WordPress vs Wix – kuru izvēlēties savas vietnes izveidošanai?

01.06.2020
Raksti un vēl ... 'WordPress vs Wix – kuru izvēlēties savas vietnes izveidošanai?
0 15 мин.

Wix vs WordPress


Ja esat pieņēmis lēmumu izveidot savu vietni jebkuram mērķim, tad jūs noteikti saskaraties ar citu svarīgu lēmumu – kuru satura pārvaldības platformu (CMS) vajadzētu izmantot, lai izveidotu savu vietni? Ir pieejamas daudzas uzticamas un viedas iespējas, taču, iespējams, labākās divas iespējas, kuras varat izvēlēties, ir WordPress un Wix. Tātad, šajā rakstā mēs runāsim par šīm divām platformām un salīdzināsim to stiprās un nepilnīgās puses savstarpēji. Bet pirms mēs tur dodamies, vispirms apspriedīsim dažus pamatus.

Kas ir CMS??

Satura pārvaldības sistēma (CMS) ir platforma, kas pārvalda lielāko daļu tīmekļa vietnes izveides vai veidošanas tehnisko pusi. Tie ir lieliski piemēroti iesācējiem un cilvēkiem, kuriem nav daudz tehniskas vai vietņu veidošanas pieredzes, jo tie ļauj jums ļoti tiešā un ērtā veidā augšupielādēt un pārvaldīt savu saturu..

Parasti ir divu veidu CMS platformas: spēcīgas un ļoti pielāgojamas platformas, piemēram, Drupal un WordPress, un vairāk apgrieztām vilkšanas un nomešanas alternatīvām, piemēram, Weebly un Wix. Katrai no šīm CMS platformām ir savas priekšrocības, trūkumi un unikālas iezīmes un funkcijas, tāpēc, lai varētu pieņemt lēmumu un izvēlēties CMS, kas perfekti atbilst jūsu vajadzībām, jums ir jāiepazīstas ar šīm funkcijām..

Kas ir WordPress?

WordPress tīmekļa vietnes veidošanas programmatūra

Iestatiet savu WordPress vietni, izmantojot BlueHost

BlueHost piedāvā augstas kvalitātes WordPress optimizētu tīmekļa mitināšanu ar viena klikšķa instalēšanu ātrai un ērtai iestatīšanai. Kopš 2005. gada WordPress.org ir ieteicis BlueHost kā labāko WordPress mitināšanas vietu.

Sākt tagad “

WordPress ir mūsdienās vispopulārākais un plaši izmantotais CMS. Tas sāka darboties 2003. gadā, un pēc ārkārtīgi pieticīgiem pirmsākumiem tas kļuva par lielāko paš hostinga emuāru veidošanas rīku internetā. Ar WordPress ir izveidoti vairāk nekā 70 miljoni vietņu.

WordPress ir atvērtā koda projekts, kas nozīmē, ka ikviens var strādāt pie tā. Tas arī nozīmē, ka to var pilnīgi brīvi izmantot ikviens. Tātad, ja jūs nevēlaties maksāt licences maksu un citas maksas par savu vietni, WordPress ir lielisks rīks vietnes izveidošanai.

WordPress var pielāgot neierobežotā apjomā, un to var izmantot gandrīz jebkam. Viss, kas jums nepieciešams, ir tīmekļa mitinātājs, kas atbilst dažām pamatprasībām un nedaudz laika, lai izveidotu jūsu izvēlēto vietni.

Pirms mēs ejam tālāk, jums arī jāzina, ka WordPress.org un WordPress.com atšķiras. Pirmā vietne ļauj lejupielādēt un instalēt programmatūru, kas piedāvā daudz elastības, veidojot vietni. Savukārt WordPress.com piedāvā iespēju dažu minūšu laikā izveidot pilnīgi bezmaksas un jaunu emuāru, taču tas ir nedaudz atšķirīgs un mazāk elastīgs nekā lejupielādējamā WordPress versija.

Kas ir Wix?

Wix mākonis balstīta vietņu veidotājs

Iestatiet savu vietni, izmantojot Wix

Kā mākonis balstīta vietņu veidošanas platforma, Wix ir viena no labākajām izvēlēm vienkāršu, bet satriecošu vietņu izveidošanai. Viņi piedāvā lielu veidņu bāzi ar daudzām pielāgošanas iespējām.

Sākt tagad “

Wix.com ir tīmekļa izveides un attīstības platforma, kuras pamatā ir mākoņu tehnoloģija. To izveidoja Izraēlas uzņēmums Wix Company. Šī platforma ļauj lietotājiem izveidot HTML5 vietnes, kas ir arī draudzīgas mobilajām ierīcēm, vienkārši izmantojot vilkšanas un nomešanas rīkus.

Wix strādā pie freemium biznesa metodes, kas nozīmē, ka šis uzņēmums pelna naudu par premium jauninājumiem, savukārt Wix pamata lietošana ir pilnīgi bezmaksas. Augstākas kvalitātes jauninājumi tomēr ir nepieciešami, ja vēlaties savu vietni savienot ar savu domēnu vai ja vēlaties noņemt reklāmas vai pievienot e-komercijas funkcijas. Premium līmeņa jauninājumi ir nepieciešami arī tad, ja vēlaties iegādāties papildu krātuves vietu un joslas platumu.

Wix tika dibināts 2006. gadā, un tā beta versija sāka darboties 2007. gadā. Mūsdienās Wix ir vairāk nekā 50 miljoni lietotāju, kas padara to par vienu no populārākajām vietņu veidošanas platformām kopā ar WordPress..

Tagad, kad jums ir pamata informācija par WordPress un Wix, ir pienācis laiks redzēt, kura platforma ir labāka jūsu vajadzībām, salīdzinot tos.

WordPress un Wix

Kā mēs jau teicām, tagad mēs veiksim šo divu celtniecības platformu padziļinātu salīdzinājumu, kam vajadzētu palīdzēt jums izlemt, kurš no tiem jums ir piemērots. Jums vienkārši jāatceras, ka abas šīs platformas piedāvā lielisku servisu, taču tās ir arī gandrīz pilnīgi atšķirīgas, tāpēc jūsu izdarītajai izvēlei jābalstās uz nepieciešamajām lietām un, pirmkārt, uz tās vietnes tipu, kuru vēlaties izveidot..

Lietošanas ērtums

Daudzi cilvēki, kas vēlas izveidot savu vietni, to dara noteikta iemesla dēļ, un lielākajai daļai no viņiem nav zināšanu par tehnoloģijām vai pamata. Lielākā daļa no viņiem arī nevēlas ieguldīt pārāk daudz laika, lai apgūtu šīs papildu tehniskās prasmes. Tieši tāpēc gan WordPress, gan Wix ir ārkārtīgi populāri, jo tie ļauj jums izveidot vietni, nepārdzīvojot kodēšanas problēmas.

 • Wix – Wix piedāvā daudzus vienkāršus un ērti lietojamus rīkus, kas lietotājiem ļauj ērti izveidot savu vietni. Tam ir ļoti vienkāršs vilkšanas un nomešanas interfeiss, kurā jūs varat izvēlēties jebkuru savas vietnes daļu vai elementu un rediģēt. Jūs varēsit vilkt un nomest vienumus uz jebkuru vietnes daļu, pārkārtot vienumus savās lapās, izveidot saturu un pievienot dažāda veida multividi..
 • WordPress – Šai platformai ir vizuālais redaktors, kas lietotājiem ļauj rakstīt savu saturu, kā arī pielāgot un rediģēt motīvus ar citu jaudīgu rīku. Tomēr atšķirībā no Wix WordPress nav iebūvēta vilkšanas un nomešanas rīka vietnes izveidošanai. Tātad, ja vēlaties pilnībā kontrolēt savas vietnes izskatu, jums būs jāiepazīstas ar dažādām WordPress sadaļām, kas ļauj rediģēt izskatu. Tas nozīmē, ka jums būs nepieciešams laiks, lai apgūtu dažas WordPress pamata funkcijas un funkcijas.

Uzvarētājs: Wix. Kaut arī abas vietnes ir ērti lietojamas, WordPress tomēr prasa vismaz zināmu HTML vai CSS pamatzināšanu, savukārt, lai izveidotu vietni ar Wix, jums ir nepieciešama tikai pele.

Dizains

Ir ļoti daudz iespēju izvēlēties dizainu un izkārtojumus, ja vēlaties, lai jūsu vietne izskatās unikāla un pievilcīga. Abas platformas piedāvā plašu izkārtojumu un dizainu klāstu, kas nozīmē, ka jūs varēsit izveidot jūsu vēlmēm atbilstošu vietni.

 • Wix – Wix piedāvā simtiem brīnišķīgu un pilnībā pielāgojamu dizainu vairāk nekā 70 nozares kategorijās. Jūs varat atrast arī daudzas vienas lapas veidnes, kuras varat izmantot galvenajām lapām, kā arī tukšas veidnes, kas tikai izklāsta jūsu vietnes struktūru, bet tajās nav nekāda veida satura. Tomēr, kaut arī Wix piedāvātās veidnes ir patiesi skaistas, ir viens būtisks trūkums – jūs nevarat mainīt veidnes, kad esat sācis rediģēšanas procesu. Visi Wix piedāvātie dizaini ir draudzīgi mobilajām ierīcēm, un jūs pat varat mainīt savas vietnes izskatu mobilajās ierīcēs, izmantojot Wix mobilo redaktoru.
 • WordPress – WordPress tēmas var atrast divās vietās: motīvu direktorijā vietnē WordPress.org un dažādās neatkarīgās vietnēs un tēmu veikalos. Pirmā iespēja ir oficiāla, un tai ir vislielākā izvēle, taču noteikti ir labi, ja ir iespēja meklēt citur, ja vietnē WordPress.org neatrodat to, kas jums patīk. Varat arī izvēlēties starp bezmaksas un maksas tēmām. Atšķirībā no Wix, jūs nevarēsit izmantot WYSIWYG rediģēšanu, lai mainītu un modificētu savu WordPress motīvu, kas nozīmē, ka, ja vēlaties to darīt, jums jāzina, kā lasīt kodu..

Uzvarētājs: Kaklasaite. Motīvu izvēle abās vietnēs ir pietiekami liela, kas nozīmē, ka ikviens varēs atrast sev piemērotāko tēmu. Tomēr jūsu motīva rediģēšana Wix ir daudz vienkāršāka un tai nav vajadzīgas nekādas tehniskās prasmes, tāpēc Wix šeit iegūst uzvaru, vismaz tad, ja ir jautājums par iesācējiem. No otras puses, WordPress ļauj lietotājiem būt daudz radošākiem ar savu dizainu, un tam nav nekādu ierobežojumu. Tātad, mēs to sauksim par kaklasaiti šajā kategorijā.

Īpašības un elastība

Ir daudzas svarīgas funkcijas, ko abas platformas piedāvā lietotājiem, kas ļauj viņiem būt ļoti elastīgiem, veidojot savu vietni, un tas ir viens no iemesliem, kāpēc šīs divas vietņu veidošanas platformas ir vispopulārākās.

 • Wix – Wix ir ļoti universāls vietņu veidotājs, kas saviem lietotājiem piedāvā emuāru veidošanu un e-komercijas atbalstu. Ir arī daudzi paplašinājumi, kurus varat iekļaut savā vietnē. Daži no šiem paplašinājumiem ir bez maksas (svētku emblēmas, komentāri, tiešsaistes tērzēšanas istaba), bet citus var iegādāties vietnē App Market. Tomēr pat šos bezmaksas paplašinājumus dažreiz var jaunināt uz premium versijām, kas piedāvā vairāk funkciju. Šīs lietotnes ir viegli instalējamas un darbināmas, tāpat kā pati platforma. Dažus izstrādā Wix, bet citus izstrādā trešo pušu izstrādātāji. Blakus e-komercijas un emuāru veidošanas atbalstam un funkcijām jūs varat arī izmantot Wix, lai izveidotu forumus, un izmantot Wix ShoutOut un Smart Actions, lai savāktu svarīgus datus no jūsu apmeklētājiem..
 • WordPress – Kaut arī WordPress sāka darboties kā vienkārša emuāru veidošanas platforma, tā to ātri pārspēja un kļuva par daudzpusīgu veidotāju, kas ļauj izveidot daudz dažādu vietņu veidus, piemēram, interneta veikalus, portfeļus utt. Tas tiek panākts, pateicoties plašajam spraudņu lokam, kas var iespējams, pagatavos kaut ko tādu, par ko tu domā. Tikai WordPress.org spraudņu direktorijā ir pieejami vairāk nekā 40 000 bezmaksas spraudņu. Papildus tam ir arī premium spraudņi, kas pieejami citās vietnēs un tirdzniecības vietās. Ir komentējošie spraudņi, sociālie spraudņi, SEO pakotnes, drošības spraudņi un vēl daudz, daudz vairāk.

Uzvarētājs: WordPress. Kaut arī Wix ir daudz ko piedāvāt un to dara daudz vienkāršākā un vienkāršākā veidā, WordPress šeit joprojām gūst šauru uzvaru. Ar tik daudzām funkcijām un spraudņiem WordPress ir vienkārši daudz elastīgāks, un tajā ir vairāk funkciju, kas lietotājiem ļauj veidot savu vietni tieši tādu, kādu viņi ir iecerējuši..

Klientu atbalsts

Lielisks klientu atbalsts ir viena no vissvarīgākajām lietām, kas jums jāņem vērā, izvēloties platformu, kurā izveidosit savu vietni, jo šī ir viena no lietām, kas patiešām var mainīt un uzlabot jūsu vispārējo lietotāja pieredzi.

 • Wix – Wix ir milzīgs atbalsta centrs, un tas tiešām ir noderīgs daudzās situācijās. Oficiālajā Wix atbalsta forumā ir ievietotas vairāk nekā 250 000 tēmas, taču ir arī simtiem vadlīniju un video konsultāciju. Varat izmantot e-pasta atbalstu un uzzināt par Wix no tās izglītības programmas WixEd. Pat pašā redaktorā gandrīz visiem elementiem, kurus var rediģēt, ir palīdzības ikona. Jums vienkārši jānoklikšķina uz tā, un jūs saņemsit noderīgu informāciju savas problēmas risināšanai.
 • WordPress – WordPress ir darbojies daudz ilgāk, un tam ir vairāk lietotāju, tāpēc ir milzīga WordPress kopiena ar ekspertiem, kas specializējas WordPress. Tas nozīmē, ka jums nebūs problēmu atrast risinājumu jebkurai WordPress problēmai. Tomēr WordPress nav oficiāla klientu atbalsta vai atbalsta personāla.

Uzvarētājs: Kaklasaite. Kaut arī WordPress šeit varbūt ir jāuzņemas, ņemot vērā pieejamo informācijas milzīgo daudzumu un kopienas lielumu, tas, ka viņi izlaiž oficiālu klientu atbalstu, padara šo kategoriju neizšķirtu.

Cenu noteikšana

Visbeidzot, mēs nonākam pie pēdējās, bet ne mazāk svarīgās, kategorijas, jo daudziem vietņu īpašniekiem, kuri tikai sāk darbu, pirms lēmuma pieņemšanas par vēlamo vietni ir jāapsver visas izmaksas, kas viņiem būs jāsaskaras, veidojot savu vietni. celtnieks.

 • Wix – Kā mēs jau minējām, Wix ir freemium vietņu veidošanas platforma. Tas nozīmē, ka jūs varat izveidot un publicēt vietni, pat vietnē var būt reklāmas, izmantojot bezmaksas kontu. Tomēr, ja jūs tā nolemjat, varat jaunināt savu vietni uz citu, apmaksātu versiju. Ir piecas augstākās klases versijas: Savienot domēnu, Combo, Neierobežots, e-komercija un VIP. Visas šīs versijas ir pieejamas ar atlaidi, ja nolemjat maksāt gada maksu, nevis ikmēneša.
 • WordPress – pati celtniecības platforma ir pilnīgi bez maksas. Tomēr, ja vēlaties publicēties, jums būs jāiegādājas mitināšanas plāns.

Uzvarētājs: Kaklasaite. Atkal ieguvumi un trūkumi no šīm platformām cits citu atceļ. Iespējams, ka WordPress maksās vairāk, bet tas vienkārši ir atkarīgs no jūsu vajadzībām un vēlmēm. Piemēram, jūsu izmaksas ietekmēs spraudņu skaits, ko vēlaties izmantot, neatkarīgi no tā, vai izmantojat premium motīvu, un jūsu hostinga pakalpojumu sniedzēja cena. No otras puses, visiem Wix premium plāniem ir jāpiedāvā segumu mitināšana, motīvi un bezmaksas paplašinājumi, taču jums, iespējams, būs jāmaksā par apmaksātu lietotni no Wix lietotņu tirgus.

Kuru vajadzētu izvēlēties??

No mūsu analīzes un salīdzināšanas ir diezgan acīmredzams, ka abām mūsu izmantotajām celtniecības platformām ir savas priekšrocības un trūkumi. Tas, kurš jums jāizvēlas, ir pilnībā atkarīgs no jums un jūsu vajadzībām un vēlmēm.

Ja jūs meklējat ātru un ērtu risinājumu, lai iestatītu vienkāršu sava uzņēmuma vietni, iespējams, izmantojat Wix.

WordPress piedāvā daudz lielāku elastību, tāpēc, ja plānojat izveidot vietni un nākotnē to paplašināt, iespējams, šī platforma būtu labāka izvēle jums. Pašu mitinātai WordPress vietnei mēs ļoti iesakām BlueHost.

Mēs tikai ceram, ka mēs ar mūsu rakstu esam palīdzējuši jums pieņemt apzinātu lēmumu.

Jeffrey Wilson Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
  Оцените статью
  Понравилась статья?
  Комментарии (0)
  Комментариев нет, будьте первым кто его оставит

  Комментарии закрыты.

  Adblock
  detector