vienīgais veids, kā pilnībā izmantot speciālu serveri, ir pats to pārvaldīt vai uzticēt vienam no komandas locekļiem to pārvaldīt. Ja nevienam jūsu komandā nav nopietnu tehnisko zināšanu, tad labāk izvēlēties VPS, jo tā būs cīņa.

Kāpēc izvēlēties Dedicated Hosting?

Jums vajadzētu izvēlēties īpašu serveri, ja vēlaties savai vietnei īpašu aparatūru un programmatūru. No otras puses, ir nepieciešama zināma pieredze servera pārvaldībā, lai uzstādītu visu programmatūru un pareizi konfigurētu servera vidi. Ja jūsu vietnē ir vidēji 500 000 apmeklētāju, tad ieteicams izvēlēties īpašu plānu.

Atsevišķiem serveriem jums jāpārliecinās, ka daži cilvēki ir gatavi strādāt jūsu labā kā tehniskais personāls. Ir daudz uzdevumu, kuriem nepieciešama noteikta kompetence attiecībā uz servera optimizēšanu un uzturēšanu. Īpaši serveri ir izveidoti milzīgu multivides failu mitināšanai. Tās var darboties pareizi tikai tad, ja jums ir pietiekami daudz krātuves un joslas platuma.

Izmantojot šādu serveri, jums būs plaša pārstrādes jauda, ​​ar kuru strādāt. Ja vēlaties palaist ļoti daudz back-end lietojumprogrammu un skriptu, tad noteikti varat to izmantot. Gan jūsu vietnes trafiks, gan multivides faili būs atkarīgi no servera joslas platuma, tāpēc, ja katrs no tiem ir liels skaits, tad ārkārtīgi būtisks ir atvēlētais serveris..

LiquidWeb ir mans galvenais ieteikums, kad runa ir par speciāla servera mitināšanu.

Pārbaudiet arī mūsu Liquid Web pārskatu, lai uzzinātu vairāk informācijas par šo uzņēmumu.

Secinājums

Visa būtība ir atrast līdzsvaru starp cenu un veiktspēju. Pirmkārt, jums jāizlemj, cik daudz jūs vēlaties tērēt mitināšanai. Pēc tam, ņemot vērā jūsu vietnes trafiku, saturu un mērķus, ko vēlaties sasniegt ar savu vietni kopumā, jums jānovērtē, cik daudz enerģijas, drošības un kāda veida funkcijas jums ir vajadzīgas..

Lielāko daļu laika jūs saņemat to, par ko jūs maksājat, taču ir arī pakalpojumu sniedzēji, kas jums atdod mazāk par jūsu naudu. Tāpēc jums ir jāmeklē un jāatrod tie pakalpojumu sniedzēji, kuri saņēmuši ļoti pozitīvas klientu atsauksmes. Jūs nekad nevarat noiet greizi ar lielākajiem nosaukumiem nozarē, taču ir arī daži slēpti dārgakmeņi.

Paturiet prātā, ka labam uzņēmumam ir arī jāsniedz klientu atbalsts, uz kuru varat paļauties visu diennakti. Turklāt vienam pakalpojumu sniedzējam var būt atšķirīga mērķauditorija nekā otram. Pārliecinieties, ka esat izvēlējies tīmekļa mitināšanas paketi, kas piedāvā jums tādu funkciju kopumu, kas jums faktiski ir nepieciešami jūsu vietnei. Pretējā gadījumā tā būs tikai jūsu naudas izšķiešana.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Like this post? Please share to your friends:
  Adblock
  detector
  map